Як дізнатися що у вас мастит

| | 0 Comments| 00:12
Categories:

За лактостазу виникають почервоніння молочних залоз, але при цьому не спостерігається гарячка. При маститі ж температура тіла піднімається вище 38 градусів, і в жінки істотно погіршується самопочуття (слабкість, озноб тощо).

Якщо ви відчуваєте біль в грудях, набухання, ущільнення, почервоніння шкіри залози, різкий підйом температури тіла, озноб в грудях – це може свідчити про наявність маститу. Діагностується мастит при візуальному огляді мамологом, додатково можливе проведення УЗД молочної залози.

Якщо мастит не лікувати, це може призвести до абсцесу, який потребуватиме хірургічного втручання. Тому за перших симптомів маститу слід терміново звернутись до лікаря/ки!

Як лікувати мастит народними засобами:

  1. прикладати до запалених ділянок капустяні листи, попередньо їх відбивши до появи крапель соку;
  2. вживати відвар з насіння кропу протягом дня невеликими порціями;
  3. забезпечити відтік молока, запобігти його застій – постійно зціджуватися, змащувати груди медом.

Ключові ознаки й симптоми маститу: висока чутливість і болючість в грудях; набрякання грудей, збільшення розміру грудей; відчуття тепла або жару в грудях; почервоніння шкіри грудей (частіше клиноподібної форми);





Найчастіше мастит виникає у жінок, що годують грудьми. Через застій молока та неповне спорожнення молочної залози виникає лактостаз, який при інфікуванні може стати причиною розвитку маститу. Патогенні мікроби можуть потрапити в кров та лімфу через тріщини сосків, що …