Як виростити лілію в домашніх умовах

| | 0 Comments| 19:27
Categories:

Опис вирощування лілій в домашніх умовах

Вирощування лілій в домашніх умовах – просте і захоплююче заняття, що не викликає труднощів.

Головне – приділяти більше уваги стану грунту: чи не перезволожувати його, але й не пересушувати.

Ми розповімо вам всі подробиці про те, як виростити лілію в домашніх умовах просто і швидко!

Фото: насіння, цибулин і бульб

Пропонуємо вам фото цибулин лілій:

Як виглядають насіння лілії – фото:

А ці фото покажуть, як виглядають бульби лілій:

Як виростити з насіння?

Вирощування лілій з насіння в домашніх умовах заняття не важке. Придбати насіння можна в спеціальному магазині або заздалегідь зібрати самим. Спосіб кропіткий, але результативний. Він вважається найбільш безпечним – ризик захворювань зводиться до мінімуму.

процес підготовки

збір проводиться виключно лише у здорових рослин – вибираються коричневі насіннєві коробочки, які ще не розкриті. В одній міститься до 200 штук. Насіння, що вже дозріли, мають форму овалу, коричневе забарвлення, злегка довгасті. Довжина їх становить 5 мм, а товщина – 1 мм.

Посадка можлива відразу після збору, але попередня обробка холодом бажана – при температурі 2-4 градуси тривалістю кілька тижнів.

Рекомендується також обробити насіння 1-2% розчином перекису водню або 0,04% сульфату цинку.

Це наблизить момент проростання і знизить ризик піддатися бактеріального поразки.

Як проходить посів?

Кращий час для нього – кінець березня. зацвіте лілія по закінченню 1,5-2 років після того, як зійдуть перші паростки.

Як правильно сіяти?

Детальна схема, як виростити лілії з насіння в домашніх умовах:

  • Готується земельна суміш – пісок крупнозернистий, земля листова і дернова в рівних частках і деревне вугілля;
  • укладається на дно розсадного ящика дренаж, зверху насипається грунт;
  • насіння висівають з інтервалом 1-1,5 см і присипають піском;
  • виробляється акуратний полив;
  • ящик накривається склом або плівкою.

При цьому підтримується температурний режим 20-25 градусів і місце для проростання вибирається темне.

Вирощування з цибулин

Під час їх покупки в першу чергу звертається увага на те, як вони виглядають.

Ідеально підходять цибулинки без пошкоджень, з хорошою щільністю і твердістю.

Коріння у них повинні бути живі, а діаметр – від 4 см.

Попередньо цибулини поміщають в холодильник на 1-2 місяці для прокльовування росточков.

Далі дно ємності викладається дренажним шаром в 5 см – керамзитом, галькою або битою цеглою. Наступний шар – земельна суміш, товщиною до 10 см. Цибулинки ставляться росточками вгору і присипаються шаром грунту 18-20 см. Грунт зволожується теплою водою. Від нього до бортика відстань у висоту повинно бути близько 7-8 см, щоб можна було досипати землю після сходів.

Сезон року для посадки підійде будь-який.

цвітіння буде спостерігатися після закінчення 2-3 місяців при забезпеченні правильного освітлення. Місце вибирайте вологе і тепле, полив рекомендується з інтервалами в 4 дні.

Візуально ознайомитися, як виростити лілії з цибулин, можна на відео нижче:

Як виростити з бульб?

Спочатку вони обробляються розчином марганцівки і просушуються. Далі вибирається місце – це повинна бути півтінь. Дно ємності викладається камінчиками або цегляної крихтою, щоб зайва волога не застоювалася. Кореневу систему обрізати не потрібно. Бульби садять в невеликі лунки і присипаються торфом і підготовленим грунтом.

глибина посадки співмірна самої цибулинки – відстань від верхнього шару в три рази більше її висоті. Для невисоких видів це близько 12 см, середніх – до 15, а високих – в межах 21 при обліку нормальній кислотності грунту.

полив необхідний помірний. Процес укорінення повинен проходити при температурному режимі + 5-10 градусів. Від моменту посадки до початку цвітіння пройде 3-4 місяці. При досягненні паростка висоти 10 см в ємність досипається грунт, залишаючи до краю 1-2 см. Його необхідно рихлити – верхній шар на 3-4 см для регулярного надходження повітря.

Ви можете вибрати одну з різновидів лілій собі до душі: тигрова, трубчаста, Амазонська, Азіатська, Біла, водяна, Східна, Такка Шантрье, Марлен і Генрі.

Вирощування в горщику

У ньому лілія виростає до 1,5 метрів або приймає вид компактного кущика. Розглянемо, як виростити лілії в горщику.

Розведення в домашніх умовах

Перед тим, як вирощувати лілії в горщиках, важливо виконати кілька етапів:

  • ретельно вибирається посадковий матеріал – цибулинки беруться міцні, вагою від 40 гр;
  • вибирається сорт лілій;
  • проводиться стратифікація при температурі +5 градусів протягом двох тижнів;
  • посадковий матеріал замочується в марганцівці на пару годин і на 12 годин в добривах.

Горщик використовується відповідно до агротехнічними нормами.

Чим більше висота квітки, тим габаритніший ємність для посадки. При зростанні лілії 1,5 метра стінки горщика повинні бути не менше 35-40 см заввишки. Одне посадочне місце займає до 15 кв.см. Для горщика з радіусом 20 см максимальна кількість бульб – 4 штуки.

Одинична посадка не рекомендується, інакше буде багато діток, а цвітіння буде відстрочено.

Перед початком посадки в горщик підбирається необхідний склад грунту – дерновий ґрунт і перегній в однакових частках. На дно викладається дренаж, а зверху – грунтовий склад. Далі ємність знезаражується за допомогою окропу з фунгіцидами та марганцівкою. Посадковий матеріал поглиблюється в земельну суміш і помірно поливають. Коли паростки досягнуть висоти 10 см можна їх підгодувати.

Почніть вирощувати кімнатні лілії, і вони будуть довго радувати розкішним цвітінням і приємним пахощами.

Як виростити лілію в домашніх умовах, фото

Вже багато років я вирощую лілії в горщиках і можу сказати, що найкраще в квартирі приживаються Азіатки, хоча можна виростити і звичайні сорти. Видів цієї квітки не багато, тому вибирайте, покладаючись на свій смак, на форму і забарвлення культури.

Отже, приступаємо до посадки та догляду за купленою цибулиною.

  • Готуємо місце посадки, розклавши на дно горщика дренаж у вигляді камінчиків.
  • На 5-6 сантиметрів заповнюємо посудину грунтом. В якості грунту найкраще використовувати крупний пісок, змішаний з листовим перегноєм і живильної дернової сумішшю.
  • Влітку або восени висаджуємо цибулину в горщик, розправивши коріння в усі сторони.
  • Цибулину присипаємо грунтом так, щоб відстань від верхівки до поверхні грунту становило не менше п’яти сантиметрів.
  • Грунт злегка приминає.
  • Горщик з квіткою ставимо на півтора-два місяці в холодну (приблизно чотири градуси) світлу кімнату, підтримуючи грунт помірно вологим.
  • При появі паростків рослина виносимо на балкон або інше місце з хорошим освітленням. При відсутності балкона для освітлення можна використовувати підсвічування і таким способом виростити лілію в будь-яку пору року.
  • Полив слід поступово збільшувати, не забуваючи особливо рясно поливати в період цвітіння. Після відцвітання полив зменшуємо.
  • Підгодовувати рослину потрібно кожну декаду розчином органічних добрив.
  • Коли культура зацвіте, необхідно підв’язати квіточки.

Після відмирання стеблинок цибулини потрібно вийняти з горщика і покласти у вологий пісок. Цибулини в період спокою необхідно зберігати в прохолодному і сухому, темному приміщенні, при температурі плюс 1-3 градуси за Цельсієм і вологості 40-45%. Їх закладають на зберігання на весь зимовий період, якщо вирощування в кімнатних умовах не планується.

  • Главная
  • из Бруса
  • Натяжной потолок
  • Строительство бань
  • Строительство зданий
  • В панельном доме
  • Новости

Мастер натяжные потолки Статьи Опубликовано: 21.12.2016 Мастер потолков монтаж натяжных потолков в Челябинске, 3D потолки, резные натяжные потолки Apply Понгс (Pongs) – выпускает полотна, как матовой и сатиновой фактуры, так

Выбор хороших натяжных потолков Качественные натяжные потолки придают помещению изысканный вид, подчеркивают особенности интерьера. В сочетании с подсветкой натяжные потолки могут создавать действительно оригинальные и изысканные интерьеры.

“Element” – натяжные потолки в Санкт-Петербурге Мы рады предложить вам действительно огромный выбор материалов и решений для декорирования потолка. У нас вы найдёте любые варианты натяжных потолков: от традиционных до самых неожиданных и ярких.

Какие выбрать светильники для натяжных потолков, основные правила Светильники для натяжных потолков представлены множеством исполнений, отличных по конструкции, параметрам, способу крепления и типу источника света. Такое разнообразие моделей разных марок (в частности,

Вредны ли натяжные потолки Натяжные потолки являются довольно популярной отделкой. И это объяснимо: данные потолки обладают целым рядом бесспорных достоинств: легкость и быстрота монтажа, гидростойкость, огнестойкость, гигиеничность,

Обои или натяжной потолок что сначала. [Priori] Приступая к работе нужно учитывать, что обе бригады работают на результат, которым является качество и долговечность. Потому если до финишной отделки стенок установить натяжной потолок будет просто и профили

Почему провис натяжной потолок в доме и как это исправить? Натяжной потолок – стильно, модно, практично! Это довольно крепкое и износостойкое полотно, способное, при соответственном к нему отношении, служить десятилетия. Но в жизни случается всякое: нередки

Багет для натяжных потолков – какой лучше, размеры и виды ПВХ и фиксирующего профиля, как клеить, цена и где купить в Москве и СПб Несмотря на то, что натяжные потолки не так давно появились на российском рынке, они успели завоевать большую популярность среди населения. По большей части это связано с тем, что натяжной потолок вписывается

Багет для натяжных потолков Люди, решившие сделать натяжной потолок впервые наверняка заинтересовывались вопросом: как держится пленчатое полотно на потолке без особо видимых креплений. Все дело в специальной рейке, получившей название

Как сделать 3d потолок своими руками – фото 3д потолков Традиционное оформление потолков – побелка и штукатурка, все чаще уступает место новым оригинальным методам. И если для классических и офисных стилей рекомендуется довольно сдержанный дизайн потолочных