Скільки не можна заходити до кімнати після обробки від тарганів

| | 0 Comments| 19:50
Categories:

Як відбувається дезінсекція тарганів і куди за нею звертатися

Кілька разів на рік власником житлового чи промислового приміщення має бути проведена дезінфекція від тарганів. Вона дозволить знищити більшу частину цих комах і запобігти їх безконтрольному розмноженню. Крім цього, якісна санітарна обробка допоможе уникнути поширення інфекцій, що переносяться шкідниками.

  1. Переваги виклику співробітників СЕС
  2. Види обробки від тарганів
  3. Суха
  4. Волога та аерозольно-газова
  5. Гельова
  6. Куди звертатись?
  7. Як відбувається дезінсекція
  8. Підготовка приміщення
  9. Процес обробки
  10. Що робити після дезінсекції
  11. Скільки часу необхідно для загибелі тарганів
  12. Техніка безпеки

Переваги виклику співробітників СЕС

У спробі заощадити трохи грошей люди починають самостійно боротися зі шкідниками. Для цього вони використовують малоефективні засоби, що призводять до збільшення кількості комах. Уникнути негативних наслідків допоможе звернення до СЕС.

  1. Безпека. Працівники санітарних служб використовують лише хімікати IV та V класу небезпеки. Вони виготовляються з компонентів, які не завдають шкоди людині та свійським тваринам. При цьому вони жорстоко знищують колонії тарганів.
  2. Повне знезараження приміщення. Залучення до роботи співробітників СЕС дозволить винищити не лише тарганів, а й інших шкідливих комах.
  3. Використання сучасних методів. Фахівці користуються всіма нововведеннями, які дають змогу знищити навіть тарганів, що сховалися у важкодоступних місцях.
  4. Запобігання появі шкідників у майбутньому. Працівники СЕС очистять квартиру від дорослих тарганів та їхнього підростаючого покоління.

Якщо не вживати жодних заходів, то чисельність колонії тарганів швидко збільшиться, і позбутися їх буде набагато складніше.

Види обробки від тарганів

Якщо в квартиру проникли кілька комах, то вивести їх можна простими народними методами (саморобними пастками, борною кислотою тощо). Для великої кількості шкідників ефективною стане санобробка від тарганів.

Суха

Передбачає використання різноманітних інсектицидів. Вони виготовляються як порошку, який згубно впливає більшість комах.

Особливості сухої обробки:

  1. Порошок, що отруює, розсипають по всіх кутах приміщення, в якому були помічені таргани. Крім цього, речовину наносять на плінтус та стіни.
  2. Під час роботи слід бути уважним, щоб дрібні частинки отрути не потрапили в організм.
  3. Сухий метод використовують для нежитлових приміщень (наприклад, офісу, промислових будівель, складів).

Порошкоподібний засіб, що застосовується, обов’язково повинен бути сертифікований і дозволений до використання.

Волога та аерозольно-газова

Ці методи дезінсекції квартири схожі між собою. Єдина відмінність – спосіб розпилення отрути. При вологій обробці хімікати розбризкують із балончика, а при аерозольно-газовій розпилюють генераторами туману.

Нюанси обох методів:

  1. Отруйна речовина розпорошують на поверхні, з якими рідко контактує людина. Краплі отрути дуже маленькі (до 60 мкм), тому вони легко проникають у всі тріщини та щілини.
  2. Волога або аерозольно-газова обробка дозволяє знизити концентрацію використовуваних хімікатів.
  3. Розпорошення дозволяє уникнути розлучень на оброблених поверхнях та предметах інтер’єру.
  4. Через кілька хвилин після розпилення краплі отрути кристалізуються. Від контакту з ними гинуть комахи, які врятувалися від аерозолю.

Гельова

Така обробка приміщень від тарганів вважається найбільш простою та ефективною. Для досягнення поставленої мети застосовують інсектициди, виготовлені у вигляді гелю. До складу отрути входять компоненти, що привертають увагу тарганів.

Особливості гелевої обробки:

  1. Всі речовини містять різні жири, що допомагають запобігти засиханню отрути. Завдяки цьому приманка може захищати приміщення від шкідників протягом кількох тижнів.
  2. Тарган, що з’їв гель, гине тільки через 2-3 дні. За цей час він встигне перенести у свій «будинок» (на лапках та черевці) частки отрути. При контакті з ними родичі шкідника також заразляться та загинуть протягом кількох днів.
  3. Використання гелю унеможливлює ретельно готувати приміщення перед обробкою. Для боротьби з тарганами достатньо розкласти засіб у місцях, де вони були помічені.

Куди звертатись?

За допомогою у боротьбі з тарганами слід звертатися до СЕС чи будь-якої спеціалізованої санітарної служби. Вибираючи другий варіант, потрібно бути максимально обережним, щоб не стати жертвою шахраїв або некваліфікованих співробітників.

При виборі компанії потрібно скористатися такими критеріями:

  • наявність усієї необхідної документації;
  • безпека застосовуваних хімікатів для здоров’я людей та свійських тварин;
  • якість використовуваного устаткування;
  • тривалість дезінсекції;
  • гарантія досягнення необхідного результату.

Порада! Звертатися потрібно лише у перевірені часом компанії. Головною ознакою сумлінної фірми стане гарантія, що відповідає терміну дії хімікату, що використовується.

Як відбувається дезінсекція

Боротьба з тарганами – це тяжке заняття. Воно вимагає ґрунтовної підготовки та правильного виконання всіх передбачених дій.

Підготовка приміщення

Першим етапом дезінсекції є підготовка квартири чи приватного будинку. При цьому господар має виконати всі вимоги санітарної служби.

Перелік обов’язкових дій:

  1. Вологе прибирання. Її проводять за кілька годин до прибуття спеціалістів.
  2. Відкриття доступу до кутів та плінтусів. Місця, де можуть ховатися таргани, мають бути звільнені від меблів та інших предметів.
  3. Перенесення посуду та продуктів харчування у віддалені кімнати. Це потрібно для того, щоб отрута не осідала на їх поверхні і не ставала причиною отруєння.
  4. Усунення щілин у підлозі та тріщин на стінах. Для цього слід використовувати звичайну шпаклівку або спеціальну будівельну суміш.

Аналогічні дії слід проводити і за інших видів санітарної обробки (наприклад, дератизації).

Процес обробки

Після того, як вдалося підготувати приміщення, можна викликати фахівців санітарної служби. До їхнього приїзду не потрібно робити жодних дій.

  1. Ретельно перевіряють документи, надані співробітниками СЕС. Усі вони мають бути підписані компетентними особами та мати мокрий друк. До списку обов’язкових паперів входять: договір про проведення дезінсекції, документи на всі інсектициди, що використовуються, квитанція про оплату послуг та акт виконання робіт.
  2. Щільно закривають всі двері та вікна, щоб запобігти вивітрюванню інсектициду, що розпилюється.
  3. Замовник та всі члени його сім’ї залишають приміщення. За бажання залишитися і стежити за діями професіоналів, необхідно одягнути засоби захисту очей, рук та органів дихання.
  4. Починають дезінсекцію з туалету та ванної кімнати. Тут обприскують отрутою технічні стояки та всі затишні місця.
  5. Після цього співробітники СЕС переходять на кухню, де обробляють меблі, а також місця за холодильником та іншою побутовою технікою.
  6. В інших кімнатах обробляють стіни, плінтуси, підлоги, карнизи та лиштви.

Тривалість цієї процедури становить від 30 до 45 хвилин. Якщо дезінсекція проводиться на великому складі або промисловій будівлі, час роботи може збільшитися в 2 рази.

Що робити після дезінсекції

Після завершення роботи бажано не заходити до приміщення протягом трьох-чотирьох годин. Цього часу буде достатньо, щоб більшість тарганів заразилися розпорошеним засобом.

Подальші дії власників квартири:

  1. Одягають гумові рукавички та захисні окуляри.
  2. Заходять до приміщення та відкривають усі вікна. Це потрібно для того, щоб позбутися отруйної пари і запаху використаного засобу.
  3. Розводять у воді будь-який лужний засіб для чищення.
  4. З його допомогою ретельно миють усі робочі поверхні (наприклад, кухонний стіл).
  5. Штори, одяг та постільна білизна стирають за високої температури води.
  6. Через дві доби проводять вологе прибирання підлоги. При цьому важливо не торкатися плінтусів та інших місць, де можуть ховатися заражені комахи.
  7. Через два-три тижні (залежить від виду використаного інсектициду) миють стіни та стелю, а також протирають меблі.
  8. Проводять санобробку під’їзду та підвального приміщення. Така процедура потрібна при появі комах у сусідів.

Увага! Після обробки приміщення з’явиться велика кількість тарганів, що виповзають зі своїх укриттів. В цьому випадку не варто панікувати, оскільки всі вони загинуть протягом кількох наступних днів.

Скільки часу необхідно для загибелі тарганів

Всі засоби, що використовуються для боротьби з тарганами, мають кумулятивний ефект. Отрута поступово накопичується в організмі шкідника, що призводить до ураження його нервової системи. Від моменту зараження до смерті шкідника минає щонайменше два дні. Максимальний ефект від застосованого засобу спостерігається на третю добу після обробки квартири.

Для повного знищення тарганів колонії знадобиться близько двох тижнів. За цей час вони встигнуть зробити потомство, яке в момент появи на світ вже буде заражене інсектицидом.

Техніка безпеки

Неправильно проведена санітарна обробка приміщення може позначитися на здоров’ї мешканців квартири. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватись усіх правил безпеки.

  1. Під час дезінсекції заборонено перебувати у приміщенні без захисних засобів. У стандартний комплект повинні входити рукавички, окуляри та пов’язка, що захищає органи дихання.
  2. Не можна довго перебувати в обробленій квартирі до провітрювання та прибирання. Це тим, що у приміщенні може бути перевищена допустима концентрація хімікатів.
  3. Люди, які страждають на алергію на хімічні речовини, можуть входити в приміщення тільки після його багатогодинного провітрювання. Аналогічні правила діють для дітей, вагітних жінок та свійських тварин.
  4. Щоб уникнути отруєння після дезінсекції, не слід курити чи їсти в неприбраному приміщенні.
  5. Після вологої обробки підлога може бути слизькою. Щоб не впасти і не отримати травми, необхідно користуватися взуттям з гумовою підошвою.
  6. При випадковому вдиханні отруйної пари потрібно швидко залишити оброблене приміщення. Крім цього, потрібно 5-6 разів прополоскати горло холодною водою.
  7. При попаданні інсектицидів до органів зору потрібно швидко промити їх проточною водою.
  8. Заборонено проводити дезінсекцію понад два рази на рік. В іншому випадку концентрація хімікатів може стати небезпечною для здоров’я людини.
  9. Залишки дезінфікуючого засобу мають бути утилізовані співробітниками СЕС.

Знищення тарганів є важким, але здійсненним завданням. Впоратися з нею допоможе СЕС. Її фахівці мають у розпорядженні необхідне обладнання для швидкого позбавлення шкідливих комах.

Рейд від тарганів – відгуки та інструкція із застосування

Довгий час людина веде невпинну боротьбу з таким неприємним явищем як таргани. Найчастіше поява комах в квартирі пов’язано з антисанітарією: заводяться паразити там, де погано прибирають, особливо на кухні, залишаючи брудний посуд, залишки їжі на столі і на підлозі. Але часто і в найбільш благополучних будинках можна виявити цих непрошених гостей. Вони приходять від сусідів, піднімаються по стінах будинків, подорожують по коридорах багатоповерхівок. Люди використовують різні засоби для знищення цих комах. До одним з найефективніших інсектицидів відноситься Рейд від тарганів, відгуки про який можна прочитати в інтернеті.

Лінійка продукції Рейд

Сучасні хімічні засоби боротьби з різними комахами представляють широкий асортимент продукції: гелі, пасти, аерозолі, спреї, дуст. Виробники лінійки товарів під однією назвою Raid випустили цілий ряд ефективних препаратів для знищення тарганів. Ці шкідники, з’являючись в будинках, не тільки викликають неприємні емоції у мешканців квартир, а й переносять хвороботворні бактерії і грибки, які здатні викликати захворювання, небезпечні для здоров’я людини.

Таргани невибагливі, швидко розмножуються, всеїдні. Можуть довго обходитися без їжі в несприятливих умовах, харчуючись папером, шкірою, милом. Добре адаптуються до хімікатів, отрут і радіації. Таргани бояться світла і низьких температур. Тривалість життя до п’яти років, тому так важливо знищити не тільки дорослих особин, але яйця і личинки цих комах.

Засоби Raid від тарганів

Засіб рейд від тарганів виконує всі ці завдання. Компанія-виробник виготовила різні форми препаратів, ефективність і вартість яких залежать від варіанту використання продукту.

Таргани можуть довгі дні без їжі, підтримуючи життєзабезпечення будь-якими органічними речовинами, але не виживають без рідини. Тому, щоб отримати хороший ефект від боротьби з шкідниками, необхідно перекривати їм доступ до будь-якого джерела води.

Засіб від тарганів Raid випускається у вигляді аерозолі і в формі пасток. Який спосіб боротьби використовувати, залежить від ситуації в середині дому: Чи в сім’ї маленькі діти і тварини. Когось може збентежити ціна на цю продукцію. На ринку існують аналогічні хімічні препарати дешевші, ніж Raid, але чи можна їх назвати такими ж ефективними як Raid проти тарганів.

Залежно від того, як швидко необхідно отримати ефект від средствавибірается і форма його використання:

спрей Рейд

Спрей Рейд від тарганів

Використовується для боротьби з тарганами і мурахами в найзатишніших місцях квартири. Препарат є засобом широкого спектру дії і забезпечує:

  • миттєве вплив на тарганів;
  • знищення, як дорослих особин, так і їх личинок;
  • захист приміщення протягом 4-6 тижнів.

Мінусом аерозолю є різкий запах і токсичність. За відгуками покупців, при великій популяції чорних тарганів або рудих прусаків, ефект кошти більше відлякує. Комахи зникають, але через деякий час з’являються знову. В цьому випадку потрібно систематична обробка квартири, що дуже незручно для людей, які проживають у цьому житловому приміщенні.

  1. Спрей рейд необхідно розпорошувати на плінтуси, вентиляційні решітки, доріжки, в місцях скупчення тарганів.
  2. Перед використанням засобу, його потрібно потрясти. Не розпиляти в повітрі, так як воно не дасть потрібного ефекту, а просто вивітриться при провітрюванні.
  3. Після обробки слід піти з квартири на кілька годин.

Коли підсохнуть все оброблені поверхні, приміщення потрібно добре провітрити, а столи, стільці і кухонну плиту вимити мильно-содовим розчином.

Активною речовиною виступає циперметрин. Аналоги – Раптор, Чистий Дім, Фас, Дихлофос.

пастки Raid

Пастки Рейд від тарганів

Пастки для тарганів мають більш виражену дію, ніж аерозолі. Являють собою невелику коробочку, в яку поміщають інсектицид. До складу засобу Raid зі словом max входить два компоненти:

  • приманка містить інсектицид нового покоління абамектін, який не дає тарганам звикнути до отруйна речовини;
  • регулятор розмноження -це отрута, який дозволить комахою розмножуватися, оскільки володіє здатністю стерилізувати паразитів.

Метод використання дуже простий: розкласти у всіх місцях скупчення тарганів і в вентиляційних виходах. Через прозору поверхню приманки можна контролювати стан інсектициду і вчасно замінювати Raidmax від тарганів. Виробник рекомендує робити заміну пристрою через три місяці.

Ціна цього кошти вище, ніж у спрею, що не можна віднести до переваг, але воно більш ефективно.

Препарат закритий в коробочці, діє повільніше, але не має запаху, не токсичний, а значить, не має шкідливого впливу на здоров’я людини. Це властивість особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти і домашні тварини.

Відгуки

Сусіди зробили ремонт, а у нас з’явилися таргани. Ми відразу ж почали з ними боротися. Так як до цього їх в нашій квартирі не спостерігалося, то нам порадили купити пастку від тарганів Raidmax. Правда, дорогувато, але не пахне і закрита з усіх боків. Для нас це було важливо, тому що у нас живе кіт. Ми боялися, щоб він не отруївся замість тарганів. Діє повільно. Спочатку думали, що не працює зовсім, так як таргани продовжували з’являтися в кухні вночі. А потім все якось зникли. Ми дуже задоволені, що так просто нам вдалося позбутися від тарганів. Але для профілактики купили ще кілька штук і залишили під мийкою і за плитою, щоб ці паразити більше не повернулися.

Сім’я Вороніних, Саратов

Звідкись принесли в будинок тарганів. Помітила вночі на столі в кухні маленьких таракашек. Це така зараза, що якщо розплодитись, то довго не позбудешся. Вирішила потруїти Діхлафосом – не допомогло. Сусідка порадила аерозоль Рейд. Побризкала вранці рано, коли всі пішли на роботу, а діти в школу. Сама пішла до подруги. До обіду повернулася додому, запах був сильний. Відкрила всі вікна, провітрити квартиру. На підлозі побачила мертвих тарганів, правда небагато: видно тільки недавно заселилися і ще не встигли розплодитись. Все прибрала і вимила столи, стільці та шафи з милом і содою. До вечора ще трохи відчувався слабкий запах, але зате тарганів ми більше не бачили.

Були таргани в будинку. Пастка Рейдмне не сподобалася: занадто повільно діє. Хоча тарганів стало менше, і вид їх якось змінився. Стали якісь травмовані. Але все ж хотілося швидкого результату. Купив спрей тієї ж фірми. Побризкав і все. Мертвих тарганів прибрав, а більше їх і не виділи. Але вдома цю аерозоль тепер тримаю завжди, щоб вчасно і швидко вирішувати проблему.