Який діаметр 114

| | 0 Comments| 17:00
Categories:

Зміст:

Розміри труб в дюймах і міліметрах: умовні позначення для визначення габаритів

Креслення, складальні документи чи інші технічні тексти нерідко визначають розміри труб в дюймах і міліметрах, викликаючи масу різночитань і питань. Розбіжності показників можуть викликати неприпустимі наслідки, тому треба мати достатньо повне уявлення про стан справ в цьому напрямку.

Що таке діаметр труби

Розрізняють два типи параметрів:

  1. Геометричні. Це зовнішній, внутрішній діаметри, товщина стінок, довжина.
  2. Технічні. Це вага, тип шва, марка стали і т.д.

Найбільш важливими параметрами для практичного застосування є геометричні розміри. Зовнішній діаметр – це найбільший діаметр, вимірюваний за зовнішніми розмірами. Саме він відіграє важливу роль для сантехніків, газівників і інших технічних служб. Відповідно, внутрішній розмір визначається величиною просвіту, а товщина стінок – це різниця між зовнішнім і внутрішнім діаметрами. Питання: «як визначити діаметр труби?» Здається абсолютно простим, але на практиці він виявляється досить складним.

Важливо! Розміри труб підпорядковані вимогам ГОСТ.

Для різних типів виробництва (гарячекатані, гарячодеформовані або холоднокатані) існує власний ГОСТ, що визначає всі розміри і допуски. Згідно ГОСТ, всі розміри вказуються в мм, але часто зустрічаються дюймові позначення розмірів ( “). Вони – не рідкість, але незручність від такої плутанини виникає часто. Для того щоб швидко перевести мм в дюйми прямо на місці, потрібен досвід або деякі пізнання і вміння швидко рахувати.

Які діаметри труб існують

На практиці найбільш важливі внутрішній і зовнішній діаметр, причому, останній є визначальним розміром. Він важливий для нанесення різьблення, підбору фітингів та інших практичних дій по монтажу, ремонту або обслуговування трубопровідних систем.

Найбільш поширеними діаметрами є:

  1. 15 мм (1/2 “).
  2. 20 мм (3/4 “).
  3. 25 мм (дюймова труба).
  4. 40 мм (1.1 / 4 “).
  5. 50 мм (2 “).

Ці труби застосовуються для систем водопостачання , газопостачання , Вони купуються найчастіше. Проте, для промислового використання випускаються вироби набагато більших розмірів. Бувають зразки більше півметра діаметром з товщиною стінок близько 10 см.

Що таке заклепки витяжні алюмінієві. Всі розміри в таблиці описані у нас в статті.

Основні параметри сталевих труб

Важливо! Основні параметри сталевих труб, що впливають на їх використання – це внутрішній і зовнішній діаметр, а також – товщина стінок.

До довжині строгих вимог не висувають, вона може дещо різнитися залежно від умов виробництва на тому чи іншому обладнанні.

Існує таке поняття, як номінальний діаметр, інакше званий «умовний прохід». Поняття введено інженерами-конструкторами, є неізмеряемих, чисто теоретичним параметром. Умовний прохід труби це значення, наближене до величини внутрішнього розміру, але не завжди рівне йому. Позначається як DN (наприклад, DN 200 позначає умовний прохід 200 мм). Це поняття введено для забезпечення зростання пропускної здатності трубопроводу, що вимагає постійного зростання просвіту для зниження динамічного опору. При всій своїй умовності, значення використовується як реальний показник.

Таблиця діаметрів сталевих труб

Для того щоб отримати більш систематизоване уявлення про те, які бувають діаметри сталевих труб, існує таблиця розмірів:

Таблиця видів і діаметрів труб згідно з ГОСТ РФ і євростандарту.

Тут зібрані воєдино всі величини, що визначають параметри згідно ГОСТ. Можна помітити, що діаметри труб сталевих, які відображає ця таблиця, згідно ГОСТ, враховуються по умовному проходу, що правильно з точки зору конструкторів, але суперечить реальному стану справ з позиції людей, що займаються експлуатацією трубопроводів.

Що таке дюйм

Дюйм – це одиниця виміру лінійних розмірів, прийнята в США, Канаді та Великобританії. Вона становить 1/12 фута. Розмір дюйма в сантиметрах – 2,54 (або 25,4 мм). Про походження величини існує безліч легенд, одні стверджують, що дюйм – ширина верхньої фаланги великого пальця руки, інші – що він дорівнює 1/32 ярда. Так чи інакше, показник не відповідає прийнятій нині метрологічній системі і, на думку Міжнародної організації законодавчої метрології, підлягає вилученню з усіх довідників або підручників.

У Росії дюйм використовується як допоміжна (позасистемна) одиниця.

Як виміряти трубу в дюймах і міліметрах

На практиці часто виникає необхідність визначення розміру. Як виміряти діаметр труби, якщо він невідомий, а допустити помилки не можна? Для цього застосовується штангенциркуль або лінійка, якщо доступний торець . Найчастіше, значення на вимірювальних інструментах міліметрові, але бувають лінійки з дюймової градуировкой. Слід враховувати, що реальний розмір може трохи відрізнятися від стандартного, що не є порушенням або шлюбом. Відхилення визначені ГОСТом і відповідають допустимим значенням.

Як перевести дюйми в міліметри

Часто виникають питання, пов’язані з перекладом дюймів в звичні одиниці виміру. Наприклад, 1/4 дюйма в мм – це скільки? Для перекладу дюймового значення в міліметри його просто треба помножити на 25,4. Тобто, щоб обчислити, скільки мм містить 2 дюйма, множимо 2 на 25,4 і отримуємо 50,8 мм. Для того, щоб спростити переклад дюймів в мм, є таблиця:

Дюйми Міліметри 1/8 3,2 1/4 6,4 3/8 9,5 1/2 12,7 5/8 15,9 3/4 19,0 7/8 22,2 1 25,4

Виникають і зворотні завдання, наприклад, скільки буде 60 см в дюймах? Для точного перекладу треба розділити 600 на 25,4. Отримане значення 23,62 покаже дюймовий вираз.

Труднощі при вимірюванні діаметру труб

Переклад параметрів проводиться округлено. Це означає, що питання: «3/4 дюйма – який діаметр в мм?» Не завжди правильно вирішується простим переказом одних одиниць в інші. Крім того, існують нестиковки через необхідність в одних випадках використовувати зовнішні параметри, а в інших – внутрішні. Для виключення різночитань можна використовувати таблицю, в якій більш-менш систематизовані різні види:

Таким чином, трубний дюйм в міліметрах часто не відповідає тому значенню, яке виходить при розрахунках. Це викликано проблемами з виробництвом – для повної відповідності потрібна зміна градуювання обладнання або введення додаткових вимог ГОСТ, що недоцільно. Звідси і з’являються розбіжності, про які треба просто знати. Наприклад, труба 1/2 дюйма в мм має 15 мм внутрішнього і 21,3 мм зовнішнього діаметра (поліпропіленова в півдюйма – 20 мм зовнішній діаметр).

Яку трубу вважають малої, середньої та великої

Розрізняють три типорозміри труб:

Типорозмір Межі Малий діаметр До 114 мм Середній діаметр 114-508 мм Великий діаметр Понад 508 мм

Для кожного типорозміру є свої допуски по товщині стінок.

Як розрахувати діаметр полімерної і металополімерної труби

У ряді випадків виникає питання – як визначити діаметр труби з металопластику або ПВХ ? Для цих зразків важливим розміром є внутрішній діаметр, він вважається визначальною величиною при розрахунках системи. Оскільки під всі ці види випускаються власні фітинги, то невідповідності бути не може, звідси і пріоритет пропускної здатності.

Параметри мають важливе значення при проектуванні будь-якої системи, побутової чи промислової. Розбіжності в значеннях можуть викликати серйозні помилки в розрахунках, які спричинять за собою неякісну роботу або аварії. Тому важливо мати точні дані про діаметр і пропускної здатності.

Відео по темі: діаметр труб

Новости

Укладка длинных волос – рассмотрим все варианты Символом женственности и красоты являются длинные волосы. Несмотря на это, каждодневный уход и укладывание забирают много времени и сил. Однако каждая женщина, имея желание, может научиться тому, как красиво

Завивка волос на длительное время: виды долговременной укладки, какая лучше и как сделать дома (видео и отзывы) Каждой женщине хочется быть обладательницей красивой и аккуратной прически. Долговременная укладка позволяет решить данную задачу и избавляет девушку от необходимости тратить каждый день много времени

Стрижка лесенка на длинные волосы: техника и укладка  Прежде чем рассмотреть, как делается стрижка «лесенка» на длинные волосы, ответим на весьма распространенный вопрос, который задают себе модницы – чем лесенка отличается от каскада? Обе эти прически

Мужской воск для волос: какой выбрать, как пользоваться? Оказывается, не только женщины сталкиваются с трудностью выбора стайлинговых средств, но и сильная половина человечества постоянно задается вопросом, какими особенностями должны обладать мужские воски

Лучшие фен-щетки для волос Каждый день, укладывая волосы, женщины, сталкиваются с определёнными трудностями. Процедура укладки отбирает много времени, а посещать салоны красоты не всем по карману. Поэтому в последнее время популярностью

Долговременная укладка на средние волосы, фото Долгое время в моде были идеально прямые, блестящие волосы. Однако кудри не сдают своих позиций и триумфально возвращаются на подиумы. Крупные локоны или мелкие завитки, элегантные волны или заборные

Вечерняя укладка на короткие волосы с фото Традиционно считается, что женщина должна носить «длинную косу». Однако в последние десятилетия все больше дам отдает предпочтение коротко стриженным волосам. Это может быть прическа «под мальчика» или

Фен-щетка с вращающейся насадкой: отзывы, как выбрать Пожалуй, у многих женщин создание ежедневной укладки занимает немало времени, а если вдруг необходимо подготовиться к торжественному вечеру, то заниматься прической можно далеко не один час. Конечно, есть

Какая фен-щетка с вращающейся насадкой лучше Сегодня не обязательно посещать салоны красоты, чтобы стать обладательницей шикарной прически. Достаточно заручиться поддержкой соответствующей техники, чтобы сотворить роскошные кудри или выпрямить волосы.

Биозавивка для волос в домашних условиях (пошаговая инструкция) Так уж сложилось, что почти все девушки хотят обладать тем, чем природа их не наделила. В результате представительницы завитушек и кудрей выпрямляют волосы, а обладательницы прямых прядей, напротив, хотят

Який діаметр 114

Відвантаження здійснюється як оптом, так і в роздріб. Для уточнення мінімального замовлення необхідно зв’язатися з менеджером.

Чи можна купити трубу сталеву 114х4 у відстрочку?

Для постійних клієнтів ми надаємо відстрочку платежу до 30 календарних днів.

Чи можна замовити труби круглі сталеві діаметром 114 мм, якщо їх немає в наявності??

Так, метал, який відсутній на складі, може бути замовленний. В даному випадку обов’язково узгоджуються терміни поставки.

Умови доставки?

  • Самовивіз
  • Транспортом нашого підприємства
  • Транспортними компаніями Нова пошта, САТ, Делівері.

Звертаємо Вашу увагу, що на сайті вказані роздрібні ціни. На замовлення більше 1 тони діють знижки. Радимо вам зв’язатися з відділом продажів і оформити замовлення в телефонному режимі.

Доставка здійснюється у всі регіони України (Київ, Дніпро, Харків, Запоріжжя, Полтава, Херсон, Одеса, Суми і т.д.), крім окупованих областей і Криму.

Труба кругла у Дніпрі

Поширений на будівельному ринку Дніпра і дуже затребуваний вид металопрокату – кругла труба виробляється зі сталі з додаванням різних добавок в залежності від мети використання.

Трубу водопровідну металеву ДСТУ зварну або безшовну можна купити в широкому розмірному асортименті. Завдяки експлуатаційним характеристикам, таким як висока міцність, стійкість до навантажень, кругла труба є універсальним матеріалом і використовується для транспортування рідин і газоподібних речовин, при облаштуванні газопроводів, водопроводів, теплотрас, каналізацій, електричних мереж. Також ВДП прокат рекомендується купити для використання в машинобудуванні та будівництві.

Труба водопровідна металева ГОСТ відрізняється по довжині, діаметру внутрішньому та зовнішньому, товщині стін. Виріб може мати переріз від 10 до 2500 мм. Мінімальний розмір – до 114 мм, середній – 114-480 мм, і великий – 481-2500 мм. Товщина стінок ВГП сталевого прокату – від 1 до 5 мм. Довжина може сягати 12 метрів.

Газопровідний трубопрокат можна купити, оброблений методом шліфування, полірування або обточування.

За якістю труба водопровідна ГОСТ може бути чотирьох груп:

• група А – має нормовані механічні показники;

• група Б – має нормований хімічний склад;

• група В – має нормовані механічні властивості та хімічний склад;

• група Д має показники заданого гідравлічного тиску.

Клас точності труби круглої може бути 1 або 2. Перший клас передбачає обрізання кінців і зняття нерівностей, і, відповідно, вищу ціну за метр, другий клас даних процедур не передбачає.

Виробництво труби круглої

Газопровідний трубопрокат ДСТУ виготовляється як безшовним, так і зварним методом.

При виробництві зварної ВГП круглої труби в ролі заготовки виступає рулонна сталь. Рулони піддаються порізці на лінії певної ширини. Потім заготівля пропускається через вали для усунення дефектів (кривизни, вигинів). Наступний етап – зварювання смуг в одне полотно та формування виробу. Спосіб зварювання може бути пічний, електричний, паяний. Заготовка, що обробляється на формувальному обладнанні, набуває форми круглої труби. Після охолодження відбувається калібрування водопровідної труби.

Далі металовироб ріжеться за необхідною довжиною, і за бажанням замовника нарізається фаска.

Після закінчення виробничого процесу труба водопровідна проходить строгий контроль якості, і виробник отримує сертифікат відповідності виробів усім передбаченим нормам.

Для контролю герметичності кругла труба проходить перевірку в умовах лабораторії із застосуванням гідравлічного тиску заданої сили. Для надання стійкості до корозії її поверхня обробляється методом оцинкування. В окремих випадках для збільшення довговічності виробів, труба кругла всередині та/або зовні обробляється неметалічним складом – полімерним, бітумним.

При виробництві безшовних металевих газопровідних виробів використовуються дві технології – спосіб гарячої деформації або холоднокатаний спосіб.

Обидва способи на початку процесу передбачають прошивку пресом нагрітої сталевої заготовки. Далі, у разі використання гарячого способу прокат виробу здійснюється з нагріванням. У разі застосування холодного методу заготівлю відразу охолоджують, і потім відправляють на прокатний стан.

Виготовлення сталевих безшовних ВГП виробів ДСТУ – трудомісткий і витратний за ціною процес, тому такий сталевий прокат мають дещо більшу ціну за метр.

Однак досить висока ціна окупається завдяки чудовим технічним характеристикам металевих виробів, які можна застосовувати в проектах, де потрібна висока міцність та абсолютна герметичність трубопрокату.

Переваги використання труби круглої

Металева труба водопровідна широко використовується в багатьох сферах будівництва та промисловості Дніпра завдяки універсальності та наступним перевагам виробу:

• труба водопровідна має високу міцність при відносно малій вазі, і стійкість до деформацій і механічних навантажень;

• труба кругла досить проста у виготовленні, що дозволяє випускати цей трубопрокат масово, у великому асортименті;

• сталевий трубний прокат ВГП простий у монтажі;

• труба кругла ГОСТ відрізняється тривалим терміном служби;

• сталевий трубопрокат має доступну ціну за метр.

Як купити трубу круглу у Дніпрі

Купити сертифікований металевий газопровідний прокат ГОСТ будь-яких типів та розмірів за вигідною ціною за метр ви можете на сайті металобази через форму замовлення або за дзвінком особистому консультанту. При необхідності вам буде надано допомогу щодо вибору оптимальних позицій та їх кількості для вашого проекту. Можливий як самовивіз зі складу у Дніпрі, так і оперативна доставка в будь-яку точку країни у зручний для замовника час. Якщо вам необхідно купити сталевий газопровідний прокат з різанням, повідомте про це при оформленні замовлення.

Якщо потрібно придбати металеву трубу круглу від однієї тонни, для оптових покупців діють спеціальні ціни за метр прокату.

Ми працюємо тільки з перевіреними виробниками та гарантуємо високу якість продукції, що реалізується.

Труба сталева. Діаметри: таблиця, великий, малий, умовний прохід

Сталеву трубу характеризує довжина, зовнішній і внутрішній діаметр і товщина стінки. Зовнішнім діаметром найчастіше називають відстань між зовнішніми крайками. Він залежить від способу виготовлення, виробника, товщини стінки і сфери застосування. Всі стандартні діаметри сталевих труб визначаються відповідним увазі ГОСТ-ом.

Якщо відомий зовнішній діаметр, набагато легше провести розрахунки при проектуванні і монтажі трубопроводу – правильно підібрати всі елементи (переходи, трійники, заглушки, запірну арматуру). До того ж, дана величина важлива при розрахунку ваги .

Зовнішній розмір прийнято позначати символом O і вимірювати в міліметрах. Виняток – водогазопровідні труби (ГОСТ 3262-75), які класифікуються за умовним проходу (Ду)

– зовнішній – все сталеві труби (крім водогазопровідних) класифікуються саме за цією ознакою (на малого Ø – 5-102 мм, середнього Ø – 102- 426 мм і великого – від 426 мм);

Параметри безшовних матеріалів

Холоднодеформована труба гарячодеформовані труба Зовнішній діаметр (мм) Товщина стінки (мм) Зовнішній діаметр (мм) Товщина стінки (мм) 23 5 32 3 26 4 42 3.5 40 5 57 3.5 48 6 76 4 57 2.8 89 3.5 60 4.5 108 4 68 4 133 5 75 5 146 5 85 9 159 6 102 10 168 8 120 6 219 8

  • фактичний внутрішній розмір – одна з головних характеристик і сполучних елементів (фітингів), що залежить від товщини стінок;
  • умовний прохід (або номінальний Ø) – номінальний розмір водогазопровідних труб, визначається в міліметрах і позначається як Дн або Dn, відрізняється від фактичного внутрішнього.

Параметри водогазопровідною труби

Зовнішній діаметр мм В дюймах Умовний прохід 10,2 1/8 6 13,5 1/4 8 17 3/8 10 21,3 1/2 15 26,8 3/4 20 33,5 1 25 42,3 5 / 4 32 48 3/2 40 60 2 50 75,5 2 ½ 65 88,5 3 80 101,3 3 ½ 90 114 4 100 140 5 125 165 6 150

Зовнішній діаметр – величина постійна, певна в ГОСТ-е. Для збільшення міцності виробу збільшується товщина стінки. Це призводить до того, що фактичні внутрішні розміри окружності відрізняються від умовного проходу. Наприклад, для труби з зовнішнім значенням Ø273 і стінкою 9 мм фактичний внутрішній Ø255 мм, а умовний прохід – 250 мм, тобто, найближче значення стандартної шкали.

Умовний прохід (він же – номінальний Ø) є умовною величиною і використовується при монтажі елементів трубопроводу. Цей параметр пов’язаний з параметрами просвіту. Часто трапляється, що труби з одним і тим же умовним проходом мають стінки різної товщини, тому діляться на тонкостінні , Звичайні і товстостінні.

При зміні всієї системи виникають ситуації, коли потрібно використовувати вироби з різними Ø або з іншого матеріалу. Щоб правильно підібрати елементи, таблиця діаметрів стає незамінним помічником. До того ж, виходячи з цієї величини, обчислюється обсяг транспортованого речовини. Наприклад, при монтажі опалювальної системи приватного будинку необхідно підібрати труби з таким Ø , Щоб всі приміщення обігрівалися рівномірно. Оптимальний розмір Ø розраховується за формулою:

Діаметр = Sqrt ((314 * Q) / (V * DT)), де

  • Q – тепловий потік в кВт;
  • V – швидкість теплоносія (м / сек) 4
  • DT – різниця температур на вході і виході;
  • Sqrt – квадратний корінь

Застосування металопрокату з великим діаметром

Для опалювальної системи приватного будинку найчастіше використовують матеріали Ø15, 20 або 32 мм. Сталеві труби великих діаметрів (від 50 до 100) застосовують для спорудження систем каналізації .

Магістральна – Ø від 530 мм в основному використовується при монтажі газо- і нафтопроводів, теплових мереж, водоканалів та каналізаційних систем. Цей вид проводиться відповідно до ГОСТ-ом 20295 (зварні прямошовні і спіральношовні) і ділиться на три типи:

  • перший – прямошовні 114 – 530 мм, із застосуванням контактного зварювання;
  • другий – спіральношовні з Ø159 – 820 мм, із застосуванням зварки;
  • – третій тип – прямошовні з Ø530 – 1420 мм, з застосуванням зварки.

Прямошовні вироби відповідають ГОСТ-у 10706 (технічні вимоги – Ø, допустимі відхилення, якість поздовжніх і поперечних швів, теоретична маса). Малого діаметра (12 – 51) застосовують в основному у виробництві гідравлічних і компресійних систем, для подачі технологічних рідин, в кліматичному обладнанні, у виробництві меблів, при спорудженні електричних ланцюгів.

З’єднання матеріалів різного Ø

При переході сталевої труби на інший діаметр використовуються перехідні фітинги у вигляді арматури. Їх пристрій найпростіше – це розширюється елемент з двома отворами різного розміру. З’єднання можливо здійснити як по центральній осі, так і по нижній лінії. По центральній осі з’єднуються труби, розташовані вертикально, по нижній лінії – розташовані горизонтально.