Кліщі на вівцях

| | 0 Comments| 18:27
Categories:

Демодекс століття: симптоми і лікування кліща на століттях і віях

У 95% людей живе підшкірний кліщ демодекс. У більшості випадків цей паразит не приносить людині особливого дискомфорту. Однак в деяких випадках таке В «сусідства» доставляє безліч неприємностей.
Тому важливо знати, хто такий демодекс і які його особливості. Це кліщ, розміром близько 0.3 мм, що мешкає в протоках сальних залоз і волосяних фолікулах.
Найчастіше мікроорганізм паразитує на століттях і віях. Нерідко він вражає бороду і носогубні складки.
Неприємні симптоми у людини з демодекозом викликають продукти життєдіяльності його збудника. Також кліщі небезпечні тим, що разом з ними на поверхню шкіри потрапляють інші не менш небезпечні мікроорганізми.
В основному паразити, що живуть в області століття, харчуються ороговілими частинками епітелію, але іноді вони починають з’їдати здорову шкіру, що псує її зовнішній вигляд і викликає неприємні відчуття.

Ознаки та причини демодекозу

Симптоми захворювання можуть різниться, але в більшості випадків вони однакові. Це наліт на краях повік, плями і почервоніння на обличчі. Також уражені області сверблять, особливо в нічний час, коли кліщ активний.
При цьому у хворого швидко втомлюються і набрякають очі. На його віях утворюються скориночки з ороговілих частинок шкіри. Можливо випадання волосся (більше 10 штук за раз).
Хворому важко відкрити очі, і у нього відбувається злипання вій. Колір обличчя стає землистим і сірим.
Ще при демодекозі століття з’являються такі симптоми:

Варто зауважити, що ресничний демодекоз часто плутають з кон’юнктивітом. Але якщо під шкірою живе кліщ, то цього супроводжують специфічні ознаки. Так, захворювання має хронічну форму, тому воно загострюється восени і навесні.
Більш того, лікування кон’юнктивіту досить швидке на відміну від терапії демодекозу. В цьому випадку кліщ на віях буде виводитися довго, що вимагає не тільки зовнішнього і внутрішнього прийому коштів, а й дотримання спеціальної дієти.
Примітно, що свербіж в області уражених століття призведе до того, що кліщі поширяться по інших ділянках тіла при розчісуванні. Так, цей вид паразитоза заразний, тому захворювання передається при недотриманні гігієнічно правил і навіть при тілесному контакті з інвазивним людиною.
Існують фактори, які суттєво збільшують ймовірність виникнення демодекозу. Провідна причина активізації демодекса — це ослаблення імунітету. Інші явища, що сприяють появі хвороби:

Як позбутися від демодекса?

Якщо діагностика показала, що у пацієнта є ресничний кліщ демодекс, тоді хворому призначається комплексне лікування. Нерідко використовуються акарицидні, антимікробні, антигістамінні і імуномодулюючі препарати.
Причому разом з пероральним прийомом вищеописаних засобів необхідно використання ліків місцевої дії. Таке лікування може тривати від 30 днів до одного року. Адже багато що залежить від ускладнень, ступеня ураження та приєднання вторинних інфекцій.
Сьогодні найкращі ліки від паразитів, що живуть на століттях, є Demodex Complex. Цей комплекс підсилює дію противоалергенні, імуномодулюючих, антисептичних та акарицидних засобів, що застосовуються місцево. Але варто зауважити, що лікування демодекозу повік аакріціднимі засобами може мати несприятливі наслідки, адже ці ліки токсичні.
Також підшкірний кліщ лікують за допомогою холіноміметіков, які надають паралітичну дію. Аналогічний ефект надає місцева обробка підстави вій гелем Пілокарпіну (4%).
До того ж медикаментозне лікування демодекса на увазі використання таких засобів:

Також якщо був виявлений ресничний кліщ, тоді проводиться фізіотерапевтичне лікування. У процесі такої терапії пацієнту на область вік ставлять електрофорез з сульфатом цинку і димедрол. Ще може використовуватися магнітотерапія і дарсонваль.
Щоб позбутися від демодекса важливо регулярно проводити зовнішню обробку століття. У такому випадку лікування полягає в щоденному очищенні шкіри від лусочок за допомогою настоянки евкаліпта на спирту.
Також на область, де мешкає кліщ, щодня потрібно наносити мазі на основі жовтої ртуті, Цінкіхтіола і бензилбензоату. Крім того, шкіру біля вій слід обробляти протимікробними засобами на основі метронідазолу.
Щоб лікування демодекозу було максимально ефективним, лікарі рекомендують пацієнтам зміцнити імунітет, поліпшити обмінні процеси в організмі і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. З цією метою потрібно приймати імуностимулятори і дотримуватися деяких рекомендацій в харчуванні.
Так, тим у кого є ресничний кліщ, варто відмовитися від таких продуктів і напоїв як:

    шоколад, мед і інші солодощі;

У раціоні повинна переважати кисломолочна продукція. Також рекомендується вживання різних круп, рослинної клітковини, свіжих фруктів і овочів.

Рецепти народної медицини

В якості додаткових коштів при ураженні демодекс століття можна використовувати лікувальні трави, рослини та інші продукти. Так, на ніжну шкіру в області очей щодня можна наносити відвар з пижма. Для його приготування 1 ложку суцвіть заливають склянкою окропу і варять 3 хвилини.
Після засіб проціджують і наносять на кожне віко на пів години. Під час виконання процедури потрібно прилягти відпочити з закритими очима. Терапію треба проводитися раз на день протягом двох тижнів.
Тим, у кого активізувався демодекс і є проблеми з шлунково-кишкового тракту, слід застосовувати полин. Щоб приготувати ліки на її основі дві ложки сухої сировини заливають літром води, ставлять на вогонь, кип’ятять 3 хвилини і настоюють три доби.
Далі відвар приймають за наступною схемою:

Ще для лікування демодекса на обличчі в домашніх условіяхВ відваром з чорної смородини. Для його приготування 4 столових ложки сушених ягід заливаються 500 мл окропу і варять все 10 хвилин. Коли відвар охолоне його ділять на три частини і приймають 3 рази на день.
Також народне лікування демодекозу має на увазі використання дубової кори. Для цього чайну ложку подрібненої рослини заливають склянкою води і варять 5 хвилин. Потім рідину можна використовувати для примочок.
Крім того, ресничний демодекс боїться алое. Тому сік цієї рослини вичавлюють на шматочок марлі і накладають на область вік вранці і ввечері.
Ще народне лікування демодекозу полягає в використанні часниковою кашки. Її загортають в бинт, який потім прикладають до хворих очей на пів години.
При демодекозі століття можна протирати уражені ділянки шкіри свіжовичавленим кислим соками. З аналогічною метою також застосовується оцет (6%).
Крім того, підшкірний кліщ лікують коренем чистотілу. Для цього сировину висипають в тару і заливають все 250 мл соняшникової олії.
Ємність із засобом ставлять в тепле місце на 2 тижні. Потім його проціджують, переливають в темну пляшку, яку зберігають в холодному місці.
Отриманим ліками кожні пів години протирають повіки. А якщо додати в засіб сметану, то можна використовувати його в якості нічного крему.
Про методи лікування демодекозу розповість експерт в відео в

Похожие публикации:

  1. Нанофиетоза: симптоми, лікування і профілактика у людини
  2. Як передається уреаплазма: чи можна заразитися через поцілунок, слину, презерватив, оральний секс
  3. Уреаплазма уреалітікум і парвум: що це значить в аналізі ПЛР, в ДНК, в мазку
  4. Уреаплазма у жінок: симптоми і лікування, причини виникнення, схема прийому препаратів, фото виділень
  5. Токсоплазмоз у людини: симптоми, лікування і фото людей
  6. Toxoplasma gondii: що це значить, якщо виявлені антитіла класу g до токсоплазми
  7. Опісторхоз: симптоми у людини, чи передається і як виявити
  8. Профілактика гельмінтозів: основні профілактичні заходи
  9. Некатороз: симптоми, лікування і фото у людини
  10. Нематодози у людини: симптоми і лікування нематод
  11. Фасциолез людини: лікування, симптоми і фото збудника зараження
  12. Профілактика ентеробіозу: правила і профілактичні препарати

Види кліщів – фото та опис різновидів кліщів

Незважаючи на поширену думку, кліщі – не комахи, фактично, це тварини, що належать до класу «павукоподібні». Їх близькими родичами вважаються павуки, скорпіони. Для кліщів характерна нерухомий спосіб життя, дуже часто вони переміщаються не більше, ніж на 10м.

  1. Різновиди кліщів
  2. Енцефалітний кліщ
  3. Иксодовый кліщ
  4. Коростяний кліщ
  5. Постільний кліщ
  6. Вушний кліщ
  7. Павутинний кліщ
  8. Чим небезпечні кліщі для людини?

Різновиди кліщів

Сучасній науці відомо більше 50 000 підвидів кліщів, але більша їх частина для нас в цій статті не представляє інтересу.

Ми розглянемо лише небезпечні види кліщів для людини чи свійських тварин, які зустрічаються в наших широтах. Нижче – описи різновидів кліщів, з якими ви можете зіткнутися.

Енцефалітний кліщ

В нашому регіоні цей кліщ є одним з найбільш поширених і представляє серйозну небезпеку для людей і тварин, оскільки є переносником енцефалітні інфекції. До речі, це не окрема порода або підвид кліщів, носієм захворювання можуть бути різні представники підвиду іксодових.

Енцефаліт – дуже небезпечне захворювання, яке може привести до летального результату, якщо вчасно не будуть вжиті заходи. На жаль, у «зовнішності» не можна визначити, чи є він зараженим або немає. Тому завжди потрібно пам’ятати про потенційну небезпеку і вживати всі необхідні дії при укусі кліща.

Иксодовый кліщ

Іксодового кліща також часто називають твердим кліщем. Ця назва виникла з-за особливого панцира, який покриває його тіло. Даний кліщ може переносити энцефалитную інфекцію, собачий і тайговий кліщ – це найбільш поширені представники цього підвиду.

  • Розмір кліща: може досягати 25мм.
  • Починає активізуватися при температурі близько 3-5 градусів тепла.
  • Має характерний хітиновий панцир.

Також іксодових кліщів називають лісовими, що вказує на місце їх проживання. Вони люблять тінисту, вологу місцевість, так що, вирушаючи на прогулянку в ліс, особливо навесні, не забувайте про заходи обережності.

Коростяний кліщ

Ця порода кліщів є збудником корости. Раніше існувало дві версії того, як такий кліщ змінює свого господаря:

  • Він може перебиратися від однієї жертви до іншої.
  • Переміщується через побутові предмети.

Але вчені встановили, що насправді роблять це кліщі тільки першим способом.

Коростяні кліщі можуть використовувати в якості господарів не тільки людей, але і домашніх тварин або худоба. Якщо такий кліщ нападає на людину, то прояви корости можуть бути менш яскравими і протікати не так болісно.

  • Самка кліща зазвичай досягає не більше 0,5 мм в довжину.
  • Для передачі кліща від одного господаря до іншого необхідний досить тривалий тілесний контакт. Зазвичай на нову жертву перебирається запліднена самка, для цієї міграції їй потрібно близько півгодини, за які вона встигає зробити отвір в шкірі нового господаря і закріпитися там.
  • Годуються такі кліщі лізатів – це речовина, яка утворюється при взаємодії їх слини з шкірним секретом господаря.

Постільний кліщ

Як стає зрозуміло з назви, даний тип кліщів мешкає в місцях, дуже близьких до людини. Його приваблюють скупчення пилу і пуху, тому найчастіше його можна виявити в ліжку, але зустрічається він також і в громадських місцях: кафе, перукарнях, готелях, театрах.

Ці кліщі не кусають людей і не використовують їх у якості господарів. Харчуються вони відлущені епідермісом. Хоча, на перший погляд, вони здаються менш небезпечними, це не так. Період життя такого кліща досягає 4 місяців, за цей час він встигає виділити величезну кількість екскрементів, приблизно в 200 разів більше власної ваги. Саме екскременти є причиною роздратування і свербіння на шкірі людей, що контактують з поверхнею, ураженої пиловими кліщами. Насправді, це алергічна реакція, а не результат укусу.

Також постільний кліщ залишає рясне потомство, самка робить на світло до 300 нових особин.

Вушний кліщ

Вушні кліщі не представляють великої небезпеки для людини, оскільки їх основними жертвами є домашні тварини. Заводяться такі кліщі різними способами: тварина може підхопити його на вулиці, або ви можете принести його в будинок, погладивши чуже тварина.

Годуються такі кліщі вушною сіркою і шкірним жиром. Весь життєвий цикл триває не більше 2 місяців.

У чому ж небезпека даного кліща? Іксодових кліщів, які можуть переносити енцефаліт, іноді приймають за вушних, з-за чого, не вживають всіх необхідних заходів обережності. Тому дуже важливо навчитися розрізняти ці дві породи, а краще звертатися до фахівців.

Павутинний кліщ

Ще один підвид кліщів, який не представляє небезпеки для людини, але може серйозно нашкодити рослинам. Він, як правило, закріплюється у нижній частині рослини, починає висмоктувати з неї сік і обплітати павутиною. В результаті, така рослина буквально иссыхает, а також може заразитися сірою гниллю.

Життєвий цикл такого кліща коливається від тижня до місяця.

Сподіваємося, фото та назви різновидів кліщів допоможуть вам зорієнтуватися в їх різноманітності і навчитися їх розрізняти.

Чим небезпечні кліщі для людини?

Найбільшу небезпеку для людини становлять іксодові види кліщів, які можуть бути переносниками енцефаліту і багато інших вельми небезпечних хвороб, серед яких: хвороба Лайма, бореліоз, висипний тиф. У кожного підвиду цих тварин є свої особливості існування, але зазвичай сусідство з ними не приносить нічого хорошого. Тому дуже важливо при виявленні кліщів відразу почати вживати дії щодо їх нейтралізації.

Ми розглянули найбільш поширені види комах, кліщів, і встановили, в чому їх небезпека. Дуже важливо це розуміти, коли ви зіткнетеся з ними, щоб зробити адекватні заходи.

Кліщі та хвороба Лайма. Що це таке і як від неї вберегтися

Одне з них – хвороба Лайма, також відома як бореліоз.

Розповідаємо, наскільки вона небезпечна і як вберегтися.

Що таке хвороба Лайма

Не всі кліщі є небезпечними для людини, але деякі можуть переносити збудників інфекцій. В українських широтах найпоширеніші хвороби, що передаються кліщами, – кліщовий енцефаліт та хвороба Лайма.

І якщо від енцефаліту існує ефективна вакцина, то від хвороби Лайма – ні.

Бореліоз наразі є найпоширенішою хворобою, що передається кліщами у Північній півкулі.

Запізнє діагностування хвороби може призвести до ураження нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. За найгіршого сценарію, результатом захворювання може стати важка форма інвалідності й навіть смерть.

Які симптоми

Перші симптоми хвороби проявляються лише після інкубаційного періоду, який у більшості випадків триває від одного до двох тижнів. Втім, іноді може йтися і про кілька місяців з моменту укусу кліща.

На місці укусу зазвичай (але не завжди) виникає почервоніння шкіри, у хворих також може підвищуватися температура, виникати відчуття втоми й головний біль. В деяких випадках буває нудота. Також може розвинутися світлобоязнь, біль очних яблук та оніміння.

Вже на цьому етапі дуже важливо звернутися до лікарів: більшість пацієнтів, які проходять повний курс вживання антибіотиків, повністю одужують.

Якщо ж своєчасно не звернутися до медиків, хвороба може прогресувати, викликаючи запалення в суглобах, нервовій системі та серці, і може розвинутися вже за кілька місяців після інфікування.

В окремих випадках хвороба призводить до втрати працездатності та важкої форми інвалідності.

Автор фото, Getty Images

Як вберегтися

Якщо у випадку з енцефалітом дієвим запобіжником є вакцинація (ефективність – близько 95%), то вакцини проти хвороби Лайма досі не винайшли.

Тому найкращий вихід – зробити усе, аби уникнути укусу кліща.

Кілька основних порад, якщо ви зібралися на прогулянку:

  • намагайтеся носити закритий одяг і високе взуття – так кліщу важче буде дістатися до шкіри
  • бажано, щоб одяг був світлим – це дає шанс вчасно помітити кліща
  • використовуйте репеленти – спецзасоби для відлякування кліщів
  • після повернення додому уважно огляньте тіло та одяг – іноді кліщі ховаються у складках одягу і можуть чекати на шанс прикріпитися до тіла людини упродовж кількох днів

Лікарі нагадують, що підхопити кліща можна не лише в лісі чи парку, а на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві. Укус кліща майже неможливо відчути.

Що робити, якщо вас вкусив кліщ?

Головне – діяти швидко. В ідеалі варто звернутися до лікарів, але якщо ви розумієте, що це займе багато часу, то діставати кліща краще самостійно – чим менше часу він проведе під шкірою, тим меншою є вірогідність зараження.

Для видалення кліща підійде спеціальний пристрій (його можна придбати в аптеках) або ж звичайний пінцет. Його треба підсунути якомога ближче до шкіри й, розхитуючи з боку в бік, викрутити кліща. Після цього варто протерти місце укусу антисептиком.

Видаленого кліща можна помістити в закриту посудину – в лабораторії зможуть перевірити, чи є він переносником збудника інфекції.

Окрім того, варто упродовж щонайменше трьох тижнів стежити за станом свого здоров’я. У разі підвищення температури або виникнення почервоніння в місці укусу – негайно звертайтесь до лікаря.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!