Скільки сторінок потрібно за день читати

| | 0 Comments| 19:16
Categories:

Як знайти час для читання в постійному круговороті справ

Зараз дуже багато людей переживають про те, що хотіли б почати читати, але їм не вистачає на це часу. Можливо, частина людей справді сильно завантажені роботою, що залишається час лише на сон. Але в більшості випадків — це відмовки власної неорганізованості. У цій публікації я дам поради як правильно читати книги й як навчитися читати швидко.

Для початку вам слід запитати себе, чи дійсно ви готові навчитися читати в своє задоволення. Якщо так, тоді читання стане таким же важливим ритуалом, як «подзвонити партнеру» або «чистка зубів».

Як зробити читання звичкою

Звички виробляють поступово та на регулярній основі. Розглянемо кілька порад, як читати багато книг і зробити це звичкою.

1. Вибір відповідного часу. Підберіть для себе таблицю, в якій кожен день будете відзначати свої успіхи в хвилинах. Нехай спочатку це буде абзац або один лист, але це вже початок! Сприймайте ведення таблички як невелике випробування для вас. Не забувайте хвалити себе після кожного запису. Пробуйте читати де завгодно: по дорозі на роботу, за сніданком на кухні, перед сном в спальні. Встановіть нагадування на телефон, і ви будете знати, що прийшов час для читання.

2. Завжди беріть з собою книгу. Нехай книги оточують вас всюди: в сумочці, на столі, в телефоні, в машині, на тумбочці. Таким чином, у вас завжди буде під рукою, що почитати.

3. Складіть список цікавих книг. Це може бути спливаюча реклама та вам сподобалася назва або рада подруги. Записуйте все, й після прочитання викреслюйте. І ви побачите скільки книг можна прочитати в місяць або за рік.

4. Розташуєтеся зручно. Знайдіть місце, де ви будете себе комфортно почувати: крісло, диван, гамак і т.д. Головне — не перестаратися з комфортом і не заснути. В ідеальному місці не повинно бути включеного телевізора або музики.

5. Приберіть подразники. Одними з головних відволікаючих чинників є соц. мережі, ТВ, інтернет, музика. Вимкніть звук на телефоні й приладах. Тоді ніхто не зможе перешкодити вам зануриться в книгу, зосередиться.

6. Читайте дітям. З дитинства формується правильне ставлення до книг. Тому, якщо у вас є діти, читайте книжки. Зараз існує величезний вибір книг з доставкою додому в інтернет-магазинах. Розвиваюча книга для малят може йти в 3d оформленні, де оживає реальність, вона занурить в читання як батьків, так і дітей. Рекомендовані романи для дітей дозволяють захопити читанням, під час якого утворюються нові нейронні зв’язки для їх розвитку.

7. Читайте в мотивацію для себе. Припустимо, ви захотіли схуднути, кинути курити або почати свій бізнес і не знаєте з чого почати? Читайте більше книг, які будуть вас мотивувати та підтримувати, наприклад, Ден Вальдшмідт «Будь кращою версією себе» або Барбара Шер «Мріяти не шкідливо».

8. Слухайте аудіокниги. Коли немає можливості взяти книгу в руки, як варіант підійде аудіокнига. Ви використовуєте її на пробіжці, на флешці в машині або через акустику під час прибирання будинку. Ви можете слухати що завгодно: до книги мемуари-спогади або бізнес літературу. При прослуховуванні аудіокниги розвивається слухова пам’ять.

Як сформувати інтерес до читання

Доведено, що читання дуже впливає на людину. З його допомогою розвивається інтелект, розширюється словниковий запас, формується вміння викладати свої думки, поліпшується дикція. У який час краще читати книги? Є маленький секрет: якщо читати або вивчати який-небудь матеріал рано вранці, то сприйняття прочитаного буде усвідомленим і вдумливим. Ідеальний час для читання — з 5.00 до 7.30 ранку. Це як магія ранку, коли ще весь світ спить, і тобі ніхто не заважає зосередитись. В голові немає зайвої інформації, яка накопичилася за цілий день, й могла відволікати від читання. Скільки потрібно читати сторінок в день, вирішувати тільки вам. Процес читання може займати до 30 хв. перед пробіжкою або ранковою зарядкою.

Середня швидкість читання — до 50 сторінок на годину у дорослої людини. Якщо приділяти менше години часу на читання, то книгу в 250 сторінок ви прочитаєте за тиждень. Розглянемо кілька порад, як прочитати книгу за годину:

  • подивіться хто автор книги;
  • прочитайте короткий опис книги;
  • вивчіть зміст;
  • вивчіть введення;
  • перегляньте книгу, зупиняючись на виділених моментах і коротких висновках.

За таким принципом за 15 хвилин ви ознайомитеся з книгою. Вчені й відомі люди, у яких немає часу на читання, користуються цим методом. Наприклад, Ігор Манн за 2017 рік прочитав 553 книги.

Як швидко прочитати книгу та запам’ятати? Для цього нам знадобиться книга в 200 аркушів, олівець, таймер. Необхідно робити перерву після 15-20 хв. читання. Під час читання водите по рядках олівцем, якщо щось незрозуміле відзначайте, але не зупиняйтеся. Наш зір влаштований стрибками, від одного слова до іншого. Тому потрібно частіше його тренувати читанням, і ви будете менше затримуватися на кожному слові. Намагайтеся не повертатися до початку пропозиції якщо сенс незрозумілий, зробіть позначку та поверніться після закінчення 15 хв. За допомогою нескладних методик ваша швидкість читання з кожним днем ​​буде краще.

Чому вам потрібен план читання, та як його скласти

При виборі книги потрібно керуватися власними інтересами в житті. Інакше навіщо витрачати час на читання, якщо це не підтримує ваші цілі. Всього одна книга може змінити ваше життя або ставлення до неї. Марк Твен якось сказав: «Людина, що не читає хорошу літературу, втрачає перевагу перед тим, хто не вміє читати взагалі». Мета плану — це отримання знань, під час читання переходячи від однієї теми до наступного. Розглянемо, як правильно вибирати книги для читання:

  • виберіть тематику для читання;
  • визначити основну мету;
  • фіксуйте обсяг прочитаного матеріалу;
  • визначте характер матеріалу: ретроспективний, поточний, перспективний, первинні або вторинні джерела;
  • визначте джерела для читання;
  • вивчіть ефективність складеного плану для читання.

Щоб план не втратив свій сенс, його потрібно читати в тій послідовності, в якій він був складений. Застосовуйте перераховані вище методики та стратегії на практиці.

Звичайно, вибирати вам, який метод більше підійде для читання. Але, безумовно, — книга корисне та захоплююче заняття. Розвивайтеся, читайте цікаву літературу й ставайте краще з кожним днем!

Як сформувати у себе звичку читати, яку літературу обирати: художню чи бізнесову (розповідає тренерка з розвитку мислення Наталія Кадя)

Як сформувати у себе звичку читати? Для чого взагалі це треба робити? Розповідає тренерка з розвитку мислення.

Чи можна сформувати у себе звичку читати? Чи дійсно потрібно це робити? Про це у «Сніданку з 1+1» розповіла тренерка з розвитку мислення Наталія Кадя. Вона говорить:

Ми можемо приймати рішення, робити судження і досягати чогось в житті тільки виходячи з власного досвіду. Коли ми читаємо, то збагачуємо свій досвід за рахунок чийогось життя і не витрачаємо зайвий час. Читання дозволяє нам здобувати досвід значно швидше.

Наталія Кадя запевняє – не існує норми, скільки сторінок на день обов’язково треба читати. Кількість у цьому питанні не перемагає якість. У читанні книжок дуже важливо, що з того, що ми читаємо, відкладається у нас в голові. Щоб сформувати звичку читати, потрібно витрачати на це 25-30 хвилин на день. Також пам’ятайте – якщо книжка вам не цікава, ви не зобов’язані дочитувати її до кінця. Процес читання повинен бути для вас в задоволення.

Наталія говорить: є три головні кроки для формування звички читати.

Яку літературу варто обрати: художню, чи бізнесову? Наталія Кадя говорить: і ту, і ту. Адже художня література розвиває емпатію, почуття. А бізнесова читається з певною чіткою метою. Дотримуйтесь таких принципів читання бізнес-літератури, щоб зробити його максимально ефективним.

Нагадаємо, «Сніданок з 1+1» розпочав місяць корисних змін. Його головна мета – допомогти у формуванні корисних звичок та відмовитися від непродуктивних. Цей проєкт підтримали дієтологиня та ендокринологиня Наталія Самойленко, фітнес-тренерка Ксенія Литвинова та тренерка з розвитку мислення Наталія Кадя.

Вони розробили спеціальний трекер, користуючись яким можна почати формувати корисну звичку.

Даний трекер можна переглянути за посиланням. Роздрукуйте його і повісьте собі на холодильник. Він буде мотивувати вас і систематизувати ваші дії щодо формування корисних звичок. Виставляйте у соцмережі пости на підтримку проєкту під хештегом #СніданокЗвички та отримуйте призи від Наталії Каді. Дивіться більше про місяць змін:

Фото на головній сторінці: pixabay.com/GeriArt