Чому телефон неправильно рахує кроки

| | 0 Comments| 18:11
Categories:

Зміст:

Як крокомір вважає кроки? Чому крокомір може вважати неправильно?

Тим, хто займається фітнесом або виконує вправи для схуднення, необхідний пристрій, що підраховує кількість кроків – шагомер. Це маленький і необтяжливий приладчик, який контролює кількість зроблених кроків при ходьбі або пробіжці. Часто ця функція включена в інші портативні пристрої – мобільні телефони, годинники, музичні плеєри. Розберемося, за яким принципом прилад працює і чому іноді неправильно рахує кроки.

Що це за прилад і як він працює

Як крокомір вважає кроки, залежить від виду приладу. Принцип підрахунку у них різний, оскільки шагомери бувають трьох видів:

  • Електронні. Функціонує за показаннями датчика, що переводить струшування в електронні імпульси, з кожним разом збільшуючи показання. Сучасні крокомери оснащені 2- або 3-осьовими акселерометрами з мікропроцесорами, утвореними на найскладніших алгоритмах. Цей пристрій потрібен для виключення помилкового підрахунку, коли виконуються інші дії. Електронні прилади дорогі, тому їх використовують тільки фахівці.
  • Електронно-механічні. Комбінований варіант, оснащений лічильником імпульсів і датчиком струсу. Коли людина йде або біжить, апарат передає коливальні імпульси, що приходять після кожного кроку. Потім лічильник обробляє інформацію і показує вже точний результат. Це найбільш популярні і часто застосовувані прилади.
  • Механічні. Механічний крокомір працює за іншим принципом. У приладі є грузик, який рухається за інерцією. Він проходить через натяжні пружини, які просувають вісь лічильника на один поділ вперед. Всі дії мають зубчасту передачу. Дані пристрої рідко зустрічаються, тому що зжили себе.

Апарат фіксує крок, враховуючи негативне прискорення тіла в момент опускання ступні на землю. Це і враховує електронний датчик.

Достовірність показів

Найчастіше крокомери прикріплюють до поясу, але повній людині зробити це непросто. Краще користуватися приладами, які запускаються автоматично при початковому русі. Прикріплювати шагомер на поясі потрібно у передньої зони стегна, в даному місці створюється найменше перешкод. Ще один варіант – фітнес-браслет, який також підраховує кроки.

Точність приладу також залежить від рівності поверхні, якою йде людина. Асфальт – це рівне покриття, і шагомер видає показання набагато точніше. Якщо йти по грунтовці, піску, кромці моря або річки, то в цьому випадку кути переміщення змінюються. Оскільки точність показу змінюється, рекомендується купувати прилад із захистом від вібрації. Звичайна похибка в роботі приладу досягає 5%, але це невисокий показник.

На точність свідчень впливає також походка людини. У кожного вона індивідуальна і специфічна, важливе значення має швидкість ходіння.

Довжина кроків – це теж індивідуальний показник і також впливає на точність розрахунку кроків. На свідчення навіть впливає ступінь розташування корпусу людини щодо поверхні землі. Якщо воно сильно нахилене, то свідчення будуть неточними.

Щоб перевірити крокомір на правдивість показань, можна встановити його на 0 і протестувати – пройти 20 кроків. Якщо на дисплеї буде вказано точні дані виконаних кроків, значить прилад справний.

Причини неправильного підрахунку і відсутність показань

Коли крокомір неправильно підраховує кроки, значить, він несправний. Застосовувати цей прилад не слід, неправильні показання знизять ефективність тренувань зі зниження ваги, наприклад. Можливо, порушиться баланс між з’їденими і витраченими калоріями, і корекція ваги теж буде здійснюватися неправильно. Якщо людина прагне нарощування темпу і кількості кроків, збільшує відстань, намічену на день, то помилково пораховано значення зіб’є процес збільшення навантажень.

Шагомер зобов’язаний функціонувати чітко і правильно, даючи свідчення активності без спотворень. Збій в його роботі порушить гармонійність щоденних тренувань і знизить їх ефективність.

Якщо крокомір неправильно вважає, що робити в даній ситуації? Частими видами несправності приладів вважаються:

  • Екран дисплея сірий або чорний, інформація відсутня. Цю несправність можна усунути самому, якщо уважно вивчити інструкцію з експлуатації приладу. Відсутність показників може бути внаслідок того, що апарат не вивели з енергозберігаючого режиму. Щоб це зробити, потрібно натиснути на кнопку MODE. Порожній дисплей може виникнути в результаті низької зарядки батареї.
  • Прилад включено, але підрахунок кроків не веде. Ця ситуація може статися внаслідок розрядженої батареї, її потрібно замінити. Якщо прилад прикріплений до поясу, потрібно перевірити його положення – він повинен бути підвішений вертикально, без перекосів. Прилад починає рахувати кроки після 5 пройдених, якщо немає даної кількості, він нічого не показує. Довжина кроку повинна бути більше 30 см, тільки тоді він почне підрахунок, тому що так закладено в налаштуваннях. Якщо йти кроками, що крадуться, то він теж «не зрозуміє», що людина пішла, і нічого не покаже.
  • Розрахунок кроків не збігається з дійсністю. При неправильному закріпленні його на талії, буде вважати кроки неправильно. Якщо апарат з 2D-сенсорною технологією поміщений в кишеню або сумку, то він теж буде неправильно рахувати.
  • Неправильно підраховує відстань, яку пройшла людина, і витрачені калорії за цей час. Тут потрібна допомога фахівця в налаштуванні і правильна подальша експлуатація. Іноді крокомір перестає працювати через довге перебування на сонці або в місці, де висока температура. Його слід перекласти в прохолодне приміщення подалі від сонця, і все увійде в норму. При занадто низькій температурі на дисплеї може бути нечітке зображення, необхідно перенести його в тепле приміщення.

Щоб шагомер працював без збоїв, потрібно дотримуватися правил його експлуатації та зберігання:

  • Він повинен перебувати в температурному режимі: не нижче -10 градусів і не вище + 40.
  • Не застосовувати гострих предметів для відкриття відділення для батарейки, можна пошкодити корпус.
  • Не допускати потрапляння на прилад рідини, пилу і дрібного сміття.
  • Очищати корпус вологою серветкою. Не застосовувати для цього хімічних засобів.

Якщо несправності в роботі приладу викликані неправильною експлуатацією, то гарантоване обслуговування скасовується.

Чому немає показань

Щоб крокомір правильно працював, потрібно вміти ним користуватися. Для початку роботи потрібно:

  1. У налаштуваннях необхідно задати показання довжини свого кроку.
  2. Розташувати прилад у вертикальному вигляді на ремені, на кромці кишені або на комі, нозі – залежить від моделі шагомера.
  3. Почати рух.
  4. Зняти дані з приладу в кінці тренування або дня.

Шагомер може вважати пройдені кроки при русі кроком, бігом, підйому-спуску сходами, при спортивній ходьбі.

Якщо ви вирішили підрахувати кількість кроків за цілий день, то куди б не помістили прилад, точний підрахунок кроків він не покаже. Тому що протягом дня людина робить різні дії: водить автомобіль, їсть, сидить за комп’ютером і рухає мишкою, ці помилкові рухи крокомір може також прийняти за ходьбу. Тому, в підсумку вийде велика похибка, що вплине на чистоту підвищення якості тренувань.

Досить популярний серед спортсменів браслет-шагомер. Це надійний і легкий пристрій, він рахує кроки і контролює активність, деякі моделі додатково підраховують калорії. Модель відрізняється точним рахунком і простотою застосування. Він має невелику вагу і не відчувається на куп’ясті.

В основному дані моделі шагомера надходять на ринок з Китаю. Це електронний прилад, що вимагає налаштування, встановлення спеціального додатку та реєстрації в комп’ютері або телефоні. Сам браслет потрібно правильно надягати, щоб датчик міг відраховувати пульс. Тому його потрібно розташовувати точно на пульсі, інакше прилад не буде нічого показувати.

Шагомер – це корисний і безпечний прилад, який покаже навантаження на організм, пройдену відстань, спалені при цьому калорії та інші параметри. Потрібно вміти правильно ним користуватися, для чого достатньо вивчити інструкцію щодо застосування.

Як увімкнути лічильник кроків на телефоні Xiaomi

Користувачі звикли відстежувати свою фізичну активність за допомогою фітнес-браслетів. Але виявляється, що смартфони Xiaomi мають вбудовану функцію, яка дозволяє рахувати кроки без використання додаткових пристроїв. Сьогодні ми дізнаємося, як увімкнути крокомір на телефоні Xiaomi за допомогою системної опції та додаткових додатків.

Що таке крокомір

Крокомір – це вимірювальний пристрій для підрахунку кроків під час ходьби або бігу. Існують механічні, електронно-механічні та електронні типи. Сучасні пристрої також фіксують пройдену відстань у кілометрах, маршрут (за допомогою GPS), загальний час та витрачені калорії.

Як це працює

Рухи фіксуються за допомогою акселерометра. Саме цей датчик присутній у всіх крокомірах. Спортсмени та науковці використовують професійні пристрої, в яких вбудовано кілька акселерометрів. Це підвищує точність вимірювання. Телефони та фітнес-годинники зазвичай мають по одному датчику, тому може бути похибка в підрахунку. Крок зараховується, якщо акселерометр визначає від’ємне прискорення тіла в момент, коли нога торкається поверхні. Електронні крокоміри дають найточніші результати, але найдоступніший варіант – електронно-механічний. Але смартфон іноді неправильно рахує кроки, що не підходить для професійних спортсменів.

Які моделі мають підрахунок кроків

Багато користувачів цікавляться, чи є в Xiaomi крокомір. Відповідь позитивна. На смартфонах цієї компанії можна активувати і налаштувати крокомір. Однак для цього все одно потрібно завантажити та встановити спеціальний додаток, Mi Health (про це читайте в наступному абзаці). Єдина вимога – оновлення до MIUI 11, версії, в якій крокомір з’явився на телефонах Xiaomi. Інструмент підрахунку кроків недоступний у застарілих мобільних пристроях, що працюють під управлінням MIUI 10 і нижче.

Де знайти вбудований крокомір на Xiaomi

  1. Змініть регіон на “Індія”.
  2. Активуйте стрічку віджетів. Там з’явиться додаток для крокоміра – Xiaomi Health, який потрібно завантажити на свій пристрій.

Налаштування крокоміра на телефонах з MIUI 13

У цьому параграфі ми дізнаємося, як користуватися крокоміром системи. Процес максимально простий.

Увімкнення

  1. На смартфоні відкрийте “Налаштування” і “Додаткові налаштування”. В “Регіон” рядка, ми вказуємо “Індія”.
  2. Поверніться до початкового меню, де виберіть пункт “Робочий стіл” вкладка. Перемістіть повзунок біля “Стрічка віджетів” до активного стану.
  3. На головному екрані проведіть пальцем вліво. Прокрутіть стрічку до пункту “Сходинки” розділ. З’явиться вікно із запрошенням завантажити крокомір Mi Health з GetApps. Погодьтеся, натиснувши на зелену кнопку.
  4. Дочекайтеся завершення завантаження та інсталяції. Потім натисніть на “Налаштування.

Основні функції

  1. Погодьтеся з умовами використання та перейдіть на головну сторінку. Вкажіть мету активності. Наприклад, 9000 кроків на день.
  2. На стартовому екрані ви можете побачити кількість зроблених кроків за день, тиждень і місяць. Внизу відображається інформація про час активності, пройдену відстань та витрачені калорії.

Спеціальної інструкції до крокоміра немає. Ви берете свій смартфон і йдете у своїх справах. Кроки будуть рахуватися в режимі реального часу і відображатися в додатку.

Усунення помилок

Вплинути на точність підрахунку неможливо. Єдине, що ви можете зробити, якщо програма не рахує кроки або робить це неправильно – перезавантажити смартфон і змінити місце, де ви носите телефон. Найкраще носити смартфон у вашій кишенідатчик точно зафіксує кожен крок.

Чому підрахунок кроків не працює

Якщо вбудований крокомір не працює, спробуйте видалити Mi Health і перевстановити його. Перезавантаження телефону також має допомогти. Завантажте крокомір з Google Play, якщо додаток Xiaomi неправильно рахує кроки. На які додатки варто звернути увагу – ми розповімо в наступному пункті.

У старих моделях крокомір може відмовлятися працювати через відсутність акселерометра.

Популярні сторонні програми

В Google Play можна знайти безліч програм для відстеження фізичної активності. Зараз ми обговоримо, який крокомір краще завантажити на Xiaomi (додатки підійдуть для всіх Android-пристроїв).

StepsApp

Один з найкращих крокомірів, з простим інтерфейсом і точним підрахунком. Після запуску програми, потрапляє на стартовий екран, де ви вказуєте свої параметристать, зріст, вага, довжина кроку та вік. Натисніть “Продовжуйте”.. Відкривається сторінка з кількістю пройдених кроків. Внизу – інформація про калорії, відстань та час активності. Ніяких зайвих опцій. Все зрозуміло на інтуїтивному рівні.

У розділі “Налаштування” можна змінити колірну схему, персональні налаштування, призупинити відлік кроків. Користувачеві також пропонується a PRO версія з наступними перевагами:

  • Ніяких оголошень;
  • Щоденні цілі щодо калорій, відстані та часу активності;
  • Імпорт даних з Google Fit;
  • Відобразіть крокомір на екрані блокування Xiaomi;
  • Більше кольорових тем.

Педометр – безкоштовний лічильник кроків і калорій

Це додаток зі схожим функціоналом. Відкриваємо програму і вказуємо стать, зріст і вагу. У наступному вікні надаємо всі запитувані дозволи. На головній сторінці завжди є інформація про кроки, відстань, калорії та час ходьби.

З можливостей програми ми хотіли б виділити вкладку “Досягнення” і режим “Тренування”, завдяки якому ви можете відстежувати свою фізичну активність в режимі реального часу.

Крокомір – лічильник кроків

Ще одна схожа програма зі схожою назвою. Вона виконує ті ж функції, що і два вищезгадані інструменти. Єдина відмінність полягає в дизайні та додатковій опції “Контроль води”.

Порівняння крокоміра смартфона з трекером Mi Band

Особливих відмінностей немає. Алгоритми дуже схожі: акселерометр вловлює рух людини і записує ці дані. Крокомір фітнес-браслетів Xiaomi Mi Band дає більш точний підрахунок, оскільки ці пристрої спеціально розроблені для відстеження фізичної активності. Інформація про кроки відображається на екрані годинника і в додатку Mi Fit.

Головна перевага Mi Band – крокомір з пульсометром. Ви можете відстежувати свій частота серцевих скорочень під час тренувань. У телефоні така функція недоступна. Тому людям, які активно займаються спортом, рекомендується придбати трекер. Якщо ж ви рахуєте кроки для розваги, то смартфона буде цілком достатньо.

FAQ

Чому лічильник кроків є не на всіх смартфонах Xiaomi?

Як зазначалося вище, це залежить від версії прошивки. Якщо у вас MIUI 11, то крокомір повинен бути.

Чому додаток крокоміра гальмує?

Зазвичай причини досить тривіальні: багатозадачність і нестача оперативної пам’яті. Спробуйте очистити кеш і перезавантажити пристрій.

Якщо у мене MIUI 13, чи можу я використовувати крокоміри з Google Play?

Так, сторонні додатки працюватимуть на будь-якій версії MIUI. Єдиний виняток – Mi Health, для якого потрібна MIUI 12 і вище.

Тепер ви знаєте, як активувати крокомір на телефонах Xiaomi і Redmi. Як бачите, функція налаштовується дуже легко і швидко. А ви користуєтеся лічильником кроків на своєму телефоні?