Чим помазати укус блохи в домашніх умовах

| | 0 Comments| 23:03
Categories:

Укуси бліх: профілактика та лікування

Більшість пересічних громадян вважає, що блохи кусали людей лише в середньовічні часи, коли не існувало поняття гігієни. Тоді навіть заможні дами носили під сукнями спеціальних собачок для вилову невидимих паразитів.

Часи змінились, але… блохи так і продовжують свою «чорну» справу. Скажемо більше – їм байдуже, кого кусати: собачку, котика чи сяючу здоров’ям і чистотою світську левицю. І коли вона побачить на тілі червонясті плями від укусів, починає грішити на домашніх тварин. Частково це справді так. Блохи можуть перескочити з теплокровних улюбленців на людину. Але, на жаль, існує окремий вид паразитів, котрі люблять поживитись саме людською кров’ю. Вони трохи більші за розміром і нападають, як правило, на мисливців та любителів пікніків. Пояснюється це тим, що блохи живуть на кроликах, ховрашках та інших теплокровних тваринках, які мешкають у лісі та полі. Вони з легкістю перескакують на двоногу жертву, яка помічає їх сліди лише після веселого застілля або приносить додому блошині яйця на підошвах взуття.

Як виглядають блохи?

Стрибаючі «вампіри» крихітні за розміром з червоно-коричневим відтінком панцира. Вони не мають крил, зате володіють унікальною технікою стрибків на великі відстані. Цьому сприяє пласке тіло та міцні ноги комахи. Харчуються виключно кров’ю тварин та людей, перестрибуючи з однієї жертви на іншу.

Зазвичай, ховаються у шерсті домашніх улюбленців, килимах, щілинах підлоги та постільній білизні. Тіла блох настільки тверді, що їх неможливо розчавити, тому вони можуть жити у коврових доріжках роками.

Побачити паразитів можна лише за умови, якщо вони сильно розмножаться. Тоді ви самі помітите, як вони стрибають на ваші меблі та штори. При зараженні зміниться і поведінка домашніх тварин. Бідолахи будуть постійно чухатись, кусатись, дряпатись і буквально вигризати місце укусу.

Захворювання, які передаються блохами

Відразу після укусу блохи тіло починає виділяти хімічну речовину – гістамін. Так реагує імунна система на слину блохи. В результаті утворюється червона свербляча цяточка. Такі «помітки», як правило, оточені ореолом запалення і розташовуються на литках та ступнях. Окрім того, блохи переносять наступні захворювання:

Досить часто блохи можуть «нагородити» свою жертву таким захворюванням шкіри, як пуликоз. Він виникає в результаті реакції на токсини, які потрапляють в людський організм через укуси. В даному випадку висипання і свербіж будуть не лише на ногах, але й по всьому тілу. Проявляється захворювання через кілька годин або днів після нападу бліх.

Симптоми алергії на блошині укуси

Як зазначалось вище, отримати укуси можна в такі способи:

  1. Блохи перестрибнуть на вас з диких або домашніх тварин;
  2. Ви принесете їх яйця із заражених приміщень або разом з вуличною грязюкою. Блохи почнуть розвиватись і оселяться у вас в домі.

Блошині укуси настільки болючі, що пропустити їх неможливо. Але й впіймати паразита не так-то просто. Занадто швидко він стрибає.

Згідно інформації ВООЗ, укуси утворюють на тілі доріжки. Вони сверблять і болять. Проколюючи своїм колючо-смоктальним апаратом шкіру, блоха не лише викликає больові відчуття, але й вприскує в ранку токсичну слину. Організм може реагувати на неї по-різному. В кращому випадку все закінчиться свербінням та висипанням. В гіршому – алергією або анафілаксією.

У випадку алергічної реакції на бліх, імунна система почне виділяти надмірну кількість гістаміну. В результаті жертва відчуватиме наступні симптоми:

  • висипання на тілі;
  • підвищену збудливість нервової системи, неспокій, тривогу;
  • головний біль;
  • підвищення температури тіла;
  • пронос;
  • утруднене дихання, котре може свідчити про анафілаксію.
  • набряк обличчя, рук, рота і губ.

Профілактика укусів бліх

Перш, ніж розпочати лікування, слід подбати про знищення шкідників у своїй домівці. Інакше зцілення не буде, адже на місці старих укусів утворюватимуться нові. Тому в якості профілактики здійснюйте наступні заходи:

  1. Пролікуйте домашніх тварин, адже блохи з легкістю змінюють господарів і можуть перескочити з котика чи собачки на вас або вашу дитину.
  2. Регулярно використовуйте пилосос для очистки килимових доріжок, штор та меблів;
  3. Не забувайте косити газони біля будинку;
  4. Виперіть та прокип’ятіть постіль, де сплять ваші домашні улюбленці;
  5. Одягніть на тварин протиблохові ошийники;
  6. Зберігайте чистоту в домі. Не ходіть по квартирі у вуличному взутті.
  7. Забороняйте дітям гладити безпритульних тварин.

Лікування блошиних укусів

Щоб позбутись свербіння, промийте місця укусів водою з милом. Якщо напад бліх стався на природі, прикладіть компрес із звичайної горілки або пакетик використаного чаю. Останній має у своєму складі дубильні речовини, які допоможуть впоратись з набряком.

По приїзді додому, спробуйте скористатись безрецептурними, протисвербіжними гелями, кремами та / або лосьйонами. Нанесіть їх на уражені ділянки собі та своїм домашнім улюбленцям. Шерсть останніх слід обробити також шампунем або порошком проти бліх.

Стосовно подальшого лікування тварин слід порадитись з ветеринаром.

Якщо народні методи не допомагають, медики рекомендують спробувати крем з гідкортизоном.

Якщо свербіж збільшується, а ранка починає розпухати – терміново зверніться до лікаря. Спеціаліст підбере антигістамінний препарат, котрий допоможе попередити симптоми алергії або анафілаксії.

Пам’ятайте! Чим швидше ви звернетесь за медичною допомогою, тим легше протікатиме лікування і простіше буде впоратись з наслідками укусу.

Джерела інформації:

  1. https://allergy.org.ua/alerhiia-na-ukusy-krovossalnykh-komakh/
  2. https://www.nhs.uk/conditions/insect-bites-and-stings/treatment/
  3. https://www.nhs.uk/conditions/insect-bites-and-stings/symptoms/

Як лікувати укус блохи? Кошти від укусу бліх. Що робити, якщо вкусила блоха

Блохи представляють собою паразитів, які харчуються кров ‘ю і поширені всюди. Вони паразитують в основному на тварин, але часто і люди піддаються їх укусам. Зараз існує понад дві тисячі видів цих комах, п ‘ятсот з яких можна виявити в нашій країні.

  • Різновиди бліх
  • Розпізнавання блошиного укусу
  • Порівняння блошиних і клопових укусів
  • Симптоми
  • Небезпека блошиних укусів
  • Наслідки
  • Перша допомога
  • Дії при появі алергічних реакцій
  • Лікування дерматофіліазу
  • Засоби від укусу бліх у вигляді мазей
  • Народна медицина
  • Позбуваємося шкідливих паразитів
  • Виводимо бліх у вихованців
  • Відгуки очевидців

Укуси цих кровосисних зазвичай не потребують спеціального лікування, незважаючи на хворобливість і свербіж, які зберігаються довгий час. Але в деяких випадках можливі алергічні реакції і шкірні захворювання, тому питання про те, як лікувати укус блохи, на сьогоднішній день залишається актуальним.

Різновиди бліх

Видів бліх існує величезна кількість, людина піддається нападам в основному такими паразитами, як Ctenocephalides canis (собача), Ctenocephalides felis (котяча), Pulex irritans (людська), Xenopsylla cheopis (щуряча) і Sp

У містах блохи живуть у підвалах і часто завдають неприємностей людям. Зазвичай вони мешкають на бродячих тваринах, хоча знаходяться там не постійно. Комахи можуть жити в килимах, оббивці меблів, землі. У людей може виникати алергія на укуси бліх. Комахи дуже маленького розміру, тому людина їх не помічає, до того ж вони здатні стрибати на відстань до півтора метрів.

Блохи відкладають личинки, які після кількох ліньок перетворюються на дорослих комах і нападають на нового господаря. Як правило, після двох днів припухлість у тому місці, де був здійснений укус паразитом, зникає, через чотири дні проходить і почервоніння.

Але так буває не завжди, нерідко симптоми укусу блохи можуть проявлятися у вигляді алергій, сильних подразнень, небезпечних захворювань шкіри. У таких випадках слід проводити лікування. При наявності серйозних наслідків рекомендується звернутися до лікаря.

Розпізнавання блошиного укусу

Багато хто задається питанням: якщо вкусила блоха, що робити. Перш ніж розглядати цю проблему, потрібно навчитися розпізнавати блошині укуси, які люди часто плутають з поразкою павуками і клопами. Необхідно уважно розглянути місце укусу. У його центрі буде видно два проколи, що допоможе відрізнити його від ураження іншими комахами. Це також говорить про те, що в цьому випадку людина має справу не з алергічною реакцією. Поразка блохами людина відчуває відразу, оскільки вони викликають біль. Пов ‘язано це з тим, що паразит не вводить в рану анестезуючу речовину, а впорскує фермент, який не дозволяє крові згортатися. Цей фермент викликає свербіж і набряк. Харчуються ці паразити щодня, але за відсутності харчової бази вони впадають у сплячку, в якій можуть перебувати до одного року. Після того як комаха пробудилася, вона накидається на жертву, сильно її кусаючи.

Порівняння блошиних і клопових укусів

як лікувати укус блохи, необхідно переконатися, що це саме вона завдала пошкодження, адже в житло людини можуть кусати кілька паразитів, наприклад, клопи, комарі та інше. Часто люди плутають рани від укусів клопів з ранами від бліх. Відрізнити їх можна за такими ознаками:

  1. Клопи полюють у нічний час. Блохи можуть нападати і вдень, і вночі.
  2. Він вводить в рану речовину з анестетиком, тому його укус не викликає больових відчуттів, під час ураженнями блохами людина завжди відчуває біль.
  3. Найчастіше блохи вражають ноги, а клопи – спину, руки і плечі. При цьому перші залишають після себе лінійну доріжку, що складається з чотирьох-п ‘яти проколів, в той час як другі можуть наносити рани в хаотичному порядку, але недалеко один від одного.

Знаючи, як вражають комахи, про яких йдеться в цій статті, можна без зусиль провести лікування в домашніх умовах. Але тільки в тому випадку, якщо організм не схильний до розвитку алергій та інших негативних наслідків. В іншому випадку необхідна допомога лікаря.

Симптоми

Отже, укуси бліх у дітей і дорослих викликають больові відчуття, як від уколу голкою. На місці ураження з ‘являється точка червоного кольору із запеклої крові, припухлість і сильний свербіж, який триває тривалий час. Ця реакція називається пулікозом. При постійному розчісуванні підвищується ризик поширення інфекції та освіти запального процесу. Особливо часто комаха кусає ділянку ступнів і гомілки, трохи рідше вражає руки і тулуб. Якщо не виникла алергія на укуси бліх, симптоми проходять протягом декількох днів. Але у деяких людей через два дні може спостерігатися нарив або рана невеликого розміру, яка може кровоточити. У інших відбувається важка реакція на блошиний укус, яка супроводжується болем у грудях, задишкою, сильною пухлиною або крапивницею. Симптоми після укусу котячою блохою проходять швидше порівняно з іншими видами цих паразитів. Найболючіші відчуття викликають ураження комах, які живуть на лосях. Очевидці стверджують, що при ураженні виникає біль, як від укусу бджоли, тому вони вже знають, чим обробити укуси бліх, щоб не було алергічної реакції.

Небезпека блошиних укусів

У багатьох тропічних країнах існують піщані блохи, які впроваджуються під шкіру людини і знаходяться там постійно, отримуючи регулярне харчування кров ‘ю. Поступово формується величезна кількість яєць у тілі блохи, укуси на ногах викликають сильне нагноєння. Якщо паразита вчасно не витягнути, це може навіть стати причиною ампутації кінцівок.

Блохи кусають сильно і регулярно, впорскуючи в кров людини токсини, які викликають подразнення шкіри. Ці паразити становлять небезпеку, оскільки переносять різні інфекційні захворювання. У медицині налічується близько двадцяти п ‘яти хвороб, які переносять блохи. Вони можуть передаватися через кров, а також механічним шляхом. Найнебезпечнішими прийнято вважати енцефаліт, сальмонельоз, тиф, гепатити В і С, сибірку, трипаносомоз та інші. Крім того, ці кровосисні комахи переносять яйця гельмінтів, які можуть потрапляти в шлунок. Так заражаються домашні тварини, які викушують паразитів зі своєї вовни. А від тварини гельмінти можуть передатися і людині.

Наслідки

Ми вже знаємо, що з ‘являються больові відчуття і свербіння від укусів бліх. Але якщо паразити кусають постійно і їх багато, то у людини може з ‘явитися невроз або психоз. Йому буде здаватися, що по його тілу постійно повзають комахи, навіть у разі їх відсутності. Якщо не вживати жодних заходів і пошкодження набудуть запущеного характеру, це може викликати гнійні захворювання шкіри, появу абсцесів і флегмонів.

Як було сказано вище, у деяких людей з ‘являється алергія, при якій почервоніння поширюється на величезні ділянки шкіри, з’ являється величезний набряк, підвищується температура. Також укуси бліх у дітей та алергіків можуть викликати розлад шлунка, труднощі з диханням, в деяких випадках настає анафілактичний шок.

Діти найбільше схильні до укусів цього паразита, причому, ураження можуть бути присутніми на будь-якій ділянці тіла, оскільки шкіра у дитини ніжна і тонка, паразиту дуже легко її прокусити. Також у людини може розвинутися дерматит, пулікоз.

Перша допомога

Першим неприємним симптомом при ураженні блохами є сильний свербіж, від якого страждають і діти, і дорослі. Тому укуси бліх на людині лікування передбачають, насамперед, засобами з дезінфекції рани, зняття болю, набряку і свербіння.

Спочатку уражене місце промивають мильною водою, споваскують і витирають насухо, потім наносять антисептик (зеленку, йод, спирт та інше). При цьому гарячу воду не рекомендується використовувати, оскільки це викличе сильний свербіж. Для зняття набряку рану протирають оцтом, розведеним водою у співвідношенні 1:1 або розчином лимонної кислоти.

Багато хто стверджує, що допомагає від укусів бліх звичайна харчова сода. Для цього її розводять водою до кашеобразного стану і роблять з цього розчину компрес.

Також можна скористатися медичними препаратами у вигляді мазі або крему. Це може бути, наприклад, “Незулін” або “Рятувальник”. Якщо у людини спостерігається розвиток алергічної реакції, необхідно негайно звернутися до медиків. Також рекомендується прийняти антигістамінні ліки, наприклад, “Супрастін”.

Дуже важливо не розчісувати рани, оскільки можна занести інфекцію, яка спровокує запалення і нагноєння.

Блохи можуть кусати і людину, яка спить. У цьому випадку, якщо є сильна поразка ніг, їх рекомендується перебинтувати, змастивши попередньо мазю від свербіння.

Багато медиків рекомендують прийняти з метою профілактики один з антигістамінних препаратів.

Дії при появі алергічних реакцій

У медичній практиці були випадки, коли виникав анафілактичний шок після ураження цими кровосисними паразитами.

При наявності алергічних реакцій на укуси бліх на людині лікування необхідно починати негайно, але тільки після відвідування лікаря. Самолікування в цьому випадку протипоказано, оскільки організм алергіка може по-різному відреагувати, стан може погіршитися.

Досвідчений лікар призначить антигістамінні препарати, лікарські засоби для зниження температури, а також припише седативні препарати. Першою допомогою в цьому випадку буде мазь “Гідрокортизон”, яка моментально купірує алергію. Тому єдиним, що може самостійно зробити людина до приходу лікаря, це змастити уражене місце мазям до появи негативних реакцій. Допоможе від укусів бліх цей препарат і дітям, тому його можна використовувати в дитячому віці.

Лікування дерматофіліазу

Крім простої реакції на укус і алергії існує прикордонний стан, який в медицині іменується дерматофіліазом. У цьому випадку з ‘являється висип, але ще не виникає симптомів алергічної реакції.

При цьому стані вживають ті ж заходи, що і при простій обробці ран. Спочатку рану промивають з милом, змащують спиртом або зеленкою, прикладають компрес з льодом. Зробити це рекомендується якомога раніше, а при перших ознаках погіршення стану потрібно звернутися до медичного закладу. Інакше можливий розвиток дерматитів.

Засоби від укусу бліх у вигляді мазей

Якщо у людини немає алергії на блошині укуси, лікування можна проводити вдома. Звичайно, спеціального препарату в цьому випадку в аптеці не знайти, але можна застосовувати безліч засобів, які усунуть неприємні симптоми. Для цієї мети часто використовують мазь “Боро-Плюс”. Вона недорога, швидко усуває запалення, набряк і сприяє загоєнню гнійних ран. Також добре підходить гель “Феністил”, який є універсальним препаратом від укусів комах.

При утворенні гнійникових ран застосовують “Левомеколь”.

Дієвим антигістамінним препаратом є в даному випадку мазь “Гідрокортизонова”. Її використовують тільки в екстрених випадках, оскільки вона містить гормони.

Народна медицина

Добре допомагають народні кошти від укусу бліх. Щоб позбутися набряку, потрібно приготувати содовий розчин з однієї склянки води і однієї ложки чайної соди. У цю суміш обмакують марлю і роблять компреси. Також часто застосовують примочки з відвару одуванчика, подорожника, чистотіла і календули. Або використовують сік цих рослин, а також часнику, якими протирають уражені місця. Дуже добре допомагає в цьому випадку гірка полин, вона не тільки знімає свербіж, а й відлякує паразитів.

Позбуваємося шкідливих паразитів

Ми вже знаємо, як лікувати укус блохи, і цей процес зовсім не складний. Але якщо поразки відбуваються регулярно, це може стати справжньою проблемою.

У будинку рекомендується обробити підлогу, особливо у ванній і кухні. Їх миють відваром з полину. Готують його так: 40 г листя рослини варять протягом десяти хвилин, проціжують і додають чверть шматка мила господарського, натерши його на терці. У цю суміш також додають півлітра води і миють підлоги в приміщеннях.

Кожен кут будинку або квартири потрібно пилососити регулярно, можна застосовувати пестициди проти комах. Усі речі рекомендується випрати в дуже гарячій воді, оскільки паразити бояться високих температур.

Полив газону сприяє ліквідації личинок паразитів, оскільки вони не живуть під водою. Також необхідна консультація ветеринара, якщо в будинку є тварини. Для них можна купити протилошині нашийники.

Якщо проблема бліх не вирішується, можна зателефонувати фахівцеві, який допоможе їх винищити.

Якщо дотримуватися цих рекомендацій, питання про те, як лікувати укус блохи, не виникне. У разі проживання в приватному будинку, на ділянці та господарських приміщеннях проводять дезінфекцію шляхом обприскування інсектицидами, наприклад, метопреном, попередньо прибравши сміття, листя, траву. Це робиться два рази через кожні чотирнадцять днів.

Виводимо бліх у вихованців

Звичайно, найкраще показати свого вихованця фахівцеві, але якщо немає такої можливості, то на допомогу можуть прийти народні кошти. Найбезпечнішим методом є механічна обробка вовни тварини. Для цього можна придбати спеціальну щітку, яка просочена спеціальними оліями з незвичним запахом, нею рекомендується регулярно вичісувати вихованця по всьому тілу, включаючи вуха і хвіст.

Також можна купати домашню тварину спеціальним шампунем, який можна приготувати в домашніх умовах. Для цього використовують будь-яку ефірну олію з різким запахом, наприклад, лавандову або грейпфрутову. Чотири краплі цього засобу змішують з касторовою олією, яка є базовою і застосовується для того, щоб у вихованця не виникло опіків на шкірі. У цю суміш додають рідке мило і невеликою кількістю гліцерину. Під час купання таким шампунем необхідно стежити за реакцією тварини – якщо вона стане сильно чесатися, її потрібно добре вимити чистою водою і припинити використання засобу надалі.

Відгуки очевидців

Багато очевидців вже знають: якщо вкусила блоха, що робити в першу чергу, так як не раз стикалися з даною проблемою. Дуже часто проводячи відпустку на морях, живучи на базах відпочинку, можна зіткнутися з такою неприємністю, як укуси бліх. Люди рекомендують брати з собою “Рятувальник” і в разі необхідності обробляти укуси. Це сприяє швидкому їх загоєнню та ліквідації неприємних симптомів.

Любителі активного відпочинку також стикаються з проблемою блошиних укусів, коли вирушають у похід і сплять у наметах. Вони стверджують, що після поразки з ‘являється сильний свербіж, який важко ігнорувати. Але, як відомо, розчісувати рани не можна, тим більше, за відсутності елементарних санітарних умов. У цьому випадку кожен турист повинен знати, чим помазати укуси бліх, щоб свербіти швидше пройшов. Ті очевидці, які користувалися “Дифенгідраміном”, відзначають, що цей засіб досить добре і швидко допомагає зняти симптоми, але має одну побічну дію – від нього хочеться спати.

Як бачимо, нічого складного немає. Головне, вжити заходів вчасно.