Фармакогнозія підручник бобкова читать онлайн

| | 0 Comments| 17:04
Categories:

Фармакогнозія підручник бобкова читать онлайн

615
Б 722
Бобкова, Інна Аркадіївна. Фармакогнозія [Текст] : підруч. для студ. вищ. мед. (фармац.) закл. освіти I-III рівнів акредитації / І. А. Бобкова, Л. В. Варлахова, М. М. Маньковська. – 2-е вид., перероб. та доп. – К. : Медицина, 2010. – 511 с. : іл., табл. – Бібліогр.: с. 510-511. – ISBN 978-617-505-023-1

Анотація:

Підручник підготовлено І.А. Бобковою, Л.В, Варлаховою, М.М. Маньковською – авторами-викладачами фармакогнозії Житомирського базового фармацевтичного коледжу ім. Г.С. Протасевича. У підручнику згідно з новою навчальною програмою викладено у двох частинах, загальній та спеціальній, найважливіші питання фармакогнозії. Детально описано хімічний склад, організацію заготівлі, сушіння, пакування, зберігання лікарської рослинної сировини. Подано фармакогностичний аналіз, показники якості лікарської рослинної сировини. Значне місце відведено біологічно активним речовинам, що містяться в лікарських рослинах і лікарській рослинній сировині. Для студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів I-III рівнів акредитації, бакалаврів, провізорів та інших аптечних працівників.

Кількість примірників по відділах: всего 1 : ХР (1)
Свободны: ХР (1)

Фармакогнозія підручник бобкова читать онлайн

01054, м. Київ, вул. Стрілецька, 28

з 8:00 до 16:30 (Сб, Нд вихідні)

Головна Архів книг Фармакогнозія: навчально-методичний посібник (зошит) / В.П. Ходаківська, І.А. Бобкова, Л.В. Варлахова

Опис книги Фармакогнозія: навчально-методичний посібник (зошит) / В.П. Ходаківська, І.А. Бобкова, Л.В. Варлахова

Фармакогнозія є однією з фундаментальних дисциплін у системі вищої фармацевтичної освіти. На знанні фармакогнозії ґрунтується фармацевтична хімія в частині хімії природних сполук та їх аналізу, а також технологія виготовлення препаратів рослинного походження. Фармакогнозія тісно пов’язана з фармакологією, ботанікою, біохімією тощо.
Кожне заняття складається з теоретичної і практичної частин. Теоретична частина передбачає самостійну підготовку студента, яка проводиться в позааудиторний час. Практична частина включає макро- і мікроскопічний, фітохімічний і товарознавчий аналіз лікарської рослинної сировини (ЛРС).
Проводячи мікро- та макроскопічний аналіз ЛРС, студенти визначають тотожність (ідентичність) ЛРС. Здійснюючи товарознавчий аналіз, студенти визначають ідентичність і доброякісність сировини на основі Державної Фармакопеї та іншої аналітично-нормативної документації.
Під час проведення фітохімічного аналізу студенти опановують якісний аналіз ЛРС на різні групи біологічно активних речовин (БАР) — якісні та гістохімічні реакції.
Об’єктами дослідження є живі й гербарні зразки рослин, лікарська рослинна сировина, мікропрепарати, демонстраційні таблиці.
Для кращого засвоєння матеріалу студенти на поданих схемах, малюнках об’єктів дослідження вказують основні елементи будови лікарських рослин.
Метою навчально-методичного посібника (зошита) є набуття студентами загальнопрофесійних компетенцій, що передбачає оволодіння базовими знаннями відповідно до нормативних і законодавчих актів, які регламентують фармацевтичну діяльність; сучасних знань про ідентифікацію, стандартизацію, комплексний товарознавчий аналіз, хімічний склад і використання лікарської рослинної сировини; базових знань щодо організації умов праці відповідно до вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці; здатності використовувати професійно профільовані знання в галузі фармакогнозії для забезпечення умов зберігання ЛРС.