Як підготувати землю під теплицю

| | 0 Comments| 19:50
Categories:

Зміст:

Підготовка ґрунту до посадки у теплиці

Підготовка теплиці до весни – як досягти високого врожаю

Будь-який власник дачної ділянки, який серйозно займається городною або садовою справою, мріє про будівництво теплиці. Така конструкція дозволяє підготувати розсаду до сезону або вирощувати сільськогосподарські культури цілий рік. Від особливостей теплиці залежить мікроклімат і температурний режим, і кожна рослина має свої вимоги до цих параметрів.

Щоб отримати високі результати тепличного вирощування культур, за цією конструкцією слід забезпечити правильний догляд. Тому перед кожним сезоном необхідно здійснювати ретельну підготовку парника, і про те, як підготувати теплицю до весняної посадки ми поговоримо в цій статті.

На фото – тепличне приміщення перед підготовкою.

Проводимо підготовку теплиць до весни

Підготовка теплиці з полікарбонату до весни починається наприкінці березня, оскільки багато городників у середині квітня вже висаджують у ґрунт розсаду перців, томатів тощо. Тому готуватися до сезону потрібно заздалегідь.

На перший погляд теплиця є простою конструкцією, невибагливою до догляду. Насправді це не так, і від належного догляду залежить успішність літнього сезону.

Етапи підготовки

Давайте розглянемо, які етапи включає весняна підготовка теплиці:

Здійснення чищення приміщення.

  • Дезінфекція як самої теплиці, так і ґрунтів.
  • Добриво земельних грядок.
  • Прогрів ґрунту для здійснення посадки.

Як все виглядає на практиці

Так як підготувати теплицю до весни можна ще наприкінці попереднього сезону, то деякі з перерахованих вище дій ви могли зробити восени. Якщо ж ви не провели підготовку в передзимовий період, всі заходи можуть бути проведені весною.

Повна ревізія конструкції

Насамперед вам необхідно оглянути теплицю від каркасу до покриття на предмет дефектів.

Оскільки здебільшого тепличні каркаси виготовляються з металу або пластику, огляд здійснюється наступним чином:

  1. Якщо каркас є дерев’яним, перевірте міцність всіх напрямних і перемичок, а також покрівлю. Усі елементи, що розхитувалися і підгнили, необхідно замінити.
  2. Для металевих каркасів необхідно здійснювати огляд для знаходження глибоких слідів корозії, які можуть поставити під сумнів міцність конструкції. У разі виявлення з’їдених іржею профілів їх слід замінити.

Порада! Для запобігання корозії металу необхідно обробляти профілі спеціальними захисними складами, які продовжать термін служби такої споруди.

Ретельно огляньте всі елементи конструкції на міцність та цілісність.

Нерідко трапляється таке, що під впливом снігового навантаження каркас може прогнутися або взагалі «скластися». Це відбувається через недостатню жорсткість елементів конструкції. У цьому випадку вам доведеться здійснити часткове розбирання каркаса.

Порада! Погнуті металеві елементи можна вирівняти та повернути на свої місця. Однак у цьому випадку теплицю необхідно підсилити додатковими стійками.

Здійснюємо ревізію покриття.

Залежно від матеріалу, на даному етапі вам необхідно буде вчинити такі дії:

  1. Якщо покриття скляне, то всі тріснуті та биті стекла видаляються.
  2. Плівку оглядають на предмет розривів, проколів та ін.

Зміна плівкового покриття.

Порада! Місця розривів плівки можна заклеїти широким прозорим скотчем.

  1. Покриття з полікарбонату слід досліджувати на наявність прогинів, прорваних каналів та затемнених ділянок, які слід замінити.

Видаляємо рослинні рештки

Підготовка теплиці навесні передбачає очищення будівлі від залишків торішніх рослин. Це дуже важливо, адже, наприклад, томати можуть уражатись фітофторою, збудники якої не пропадають із рослиною і можуть передаватися іншим культурам через бадилля.

Порада! Залишки рослин бажано не скидати на компостну купу, а спалити, або видалити за межі ділянки. Досвідчені городники іноді ріжуть залишки томатних стебел, розкладаючи їх товстим шаром під кущами ягідними. Фітофтора не шкодить ягідним кущам, тоді як укладені суцільним шаром стебла зігріють кущі в зимовий період.

Підготовка ґрунту навесні в теплиці може здійснюватися кількома способами:

  1. Бажано зняти 5-7 см верхнього шару ґрунту . Саме цей шар характеризується найбільшим скупченням грибків та бактерій, що викликають у рослин різні захворювання. І для того, щоб запобігти зараженню молодих рослин, слід зняти ґрунт. На місце знятого ґрунту укладаємо шар перегною, потім гною або мінеральних добрив.

Верхній шар землі потрібно видалити.

Порада! Знята земля може бути використана на відкритих ґрунтах – грядках чи клумбах, де відсутні споріднені культури.

  1. Процес зміни ґрунту є досить трудомістким, тому він може бути замінений використанням спеціальних знезаражувальних хімрозчинів . Відмінним варіантом буде використання розчину мідного купоросу, яким проливається ґрунт після здійснення неглибокого перекопування.

Такі засоби відмінно допомагають у боротьбі з фітофторозом, плямистістю, неправдивою росою, сірою гниллю, паршою, іржею.

Дезінфекція у весняний період

Фітофтор є одним з найбільш небезпечних ворогів тепличних культур.

Розмноження такого гриба відбувається двома способами:

  • Безстатевим (кондіями).
  • Статевим (ооспорами). Ооспори, ховаючись у землі, можуть благополучно переносити навіть люті морози, зберігаючи життєздатність протягом кількох років. Тому весняна дезінфекція дуже важлива.

Дезінфекція може проводитись декількома методами:

  1. Для газової зазвичай застосовуються сірчані шашки типу «Клімат» . Крім сірки міститься також горючий матеріал. У процесі горіння вони виділяють гази, що проникають усюди, навіть у найдрібніші щілини, недоступні для миття та обприскування.

Взаємодіючи з вологою, оксиди утворюють сірчисту та сірчану кислоти, які поширюються по всіх поверхнях і гублять слимаків, кліщів, грибки, мікроби, цвіль та інфекції.

Порада! Фахівці рекомендують таку дозу сірки: 50-80 г на 1 м3 теплиці. Якщо приміщення заражене павутинним кліщем, дозування збільшується вдвічі.

Цю процедуру можна проводити лише за температури 10-15 градусів. Перед спалюванням сірки щільно закрийте всі щілини, щоб газ не випарувався з приміщення.

Процедура обкурювання парника сірої.

Сірка поєднується з гасом (ні в якому разі не з бензином), після чого отриману суміш необхідно палити на залізних деках, які заздалегідь розставляються по всій довжині теплиці. Спочатку підпалювати слід сірку, насипану на найвіддаленіший від дверей лист, послідовно просуваючись до дверного отвору.

Порада! З метою безпеки така дезінфекція повинна проводитись у протигазі та гумових рукавичках. Якщо немає протигазу, можна використати респіратор. Теплицю можна провітрити не раніше ніж через 3 дні після проведення робіт.

Оскільки сірчані з’єднання є агресивними до конструкцій теплиці, то, щоб уникнути корозії, вам слід покрити сталевий каркас декількома шарами фарби. Алюміній і дерево при цьому істотно не страждають, а пластик і скло зовсім не взаємодіють із сірчаною кислотою.

  1. Вологу дезінфекцію характеризує нижча вартість і простота у роботі. Для проведення подібних робіт вам доведеться рясно обприскати теплицю зсередини по всій площі розчином хлорного вапна.

Інструкція з виготовлення розчину:

Здійснення вологої дезинфекції.

  • У воду засипаємо 400 грам винищити і ретельно перемішуємо.
  • Залишаємо розчин настоюватися протягом 4-х годин.
  • Після наполягання рідину слід обережно злити, використавши для обприскування, а осадом обмазуються дерев’яні частини конструкції. Для цього використовується сечова кисть.

Порада! У тому випадку, якщо в теплиці було виявлено павутинний кліщ, кількість хлорного вапна слід збільшити до 1 кілограма на 10 літрів води.

  1. Використання біопрепаратів, які є більш безпечними, ніж хлор та сірка . Вони не такі сильні, але є відмінними профілактичними засобами. До того ж, біопрепарати відрізняються ефективним впливом не тільки на збудників хвороб, вони також здатні значно підвищити родючість ґрунту.

Підготовка ґрунту

Процес заорювання сидератів у ґрунт.

Тепер розглянемо, як проводиться підготовка теплиці із полікарбонату до посадки навесні. Щороку рослини забирають із ґрунту значну частину поживних речовин, і ці запаси мають поповнюватися.

Такі поживні речовини знаходяться у шарі гумусу. Тому дуже важливо удобрювати ґрунт різними органічними добривами, в яких містяться практично весь комплекс поживних речовин, необхідних для розвитку рослин.

Досвідченим овочівникам відомо, що до 90% урожаю безпосередньо залежить від стану ґрунтів. Земля має бути повітряною, пухкою, легкою, що має корисну мікрофлору.

Чим більше органіки ви додасте в ґрунт – тим краще. Як підготувати теплицю до посадки навесні, використовуючи органічні добрива?

Для цього ви можете використовувати один із двох способів:

  1. Підготовка землі в теплиці навесні може припускати використання гною як добрива, який відмінно збагачує грунт корисними речовинами.
  2. Використовувати сидерати – рослини, які протягом короткого часу утворюють зелену масу. Їх вирощують для заорювання в ґрунт, де вони стають джерелом органічних речовин та ґрунтових мікроорганізмів. При використанні сидератів ви можете забути про удобрення гною, оскільки 3 кг зеленої маси успішно замінюють 1,5 кг гною.

На сьогоднішній день з метою збагачення ґрунту використовуються різні рослини-сидерати.

  • Бобові (квасоля, люпин, горох, буркун, сочевиця, соя, конюшина, сачевичник, сераделла, еспарцет і т. д.).
  • Злакові (жито, овес, ячмінь, пшениця).
  • Фацелію, соняшник.

Рослини-сидерати з розвиненою кореневою системою – чудове добриво для тепличного ґрунту.

Декілька порад з посіву сидератів:

  1. Сіяти можна як восени, і навесні, до посадки основних культур. У такому разі посадка здійснюється наприкінці березня – на початку квітня.
  2. Навесні сіяти слід густо, осінь – рідко.
  3. Під час проведення ранніх весняних посадок слід підбирати стійкі до холоду скоростиглі рослини – кормовий горох, гірчицю, овес, віку, фасцелію.
  4. Сидерати слід заорювати за тиждень-два до посадки основних культур. Їх підрізають плоскорізом або сапкою і заорюють на 2-3 см.

Висновок

У цій статті ми розглянули, як підготувати землю у теплиці навесні своїми руками, щоб отримати справді багатий урожай. З відео в цій статті ви дізнаєтесь більше корисної інформації.

Підготовка теплиці до сезону вирощування овочів

Як правильно підготувати теплицю до сезону

Підготовкою теплиці краще почати займатися ще восени, відразу ж після збору врожаю.

Раніше ґрунт після збору врожаю перекопували, а іноді і знімали шар ґрунту на глибину 7 см, який видихся себе і потребує оновлення.

Якщо овочі влітку серйозно не хворіли, то тепличний ґрунт можна розкидати по городу. Якщо ж овочі все-таки хворіли, то землю з теплиці краще скласти в дальньому кутку городу і добре пролити розчином негашеного вапна, після чого і залишити на 2-3 роки.

Але тепер не тільки практики, а й теоретики схиляються до того, що в «здоровій» теплиці досить злегка обробити старі грядки плоскорізом та прикрити ґрунт товстим шаром мульчі.

Восени як мульча ідеально підійде зрілий компост, різана солома, в’ялена необсіменена трава.

У теплі під цим шаром ґрунтова мікрофлора та дощові черв’яки почнуть бурхливий ріст, незважаючи на осінь та зиму. І навесні ваші грядки вже будуть як новенькі, а частина мульчі, перегнивши, теж перетвориться на компост.

Друге головне заняття восени – це дезинфекція теплиці. Якщо ви це зробили, весняна обробка все одно потрібна перед тим, як ви винесете туди свою розсаду. Справа в тому, що з першими променями сонця хвороботворні мікроби в теплиці просто жирують: тепло, світло.

Незабаром молоду розсаду принесуть, і вони накинуться на неї, як зграя голодних вовків.

Найкращий засіб для дезінфекції каркасу теплиці -10%-ний розчин мідного купоросу, який наноситься на дерев’яні стійки теплиці.

Якщо у вас теплиця з металу, краще використовувати гас. Для цього в ньому змочують ганчір’я і протирають усі поверхні. Скляні поверхні слід протирати формаліном.

Підійде і хлорне вапно. Але ось теплиці з полікарбонату слід обробляти з обережністю.

Хлоркою їх мити можна, але з використанням м’якої ганчірки, щоб не подряпати і не порушити прозорість полікарбонату. Можна просто помити його мильним розчином із додаванням тієї ж хлорки.

Можна провести обкурювання грудковою сіркою. Потрібно розкласти на металевих листах сірку, крапнути кілька крапель гасу та підпалити.

Обкурювання має тривати не менше 2-3 діб. Потім теплиці слід добре провітрити.

Прогрів ґрунту в теплиці

Найпростіший, але не завжди найефективніший спосіб прогріти грунт – пролити його окропом, накрити плівкою і залишити на добу.

Чому він не завжди підходить? Справа в тому, що таким способом ви можете прогріти лише верхні шари ґрунту. Але холод іде як зверху, а й знизу. Тобто нам потрібно так підготувати ґрунт, щоб тепло йшло зсередини, підігріваючи ніжні коріння нашої розсади.

Існує кілька варіантів закладки теплого ґрунту.

Якщо ґрунтові води високі, то глибина закладки теплої гряди має бути не менше 40 см. Тобто нам потрібно зняти 40 см ґрунту, щоб розпочати роботи.

Вниз канави складають стару кору дерев, гілки, тирсу, стружку, картон, навіть старі газети.

Потім кладемо шар сіна чи соломи. Все це проливаємо розчином негашеного вапна, щоб «запалити» цю символічну піч у землі.

І лише поверх цього укладаємо грунт. Але її краще змішати з компостом або гною, що перегорів.

Якщо підземні води не дуже високі, глибина канави має бути не більше ніж 25-30 см.

Це своєрідне біопаливо, яке, повільно розкладаючись, дає рівне та довготривале тепло корінням і лише у другу чергу-живлення.

Справа в тому, що деревні відходи до мікроелементів розкладаються повільно. Тому харчування від тирси та соломи прийде до рослин не раніше наступного року, а то й пізніше.

ТЕПЛО З ПОВІТРЯ

У Скандинавії, ​​де ґрунт прогрівається ще довше, ніж у середній смузі, деякі городники з успіхом використовують погану теплопровідність повітря, створюючи між корінням рослин та більш глибокими холодними шарами ґрунту повітряну подушку їх пластикових пляшок.

Це справді знахідка, яку варто взяти на озброєння.

Вони знімають шар родючого ґрунту на глибину 30-45 см. Потім укладають у траншею пластикові пляшки із щільно загвинченими кришками.

Це і є та сама повітряна подушка, яка стоїть перешкодою між корінням овочів і холодом, що йде знизу.

Поверх шару пляшок укладають тирсу, папір і все те, що ми перераховували вище. Потім проливають все це розчином сечовини і на завершення кладуть родючий шар.

Результат виходить просто чудовий, не тільки тому, що повітря не пропускає холоду знизу, але й не дає розбазарюватися теплу, яке утворюється від перегнивання органіки.

Обробка землі у теплиці перед посадкою: дуже бажана процедура

Обов’язкові весняні турботи – те, що треба навчитися любити

Мало спорудити на ділянці теплицю, роздобути особливу розсаду і розмістити її в грунті, очікуючи на врожай. Земля вимагає за собою постійного догляду, чи вона на відкритому повітрі або в теплиці.

Умови, створювані теплицею, хороші не тільки для вирощування помідорів та огірків, але й для розвитку в ґрунті всіляких бактерій, тому не варто сильно дивуватися, якщо в теплиці позеленіла земля

Нічого само собою не зростатиме. Граничний розрахунок, знання, праця та дисципліна – ось що любить земля – це складові хорошого врожаю.

Коли підготовку землі для теплиці проведено навесні належним чином, потім уже можна буде пишатися результатами своєї праці, але це вже влітку

Можна сказати і по-іншому – любиш кататися, люби та саночки возити. А ми додамо, робити це потрібно вчасно і починати вже восени.

Перші, ще осінні операції

Ще восени, коли зібрано останній урожай, і земля приготувалася до зимового відпочинку дуже важливо зробити таке:

  • По-перше , видалити всі залишки старої рослинності. Не забудьте перевірити їх на гранично можливій глибині, і 50 см тут не межа, враховуючи коріння. Видалення підлягають як рослинні залишки, а й дрібниці різноманітних пристосувань, мотузки, палички, які використовувалися у процесі догляду за врожаєм.
  • По-друге , ретельно розбити грудки і вирівняти всю поверхню. У жодному разі не утрамбовуйте землю, дайте їй подихати і відпочити після літньо-осінніх праць. Витримайте таким чином землю щонайменше тиждень перед наступною операцією, благо це зробити допоможе сама природа – ніколи не знаєш, коли випаде перший сніг.
  • Ну, і, по-третє , з першим снігом укласти його шар в 20-30 см на землю теплиці. Вже це стане прекрасним захисним і знезаражуючим фактором до самої весни.

Земля для теплиці вимагає використання та гарного садового інвентарю на всі випадки життя, для всіх виконуваних робіт

Операції ранньою весною

Хоча всі операції і необхідно буде провести навесні раніше, але коли вже встановилася впевнена середня температура протягом дня вище 0 градусів – потепління має бути стійким. Саме тому, якщо погода дає змогу, рекомендується виконати всі операції ще в лютому.

Дезінфекція ґрунту

Усі операції переважно будуть пов’язані з дезінфекцією грунту. Для цього попередньо необхідно прибрати сніг, що ще залишається. Якщо хочеться це зробити швидше, можна зверху покласти землі, торфи чи навіть золи.

Подальші дії залежать від площі теплиці. Якщо площа невелика, то часто цілком достатньо буде і окропу, який з успіхом знищить у ґрунті всіх шкідників.

Земля в теплиці для помідорів не повинна мати і відтінків зелені, її структура повинна бути ідеально пухкою без грудок і залишків рослин

Якщо вам пощастило із сонцем, то можуть допомогти такі дії:

  • спочатку ґрунт поливається;
  • ретельно миється покривний матеріал;
  • матеріал накладається на ґрунт;
  • зачиняються двері та кватирки;
  • всі щілини конопатять.

За тиждень ви отримуєте цілком придатну для подальшого використання теплицю. Але, на жаль, у середній смузі така методика можлива лише влітку, коли про обробіток ґрунту вже не йдеться.

Серед фахівців ходить одна відповідь на питання, як продезінфікувати землю в теплиці – це зробити неможливо і найкращим способом є проста заміна землі, якщо не всієї, то хоча б верхнього рівня 5-8 см.

Але, за великим рахунком, без активнішого втручання тут не обійтися.

Підготовка землі в теплиці має починатися ще взимку, коли на подвір’ї лежить сніг, їм дуже корисно і вкрити землю в теплиці

Корисна порада! Деякі досвідчені тепличники радять для позбавлення від старого бадилля компостувати їй. Цей спосіб цілком можливо використовувати, але при дотриманні наступних умов: ви уважно відстежували протягом попереднього року наявність шкідників у теплиці та не спостерігали їх збільшення; компост по-справжньому здатний позбавити шкідників протягом досить тривалого часу – не менше 3 років – у вас цей час є, і ви готові чекати; компост не повинен використовуватися для тієї ж культури, з якої він був отриманий.

Ідеальний порядок у теплиці, як на фото – запорука та правильно виконаних підготовчих робіт та майбутнього гарного врожаю

Активні форми підготовки землі навесні

Серед активних форм, які досить ефективно виконують свою роботу, але впливають на різні види грибків та бактерій, розрізняють такі:

  • Хімічний метод – використання спеціальних хімічних препаратів. Даний метод цілком ефективний, але рекомендується використовувати тільки в осінній період, відразу після збирання останнього врожаю, максимально збільшуючи час до весняного посіву.
  • Біологічний спосіб – тобто внесення в грунт за допомогою компосту або гною живих організмів, що допомагають впоратися зі шкідниками. Даний метод дає дуже хороші результати, але він тривалої дії не завжди підходить для теплиць. Крім того, у процесі дії компосту потрібен постійний догляд за землею – її перекопування та видалення нових бур’янів.
  • Температурний метод – або проти землі окропом. Цей метод передбачає попередній накрив ділянки теплостійкою плівкою, яка дозволить зберегти вологу та випустить назовні пару.

Всі роботи проводяться тільки своїми руками – це гарантія, що жодного нюансу не буде втрачено

І все-таки, якщо хімія

Це найагресивніший спосіб боротьби зі шкідливими мікроорганізмами, по можливості краще його уникнути, але коли це зробити вже неможливо, то у вашому розпорядженні:

  • Хлорне вапно – воно буде гарним для боротьби з чорною ніжкою, кілою, білою гниллю галовою нематодою, фітофторозом. Восени концентрація хлору може бути і великою, навесні ж мінімальною. Дуже корисним буває обприскування рослин рідким розчином із співвідношення на 10 літрів води – 400 г вапна. Часто запізнення з обробкою призводить до втрати всього врожаю, що вже захворів.
  • Карбатіон – рекомендований проти кореневих гнилей, фузаріозного та вертициллезного в’янення, кіли, чорної ніжки, буває незамінним при комплексному захворюванні ґрунту. Обприскування необхідно проводити не пізніше ніж за місяць до висадки розсади. На квадратний метр площі допустимо використання не більше 2 літрів розчину, після чого землю обов’язково потрібно скопати.
  • Сірка – в основному використовується для боротьби з грибками та бактеріями на самих рослинах. Застосування проводиться у вигляді обкурювання закритої теплиці з розрахунку 80 гр речовини на метр об’єму теплиці. Якщо вам не пощастило, і в теплиці оселився павутинний кліщ, збільште дозу в 2 рази. Технологія застосування передбачає встановлення в приміщенні декількох металевих піддонів з вугіллям, що тліє, на які і укладають сірку або сірчані шашки.

При вирішенні питання, як підготувати землю для теплиці, дуже важливо дотримуватися принципу повноти всіх виконуваних робіт, земля повинна бути оброблена в повному обсязі і на глибину не менше 30 см.

Корисна порада! Сірчані шашки, власне, не вимагають попередньої наявності вугілля, шашки просто достатньо підпалити. У той же час слід визнати, що цей спосіб хоч і гранично ефективний, але він неприпустимий у теплицях з металевими конструкціями – весь захист металу від корозії зійде нанівець.

  • Розчин формаліну – гарний засіб проти білокрилки та її личинок, проти павутинного кліща, грибка та цвілі. Роботи з формаліном необхідно проводити при температурі всередині не вище 10-12 градусів та при використанні 40-відсоткового розчину.

Роботи обов’язково необхідно проводити у протигазі. По завершенню поливу температуру всередині піднімають до 25 градусів і тримають добу закриту теплицю.

Як завершальний акорд усіх робіт – ретельне провітрювання. Майте на увазі, що формалін має здатність поглинатися і довго зберігатися в бетоні.

  • Мідний купорос – цей загальновідомий препарат чудово показує себе проти збудників борошнистої роси, фітофторозу, гнилей, парші, кучерявості та бактеріозів. Використання мідного купоросу негативно позначається на рослинах, тому доступний для використання лише восени. Не використовується концентрація понад 10%. Мідний купорос входить до складу бордоської суміші
  • Спеціальні препарати – цілий клас препаратів, розроблених проти конкретних видів бактерій: «Фітолавін-300» проти патогенних бактерій та гнил, «Байлетон» – проти сірої гнилі та борошнистої роси, «Акробат МЦ» – проти хибної борошнистої роси та фітофтору. Застосування цих препаратів обов’язково має передувати знайомство з рекомендаціями.

Нова земля повинна мати яскраво виражений чорний маслянистий характер, що явно має відчуватися на дотик

Корисна порада! Проведення правильної аграрної політики теж можна зарахувати до догляду за землею. Не варто постійно на ту саму грядку постійно висаджувати ту саму культуру. Чергування культур не дозволяє хвороботворним мікроорганізмам пристосовуватися до особливостей ґрунту та характеру культури.

В ідеальному варіанті обов’язково залишайте не менше 20% усієї площі теплиці на пару – давайте землі відпочити і насититися вітамінами хоча б протягом одного сезону. Обов’язково ведіть щоденник використання ґрунту.

Щорічно минулорічна пара йде в роботу, а нові площі займають її «місце» у справі догляду за ґрунтом. Такий підхід є особливо важливим, якщо назріла необхідність вирішити питання, як підготувати землю в теплиці під помідори.

Індикатором того, що кожна інструкція була виконана в точності, будуть служити вже перші сходи без ознак будь-яких відхилень.

Оновлення землі

Якщо не кожен рік, то регулярно раз на 2-3 роки рекомендується землю в теплиці оновлювати.

Процес вирішення завдання, як оновити землю в теплиці, є наступним:

  • знімається верхній шар 30-40 см;
  • укладається перший шар із сіна, соломи, листя;
  • потім – другий шар із гною; ця подвійна подушка повинна бути товщиною 15-20 см;
  • третій шар – суміш торфу та дернової землі, товщиною 10-15 см; торф перед застосуванням обов’язково необхідно провітрити для видалення токсичних речовин – торф вважається придатним для використання, коли його вологість становить 50-60%.

Висновки

Як не дивно, надмірне залицяння за землею у теплиці і буде відповіддю на питання, чому зеленіє земля у теплиці. Занадто великий полив у теплиці викликає неконтрольоване розмноження моху, надто багато світла – посилюється фітогенез на ґрунті, для посадки помідорів висаджують зелений килим, який після сходу розсади не зістригають.

Іншими словами, роботи в теплиці та догляд за землею вимагають розумного підходу, та вміння вчасно зупиниться. Коли ж прийнято рішення використовувати хімію – то й акуратне дотримання всіх процесів застосування.

Тільки впевненість усіх ваших дій і дасть влітку та восени бажаний результат. А після збирання врожаю – знову за роботу (дізнайтеся також як підготувати теплицю до весни).

Ціна ж точного вирішення питання, чим обробити землю у теплиці навесні, ось такий урожай, який виправдає всі весняні турботи

Більш повно відповість на ці запитання відео у статті.

Підготовка ґрунту в теплиці | У САДУ І В ГОРОДУ

Підготовка ґрунту в теплиці відіграє важливу роль у отриманні багатого врожаю. Як і коли потрібно готувати ґрунт для теплиці? Як позбутися шкідників? Розігрів теплиці гноєм провесною, порядок дій. Який гній чи інші добрива та в який час краще використовувати? Отже, як правильно підготувати ґрунт у теплиці або парнику, читаємо у статті.

Запрошую Вас до гурту на Subscribe.ru для дачників, садівників:

підготовка ґрунту в теплиці

Осінні роботи перед морозами

Ґрунт у теплиці також потрібно готувати до настання морозів. Необхідно винести з теплиці землю з грядок та розсипати їх шаром 60-80 сантиметрів. Потім теплицю вносять перегній шаром 15-20 сантиметрів. Якщо земля не відрізняється родючістю, до неї додають добрива, а потім також вносять у теплицю. Наприкінці можна розкласти на грядках мульчу.

Після того як теплиця переживе морози, на момент пікування рослин у ній буде готовий для посадок родючий і м’який грунт.

Як позбутися капустянки. Знезараження теплиці

На жаль, рідко можна зустріти перегній без капустянки, тому краще відразу позбавитися цього шкідника, за пару днів до пікірування розклавши в теплиці протруєне насіння.

Якщо в теплиці вирощують одні й ті ж культури, наприклад, томати, швидше за все, у ґрунті вже з’явилися різні шкідники саме цих овочів. Тому, перш ніж висаджувати розсаду, варто пролити ґрунт гарячим (близько 60 ° С) розчином марганцівки з розрахунку 1 грам на 10 літрів води.

Знезаражувати необхідно не лише ґрунт, а й саму теплицю. Для цього всі дерев’яні конструкції промивають мідним купоросом, який знищує грибки, лишайники та мох, а через тиждень обмазують хлорним вапном.

Щоб отримати засіб для обробки, 400 г хлорного вапна наполягають у 12 літрах води протягом 2-4 годин. Потім рідину зливають, а осад використовують для обмазування. Якщо ж влітку тепличні рослини перенесли якесь захворювання (наприклад, томати перехворіли на буру плямистість), тепличні конструкції та скла додатково слід обприскати фундазолом або оксихомом.

Докладніше про знезараження можна почитати у статті: дезінфекція теплиць та парників.

Розігрів теплиці ранньою весною, підготовка ґрунту

Якщо зима була суворою, зі лютими морозами, але ви плануєте використовувати теплицю для посадок вже напровесні, необхідно запустити процес її саморозігріву. Для цього після танення снігу землю рясно проливають гарячою водою. І вже за кілька днів можна займатися посадками!

Але отримати першу зелень вже напровесні або висадити в теплиці розсаду холодостійких культур можна не тільки за допомогою гарячої води. Грунт можна розігріти випробуваним дідівським способом – за допомогою біопалива або внесення органіки. Цим методом можуть скористатися ті дачники, які мають можливість купувати ранньою весною свіжий гній. Обсяг гною, що вноситься, повинен становити 1/4 обсягу всього тепличного грунту. Наприклад, на стандартну ділянку з двома теплицями та чотирма парниками потрібно близько половини КАМАЗу гною.

Кінський гній за умов холодного клімату виділяє оптимальну кількість тепла. Крім того, він найшвидше розігрівається. Не підходить для розігріву теплиць свинячий гній, а також кролячий і овечий – він занадто гарячий для тепличних рослин.

Як приготувати ґрунт

Отже, приготування зігрівального ґрунту вимагатиме наступних дій.

  1. Восени до теплиці вносять органічні залишки. Це солома, скошена трава, бадилля рослин, листя та кухонні відходи. Це необхідно для того, щоб грунт був більш пухким і для весняного горіння гною.
  2. Восени та навесні потрібно внести в теплицю тирсу. Завдяки їм грунт стає пухким, а також поглинається азот із свіжого гною. Тирса потрібно стільки ж, скільки в теплицю було внесено гною — чим більше гною, тим більше тирси.
  3. Також восени вносять вапно для нормалізації кислотності, оскільки органічні залишки у процесі гниття сприяють окисленню ґрунту.
  4. Весною в теплицю вносять свіжий гній. Це і є основним джерелом тепла і постачальником поживних елементів для майбутніх рослин. Якщо не додавати рослинні залишки, гній грітиме не дуже сильно. Тому його слід змішати з соломою, тирсою і листям.
  5. Навесні у теплицю засипають землю.
  6. Поверх землі засипають золу.
  7. Також поверх землі розсипають мінеральні добрива.

Для того, щоб усі перераховані вище компоненти виконували свою функцію зігрівання, необхідно приготувати «пиріг» з них. Нижнім шаром укладаються бадилля і трава, поверх них – солома і листя, потім вапно і тирса. Ці компоненти мають бути внесені в теплицю ще восени. Навесні зверху розсипається гній і на нього сипляться тирса. За допомогою вил компоненти слід перемішати. Завдяки змішуванню органіка надалі починає переперевати. Потім весь склад рясно проливають гарячою водою. Це прискорює процес зігрівання.

Після цього всі компоненти накривають шаром землі (близько 25 сантиметрів), посипають золою (1 склянка на квадратний метр), а також вносять комплексні мінеральні добрива, наприклад «Нітрофоску», і всю грядку розпушують. Потім слідує ще одна протока гарячою водою – і грунт накривають плівкою. Вже за тиждень земля буде достатньо прогріта, щоб розпочати посадки.

Що можна застосувати замість гною

Якщо знайти свіжий гній рано навесні не вдалося, можна спробувати обійтися без нього.

удобрення ґрунту в теплиці

Вирощування помідорів: підготовка ґрунту, обробка насіння томату, турбота про розсаду. Пасинкування та підживлення томатів. ~ Овочеві культури

Помідори – однорічні рослини із сімейства пасльонових. Плоди помідорів смачні і корисні. Вони містять яблучну та лимонну кислоту, цукор, ароматичні речовини, вітаміни С, А та провітамін D. Вміст поживних речовин у плодах багато в чому залежить від сорту, місця вирощування, агротехніки, погодних умов та інших факторів.

Де помідори посадити

Для отримання хорошого врожаю помідорів, потрібні сонячні укриті ділянки, гумусні пухкі ґрунти, що добре підігріваються, багаті поживними речовинами і вологою. Томатам підходять нейтральні або слабокислі ґрунти. На кислих ґрунтах рослини гинуть.

Підготовка ґрунту під посадку помідор

Перша обробка ґрунту під посадку помідорів проводиться восени на глибину не менше 20-25 см з внесенням органічних добрив. Можна внести і мінеральні добрива, такі як суперфосфат – 40-50 г, калійну сіль – 20-25 г на 1м2. При весняній підготовці ґрунту під посадку помідор вноситься пташиний послід – 1 кг, деревна зола – 1-2 кг та сульфат амонію – 20-25 г на 1 м2. Ґрунт до посадки бажано 2-3 рази перекопати, краще вилами. Не зашкодить рослинам і внесення перегною. Свіжий гній при весняній підготовці ґрунту вносити не рекомендується, тому що при посадці помідорних рослин на ділянці, добривому свіжим гною, сильно розростається бадилля, а освіта і зростання плодів затримується.

Технологія вирощування помідорів

Для нормального розвитку томатних рослин потрібно температура повітря не нижче 15°С. Тривале зниження температури нижче 10 ° С призводить до опадання квіток і затримки дозрівання плодів. При температурі повітря 30 ° С зростання рослин сповільнюється, а при 35 ° С припиняється зовсім. При вирощуванні помідорів у парниках або теплицях вдень необхідно створювати наскрізне просування повітря. Це знижує температуру в теплиці та допомагає запиленню. Хоча помідори відносяться до посухостійких рослин, потреба у воді у них висока. У посушливу погоду під час бутонізації та зростання зав’язей, рослинам необхідний рясний полив, інакше при нестачі вологи в грунті, квітки та зав’язі опануть, а в період утворення плодів розвинеться вершинна гнилизна.

Водночас томати не люблять ґрунту з близьким розташуванням ґрунтових вод. Це викликає витягування рослин та сильне розростання листя. Висока вологість, дощова тривала погода створюють умови для захворювання рослин бурою плямистістю та фітофторою, ускладнює запліднення. Не рекомендується вирощувати помідори після картоплі, перцю, баклажанів, оскільки ці культури відносяться до одного сімейства і мають загальні захворювання.

Вирощування розсади помідор

У кліматичних умовах нечорнозем’я рекомендується вирощувати помідори з розсади. Для отримання раннього врожаю (10-20 червня) насіння середньорослих і високорослих томатів середнього та пізнього терміну дозрівання висівають у середині лютого місяця, але не пізніше 1 березня, а низькорослі скоростиглі сорти – не пізніше 15-20 березня. За народними прикметами насіння всіх рослин бажано висівати за 2 дні до молодика або через 2 дні після молодика.

Ґрунт для розсади томатів

Ґрунт під розсаду томатів необхідно заготовити з осені та зберігати її на вулиці у поліетиленових мішках або ящиках. При такому зберіганні земля промерзає і всі бактерії, що вражають рослини, гинуть. Приготовляється суміш із пукраїнцівого компосту, перегною та лісової землі з пропорції 1:1:1. На цебро суміші додати 2 склянки золи, 60 г (3 ст ложки) суперфосфату, 20 г (1 ст ложка) сірчанокислого калію. Лісовий ґрунт можна замінити покупною землею.

Обробка насіння помідор перед посівом

Насіння томатів перед посівом 30 хвилин необхідно витримати у слабкому розчині марганцівки, потім промити чистою проточною водою. Після цього бажано обробити насіння мікроелементами. Для цього на півлітрову банку додати 1 ст ложку золи, на кінчику ножа мідного купоросу і стільки ж борної кислоти, розвести гарячою водою. Процідивши зольний розчин, опустити насіння і витримати їх у цьому розчині 3 години. У будь-який розчин насіння занурюють у марлевих мішечках. Потім насіння в тих же марлевих мішечках загортають у м’яку тканину і поміщають у скляну банку, закривають пластмасовою кришкою та ставлять у холодильник. У холодильнику тримають при температурі (0.-1) ° С близько доби, а потім 5 годин у темному місці біля тепла. І при загартовуванні насіння в холодильнику, і при прогріванні необхідно стежити, щоб вони були вологими.

Висаджування насіння томату в ґрунт

Проросле насіння висівають у ящики на глибину 0,5 см, накривають склом або поліетиленом і ставлять біля радіатора опалення. На три доби з’являються сходи. Однак, треба врахувати, що насіння гібридних сортів з дрібним насінням, а також сорти іноземної селекції проростають лише на 7-10 добу. Крім того, насіння, що пересохло і довго зберігається, має ліниву схожість. Тому не рекомендується раніше часу викидати замочене насіння. При проростанні насіння температура повинна підтримуватися +18 … +25 ° С, а після масової появи сходів у перші 3-4 дні +13 … +15 ° С вдень і +10 … +12 ° С вночі. Надалі температура має бути у похмурі дні +15…+17°С, у сонячні дні +20…+25°С, а вночі +8…+12°С. Для цього на ніч необхідно відкривати стулку вікна, а з боку радіатора ставити картонну огорожу. Поливають розсаду рідко, але рясно.

Пікірування розсади помідор

Коли з’являються перші листочки, сіянці помідори пікірують. У приготовлені торф’яні горщики або інші ємності (глибиною не менше 10-15 см) насипають підготовлений ґрунт приблизно на 2/3 ємності, потім поливають слабким розчином марганцю, роблять лунки і висаджують рослини. Грунт навколо рослини акуратно обтискують.

При пікіруванні центральний корінь помідорки необхідно трохи прищипнути. Через 1-2 тижні, як тільки розсада піде на зріст, необхідно зробити підсипку землі і полити добовим зольним розчином (1 ст ложка на 1 л води). Через 1-2 наступні тижні, якщо є можливість, зробити ще одну підсипку землі і полити розсаду. В результаті у рослини з’являється додаткова коренева система і сама рослина стає сильнішою. Розсаду помідорів бажано поливати 1 раз на тиждень теплим слабким розчином марганцівки, а наступний тиждень – добовим зольним настоєм. Щоб розсада не витягувалась і розвивалася нормально, бажано дати підсвічування лампами денного світла, у фазі петельки 2-3 дні цілодобово, а потім по 16 годин на добу. У березні, коли сонячних днів більше, можна підсвічування знизити до мінімуму.

Висадка розсади помідор у ґрунт

Розсаду помідорів у грунт висаджують залежно від погодних умов;

  • у відкритий – пізніше 20-25 травня;
  • у закритий з 1 по 25 травня (бажано у першій половині).

При весняних заморозках висаджена розсада прикривається плівкою, спанбондом або іншим покривним матеріалом. Низькорослі сорти помідорів садять прямо, так як вони самі по собі особливо не витягуються і, як досвід показав, досягає 0,3-0,4 м висоти. Розсаду середньорослих і високорослих сортів (досягають 0,8-1,5 м) бажано садити похило, тобто викопати траншею на довжину 2/3 стебла, на цю ж відстань зі стебла видалити листя, укласти рослину в траншею і засипати родючою землею. на поверхні 1/3 стебла із 3-5 листям. При такій посадці рослини дають потужну додаткову кореневу систему, що сприятливо позначиться на майбутньому врожаї. Висаджену розсаду помідор потрібно рясно полити слабким розчином марганцю (2 г на 10 л води). Можна землю замульчувати торфом чи перегноєм. Через тиждень необхідно дати перше підживлення: сірникова коробка аміачної селітри або сечовини на відро води. У ґрунт розсаду необхідно висаджувати на відстані 40-60 см один від одного, залежно від сорту помідорів. Низькорослі – 40 см, середньорослі та високорослі – 60 см один від одного.

Догляд за томатами: полив, підживлення

Помідори необхідні: систематичне розпушування, підживлення, полив. Під час бутонізації рослини бажано обприснути речовинами, що стимулюють зав’язування плодів або розчином борної кислоти та питної соди. На 1 л води -1ч ложка соди та 1/4 год ложки борної кислоти. Перед цвітінням дати полив теплою водою з розрахунку 3-4 літри на кущ, і слабким розчином марганцівки (1 л на кущ). У цей час необхідно внести під кожен кущ деревну золу, землю розпушити і рясно полити. Через 3 тижні після висадки обприснути рослину розчином мідного купоросу (20 г на 10 л води). Для кращого прилипання до листя можна додати розчин 2 ст ложки прального порошку на 10 літрів води.

Друга обробка у тій же концентрації, мідним купоросом – через 2 тижні після першого. Як тільки помідори зацвітуть, необхідно зробити позакореневе підживлення (50 г суперфосфату на 10 л води). Суперфосфат потовкти, залити гарячою водою і кілька разів перемішати протягом доби. Обприскувати розчином, що відстоявся. Протягом усього вегетативного періоду помідори рясно поливають теплою водою; з інтервалом 2-3 тижні підгодовують (під корінь) 3-х добовим настоєм коров’яку із золою. При розпушуванні кущі помідор підгортають. Щоб квітконоси вчасно запилялися, у парнику необхідно застосовувати активне вентилювання помідори дуже потребують протягу. Навіть у прохолодну погоду, коли температура повітря знижується до (+8 … +10) ° С, необхідно надінь відкрити кватирки. У безвітряну погоду запилення проводиться постукуванням по підпорі. Помічено, обсипання квіток у дні хмарної погоди. Це говорить про нездатність їх до запилення через велику вологість, в цей час бажано обприснути рослину слабким розчином борної кислоти.

Якщо похмура погода затягується, обприскування проводиться двічі з інтервалом 3 дні. Огородник повинен знати, що за високої температури (вище +30°С), великої вологості (вище 70%), сухого повітря та грунту, квітки рослин не запилюються і опадають. Махрові квітки, що з’явилися, треба терміново обірвати (вірусне захворювання), так як вони дають коряві плоди і затримують ріст інших плодів. При вирощуванні високорослих томатів потрібна підпірка для рослин. Найкращий спосіб – шпалери – через кожні 30-40 см натягнути дріт. У такому випадку можна підв’язувати стебло та кисть з плодами, яка часом досягає 2-3 кг.

Формування помідорів і пасинкування

Дуже важливо правильно формувати кущ. Високорослі рослини, сформовані в одне стебло, краще освітлюються і провітрюються. Для цього потрібно проводити пасинкування , тобто побічні пагони в пазухах листя видалити ще на початковій стадії розвитку 3-4 см, залишаючи «пенічок» в 0,5 см. Це гарантує, що на цьому місці пасинок не утворюється.

Наприкінці серпня або на початку вересня місяця верхівки рослин бажано прищипнути, що дасть своєчасне дозрівання плодів, що залишилися.

Томати спрути або томатні дерева

Є ліаноподібні сорти помідорів, висота яких досягає 5-6 м, вони в ґрунт висаджуються через 1-1,5 м, пасинкуються, але не прищипуються. При досягненні висоти парника рослина пропускається вздовж на шпалері. Завдяки уважному догляду рослини ефективно розвиваються, плодоношення може тривати до кінця вересня, а за сприятливої ​​погоди і до середини жовтня місяця.

Збирання плодів томату

Збирання плодів томату проводиться кожні 3-4 дні в міру їхнього дозрівання, однак є сорти, які дозрівають дружно, в один час. Так як помідори мають особливість дозрівати, зірваними з куща, то можна плоди збирати будь-якого забарвлення. Зелені плоди можуть зберігатися до двох місяців за температури +4…+8°С. На дозрівання плоди помідорів укладаються в дерев’яні ящики в 2-3 шари. Для швидкого дозрівання необхідно в ящик до зелених плодів покласти 2-3 червоні помідори, так як зрілі плоди виділяють газ етилен, що прискорює дозрівання зелених плодів. Але якщо потрібно довше зберегти плоди, то червоні класти в ящик не варто. Інший спосіб дозрівання: викопується кущ помідора із зеленими плодами, земля з коріння не струшується і рослина повністю переноситься в приміщення, з +1…+5С. Рослина підвішується корінням нагору. Плоди розміром менше волоського горіха видаляються з куща, а більші залишаються. Помідори почнуть дозрівати до кінця листопада – початку грудня місяця. Таким чином можна продовжити термін вживання помідорів у свіжому вигляді.

Збір насіння томату

На насіння бажано брати плоди з перших двох нижніх кистей, за формою вони повинні відповідати цьому сорту. Якщо плід не притаманний даного сорту, то такий помідор на насіння не придатний – сталося перезапилення. Знімати плоди на насіння необхідно зрілими або бурими та витримувати їх у домашніх умовах до м’якого стану. У зручний невеликий посуд випускається насіння з розрізаних часточок помідорів, додається трохи води і витримується 1-2 доби, поки мезга не спливе нагору. Зброжена суміш зливається, насіння ретельно промивається чистою водою. Випливають – викидаються, а ті, що залишилися на дні посуду, рівномірно розсипаються на папір і сушаться. Висушене насіння поміщається в пакети з позначкою року та сорту. Висівати їх бажано через рік після збирання. При сівбі на наступний рік схожість насіння нижче, урожай помідорів знижується і частіше бувають рослини з пустоцвітами.

Томати у боротьбі зі шкідниками та хворобами

Рослини томатів мають здатність вбивати хвороботворні бактерії та деяких комах-шкідників. Тому корисно використовувати відвар помідорного бадилля для обприскування інших рослинних культур.

Відвар з бадилля помідор

На 10 літрів води беруть 4 кг бадилля і кип’ятять 30 хвилин на невеликому вогні. Після відстоювання відвар проціджують та додають 40 г господарського мила. 1-2 літри відвару розбавляють 10 л води. Помідорний відвар ефективний проти листогризучих шкідників та їх личинок. Настій томатного бадилля ефективно діє при бактеріозі землі. У травні, на початку червня місяця, коли бувають різкі перепади температури в атмосфері (вдень (+15…+20)°С, уночі до 0°С) коренева система деяких рослин гине. У цей час необхідний полив настоєм томатного бадилля. 1-2 кг томатного бадилля опустити у відро з теплою водою. Наполягати 3-5 діб у теплому місці або на сонці. Процідивши, розвести 1/3 відра води, підливати безпосередньо під коріння або під час посадки рослини в лунку. Крім того, томат добре уживається з деякими рослинами з взаємною користю. Його можна висаджувати в міжряддях з капустою, тоді капустянка не нападає на капусту. Плоди томату стають більшими, врожайність їх збільшується. Посадка помідорів у міжряддях суниці збільшує врожай ягід і подовжує плодоношення. Великих вам успіхів!

Сад і город. Підготовка теплиці навесні

Весна. Настання весни завжди пов’язане із пробудженням, пробудженням природи, пробудженням якихось неясних надій та бажань. Здається, що навесні можуть справджуватися найпотаємніші мрії.

І тільки справжні садівники, і городники знають точно, що всі їхні надії та бажання, пов’язані з улюбленим заняттям, обов’язково здійсняться, якщо вони захочуть та постараються. Квітучі та плодоносні сади та городи стануть приємним та закономірним результатом їх кропіткої, але такої цікавої роботи з насінням, розсадою, саджанцями, землею, турботою про хвойні рослини після зимового періоду.

Терміни підготовки теплиці навесні

До речі, про землю, правильна підготовка та використання її – один із найважливіших факторів отримання хорошого врожаю. І якщо відкритий ґрунт готувати ще рано, то підготовку теплиці навесні вже час проводити. Середина чи кінець квітня (залежно від регіону чи погоди) – саме час, щоб підготувати теплицю. Причому, ці терміни стосуються тільки теплиць, що не опалюються, оскільки опалювані, в основному, використовують для промислового виробництва овочів, тобто овочів для подальшого продажу. А городники, які вирощують овочі для своєї сім’ї, найчастіше використовують теплиці, що не опалюються. Тому, як тільки земля в теплиці розмерзнеться і вночі температура повітря буде плюсова, підготовку теплиці навесні можна сміливо проводити.

Які інструменти та матеріали потрібні для підготовки теплиці навесні

З інструментів та матеріалів, перш за все, звичайно, потрібна лопата, а також граблі та плоскоріз Фокіна. Якщо ви не знаєте, що таке плоскоріз, можна спитати про нього в магазинах садових інструментів. Але в принципі можна обійтися і без нього.

До матеріалів, необхідних для підготовки теплиці навесні, відноситься все, що необхідно внести у ґрунт для отримання хорошого врожаю. Для внесення в грунт вам знадобиться перегній (перегнивший гній), торф, зола і тирсу або солом’яне різання. Із мінеральних добрив – аміачна селітра, а також марганець (калію перманганат). Якщо щось із перелічених матеріалів у вашому господарстві не знайдеться або ви не зможете цього придбати, нічого страшного не станеться, всі ваші рослини в теплиці все одно зростуть. Просто, якщо правильно і в повному обсязі провести підготовку теплиці, рости, все буде швидше і врожай буде вищим.

Безпосередні дії для підготовки теплиці навесні

Зазвичай копають землю поперек теплиці. Так зручніше копати та вносити необхідні компоненти. Часто, особливо городники-початківці, не знають, як правильно вносити добрива і різні компоненти, щоб вони опинилися всередині грунту, а не на його поверхні. Робиться це дуже просто. Ви копаєте перший ряд від початку до кінця грядки. У цьому дії утворюється природне заглиблення землі. У нього і закладається все те, що ви хочете внести у ґрунт. Копаючи наступний ряд, ви автоматично засипаєте все належне вами в перший ряд. Знову закладаєте всі компоненти в друге поглиблення, що вийшло, і так далі, до кінця копається грядки. Таким чином, все, що ви внесли, опиниться всередині грядки, а не її поверхні. Маєте на увазі, що копати треба не дуже глибоко, на глибину 30 – 40 сантиметрів. Бажано, щоб глибина окультуреного шару була щонайменше 30 сантиметрів. Саме в цьому шарі коріння рослин одержують усі, необхідні для зростання та розвитку, речовини.

Компоненти, необхідні для підготовки теплиці навесні

Отже, що ж можна внести у ґрунт для правильної підготовки теплиці навесні. Саме, навесні, тому що протягом літа можна проводити підживлення рослин різними добривами, залежно від стану землі та посаджених на ній рослин. Підготовка теплиці проводиться приблизно за 3-5 днів до посадки насіння або розсади. Звичайно, необхідними компонентами при підготовці теплиці є перегній та торф, особливо якщо в теплиці земля виснажена та погано удобрена. Бажано також вносити при підготовці теплиці навесні тирсу або дрібно різану солому.

При цьому їх попередньо змочують розчином аміачної селітри (на три відра тирси, 10 літрів води та 0,5 кг розчиненої в ній селітри). Тирса або різана солома покращують структуру ґрунту, роблять його більш пухким і насиченим повітрям. Коли земля перекопана, її перед тим як робити безпосередньо грядки, посипають золою. Потім граблями або плоскорізом злегка боронять верхній шар ґрунту, щоб зола перемішалася із землею і формують грядки. Підготовлені грядки необхідно полити слабким розчином марганцівки для знезараження грунту.

Підготовка теплиці навесні завершена. За кілька днів можна приступати до посадок. Великих вам урожаїв!

Як підготувати землю під теплицю нову

Як підготувати грунт для теплиці до нового сезону навесні

Грунт в теплиці також потрібно готувати до настання морозів. Необхідно винести з теплиці землю з грядок і розсипати їх шаром 60- 80 сантиметрів. Потім в теплицю вносять перегній шаром 15-20 сантиметрів. Якщо земля не відрізняється родючістю, в неї додають добрива, а потім також вносять в теплицю. В кінці можна розкласти на грядках мульчу.

Після того як теплиця переживе морози, до моменту пікірування рослин в ній буде готовий для посадок родючий і м’який грунт.

Якщо зима була суворою, з лютими морозами, але ви плануєте використовувати теплицю для посадок вже ранньою весною, необхідно запустити процес її саморазогрева. Для цього після танення снігу землю рясно проливають гарячою водою. І вже через кілька днів можна займатися посадками!

Але отримати першу зелень вже ранньою весною або висадити в теплиці розсаду холодостійких культур можна не тільки за допомогою гарячої води. Грунт можна розігріти випробуваним дідівським способом – за допомогою біопалива або внесення органіки. Цим методом можуть скористатися ті дачники, у яких є можливість купувати ранньою весною свіжий гній.

Кінський гній в умовах холодного клімату виділяє оптимальну кількість тепла. Крім того, він швидше за все розігрівається. Не підходить для розігріву теплиць свинячий гній, а також кролячий і овечий – він занадто гарячий для тепличних рослин.

Отже, приготування зігріваючого грунту потребують наступних дій.

  1. Восени в теплицю вносять органічні залишки. Це солома, скошена трава, бадилля рослин, листя і кухонні відходи. Це необхідно для того, щоб грунт був більш пухким, і для весняного горіння гною.
  2. Восени і навесні потрібно внести в теплицю тирсу. Завдяки їм грунт стає пухким, а також поглинається азот зі свіжого гною. Тирси потрібно стільки ж, скільки в теплицю було внесено гною – чим більше гною, тим більше тирси.
  3. Також восени вносять вапно для нормалізації кислотності, оскільки органічні залишки в процесі гниття сприяють окисленню ґрунту.
  4. Навесні в теплицю вносять свіжий гній. Це і є основне джерело тепла і постачальник поживних елементів для майбутніх рослин. Якщо не додавати рослинні залишки, гній буде гріти не надто сильно. Тому його слід змішати з соломою, тирсою і листям.
  5. Навесні в теплицю засипають землю.
  6. Поверх землі засипають золу.
  7. Також поверх землі розсипають мінеральні добрива.

Для того щоб всі перераховані вище компоненти виконували свою зігріваючу функцію, необхідно приготувати «пиріг» з них. Нижнім шаром укладаються бадилля і трава, поверх них – солома і листя, потім вапно і тирсу. Ці компоненти повинні бути внесені в теплицю ще восени. Навесні зверху розсипається гній і на нього сиплються тирса.

Після цього всі компоненти накривають шаром землі (близько 25 сантиметрів), посипають золою (1 склянка на один квадратний метр), а також вносять комплексні мінеральні добрива, наприклад «нітрофоски», і всю грядку розпушують. Потім слід ще один протоку гарячою водою – і грунт накривають плівкою. Вже через тиждень земля буде досить прогріта, щоб приступати до посадкам.

Якщо знайти свіжий гній ранньою весною не вдалося, можна спробувати обійтися без нього.
удобрення грунту в теплиці
У цьому випадку використовують:

  • ялиновий лапник,
  • тонкі гілки,
  • листя від банних віників,
  • сіно,
  • рубаний очерет,
  • сидерати – докладно тут,
  • водорості,
  • тирса,
  • кору,
  • ставкової та річковий мул,
  • сечовину,
  • землю,
  • вапно,
  • золу,
  • мінеральні добрива.

Всі компоненти вносяться в певній послідовності:

  • нижній шар становлять великі і довго перегниває гілки, віники, лапник, очерет;
  • потім наступні складові чергують і укладають тонкими шарами;
  • сечовину і тирсу вносять разом (200 грам сечовини на 3 відра тирси);
  • потім слід вапно, обсяг якої залежить від кількості листя і тирси;
  • мул використовують тільки для кислого грунту;
  • верхній шар складається з землі, золи і мінеральних добрив.

Всі верстви, за винятком золи, землі і мінеральних добрив, вносять восени, а ці складові – навесні.

Не слід складати розігріваючий грунт занадто рано, інакше він не розігріється до потрібної температури.

Частина біопалива можна на зиму скласти поруч з теплицею для проморожування. Щоб відігріти навесні все компоненти, необхідно буде вкрити їх подвійний плівкою і в міру відтавання розкладати в теплиці або в парнику.

Мінеральні добрива разом із золою в тепличний грунт краще вносити навесні. Інакше його змиє талими водами і 50% поживних речовин буде вимито з грунту, а не засвоєно рослинами. Ефективність добрив буде вище, якщо вносити не всі відразу, а розділити їх на кілька частин і використовувати поступово.

Шановні садівники і городники! Важливо пам’ятати, як підготуєш грунт в теплиці або парнику, так і пожнеш плоди своєї праці. Зрозуміло, що це не єдина складова успіху, але без неї багатого врожаю не отримаєш. Успіхів вам!

Первинна обробка теплиці навесні включає очищення грунту від загиблих бур’янів і рослин, сміття, сторонніх предметів. Якщо торішній урожай вражений хворобою, їх слід спалити, інакше – закинути відходи в компостну купу. В процесі перекопування ґрунт удобрюють гноєм або компостом.

Паралельно проводиться огляд теплиці з метою виявити появу можливих пошкоджень. Це стосується і металевих, і дерев’яних частин. Варто звернути увагу на нарости грибка і цвілі. Поломки усуваються, осередки зараження – обробляються антисептиком.

Вирішити, ніж обробити теплицю перед посадкою, можна після прочитання цієї статті. Прозоре покриття теплиці промивається, але у випадку з полікарбонатом виключається застосування хімічно активних речовин.

Чим обробити теплицю з полікарбонату навесні? Ефективний спосіб – це обкатка водою з попередньою обробкою холодної вапном в попередньому сезоні. Зібрана теплиця перевіряється на герметичність і наявність наскрізних тріщин в покритті.

По завершенні підготовки конструкції можна повторно обмити її чистою водою.

Чим обробити землю в теплиці навесні? Перед дезінфекцією потрібно розтопити торішній сніг, присипавши його попелом або перекопавши з землею. Після прогрівання грунту можна вирішувати, чим обробити землю в теплиці перед посадкою. Виділяються кілька видів дезінфекції.

Біологічна дезінфекція визнається важкоздійсненним, складною і трудомісткою, маючи на увазі повну заміну верхнього шару грунту з використанням сидератів. Паралельно змінюються вирощувані культури.

Температурна дезінфекція в весняний період простіше біологічної. Принцип роботи заснований на використанні крутого окропу. Грунт в теплиці обробляється окропом – і покривається поліетиленовою плівкою, щоб уникнути випаровування вологи. Утворений пар знищує до вісімдесяти відсотків шкідливих мікроорганізмів. Можна вчинити протилежним чином, прибравши під час холодів з грунту сніг.

Дезінфекція теплиці навесні газовими речовинами грунтується на використанні сірки. Для реалізації потенціалу процедури треба переконатися, що в покритті теплиці немає тріщин, а сама вона герметична.

Обкурювання сіркою проводиться занедбаністю в теплицю газової шашки. Концентрація активної речовини складається в розрахунку шістдесяти-вісімдесяти грам на кубічний метр об’єму тепличної конструкції.

Слід враховувати активний вплив газових дезінфікуючих речовин на метали – вони сприяють прискоренню корозійних процесів. Це робить їх застосування скрутним в теплицях з металевим каркасом.

Обробка теплиці рідинними хімікатами часто проводиться з використанням хлорного вапна, що розводиться в пропорції чотириста грамів речовини на десять літрів води. Протягом чотирьох годин рідина настоюється.

Отриманої в результаті сумішшю ретельного протирається покриття і металеві елементи конструкції теплиці. У разі появи павутинного кліща на літр обсяг води вноситься у кілограм хлорного вапна. Проти парші та борошнистої роси ефективно застосовується десятивідсотковий розчин мідного купоросу.

У спеціалізованих магазинах надається достатній вибір хімічних дезінфікуючих розчинів різних видів і марок. Вибрати відповідний можна, звернувшись до пошуковиків в інтернеті або проконсультувавшись у продавця в спеціалізованому магазині. Варто пам’ятати: це хімічні речовини, небезпечні для людини.

Обрвботка рідинними хімікатами

Ми перерахували методи і етапи попередньої обробки грунту. Дотримання наших вказівок дозволить вам добитися кращих показників протягом терміну життєдіяльності вирощуваних культур. Вироблена таким чином підготовка грунту до посіву навесні – гарантія створення кращих тепличних умов.

Описаний вище матеріал грунтується на багаторічному досвіді фермерів і садівників. Ставлячись до нього з достатньою уважністю і старанно виконуючи всі описані вимоги, ви забезпечите вирощуваних культур безперешкодні зростання і розвиток всередині теплиці, а отриманий рясний урожай обрадує будь-якого господаря.

Одним з основних захворювань тепличних овочів є грибкова інфекція фітофтороз. Для запобігання її поширення і загибелі рослин виробляють весняну дезінфекцію парника. Для цього використовують спеціальні сірчані шашки, які при горінні виділяють гази, які проникають в усі недоступні для обробки вручну місця. При взаємодії газів з вологою утворюються кислоти, які надають згубну дію на цвіль і паразитів, а також осередки інфекцій.

Обробка теплиці з полікарбонату перед висадкою овочевих культур

Незалежно від того, про який саме грунті для теплиць йдеться (приготованому самостійно або покупної), все грунти умовно можна поділити на такі види:

Чим обробити теплицю з полікарбонату навесні? Ефективний спосіб – це обкатка водою з попередньою обробкою холодної вапном в попередньому сезоні. Зібрана теплиця перевіряється на герметичність і наявність наскрізних тріщин в покритті. По завершенні підготовки конструкції можна повторно обмити її чистою водою.

Підготовка землі в теплиці перед посадкою

Якщо ви вирішили розширити територію посадок, то слід правильно обробити цілину. Для цього необхідно невеликими квадратами зрізати дерен. Лопатою роблять надрізи з чотирьох сторін, а потім підрізають знизу.
Підготовка нової ділянки – цілини, до посадкам

Є кілька способів використовувати отриманий матеріал:

  • знятий дерен відправляють в компостну яму. Грунт на місці майбутньої грядки рихлять за допомогою вил і покривають шаром перегною, компосту і пухкої городньої землі. На даній ділянці рекомендується висаджувати крупнонасінних культури, такі як: гарбуз, квасоля або кукурудза;
  • При відсутності компостної купи, можна перевернути шматки дерну травою вниз і закласти ними ділянку, потім добре відбити лопатою. Дане місце необхідно накрити чорною плівкою, щоб бур’яни не розросталися, а дерен добре перепрів. Такий грунт надалі підійде для розсади томатів або ягідних кущів.

Підготовка ґрунту в теплиці – головний етап вирощування здорових і сильних рослин. Грамотний вибір грунту при формуванні грядок, захист грунту від шкідників і хвороб, застосування ефективних заходів для недопущення виснаження землі в теплиці – основні фактори, що впливають на врожайність овочевих культур. У тепличних умовах рослини більш вимогливі до стану грунту, тому підготовці ґрунту перед посадкою рослин варто приділити особливу увагу.

Потрібно пам’ятати, що ідеального стану грунту в ваших конкретних умовах потрібно домагатися експериментальним шляхом, застосовуючи різні методики по догляду за грунтом в теплиці. Так ви зможете відшукати саме ваш варіант і забезпечити себе екологічно чистим якісним урожаєм овочів, вирощених своїми руками.

Досвідчені городники знають, що для досягнення високого показника врожайності рекомендується на початку сезону замінювати верхній шар грунту в теплиці. Це дозволяє значно знизити ймовірність зараження хворобами і шкідливими комахами, підвищити родючість грунту, а також збільшити якість плодів овочевих культур.

Рослини витягають із землі корисні речовини, і грунт поступово виснажується, тому так необхідно поповнити запаси мінеральних речовин. Заміна землі в теплиці – трудомісткий процес, проте результат вас порадує.

Перший шар грунту, що укладається в теплицю, це солома, сіно, листя, які в поєднанні з гноєм утворюють свого роду подушку і будуть служити основою для вашої теплиці. Зверху укладають дернову землю упереміш з торфом. Вологість торфу повинна складати не більше 50%.

Якщо у вас немає можливості замінити грунт, рекомендується ранньою весною полити грунт талою водою, наситивши корисними речовинами і продовживши тим самим час його експлуатації. Однак така обробка холодом знищує не всі мікроби, тому потрібне додаткове знезараження грунту. Цю процедуру можна здійснити кількома способами:

  • Для дезінфекції грунту використовують обробку розчином мідного купоросу (у співвідношенні 1 ст. Ложка на відро води);
  • Найпростіший спосіб – ошпарити грунт в теплиці окропом, це позбавить від більшості шкідливих мікроорганізмів;
  • Більш ефективний спосіб – знезаражування землі за допомогою автомобільного парогенератора;
  • Іноді проводять прогрів грунту, рясно полив грунт і включивши опалення на максимум, після чого закривають двері та кватирки;
  • Якщо теплиця не опалюється, в перший сонячний день також рясно поливаємо грунт і залишаємо приміщення закритим;
  • Можна обробляти тепличну грунт препаратами Планріз, Фітоспорін-М, придбаними в спеціалізованому магазині. Такі препарати не порушують мікрофлору грунту.

Рекомендується підгодівля ґрунту в теплиці з полікарбонату. Гумінові кислоти сприяють розвитку ґрунтових організмів і містять всі необхідні для тепличної землі речовини. Можна підгодувати грунт препаратами Фенікс і Флора-С.

Якщо ж ви прихильник органічних добрив, зверніть увагу на збагачення грунту за допомогою сидератів, рослин, які за короткий проміжок часу формують густу зелену масу.

Підготовчі заходи потрібно проводити в кінці періоду спокою. Розібравшись у всіх тонкощах профілактики для теплиці та грунту, працьовитий садівник проведе необхідну обробку відповідним методи і на знак вдячності за працю насолодиться урожаєм екологічно чистих овочів!

На санітарній обробці конструкції підготовка теплиці з полікарбонату до весни не закінчується. Залежно від виду вирощуваного овоча планомірно готується грунт. Не варто забувати про попередню прибирання земельної ділянки навесні. Залишки торішнього сезону безжально знищують. Це убезпечить розсаду від зараження.

А також рекомендують замінювати 10-20 см поверхневого грунту новим або створювати оновлену грунт самостійно способом, який підходить для вирощуваної культури. Практикується внесення різних засобів, удобрювати і знезаражувальних, висадка зелених добрив (сидератів). Ці рослини покращують склад грунту і пригнічують ріст бур’янів.

Рослини витягають із землі корисні речовини, і грунт поступово виснажується, тому так необхідно поповнити запаси мінеральних речовин.

Навесні в теплицю вносять свіжий гній. Це і є основне джерело тепла і постачальник поживних елементів для майбутніх рослин. Якщо не додавати рослинні залишки, гній буде гріти не надто сильно. Тому його слід змішати з соломою, тирсою і листям.

Перегній віком в 3-4 роки (без сіна та соломи).

До її складу має входити достатня кількість гумусу (основного компонента грунтової органіки, що відповідає за родючість).

Як позбутися від капустянки. знезараження теплиці

Заміна землі в теплиці – трудомісткий процес, проте результат вас порадує.

Якщо ж ви прихильник органічних добрив, зверніть увагу на збагачення грунту за допомогою сидератів, рослин, які за короткий проміжок часу формують густу зелену масу. Їх сіють до висадки овочів, скошують і закладають в грунт, значно покращуючи її структуру. До таких зеленим добрив відносяться злакові культури, соняшник і бобові.

Утилізація опалого листя і непотрібних плодів – перша справа! Листя потрібно обов’язково прибрати від дерев, плоди зібрати і все це покласти в компост, прикривши зверху плівкою. Зробити це потрібно для того, щоб суперечки шкідників не поширювалися на рослини на ділянці.

На підлогу теплиці, на негорючую підставку встановіть шашки на відстані не менше 0,5 м від займистих предметів. У оброблюваному приміщенні закрийте кватирки і вікна, заткніть віддушини, щілини. Підпаліть ґніт, і переконавшись, що шашка жевріє (в місці зіткнення з гнітом, що горить на її поверхні з’явилася темна пляма і напівпрозорий білий дим), залишіть приміщення, щільно закривши двері.

Перш за все, не відкладайте роботу з чищення теплиці на пізні терміни. Краще проведіть її відразу, як тільки теплиця буде вільна від вирощуваних в ній культур. Самі зручний для цього час – жовтень або листопад, коли роботи в саду вже закінчилися, а в теплиці ще відносно тепло.

Якщо знайти свіжий гній ранньою весною не вдалося, можна спробувати обійтися без нього.

Знезаражувати необхідно не тільки грунт, але і саму теплицю. Для цього всі дерев’яні конструкції промивають мідним купоросом, який знищує грибки, лишайники і мох, а через тиждень обмазують хлорним вапном.

На жаль, рідко можна зустріти перегній без капустянки, тому краще відразу позбутися цього шкідника, за пару днів до пікірування розклавши в теплиці протруєне насіння.

Якщо в теплиці вирощують одні й ті ж культури, наприклад томати, швидше за все, в грунті вже з’явилися різні шкідники саме цих овочів. Тому, перш ніж висаджувати розсаду, варто пролити грунт гарячим (близько 60 ° С) розчином марганцівки з розрахунку 1 грам на 10 літрів води.

Знезаражувати необхідно не тільки грунт, але і саму теплицю. Для цього всі дерев’яні конструкції промивають мідним купоросом, який знищує грибки, лишайники і мох, а через тиждень обмазують хлорним вапном.

Щоб отримати засіб для обробки, 400 грам хлорного вапна наполягають в 12 літрах води протягом 2-4 годин. Потім рідину зливають, а осад використовують для обмазування. Якщо ж влітку тепличні рослини перенесли яке-небудь захворювання (наприклад, томати перехворіли бурою плямистістю), тепличні конструкції і скла додатково слід обприскати фундазолом або оксіхомом.

Детальніше про знезараженні можна почитати в статті: дезінфекція теплиць і парників.

Осінні роботи, перед морозами

У роботи з підготовки ґрунту слід починати в квітні, коли земля достатньо просохла і прогрілася. Так як клімат з кожним роком змінюється потрібно вміти самостійно визначити готовність грунту до посадкового сезону:

  • необхідно простежити за температурою повітря (10-15 градусів тепла, найкраща пора для підготовки);
  • звернути увагу на сам грунт: він повинен бути підсохлим і не прилипати до лопати.

Під вагою вологи і снігового покриву грунт осідає. Його слід розпушити граблями або культиватором, щоб зберегти вимішана вологу і структуру. Якщо ділянка була засаджена озимими культурами, землю необхідно обробити за допомогою борони. Найкраще з осені мульчувати ділянку, щоб з приходом весни грунт залишалася рихлою.

Якщо ви не готували грядки перед зимою, то з приходом тепла необхідно буде перекопати ділянку, видаляючи коріння бур’янів. Проводити процедуру слід після обіду, коли верхній шар грунту досить прогріється.

Підготовка ґрунту до висаджування овочевих культур
Після перевертання нагріється і нижній шар. Перекопаний грядку необхідно розпушити граблями, щоб вона не пересихала. Залишки рослинності можна відправляти в компостну яму.

Поліпшити якість грунту можна за допомогою мікроелементів. Городні культури часто відчувають нестачу заліза, міді, марганцю, молібдену і цинку. Необхідно внести в грунт зелений пісок або борошно з водоростей (можна придбати в спеціалізованому магазині, або зробити самостійно при наявності водойми), які багаті даними елементами.

Для такої процедури ідеально підійде очищений мул і перепріли листя, що залишилися після очищення водостічних канав. Такий спосіб є повністю органічним.

Грунт в теплиці необхідно періодично міняти, навіть якщо дотримується сівозміна. Якщо плануєте вирощувати ті ж рослини, що в минулому році – процедура обов’язкова.
Заміна верхнього шару грунту в теплиці
Верхній шар грунту відправляють в компостну яму і замінюють його готовим перегноєм. Засівають грядки ранньої зеленню і редискою. Коли через місяць ви знімете з них урожай, ділянка буде готова до посадки розсади овочів.
Поліпшення якості грунту за допомогою добрив

  • Для активного розвитку надземної частини рослин необхідний азот, для коренів корисний фосфор, а калій допомагає боротися із захворюваннями. В описі кожної культури міститься інформація про потреби рослини в цих елементах, і їх пропорціях;
  • Віддавайте перевагу органічним добривам, оскільки синтезовані лише тимчасово підгодовують рослини, але не покращують якість грунту. Добрива рослинного і тваринного походження створюють і підтримують необхідну мікрофлору в грунті;
  • Використовуйте компост власного виробництва. Правильно організована і підготовлена ​​компостній яма дозволить вам протягом півроку отримати якісне добриво, здатне значно поліпшити характеристики землі без особливих витрат;
  • Використовуйте змішану грунт з компостом для нових посівів. Для кожної рослини існує своє співвідношення добрива і грунту. Наприклад, для овочевих культур необхідно 20% компосту і 80% змішаної землі. Це створить умови для гарного росту розсади і збільшить врожайність;
  • Планування сівозміни. Не варто рік за роком висаджувати одні й ті ж культури на тому ж місці, це швидко виснажує грунт і знесилює її. Складіть графік чергування рослин і щорічно дотримуйтеся його;
  • Внесення в грунт грибків і бактерій. Подібні добавки можна придбати в спеціалізованих магазинах. Їх основне завдання – оздоровлення грунту. Наприклад, грибок Мікориза допомагає кореневій системі рослин отримувати більше вологи і необхідних поживних речовин, а бактерії азотофікатори збагачують грунт азотом.

Активна експлуатація грядок призводить до їх виснаження

Підбір грунту для закритого грунту являє собою досить складну задачу.

Пов’язано це з тим, що невеликий обсяг грунтової маси призводить до її швидкого виснаження:

  • По-перше, по завершенні збору врожаю ми прибираємо всі рослинні залишки, а це значить, що в грунт над потрапляє органіка, необхідна для відновлення родючості.
  • По-друге, грядки експлуатуються активніше, так як щільність насаджень в парнику куди вище, ніж на відкритому повітрі.
  • Також не варто забувати і про рясної підгодівлі: після кількох років на грядках накопичуються залишки баластних речовин, що входять до складу добрив.

Все це призводить до того, що багато власників теплиць воліють повністю замінювати грунт раз на рік.

Однак при цьому ми стикаємося з такими питаннями:

  • Де брати тонни грунту щороку?
  • Куди вивозити відпрацьоване?
  • Як організувати процес заміни?

Щоб не вирішувати подібні проблеми, варто спочатку піклуватися про збереження родючості та підтримці фізико-хімічних характеристик тепличної грунту.
Складування ґрунту вимагає виділення окремого місця

Давайте сформулюємо основні вимоги до землі в теплиці:

  • Грунт повинен бути родючим і пухкої.
  • До її складу має входити достатня кількість гумусу (основного компонента грунтової органіки, що відповідає за родючість).
  • Також до вимог відноситься оптимальна кислотність субстрату (показник Ph), яка повинна відповідати вирощуваної культури.

Зберегти всі ці показники на належному рівні досить не просто. Саме тому так важливо своїми руками готувати грядки до наступного посадкового сезону.

Підготовка ґрунту для теплиці найчастіше включає в себе збагачення його поживними мікроелементами. На сьогоднішній день не існує єдиної схеми такої обробки, оскільки перелік внесених речовин залежить і від того, яку культуру ми вирощуємо, і від того, який обробці піддавалися грядки в поточному році.
Фото грядок, засипаних тирсою

Сучасний ринок пропонує нам великий асортимент мінеральних і органічних добрив. Однак як показує практика, в домашній теплиці можна обійтися і виключно природного підгодівлею.

До її складу можуть входити такі речовини:

  • Борошно з водоростей (містить мікроелементи і вапно).
  • Борошно м’ясне або кісткова (фосфор, нітрат, калій).
  • Вапняна борошно.
  • Деревні відходи (стружка, тирса, листя)
  • Пух або перо (містять нітрат калію)

Природно, не потрібно забувати і про «класичних» Відновлювачі родючості – гної, курячому посліді і компості.

Підготовка ґрунту в теплиці найчастіше передбачає пошарове укладання:

  1. Знезаражена грунтосуміш з додаванням органічних речовин.
  2. Перегній віком в 3-4 роки (без сіна та соломи).
  3. Шар свіжоскошеної трави (до цвітіння, щоб не проросли бур’яни).

Дана інструкція повинна виконуватися відразу після закінчення заходів по знезараженню, тобто восени після збирання врожаю. Таким чином ми зможемо відновити родючість грядок, і навесні будемо висаджувати розсаду на продуктивну грунт.

Грунтосуміші для парників

Основні види

Зазвичай в парниках використовують не цілісний грунт, взятий з поля або луки, а спеціальну суміш з декількох компонентів.

У кожного городника є свій унікальний рецепт, але кілька досить універсальних варіантів ми опишемо в даному розділі.

  • Торф’яна земля – ​​грунт, багата гумусом, яку збирають на болотах. При заготівлі слід шари торфу чергувати з гноєм і вапном. Низинний торф вносять в грунт в залежності від її властивостей: легкі ґрунти вимагають додавання 20-25 кг на квадратний метр, важчі – до 15 кг.
  • Компостна земля – ​​перегнилі за кілька років харчові відходи і продукти, життєдіяльності господарства. Компост досить простий у приготуванні: досить складувати всі відходи в окрему купу або ящик. Високий вміст органіки робить компостну землю вельми сприятливою для вирощування овочів і зелені.
  • Листова або деревна земля виготовляються також шляхом внесення рослинного матеріалу в грунт, проте їх продуктивні показники дещо нижчі ніж у торф’яних або компостних субстратів. Таку землю можна додавати в кількості до 30% від загального обсягу грунту.

Вирощування овочів в теплиці з полікарбонату вимагає дуже ретельного підбору почвосмесей для тієї чи іншої культури.

Малий обсяг землі на грядках обумовлює високе навантаження на грунт, і тому дуже важливо, щоб її склад міг забезпечити вирощувані рослини всім необхідним.

  • Грунт для помідор в теплиці повинен мати реакцію, близьку до нейтральної. Хороші результати дає внесення на грядку 60% торфу, 20% компосту і 20% піску. Оскільки коріння томатів чутливі до низьких температур, на нижній шар варто укласти солому або тирсу.
  • Грунт для огірків в теплиці готується трохи інакше: 6 частин торфу змішуємо з 2 частинами перегною, і 2 – деревної землі. Підстилка з тирси теж не буде зайвою.

Легкі грунти ідеальні для вирощування ягід

  • Ягідні культури вирощують на полегшених грунтах. Наприклад, для полуниці найкращим буде співвідношення 6 частин дерну і 2 частин тирси. При розведенні у мішках (голландська технологія) до субстрату додають торф і компост.

висновок

Як бачите, збереження потенціалу закритого грунту і підбір оптимального співвідношення для різних культур – досить складне завдання. Втім, якщо не пускати справу на самоплив, і не допускати виснаження ґрунту, то цілком можна розраховувати на багатий урожай при мінімальних вкладеннях сил і засобів (дізнайтеся також як підігріти грунт в теплиці).

У відео в цій статті – наочний огляд даної теми, дивіться!

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.