Як стискається газ

| | 0 Comments| 23:19
Categories:

Рухаючись хаотично, молекули стикаються між собою і вдаряються об стінки займаної ними посудини. Ці удари і викликають тиск газу на стінки посудини. Зверни увагу! Тиск газу тим більший, чим частіше і сильніше молекули ударяють об стінки посудини.

У газах відстані між молекулами значно більші, ніж розміри молекул. Молекули хаотично рухаються, відносно рідко зазнають зіткнень одна з одною. Отже, вони слабо взаємодіють одна з одною. Коли ми стискаємо газ, молекули не зазнають змін: зменшуються лише відстані між ними.

І навпаки, якщо ми будемо стискати газ, то концентрація його молекул буде зростати, оскільки зі зменшенням об'єму газу відстані між молекулами ставатимуть все меншими. Зі збільшенням кількості молекул, що припадають на одиницю об'єму газу, збільшуватиметься і кількість ударів цих молекул об стінки посудини.

Як газ рухається газопроводами? Газ не може рухатись по трубі самостійно. Він пересувається завдяки поступовому зниженню тиску: від високого до низького.

Тиск газу. Молекули газу хаотично рухаються. Під час цього руху вони зіштовхуються одна з одною і з стінками посудини. Ці зіткнення і створюють тиск.

Молекули в газах розташовані не впритул — в середньому на відстанях, які набагато перевищують розміри самих молекул. Наприклад, у повітрі відстань між молекулами приблизно в 10 разів більша за розміри молекул. Гази легко стискаються, при цьому зменшується середня відстань між молекулами.





Якщо поставити балон в холодильник, газ всередині стає холодним і балон стискається (хоча і кількість газу, і його тиск залишаються постійними).