Чим полити троянди після зими щоб ожили народними засобами

| | 0 Comments| 17:00
Categories:

Чим підгодувати троянди, щоб відлякати всі хвороби: хитрість досвідчених квітникарів

Щоб троянди радували пишним кольором, садівники повинні захистити їх від інфекцій. Зробити це можна за допомогою корисних добрив, не використовуючи хімікати.

Досвідчені квітникарі рекомендують підгодовувати троянди попелом. Порадою ділиться Телеграм-канал “Садівник”.

Так, попіл допоможе зміцнити коріння троянд та позитивно вплинути на цвітіння. Однак найбільша користь від цього інгредієнта – захист квітів від інфекцій, оскільки завдяки підживленню троянди стають стійкішими до захворювань. Пам’ятайте, що потрібно використовувати деревний попіл або попіл з рослинних відходів.

Як приготувати попелеве добриво для троянд? Якщо застосовувати попіл у сухому вигляді, то квітникарам слід просто посипати під кожен кущ 0,5-1 склянку попелу.

Другий варіант – зробити розчин. Для цього 200 г попелу залийте 10 л води, перемішайте і залиште на тиждень, щоб вийшов настій. За бажанням додайте 1 ст. ложку сечовини (у співвідношенні із 10 л води). Отриманою рідиною поливайте троянди, одному кущі буде достатньо 0,5 л.

Вносити попелясте підживлення можна навесні, коли розпускаються бруньки троянд, або після цвітіння, коли дачники обрізають зів’ялі бутони. Натуральне добриво гарантує, що ви насолоджуватиметеся розкішними трояндами весь сезон.

Раніше “Телеграф” розповідав про нюанси догляду за трояндами у липні. Квітникарі повинні не забувати про поливання, підживлення й обрізування.

Як пожвавити троянди після зими?

Троянда – красива, але ніжна рослина. Щоб пережити зиму, їй необхідний особливий догляд та турбота господаря. А після холодів треба допомогти рослині відновитися і скоріше прийти до тями. Іноді може здатись, що троянда загинула, але це не завжди так. Як пожвавити квіти після зими, ніж підгодувати і як обробити, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Особливості обрізки

Щоб реанімувати троянду після зими, потрібно провести ряд заходів. Спочатку необхідно звільнити троянди від укриття на зиму, якщо таке було. Потім потрібно обрізати пошкоджені холодом або захворюваннями гілки, підгодувати та обробити рослину від шкідливих організмів та хвороб . Якщо це необхідно, варто встановити підпірки для плетистих видів троянд.

Отже, починаємо відхід навесні зі зняття матеріалу, яким троянду вкривали на зиму. Його забирають, коли температура досить стабільна і снігового покриву вже немає. Такі дії допоможуть троянди не зазнати весняних заморозків. Захисний матеріал слід прибирати потихеньку, починаючи з щоденного провітрювання протягом кількох годин. Після цих маніпуляцій покриття можна прибрати зовсім і повністю, якщо земля прогрілася десь на один багнет лопати. Протягом перших семи днів після зняття захисту рекомендується спорудити тіньовий навіс зі спеціальних матеріалів над кущами троянд.

Наступний крок догляду полягає в розгортанні троянд і акуратному неглибокому розпушуванні ґрунту навколо квітів. Так повітря почне надходити до коріння рослини. Якщо потрібно, встановіть підпорки для троянд.

Після пережитих зимових холодів можна побачити, що троянда засохла, а багато гілок вимерзло.

Тому дуже важливо провести обрізування кущів. Цю процедуру здійснюють гострим та чистим секатором. Чистим він має бути тому, що на ньому можуть залишатися шкідливі мікроорганізми, що спричиняють захворювання рослин. Це може призвести до того, що багато рослин заразиться одна від одної. Обробляйте лезо інструменту спиртом або гасом після кожного куща. Для акуратного зрізу пошкодженої гілки потрібен добре наточений інструмент. Якщо кора рослини надірветься або пошкодиться частина втечі, то тут можуть розвинутися грибки та інфекції.

Обрізати треба всі гілки, які були пошкоджені морозом або захворюваннями. Виглядають вони найчастіше чорними, частково чи повністю. Відрізати такі пагони потрібно разом із невеликим шматочком здорової частини.

Якщо ви сумніваєтеся, що гілка потрібно різати, залиште її. При настанні теплої погоди нирки активізуються і стане очевидним, у якому стані втеча.

Іноді після затяжних холодів можна побачити тріщини на стовбурах троянди. Якщо вони невеликі, то обробіть їх розчином марганцю і змастіть садовим варом або спеціальним бальзамом, що загоює. Якщо все ж таки тріщини великі, тоді видаляйте гілки. Вони зростати вже не будуть.

Проводити процедуру обрізки треба, коли на вулиці суха погода. Робіть зріз на відстані одного сантиметра від живої нирки, яка дивиться назовні під кутом 45 градусів. Всі ділянки потім обробіть розчином діамантової зелені, калію перманганату, садовим варом тощо.

Трапляються випадки, коли рослина сильно пошкоджена, і обрізати доводиться майже всю частину, що виступає над ґрунтом. Але не шкодуйте про це: якщо ця частина рослини загинула, то в землі залишилися нирки, з яких можна відновити новий кущ. Це буде можливо, якщо ви правильно посадили троянду спочатку.

Іноді господар троянди може бачити, що рослина ніяк не оживає. Визначити, чи здатне воно відродитися чи ні, можна, похитавши кущ у різні боки. Якщо він піддається і хитається, то корінь зник, а якщо рослина добре сидить у ґрунті, то коренева система жива, і через час троянда порадує вас буйним цвітінням.

Трапляються випадки, коли на гілках (у їх підстави) можна розглянути плісняву. Її рекомендується прибирати змоченим у марганцевому розчині шматочком тканини. Розчин буде потрібно концентрований.

Потрібно також відзначити наступний важливий крок. Якщо рослина ожила, готова розцвісти і на ній є тільки одна здорова втеча, то її треба обірвати. Так троянда спрямує сили власне відновлення, а чи не на цвітіння. Якщо живих гілок більше, тоді орієнтуйтеся на загальне самопочуття та зовнішній вигляд рослини.

Полив

Після процедури обрізки троянди потрібно полити. Воду брати краще за кімнатну температуру (від 18 до 24 градусів). Полив має бути рясним: одне відро води на один рожевий кущ, і без додавання підгодівлі. Потім поливати потрібно постійно, але не надто часто.

Як обробити?

Приблизно через 3-4 дні після проведення обрізки та поливу ґрунт навколо рослини слід обробити препаратами від грибка. Для цього застосовують бордоську суміш 1%. Готують її так: беруть 100 г мідного купоросу і розводять їх в одному відрі води. Обробити одним цебром такого розчину можна до 100 кв. м. Для обробки грибкових уражень можна брати фунгіциди, такі як «Хом», «Фундазол» та інші.

Працювати з фунгіцидними препаратами рекомендується в суху пору року за відсутності вітру та не більше чотирьох годин. Дотримуйтесь правил безпеки: одягайте захисний одяг, рукавички, головний убір, респіратор чи маску. Важливо знати, що такий одяг прати не потрібно, а слід викинути після закінчення сезону.

Чим годувати?

Якщо рослини погано перезимували, то їх можна врятувати внесенням спеціальних добрив, відмінних від тих, які вносять під здорові кущі. Для початкового підживлення не зовсім здорової рослини добре підійдуть природні стимулятори росту. Це гумати. Робляться вони з урахуванням торфу, бурого вугілля чи сапропелю. Допомагають простимулювати зростання коріння, покращують стан землі навколо куща, запускають роботу корисних бактерій. Вносять їх двічі протягом першого місяця після початку процедур догляду.

Добре підійдуть і спеціально розроблені для троянд добрива. Там дуже хороший та повноцінний склад, але використовувати їх рекомендується у дозі, зменшеній удвічі. Якщо рослина сильно ослаблена, краще дозування зменшити втричі. Додатково можна полити троянди препаратом Циркон, тобто вносите і гумати або добрива, і цей препарат.

Щоб троянда прокинулася навесні, рекомендується готувати її до зимівлі ще влітку. Для цього перестаньте вносити добрива, що містять азот приблизно в середині літа. Це підживлення допомагає простимулювати зростання листя і пагонів і оживити троянди навесні. Але якщо нові гілки виростуть влітку, то до зими вони не стануть достатньо міцними, щоб пережити холод. Особливо актуальна ця порада для троянд, які не піддаються обрізанню на зиму.

Щоб нові гілки набули одеревенілі до зими, то в другій половині літнього періоду підгодовувати їх варто калійними солями. Вони роблять тканини рослини міцнішими. Рано восени починають удобрювати троянди фосфорними підживленнями. Вони зміцнюють коріння квітів і допомагають їм успішно перезимувати, адже навіть якщо верхня частина рослини не переживе холоду, то здорове коріння допоможе відродити кущ навесні.

Якщо троянда таки замерзла на вулиці взимку, то є кілька порад щодо того, як провести її реанімацію. Рослина спершу потрібно помістити в чисту воду з додаванням однієї столової ложки меду на кілька днів.

Після закінчення зазначеного часу додайте у воду спеціальну суміш. Вона готується з торфу, листяного ґрунту та ґрунту спеціально для кущів троянд, що продається в магазинах. Беруться дані інгредієнти в пропорціях 1:2:2. Повинен вийти склад, що нагадує за густотою сметану. Тепер рослину слід опустити сюди. Уважно стежте протягом місяця за тим, як проходить одужання. Якщо кора змінила забарвлення і втеча виглядає живою, це означає, що це заходи подіяли найкраще. Потім можна пересадити троянду в кімнатний горщик.

Якщо рослина не прокидається, дуже погано розвивається після зимівлі, можна провести реанімацію за допомогою спеціальної ванни. Для цього видаліть з куща сухі пагони і зробіть ванну з біостимуляторами. Добре себе показали такі склади, як гетероауксин, Епін і оксид торфу. Слід пам’ятати, що всі маніпуляції з пожвавленням троянд слід проводити у тіні. Під впливом сонячного проміння препарати перестають бути ефективними.

Є ще один простий спосіб, що дозволяє привести до тями рожеві кущі – внесення сульфату магнію. Троянди швидко реагують, якщо цього мінералу не вистачає у ґрунті. Магній активізує зростання нових пагонів та дуже добре впливає на стан кущів. Щоб підгодувати рослину, можна просто розсипати одну або дві ложки навколо куща на відстані приблизно п’яти сантиметрів. А можна приготувати водний розчин, використавши три столові ложки магнію на три літри води. І відлити під кожен кущ цю кількість розчину.

Початкове внесення магнію слід здійснювати навесні після початку росту рослини. Друге – після того, як троянда вперше відцвіте. Але пам’ятайте, що занадто велика кількість магнію негативно позначиться на рослині.

Як оживити почорнілі кущі?

Якщо рослина не росте після зими, а стовбури виглядають почорнілими та нездоровими, то цьому може бути кілька причин.

  • Троянди замерзли через неправильне захисне укриття . Це досить вибагливі рослини, але якщо їх грамотно підготувати до зимівлі, вони здатні перенести морози.
  • Випрівання куща . Якщо вчасно не прибрати захист від холоду, під плівкою почнуть розвиватися шкідливі мікроорганізми, що негативно впливають на троянду. Також таке спостерігається, якщо вода після танення снігу не йде, а довго стоїть довкола куща. Рекомендується перемістити рожеві кущі в цьому випадку на іншу ділянку.
  • Ушкодження коренів через різкі перепади температур . Коріння може просто розірватися через несподівані морози після довгого осіннього тепла, коли в рослині знову запустилися процеси життєдіяльності.
  • Кущі висохли від дії сонячних променів під час відкриття захисту взимку. Незміцніла рослина отримує опіки і потім не може відійти від цього.
  • Рослина захворіла. Марсоніна, борошниста роса або інфекційний опік викликають чорноту рослини та гублять її.

Після того, як ви побачили почорнілі пагони, слід якнайшвидше приступити до відродження рослини. Почніть із прибирання сухого та опалого листів, розгрібайте шар землі навколо троянди. Потім проведіть обрізку рослини (через 14 днів після зняття захисної плівки). Ріжте чорні, слабкі гілки гострим секатором по здоровій частині пагона вище за нирку. Потім обробіть зрізи садовим варом або звичайною зеленкою.

У випадку, коли вся рослина почорніла, потрібно провести обрізання всієї надземної частини. Якщо коріння живе, то рослина відійде, і згодом з’являться нові молоді пагони. Звичайно, це станеться не так скоро, як хотілося б.

Щоб реанімувати почорнілі кущі троянд, важливо своєчасно внести добрива зі збалансованим складом. У травні рекомендується удобрювати азотними добривами або селітрою аміачною та коров’ячим гноєм. Через п’ятнадцять днів ці маніпуляції можна повторити. Коли почнуть зав’язуватися бутони, добре б внести спеціальне підживлення для троянд.

Якщо робиться водний розчин, під кожен кущ виливають близько трьох літрів добрива.

Не забувайте про поливання . Троянди потрібно систематично поливати, особливо якщо вони тяжко перезимували. У літні спекотні дні поливати потрібно ввечері або рано-вранці. Якщо ви це робитимете, коли сонце знаходиться в зеніті, кущі просто згорять.

Троянди – дуже гарні, ніжні квіти. Правильний догляд, своєчасне внесення добрив, захист у зимовий час та допомога навесні допоможуть цій рослині цвісти красиво, яскраво та рясно.