Скільки живуть метелики шовкопряда

| | 0 Comments| 21:23
Categories:

Метелик павине око: особливості та характеристика

Серед великої кількості комах метелик павине око заслужено вважається уособленням краси і грації. Своє красиву назву вона отримала через специфічні плям у вигляді вічко на її тендітних крилах. У багатьох людей це ніжне створіння асоціюються із щастям, любов`ю і вірністю. Метелик заслужив таку репутацію міфами, легендами і своїм повітряним чином.

Місце проживання та характеристика

Цю метелика відносять до членистоногим комахою загону лускокрилих. Сімейство, до якого вона належить, називається Німфаліди. Вона мешкає по всьому Євразійському континенту – від Португалії до Японії, але перше місце можна віддати Німеччині, де цей вид в 2009 році визнали метеликом року. У цій країні крилаті красуні живуть в дуже великій кількості, і залучають багато туристів і ботаніків.

Краще середовище для цієї комахи – відкрита місцевість. Саме луки і узлісся, а також парки і сади підходять метелику павине око найбільше. Тут їй комфортно і досить життєво необхідної вологи і простору. Улюблені місця – ті, де росте багато кропиви. Іноді її можна зустріти в горах на висоті 2500 метрів. У густому лісі цим тендітним створінням мало простору і є ризик травмувати крила. З весни і до середини осені павине око мешкає на відкритих просторах, поки не мігрує в більш прохолодне місце з надійним укриттям.

Метелик павине око має наступний розмах крил:

колір крил – темно-червоний або коричнево-червоний, з чорно-сірою окантовкою по краях і неглибокими вирізами. На крилах красуються великі плями темно-блакитного кольору, жовтувато-білого або червоно-коричневого, внутрішня сторона крил – сіра. Інтенсивність забарвлення змінюється в залежності від навколишньої температури в період окукливания. Тельці комахи – чорного кольору з рудуватим відтінком в верхній частині.

Життєвий цикл

Життя павлиноглазка складається з декількох циклів:

павлиноглазка відноситься до мигрирующим видам комах, які долають великі відстані. Вона пурхає над землею виключно в світлий час доби. З настанням холодів вона відлітає в місця з більш вологими і прохолодними кліматичними умовами. Метелик селиться в лісовій корі або степовий підстилці.

Метелик цього виду влаштовується зимувати в затишному прохолодному місці, де їй буде комфортно в стані лялечки. Якщо вона вибере зимівлю в теплому приміщенні, то у неї буде мало шансів пережити холоди. Тепліша температура, ніж їй необхідна, провокує прискорений обмін речовин в результаті якого відбувається швидке старіння.

Розмноження і розвиток

У північних районах метелик павине око встигає дати одне потомство, а в південних – два. Комаха зимує в дорослому віці (фаза імаго), тривалість життя досягає декількох місяців.

Починаючи з травня після зимової сплячки метелик відкладає крихітні яєчка в листі кропиви. Зворотний бік цієї рослини найкраще підходить для цієї мети. Якщо кропива не росте в зоні проживання, то листя малини і хміль відмінно її замінять. Метелик відкладає дрібні, непомітні, світло-зеленого кольору яйця в кількості від 100 до 300 штучок.

На вилуплення йде один тиждень. З яєчок метелики денне павине око з`являються крихітні гусенички білого кольору з чорненька цяточками. Дві-три тижні вони не залишають місце, звідки з`явилися на світло і продовжують зростати. Коли настає час плести кокон, гусениці нарешті розповзаються.

В стадії зеленуватою лялечки денна метелик павине око знаходиться два тижні. Потім з`являється метелик павине око у всій своїй “окатої” красі.

Нічне павине око

ця нічний метелик є однофамільцем денний і не має з нею спорідненості. Вночі її можна легко сплутати з кажаном, через велику (15 см) розмаху крил. Ця нічна метелик допомогла вченим відкрити незвичайну здатність, пов`язану з рідкісним чуттям. Вона здатна вловлювати запах від лялечки самки. Самка виділяє краплю особливої ​​рідини, і самець відчуває її на великій відстані.

Після того як вчені зафіксували цю здатність у нічний павлиноглазка, вони відкрили, що не тільки цей вид має таку “даром”. І все ж, за відкриття вони залишилися вдячні великої нічний метелику.

Ще одна дивовижна здатність цього виду – відсутність рота. Його просто немає, тому комаха живе тільки за рахунок накопичених поживних речовин, поки воно було гусеницею. Метелик вважає за краще селитися на фруктових деревах або засмічених рослинах. Ніякої шкоди нічне павине око не приносить, так як гусениць у нього дуже мало, та й розмножується він не дуже активно.

Чим харчується денна метелик павине око

В основному раціон метелика складається з нектару. Пурхаючи від квітки до квітки, комаха збирає його з квітучих рослин. Іноді воно п`є сік, який сочиться з фруктових дерев або їх стиглих, соковитих фруктів. Також йому підходять кмин і лопух.

Гусениці живляться кропивою, хмелем, листям малини і коноплями. Улюблений лист кропиви вона з`їдає повністю і до заснування, а свою їжу вибирає добре розвиненим дотиком. На відміну від своєї однофамільниці, яка живе за рахунок накопичених поживних речовин, метелик денне павине око повинна харчуватися щодня.

Кілька цікавих фактів про цих комах

  • Очі метеликів – дуже складні за своєю будовою.
  • Вони існували з часів єгипетських пірамід.
  • вони ніколи не сплять.
  • Щоб літати, вони повинні відчувати тепло Сонця.
  • В азіатських країнах і країнах Південної Америки їх вживають в їжу.

Метелик адмірал: опис, весняний вид, характеристика виду

На полях і луках, узліссях лісів мешкає безліч абсолютних різних комах. Однак окреме місце займають метелики. Вони яскраві, строкаті, легкі і такі різні. Напевно, тому діти так люблять їх ловити, коли вони пурхають з квітки на квітку.

Не тільки прекрасне в світ несуть ці комахи. Вони мають ряд корисних властивостей. І величезна кількість видів.

Метелики бувають денними і нічними. В цілому налічується майже 200 тисяч видів цих комах. Відносяться до загону лускокрилих. Вся справа в тому, то їх невелике тільце покрите лусочками.

Метелики відрізняються не тільки видами, а й розмірами, розмахом крил, способом життя і житлами.

Наприклад, нічні метелики складають крила будиночком, а денні над черевцем. Крім цього, лускокрилі, які Поха днем, зазвичай яскравіші і квітчасті, ніж нічні метелики. Та й тіло у денних товщі.

Одна з них – метелик адмірал. Це прекрасне створіння недарма отримало таку назву. Отже, давайте дізнаємося більше про це представника лускокрилих.

Як виглядає метелик адмірал?

Вперше опис цієї прекрасної метелики було написано Карлом Ліннеєм. Він назвав її так – « Vanessa atalanta ». У перекладі на російську мову, це означає «Ванесса Аталанта».

Якщо повернутися за часів Стародавньої Греції, там була широко відома по міфології калидонской полюванням. Славилася тим, що мисливиця була дуже швидка. Жодна людина не міг її наздогнати. Жила в лісі. Її вигодувала і виростила ведмедиця.

Повертаючись до метелику, хочеться відзначити, що вони є членами сімейства ніфалід. Це все углокрилие, як і лимонниця, многоцветніци, кропив`янка.

Однак адмірал – крупняк. Якщо говорити про крила, то передні мають довжину від 26-ти до 35-ти міліметрів.

Яскрава метелик з таким серйозним назвою «адмірал» зустрічається досить часто в місцях, де ростуть фруктові дерева та. Метелика адмірал неможливо не помітити. Адже вона не просто так отримала таку назву. Вся справа в її специфічному забарвленні.

Отже, як же виглядає метелик адмірал? Опис може бути різним, а ось колірна схема одна у всього виду:

  • на передніх і задніх крилах у них червоні смуги
  • ззаду на них можна розгледіти чорну цятку
  • самі крила чорного кольору
  • на передніх біла облямівка, як на фото

Звідси і назва «адмірал», тому що ці метелики мають забарвлення, схожий на адміральські мундири.

Якщо перевести «адмірал» з турецького, звучить як «володар морів». Однак це тільки назва, адже ці комахи не живуть на морях. Їхнє улюблене місце проживання – це узлісся і ліси.

Однак, такі дані вже спростовані науковцями. Так ось, вони прийшли до висновку, що ці літаючі комахи все-таки якимось чином пов`язані між собою з морем.

Справа – ось в чому, адмірал перелітає з європейських країн в африканські в одному напрямку, а потім в зворотному. Однак дослідники до цих пір не можуть зрозуміти, як їх ніжними і крихкими крильцями реально долати такі великі відстані. Одна справа, перелітні птахи, які протягом усього життя знаходять подібний досвід. Плюс вони мають здатність до цього і потужні крила. Тому не всі метелики добираються до пункту призначення, багато просто-напросто розбиваються по шляху.

У всі часи цих комах порівнювали з адміралами, служили на флоті.

Ці метелики долають такі відстані недарма. Основна мета – це відкласти личинки. Як правило, далі життя адміралів обривається.

Через рік, молодняк повертається назад. А таких далеких мандрівників можна розпізнати по пошарпані крил. Адже їм дуже важко даються такі подорожі.

У тому випадку, якщо метелик не відлітає, щоб перезимувати, вона переміщається всередину дерева і в щілини.

Однак, з настанням теплої пори року, адмірали залишають свої нічліги і вилітають назовні радувати світ яскравими фарбами.

Метелик адмірал, опис: середовище проживання, розмноження

Метелик адмірал просто обожнює місцевість, густо зарослу такими травами, як:

Гусениці виглядають інакше. Мають зовсім інший забарвлення. На фото, видно, що її тільце чорніше, покрите шипами. Внизу жовтувата смужка уздовж всієї довжини.

Ці комахи є денними. Розмах їх крил може бути від 6-ти міліметрів до 35. З лицьового боку верхнього крила можна розгледіти зубчик і кілька цяточок з цятками.

Маючи такий мармуровий малюнок, метелик відмінно ховається, коли їй необхідно перевести дух або поїсти.

жіночі особини відкладають по 1 яйцю на рослини кормових видів. Через деякий час, з них з`являються гусениці. Розвиваються вони починаючи з травня, закінчуючи серпнем.

Середовищем існування гусениць є листя. Їх вони згортають, роблячи схожими на трубочки.

Їдять із задоволенням листя таких рослин, як хміль, чортополох і кропива. З гусениці виходить лялечка, яка перевертається вниз головою.

Зустрінь цих прекрасних метеликів можна в літній період – це починаючи з червня, закінчуючи вереснем. Іноді затримуються до жовтня.

Місця існування

Якщо уважно придивитися, метелика адмірала можна зустріти досить часто, головне, знати, як вона виглядає. Однак все-таки є улюблені місця, такі як:

  • галявини
  • поля
  • берег річок
  • берег озер
  • узбіччя доріг
  • в міському середовищі
  • ліси
  • лісові галявини
  • гаї

Є й ті метелики, які відмінно себе почувають в гористій місцевості. Якщо гори – це їхній рідний дім, без проблем можуть злетіти вгору на майже 3 тисячі метрів, маючи при цьому тендітні й витончені крила.

Зустрічають метелики на островах Атлантичного океану, в Африці, Гватемалі та Америці. Цей вид то збільшується в популяції, то, навпаки, зменшується.

Адмірали можуть перелітати з місця на місце, тому в одній і тій же середовищі кількість може або зменшуватися, або збільшуватися.

Наприклад, скандинавські адмірали НЕ зимують, а мігрують в тепліші країни, а з першими весняними променями повертаються назад.

Наприклад, в Смоленській області метелик адмірал занесена до «Червоної книги» і вважається рідкісним комахою. Раніше в Росії адміралів зустріти було на рідкість, проте, в даний час ситуація значно покращилася і адміралів стало набагато більше.

Тепер дані особини не перебувають на межі вимирання. Перетворення відбувається з липня по серпень.

Харчування і розмноження

В описі метелики адмірала варто розповісти про її спосіб життя. Улюблена їжа цього виду – це, звичайно ж, квітковий нектар, якими адмірал із задоволенням ласує. Однак цим улюблені страви не обмежуються. Метелики з задоволенням їдять:

Для цього у них є спеціальний хоботок, за допомогою якого вони поглинають їжу. Однак їм вони не можуть почути смаки. Чують вони лапами. Так, у них і здійснюється проба їжі. Для цього вони стають на неї лапками.

А ось, у гусениць зовсім інше харчування. Для цього вони використовують листя. Вони їдять пекучу і дводомну кропиву, хміль і чортополох різних видів.

Тому листя, яку вони згортають в трубочку для гусениць не тільки тимчасовий ареол проживання, а й корм. Гусінь метелика адмірала розвивається за стадіями близько 7 днів. В цей час вона робить собі міцну захист. Наприклад, за рік виводитися близько двох поколінь метеликів адмірала. А ось, період їх життя невеликий. Живуть вони приблизно півроку, а потім відкладають яйця і гинуть.