Томат смугасте яблуко

| | 0 Comments| 17:09
Categories:

Сорт томата смарагдове яблуко

Томат Смарагдове яблуко дивує не тільки оригінальним кольором, але і чудовим смаком. Овочівники називають його одним з кращих серед зелених сортів. Для успішного вирощування корисно знати його основні характеристики, особливості та правила агротехніки.

Сорт томата Смарагдове яблуко

характеристика сорту

Кущ відноситься до індетермінантні типу. Зазвичай досягає висоти 120-150 см.

Даний сорт – середньостиглий. Плоди дозрівають через 110-120 днів після посіву. У плодових кистях зав`язується від 3 до 5 помідорів.

Плоди

Родзинка помідорів – смарагдово-зелений колір (з жовтуватим відтінком). За формою вони округлі і плескаті.

Ребристість може бути виражена слабо або явно. Вага плодів – від 150 до 300 г, але деякі екземпляри досягають 500 м Помідори мають солодкий смак з легкою кислинкою, трохи нагадують добре достигли ківі.

Найсмачніше ці плоди в свіжому вигляді. З них роблять яскраві кольорові нарізки і салати, часто їдять індивідуально – в якості перекусу. Більш дрібні помідори, які ростуть на верхніх ярусах, можна консервувати цілком. Великі ріжуть шматочками і додають в асорті для різнобарвності.

врожайність

Виробники насіння позиціонують високу врожайність сорту – до 10 кг з куща. За описом городників, врожаї бувають різними, в середньому, 5-6 кг.

Для підвищення врожайності овочівники рекомендують формувати кущі в 1 стебло.

стійкість

Помідори Смарагдове яблуко стійкі до тимчасових погодних змін. Культура добре переносить похолодання і спеку. Імунітет до хвороб також високий, але іноді цей томат уражається фітофторою.

Достоїнства і недоліки

Незвичайне забарвлення томата

До переваг томата Смарагдове яблуко відносять:

  • цікавий забарвлення і відмінні смакові характеристики плодів-
  • високу врожайність-
  • стійкість до захворювань, холоду і посухи.

Недоліки: погана лежкість, потреба в регулярному формуванні.

посадка

  • Насіння на розсаду для посадки у відкритий грунт садять на початку або в середині квітня (з урахуванням клімату і погодних умов).
  • Для посадки в теплицю можна сіяти раніше – з початку березня.

Пересаджують рослини приблизно через 2 місяці після посіву.

посів

Насіння дезінфікують в розчині марганцю і пророщують у вологому серветці кілька днів.

У лоток засипають дернову землю з торфом і мінеральними добривами (попередньо грунт можна прогріти в духовці для дезінфекції).

Пророщений матеріал розкладають на відстані 2 см один від одного і зволожують теплою водою з пульверизатора. Зверху засипають ще один шар землі товщиною в 0,5-1 см, вкривають скриньку плівкою або склом.

Встановлюють температуру в 23-25 ​​° С до появи перших сходів.

розсада

Через 4-5 днів прокльовується паростки. Плівку з лотка знімають, сходи поливають теплою водою, знижують температуру до 16 ° С (на тиждень).

Посів виставляють на підвіконня, при необхідності – досвічують. Далі полив роблять 1 раз в 10 днів.

Коли на розсаді з`являється 2 справжніх листки – її можна пікірувати в окремі горщики.

пересадка

За півтора тижні до пересадки рослини гартують: кожен день виносять на вулицю або відкривають кватирки, поступово збільшуючи час загартування.

Грунт на грядці удобрюють, дезінфікують і розпушують. Встановлюють кілочки для підв`язування або шпалеру.

Лунки розміщують на відстані 50 см один від одного, між рядами відступають 60 см. Рослини поливають теплою водою під корінь.

догляд

Кущі Смарагдового яблука виростають не дуже високими, але все-одно вимагають підв`язки.

Крім того, розлогі гілки потребують постійного формуванні, щоб грядки НЕ загущающих.

Формують кущі в 1-2 стебла, обламуючи пасинки і видаляючи нижні листи. Полив роблять раз в десять днів, а в спеку – щотижня і частіше. Після поливу провітрюють теплицю, а грунт мульчують або рихлять.

підживлення

Добрива вносять 2-3 рази на місяць. Органіку і мінеральні комплекси бажано чергувати. Підживлення добре поєднувати з поливом.

Додатково можна поливати томати розчинами марганцю і золи, що стане хорошим засобом профілактики хвороб. Якщо потрібно екстрено заповнити дефіцит мінеральних речовин – застосовують позакореневе обробку по листю.

профілактика захворювань

Грядки не повинні розміщуватися в місцях, де раніше росли пасльонові. Крім того, невдалим буде сусідство з картоплею.

Щоб уникнути фітофтори, необхідно контролювати вологість в теплиці: щодня провітрювати приміщення, не заливати кущі, мульчувати грунт. Також для профілактики рекомендують обприскувати рослини бордоською рідиною.

Збір і зберігання врожаю

Тепличний врожай починають збирати з початку або середини липня. У відкритому грунті плоди достигають пізніше – до кінця липня.

Період плодоношення даного сорту розтягнутий. Помідори збирають ще восени.

На жаль, плоди не дуже лежкие – довго не зберігаються, втрачають смак і стають водянистими. Краще їх одразу вживати в їжу або консервувати.

Крім того, важливо не пропустити термін оптимальної стиглості, адже вони залишаються зеленими, навіть остаточно дозревая.

Відгуки

Згідно відгуками про сорт, помідори Смарагдового яблука в більшості випадків відповідають опису.

Вони виходять солодкими, соковитими, яскраво-зеленого кольору з бронзовим відтінком. Однак, у деяких городників даний сорт дав не солодкі плоди, а скоріше нейтральні.

Багато спочатку губляться у визначенні зрілості врожаю. Зазвичай в перший рік вирощування частина знімають вже перестиглої.

Більшість городників, які спробували даний сорт, порахували його гідним і продовжують вирощувати. Деякі – власноруч збирають насіння і успішно отримують томати з тими ж характеристиками.

Характеристика та опис сорту томату смарагдове яблуко, його врожайність

Любителям експериментів точно сподобається томат Смарагдове яблуко. Цей сорт вважається незвичайним. Головна перевага – незвичайний колір плодів, зелений. Стиглі томати відрізняються неймовірним смаком і при цьому містять масу живильних речовин.

У пік свого дозрівання культура може досягати близько 1,5 м в довжину. Кущ дуже потужний, і цей факт впливає на розвиток плодів. Весь кущ томату покритий красивими зеленими листками. Зайві пагони і відростки необхідно вчасно видаляти, щоб вони не стали причиною поганого врожаю.

Помідор дає великі плоди, які можуть важити 250 г. Всередині плід ділиться на кілька камер. Форма трохи заокруглена, плеската з боків. Є невелика ребристість.

Смак і колір

Опис сорту необхідно починати з окраса плодів. Основний колір – зелений. Його відтінок може варіюватися від ніжно-лимонного до бронзового. Плоди виходять неймовірними на вигляд.

Що стосується смаку, то тут є щось, що необхідно прийняти до уваги. Смакові якості одночасно насичені і вишукані. Найбільше відчуваються солодкість і легка кислинка. Немає водянистості, яка часто присутня в більшості сортів.

Помідор Смарагдове яблуко часто рекомендують використовувати в дієтичному харчуванні. Підходить для дітей. Це свідчить про те, що томат не тільки хороший на смак, але ще і корисний.

посадка

Хороша розсадження з міцними стеблами залежить від багатьох факторів. В першу чергу необхідно звернути увагу на висадку насіння в грунт. Той, хто садив даний сорт, знає, що найбільш підходящий для цього період – кінець березня і початок квітня.

Під час висадки насіння необхідно враховувати наступні умови:

  1. Вирощування повинно починатися виключно в легкій і живильної грунті. За кислотності склад повинен бути нейтральним.
  2. Даний сорт воліє суміш перегною з дернової землею. Пропорції абсолютно однакові.
  3. Урізноманітнити грунт допоможе невелика кількість піску з річки. У деяких випадках його заміняють вермикулітом.
  4. Насіння перед посадкою замочують у спеціальному речовині. Для цього використовується стимулятор росту. Достатньо всього лише від 1 до 2 діб.
  5. Садити насіння на глибину 1,5 – 2 см.
  6. Полив слід робити з пульверизатора. Це дозволить рівномірно зволожити грунт, і насіння не будуть вимиватися з ґрунту.
  7. Підготовлену ємність з висадженої культурою необхідно накрити склом або будь-плівкою. Накриття обов`язково має бути прозорим.

Наступний етап – очікування появи паростків. Поки насіння сходить, необхідно зайнятися іншим, не менш важливим питанням – вивчити нюанси по догляду за рослиною.

правильний догляд

Якщо томат посаджений, це вже хороший початок для вирощування. Культура не вимагає від садівника великих витрат енергії при догляді. Щоб помідор отримував всі необхідні умови для нормального росту, слід дотримуватися наступних пунктів:

  1. Як тільки сорт томата Смарагдовий дав перші паростки, ємність із саджанцями розташовують під прямими сонячними променями.
  2. Якщо немає можливості розташувати в хорошому сонячному місці, можна додати світла за допомогою електричної лампи.
  3. Температурний режим грає важливу роль. Показник повинен постійно перебувати в межах 16 градусів.
  4. Як тільки яблучний томат дав перші листочки на паростках, їх пікірують в окремі ємності.
  5. Не кожна культура може перенести пересадку. Щоб зміна місця не стала причиною загибелі рослини, необхідно використовувати добрива. Підживлення повинна містити максимум корисних і поживних речовин.
  6. Рослина висаджується у відкритий грунт тільки після того, як грунт добре прогріється і загрозу заморозків можна буде повністю виключити.
  7. Висаджуючи кожну культуру, рекомендується дотримуватися допустимих відстаней між стеблами.

Пересадка і підгодівля – важливі складові, без яких неможливо виростити помідори.

Необхідно звернути увагу на ще одну складову – правильний полив. Яблучний сорт потребує хорошого зволоження. Не потрібно забувати про інтервали між самими поливами.

Для поливу рекомендується використовувати тільки теплу воду. Це говорить про те, що сама рослина не переносить холодів.

Як тільки Зелене яблуко буде висаджено у відкритий грунт, кущ закріплюють на опорі, яку завчасно встановлюють. Якщо окремі листя розташовуються занадто низько, тоді їх краще видалити. Це ж правило діє з зайвими пагонами. В кінцевому рахунку повинні залишитися всього лише пара – трійка сильних і розвинутих стебла.

Як боротися зі шкідниками та хворобами

Характеристика сорту має ще один важливий пункт – боротьба з шкідниками та хворобами. Садівники-аматори та професіонали віддають перевагу сорту через те, що томат стійкий до багатьох захворювань і практично не уражається шкідниками. Незважаючи на це, помідор має потребу в регулярному профілактиці. Даний захід сприятливо впливає на майбутній урожай.

Щоб рослина добре розвивалося і дало максимальний урожай, перед посадкою потрібно виконати спеціальні заходи профілактики. Що для цього необхідно зробити:

  • перед тим як посадити насіння в грунт, їх краще прожарювати в духовці;
  • грунт в умовах теплиці потрібно обов`язково полити розчином марганцівки, температура повинна бути високою.

Яблучний томат може дивуватися шкідниками. Це виникає з різних причин. Неправильний догляд, недотримання температурного режиму і відсутність своєчасного поливу можуть погубити культуру. В результаті сорт атакують грибок або сіра гниль. Щоб запобігти появі подібних явищ, необхідно обов`язково користуватися нетоксичний біо-препаратами.

Неприємно, коли помідор покривається плямами. Це говорить про наявність фітофторозу. Для успішної боротьби з ним необхідно користуватися лікарськими препаратами, в складі яких є мідь. Знайти подібні ліки для рослини можна в спеціальних магазинах.

Для боротьби з шкідниками розроблена ціла серія інсектицидів, які ефективно знищують комах, оберігаючи урожай від швидкої загибелі. Методи використання ліки можуть бути різними. Складом обприскують листя і стебла рослини, їм можна поливати грунт.

Крім куплених препаратів, приготувати ліки можна самостійно. Томат смарагдового відтінку потребує обробки натуральними травами. Щоб приготувати розчин, необхідно заварити такі рослини, як ромашка і чистотіл. Можна взяти деревій і багато інших.

висновок

Смарагдове яблуко може виростити навіть початківець садівник. Сорт не вибагливий у догляді. Дотримання простих правил при посадці, поливі і підгодівлі дозволяють людині зібрати багатий урожай овочів, уникнувши появи гнилі і різних шкідників. Смакові якості томата варті того, щоб висаджувати даний сорт в теплицях і відкритих грунтах.

Томат Смарагдове яблуко: характеристика і опис сорту, врожайність з фото

Любителям експериментів точно сподобається томат Смарагдове яблуко. Цей сорт вважається незвичайним. Головна перевага – незвичайний колір плодів, зелений. Стиглі томати відрізняються неймовірним смаком і при цьому містять масу живильних речовин.

опис томата

Рослина даного сорту відноситься до середньостиглих культурам. Основна перевага, за яке люблять яблуко, – хороша врожайність. Одне повноцінно розвинене рослина може давати за сезон близько 10 кг врожаю. Щоб домогтися таких результатів, процес вирощування необхідно починати в липні. Останні плоди культура дає на початку осені, у вересні. Після цього кущ можна видаляти з грядки.

У пік свого дозрівання культура може досягати близько 1, 5 м в довжину. Кущ дуже потужний, і цей факт впливає на розвиток плодів. Весь кущ томату покритий красивими зеленими листками. Зайві пагони і відростки необхідно вчасно видаляти, щоб вони не стали причиною поганого врожаю.

Помідор дає великі плоди, які можуть важити 250 г. Всередині плід ділиться на кілька камер. Форма трохи заокруглена, плеската з боків. Є невелика ребристість.

Смак і колір

Опис сорту необхідно починати з окраса плодів. Основний колір – зелений. Його відтінок може варіюватися від ніжно-лимонного до бронзового. Плоди виходять неймовірними на вигляд.

Що стосується смаку, то тут є щось, що необхідно прийняти до уваги. Смакові якості одночасно насичені і вишукані. Найбільше відчуваються солодкість і легка кислинка. Немає водянистості, яка часто присутня в більшості сортів.

Помідор Смарагдове яблуко часто рекомендують використовувати в дієтичному харчуванні. Підходить для дітей. Це свідчить про те, що томат не тільки хороший на смак, але ще і корисний.

посадка

Хороша розсадження з міцними стеблами залежить від багатьох факторів. В першу чергу необхідно звернути увагу на висадку насіння в грунт. Той, хто садив даний сорт, знає, що найбільш підходящий для цього період – кінець березня і початок квітня.

Під час висадки насіння необхідно враховувати наступні умови:

  1. Вирощування повинно починатися виключно в легкій і живильної грунті. За кислотності склад повинен бути нейтральним.
  2. Даний сорт воліє суміш перегною з дернової землею. Пропорції абсолютно однакові.
  3. Урізноманітнити грунт допоможе невелика кількість піску з річки. У деяких випадках його заміняють вермикулітом.
  4. Насіння перед посадкою замочують у спеціальному речовині. Для цього використовується стимулятор росту. Достатньо всього лише від 1 до 2 діб.
  5. Садити насіння на глибину 1, 5 – 2 см.
  6. Полив слід робити з пульверизатора. Це дозволить рівномірно зволожити грунт, і насіння не будуть вимиватися з ґрунту.
  7. Підготовлену ємність з висадженої культурою необхідно накрити склом або будь-плівкою. Накриття обов’язково має бути прозорим.

Наступний етап – очікування появи паростків. Поки насіння сходить, необхідно зайнятися іншим, не менш важливим питанням – вивчити нюанси по догляду за рослиною.

правильний догляд

Якщо томат посаджений, це вже хороший початок для вирощування. Культура не вимагає від садівника великих витрат енергії при догляді. Щоб помідор отримував всі необхідні умови для нормального росту, слід дотримуватися наступних пунктів:

  1. Як тільки сорт томата Смарагдовий дав перші паростки, ємність із саджанцями розташовують під прямими сонячними променями.
  2. Якщо немає можливості розташувати в хорошому сонячному місці, можна додати світла за допомогою електричної лампи.
  3. Температурний режим грає важливу роль. Показник повинен постійно перебувати в межах 16 градусів.
  4. Як тільки яблучний томат дав перші листочки на паростках, їх пікірують в окремі ємності.
  5. Не кожна культура може перенести пересадку. Щоб зміна місця не стала причиною загибелі рослини, необхідно використовувати добрива. Підживлення повинна містити максимум корисних і поживних речовин.
  6. Рослина висаджується у відкритий грунт тільки після того, як грунт добре прогріється і загрозу заморозків можна буде повністю виключити.
  7. Висаджуючи кожну культуру, рекомендується дотримуватися допустимих відстаней між стеблами.

Пересадка і підгодівля – важливі складові, без яких неможливо виростити помідори.

Необхідно звернути увагу на ще одну складову – правильний полив. Яблучний сорт потребує хорошого зволоження. Не потрібно забувати про інтервали між самими поливами.

Для поливу рекомендується використовувати тільки теплу воду. Це говорить про те, що сама рослина не переносить холодів.

Як тільки Зелене яблуко буде висаджено у відкритий грунт, кущ закріплюють на опорі, яку завчасно встановлюють. Якщо окремі листя розташовуються занадто низько, тоді їх краще видалити. Це ж правило діє з зайвими пагонами. В кінцевому рахунку повинні залишитися всього лише пара – трійка сильних і розвинутих стебла.

Як боротися зі шкідниками та хворобами

Характеристика сорту має ще один важливий пункт – боротьба з шкідниками та хворобами. Садівники-аматори та професіонали віддають перевагу сорту через те, що томат стійкий до багатьох захворювань і практично не уражається шкідниками. Незважаючи на це, помідор має потребу в регулярному профілактиці. Даний захід сприятливо впливає на майбутній урожай.

Щоб рослина добре розвивалося і дало максимальний урожай, перед посадкою потрібно виконати спеціальні заходи профілактики. Що для цього необхідно зробити:

  • перед тим як посадити насіння в грунт, їх краще прожарювати в духовці;
  • грунт в умовах теплиці потрібно обов’язково полити розчином марганцівки, температура повинна бути високою.

Яблучний томат може дивуватися шкідниками. Це виникає з різних причин. Неправильний догляд, недотримання температурного режиму і відсутність своєчасного поливу можуть погубити культуру. В результаті сорт атакують грибок або сіра гниль. Щоб запобігти появі подібних явищ, необхідно обов’язково користуватися нетоксичний біо-препаратами.

Неприємно, коли помідор покривається плямами. Це говорить про наявність фітофторозу. Для успішної боротьби з ним необхідно користуватися лікарськими препаратами, в складі яких є мідь. Знайти подібні ліки для рослини можна в спеціальних магазинах.

Для боротьби з шкідниками розроблена ціла серія інсектицидів, які ефективно знищують комах, оберігаючи урожай від швидкої загибелі. Методи використання ліки можуть бути різними. Складом обприскують листя і стебла рослини, їм можна поливати грунт.

Крім куплених препаратів, приготувати ліки можна самостійно. Томат смарагдового відтінку потребує обробки натуральними травами. Щоб приготувати розчин, необхідно заварити такі рослини, як ромашка і чистотіл. Можна взяти деревій і багато інших.

висновок

Смарагдове яблуко може виростити навіть початківець садівник. Сорт не вибагливий у догляді. Дотримання простих правил при посадці, поливі і підгодівлі дозволяють людині зібрати багатий урожай овочів, уникнувши появи гнилі і різних шкідників. Смакові якості томата варті того, щоб висаджувати даний сорт в теплицях і відкритих ґрунтах.