Які цілі ставили собі таборити

| | 0 Comments| 21:25
Categories:

Як правильно ставити цілі і досягати їх?

16 березня 2019, 15:01 | Психологія Ми допоможемо розібратися, як навчитися ставити цілі і досягати їх, не витрачаючи свій потенціал даремно.

  • 3% студентів заявили, що мета у них поставлена, записана і вони розробляють план щодо її реалізації;
  • 13% опитуваних подумки намітили собі мету, але не вважали за потрібне її записати;
  • 84% випускників не мали поняття, які цілі вони переслідують за життя.

Наступний етап дослідження проводився вже через 10 років. Ці ж учасники були опитані на предмет їх успіхів у кар’єрі та бізнесі. Результати виявилися вражаючими:

  • 13%, які ставили за мету, але не записували її, заробляли в 2 рази більше тих 84%, які не вважали за потрібне ставити перед собою цілі;
  • 3%, які записували свої цілі і складали плани по їх реалізації, заробляли в 10 разів більше за всіх інших 97% опитаних.

Отримані після закінчення дослідження дані доводять, як важливо не тільки ставити ціль, але і записувати її, а також намічати план дій щодо її здійснення. Саме студентам, які дотримувалися цього правила, вдалося домогтися найкращих фінансових результатів.

Причому грошовою сферою ефективність цілепокладання не обмежується. Такий підхід допоможе в досягненні результату в будь-якій справі.

Намічати цілі потрібно як на довгостроковий, так і короткостроковий період. Поточні завдання можуть не мати глобальних масштабів, тим не менш, їх також необхідно чітко визначати й записувати. Якщо не намітити плани на день, то з великою ймовірністю всі ваші дії будуть визначатися випадковими людьми і обставинами. Висока спокуса витратити вільний час на порожнє проведення часу – телевізор, соціальні мережі і т. п. Щоб почати жити усвідомлено, розглянемо, як правильно ставити цілі і досягати їх за допомогою ретельно спланованих дій.

Алгоритм постановки мети

Крок перший. Сформулюйте мету. Ваша мета повинна бути великою, щоб її досягнення було пов’язане з реалізацією безлічі дрібних завдань. Такий підхід більш ефективний і дає кращу мотивацію, ніж постановка безлічі дрібних цілей.

Крок другий. Далі слід протестувати вашу мету на відповідність критеріям ефективності, що використовуються в науці цілепокладання. Найбільш простий і зрозумілий метод оцінки пропонує система SMART. Критерії закладені вже в самій її назві:

  • Конкретність (specific). Думаючи про вашу мету, ви повинні уявляти інструменти по її досягненню. Наприклад, не «хочу схуднути», а «хочу схуднути на 5 кг».
  • Вимірність (measurable). Мета не повинна бути абстрактною, її слід висловити в будь-яких одиницях вимірювання. У нашому прикладі це кілограми.
  • Досяжність (attainable). Ви не досягнете мети, яка спочатку не відповідає вашим реальним можливостям. Продовжуючи приклад, неможливо скинути 5 кг за три дні, принаймні, безпечним для здоров’я способом. Тому необхідно ставити мету реальну.
  • Актуальність (relevant). Потрібно оцінити мету з точки зору її важливості в даний момент, якщо вона короткострокова, або в майбутньому, якщо вона носить довгостроковий характер. Чи справді вам варто схуднути на 5 кг?
  • Обмеженість по часу (time-bound). Встановлення певного тимчасового періоду для реалізації мети дозволить приступити до неї як можна швидше, а також створить мотивацію для підтримки заданого темпу. Не забуваючи про третій пункт, встановлюємо для мети нашого прикладу термін у 2 місяці. Таке обмеження не дозволить розслабитися, але і не змусить вдаватися до небезпечних для здоров’я заходів.

Крок третій. Задайте собі питання: хто-небудь до мене вже досягав подібних цілей? Цілепокладання передбачає автоматичне включення креативного мислення, після того як курс буде задано. Але набагато раціональніше проаналізувати досвід інших людей, ніж самому повторити всі їх помилки.

Крок четвертий. Вивчіть історії людей, що досягли схожих цілей. Всупереч розхожій думці, той, хто вчиться на чужих помилках, домагається позитивного результату швидше.

Крок п’ятий. На основі вивчених даних складіть власний план дій, в якому будуть враховані саме ваші вихідні умови.

Такий підхід дозволяє використовувати чужі напрацювання і одночасно адаптує їх по відношенню до ваших обставин. В результаті, в процесі реалізації мети ви зіткнетеся з меншою кількістю перешкод.

Що заважає нам реалізовувати цілі

Незважаючи на важливість цілеполагання, воно, на жаль, не є гарантією досягнення успіху. Так що ж заважає людям досягати поставлених цілей?

Процес досягнення мети нагадує запуск ракети в космос. Після того, як ключ запалювання повернутий, ракета деякий час все ще залишається стояти на місці. Потім вона повільно відривається від землі і вже потім різко починає набирати швидкість.

Так само і з досягненням цілей. Спочатку доводиться прикладати масу зусиль, а результату від цього практично немає. Потім, якщо ми продовжуємо наполегливо працювати, з’являються малопомітні зміни в кращу сторону. І тільки після досить тривалого періоду ударної праці ми можемо насолодитися першим серйозним успіхом. А далі-все в точності до навпаки: докладаючи менше зусиль, нам все більше вдається розвивати нашу діяльність.

Проблема абсолютної більшості людей у тому, що вони здаються ще на першому етапі, коли необхідно докладати багато зусиль, не отримуючи при цьому жодних результатів.

Саме в цей період потрібно зробити над собою зусилля і взяти відповідальність за своє життя на себе. Якщо не звинувачувати у своїх проблемах обставини і оточуючих людей, а наполегливо продовжувати рух, вами обов’язково буде досягнуто все, що було задумано.

Для додаткової мотивації на даному етапі можна встановлювати проміжні цілі, які вдасться досить швидко досягти. Ці маленькі перемоги не дозволять вашому ентузіазму згаснути, і ви з більшою ймовірністю доберетеся до перших серйозних результатів.

Тепер ви знаєте, як правильно ставити цілі, тому не варто відкладати цей процес до кращих часів. Чим раніше буде складено план, тим швидше вам вдасться його здійснити, бо з цього часі всі ваші думки будуть спрямовані на пошук потрібних можливостей. У цьому полягає ще один секрет успішних людей.

Як поставити собі мету в житті. Вчимося прописувати цілі

Люди не вміють ні ставити перед собою цілі, ні вибирати свої цілі. Більшість навіть не розуміє чого вони бажають на сніданок. Тому вони вічно хочуть того, що вони повинні хотіти як всі: грошей, машину, полежати під пальмою.

Головне питання не «Як поставити мету», а «Як вибрати свою мету». Правильно обрана мета – наполовину досягнута.

«Правильно» – означає, дійсно бажана вами мета .

Це не тест «правильно/неправильно», не простий вибір – ось так правильно, а інакше – немає.

Правильний вибір між: СВОЯ мета або чужа. Простий критерій, але пекельно складний для непідготовленого людини.

Згадайте або зараз виберіть собі за мету, яку ми зараз поставимо і розберемо разом з прикладами.

Щоб визначитися, Вам допоможе інструмент колесо життєвого балансу.

Приклади для постановки мети

  1. Стати фінансово незалежним.
  2. Вивчити англійську.
  3. Помандрувати.
  4. Відкрити бізнес.
  5. Навчитися співати.

Якщо у вас є подібні цілі – ви зобов’язані прочитати цю статтю.

Список вище – це не цілі. Це – бажання, мрії, «було б не погано», але безсумнівно не цілі які можна перед собою поставити.

Це напрямки, до яких варто придивитися. Можливо, там ваші цілі.

Відразу досягти цієї мети складно – тому що це набір шаблонів. Ці цілі можна вічно досягати.

Як поставити мету з мрії

Перше, що ми зробимо, щоб поставити мету – конкретизуємо мрію (бажане майбутнє).

Визначте термін і конкретний результат, який для вас цінний. Детальніше читайте – «Як поставити мету за методом SMART».

Термін для того, щоб досягти мети: 1 рік. Обраний термін вже диктує результат, до якого варто прагнути.

  • «Навчитися співати» за місяць з нуля – в кращому випадку, непогано заспіваєте одну пісеньку.
  • «Навчитися співати» за рік з нуля – за такий термін, можна вже відмінно співати 5-10 пісень в караоке.

Поставимо цілі на наших прикладах:

  1. Стати фінансово незалежним → Подвоїти дохід (отримати підвищення). Для Васі, фінансова незалежність від батьків , це мати 200 $ в місяць. Для вас інша. Визначте для себе – яка конкретно сума в місяць для вас прийнятна. сумі 1500 $ в місяць (на людину) досить, щоб жити в 85% країнах світу. Я живу в різних країнах вже 3 роки. Якщо у вас менший дохід, прагніть до цієї цифри. Важливо уточнити – це складна мета, її реалізація займе ~ 2-3 роки.
  2. Вивчити англійську → дивитися фільми в оригіналі «Вивчити» ідеально іноземну мову неможливо, ми все одно втратимо багато культурних особливостей. Досяжні цілі: здати тест TOEFL на 60 балів, знати на рівні «Intermediate». Для подорожей досить середнього розмовного.
  3. Відвідати цікаві місця → Провести тиждень за кордоном . Якщо грошей досить виїхати за кордон – вперед! Вистачить і 500 $. Якщо це дорого, подорожуйте по інших містах. Сходіть в похід – це дуже бюджетна подорож. Якщо за рік ви так нікуди і не виберетеся, значить, ви не любите подорожувати, або боїтеся нового.
  4. Відкрити бизнес → Вивчити сферу, конкурентів . Якщо у вас немає комерційного досвіду, але є намір стати підприємцем (що мене дуже радує) – краще не поспішайте. Зрозумійте в якій ніші ви бачите себе і ваш проект. Ресторан, автомийка, інтернет-магазин, новий Фейсбук? Улаштуйтеся працювати в іншу компанію, подібну до якої ви маєте намір відкрити. Отримайте досвід участі, чи подобається вам? Вивчайте, ростіть всередині компанії, стежте за власником.
  5. Навчитися співати → Записати пісню в студії звукозапису . Якщо ви тільки мрієте про спів, але реальних навичок немає, не поспішайте на сцену. З нуля займаючись 2-3 рази в седмицю з викладачем, через 3-4 місяці ви заспіваєте так, щоб вам сподобалося. Запишіть її. Сподобалося вчитися – розвивайтеся.

Ресурси для досягнення поставленої мети

Щоб отримати – віддайте. Мета має ціну.
Ціна виражається в: грошах, енергії, часу, дискомфорті, прикладених зусиллях.

Дискомфорт, зусилля, подолання себе – це зона росту в яку вам слід увійти, щоб отримати бажане. Сама наявність мети в житті вимагає напруження для її досягнення.

Що вам знадобиться для досягнення поставленої мети? Скільки годин, грошей, напруги і поту? Чим доведеться пожертвувати заради мети?

Якщо на вивчення мови вам потрібно 1 годину в день, значить щось ви не зробите як раніше. Якщо це був відпочинок після роботи, отже, тепер відпочинку менше, сил вистачить?

Розглянемо ресурси для наших цілей:

  1. Подвоїти дохід .
    • Якщо ви найманий співробітник:
      • З’ясувати, чи можете ви, в принципі, на поточній роботі мати потрібний оклад? Так, тоді дізнайтеся як і дійте.
      • Підвищіть кваліфікацію, або візьміть нову відповідальність, або змініть компанію.
      • Перевчити на того, кому платять більше. Це не легко, але реально.

    • Якщо ви власник:
      • Збільшити в 2 рази кількість клієнтів.
      • Помножити середній чек.
      • Знизити витрати.
      • Покращити показники на 20%

Підвищення достатку – це не легке завдання. Часто однієї такої мети вистачить на рік ударної праці .

Потрібно: міняти характер, звички, зростання відповідальності, проявити себе, шукати нові шляхи.

Перевірка мети

Етап, який краще не пропускати. Відповідайте собі на ці питання:

  • Чи маю я необхідні ресурси? Якщо немає, поставте мету на їх придбання.
  • Чи готовий я працювати для досягнення поставленої мети? Час в день – це ж багато, точно готовий?
  • Як я буду діяти в разі невдачі? Буду злитися, або повеселюся і піду шукати свою мету?
  • Що мені це дасть? Радість перемоги, щастя? Заради чого я цю мету зібрався досягати?
  • Уявіть себе з кінцевим результатом – вам там подобається, ви задоволені собою і тим шляхом, яким йшли?

Дієвий спосіб зрозуміти затребуване це вами чи ні: поживіть день-два немов ви вже поставили собі таку мету, але не беріть ніяких зобов’язань на себе.

  1. Подвоїти дохід . Підвищуйте кваліфікацію – вчіться. Або попросіть виконати нові зобов’язання. Або подвійте кількість клієнтів завтра, як ви це зробите?
  2. Дивитися фільми в оригіналі . Подивіться фільм в оригіналі з російськими субтитрами. Вивчайте Інгла по годині в день. Подобається? Чи готові?
  3. Провести тиждень за кордоном . Поцікавтесь про країну, яку зібралися відвідати. Хочеться там побувати? Чи варто це тих грошей, або є інші альтернативи?
  4. Вивчити сферу для свого проекту . Почитайте в інтернеті інтерв’ю інших підприємців. Поговоріть з власником бізнесу, на якого ви хотіли б бути схожі, послухайте його думку і чого це йому коштувало.
  5. Записати пісню в студії звукозапису . Сходіть на пробне заняття в вокальну школу, часто воно безкоштовне.

Перший крок до досягнення мети

Мета поставлена, перевірена і зобов’язання за виконання взяті. Час діяти.

Мета встановлена, вона зрозуміла, але все одно не ясно, що ж робити. Для цього відразу визначитеся, який перший крок на шляху до її реалізації.

Перші кроки по нашим цілям:

  1. Подвоїти дохід . Оцінити ситуацію і скласти список реальних способів подвоєння доходу – 2 години.
  2. Дивитися фільми в оригіналі . Записатися на пробне заняття в дві мовні школи (дізнаєтеся свій рівень і умови навчання) – 2 години.
  3. Провести тиждень за кордоном . Скласти список країн, які вам по кишені і ви хочете їх відвідати – 3 години.
  4. Вивчити сферу для свого проекту . Скласти начерк вимог для запуску організації у вашій ніші – 8 годин.
  5. Записати пісню в студії звукозапису . Записатися на пробне заняття в музичну школу – 1 година.

Що робити при невдачі?

Радіти! Недосягнута мета – це цілком нормально.
Ви хотіли, мріяли, а на середині шляху зрозуміли, що це не ваше і кинули? Це відмінний результат.

«Провал» цілі – приніс вам користь.

  • Ви мріяли, а виявилося що вам це не цікаво? – тепер ви краще себе знаєте.
  • Ви наполегливо працювали, але зустріли нездоланну перешкоду? – ви дізналися, що вона є, і що обрана дорога тупикова. Шукайте іншу.
  • Ви переоцінили свої можливості, для досягнення мети потрібно набагато більше, ніж ви припускали? – наступна ваша оцінка буде точніше, та й ви вже на півдорозі до такої складної мети.

Не навчилися співати, але стали музичнішими

Наступні результати – провали?

  1. Подвоїти дохід . Дохід піднявся тільки на 50%.
  2. Поивитися фільми в оригіналі . Серіал Friends ви дивитеся в оригіналі, а ось Sherlock для вас складний.
  3. Провести тиждень за кордоном . Ви вирушили в гірський похід на батьківщині.
  4. Вивчити сферу для свого проекту . Ви визначили, що для старту треба 50 000 $ і партнер (якого ви вже шукаєте).
  5. Записати пісню в студії звукозапису . Ви займалися всього 2 місяці. Вокал – важка праця, яка не приносить вам радість.

Відео «Як поставити мету»

Корисне відео по темі «Як правильно поставити мету в житті»:

Як ставити робочі та життєві цілі на рік?

Новий рік — чистий аркуш, який хочеться заповнити лише перемогами, новими звершеннями та підкореннями особистих та бізнес-еверестів. Для цього компанії і, напевно, кожен із нас напередодні новорічно-різдвяних свят складає плани, формує цілі та мріє про вражаючі результати.

Чи стануть ваші цілі та ідеї реальністю? Ми зібрали для вас різноманітні способи цілепокладання та реалізації, які здатні допомогти здійснити заплановане в особистому та професійному житті.

Як визначити мету?

Перший крок у досягненні успіху – правильне формування мети. Це не настільки просте завдання, як може здатися на перший погляд, але цілком піддається реалізації. Пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними способами цілепокладання SMART, HARD, BHAG і вибрати для себе найоптимальніший.

SMART

Цілі варто ставити з розумом, а точніше за методом SMART. Це абревіатура, яка позначає критерії ефективності цілі:

  • Specific (реальність) — чи відповідає ціль правилу 5W: Who, What, Why, When, Where. Якщо ні, переформулюйте її.
  • Measurable (вимірюваність) — ціль можна виміряти у відсотках, числах, порівняннях і т.д.
  • A chievable (досяжність) — переконайтеся, чи ціль реально втілити в життя.
  • Relevant (важливість) — чи варта ваша мета витрачених на неї зусиль та які переваги вона вам принесе.
  • Time -Bound (актуальність) — дедлайн мети не повинен звучати “колись там”. Вкажіть точну дату.

Як ставити SMART цілі? Припустимо, ви хочете збільшити кількість фоловерів ваших облікових записів у соцмережах. У такому разі ваша мета по SMART буде сформульована, наприклад, так:

S – Збільшити охоплення та залученість акаунтів у соцмережах на 25% протягом 6 місяців.

M – Охоплення та залученість зростуть на 25%.

A – Пройти онлайн-курс з SMM-стратегії та таргету в соцмережах. Створити SMM-стратегію, застосувати її та відслідковувати прогрес. За місяць після застосування стратегії внести можливі корективи.

R – Соцмережі – частина нашої маркетинг-стратегії. Акаунти приводять хороших лідів.

HARD

Марк Мерфі, CEO компанії Leadership IQ, описав у книзі «100 відсотків» новий метод цілепокладання HARD — спосіб формування важкодосяжних цілей. Адже тільки складні завдання кидають нам виклик, мотивують та підштовхують ефективніше та продуктивніше працювати.

Абревіатура HARD розшифровується:

  • Heartfelt (Щира) — ви всім серцем повинні бажати досягнення цієї мети.
  • Animated (візуалізована) – побачте свою мету. Для цього, як варіант, створіть «дошку настрою» або просто заплющіть очі на мить і уявіть, як ваше життя зміниться, коли мета буде досягнута. Чим детальніше ви зможете візуалізувати ціль, тим більше вона здаватиметься вам реальною, досяжною і привабливою.
  • Required (необхідний) — чи є ціль абсолютно необхідною для вашого власного успіху або успіху вашої компанії.
  • Difficult (складна) — мета повинна бути важкодоступною, щоб вивести вас із зони комфорту, мотивувати на професійне зростання.

BHAG

2022 може стати для вас стартом досягнення Великої Волосатої Зухвалої Цілі — Big Hairy Audacious Goal (BHAG). Цей спосіб описаний у книзі Джима Коллінза та Джеррі Порраса “Побудовані назавжди. Успіх підприємств, які мають бачення”.

BHAG — довгострокова мета, яка здатна перевернути ваше уявлення про ведення бізнесу. Це план на 10-30 років, який передбачає постійний вихід із зони комфорту, відданість компанії та впевненість у своїх можливостях.

Як ставити BHAG? Знайдіть час, щоб сформулювати BHAG. Для цього відпустіть свої упередження та обмеження, увімкніть амбіції та уяву. BHAG повинна здаватися, на перший погляд, недосяжною і бути інноваційною і захоплюючою. Коли ідея буде знайдена та сформульована перевірте її за пунктами:

  • Наскільки ідея є довгостроковою?
  • Колеги чи партнери зрозуміють BHAG?
  • Чи потрібно вам вийти із зони комфорту, щоб реалізувати BHAG?
  • Чи змінить BHAG ваше життя?
  • Ціль мотивує вас?

Досягнення BHAG займає роки, але це того варте. Але якщо велику мету розбити на дрібні етапи, то прогрес буде помітнішим і відчутним.

Колесо балансу

Не роботою єдині 😀 Дотримуватись work-life balance допоможе Колесо балансу — спосіб, який допомагає визначитися з пріоритетністю життєвих цілей.

Як працювати з колесом балансу? Намалюйте на аркуші паперу або в графічній програмі коло, поділене на кілька сфер вашого життя:

  • здоров’я
  • родина
  • відпочинок
  • кар’єра
  • творчість
  • оточення
  • яскравість життя
  • особисте зростання
  • фінанси.

На кожному секторі намалюйте 9 розділювачів, десятим буде контур кола. Оцініть, наскільки ви задоволені кожною сферою життя від 1 до 10, та замалюйте відповідну кількість секторів у кожній сфері.

Наприклад, здоров’я ви оцінили на 10, тому вся сфера здоров’я буде замальована, а ось сфера творчості має лише оцінку 5, тому в цьому розділі буде замальовано 5 секторів. Саме цю сферу життя вам необхідно трохи прокачати.

Метод одного слова

Часто задля досягнення цілей нам не вистачає головного – мотивації. Метод одного слова закликає визначити слоган вашого майбутнього року, який надихатиме і вестиме лише вперед. Щоб його вибрати, вам потрібно:

  1. виділіть собі трохи часу і залиштеся наодинці зі своїми думками. В ізьміть із собою ручку та листок паперу, а також подумайте, якою людиною ви хочете стати;
  2. запишіть на аркуші всі характеристики найкращої версії себе;
  3. зі списку кращих рис виберіть одну, яка найбільше відгукується. Це і буде ваша головна мета та мотивація;

Коли цілі правильно визначені та сформовані, необхідно переходити до наступного етапу реалізації цілей.

Як реалізувати ціль?

Вітаємо, ви вже знаєте, як потрібно формувати свої цілі. Тепер прийшов час їх здійснювати. Для цього можна застосовувати методики, наприклад, OKR, 5 принципів по Локку та Летему або Піраміду цілей. Пропонуємо з ними ознайомитись детальніше.

OKR

Objectives and Key Results (OKR) — метод побудови конкретних та вимірюваних цілей та визначення кількісних результатів. Цей спосіб наш улюбленець 😘 Система OKR дозволяє вибудовувати дерево цілей та визначати результати для конкретного співробітника, відділу, департаменту та компанії. При цьому ви наочно бачите доцільність кожного завдання, як воно впливає на глобальні плани, можете відслідковувати результат і за необхідності вносити корективи.

Як же досягати мети з OKR? Визначтеся з цілями, вони повинні відповідати на запитання: “Чого ми хочемо?”. Наприклад:

Ключові результати мають відповідати питанням: “Як це зробити?”. Наприклад:

  • Організувати регулярний (щоп’ятниці) двосторонній зворотний зв’язок та проводити зі співробітниками команди кожні 3 тижні зустрічі 1-on-1;
  • Провести тімбілдінг;
  • Запустити нову програму наставництва.

Формувати OKR можна самостійно чи колективно, разом із певними співробітниками. Обов’язково стежте за прогресом завдань. У модулі PeoplePerform ви можете бачити прогрес кожного завдання та загальну аналітику за типами завдань. По можливості обговорюйте зі співробітниками помилки чи труднощі, щоб у майбутньому кожна мета була вчасно досягнута на 100%.

Бажаєте ще більше дізнатися про метод OKR? Неодмінно читайте наш гід “10 хвилин про OKR”, щоб цілі на кожен день або на рік завжди ставали реальними!

5 принципів цілепокладання по Локку та Летему

Едвін Локк та Гері Летем ще у 60-х роках минулого століття розробили теорію реалізації цілей. Вона складається з простих та зрозумілих 5 пунктів:

  1. Ясність. Мета має бути конкретно та точно сформульована. Описуйте її так, щоб вона відповідала на кілька запитань: що? де? коли? як? яким способом? і т.д.
  2. Виклик. Тут потрібно знайти золоту середину та вибрати складну, але водночас реальну для реалізації мету. Адже дуже складні та легкі цілі демотивують.
  3. Залученість. Співробітники, які беруть участь у побудові та формулюванні мети, більш мотивовані. Вони краще розуміють її важливість та необхідність, тому ефективніше працюють над її реалізацією.
  4. Зворотний зв’язок. Обов’язково слідкуйте за прогресом і відзначайте, які успіхи вже зроблено.
  5. Розподіл задачі. Реалізація однієї мети може тривати певний час: кілька місяців і навіть років. За цей час ваша команда може впасти духом, а мотивація знизитись. Щоб цього уникнути, розділіть одну велику ціль на кілька підзадач. Так ви швидше та наочніше побачите прогрес і перші результати, що надихають.

Піраміда цілей

Бізнес завжди хоче бути на вершині світу, але спочатку варто опинитися на вершині Піраміди цілей. Адже це й означатиме, що ви досягли бажаного.

Піраміда цілей – ще один спосіб реалізації цілей, який складається з чотирьох рівнів:

  • Мета – найвищий рівень. Тут ви формуєте свою головну мету, попередньо перевіривши її, наприклад, по SMART або HARD.
  • Стратегія. При формуванні стратегії враховуйте такі параметри:

– Що потрібно зробити для досягнення мети?

– Хто відповідатиме за реалізацію стратегії?

– Коли буде реалізовано стратегію?

– Як ви розподілите завдання?

– Як ви платитимете за ресурси?

– Як ви відслідковуватимете та оцінюватимете результати?

  • Виконавці. Це нижній рівень, на якому ви визначаєтеся зі спеціалістами, інструментами, ресурсами, які вам необхідні для реалізації мети.

Упевнені, 2022 рік для вас та вашої компанії буде успішним та цілеспрямованим. А щоб у вас залишалося більше часу та сил на реалізацію цілей, автоматизуйте свої HR-процеси. Залишайте заявку та користуйтесь PeopleForce протягом 14 днів безкоштовно.