Пташиний послід коли вносять

| | 0 Comments| 19:02
Categories:

Пташиний послід, як вносити восени. Курячий послід, як добриво: рекомендації по внесенню

Коли краще вносити курячий послід восени або навесні. Підживлення з курячого гною

Перегній з курячого посліду є одним з найбільш доступних способів удобрення грунту для посадки всіляких городніх культур. Така органічна підгодівля містить оптимальний склад мікроелементів, які здатні підвищити врожайність: фосфор, калій, залізо, магній, кальцій, а також безліч інших важливих компонентів. Багатство мінералів значно стимулює зростання розсади і сприяє стрімкому зростанню плодів.

Підживлення курячим послідом легко засвоюється корінням рослин, а завдяки природному складу сольовий баланс грунту не підвищується, і продукт життєдіяльності пернатих тривалий час не вимивається з грунту. Курячий гній часто застосовується для культивації різних овочів і фруктів:

  • картопля;
  • цибуля;
  • часник;
  • полуниця;
  • малина;
  • всілякі садові дерева.

Також можна використовувати курячий послід як добриво для огірків. Хоча багато дачники побоюються це робити через те, що рослина дуже чутливо до сечовим кислотам. Однак, найголовніше не перестаратися з концентрацією і частотою підгодовування.

Перш ніж використовувати перегній важливо знати про те, як правильно удобрювати курячим послідом В першу чергу слід враховувати, що свіжий і вологий гній може згубно позначитися на стані кореневої системи рослини. Варто ознайомитися з тим як приготувати розчин в залежності від того в якому вигляді використовується послід – вологий, сухий, або гранульований.

При бажанні підгодівлю можна застосовувати під час росту рослини, а не тільки перед його посадкою. В такому випадку краще всього заздалегідь подбати про достатню кількість концентрованого настою і періодично додавати його при поливі. Приготувати концентрат досить просто: підходящу ємність значного обсягу наполовину заповнюють перегноєм, і заливають достатньою кількістю води. Весь вміст ретельно перемішується і відстоюється в теплому місці декілька днів. Коли настій перебродив його можна використовувати за призначенням.

Концентрат, приготований в пропорції 1: 1 не розкладається протягом тривалого часу, і його можна використовувати, почавши з весни, і закінчивши восени. Використовувати курячий компост як добриво досить просто: 0,5 – 1 л складу розлучається з розрахунком на 10 л води безпосередньо перед застосуванням.

Якщо дістати курячий послід в природному вигляді ніде, можна придбати гранульований розфасований аналог. Його використання має ряд переваг. В першу чергу варто врахувати, що гранули абсолютно не мають ніякого запаху, а також завдяки термічній обробці в них виключена присутність личинок і насіння бур’янів.

Використовувати гранули можна в сухому вигляді, але важливо щоб коріння рослини не торкалися продукту. Найпростіше розсіяти їх по площі городу з розрахунком не більше 150 г на 1 м2, а під кущами і деревами рівномірно розподілити близько 300 г гранул. Також можна зробити і рідкий розчин. Для підливання розсади під час висадки слід зробити добриво з розрахунком 1 частини гранул, на 50 частин води.

У деяких ситуаціях може не бути часу на вичікування декількох днів поки концентрат настоїться.

дкармлівать свіжим пташиним послідом рослини небезпечно, адже такий підхід і зовсім здатний позбавити дачника врожаю. У таких випадках добриво можна зробити більш швидко. Для підгодівлі розсади свіжим гноєм необхідно обов’язково знизити його концентрацію. Найбільш оптимальним рішенням буде співвідношенні 1:15 або 1:20. Отримані складом поливають кожну рослину об’ємом близько 0,5 л.

Іноді використовують свіжий послід без його розчинення у воді. У таких випадках його заздалегідь змішують із землею, піском, або золою в приблизно рівних частках. Проте такий підхід дуже ризикований і діяти таким чином не рекомендується.

Потрібно знати, як розводити пташиний послід для підгодівлі. Використання вимагає точного дотримання всіх необхідних умов.

Городники застосовують відразу 3 дієвих варіанти приготування рідкої підгодівлі.

настій

Необхідно в бочці з водою розвести свіжий курячий послід. Отриманий настій з курячого посліду повинен бути схожий на ненасичений чай. Важливо, щоб колір не був надто темний. Якщо суміш вийшла темніше, то в неї додають воду, щоб була знижена концентрація азотних речовин.

Отриманий розчин настоюють 2-4 дня, потім його змішують з рідиною (1: 2) і поміщають в лунки.

Розвести курячий послід для підживлення рослин можна в домашніх умовах. Необхідно змішати гною масу і воду в однакових кількостях. Суміш закривають і не чіпають 5 днів.

Результат бродіння – концентрат, що підлягає розведенню водою. Удобрювати такою сумішшю коштує по 300-500 мл на відро води.

сухе добриво

Використання компостній ями – дуже простий спосіб. До того ж це відмінна можливість позбутися від непотрібних органічних відходів, бур’янів і тирси.

В яму для компосту з курячого посліду засипають перепрілий пташиний послід, бур’яни, скошену траву, тирсу, органічні відходи. Дотримуються товщини шару в 15-20 см. Вологість має значення: якщо компоненти сухі, їх поливають водою. Яму закривають і ізолюють від попадання кисню на 3-4 місяці.

Гній однаковим шаром розсипають по земельній ділянці. Потім його копає. Під час осені і зими курячі екскременти віддадуть вологій землі поживні речовини. До весни грунт буде насичена азотом і готова до посадки.

Суху підгодівлю засипають під коріння розсади або плодових дерев і кущів. На дні готової для посадки ями повинен бути послід, його накривають шаром грунту, потім висаджують рослини.

Застосування добрива з курячого посліду повинно бути обережним, перевищення концентрації може зробити його отруйним. Загальні норми внесення:

  1. Восени, перед тим як зорати ділянку, землю засипають сухим посліду в межах 2 кг / м² землі.
  2. Використання під час посадки: 10 кг перепевшего посліду для кожної посадочної ями.
  3. Плодовим деревам достатньо буде 2 кг посліду (під кожне) або по 500 г розчину.

Прибрати кислотність можна одним простим способом. В тканинний мішок насипають добриво, занурюють у воду. Оптимальне співвідношення 2: 1. Мішок залишають на 48 годин. Літр настою змішують з 20 л води, продовжують зберігати ще 7 днів. Потім удобрюють грядки.

Для досягнення бажаного результату вносять добриво в добре зволожений грунт, це гарантує рівне отримання рослинами підживлення.

Курячий послід має багатий склад корисних елементів, за рахунок чого забезпечує хорошу врожайність.

Виноград

Головним любителем азотних добрив є виноград. Для нього важлива організація всіх умов.

Виноград росте на глинистому ґрунті, йому потрібні опори і безперебійне надходження вітамінних засобів. Перегнилим посліду утрамбовують дно посадкової ями, засипають земляним покривом, зволожують і висаджують. Витрата перегною – відро на яму.

томати

Курячий послід корисний для помідорів, забезпечить їх врожайність. Внести корисні компоненти в якості компосту краще з дотриманням дозувань в 3-4 кг на кв.м. Настій застосовують весь період дозрівання по 5 л. Після Полива томати покажуть хороший зростання і дадуть багато плодів.

огірки

Покармливать огірки розчином з пташиного посліду, після того як він перебродить. Особливу увагу слід приділити концентрації – колір рідини повинен бути майже жовтий.

Кращий час проведення підживлення – незадовго до початку цвітіння огірків. Після добрива плоди будуть добре зав’язуватися, а пустоцвітів стане менше на порядок. для огірків гарантує результат.

Картопля

Корисна підгодівля курячим послідом для картоплі. Найкраще насипати послід сухим під бульби картоплі. Підготовка земельної ділянки восени дасть хороші результати. Але отримати якісну картоплю, використовуючи тільки такі заходи, буде складно.

Курячий послід комплексно застосовують з іншими засобами, добре підходить сечовина. Додатково пташиний послід розбавляють сухий золою, це сприяє позбавленню від дротяників боротьби з хробаками та лікування хвороб бульб.

плодові дерева

Хорошим джерелом вітамінів для яблунь та інших плодових дерев стане добриво курячим послідом. Один саджанець споживає норму в 8-10 л. Рекомендують проводити підгодівлю навесні і восени по закінченню збору врожаю.

Полуниця

Підійде добриво з курячого посліду полуниці. При досягненні потрібної мети важливо дотримуватися деяких правил.

Поливати кущі полуниці для проведення підгодівлі заборонено. Подібне може викликати ураження листя і загибель кущів. Розчин розливають в борозну біля рослини. Коріння забезпечать кущ потрібною кількістю вітамінів.

Застосовувати курячий послід можна для підживлення перцю в теплиці, це потрібно робити до дозрівання плодів. Для Полив рослини використовують 500 мл рідини.

часник

Розчином з курячого посліду, в якому містяться азот, фосфор, нуклеотиди і фосфорити, необхідно користуватися для посадки часнику.

Убезпечити часник і його цвітіння від згубного агресивного впливу посліду допоможе відмова від використання свіжого гною.

Щоб внести курячий послід для удобрення городу, його замочують на дві доби і розбавляють водою, вносять навколо коренів.

Троянди часто страждають дефіцитом азоту. Тому, при підгодівлі курячим послідом цієї рослини, воно порадує буйним і довгим цвітінням і приємним ароматом.

  • Для створення компостів роблять основу: кладуть нарізану солому, тирсу, торф і додають послід. Основа кладеться шаром 15-20 см, потім шар відходів від життєдіяльності курей такої ж висоти і так далі, поки загальна висота не буде 1-1,5 м. Він перегниває за 1,5 місяці, можна прикрити плівкою для збереження вологи.
  • Курячий послід добре вносити восени. Грунт НЕ перекопують відразу, це роблять ранньою весною. Можна класти чистий послід, але висушений. Норма внесення органікі- 1 кг на 1 м², далі його рівномірно розподіляють по землі.
  • Для отримання рідкої органіки необхідно розвести 1 частину курячого гною на 15-29 частин води. Цю підгодівлю проводять виключно після поливу або дощу. Крім цього, склад не повинен потрапити на культури. Використовують 0,5-1 л на растеніе.Пріготовленіе рідкого добрива
  • Для висококонцентрованого настою змішуються однакові частини курячого гною і води. Він залишається в закритій тарі в теплому приміщенні на 3 дні. Після 1 л складу змішується з відром води (10 л). Лейкою без розсікача поливаються міжряддя. Потім поливаються звичайною водою рослини, щоб змити бризки органіки з листочків.
  • Можна купити гранульоване магазинне добриво. Гранули майже не пахнуть, їх можна довго зберігати, їх легко застосовувати, так як вони компактні. Вносять 0,1-0,3 кг на 1 м², але не можна, щоб добриво потрапило на культуру. Потім зверху насипають грунт і полівают.Гранулірованная підгодівля
  • Так як у відходах від курей можуть бути яйця глистів, бактерії, інші збудники захворювань, то рекомендується вносити в землю його восени. Під час морозів все шкідники загинуть.

Приготування розчину з посліду

вид добриваПриготування і внесення
Компостований курячий послідЯк основне добриво вносять при перекопуванні або в посадочні ями з розрахунку 2-5 кг / 10 кв.м. При посадці садових культур курячий послід ретельно перемішують з піском або грунтовим субстратом, щоб захистити коріння рослини від опіку. При перекопуванні його рівномірно розподіляють по ділянці і перекопують на штик лопати.
Настій свіжого курячого посліду1 відро свіжого посліду додають в бочку і розводять 10-15 відрами води, ретельно перемішують, дають настоятися 1-2 діб. Вносити добриво слід в пристовбурні кола по одному відру на 1 кв.м під плодоносні дерево і по 1/3 відра – під саджанці. Під плодоносні чагарники (смородина, аґрус) розчин курячого посліду вносять з розрахунку 0,5 відра на 1 кв.м.
Матковий розчин свіжого курячого послідуЄмність на 1/3 заповнюють свіжим курячим послідом і доливають до верху водою. Розмішують і залишають на 3-5 днів. Цей концентрований розчин можна вносити в борозни довжиною 2-3 м з двох-чотирьох сторін по краю крони дерева.
Вторинний розчин свіжого курячого посліду1 частина перебродившего маточного розчину розводять в 10 частинах води і вносять з розрахунку на 1 кв.м. по 1 відру робочого розчину під дерево або 0,3-0,5 відра під плодоносний чагарник. Підживлення можна проводити при помірному поливі або мульчувати грунт торфом, сухою травою і інший мульчею.
Підстилковий курячий послідПідстилку розсипають під деревами та чагарниками, дають 2-3 дня підсохнути, потім поливають. Концентрація азоту в подстилочном курячому посліді мінімальна, тому його можна використовувати у вигляді підгодівлі 3-4 рази за вегетаційний період.

Якщо ця стаття здалася вам корисною, можливо, вам також сподобається наш матеріал про підгодівлі ягідних кущів.

настій

гранули

При наявності невеликого садового ділянки краще придбати вже готову гранульовану підгодівлю. Перевага гранул в тому, що вони містять всі ті ж корисні мікроелементи, але не мають різкого запаху екскрементів, тому що їх висушують при використанні спеціального обладнання на виробництві.

Аналогічне добриво можна зробити і в домашніх умовах. Для таких цілей в літню пору року на плівку дуже тонким шаром вистилають курячий послід. Бажано розташувати цю плівку на височини, куди потрапляють прямі промені сонця (найкраще на даху).

Середній час просушування такого добрива – 14-16 днів. При висушуванні необхідно регулярно перемішувати послід.

Екскременти повинні повністю висушують, тому їх слід надійно вкривати від дощу. На завершальному етапі (за 3-6 днів) послід змішують з подрібненим торфом або деревною стружкою – це дозволить зберегти в його складі більше азоту.

рідка підгодівля

Саме рідке добриво найчастіше роблять в домашніх умовах. Для таких цілей беруть глибоку ємність з металу або пластику, а потім заготовляють добрива одним із способів.

Таблиця 2. Традиційний покроковий спосіб заготівлі рідкого добрива

Зверху заповнену яму закривають водонепроникним матеріалом, що допомагає удобрення швидше дозрівати. До того ж, завдяки такому укриттю від ями не відчувається якогось запаху. Уже через 40-60 днів компост можна буде використовувати. Такі швидкі терміни дозрівання обумовлені тим, що нижні шари починають виділяти тепло, і в результаті інша маса починає перепрівати.

Однак при цьому важливо враховувати міру, тому що надмірна кількість добрив лише зашкодить коріння.

  • На третину наповнюють відро або бочку пташиним послідом.
  • Доливають воду і добре розмішують.
  • Далі на відро води береться 1 літр концентрату.

Застосовується для поливу під корінь овочевих, ягідних рослин, фруктових дерев і квітів.

Свіжий, щойно з курника, послід з підстилкою перекопують восени з грунтом. Робити це потрібно після збору врожаю. Для багаторічних культур, яким протипоказано осіннє внесення азотних підгодівлі, такий спосіб також підходить.

Особливості використання курячого посліду

У сухому вигляді послід допустимо застосовувати тільки, коли перегній був приготований в компостній ямі. Для цього гній укладається шарами з будь-якими рослинними відходами, в тому числі і з бур’янами. Припустимо чергувати шари з іншими видами гною. Важливо лише дотримуватися 20 см товщини окремих шарів, в іншому випадку може стати причиною пожежі. Далі, все накривається щільною плівкою для перешкоди проникнення повітря. Компост буде готовий через чотири місяці.

В цілому процедура добрива городу пташиним гноєм проста, але має свої тонкощі. Недотримання деяких правил може зробити згубний вплив на рослини. Адже курячий послід має високу концентрацію азоту. Основні правила використання:

  1. Грунт удобрюються гноєм, тільки коли отсутствую прямі сонячні промені – рано вранці, ввечері, або при стягнуті хмарами небі.
  2. Перед нанесенням добрива на грунт його необхідно досить зволожити.
  3. Неприпустимо попадання твердих елементів добрива на корені або листя рослин.
  4. Після застосування рідкого складу, його залишки слід змити водою зі стовбурів і листя.

Отже, зрозуміло, що користь курячого посліду в городі досить висока. Проте варто враховувати і можливі плачевні наслідки для врожаю при невмілому застосуванні цього добрива.

Незважаючи на те, що в складі посліду є велика кількість корисних мікроелементів, використовують його строго в певних кількостях. В іншому випадку добриво може сильно пошкодити кореневу систему будь-якої рослини (особливо при використанні в свіжому вигляді).

Важливо дотримуватися таких правил:

  1. Рідку підгодівлю вносять в проміжках між рядами грядок. Поливати коріння такою сумішшю категорично заборонено.
  2. Багато городників воліють годувати рослину після дощу або рясного поливу. Так рідина, що міститься в грунті, розбавить добриво.
  3. Підгодовувати рослини бажано в похмуру погоду або у вечірній час доби.

При наявності важких грунтів на ділянці добриво вносять саме в осінню пору року. Гній розподіляють по поверхні, а потім перекопують грунт. За зимові місяці послід встигне розкластися на корисні мікроелементи, якими будуть харчуватися рослини навесні.

Для таких цілей беруть кілограм посліду на сотку землі слід враховувати консистенцію – сирої «продукт» значно важче). Його рівномірно розподіляють по площі, на якій навесні будуть сформовані грядки.

Навесні зазвичай підгодовують легкі грунту, а після роблять перекопування городу і формують грядки. Розподіляти добриво слід в тих же пропорціях, як і в попередньому випадку. Деякі садівники вважають за краще попередньо змішати чистий послід із сухою травою.

Виділяють кілька основних недоліків застосування курячого посліду в якості добрива, і на підставі цього садівникам необхідно враховувати такі нюанси:

  1. Не варто підгодовувати плодові рослини в період збору врожаю, тому що їх плоди набувають специфічний присмак.
  2. Якщо домашня птиця знаходиться на самостійному вигулі, то в посліді часто містяться яйця різних паразитів, які не гинуть навіть в результаті бродіння, і можуть перенестися на овочі або фрукти.
  3. У екскрементах курей присутній небезпечна отрута – миш’як. Його вміст у складі мінімально і не приносить шкоди, однак при безконтрольному використанні добрив і зберіганні великих куп посліду існує ймовірність отруєння.
  4. У будь-якому гної можуть міститися шкідливі для людини мікроорганізми, і навіть збудники небезпечних інфекцій.

Як користуватися курячим послідом в городі

Курячий гній дозволяє заповнити дефіцит цінних для врожаю елементів грунту, що позитивно впливає на кількість плодів і їх смакові якості.

огіе досвідчені городники на ділянках з важкої землею вважають за краще використовувати курячий послід як добриво і восени, коли врожай вже був зібраний. В такому випадку свіжий гній злегка змочується і рівномірним шаром розподіляється по всій території городу. На 5 м

має піти в середньому 3 – 4 кг добрива. Для таких цілей можна використовувати і перепрілий курячий перегній. Однак якщо він занадто старий, краще відмовитися від його застосування. Таким чином, за зиму під впливом дощів і танення снігу, корисні речовини рівномірно збагатять грунт, і тоді перед висадкою розсади її можна буде вже не підгодовувати.

Підживлення курячим послідом плодових дерев теж повинна відбуватися восени або ранньою весною. Навколо дерева копає грунт і поливається концентрованим складом гною. Допускається застосування свіжого гною або гранул, якщо не буде прямого контакту з корінням дерева.

«Любителям» азоту можна вносити розчин під корінь до 3 разів за сезон. Під коренеплоди 3 кг на квадратний метр тільки під осінню перекопування.

Під зелені культури – салати, цибулю і часник грядку також готують з осені, щоб азот максимально розклався і випарувався. У період вегетації лук і часник можна підгодувати розчином один раз в червні.

Застосовувати різні види органіки можна одночасно, змішуючи, все що є: коров’як, овечий і кролячий послід, свинячий і кінський гній.

Норми внесення добрив

Всі корисні речовини рослини споживають з грунту. Тому, якщо ви хочете отримати високий і якісний урожай, варто подбати про його родючі властивості. Добрива потребують не тільки глинисті і піщані ґрунти, а й багатий чорнозем.

Найбільш поширені види добрив, які використовують для насичення ґрунту необхідними елементами – це органічні і мінеральні. Щоб вони принесли очікувану користь, поліпшивши якості грунту, слід дізнатися все про технології внесення, норми і періоди. Найперший крок – це зіставити тип ґрунту, його механічні властивості, ступінь насиченості елементами, кліматичні особливості вашої місцевості і доцільність внесення тих чи інших підгодівль.

Від грамотного розрахунку норм внесення залежить ефективність посівної кампанії. І якщо недостатня кількість слабо вплине на склад грунту або ж зовсім нічого не принесе, то перебір може призвести до уповільнення зростання культур, а у випадку з мінеральними добривами і зовсім зіпсувати урожай. Нижче ми наведемо середні показники норм внесення добрив. Потрібно враховувати, що кожна культура вимагає індивідуальних розрахунків через своїх особливості в зростанні і розвитку.

Строки внесення добрив

Найоптимальніший час вносити гній – восени і навесні. При чому для цієї мети підійде тільки перепріла маса. Періодичність внесення коливається від 3-х до 5-ти років. Для компосту підходять такі ж терміни. Пташиний послід підходить для внесення під час передпосівної культивації. Для ефективної дії сидератів, їх зазвичай заорюють за 3 тижні до посіву в разі важких грунтів і за 2 тижні – на легких ґрунтах.

Азотні добрива слід вносити з неодмінним подальшим закладенням. Весняний період більше підходить для внесення азоту. Якщо зробити це восени, то до весняної посадки вони вимиються дощами. Калійними краще удобрювати навесні – під посадку розсади і восени – під оранку поля.

Достатня кількість фосфору й азоту допоможе розвитку рослин в період до утворення перших листів. Коли рослина починає активно набирати масу, важливий азот і калій. У період цвітіння і бутонізації – фосфор.

Способи внесення добрив

Добрива вносяться трьома способами:

Коли добрива вносять до основного обробітку поля, ми маємо справу з основним способом. Також до нього відноситься удобрення грунту під час передпосівної обробки. Основним способом вносять органіку і більшість мінеральних складів. Якщо грунт удобрюється під час посіву сільськогосподарських культур – це припосівний спосіб внесення. Іноді добрива потрібно внести в прикореневий шар грунту під час вегетації культур. Такий спосіб називається підживленням.

Машини для внесення добрив

Техніка для внесення добрив класифікується за кількома ознаками. За типом внесених добрив існує техніка для органічних добрив, мінеральних та органо-мінеральних. Виходячи з агрегатного стану маси, є спецтехніка для добрив в рідкому вигляді, твердому і борошна.

Внесення добрив зазвичай відбувається в кілька етапів. Спочатку масу потрібно підготувати, потім завантажити і доставити до поля, тільки після цього вносити в грунт. Випускається техніка різного призначення: для підготовки добрива, навантаження, перевезення, внесення. Вносять добрива теж різними способами. Виходячи зі способу внесення, вибирають техніку: навісну, кузовну, авіаційну та тукову.

Прихильники мінеральних добрив вважають, що гній – це пережиток минулого і він дуже незручний у використанні. Однак багато хто з цим не погодиться. Адже гній – це незамінне джерело практично всіх необхідних мінеральних елементів. Якщо систематично вносити це добриво, поліпшується структура грунту і накопичується гумус. Зручність ж залежить від методів внесення, які ви вибираєте.

Сьогодні вносити органіку можна за допомогою сучасних розкидачів, які значно спрощують цей процес. Наприклад, причіп-розкидач від фірми «Organic Truck» здатний розкидати добрива на ширину від 12 до 16 метрів. При цьому обсяг гною, який він здатний внести становить 31 – 36 м3.

Технології внесення добрив

Для внесення мінеральних і органічних добрив може застосовуватися три технології:

Перша буде доречна, якщо відстань від оброблюваної території до сховища не перевищує 3-5 км. Добрива завантажують в спецтехніку і доставляються до поля, після чого розподіляють по поверхні. У перевантажувальної технології транспортний і технологічний етапи розділені. Спочатку добрива завантажуються в машини, які доставляють їх до поля. Потім вони перевантажуються в спецтехніку для внесення добрив. Така технологія найбільш економічно вигідна для обробки полів, які знаходяться далеко від розташування сховищ.

Суть перевалочного способу полягає в тому, що добрива попередньо звозяться до поля самоскидами і складуються у його краю. Наступний етап – переміщення маси в розкидачі та розподіл по полю. Вибір відповідної технології залежить від конкретної ситуації. Допустимі також поєднання цих технологій. При виборі способу внесення, слід керуватися економічною доцільністю і якістю внесення.

Технологія внесення минеральних добрив

Щоб внести мінеральні добрива, часто звертаються до прямоточного та перевантажувального методу. Перевалочний застосовується дуже рідко. Перед початком роботи, поле необхідно розподілити на кілька ділянок. Потрібно також визначити: поворотні смуги, місця заправки машин, лінії перших проходів спецтехніки.

Важливо спланувати і рух техніки. Якщо використовуються кузовні дискові розкидачі, доцільно вибрати човниковий метод. Для широкозахватних машин з наявністю декількох сівалок більше підійде гоновий метод. Після 2-3 проходів техніки, обов’язково перевіряється якість внесення.

Норми внесення мінеральных добрив

Три елемента, які утворюють основні групи мінеральних добрив – це Калій, Азот і Фосфор. Саме ці 3 компонента істотно впливають на правильний розвиток культур.

Популярні азотні добрива – це аміачна селітра, сечовина, амофос, нітроамофос, натрієва селітра.

Середні норми внесення азотних добрив:

  • Аміачна селітра і сечовина – 10 – 25 грамм/ м2.
  • Амофос, нітроамофос – 15 – 30 грамм/м2
  • Натрієва і кальцієва селітра: до 70 грамм/м2.
  • З калійних добрив часто застосовують хлористий калій, калійну селітру, сірчанокислий калій.
  • Хлористий калій в якості основного добрива – 20 – 40 г / м2.
  • Сірчанокислий калій – 10 – 15 грамм/м2.
  • Калійна селітра – 15 – 20 грамм/м2.
  • Найвідоміша фосфорна підгодівля – це суперфосфат. Застосовуються також суперфосфат калію і фосфорне борошно.
  • Суперфосфат – 40-50 грамм/м2.

Найпростіший спосіб не помилитися в нормах – це слідувати інструкціям, зазначеним на упаковці. Більш точні показники дасть лабораторне дослідження грунту.

Технологія внесення органічних добрив

Щоб внести органіку, можна використовувати будь-яку з трьох технологій.

Прямоточна технологія, як ми вже відзначали раніше, буде вигідна в тих випадках, коли гноєсховище знаходиться недалеко від поля. Якщо ж перевозити потрібно далі, ніж на 5 км, продуктивність техніки істотно знижується.

Використання перевантажувальної технології дає можливість значно підвищити продуктивність спецтехніки, яка розкидає. Маса доставляється швидкохідними самоскидами, а розкидачі працюють безперервно.

Перевалочна технологія використовується тільки для внесення органічних добрив, однак, до неї звертаються тільки в тому випадку, коли відсутні деякі засоби механізації. Її основний недолік в низькій якості розподілу маси по полю.

Щоб скачати каталог Альфагро натисніть кнопку:

Норми внесення органічних добрив

З самих часто використовуваних органічних добрив можна виділити:

  • Гній
  • Компост
  • Пташиний послід
  • Сідерати
  • Тирса
  • Стружка
  • Зола

Навоз

Найпопулярніша і ефективна органіка. Це природне джерело фосфору, калію, азоту, вапна, сірки, кремнію, магнезії, молібдену, хлору та інших корисних елементів. Склад гною не є постійним, він безпосередньо залежить від виду тварин, кормів і способу зберігання. Завдяки мікроорганізмам, які в ньому містяться, корисні речовини розщіплюються на елементи, доступні для поглинання рослиною. Середні норми внесення гною складають 30 – 40 т на гектар. Більш високих норм внесення зазвичай вимагають овочеві культури і силосні.

Компост

Готується зі скошених бур’янів, старого листя, торфу, золи, гною та інших відбросів. Компостна маса готова до внесення приблизно через рік. Її консистенція повинна бути однорідною і пухкою. Норма внесення – 15-30 т / га під озимі, 20-40 т / га – під овочі і коренеплоди. В основному застосовується під овочеві культури, картоплю і кормові коренеплоди.

Пташиний послід

Особливість посліду в тому, що він містить фосфор, азот і калій в набагато більшій кількості, ніж гній. Це висококонцентроване добриво. Вноситься послід в сухому або розведеному вигляді. Застосовується під озиму та кормову пшеницю, цукровий буряк, кукурудзу та інші просапні. Норма внесення в сухому вигляді – 4-7 ц / га. Для внесення пташиного посліду в рідкому вигляді, його розбавляють в 10-12 частинах води.

Сидерати

Роблять позитивний вплив на влагоємність і структуру ґрунту, а також збагачують його перегноєм. Як сидерати зазвичай використовуються однорічні та багаторічні бобові рослини. Сіяти зелені добрива можна протягом всього сезону.