Навіщо хлоропласти у рослинній клітині

| | 0 Comments| 22:52
Categories:

Хлоропласт — органела рослинної клітини, що містить хлорофіл, завдяки якому відбувається фотосинтез.

Хлоропла́сти — тип пластиди, органела, знайдена в клітинах рослин і деяких водоростей, що не належать до рослин. Хлоропласти поглинають сонячне світло і використовують його разом з водою та вуглекислим газом для отримання енергії для рослини (у формі АТФ) шляхом фотосинтезу.

Рослинна клітина відрізняється від тваринної тим, що вона має целюлозну оболонку, пластиди, вакуолі з клітинним соком, не має органів виділення, нерухома, виняток ставлять статеві клітини нижчих і вищих спорових рослин.

З властивих тваринній клітині органел в рослинній відсутні тільки центриолі.

Специфічними ознаками, характерними лише для К. р., є наявність у них пластид, вакуолей з клітинним соком та міцної целюлозно-пектинової оболонки. Пластиди (грец. plastides < plastos — утворений, оформлений) — характерні компоненти клітин лише рослинних організмів.

Просторова локалізація Фотосинтез рослин здійснюється в хлоропластах, відособлених двомембранних органелах клітини. Хлоропласти можуть бути в клітинах плодів, стебел, проте основним органом фотосинтезу, анатомічно пристосованим до його здійснення, є листя.





Устрій хлоропласта включає в себе внутрішню і зовнішню мембрану, (як і в клітині, вони грають роль захисного бар’єру), міжмембранний простір, строму, тилакоїди, грани, ламели, люмен. Ось так будова хлоропласту виглядає на зображенні. Як бачимо з картинки всередині …