Фреза для оранки землі

| | 0 Comments| 20:24
Categories:

Зміст:

Які фрези краще для мотоблока

Види фрез для мотоблока та іншого обладнання для обробки грунту

Фрези для мотоблока – навісне обладнання, призначене для оранки, розпушування грунту, перемішування його з мінеральними і органічними добривами, боротьби з бур’янами і шкідниками.

Завдяки високим агротехнічним характеристикам і значною мірою крошения грунтофрези створюють оптимальну щільність ґрунту, збільшують його біологічну і біохімічну активність, при цьому набагато підвищуючи врожайність. Обробка землі виконується в весняний період перед посадкою сільськогосподарських культур і після осінньої прибирання грубостебельних рослин.

Пристрої встановлюють на мотоблоки та культиватори в якості робочого знаряддя. Вони можуть поставлятися в базовому комплекті при покупці мототехніки, продаватися окремо на вітчизняних ринках, а деякі умільці виготовляють їх самостійно.

Різновиди фрез для мотоблока

Фрези на мотоблок можуть відрізнятися один від одного за формою і конструкції, кількості ножів і їх розташуванню. Вони встановлюються в задній частині мототехніки і залежать від вала відбору потужності. Кращий результат почворези дають при збільшенні швидкості руху.

Загальний пристрій фрези можна охарактеризувати як набір грунтообробних пластинчастих ножів, розміщених під різними кутами на лопатях, приварених або закріплених кріпильними виробами до обертової осі.

Леза плавно і по черзі входять в грунт, що сприятливо відбивається на трансмісії мотоблока.

Виділяють 2 різновиди фрез:

активні шаблевидні

У стандартний комплект мототехніки входять шаблевидні фрези. Вони ефективні і популярні серед фермерів.

Заводські стандартні фрези мають такі розміри:

  • ширина ножів – 41 см;
  • довжина різу – 38 см;
  • висота знаряддя – 38 см;
  • вага – 16 кг;
  • номінальна робоча швидкість культиватора з фрезами – 2-5 км / год.

Для виготовлення ґрунтового знаряддя вибирають низкоуглеродистую сталь. Ножі самозатачивающиеся, при акуратній експлуатації їх можна не точити.

Як зібрати фрези для мотоблока

Заводська фреза встановлюється, згідно з інструкцією по збірці. Для зручності роботи користуються спеціальними Х-образними козелками висотою 50 см, виконаними з дерева. Мотоблок встановлюють на сошник. Кут нахилу повинен складати не менше 45 °. Під рукоятку керма підставляють козелки і знімають колесо.

При складанні фрези необхідно пам’ятати, що обладнання складається з правої і лівої частин, які скріплюються так, щоб при русі техніки вперед ножі своїми ріжучими крайками входили в землю. Тому цей блок кріпиться по ходу руху.

Перед установкою фрези на мотоблок своїми руками необхідно перевірити, щоб пази і отвори на лопатях і пелюстках навішування відповідали один одному по діаметру. При неправильної схемою складання мотокультиватор під час експлуатації буде відхилятися від обраного напрямку, процес фрезерування оброблюваної поверхні стане скрутним.

Які фрези краще

Насадки шаблевидної типу підходять для будь-якого грунту. Для ділянок з камінням і великими країнами рекомендують використовувати навісні механізми з високими експлуатаційними показниками. В активних фрезах ножі не ламаються через якісного матеріалу виготовлення. Ріжучі елементи характеризуються максимальною надійністю, міцністю і довговічністю. Установка фрез проводиться на культиватори.

Гусячі лапки відрізняються великою прохідністю фрези по цілині, недоторканою сільськогосподарською технікою, в результаті чого грунт легко і швидко обробляється, ретельно подрібнюється земляний кому, перемішується на глибині 30-40 см. Вони зручні для обробки землі кам’янистого і твердого типів, боротьби з бур’янами і встановлюються як на мотокультиватори, так і мотоблоки.

Недоліком знаряддя є менша міцність. В процесі експлуатації ножі необхідно постійно оглядати на наявність пошкоджень і ремонтувати. Матеріал гусячих лапок має не такі високі характеристики, як легована або високовуглецева сталь, проте добре піддається зварювальним процесам. При поломці або тріщині ріжучих елементів виріб можна відремонтувати в домашніх умовах з мінімальними витратами. Це якість є головною перевагою при виборі фрези.

Які фрези краще для мотоблока

Автор: administrator 26 Лип 2017 12:15

Культивація або фрезерування грунту – один з найважливіших етапів обробки земельної ділянки. В процесі фрезерування, відбувається розпушування грунту і її перемішування. Вибір глибини для такої культивації дуже важливий, оптимальною буде до 25 см. Таким чином, поліпшуються властивості грунту, його родючість, відбувається вирівнювання земельної ділянки. Цей процес також часто поєднують з внесенням добрив.

Для власником дач і городів, механізація даного процесу, стала більш доступна з появою мотоблоків. Вибір між лопатою і мотоблоком з фрезою став очевидним. Потужності мотоблока цілком достатньо, що б обробляти не тільки піщані ґрунти, а й цілину. Тут головне грамотно підійти до вибору додаткового обладнання.

Що залежить від правильного вибору фрези для мотоблока:

  • Якість культивації. У більшості випадків, можна навіть обійтися без плуга;
  • Ваші сили і час, який ви витратите на виконання певного обсягу роботи;
  • Легкість керування мотоблоком і навантаження на оператора під час фрезерування;
  • Навантаження на мотоблок, зокрема на редуктор.

На сьогоднішній день, вже можна вибирати фрези, якими буде агрегатуватися ваш мотоблок, в залежності від його потужності і типу оброблюваного грунту.

Заводська фреза

Більшість мотоблоків і культиваторів комплектуються такими фрезами при продажу. Залежно від ситуації, вони можуть бути зібраними або розібраними. Вибрати мотоблок ви можете навіть дуже, а ось який фрезою його укомплектувати спочатку, вибрати на жаль не можна.

Конструкція являє собою вісь, з привареними пластинами, до яких безпосередньо і кріпляться шаблевидні ножі. Готова фреза може складатися з декількох таких секцій, з’єднаних між собою за допомогою болтів. Додаючи або прибираючи секцію, можна регулювати ширину культивації.

Плюси і мінуси заводський фрези:

Найголовніший плюс поставляється відразу в комплекті з мотоблоком. Фреза не погано справляється зі своїм основним завданням, за умови, що робота ведеться на раніше оброблюваній ділянці.

Тепер про реалії. Якщо мова йде про китайських мотоблоки, ножі на фрезу їх слабке місце. Поганий метал, дасть про себе знати, можливо навіть в першому ж сезоні, болти і зварювальні з’єднання теж залишають бажати кращого. Якщо обробляти цілинного земельну ділянку або там де багато трави, процес буде не з приємних. Буде важко утримати мотоблок, та й навантаження на редуктор буде високою.

Але не поспішайте засмучуватися, вже не проблема знайти якісні ножі польського чи українського виробництва, є з чого вибрати, питання з болтами вирішується ще простіше. Та й зробити більш якісне зварне з’єднання, для нашого брата теж не проблема.

Така фреза, являє собою суцільнозварну конструкцію, вісь і приварені до неї ножі, з трикутними наконечниками або як їх називають – гусячі лапки.

Плюси і мінуси фрези «Гусячі лапки»

Основний мінус – НЕ розбірна конструкція. Але це не суттєво, якщо вибрати якісну фрезу.

А ось плюсів багато:

  • Ви самі вибираєте кількість секцій для установки на мотоблок. Залежно від технічних характеристик вашого мотоблока і ваших вимог, таким чином регулюється ширина фрезерування.
  • Може обробляти більш тверді ґрунти.
  • Краще перебиває рослинні залишки.
  • Втулка може бути шестигранна або кругла. Важливий момент при виборі навісного обладнання, завдяки чому, може використовуватися на різних моделях мотоблоків.
  • Знижує навантаження на редуктор.
  • Істотно полегшує керованість.

Виходячи з нашого досвіду, саме фреза «гусячі лапки» є оптимальним вибором для мотоблока з повітряним охолодженням. Багато в чому завдяки її універсальності, надійності і практичності.

«Цілина» – спиралевидная фреза для мотоблока

Якщо вам потрібно обробити цілинного земельну ділянку, кращим вибором буде спиралевидная фреза. Як і «Гусячі лапки», «Цілина» має суцільнозварну конструкцію, це зроблено спеціально, щоб її посилити і вона змогла переносити більш високі навантаження. Приварені по спіралі ножі, оснащені наконечниками типу «цілина».

Плюси і мінуси фрези «Цілина»

До мінусів, мабуть можна віднести більш повільну роботу, але це не дивно, на цілині не розженешся. Як недолік можна відзначити і те, що в процесі культивації, грунт виштовхується від центру на краю. Утворюється не велика канавка і земельну ділянку вимагатиме подальшого вирівнювання.

Плюси ж переоцінити важко:

  • Краще за інших існуючих фрез справляється з цілиною.
  • Велика глибина культивації.
  • Відмінно розпушує грунт.
  • Дуже надійна і міцна конструкція.

Отже, ми сміливо можемо зробити висновок, що для більш якісної обробки вашої земельної ділянки, не варто зупиняти свій вибір на заводський фрези. Якщо ви ходите підвищити врожайність, зменшити навантаження на мотоблок і заощадити час і сили – ми рекомендуємо вибрати фрезу «гусячі лапки». Якщо ж вам має бути важка розробка цілинного ділянки – ваш вибір грунтофреза «Цілина».

Як правильно вибрати і встановити фрези на мотоблок?

Вибір фрез для мотоблока являє собою відповідальний процес, адже цей елемент відіграє не останню роль в процесі забезпечення ефективності пристрою. Для того щоб правильно вибрати фрези, потрібно розбиратися в особливостях даних виробів, розуміти, які існують види і типи фрез.

Важливість правильного вибору

Багато починаючі дачники думають, що найважливіше – придбати якісний мотоблок, а ось вибору фрез не приділяють належної уваги. Подібна помилка може дорого обійтися при обробці території, так як правильність вибору фрез впливає на наступні моменти.

  • Якість культивації. Якщо придбати і використовувати якісні фрези, то можна буде обійтися навіть без плуга.
  • Економія часу. Хороші фрези дозволяють витрачати мінімум часу на проведення певних робіт по обробці дачної ділянки.
  • Фрези забезпечують легкість управління мотоблоком. Неправильно обрана деталь може стати причиною підвищеного навантаження на оператора в процесі фрезерування.

Крім того, погані фрези можуть надавати підвищене навантаження на редуктор мотоблока, що негативно позначиться на його довговічності і працездатності. Вибирати подібні елементи необхідно керуючись безліччю факторів, серед яких потужність і тип оброблюваного грунту.

Уважно вивчайте особливості вашого мотоблока, так як важливе значення мають: шплінт-стопор колеса, причіпна, ВВП або роторна машина, а також інші моменти.

заводські фрези

Подібні грунтофрези вважаються одними з найбільш популярних і затребуваних на ринку. Саме такими різновидами комплектуються заводські мотоблоки. Залежно від свого призначення і конструкції дані фрези можуть бути зібраними і розбірними. В процесі вибору людина сама вирішує, який саме мотоблок йому потрібен, а от вибрати певний тип фрези не вийде. Якщо обладнання спочатку оснащувалося зібраним варіантом, то і в майбутньому можна буде використовувати виключно такі моделі.

Конструкція фрези може відрізнятися в залежності від виробника і інших особливостей. Зазвичай вона включає в себе пару секцій, які з’єднані між собою за допомогою болтів. Важливе значення при експлуатації подібного об’єкта має ширина культивації, яка може змінюватися в залежності від додавання секцій.

Відмітна риса заводський фрези полягає в тому, що вона пропонується в комплекті з мотоблоком. Для стандартних завдань її буде цілком достатньо. Але варто враховувати, що грунтофрези від китайського мотоблока не можуть похвалитися вражаючою ефективністю. Якщо в процесі виробництва використовувався неякісний метал, то вже під час першої обробки виникнуть проблеми.

Наприклад, при обробці цілинного ділянки користувачеві буде вкрай складно управляти мотоблоком. Крім того, це призведе до зростання навантаження на редуктор, що також негативно позначиться на довговічності пристрою.

гусячі лапки

Фрези «гусячі лапки» вважаються одними з найбільш затребуваних на ринку завдяки високій якості і надійності. Основним недоліком подібних фрез вважається їх неразборная конструкція, що робить неможливим проведення ремонту при виході з ладу. Однак якщо вибрати якісний варіант, то він зможе прослужити довгі роки, в повній мірі виконуючи покладені на нього зобов’язання. Серед основних переваг застосування подібних фрез можна виділити наступні.

  • Можливість самому вирішувати, яку кількість секцій тарілки можна поставити на мотоблок. Однак при цьому важливо враховувати технічні особливості пристрою і необхідну ширину фрезерування.
  • Міцна конструкція, яка дозволяє використовувати мотоблок для обробки твердих грунтів.
  • Набагато краще справляється з рослинними залишками.
  • Унікальна втулка, яка може бути декількох форм. Оптимальними вважаються шестигранні і круглі варіанти. Це дозволяє підібрати підходящий варіант для будь-якого мотоблока, незалежно від його різновиду і інших показників.
  • Зменшує навантаження на редуктор, що не допускає перегріву пристрою і позитивно позначається на довговічності обладнання.
  • Значною мірою спрощує процес управління мотоблоком.

Більшість фахівців стверджують, що саме цей вид фрези найкраще підійде для мотоблоків, які відрізняються системою повітряного охолодження.

шаблевидні моделі

Подібні елементи вважаються дуже довговічними і надійними завдяки тому, що в процесі їх виробництва використовується тільки сталь. Крім того, такі моделі можуть похвалитися унікальною конструкцією, яка робить їх стійкими до будь-яких механічних пошкоджень. Шаблевидні моделі входять в стандартний комплект більшості мотоблоків європейського і американського виробництва. Ефективність подібних елементів перевірена на ділянках з будь-яким видом ґрунтів, що вигідно виділяє їх на тлі інших моделей. Дані фрези відрізняються підвищеною якістю і високою міцністю, що дозволяє проводити висококласну обробку грунту.

Головна особливість шаблеподібних ножів в тому, що для виготовлення робочих органів застосовується вуглецева сталь , що гарантує надійність кожної деталі навіть через рік активної експлуатації. Крім того, ножі піддаються спеціальній обробці і загартуванню за допомогою високочастотних струмів, завдяки чому вони можуть похвалитися неймовірно високою міцністю.

«Цілина»

Ще однією популярною різновидом фрези для мотоблока є «цілина», яка користується великим попитом завдяки своїй спіралевидної формі. Відмінна риса цього виду полягає в його цільної конструкції, що дозволяє їй без проблем справлятися навіть з колосальними навантаженнями.

Основним недоліком є ​​повільна робота, а також той факт, що в процесі обробки грунту грунт виштовхується, в результаті чого іноді з’являються невеликі ями.

Що стосується переваг, то їх величезна кількість, серед яких можна виділити наступні:

  • на відміну від інших різновидів фрез для мотоблока добре справляється з цілиною;
  • характеризується вражаючою глибиною культивації;
  • дозволяє якісно обробити грунт;
  • відрізняється монолітної конструкцією, що є ознакою надійності, міцності і довговічності.

установка фрези

Процес установки фрези на мотоблок досить простий, однак перед початком робіт слід уважно вивчити інструкцію виробника і розібратися в особливостях монтажу. Стандартна конструкція фрези включає в себе вісь ротора, палець, оснащений спеціальним фіксатором, кілька ножів і кріпильні матеріали. Монтаж цього обладнання повинен проводитися таким чином, щоб фреза оберталася проти годинникової стрілки. Грунтові фрези представляють собою самозатачивающиеся інструменти, що в значній мірі спрощує процес їх використання. Іншими словами, не потрібно буде постійно розбирати конструкцію, щоб провести заточку ножів.

Слід зазначити, що в процесі установки фрези можуть виникнути проблеми , тому фахівці не радять проводити монтаж самостійно – найкраще заздалегідь обзавестися помічником. На особливу увагу заслуговує установка шаблевидної фрези. Справа в тому, що вона не представляє собою монолітну конструкцію, тому спочатку доведеться правильно зібрати виріб. Головне, встановити правильний напрямок обертання, так як без цього пристрій не зможе здійснювати свої завдання.

Збирати подібний елемент своїми руками для мотоблока досить легко, адже це завдання, яке швидко освоюється, проте спочатку краще вивчити функції, які повинен буде виконувати агрегат. Перед початком саморобної збірки шаблевидної фрези потрібно уважно розібратися з кресленням, а після монтажу необхідно обов’язково перевірити агрегат на працездатність. Зазвичай з першого разу не вдається точно налаштувати обладнання, тому доводиться вносити деякі корективи в його роботу.

Таким чином, фрези представляють один з найбільш важливих елементів для забезпечення ефективності мотоблока. Їх можна купити майже в будь-якому спеціалізованому магазині. Великий вибір дозволяє кожній людині підібрати оптимальний варіант в залежності від моделі та інших особливостей свого мотоблока. Процес установки фрез також досить простий і вимагає лише уважності і помічника.

При правильному підході придбані фрези зможуть прослужити не один рік, не втрачаючи при цьому своєї функціональності. Крім того, потрібно уважно вивчити схему, щоб модель могла працювати на певному мотоблоки.

Про те, як змайструвати фрези для мотоблока своїми руками, дивіться в наступному відео.

Фрези на мотоблок

Таке обладнання, як фреза, є необхідним для будь-якого мотоблока, так як з його допомогою можна проводити більшість робіт, пов’язаних з обробкою грунту. В основному почвофреза йде в комплекті до агрегату, але у випадках, коли потрібно поміняти ширину і глибину обробки, слід купувати обладнання окремо.

Додаткові фрези дозволяють збільшити функціональність мотоблока і спростити роботу з ним. Фахівці рекомендують мати в своєму арсеналі кілька пар фрез.

Які фрези краще для мотоблока?

Такі «ножі» для обробки грунту можна умовно розділити на дві великі групи. Кожна з них має свої особливості і підходить для певного виду робіт.

Шаблеподібний фреза до мотоблока

Найпопулярніші і універсальні моделі, які ефективні при виконанні різних земляних робіт. У цих моделях використовується оптимальна форма ножів, для виготовлення яких виробники вибирають високоякісну міцну сталь.

Моделі мають розбірну конструкцію, тому їх установка і обслуговування максимально просте.

гусячі лапки

Ці моделі з’явилися на ринку порівняно недавно. З їх допомогою може бути оброблена будь-яка цілина, також вони ефективні при вирощуванні твердої і складної грунту.

Особливості фрез даного типу:

  • суцільна конструкція, яка забезпечує високі показники точності роботи;
  • обладнання добре бореться з бур’янами;
  • зручність в експлуатації, можливість заміни запчастин в домашніх умовах.

Такі моделі, на відміну від шаблеподібних фрез, виготовляються з вуглецевої сталі, яка по міцності трохи програє.

Фрези для мотоблока саморобні

Виробники пропонують різні варіанти почворезов для мотоблока. Можна використовувати один комплект фрез або придбати два різних види пристроїв, змінюючи їх залежно від умов обробки грунту.

Деякі умільці воліють використовувати саморобні вироби, які при правильній збірці будуть не гірші заводських.

Основною перевагою самостійного створення почфоврези є те, що її можна підлаштувати під специфічні особливості ділянки.

Як зібрати правильно фрези на мотоблок?

Збірка фрези своїми руками повинна проводитися максимально правильно. І тут особливо важливо простежити за тим, щоб активна частина врізалася в землю при роботі. Для цього спочатку рекомендується вивчити креслення, а потім вже приступати до виготовлення обладнання.

Для створення фрез потрібні такі інструменти:

  • Ось ротора необхідної довжини. Вона може бути розділеною на дві частини, якщо потрібно зібрати фрезу з двох блоків.
  • Коротка вісь.
  • Редуктор з фіксаторами.
  • Ліві і праві ножі.
  • Болти, шайби, гайки.

Збір конструкції не займає більше години, але тут важливо встановити ножі таким чином, щоб вони не заважали обертанням.

  • Довга роторна вісь обладнується ножами під кутом 30 градусів.
  • Необхідно об’єднати по чотири ножа на одному блоці, закріпивши їх до редукторів.
  • Далі перевіряється правильність конструкції і підтягуються всі елементи кріплення.

Дана конструкція є дуже надійною і здатна витримати досить високі навантаження.

Установка фрез на мотоблок

Щоб встановити фрези на мотоблок, слід використовувати спеціальні дерев’яні козелки, висота яких повинна бути близько 50 см. Агрегат потрібно обперти на сошник і нахилити на кут 45 градусів. Потім з нього знімаються колеса і надягають фрези. На зовнішні кінці з обох сторін встановлюються спеціальні тарілки, які роблять хід агрегату більш плавним і стійким.

Чи потрібно точити фрези на мотоблок?

Будь-які грунтові фрези є самозаточуються інструментами. Заточка для них не потрібна, так як вона може лише зіпсувати конструкцію. Тільки в деяких випадках, якщо ви використовуєте фрезу дуже давно і бачите, що вона стала погано обробляти землю, можна підточити ножі.

Почвофреза – важливий елемент кожного агрегату. Саморобні правильно зібрані фрези можна використовувати на будь-яких сучасних мотоблоки, зокрема на Нева МБ 1 і Мб 2, МТЗ та інших. Такі конструкції будуть допомагати в обробці землі і зроблять виконання сільськогосподарських завдань простішим.

Огляд фрез для обробки грунту

Сьогодні обробка землі помітно спрощується завдяки великій різноманітності спеціального обладнання та додаткових деталей. Фреза для обробітку грунту на МТЗ є одним з таких пристроїв, що мають безліч корисних характеристик.

функції

Трактор, оснащений фрезою, що поєднує в собі властивості культиватора і плуга, дозволяє швидко і з мінімальними тимчасовими витратами вирішити всі завдання, пов’язані з обробкою грунту. Без цього помічника не обійтися на ділянках, засаджених грубостебельних рослинами, а також відрізняються запливати, складної грунтом. Цим функціонал фрез не обмежується, вони забезпечують внесення добрив всіх видів, розрівнюють поверхню, перемішують шари грунту, видаляють бур’яни і одночасно подрібнюють рослинність. Прилади незамінні в поліпшенні луків і пасовищ, обробці складних пластів ґрунтів.

різновиди

Фреза для обробітку грунту може бути декількох видів: польова, болотна, пропашная і садові. Остання поширена при обробці лісосмуги, усунення бур’янів і розпушуванні. Польові види необхідні для догляду за землями, призначеними для посадки рису і овочевих культур, які характеризуються важкою, переувлажненной структурою. Болотні варіанти корисні як в обробці луків і пасовищ, так і осушенного болотистого ґрунту. Просапними агрегатами фрезерується грунт між рядами саджанців, злакових культур.

типи лез

Пластинчастий ніж розташовується на обертовому валу і є основою конструкції приладу, для його виготовлення використовується сталь високої якості. Існує кілька видів ножів, що підходять для різних завдань і навколишніх умов:

  • найміцнішим варіантом є долотовідние, він може використовуватися на кам’янистих, щільних і складних ділянках;
  • серпоподібні відрізняються універсальністю в застосуванні, єдине обмеження полягає в тому, що вони не можуть експлуатуватися на грунті з кам’янистими відкладеннями;
  • стандартні ножі підходять як для важкої, так і легкої грунту, важливо щоб вона відрізнялася відсутністю великої кількості каменів і засмічення.

особливості роботи

Обробка грунту проводиться сталевими виступаючими зубцями (лез). Пристрої з заднім і переднім розташуванням зубців характеризуються доповненням у вигляді спеціальних кілочок, використовуваних для регулювання ступеня обробки.

Фреза для обробітку грунту своїми руками з передніми лезами відрізняється розміщенням зубців під двигуном і їх зверненням по ходу руху. Щоб спростити переміщення, вироблене працюють зубцями, колісна частина розташовується з заднього боку. Варто зазначити, що такий агрегат не використовується в необробленому грунті і твердих породах.

Устаткування з задніми лезами оснащується двигуном, який приводить в рух колеса. Такі агрегати можуть мати два варіанти зубців:

  • Леза з вбудованим зворотним обертанням. Даний вид відрізняється високою ефективністю в обробці твердої землі. Фреза для обробітку грунту з подібним оснащенням підходить для використання на необробленому грунті.
  • Зубці, що обертаються вперед разом з колесами.

У деяких випадках, звернутися лез в обидві сторони, за рахунок чого об’єднуються переваги обох варіантів.

До числа фрез невеликого розміру з передніми зубцями відносяться міні-культиватори. Вони поєднують в собі можливість роботи на малій площі, легка вага і маневреність. Вибір певного варіанту залежить від типу грунту і загального обсягу робіт.

Як зробити фрезу для обробітку грунту

При необхідності прилад можна виготовити своїми руками. Найбільшою легкістю виконання відрізняється наступний варіант, при цьому варто визначитися з використовуваної силовою установкою – це може бути електро- або бензопила.

Сталеві труби зі стінками товщиною близько 0,5 мм необхідні для виготовлення рами. На ній хомутами фіксується силова установка. Механізм заснований на ланцюгової двоступеневої передачі, при цьому до першої підійдуть ланцюг і зірочки від звичайного велосипеда. Друга передача відрізняється більшою потужністю, тому тут можуть використовуватися деталі від мотоцикла.

Ланцюгова допоміжна передача забезпечує роботу коліс. Саморобні фрези для обробки грунту виглядають як труби з великим діаметром, на яких розміщено 6 зубців. По обидва боки знаходяться приварені піввісь, оснащені підшипниками. Також потрібна установка гвинтів, що забезпечують розміщення осі і ланцюги. Для кожної ланцюгової передачі необхідно зробити кожухи для захисту від пошкоджень і заземлення для пили.

Устаткування для мотоблока

Попередньо складається креслення фрези для обробки грунту з урахуванням того, що вона буде виготовлятися кованим методом, так як такий варіант відрізняється більш високою надійністю. Як матеріал для основи виступають сталеві штамповані листи. Ріжуча кромка пристрою буде мати слабо виражену поверхню. Найбільшого поширення в самостійному виготовленні придбало обладнання виду “гусячі лапки”.

Спочатку потрібно підготувати певний набір інструментів і матеріалів:

  • болгарка або інший механізм, що підходить для шліфувальних робіт;
  • зварювальний агрегат;
  • сталева труба (діаметр повинен бути близько 45 мм).

Завдяки самостійній збірці фреза для обробки грунту буде мати відповідні функції і габарити для наявного ділянки, що вимагає обробку. Як розпушувачів можуть виступати використані пластини ресор.

Лопаті в ході робіт доводяться до необхідного розміру і згинаються в одному напрямку під певним кутом. До основи за допомогою зварювального апарату прикріплюються всі деталі. Кромка заточується відповідно до напряму обертання пристрою. Потім вузол зчеплення з’єднується з отриманої конструкцією і проводиться настройка в ході пробного включення.

Варто зазначити, що для складання повинні використовуватися сталеві деталі з діаметром в межах 50 см, в цьому випадку глибина входження в грунт складе 25 см. Після включення необхідно упевнитися в послідовності входження зубів в грунт, відсутність ударів і різких рухів.

Як продовжити термін експлуатації

Особливе значення має регулярне технічне обслуговування, до якого входить перелік дій для забезпечення високої ефективності і тривалої експлуатації машин. Плановий комплекс робіт повинен проводитися у встановлені терміни, також він необхідний для більш якісної продуктивності, економії мастила і бензину.

Фреза для обробітку грунту очищається від залишків рослин і висохлих шматків грунту, далі перевіряється технічний стан елементів і регулювання кріплень. Також необхідно оглянути привід, причіпний механізм і робочі органи.

Грунтові фрези для тракторів і мотоблоків МТЗ: огляд 7 популярних моделей

Грунтообробна фреза – сільськогосподарський агрегат, призначений для розпушування і перемішування грунту, що виконує також:

  • знищення бур’янів;
  • дроблення грудок землі;
  • подрібнення і закладення пожнивних залишків і підрізають бур’янів;
  • закладення в грунт органічних і мінеральних добрив;
  • вирівнювання оброблюваної поверхні;
  • формування гряд для вирощування овочевих культур.

Класифікація та види фрез

Застосовувані в аграрному виробництві фрезерні пристрої за призначенням поділяють на:

  • Фрезерні агрегати для суцільного обробітку грунту, до яких відносяться польові, садові бічні, болотні фрези, а також призначені для видалення пнів дерев і підготовки грунту для посадки лісових культур лісові фрезерні комплекси;
  • Пристрої для обробки міжрядних просторів посівів просапних культур і розплідників;
  • Спеціалізовані фрезерні агрегати для чищення та викопування траншей;
  • Комбіновані фрезерні пристрої, до яких відносяться фрезерно-посівні та фрезерно-просапні комплекси.

Залежно від напрямку обертання робочих елементів ґрунтообробні фрезерні агрегати поділяють на пристрої з горизонтально, вертикально і похило розташованої по відношенню до напрямку руху базового шасі віссю обертання фрезерного барабана.

За типом використовуваного для приведення в рух приводу грунтово-фрезерні агрегати поділяють на оснащені ланцюговими, кліноременним, шестерними, черв’ячними, гідравлічними і електричними приводними пристроями.

В залежності від варіанту агрегування з базовими шасі фрези для обробки грунту поділяють на самохідні, причіпні і набули найбільшого поширення в аграрному виробництві країн СНД навісні.

Конструкція і принцип роботи грунтообробних фрезерних пристроїв

Конструкцію грунтообробної фрези складають такі основні елементи:

  • Рамний металевий каркас з розташованими на ньому механізмами кріплення на навішення базового шасі або зчіпним пристроєм для з’єднання з тягачем;
  • Вал з укріпленими на ньому ріжучими елементами, різних видів – серповидні, в формі долота, роторні та інші;
  • Передає обертання пристрою відбору потужності базового шасі робочим органам привід;
  • Захисну огорожу.

Закріплені на що наводиться в дію пристроєм відбору потужності базового шасі обертовому валу робочі елементи, занурюючись в грунт, роблять розпушування і перемішування грунту, а також подрібнення знаходяться в землі пожнивних залишків і бур’янів.

Такий же принцип покладено в основу роботи використовуваних при будівництві доріг дорожніх фрез.

Відповідно до містяться в стандарті 28516-90 вимогами до грунтообробних фрезерним пристроїв навісного та напівнавісного типу фрезерні агрегати повинні мати ступінь подрібнення оброблюваного ґрунту не менше 85% і виробляти дроблення 95% знаходяться в ній бур’янів.

Землеоброблювальні фрезерні комплекси, агрегіруемий з тракторами МТЗ

Багатофункціональна тракторна техніка виробництва МТЗ-Холдинг успішно застосовується для фрезерної обробки польових ґрунтів з використанням фрезерних грунтообробних агрегатів різних типів, характеристики яких наведені нижче.

Польовий фрезерно-культиваторного комплекс КФГ-3,6

Агрегіруемий з тракторними тягачами третього рівня комплекс КФГ-3,6 призначений для після орного подрібнення грунту на ділянках з підвищеним вмістом солей, а також для безполицевого розпушування зябу.

Оснащений що складається з укріплених на обертовому валу дисків з Г-подібними ножами робочими фрезерним барабаном, що приводиться в дію пристроєм відбору потужності базового шасі, агрегат вагою 1,320 тонни і розмірами 6,845х3,90х2,860 на годину обробляє ділянку до 3,24 гектара, обробляючи ґрунт на глибину до 0,1 метра і рухаючись зі швидкістю до 7 км в годину.

Експлуатаційно-технічні характеристики КФГ-3,6
Розмір фронту робочої зони (м)3,6
Діаметр барабана по кінцях ножів (м)1,690
Кількість ножів фрезерного барабана (шт)108
Швидкість обертання фрезерного барабана (про в хвилину)10
Кліренс (м)0,28

Грунтообробний фрезерний садовий агрегат ФПШ-200

Розраховане на роботу з BELARUS 50/52/80/82 і їх аналогами грунтообробне фрезерний пристрій ФПШ-200 застосовується для обробки міжрядних площ ягідно-чагарникових посадок і молодих садів, а також передпосівної обробки земель для висадки овочевих культур.

Оснащений восьмисекційні ротором діаметром 0,55 метра, механізмами зміни бічного виносу стріли і лапами стрілоподібної форми агрегат обробляє за годину роботи до 12 гектар земельних угідь, виробляючи розпушування грунту на глибину від 0,06 до 0,15 метра з одночасним знищенням бур’янів і пересуваючись зі швидкістю від 3 до 6 км на годину.

Обслуговується оператором трактора пристрій вагою 0,66 тонни і розмірами 1,535х3,630х1,20 метра розраховане на транспортування зі швидкістю до 15 км на годину.

Експлуатаційні характеристики ФПШ-200
Фронт робочої зони (м)1,45 / 1,75 / 1,85
Кількість ножів в роторі (шт)8
Граничне відхилення від поздовжньої осі базового шасі вправо / вліво (м)1,570 / 1,350
Кліренс (м)0,4

Фрезерний тепличний комплекс ФТ-1,8

Агрегіруемий з тракторними тягачами рівня 0,6-0,9 фрезерний комплекс ФТ-1,8 використовується для підготовки грунту при посадці овочевих культур з одночасним закладенням попередньо розкиданих по поверхні грунту добрив.

Обертаються в одному напрямку з колесами базового агрегату робочі елементи, укріплені на що наводиться в дію ВВП базового шасі трубчатом валу, дозволяють агрегату за годину роботи проводити обробку до 0,107 гектара сільськогосподарських земель, обробляючи ґрунт на глибину до 0,15 метра зі швидкістю до 2,25 км на годину.

Обслуговується під час роботи оператором базового шасі пристрій вагою 0,350 тонни і розмірами 1,10х2,10х0,95 метра легко переводиться в транспортне положення і може транспортуватися зі швидкістю до 10 км на годину.

Експлуатаційні параметри ФТ-1,8
Витрата пального базового агрегату при обробці 1 гектара землі (кг)11,68
% Руйнуються земляних грудок розміром до 10 / більше 50 мм75/5

Уніфікований лісової фрезерний агрегат ФО-08

Призначений для підготовки звільнених від лісу ділянок з кількістю не більше 600 пнів на гектар під посадку молодого лісу, а також організації протипожежних смуг комплекс ФО-08 розрахований на роботу з тракторними тягачами третього класу.

Оснащений сформованим з семи укріплених на обертовому валу дисків з чотирма парами двосторонніх ножів фрезерним барабаном діаметром 0,64 метра комплекс вагою 0,75 тонни за годину роботи виробляє роботи на площі від 2,5 до 3,5 гектара, обробляючи грунт на глибину до 0 , 16 метра зі швидкістю від 3,6 до 4,5 км на годину.

Експлуатаційні характеристики ФЛ-08
Фронт робочої зони (м)0,8
Швидкість обертання фрезерного барабана (про в хвилину)240
Регульований діапазон глибини обробки (м)0,12-0,16

Фрезерні пристрої, агрегіруемий з міні-тракторами виробництва МТЗ-Холдинг

Складові основу актуального модельного ряду машин компакт класу виробництва МТЗ-Холдинг трактора BELARUS 132Н і 152 використовуються для роботи з великим числом грунтообробних фрезерних пристроїв різних виробників, серед яких як фрезерні агрегати виробництва входять в об’єднання підприємств, так і імпортні моделі.

Грунтообробне фрезерний пристрій ФР-00700-Б

Агрегіруемий з BELARUS 132Н і тягачами його тягового рівня фрезерний пристрій призначений для подрібнення грунтів з одночасним знищенням бур’янів на ділянках з ухилом до 10 градусів і нерівністю ± 0,1 метра.

Навісна фреза із змінним в діапазоні від 0,44 до 0,95 метра фронтом робочої зони робить обробку грунту на глибину до 0,1 метра зі швидкістю від 2 до 3 км на годину.

Експлуатаційні характеристики ФР-00700-Б
Вага пристрою (тонн)0,075
Розміри підготовленого до транспортування агрегату (м)0,91х1,0х0,585

Фрезерне грунтообробне обладнання для міні-тракторів 1GQN-140

Основним напрямком застосування грунтообробного пристрої китайського виробництва 1GQN-140 є інтенсивне подрібнення грунту з одночасним знищенням бур’янів, а також закладення попередньо розкиданих на поверхні грунту добрив.

Агрегіруемий з тракторними машинами з силовими агрегатами потужністю від 24 до 30 к.с навісний пристрій вагою 0,22 тонни з фронтом робочої зони 1,4 метра оснащено 30 робочими ножами, що виробляють обробку грунту на глибину від 0,12 до 0,18 метра при швидкості руху базового шасі від 1,4 до 2,31 км на годину.

Наведені в дію пристроєм відбору потужності тягача зі швидкістю обертання 540 об на хвилину фрезерні елементи агрегату за годину роботи виробляють комплексну обробку від 0,2 до 0,4 гектара земельних угідь.

Фрезерне обладнання для мотоблоків МТЗ

Використовувані для обробки ґрунту на ділянках з невеликою площею, де застосування потужної техніки неможливо або економічно не виправдане, багатофункціональні одновісні тракторні блоки виробництва МТЗ успішно застосовуються для робіт із застосуванням фрезерних пристроїв різних типів.

Фрезерне обладнання для мотоблоків ФР-00010

Призначений для обробки ділянок з різним складом грунту з ухилом до 10 градусів фрезерний агрегат ФР-00010 за годину роботи виробляє обробку від 0,088 до 0,183 гектара земельних угідь зі швидкістю до 3 км на годину.

Агрегіруемий з мотоблоком МТЗ-09Н пристрій вагою 47 кілограм з розмірами 0,655х0,68х0,475 метра із змінним від 0,44 до 0,61 метра фронтом робочої зони призначене для підготовки грунтів для посадки овочевих культур і послеуборочного догляду за земельними угіддями.

Грунтообробна фреза. Технічні вимоги і застосування.

Заводи, що випускають сільськогосподарське обладнання, орієнтуються на потреби сільгоспвиробників. Для отримання хороших урожаїв і стабільних доходів фермерське господарство повинно мати чималий арсенал техніки для обробки землі та збору врожаю.

Трактори і комбайни, сівалки і прес-підбирачі, поливні установки і жатки. Перелік досить великий. Але особливе місце в цьому списку займає грунтообробна фреза. Без неї в господарстві обійтися неможливо.

Грунтообробна фреза: застосування, класифікація і принцип роботи

Від обробітку грунту залежить майбутній урожай. Пухка, розсипчаста земля, без рослинних залишків – такий грунт виходить при використанні грунтових фрез. Однак не тільки для обробки грунту застосовують цей механізм.

Застосування грунтообробної фрези

Застосування грунтообробної фрези дозволяє якісно подрібнити і закласти в грунт залишки рослин, розпушити її або перемішати з мінеральними добривами. Агрегат допоможе:

  • позбутися від бур’янів;
  • обробити землю міжрядді у плодорозсадник і виноградниках, лісосмугах;
  • подрібнити сидерати перед запашкой;
  • вирівняти мікрорельєф грунту.

Почвофреза – це не тільки культиватор, але плуг і борона одночасно.

Застосовується фреза на різних видах грунтів – від легких піщаних до важких суглинків. Фрезерування важких грунтів проводять частіше, тому що саме ця технологія більш якісно подрібнює клёклую, злежалу грунт. Доцільна обробками фрезами цілинних або перелогових земель. Обробка фрезою покращує властивості грунту, сприяє підвищенню врожаю.

Класифікація та принцип роботи

Грунтообробна фреза – причіпний пристрій для трактора. Воно в сукупності з трактором може легко замінити інші ґрунтообробні машини.

До грунтообробних агрегатів-фрез відносяться:

Принцип роботи грунтообробних агрегатів (комплексів) практично однаковий і нескладний: ріжучі ножі кришать землю на маленькі шматочки (менше 5 см в діаметрі). Ножі розташовані на фрезерному барабані, що обертається навколо своєї осі. Під вагою самої конструкції ножі заглиблюються в грунт, щоб розм’якшити її.

Грунтообробна фреза: конструкція і технічні вимоги

Надійна фрезерна техніка повинна відповідати певним стандартам. Вона повинна бути надійна і проста в експлуатації, багатофункціональна, ефективна, економічна. Всі ці якості обумовлені її конструкцією.

Конструктивні особливості грунтової фрези

Грунтообробна фреза відповідає всім вимогам до техніки, призначеної для обробки землі.

До основних елементів конструкції відносяться:

  • каркас металевий з зчіпним пристроєм (для з’єднання з трактором);
  • вал з ріжучими ножами (вони можуть бути різної форми – серповидної, роторної, долотовідние);
  • привід (через нього передається обертання робочим органам від базового пристрою);
  • огорожу (виконує захисну функцію).

Конструкція проста в обслуговуванні, довговічна і функціональна.

Технічні вимоги до грунтових фрез

Загальні технічні вимоги викладені в міждержавних стандартах ГОСТ-28516-90:

  1. Глибина оранки повинна бути до 12 на поораних полях і до 18 см на незораних.
  2. Ступінь подрібнення бур’янів повинна становити не менше 95 відсотків.
  3. Ступінь розпушування / подрібнення грунту не менше 85 відсотків.
  4. Нерівномірність обробітку грунту не більше 15 відсотків.
  5. Застосування фрез на місцевості з ухилом не більше 8 ° на полях і не більше 12 ° в садах і виноградниках.
  6. Легкість і простота механізму зчеплення з трактором (швидко з’єднує або напівавтоматичний пристрій).
  7. Розміри механізму зчеплення повинні відповідати ГОСТ 25942.
  8. Конструкція фрез повинна дозволяти регулювання частоти обертання.
  9. Ножі, кріпильні деталі повинні виготовлятися з матеріалів, встановлених ГОСТом, мати антикорозійне покриття та відповідати певному класу міцності.
  10. Зварні шви повинні бути якісними і без вад.
  11. У з’єднаннях та ущільненнях повинно бути відсутнім підтікання мастила.
  12. Наявність засобів захисту приводів і передачі.

Відповідність обладнання цим вимогам гарантує надійну і безпечну його роботу. При купівлі обладнання до цього питання треба ставитися дуже уважно.

Вибір агрегатів для МТЗ і Т-25

Грунтообробну причіпну техніку підбирають під конкретний трактор. Найчастіше використовують трактора МТЗ (Мінського тракторного заводу) і Т-25 (Володимирський тракторний завод).

МТЗ «Беларус» і почвофреза використовуються для обробки полів, на яких вирощувалися культури з великим стеблом, і запливають ділянок. Технічні характеристики грунтообробної фрези для МТЗ:

  • Ширина барабана – 210 см
  • Кількість ножів – 60 шт.
  • Глибина оранки регульована – до 20 см
  • Вартість – 90-100 тисяч рублів

Трактор Т-25 через його малих габаритів вибирають для обробки грунту між рядами в садах, теплицях, на виноградниках. Фреза для нього має наступні технічні характеристики:

  • Ширина захоплення – 160 см
  • Кількість ножів – 16 лівих, 16 правих
  • Глибина оранки – до 30 см
  • Вартість – близько 80 тисяч рублів

У спеціалізованих магазинах ціни трохи вище. В інтернет-магазинах, що працюють від виробника сільськогосподарського устаткування, техніку можна придбати за нижчими цінами і з приємними знижками.

Стаття була корисною? Натискати на кнопочки!

Характеристики фрез для міні-трактора і поради щодо їх вибору

Механізація сільського господарства давно стала нормою. Навісних сільськогосподарських знарядь випускається безліч: плуг, окучники, сівалки, борони, косарки і багато іншого. Для перевезення різного роду вантажів використовується причіп.

Одне з найбільш популярних і затребуваних навісних знарядь для міні-трактора – почвофреза, яку часто називають просто фрезою. У продажу різних моделей цього пристрою досить багато, більшість виробників прагне до універсалізації своєї продукції, тому відповідне знаряддя не складе великих труднощів знайти.

застосування

Область застосування грунтофрези досить обширна, це обумовлено основною її функцією – розпушуванням грунту. Випускаються агрегати досить давно, спочатку вони продумувалися як механізм, що полегшує обробку міжрядь. Фреза так і називалася – міжрядний. Застосовувалася вона там, де ніяка інша сільгоспмашин не вмістилася б. Однак незабаром з’ясувалося, що цим область застосування грунтофрези не обмежується. Особливо ефективною вона стала на невеликих площах, де великий трактор застосувати неможливо. Так фреза стала основним атрибутом міні-трактора.

Навесні цей агрегат замінює лопату при перекопуванні городу. Робота фрези аналогічна роботі ручної лопати, тобто інструмент занурюється в грунт, піднімає і перевертає його, при цьому ширина оброблюваного одночасно ділянки може становити від 80 см до 1,5 метрів. Можна використовувати це навісне знаряддя для обробки цілини, формування гряд, прополки, підгортання. Міні-трактор з фрезою прекрасно впорається з ущільненої в результаті затоплення або пересохлої землею.

Недоліком роботи фрези, на відміну від обробки ґрунту ручної лопатою, деякі городники вважають розпорошення грунту. На легкої грунті робота машини дійсно пов’язана з цим неприємним фактором, але його можна уникнути, якщо не пропустити момент і обробити трохи вологу землю.

Досить ефективна почвофреза при внесенні в грунт добрив – вона дозволяє рівномірно перемішати інгредієнти. Непогано справляється вона і з бур’янами. А пухкий грунт легко насичується киснем, що перешкоджає поширенню небажаної мікрофлори. Прохід фрези забезпечує повноцінну обробку грунту і, як правило, не вимагає додаткових операцій. Глибина регулюється від 5 до 20 см. Цих величин буває цілком достатньо.

Традиційно на просторі колишнього СРСР виробництвом грунтофрези займається Білорусь, перш за все на міні-трактори власного виробництва. Однак з огляду на універсалізації продукція може бути використана і на тракторах інших виробників. Фрези розпушують ґрунт на глибину від 120 до 200 мм. Ширина обробки в залежності від моделі коливається від 450 до 1250 мм. Залежно від розмірів агрегату змінюється і його вага. Використання грунтофрези може бути обмежена можливостями міні-трактора.

Пристрій

Грунтофреза для міні-трактора – механізм простий. На опорній рамі кріпляться рухливі вузли, від попадання в механізми пилу і бруду захищає кожух. При русі агрегату крутний момент передається з коліс на вал для приводу, що обертає фрезерний барабан з ножами. Є й інший варіант пристрою фрези, коли потужність відбирається безпосередньо з двигуна трактора, а зусилля передається через проміжний редуктор. Глибина, на яку врізаються ножі, регулюється опорними колесами. Рама жорстко з’єднується з навісною системою трактора.

Захисний кожух не тільки захищає робочі вузли фрези, а й тракториста від вилітають з-під ножів пилу і різного роду несподіваних включень (палиці, оскільки цегли, каміння тощо).

Які грунтофрези бувають

Фрези, незважаючи на схожість принципу роботи, можуть відрізнятися по ряду параметрів. Значно варіює кількість ножів і їх форма. Складніша форма ріжучих деталей, як правило, підвищує ефективність всього агрегату, особливо на перелогових ділянках. Фрези по формі ножів можна розділити на два типи.

Найчастіше у продажу зустрічаються фрези з шаблевидними ножами. Такий пристрій найбільш універсально. Фреза легко обробляє навіть кам’янистий ґрунт. Ці ножі, в свою чергу, діляться на три групи в залежності від форми і відповідно застосування.

  • Прості (стандартні) – застосовуються на легкому ґрунті, що не забрудненої бур’янами.
  • Серповидні – використовуються при роботі з більш щільною грунтом.
  • Долотовідние – мають велику масу і підійдуть для обробки важкої або кам’янистого грунту.

Правильно (в залежності від характеристик грунту) підібрані ножі дозволять продовжити термін служби агрегату. Інший варіант форми ножів – так звані гусячі лапки. Ця форма ножів дозволяє здійснювати обробку засміченою бур’янами грунту, знищуючи небажану рослинність. Такий фрезою можна «піднімати» цілинний грунт. Однак на відміну від попереднього типу, така фреза відчуває великі навантаження і частіше потребує ремонту. Купуючи цей, насправді, дуже ефективний агрегат, потрібно заздалегідь купити запчастини, перш за все самі ножі, а також підшипники, які беруть на себе більшу частину навантаження.

Обидва типи фрез прекрасно розпушують ґрунт, можуть якісно і рівномірно змішати грунт при внесенні добрив.

Досить екзотичним виглядає вертикальна почвофреза. Загальний план конструкції її мало відрізняється від звичайних горизонтальних машин, але зусилля через редуктор передається не на один загальний горизонтальний барабан з ножами, а на ряд окремо обертових вертикальних насадок. Апарат ефективний при поверхневому розпушування грунту, а також він непогано знищує бур’яни, але глибокої обробки грунту забезпечити не може.

Правила догляду та експлуатації

Експлуатація грунтофрези передбачає великі зусилля на її ножах. Їх робоча поверхня, відчуваючи опір ґрунту, може досить швидко тупіться або навіть ламатися від зіткнення з великими каменями і галькою. Підбираючи ножі замість зламаним або прийшли в непридатність, потрібно звернути увагу на їх виробника. Якість стали – найважливіший фактор, що визначає працездатність машини. Краще убезпечити себе від неприємних несподіванок і не експериментувати з невідомими брендами.

Встановлюючи ножі на фрезу, слід уважно ознайомитися з інструкцією. Неправильна установка може стати причиною виходу з ладу всього далеко не дешевого агрегату. Після закінчення роботи ножі, як і інші вузли машини, потрібно ретельно очищати від пилу і бруду. Налиплого земля може стати причиною появи корозії. При консервації механізму на зиму, коли він не діятиме кілька місяців, все вузли бажано змастити. Ножі теж необхідно обробити густим мастилом або протерти маслом.

тонкощі вибору

Купуючи фрезу для міні-трактора, потрібно звернути увагу на ряд особливостей.

  • Вивчити зчіпний механізм, так як цей вузол може мати відчутні відмінності у різних моделей. Помилка обійдеться досить дорого, а спроби пристосувати невідповідний агрегат до свого міні-трактора можуть стати причиною виникнення небезпечної ситуації, пов’язаної з руйнуванням саморобного зчіпного механізму.
  • Необхідно представляти хоча б в загальних рисах властивості грунту, який належить за допомогою придбаного агрегату обробляти. Це обмежить вибір змінних ножів. Навряд чи варто купувати обладнання, яке буде незатребуваним.
  • Не менш важливі і габарити навісного обладнання. Цей параметр обмежується не тільки можливостями міні-трактора, а й особливостями ділянки, який потрібно буде обробляти, і умовами зберігання.

саморобні фрези

Незважаючи на відносну доступність промислових грунтофрези, на російських просторах саморобні агрегати далеко не рідкість. Зважитися на таке технічне творчість штовхає не тільки економія. Іноді майстер намагається створити не просто дешевий, а й найбільш зручний саме для нього механізм. Щоб взятися за таку непросту справу, потрібні певні технічні навички, а якщо їх немає, краще відмовитися відразу, а не проходити низку небезпечних невдач. Почвофреза – активний сільськогосподарський механізм і якість її вузлів – це запорука безпеки, про яку не можна забувати ні в якому разі.

Якщо все ж рішення приступити до самостійного виготовлення непохитно, краще подбати заздалегідь про підготовку якомога більшого числа вузлів (вал, редуктор, шестерні та інше) від відповідних виконуваних функцій і розмірами механізмів. Ножі саморобної машини справжні умільці також вважають за краще виготовляти самостійно. Непоганий результат можна отримати, взявши в якості вихідного матеріалу ресору від автомобіля.

Про те, як зробити саморобну фрезу для міні-трактора, дивіться в наступному відео.

Блог

Обробка грунту плугом – це основний спосіб обробки грунту з давніх часів. Але технічний прогрес не стоїть на місці і на початку XX століття з’явилися грунтофрези. Обробіток ґрунту таким обладнанням назвали фрезеруванням. Призначення обох знарядь схоже – розпушування і перемішування. Але є і відмінності. Деякі вважають, що плуг і фреза взаємозамінні, а інші – що їх можна застосовувати тільки в комплексі.

Незважаючи на це не варто плутати поняття оранка і фрезерування. Відмінності між ними полягають не тільки в типі обладнання для їх виконання.

Давайте розберемося в особливостях обробки грунту запропонованими методами, визначимо переваги кожного з них і умови для застосування.

Оранка або фрезерування в залежності від типу грунту

Як зробити вибір на користь того чи іншого способу? Тип грунту і погодно-кліматичні умови безпосередньо впливають на особливості обробки ділянки. Необхідно чітко усвідомити, що впоратися з твердими грунтами, які мають високий ступінь опору до впровадження твердих тіл, простіше плугом. Оранку раціонально застосовувати в посушливих зонах. Це дозволить накопичити вологу зябью і поліпшити механічний стан грунту. У будь-якому випадку, на важких ущільнених грунтах грунтофрези не зможуть повністю замінити плуг, але знадобляться для поліпшення якості обробки після нього. Тобто, ці дві гармати можна вважати не суперниками, а партнерами. Восени можна зорати, а навесні обробити грунт грунтовими фрезами.

Що стосується легких грунтів, то сміливо обробляють їх фрезою. Однак м’які ґрунти рекомендується перевертати плугом раз в 4-5років для збереження і відновлення їх родючості.

Переваги оранки

Оранка – це основний спосіб обробки грунту, він спрямований на поліпшення структури грунту, підвищення її родючості, насичення поживними речовинами і підготовку до посівів. Її виконують восени, після збирання врожаю.

  • велика глибина обробки;
  • гребенеподібна поверхня затримує опади;
  • боротьба з бур’янами;
  • якісне закладення добрив.

В процесі освоєння зарослих і болотистих ділянок плуг показує хороші результати в боротьбі з бур’янистою рослинністю. Вирвані з коренем багаторічні бур’яни йдуть на глибину і щільно накриваються пластом. В таких умовах насіння не проростає, а також гинуть збудники хвороб.

До мінусів оранки можна віднести те, що прохід плугом не рахується завершеним процесом підготовки землі, а тільки першим його етапом. Після оранки залишаються великі грудки, тому ділянку необхідно рихлити і вирівнювати.

Переваги фрезерування

Фрезерування можна визначити як розпушування землі. Перевага фрези перед плугом – велика енергоефективність.

Переваги фрезерування грунту:

  • якісне розпушування;
  • рівномірна обробка;
  • поліпшення водо- і повітропроникності грунту.

Після збору врожаю і збирання гички земля залишається м’якою, тому її можна фрезерувати без глибокого перекопування. Після неї рекомендується виконати накочення, щоб уникнути швидкого висихання і ущільнення малогумусових, безструктурних грунтів. Такий спосіб підготовки ділянки можна застосовувати, коли планується осіння посадка сидератів, озимого часнику та інших культур.

З деякими бур’янами звичайна фреза не справляється. Це стосується пирію, хрону і подібних рослин. Фреза подрібнює кореневища цих рослин і сприяє їх поширенню. Тому оптимально зорати ділянку плугом з оборотом пласта, щоб закрити бур’ян максимально глибоко і придавити шаром грунту, щоб уникнути його проростання.

Підведемо підсумок. Щоб визначитися з відповідним способом обробки грунту, враховуйте тип ґрунту і своє матеріальне оснащення. На невеликих ділянках можна обійтися без осінньої оранки, використовувати мотокультиватор для весняної обробки. У великих і середніх господарствах потрібно вибирати найбільш підходящий спосіб. Найчастіше це осіння оранка і весняне фрезерування.