Що сталося з ВІ у космосі

| | 0 Comments| 17:10
Categories:

Зміст:

Цікаві факти про космос: 12 речей в які важко повірити

В космосі є багато загадкового. Ми не знаємо насправді всіх відповідей на його загадки. Ми знаємо тільки, що це величезна і гарна річ, але не дуже впевнені, наскільки саме великим він є.

Деякі з речей, які ми знаємо, однак, є дивовижними. Нижче ми зібрали найдивовижніші цікаві факти про космос.

Цікаві факти про космос – Що він таке?

Що таке космос?

У загальному розумінні космос – це впорядкована або гармонійна система. Слово походить від грецького терміна κόσμος, що буквально означає «порядок» або «орнамент» і метафорично «світ», і є протилежним поняттю хаосу.

Сьогодні це слово зазвичай використовується як синонім латинського слова «Всесвіт». У багатьох слов’янських мовах, таких як українська, болгарська та сербська, слово Космос також означає “космічний простір”. Китайською мовою космос і Всесвіт перекладаються як 宇宙, що в буквальному перекладі означає простір-час.

Цікаві факти про космос: топ 12

1. Нейтронні зірки можуть обертатися зі швидкістю 600 обертів в секунду

Нейтронні зірки – одна з можливих кінцевих точок еволюції зірок високої маси. Вони народжуються в результаті вибуху супернової зірки, яка згортається, і згодом надзвичайно швидко починає обертатися.

Нейтронні зірки можуть здійснювати до 60 обертів за секунду після народження. За особливих обставин ця швидкість може зрости до понад 600 обертів за секунду.

2. Космос повністю безшумний

Звукові хвилі потребують середовища для подорожі. Оскільки в вакуумі космосу немає атмосфери, царство між зірками завжди буде мовчати.

Світи з атмосферою і тиском повітря дозволяють подорожувати звуку – отже, тому на Землі і, ймовірно, і інших планетах багато шуму. А в космосі його нема.

3. У відомому нам Космосі є незліченна кількість зірок

Ми в основному не маємо уявлення, скільки зірок у Всесвіті. Зараз ми використовуємо приблизну оцінку кількості зірок у нашій власній галактиці Чумацький Шлях. Потім ми помножимо це число на здогадку про кількість галактик у Всесвіті. Зрештою, NASA може лише впевнено сказати, що там зільйони зірок. Зільйон – це будь-яка велика незлічена сума.

Copy and paste this code on your site.

Дослідження Національного університету Австралії оцінили кількість зірок в 70 сексотів. По-іншому, це 70 000 мільйон- мільйон- мільйонів.

4. Сліди космонавтів корабля “Аполлон” на Місяці, ймовірно, залишаться там щонайменше 100 мільйонів років

Оскільки на Місяці немає атмосфери, немає вітру чи води, які можуть розмити або змити сліди космонавтів корабля “Аполлон”. Це означає, що їх сліди та відбитки космічного корабля та викинуті матеріали залишаться недоторканими на Місяці дуже довго.

Вони не залишаться там назавжди. Місяць все ще динамічне середовище. Насправді його постійно бомбардують “мікрометеорити”, а це означає, що ерозія все ще відбувається на Місяці, просто дуже повільно.

5. 99 відсотків маси нашої Сонячної системи – це сонце

Наша зірка, сонце, настільки щільна, що на неї припадає колосальні 99 відсотків маси всієї нашої Сонячної системи. Ось що дозволяє йому гравітаційно домінувати над усіма планетами.

Технічно наше сонце – це “зірка головної послідовності G-типу”, що означає, що щосекунди вона переплавлює приблизно 600 млн. тонн водню на гелій . Воно також перетворює близько 4 мільйонів тонн речовини в енергію як побічний продукт.

Коли сонце помре, воно стане червоним гігантом і поглине Землю і все довкола. Але не хвилюйтеся: це не відбудеться в найближчі 5 мільярдів років.

6. Більше енергії від сонця потрапляє на Землю щогодини, ніж планета споживає за рік

За останні 15 років використання сонячної енергії зростає зі швидкістю 20 відсотків щороку. Згідно з даними Yale Environment 360, світ почав використовувати на 30 відсотків більше потужності сонячної енергії в 2017 році, тобто 98,9 гігават сонячної енергії було вироблено в тому році.

Незважаючи на, здавалося б, велику кількість, ця кількість енергії становить лише 0,7 відсотка щорічного споживання електроенергії у світі.

7. Якщо два шматки одного типу металу доторкнуться в космосі, вони склеються

Цей дивовижний ефект називають холодним зварюванням. Це трапляється тому, що атоми окремих шматочків металу не можуть знати, що це різні шматки металу, тому кусочки з’єднуються разом.

На Землі цього не відбудеться, оскільки повітря і вода розділяють шматки металу. Цей ефект має велике значення для будівництва космічних кораблів та майбутнього будівництва металевих конструкцій у вакуумі.

8. Найбільший астероїд у нашій Сонячній системі – це космічна скеля на ім’я Церера

Астероїд – який іноді називають карликовою планетою – має діаметр майже 600 миль. Він на сьогодні найбільший в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером і становить цілу третину маси пояса. Площа поверхні Церери приблизно дорівнює площі суходолу Індії чи Аргентини.

Безпілотний космічний корабель “Dawn” щойно закінчив свою місію на орбіті Церери і його мета була допомогти нам краще зрозуміти космос.

9. Один день на Венері довший, ніж один рік на Землі

Венера має надзвичайно повільне обертання осі та витрачає близько 243 земних днів, щоб пройти один повний цикл. Цікавим фактом є те, що Венері потрібно менше часу в земних днях чим Землі, щоб здійснити одне обертання навколо Сонця – 226 днів.

Крім того, сонце встає кожні 117 земних днів, а це означає, що Сонце піднімається лише два рази протягом кожного року, що технічно відбувається протягом одоного дня. Оскільки Венера також обертається за годинниковою стрілкою, сонце встане на заході і зайде на сході.

10. Червона пляма Юпітера скорочується

Знаменита Червона пляма Юпітера протягом останніх десятиліть скорочується. Ця пляма на планеті – це гігантська буря, яка раніше могла вміститися приблизно три Землі. Тепер, лише одну Землю.

Цікавим фактом є те, що по мірі того, як шторм зменшується в ширину, він насправді росте в довжину. Станом на 2018 рік, науковці все ще гадають, чому це явище виникає. Деякі з них теоретизують, що це може мати відношення до струменевих потоків на Юпітері, які змінили напрямок чи місце розташування.

11. Один з супутників Сатурна має виразне двоколірне забарвлення

Наші цікаві факти про космос були б неповні без згадки про Сатурн: Япет, один з 62-х супутників Сатурна, насправді є досить унікальним небесним об’єктом. Цей супутник має дуже чітке двоколірне забарвлення, причому одна сторона набагато темніша, ніж інша.

Станом на 2018 рік подібного дивного явища не було помічено на жодному іншому супутнику Сонячної системи. Колір Япета пов’язаний з його положенням щодо решти супутників Сатурна. Виявляється, що Япет знаходиться поза межами кілець Сатурна, і через це в нього потрапляє багато космічного сміття з предметів, які можуть проходити через його орбіту, тим самим пояснюючи темні ділянки, повідомляє Forbes.

Крім того, інший супутник Феба, який повністю темний і далі від Япета, обертається за годинниковою стрілкою навколо Сатурна і “випромінює постійний потік частинок”. Япет обертається проти годинникової стрілки, це означає, що лише одна сторона Япета потрапляє в потік частинок, що відходять від Феба, коли вони обертаються один біля одного. Це пояснює, чому Япет не зовсім темний, а лише частково.

12. Положення Полярної зірки з часом змінюватиметься

Навігація повністю видозміниться, коли Полярна зоря перестане бути Північною зіркою приблизно через 13 000 років. Якщо ви цього не знали, вісь Землі проходить через рух, який називається “прецесія”, що означає, що вісь планети зміниться.

ДІЗНАЙТЕСЯ ПРО ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СОНЦЕ

Полярна зоря, поточна “Північна зірка” Землі з часом почне зміщувати положення, коли Земля зазнає прецесії.

У 3000 р. До н.е. вважали, що Північною зіркою була зірка Тубан, інакше відома як Альфа Драконіс. Приблизно через 13000 років зоря Вега стане новою Північною зіркою – але через 26 000 років Поларіс (Полярна зоря) повернеться у вихідне положення, оскільки Земля продовжує проходити через прецесію.

Звісно, зважаючи на те, наскільки наш Всесвіт є безмежний, цікаві факти про Космос будуть постійно доповнюватися по мірі того як людство буде продовжувати його вивчати. Дізнайтеся також про необхідність освоєння Марсу, як “план Б” для майбутнього людства.

Найбільший вибух в історії спостереження космосу. Що це було?

Цей вибух у десять разів яскравіший за будь-який зареєстрований вибух наднових зірок.

Він тривав понад три роки. А зазвичай наднові видно яскравими лише кілька місяців.

Одна з теорій полягає в тому, що вибух стався, коли чорна діра поглинула величезну хмару газу.

Спалах у небі вперше виявив у 2020 році проєкт Zwicky Transient Facility у Каліфорнії. Але лише через рік астрономи почали аналізувати дані.

Вони назвали подію AT2021lwx. Тоді вони не вважали це чимось вартим особливої уваги, оскільки не було вказівок на те, наскільки далеко відбувся цей вибух, і тому неможливо було обчислити його яскравість.

Минулого року команда під керівництвом доктора Філіпа Вайзмана з Університету Саутгемптона проаналізувала світло від вибуху, що дозволило їм обчислити відстань до нього – 8 мільярдів світлових років.

Доктор Вайзман згадує момент, коли визначили яскравість вибуху. “Ми подумали: “Боже, це ж нечувано!”

Автор фото, NASA/SCIENCE PHOTO LIBRARY

Однією з найяскравіших подій у Всесвіті є вибух так званих наднових зірок. Вибух, який зафіксували вчені тепер – удесятеро яскравіший

Науковці були спантеличені – що ж могло спричинити настільки великий вибух?

За словами Вайзмана, у науковій літературі не було нічого, що могло б пояснити щось настільки яскраве, що тривало б так довго.

“Більшість наднових і руйнувань небесних тіл під дією приливних сил тривають лише пару місяців, а потім згасають. Те, що щось залишалося таким яскравим протягом двох з гаком років, одразу здалося незвичним”, – каже він.

Його теорія полягає в тому, що вибух став результатом величезної хмари газу – можливо, у тисячі разів більшої за наше Сонце – яку поглинула надмасивна чорна діра.

Це призвело б до посилення ударних хвиль у космосі, а перегріті залишки хмари оточили б чорну діру яскравим кільцем.

Вважають, що у центрі усіх галактик є гігантські чорні діри. Доктор Вайзман каже, що такі потужні вибухи можуть грати роль у тому, що він називає формуванням центру галактик.

“Можливо, ці події, хоч і надзвичайно рідкісні, настільки енергійні, що є ключовими процесами у зміні центрів галактик з часом”, – каже він.

За словами доктора Роберта Мессі, який є заступником виконавчого директора Королівського астрономічного товариства, зараз тривають пошуки нових потужних вибухів, подібних цьому.

“Ми ніколи раніше не бачили нічого подібного і, звичайно, не в такому масштабі”, – сказав він BBC.

“Я був би вражений, якби це був єдиний подібний об’єкт у Всесвіті”, – додав учений.

Доктор Вайзман сподівається виявити більше подібних об’єктів за допомогою нових телескопічних систем, які мають з’явитися протягом наступних кількох років.

Вчені хочуть зібрати більше даних про вибух – вони спостерігатимуть за об’єктом, використовуючи хвилі різної довжини, зокрема рентгенівські промені, які можуть виявити температуру об’єкта і процеси, які можуть відбуватися на його поверхні.

Вони зроблять нове обчислювальне моделювання, щоб перевірити, чи підтвердить воно їхню теорію про те, що стало причиною вибуху.

Новий вибух, хоч і був набагато яскравішим за вибухи наднових, все ж не був найяскравішим серед усіх вибухів у космосі.

Минулого року астрономи зафіксували найяскравіший вибух в історії – спалах гамма-випромінювання, відомий як GRB 221009A, який тривав понад десять годин.

Хоча він був яскравішим, ніж AT2021lwx, він тривав набагато менше часу, тобто потужність вибуху AT2021lwx була набагато більшою.

США повідомили союзникам, що РФ може запустити ядерну зброю в космос цього року

Розвіддані вказували, що Росія, планує почати випробування пристрою-протисупутникової зброї космічного базування з ядерним потенціалом.

Адміністрація Байдена намагалася вести переговори з Росією, щоб відмовити її від запуску космічної зброї з ядерним потенціалом.

Одна з причин, чому американські чиновники не стали широко поширювати інформацію про спроби Росії розробити нову космічну зброю: адміністрація намагалася почати переговори, щоб переконати Росію відмовитися від цієї програми, пише Bloomberg.

Високопоставлені співробітники розвідки і адміністрації зверталися до Росії – а також до Індії і Китаю як можливих посередників – з приводу проекту протягом декількох тижнів до того, як він став надбанням громадськості.

Розвіддані вказували, що Росія, планує почати випробування пристрою-протисупутникової зброї космічного базування з ядерним потенціалом. Розкриття інформації – це спростування від адміністрації Байдена, що вона занадто зволікала з поширенням інформації про зусилля Росії.

Чиновники відмовилися повідомити, чи відповіла Росія на початковий запит, але заявили, що з тих пір, як минулого тижня про програму стало відомо громадськості, Росія не виявила бажання вступати в діалог з цього питання.

Тепер американські чиновники все більше побоюються, що Росія продовжить випробування своєї протисупутникової ядерної зброї космічного базування.

Якби Росії вдалося здійснити запуск, це продемонструвало б, що вона здатна підірвати ядерну зброю в космосі і пошкодити супутники, на які покладаються США та інші країни для зв’язку, інтернету і військових операцій.

Адміністрація і раніше знижувала рівень розвідувальних даних про Росію, особливо про її операції в Україні, частково для того, щоб чинити тиск на Москву публічно. Але, на думку чиновників, інформація, пов’язана з космосом, є вкрай чутливою, і робота по дипломатичних каналах буде більш ефективною. Вони побоювалися, що якщо інформація стане надбанням громадськості, це розлютить президента Росії Володимира Путіна.

Високопосадовці розвідки та адміністрації вже більше року відстежують прогрес Росії у створенні ядерної протисупутникової зброї космічного базування, збираючи інформацію про її конструкцію, збірку та випробування.

Але в останні тижні адміністрація все більше побоювалася, що Москва зважиться на запуск свого пристрою. І вона поділилася цими занепокоєннями – і відповідними розвідками – з обраною групою законодавців на Капітолійському пагорбі.

Можливість розміщення ядерної зброї РФ у космосі

Членам Конгресу США надали для ознайомлення секретну інформацію, яка пов’язана з російським військовим потенціалом, що включає нереалізовані амбіції РФ з розробки ядерної зброї в космосі. Передбачається, що воно буде використовуватися для ураження супутника.

Росія найближчим час не матиме своєї протисупутникової зброї в космосі – поки навіть незрозуміло, чи має РФ можливість успішно вивести на орбіту ядерний протисупутниковий пристрій. Про це пише Politico з посиланням на людей з розвідки США, знайомих з проблемою.

Відзначається, що хоча Росія просувається вперед у своїх спробах розробити новий небезпечний ядерний потенціал в космосі, вона не готова розгортати такий пристрій в найближчому майбутньому.

Вас також можуть зацікавити новини:

Что произойдет с мертвым телом, если оно окажется в космосе

Трудно представить, каким образом мертвое человеческое тело могло бы надолго оказаться в открытом космосе. Во-первых, выход за пределы помещений станции происходит в скафандрах, которые подключены креплениями к корпусу. Во-вторых, на МКС и китайской космической станции “Тяньгун” люди всегда находятся группами и в случае смерти одного из членов команды имеют план действий, в частности отправка умершего на Землю. Например, NASA разрабатывает специальный мешок для тела, который может хранить останки на космическом корабле от 48 до 72 часов — достаточно времени, чтобы вернуться на Землю. Поэтому эта ситуация является своеобразным мысленным экспериментом.

  • В вакууме низкого давления любая жидкость с поверхности тела — кожи, глаз, рта, ушей и легких — немедленно превратится в газ.
  • Кровеносные сосуды у поверхности могут разорваться и кровоточить, даже после смерти. Хотя кровь уже не перекачивается по организму, она все еще остается в разных местах в жидком виде определенное время.
  • По словам Джимми Ву из Института трансляционных исследований космического здоровья при Медицинском колледже Бейлора в Техасе, вода, оставшаяся в организме, скорее всего, замерзнет из-за низкой “базовой” температуры космоса – минус 270,45 градусов по Цельсию.
  • Потеря жидкости плюс замерзание могут привести к мумифицированное состояние, что фактически консервирует труп. Это будет выглядеть как сильно обезвоженное тело.

Любого астронавта, вышедшего в открытый космос без скафандра, ждет такая судьба. Что произойдет дальше, будет зависеть от того, попадут ли туда бактерии.

Исследования на Международной космической станции показали, что по крайней мере бактерии могут выживать в космосе по меньшей мере три года. Если бы бактерии все еще были живы на теле, они бы начали его переваривать. Хотя большая часть космоса чрезвычайно холодна, там также может быть жарко — температура на поверхности МКС может колебаться от минус 200 градусов до плюс 200 градусов по Цельсию. В более жаркой среде разложение значительно ускорится.

Мощное космическое излучение, вероятно, также негативно повлияет на организм, разрывая углеродные связи и вызывая деградацию кожи и мышц.

Обезвоженное и разлагающееся тело, вероятно, полетит через пространство в одном из направлений. Оно может столкнуться с космическим мусором, которого сейчас на орбите очень много. Но учитывая гигантские расстояния, вероятность этого не такая уж и большая. Если же это все-таки произойдет, вероятно, тело разорвет на куски, хотя это зависит от размера обломка.

Если тело избежит столкновения со спутниками и космическим мусором, со временем его медленно притянет к Земле сила притяжения, особенно если смерть наступила на низкой околоземной орбите или на расстоянии 2000 километров или меньше. В конце концов, в самой драматичной части космического путешествия труп войдет в атмосферу и сгорит.