Газон який не треба стригти

| | 0 Comments| 19:06
Categories:

Газонна трава, яку не треба стригти

У кого-то вже є досвід вирощування газону, хтось тільки задумується про створення зеленого ділянки на своїй території, і в тому і в іншому випадку, часто з’являється питання: чи існує газонна трава яку не треба стригти? Тому, що саме це заняття, яке спочатку може бути навіть романтичним (запах сіна, монотонно дзижчить газонокосарка або медитативне розмахування косою) стомлює згодом при догляді за газоном. Очевидна наступна складова ідеї – якщо ми прагнемо уникнути скошування, значить, трава не повинна бути високорослої. Розглянемо варіанти.

Низькоросла газонна трава, яка не потребує стрижки

Існують трави, які ніби природою пристосовані для тих, хто мріє мати газон, але не бажає утруждаться щотижня його підстриганням.

Мітлиця побегоносная – Особливо улюблена серед садівників, які вирішили створити «ледачий газон». Це чудове рослина славиться своїми якостями:

  • зовнішній вигляд – яскраві, соковиті фарби радують протягом усього «літнього періоду»;
  • приємна на дотик – ніжна м’яка рослинність дозволяє ходити по ній босоніж навіть найменшим членам родини, без побоювання поранитися об гострі краї травинок;
  • низькорослість – мабуть, головний атрибут для використання цього злаку для газону, де застосовується газонна трава, яка не потребує стрижки; кущики досягають 10-12 см .;
  • разрастаемость – за допомогою пагонів, які тут же вкорінюються (прітаптиваніе навіть покращує цей ефект, притискаючи втечу до землі) рослина здатна за один сезон з маленького кущика розростися на територію в квадратний метр, а то й більше.
  • невибагливість до грунту і до півтіні.

Єдине чого потребує газон з польовиці пагононосної – це періодичний полив. Вона занадто важко переносить засуху, хоча у випадках підсихання швидко відновлюється при дощуванні. При удобрених землях і хорошому поливі газону, як і всі інші рослини, мітлиця зростає більш активно, і все-таки потребує стрижки. Однак мова йде про 3-4 стрижках протягом усього сезону, а не про чотири – на місяць.

Тонконіг повзучий – Теж часто згадується, як низькоросла трава, яка підходить при озелененні для ледачих. Але тут є застереження – тонконіг в перший сезон може виростати не більше 10 см., При цьому активно формуючи кореневу систему. У наступні роки, він вже буде досягати висоти, яка вимагає скошування. Зростання у нього більш повільний, ніж у інших газонних трав, а в місцях активного витоптування він ущільнюється в дерен, і здається, що зупиняється в рості.

Травосмеси «Мавританський газон» – Можливо, не зовсім стосується теми «газонна трава яку не треба стригти», але кілька видів її входить в подібні суміші, які доповнюються насінням багатьох видів квітів, і в сумі виходить газон, яка не підстригається протягом усього сезону (до чого ми і прагнемо). Він дуже красивий і схожий на дикий луг. Коли цвітіння закінчується його скошують перед самою зимою.

Існують також різні травосуміші, створені як за кордоном, так і в нашій країні, де відібрані і змішані газонні сорти трав, які здатні задовольнити будь-які запити садівників. Це звичайно дорожче, ніж купити один відомий сорт злаку, засіяти ділянку і відпочивати з видом на галявину, але чимось треба платити – не часом і силами, так грошима.

Є ще варіант спрощення догляду за газоном: Можливо, вам варто замінити формулювання «трава для газону не вимагає стрижки» на «рослина для газону яке не потребує стрижки». Такі є! Красиві газони виходять з «живучки повзучої», «білої конюшини», «Дюшенна» і «барвінку».

10 простих правил, які допоможуть гарно підстригти газон

Перше питання, яке виникає після стрижки газону, чи потрібно прибирати скошену траву? Однозначної відповіді на нього немає. Залишити траву або прибрати — залежить від ситуації.

Під час сухого і спекотного літа після стрижки траву краще не прибирати. Вона виконає роль мульчі, утримає вологу у ґрунті і захистить його від перегріву. Шар мульчі допоможе траві легше перенести несприятливі погодні умови.

А ось під час звичного літа, особливо за дощової погоди, траву після косовиці рекомендується відразу згрібати з газону. У іншому разі вона буде перешкоджати випаровуванню, що призведе до утворення моху і посприяє появі цвілі.

Наскільки часто треба стригти газон

Частота стрижки залежить від багатьох факторів:

  • сорту трави;
  • пори року;
  • погодних умов;
  • кліматичної зони;
  • родючості ґрунту;
  • розташування ділянки і т. д.

Рекомендується наступна частота стрижки газону:

  • навесні, у період активного зростання трави, газон стрижуть часто — 1-2 рази на тиждень;
  • влітку частота процедури зменшується до одного разу на 1,5 тижня;
  • восени, коли зростання трави уповільнюється, достатньо одного разу на 2 тижні.

Якщо у період між стрижками трава встигає досягти висоти, більшої за 10 см, то стригти потрібно частіше. Однак зловживати цією процедурою не варто, адже занадто часте видалення верхівок травмує рослини: вони відчувають стрес, втрачають велику кількість вологи, витрачають сили на відновлення. Починати косовицю варто лише тоді, коли трава на 1,5-2 см перевищує необхідну для даного типу газону довжину.

На яку висоту стригти газон

Висота трави залежить від типу вашого газону:

Класичний партерний (парадний) газон

Класичний партерний (парадний) газон, який є прикрасою відкритих ділянок території, повинен мати висоту у 1-2 см. Проте у наших широтах трава такої довжини почне швидко засихати і стане жорсткою. З цієї причини для партерних газонів рекомендується залишати траву заввишки у 3-4 см.

Садово-парковий газон — один з тих типів газону, що найбільш часто зустрічаються — стрижуть до висоти, що досягає 4-7 см.

Функціональний газон (його використовують для дитячих ігор, пікніків, відпочинку тощо) має таку ж висоту — 4-7 см.

Спортивний газон використовується для проведення спортивних ігор, тому до його складу включають трави, стійкі до витоптування. Висота трави на такому газоні — 3-4 см.

Під час посушливих періодів, щоб уникнути засихання трави, висоту газону збільшують на кілька сантиметрів.

У який час доби краще стригти газон

  • виберіть для роботи похмурий сухий день. За таких умов трава легше переживе стрес, який вона відчуває через стрижку, і швидше відновиться;
  • покіс краще за все починати вранці або ввечері. Під час денної спеки і вам буде складніше працювати, і траві на користь ця процедура не піде: підстрижені кінчики швидко почнуть засихати і жовтіти;
  • бажано стригти газон у безвітряний день. Траву, що полягла від вітру, дуже складно скосити рівномірно, тому стрижкою краще займатися тоді, коли трава знаходиться у вертикальному положенні.

Чи можна стригти газон після дощу

Чи можна стригти газон після дощу? Це питання хвилює багатьох дачників. Тут відповідь є однозначною — не варто цього робити. Причин для цього є декілька:

  • мокра трава прилипає до різних частин косарки, ускладнює рух ножа і навіть може призвести до поломки обладнання. До того ж вам доведеться постійно очищати обладнання від налиплої рослинності, а це сильно уповільнює роботу;
  • волога на траві робить леза тупими. У результаті замість рівного зрізу виходять нерівні краї і газон набуває неохайний вигляд. Крім того, мокрі рослини часто вириваються з землі з корінням — на газоні утворюються лисини, які доведеться засівати знову;
  • косити мокру траву небезпечно для здоров’я. На ній легко послизнутись, а це з працюючою газонокосаркою може призвести до непередбачуваних наслідків;
  • якщо у вас електричні пристрої, то стрижка під час або відразу після дощу категорично заборонена, оскільки у цей час існує велика ймовірність удару електричним струмом.

Як правильно стригти газон

Щоб газон протягом багатьох років радував своїм зовнішнім виглядом, під час кожної стрижки слід дотримуватися деяких правил:

  1. Стригти газон лише гостро наточеним інструментом. У іншому разі вам не вдасться отримати рівні зрізи на кінчиках трави — вони будуть зім’ятими, що надасть газону неохайний вигляд. Крім того, використання затупленого інструменту стане причиною появи бурих кінчиків.
  2. Під час кожної стрижки міняйте напрям руху газонокосарки: стрижіть газон вздовж, а потім — упоперек. Це допоможе вам домогтися рівної ділянки.
  3. За одну стрижку не можна видаляти понад 1/3 висоти трави, інакше їй складно буде відновитися після косовиці. Якщо ви проґавили час і трава переросла, стрижіть газон у кілька етапів, видаляючи щоразу не більше третини висоти.

Чим краще стригти газон

Перелік приладдя, яке використовують для стрижки газону, досить велике. Якому з них надати перевагу? Це залежить від багатьох факторів:

  • розміру газону;
  • фінансових можливостей;
  • стану здоров’я і т. п.

Перерахуємо основні пристрої і їх плюси:

Тример — підходить для роботи на ділянках зі складним рельєфом; ним можна видалити траву навіть у важкодоступних місцях; невисока ціна. Однак домогтися ідеального газону, де усі травинки однакової висоти, тримером практично неможливо.

Газонокосарка — проста у використанні; не вимагає наявності великої фізичної сили; підходить для створення “газону з обкладинки”.

Райдер або міні-трактор — вони ідеальні для роботи на великих територіях, здатні видаляти не лише невисоку, але і жорстку перерослу траву.

Коли стригти газон востаннє

Як підготувати газон до зими? До переліку передзимових заходів, обов’язкових під час догляду за газоном, додано і стрижку. Якщо траву на зиму залишити високою, вона поляже і навесні буде перешкоджати зростанню молодої рослинності. Крім того, через створений покрив підвищується ризик виникнення захворювань.

Коли востаннє косити газон восени, залежить від температури повітря. Якщо осінь рання, холодна, то роблять це у середині — наприкінці вересня. Якщо ж температура не опускається нижче за 10° С і трава продовжує зростати, то останній покіс переносять на більш пізній термін — приблизно на середину жовтня.

Роботу слід проводити у теплий безвітряний день. Якщо зрізані кінці невеликі, то після стрижки скошену траву з газону можна не прибирати: взимку вона захистить ґрунт від промерзання. Висоту трави на зиму залишають на 1-2 см вищою за встановлену для даного типу газону.

Чим підстригти траву

Англійці стверджують, що справжній газон вирощує триста років. У це можна повірити, бачачи на картинках бездоганний британський ландшафт. За відсутністю трьох сотень років у запасі і з урахуванням того, що ландшафтний дизайн увійшов у українську реальність не так давно, не потрібно дивуватися, що для наших співвітчизників краще газонна трава, що швидко росте, яку не треба стригти або потрібно, але дуже рідко. Адже таких сортів існує чимало. Потрібно лише спочатку відповісти собі на кілька запитань, і вже потім купувати насіння.

Де буде газон?

На приватних подвір’ях здебільшого можна бачити невеликі доглянуті лужка перед будинком. Зазвичай це добре освітлювані місця, що для будь-якої трави сприятливо. Якщо газон садиться під деревами – є сорти насіння, яке погано проростає в тіні. А під деякими деревами, наприклад хвойними або напівчагарниками типу кизилу, трава практично не росте. Якщо садиба на узліссі – там свої складності: листя, насіння дерев, гілочки та інше сміття вічно будуть прилітати на газон і завдавати купи клопоту. Деякі закладають галявину для спортивних ігор десь на задньому дворі, і яка газонна трава краще в цьому випадку теж знадобиться консультація. Не всяка трава відрізняється зносостійкістю.

Як вибрати газонну траву?

Дивлячись на які цілі садиться галявина. Газони в основному бувають чотирьох типів: спортивний, парковий, партерний і мавританський, він же строкаті. Якщо відштовхуватися від нашого запиту – газонна трава, яку не треба стригти, – то можна вибрати низькорослий лучний мятлик, м’який, що дає хороший травостій і стійкий навіть до сильних морозів. Також підійде мітлиця тонка або пагоносна. Вона, до речі, може зростати і в затінених місцях, трава її ніжна і м’яка, то діти можуть бігати по ній босоніж. Крім того, левиця – красива трава сама по собі і може стати прикрасою ділянки. Є одне «але»: їй не можна давати колоситися, і тому хоч раз на сезон треба стригти. Популярні зараз і імпортні сорти, зокрема, «Канадіан грін» – низькорослий та невибагливий, що дає густий газон. Але його теж потрібно підстригати хоча б раз на два тижні, тому що він витягується на висоту до 10-12 см. Натомість сорт стійкий до кочування, на відміну від багатьох вітчизняних. І ще одна істотна перевага: трава краще за інших справляється з бур’янами.

«Газони для лінивих»

Є й така назва. Для таких посадок рекомендується газонна трава, яку не треба стригти зовсім, і не завжди через низькорослість. Наприклад, посадивши конюшину або суміш трав, де конюшини буде не менше 40-50%, можна забути про всі турботи. Трава буде рости, як декоративна посадка, не кущатиметься, і весь сезон буде в дрібних квіточках – білих, рожевих або червоних. Однак конюшина швидко розмножується, і за бажання вивести його потім буде дуже важко. До «газонів для лінивих» зараховують і мавританський – це спеціальна суміш із найвибагливіших і низькорослих сортів.

А чи можна ще простіше?

Можна купити рулонний газон. І садити не треба, і ось тобі готова газонна трава, яку не треба стригти. Але й тут, як і скрізь, є недоліки. По-перше, дуже дорого. По-друге, дерен дуже важкий, і укладати його повинні кілька пар рук. Та й термін життєдіяльності у нього коротший, ніж у звичайної посівної трави. І підживлення йому потрібне таке саме, як іншим видам газонів. Чесно кажучи, це тільки говориться, що рулонний газон не треба стригти – догляд за ним також потрібний.

А може, просто купити газонокосарку, посадити свою рідну вівсяницю лучну або мятлик – і отримувати задоволення від стрижки газону, від запаху скошеної трави та результатів своєї праці?

У Красноярську підстригають траву під корінь, виходить майже гола висушена земля, на 2-3 тижні. Як боротися із цим?

світла смирнова

лише шляхом подання письмових скарг:
ДЕЗ, управа, префектура, мерія.
Успіхів!

Чоловік

бруків накидай на газони – вони всі свої косарки зламають – стригти не буде чим.

Ксенія VI

у Дніпрі так само.. . ось теж думаю, як вплинути, скарги ні до чого не привели

Жасмін

Уфа ж саме. менше працювати – більше отримувати. 130 пірамідальних тополь посадила 2-х льотки все скосили.
це червона лінія називається. один раз скосили, а звітують все літо. поливу немає. 20 років саджу і 20 років знищують. в ЖЕУ нікому за технологією займатися посадками. міськзеленгосп=у них є контрольний орган за насадженнями. залучати їх. цілеспрямовано діяти. грінпіс є. але їм долари потрібні, а не гривні. успіхів.

звідки беруться насіння для посадки трави

mariia_johansson

Я собі насіння з мого газону збираю і засіваю в ті місця, де газонні трави витісняють бур’яни. Щоб насіння зібрати, не підстригати траву на деяких ділянках, поки не дозріє насіння, схожість у мого насіння набагато краще ніж у покупних.

Mr.Androws

tial

Насіння видимих ​​немає тому, що стрижуть. Коли вимахає півметра заввишки, з’явиться насіння.

Володимир Варданян

це сушене коріння рослин

Лідія

У магазині є у продажу насіння, бо його вирощують у певних
місцях спеціально для насіння. Дуже дорогі та мало в пакетиках. Купувала сама.

Andrey Vischivkin

На фермах, що спеціалізуються, траву вирощують на насіння. Як пшеницю.

Ольга

Ви насіння не бачите, бо траву постійно стрижуть

Авизаписалися.

Є спеціальні господарства, що займаються насінництвом різних культур. Вирощують як лікарські, так і кормові та газонні трави.

Чим може бути небезпечна проста косарка для трави, якою багато хто зараз стригне траву?

Щойно підстригала траву триммером, тому “по свіжачку” відповідь така: якщо бажання підстригти траву, то ніяка (дотримання т/б обов’язково). За бажання похуліганити може статися все, що завгодно

ОПтична ІЛЮЗІЯ

вааай! мурахи можна випадково занапастити!)))

Брехня, брехун.

Вже не небезпечніший за автомобіль.

Згорнув за ріг.

Хм. . ОК, просвіщайтесь. .[посилання заблоковано за рішенням адміністрації проекту]

чому українці не підстригають траву, кущі та дерева на вулицях та в парках?

Галюня *****

не платять за це

Nobody’s fool

Олександр Васильєв

Українан завжди тягне до природи. А де в дикій природі підстригають кущі та галявини? Я цього не бачив.

Ніна Титова

Підстригають, але не скрізь. Траву постригають, а дерева і кущі і так гарні, зелені більше. І потім це паркове мистецтво, а парки різні бувають – десь стрижуть, десь ні…

piera ariep

а ще не ставлять сміття кожні 10 метрів на багатолюдних вулицях і щоранку не вставляють в них спец мішки для сміття попередньо видаливши попередній, не миють раз в недлелю кути і тротуари спец дизинфекц засобами від запаху і секременів собак і ін.,
продовжувати?
цього не роблять українці, білоруси, казахи, узбеки…

фіона афіонівна

бо вони самі ледве живуть, що їм до трави?
були б умови кращі, стригли б
у деяких містах, проте підстригають. І не лише у місті, а й за містом (вздовж доріг).