Як визначити час за часовим поясом

| | 0 Comments| 19:55
Categories:

Якщо людина переїжджає із свого часового поясу в пояс, що знаходиться на захід, то стрілку годинника слід переводити на годину назад, якщо на схід – на одну годину вперед.

На 1° Земля повертається за 4 хв (60хв: 15° = 4хв). Тому місцевий час двох пунктів, відстань між якими за довготою становить 1°, відрізняється на 4 хвилини. Отже, чим більша відстань по довготі між пунктами, тим більша різниця місцевого часу між ними.

Місцевий (сонячний) – час на конкретному меридіані в даний момент. Він зумовлений розташуванням місцевості на певній довготі. Час між сусідніми меридіанами відрізняється на 4 хвилини. Пояснийчас серединного меридіана в межах одного поясу.

Земля обертається навколо своєї осі проти руху годинникової стрілки. Тому день настає на нашій планеті зі сходу на захід. Повний оберт, а це 360°, наша Земля робить за 24 години (1 доба). Можемо визначити на скільки градусів обернеться Земля за 1 годину.

Часови́й по́яс — частина поверхні земної кулі, на якій прийнятий один стандартний час, який ще часто називають місцевим часом. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в середньому 15°. В межах кожного такого поясу встановлюється свій єдиний поясний час.

Котра година у Варшаві, якщо у Києві 10 год.? Розв'язок: 10-1= 9 год. Який поясний час у Києві, якщо на 1800 меридіані 2 год.





Часови́й по́яс — частина поверхні земної кулі, на якій ухвалено один стандартний час, який ще часто називають місцевим часом. Для зручності відліку поточного часу вся територія земної кулі поділена на 24 часові пояси шириною в середньому 15°. В межах кожного такого поясу …