Солярка для цибулі

| | 0 Comments| 21:21
Categories:

Зміст:

Вибір сорту цибулі, для вирощування у відкритому грунті

Вибір сортів цибулі і місце посадки є визначальними факторами того, наскільки багатим вийде урожай. Розрізняють сорти, які стигнуть досить рано, середньо- і пізньостиглі. Якісь сорти прекрасно піддаються зберіганню, а якісь починають гнити через короткий проміжок часу. В даному розділі ми розповімо про різноманітність сортів цибулі, особливості кожного виду, їх властивості.

Найкращі сорти цибулі для відкритого грунту

Безсонівський сорт відрізняється довгим терміном зберігання — до дев’яти місяців. Саме за цю якість його люблять садівники. Стандартна вага цибулини становить приблизно 50 г. Період дозрівання займає від двох до двох з половиною місяців. Це дуже невибагливий сорт, йому потрібно мінімум догляду. Його відносять до гострих сортів. Він надає пікантну гостроту салатам, першим і другим стравам,закускам.

Цікаво! Чудово підходить для домашнього використання.

Сорт Безсонівський

Буран пізно дозріває, але дає дуже щедрий урожай. Відповідний догляд в період зростання і дозрівання дозволяє зібрати близько дванадцяти тонн з гектара землі. Кожна цибулина має масу приблизно 100 г. Цей сорт несприйнятливий до суворих погодних умов, прекрасно проростає при дворічному циклі посадки.

Цікаво! Отримав позитивну оцінку у дачників.

Сорт цибулі Буран

Арзамаський сорт цінується садівниками ще з 1943 року. Він має гіркий смак, невимогливий у догляді і може довго зберігатися. Досягає зрілості приблизно за три місяці.

Молдавський сорт

Молдавський сорт визнаний універсальним за його здатність виростати при будь-яких кліматичних умовах. Не рекомендується використовувати урожай для подальшої посадки, так як цибулини дають стріли. Зазвичай маса овоча — близько 100 г, проте при ретельному догляді вага цибулини може бути і більше. Піддається тривалому зберіганню. Відомий своєю здатністю давати щедрий урожай. Середня ступінь догляду дозволяє зібрати до 25 тонн з гектара землі, при дуже хорошому догляді плодючість досягає позначки в 38 тонн.

Цікаво! При мінімальних затратах і приділеною часу виходить велика кількість плодів на продаж.

Сорт Ред Барон отримав таку назву за забарвлення бордового кольору. Чудово підходить для приготування салатів, має цікавий смак — суміш солодкого і гіркого. Існує два способи посадки: за допомогою насіння або цибулин. Через три місяці урожай достигає, плодючість становить 1,5 кг на 1 кв. м. Відмінно переживає зиму і підходить для реалізації.

Цікаво! Цей сорт використовується переважно для салатів, щоб надати їм приємний післясмак.

Сорт Ред Барон

Назва Сибірського однорічного сорту говорить сама за себе — його цибулини не підходять для посадки. Цей сорт вирощують з насіння, термін дозрівання складає приблизно три місяці. Середня маса цибулини становить 100 г, при відповідному догляді може доходити і до 200 г Урожай здатний зберігатися протягом усіх холодів, що дуже добре для тих, хто постійно використовує цибулю в процесі приготування.

Сибірський однорічний сорт

Стригуновський сорт прекрасно пристосований до будь-яких погодних умов, стигне рано — приблизно через два з половиною місяці, — якщо для посадки використовували цибулини. При вирощуванні з насіння процес дозрівання займає чотири місяці. Плоди виростають середніх розмірів — до 80 см

Цікаво! Відмінно піддаються зберіганню, мають пікантний гіркий смак, здатний відтінити будь-яку страву і надати нові фарби прісним продуктам.

Стригуновський сорт цибулі

Тимирязівський сорт в даний момент не вирощують у великих кількостях. Ступінь його дозрівання на момент збору врожаю прагне до 100%. Він дуже витривалий, тому при зберіганні залишається до 95% від загальної кількості.

Тимирязівський сорт цибулі

Сорт Ексібішен відрізняється своєю стійкістю до погодних умов, захворювань, міцністю цибулин. При гарному догляді можливо отримати плоди масою до 800 г. Цибуля білого кольору, має солодкий смак, прекрасно підходить для реалізації.

Цікаво! Доступна тільки посадка за допомогою насіння, так як дозрівання відбувається довго.

Які сорти цибулі можна вирощувати в регіонах середньої смуги?

Посадка сортів цибулі в регіонах середньої смуги має незаперечну перевагу: навіть при мінімальному догляді всі сорти дають на виході велику кількість плодів. Це відбувається завдяки м’яким кліматичним умовам регіону. У цьому розділі ми розповімо детальніше про кожен сорт, доступний для вирощування в цих районах.

Сорт Шета МС

Сорт Шета МС можна вирощувати за допомогою цибулин (цей спосіб краще для північних регіонів), а також з насіння (в південних районах). У першому випадку плоди виходять на 100 г більше, ніж у другому. Середня вага цибулини досягає 50 г Трохи статистичних даних: при посадці є можливість зібрати 2,5 кг з 1 кв.м. грунту, з насіння ж виростає 600 г на 1 кв. м. Деякі садівники застосовують відразу обидва методи посадки. Для отримання насіння вирощують чорнушки, а для подальшої реалізації та особистого споживання — сіянку.

Цікаво! Протягом зими цибуля чудово зберігається.

Сорт Штутгартен Різен має гірко-солодкий смак, прекрасно виглядає, плоди міцні і великі. Даний сорт був привезений з Німеччини і отримав широке поширення в Україні. Допускається посадка двома способами: за допомогою цибулин і насіння. Середня маса кожного плода становить 100 г, врожайність досягає 3,5 кг з 1 кв.м.

Цікаво! Прекрасно зберігається в зимовий час.

Сорт Спіріт F1

Сорт Спіріт F1 завезений в нашу країну з Голландії. Прекрасно росте в середній смузі України. Вибір способу посадки слід здійснювати на основі ступеня м’якості клімату в регіоні. Росте дуже добре, дає багато плодів, добре зберігається, не пускає стріли. Кожен плід важить близько 50 г.

Ріпчаста цибуля краща для збереження- її можна зберігати до настання осені. Маса цибулини коливається від 30 до 55 г. При відсутності догляду можна зібрати по 1,5 кг з 1 кв. м., але якщо все ж забезпечити повноцінні умови зростання, врожай складе 3-3,5 кг з 1 м. кв. Цей сорт вважають за краще використовувати для домашніх потреб.

З давніх-давен людина вживає часник. У яких тільки сферах він не використовується: і в кулінарії, і в медицині. Ця чудова культура ділиться на два види: озимий та яровий. У нашій публікації ми розповімо вам про те, як садити часник під зиму і щоб виріс він великий. Крім рекомендацій ми зможемо вам запропонувати навчальне відео.

Цікаво! Рекомендується вибирати для продажу сорти з великими плодами на виході.

Сорт Мячковський

Сорт Мячковський 300 відноситься до ранньозріючих. Він підходить для особистого використання, а також для продажу. Однорічне висаджування гарантує отримання багатого врожаю. Доступно декілька способів посадки: за допомогою насіння і розсади. Кожен плід відрізняється фортецею і блискучою оболонкою. Урожай дозволяє зібрати трохи більше 3 кг з 1 кв. м. Маса плода становить приблизно 70 г

Мстерский сорт цибулі

Мстерский сорт здатний рости в усіх регіонах країни. Для посадки підходять насіння і сажанці. При регулярному догляді на виході можна отримати до 2 кг з 1 м.кв. Середня маса плодів становить 40 с Цей сорт також прекрасно зберігається до настання осені.

Цікаво! Використовується переважно для особистого вживання.

Сорт Одінцовець

Сорт Одінцовець підходить для посадки у всіх регіонах країни. Достигає рано, маса кожного плода становить приблизно 80 г Допускається посадка як насіння, так і сажанці. У першому випадку ви отримаєте в середньому 1,5 кг з 1 кв.м., у другому — до 3,5 кг.

Цікаво! Цей сорт добре пускає стріли, тому взимку і навесні з його допомогою можна отримувати зелень для реалізації.

Даниловський 301 сорт цибулі

Даниловський 301 відносять до середньостиглих сортів. Він виростає до 150 г, шкірка забарвлена в фіолетовий відтінок. Залишає приємний, злегка гострий присмак, вважається одним з найбільш смачних видів, які доступні для вирощування в Україні. Протягом зими досить добре зберігається.

Сорт Комісар

Плоди сорту Комісар пофарбовані у фіолетовий колір, завдяки красивому зовнішньому вигляду і смаковим якостям ідеально підходять для продажу. Допускається посадка насіння і розсади. Рекомендується однорічний тип посадки. Регулярний догляд забезпечить дозрівання 3,5 кг на 1 кв. м. Середня маса кожної цибулини становить 150 г.

Геркулес F1

Незалежно від регіону посадки Геркулес F1 виростає великого розміру. Плід досягає маси 150 г. При середньому догляді виходить по 5 кг на 1 кв.м. грунту. Цей сорт прекрасно піддається зберіганню в прохолодному приміщенні без світла.

Цікаво! Цибулини не дають стріли і використовуються як в особистому споживанні, так і для продажу.

Цибуля сорту Альвіна

Альвіна можна вирощувати як один, так і два сезони поспіль. У першому варіанті використовується насіння і розсада, другий варіант передбачає застосування розсади. Цей сорт можна зберігати до півроку (звичайно, дотримуючись рекомендації по зберіганню: відсутність світла, вологості). Після дозрівання можливо отримати по 2,5 кг з 1 кв.м. грунту, середня маса плодів — в районі 60 г.

Альбіон F1

Ще один сорт, виведений в Голландії, — це Альбіон F1. Плоди пофарбовані в білий колір, дуже міцні і красиві. Несприйнятливі до перепадів температури і інших капризів природи, тому відрізняється високим ступенем витривалості. На виході виходять великі плоди — вагою до 100 г.

Сорт Глобо

Глобо відноситься до середньостиглих сортів цибулі. Після дозрівання виходять дуже великі плоди масою до 1 кілограма. Використовується переважно для виготовлення різних салатів, надає їм соковитість і солодкість.

Цікаво! Невибагливий у догляді, для посадки використовують розсаду.

Один із сортів, що дають багато соковитої і смачної зелені — це Шнітт. Його використовують виключно для цих цілей. На виході отримують дуже гарні стрілки, що містять безліч вітамінів і мікроелементів. Така зелень здатна прикрасити будь-яку страву, будь то салат або гаряча закуска, друга страва. Прекрасно піддається заморожуванню.

Цікаво! Для посадки використовують тільки насіння, сорт непридатний для тривалого зберігання.

Рекомендуємо вам робити вибір виходячи з ваших особистих потреб. Якщо вам важко і вважаєте привабливими кілька сортів — посадіть два-три види цибулі і після збору врожаю вирішите, який з них підходить вам більше. Для подальшої реалізації слід вибирати сорти, які здатні довго зберігатися. Вони вимагають стандартного догляду, але на виході дають велику кількість якісних плодів.

Як правильно вирощувати цибулю?

Звичайно, успіх у вирощуванні такого овоча залежить не тільки від його сорту, але і від правильного догляду. Що саме потрібно робити, щоб отримати багато смачних, соковитих плодів, які не зіпсують шкідники? Як доглядати за цибулею? Звичайно, догляд за цибулею включає в себе і періодичне добавляння добрив. Це необхідно для активного зростання, стійкості до різних захворювань і шкідників, насиченого смаку. Удобрюють цибулю нітрофоскою, суперфосфатом, хлористим калієм.

Цікаво! Також можна використовувати спеціальні препарати, наприклад, «Агрікола-2». «Агрікола-2» Те, яку вагу матиме цибулина, залежить від способу посадки овоча. У таблиці нижче розглянемо різницю між вагою і діаметром плодів, а також довжиною і вагою листя цибулі, посадженого різними способами.

Спосіб вирощування цибуліЛистяЦибулини
Число, шт.Довжина найбільшого листка, смМаса, гДіаметр, ммМаса, г
Посадка сівком1040,037,657,152,7
Посадка насінням1043,838,855,151,8
Посадка розсади1145,340,665,561,8

Підводимо підсумки

Є маса сортів цибулі, які використовуються для різних цілей — розмноження рослини, вживання в сирому вигляді, готування, маринування. У статті описані найпопулярніші сорти, які улюблені багатьма людьми. Ви можете вибрати для себе відповідний або, наприклад, посадити відразу кілька сортів цибулі, щоб поспостерігати, як розвивається кожен з них, і зрозуміти, який більш приємний на смак.

Відео: Як правильно посадити цибулю під зиму

Ще більше про сорти та їх вирощування ви можете дізнатися на нашому сайті fermerstvo.org.ua

Читайте також:

Озима цибуля огляд Топ 10 сортів і гібридів

Кращий озиму цибулю можна вибирати, грунтуючись на різних параметрах: ціна, переваги, терміни дозрівання. У даній статті ми зібрали топ 10 сортів і гібридів та їх ключові характеристики, які допоможуть вам у виборі.

Насіння всієї представленої цибулі продається в різних фасовках і за різною ціною, що особливо зручно для порівняння і вибору оптимального варіанту. Актуальну ціну можна дізнатися, просто натиснувши на назву цибулі, що цікавить.

Виробники Moravoseed, Semo. Відноситься до ранніх сортів озимої цибулі, термін її дозрівання становить 260-280 днів. Одна головка досягає ваги 110-120 грам, округлої форми, з красивим золотистим лушпинням.

Відноситься до луку короткого дня. Рекомендований термін посіву – з кінця серпня і до середини вересня. Підходить як для цибулинного вирощування, так і отримання зелені. Можна знайти в продажу у формі сівка або виростити її самостійно з насіння.

Головна перевага: сорт не стрілкується і добре переносить заморозки до -20°С, доступний у продажу в різних фасовках.

Важливо звернути увагу: сортові овочі менш стійкі до хвороб і шкідників, ніж гібриди.

Виробник Hungnong. Ультрарання, період дозрівання становить 115 днів. Середня маса однієї головки складає 100-250 грам. М’якоть у неї сніжно-біла, а шкірка має красивий золотистий відтінок.

Відрізняється високою врожайністю, високою стійкістю до стрілкування. Що важливо, добре пристосовується до змін в погоді і стресів. Нещодавно компанія Hungnong представила також цибулю Чеармен F1. Вона дуже схожа за характеристиками з Балстар F1, але може бути цікава, якщо ви вже висаджували Балстар і хочете спробувати щось новеньке.

Головна перевага: стійкість до хвороб і стресів.

Важливо звернути увагу: умови вирощування, схема посадки і підгодівля будуть впливати на розміри і форму цибулини озимої цибулі. Якщо ви хочете більші і вирівняні плоди – проводите регулярні підгодівлі і не загущуйте посадки.

Виробник Lucky Seed. Відноситься до сортів озимої цибулі середнього терміну дозрівання – 260-280 днів. Цибулина невелика і акуратна, середня маса 80-100 грам. Середній урожай даної цибулі 50-70 т / га.

Багато хто відзначає прекрасні смакові якості Булата. Також, незважаючи на те що це сорт, він має хорошу стійкість до захворювань. Доступний у продажу в різноманітних упаковках: від аматорських до професійних.

Головна перевага: доступна ціна насіння, а також хороша лежкість цибулин (до середини наступного року після збору).

Важливо звернути увагу: для отримання високого врожаю, бажано вибирати для даного озимої цибулі родючий грунт.

Виробник Hazera. Багато хто порівнює цей гібрид з сортовою озимою цибулею Шекспір, завдяки зовнішній схожості і характеристикам. Нехай Вольф і буде трошки пізніше (термін дозрівання 260-280 днів), однак він має більш вирівняну форму головок і ряд стійкостей, які не характерні Шекспіру.

Маса цибулини Вольфа може досягати до 300 грам у вазі і 8-12 см в діаметрі. Смачний, соковитий і солодкий. Добре зберігається. Урожайність – 80 т / га.

Головна перевага: стійкий до грибкових захворювань і відмінно росте на різних грунтах.

Важливо звернути увагу: багато хто часто стикається з проблемою появи трипсу на цибулевих посівах, тому важливо стежити за шкідниками на ділянці і проводити профілактику.

Лук Радар – озимий сорт від компаній Bejo Zaden та Broer. Дуже популярний серед фермерів і городників, завдяки своєму смаку і ряду переваг. Має щільні, великі, округлі плоди вагою 100-150 грам. Підходить для вживання в свіжому вигляді і переробки.

Придатний для механічного прибирання і добре стійкий до ряду хвороб і стресів (витримує морози до -23 ° С). Не йде в стрілку у весняний період.

Головна перевага: може довго зберігатись, не вибаглива у догляді, витримує транспортування.

Важливо звернути увагу: багато хто відзначає особливу гостроту Радару. Якщо ви віддаєте перевагу більш м’яким смаковим якостям і солодкості, даний сорт може вам не підійти.

Виробник Semo. Залежно від часу посадки, може дозрівати за 250-270 днів. Головка досить велика – від 150 до 250 грам, округло-приплюснута, колір лушпиння золотистий, світло-коричневий.

Рослина добре переживає стреси і морози. Потенційна врожайність даного гібріда- 60-70 т / га. Має хороші відгуки серед тих, хто вирощував цю озиму цибулю на перо і маринував її.

Головна перевага: стійкість до стрілкування і борошнистої роси

Важливо звернути увагу: підгодівля мінеральними добривами сприятиме кращому розвитку даного гібрида.

Виробник Bejo. Пізній сорт з середніми цибулинами – 150-200 грам. Не має гіркоти, відрізняється особливо міцною верхньою лускою, через це її можна без проблем перевозити на великі відстані і зберігати – не втратить свого виду.

Досить високий вміст сухих речовин – 11,2% – відмінно підходить для сушки та переробки. Не боїться морозу і не стрілкується.

Головна перевага: універсальне призначення, підходить для вирощування на всій території України.

Важливо звернути увагу: щоб дана цибуля сформувала міцну сорочку, важливо збалансувати її харчування, вчасно поливати і зібрати.

Ще один ранній сорт озимої цибулі від компанії Bejo. Вага плоду даного сорту коливається в межах 160-200 грам. Діаметр – 7-8 см. Має світлий окрас, білу м’якоть і тонку шийку.

Стійкий до зимових морозів, перепадів температур і стрілкуванню навесні. Рослина сильна, перо не падає, насиченого зеленого кольору.

Головна перевага: тримає товарні якості і добре транспортується.

Важливо звернути увагу: цей сорт озимої цибулі відмінно показує себе при вирощуванні на території всієї країни, проте, якщо плануєте посів на півдні, бажано застосування крапельного зрошення.

Виробник Cora Seeds. Ранній гібрид, особливо відомий серед європейських фермерів.

Формує цибулини вагою до 250 грам, округлі, з насиченою золотисто-коричневою лускою. Смачна, добре підходить для приготування салатів.

Зберігається не дуже тривалий період, але може непогано витримувати перевезення. Має довге бадилля з невеликим нальотом.

Головна перевага: смакові якості, високий потенційний урожай.

Важливо звернути увагу: вимагає висадки точно в термін, тому що при недотриманні термінів може пустити стрілку в невеликих кількостях.

Виробник United Genetics. Термін дозрівання даної цибулі складає близько 240-250 днів. Плоди дуже соковиті, мають насичений білий колір і приємний аромат. Високоврожайна, продуктивна, добре розвивається навіть при скорочені світлового дня.

Витримує заморозі до -15°С, зберігається близько 90 днів, показує хорошу стійкість до гнилі. Найкраще себе показує в південних регіонах.

Головна перевага: продуктивність і товарний вигляд.

Важливо звернути увагу: гібрид не любить загущення, чим рідше буде посадка – тим швидше цибулина набереться і придбає товарний вигляд.

Безумовно, оптимальний період посадки озимої цибулі – серпень-вересень. Однак, існують також ті, хто проводять посадку в жовтні і листопаді. Залежно від регіону, в рідкісних випадках така пізня посадка може дати результат, нехай і не рекомендована агрономами.

Незалежно від періоду посіву, обирайте сорт або гібрид, що сподобався, дотримуйтесь рекомендацій по посіву і догляду і отримаєте якісний високий урожай.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Коли і як садити цибулю, вирощування, догляд

Цибуля – це найпоширеніший овоч, який додають до багатьох страв у всьому світі. Є безліч способів вирощування цибулі, та який би ви спосіб не обрали, грунт та догляд за цибулею є однаковим. Детальніше, як вирощувати цибулю ми, і розглянемо у цій статті.

Вирощувати цибулю можна по-різному: традиційним способом дворічної культури (перший рік посів насіння, другий висаджування малих цибулин), однорічним способом, при купівлі посадкових цибулин, або вигонка пер цибулі.

Коли садити цибулю

Цибуля, як рослина, досить холодостійка, здатна витримувати приморозки від -1 ° С до -3 – -5 ° С. Найкращою температурою для вирощування цибулі у відкритому грунті є температура +12 – +26°С. Період вегетації цибулі різних сортів становить від 3 до 6 місяців. Отже, як тільки надворі буде стабільна температура, зазвичай у травні, можна висаджувати посадкову цибулю, або сіяти насіння цибулі.

Підготовка грунту та місце для висаджування цибулі

Цибуля любить тепло і сонце. Під цибулю вибирайте сонячні ділянки городу. Грунт, в який садиться цибуля, повинен бути родючий, пухкий, вологий, некислий і прогрітий. Вибираючи місце для висаджування цибулі, дотримуються сівозміни та сумісництва на грядці. Повертати на те саме місце цибулю потрібно не раніше ніж на третій рік. Щоб отримати багатий врожай цибулі дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

Добриво для цибулі

Не можна садити цибулю там, де за рік до цього вносився свіжий гній. Грунт під цибулю перекопують восени на глибину 30 см, видаляють бур’яни і добре підживляють. Ранньою весною грунт лише спушують граблями або неглибоко перекопують. Органічні добрива вносять восени з розрахунку 5 кг перегною, компосту або несвіжого гною і 1 кг дерев’яного попелу на 1 м2. Органічні добрива можна комбінувати з мінеральними. Мінеральні добрива посипають зверху (неглибоко), щоб розташовані у верхньому шарі грунту коріння цибулі могли отримувати поживні речовини. Грунт для висаджування цибулі або для посіву насіння цибулі готовий Для прихильників органічного садівництва, замість мінеральні добрива на рослини сидерати.

Коли сіяти насіння цибулі

Багато хто полюбляє сіяти насіння цибулі, адже в липні – серпні можна зрізати молоденькі, ніжні і свіжі пера цибулі та додати їх до салату.

При весняній посадці цибулі терміни висадки припадають на початок травня, коли грунт достатньо прогріється. У перших числах травня, або навіть в кінці квітня, садять дрібні цибулини діаметром менше 1 см, вони не утворюють стрілок. Трохи пізніше висаджують основні цибулинки, оптимальний розмір яких 1-2 см для не кущистих сортів, 2-3 см для середньо-кущистих сортів.

Обробка цибулі насіннєвої

Підготовка посадкових цибулин до висаджування. Цибулинки перебирають, сортують за розміром (для рівномірності сходів). У першу чергу висаджують великі, потім середні і ,нарешті, дрібні цибулини. За 3 дні до посадки посадковий матеріал прогрівають біля батареї (при температурі +25-+30 ° С), якщо посадкові цибулини зберігалися у будинку при кімнатній температурі, прогрівати їх не потрібно. Без прогріву посадкова цибуля піде в стрілку. Потім цибулини на 10 годин замочують у розчині будь-яких комплексних добрив (1 столова ложка на 10 л води). Після того цибулини замочують на 10 хвилин у розчині мідного купоросу (1 чайна ложка на 10 л води) для профілактики грибних хвороб, після чого їх промивають і висаджують.

Як садити цибулю

Садимо цибулю на підготовленій грядці, робимо борозни на довжину грядки глибиною для насіння 2 см, для посадкових цибулин – 4 см. Посадкові цибулини садять на глибину 4 см за схемою між цибулинами 7 -10 см, а між рядами – 20- 25 см. Така схема висаджування цибулі полегшить догляд за нею.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за цибулею

Збирання врожаю цибулі

Цибуля готова до збирання тоді, коли припинилося утворення нового пір’я, коли перо полягло, а цибулини сформувалися й набули характерного забарвлення. Забирають цибулю з середини серпня до першої половини вересня. Якщо зі збором врожаю ви спізнитеся, цибуля відновить зростання і стане непридатною для зберігання.

Викопані цибулини відразу після збирання потрібно очистити від лушпиння і пер, зрізати коріння і розкласти цибулини в один шар для підсушування в провітрюваному приміщенні. Через 2-3 тижні на голих цибулинах з’являться нові золотисті лусочки і її можна буде забирати на зберігання. А ті цибулини, в яких шийка невисохла, потрібно одразу використовувати .