Як визначити тип дальтонізму

| | 0 Comments| 20:24
Categories:

Є два основних типи хвороби: при якому особи мають труднощі при розрізненні червоного і зеленого кольорів та при якому особи мають труднощі з розрізненням синього і жовтого кольорів.6 вер. 2013 р.

Провідним симптомом дальтонізму є порушення сприйняття одного, двох або всіх трьох основних кольорів. В останньому випадку можуть бути наявні й інші порушення зору: зниження його гостроти, світлобоязнь, розмитість зору, що змушує дитину постійно вдивлятися в контури предметів і може спровокувати розвиток ністагму.

Найпоширенішою формою дальтонізму є нездатність розрізнити червоний та зелений кольори. Ще один тип дальтонізму – неможливість розрізнити блакитний і жовтий кольори. За третього, дуже рідкісного типу дальтонізму, людина не бачить жодних кольорів, окрім відтінків сірого. Здебільшого дальтонізм зумовлений генетикою.

Дальтоніки не розрізняють деякі кольори: червоний і зелений або, наприклад, синій і жовтий. Найчастіше зустрічається дефект червоно-зеленого спектру кольору. А синьо-жовтий дефіцит сприйняття кольору зустрічається дещо рідше.

Deuteranopia) — зміни сприйняття зеленого кольору. Зелений колір змішується зі світло-помаранчевим, ясно-рожевим, а червоний — з ясно-зеленим, світло-коричневим.

Вчені стверджують, що вилікувати дальтонізм неможливо, тому доведеться адаптуватися до життя із цим порушенням. Єдиним правильним рішенням є окуляри або лінзи для корекції дальтонізму, які дозволяють значно покращити життя.





Це пов’язано з тим, що ген дальтонізму зчеплений з Х-хромосомою. Як відомо, жіночі хромосоми представлені у вигляді ХХ, а чоловічі у вигляді ХУ.