Чи можна після томатів садити перець

| | 0 Comments| 17:58
Categories:

Як правильно садити, вирощувати та доглядати перець

Перець – овочева культура, яку можна вирощувати в себе на ділянці.

Паростки перцю дуже чутливі до різких перепадів температур і тому цю культуру потрібно висаджувати вже тоді коли на дворі буде стабільна температура. При найменшому дискомфорті вони можуть загинути.

Виростити перець з насіння вам допоможе стаття:

Висаджування перцю

Для вирощування перцю найкраще підходять легкі грунти. Грунт під перець краще приготувати заздалегідь – восени або раньою весною: додайте до грунту компост і по 50 г калійних і фосфорних добрив, глибоко перекопайте.

Щоб перець гарно родив дотримуйтеся щорічної сівозміні та сумісництва на грядці.

Кращими попередники для перцю є: цибуля, огірки, гарбуз, капуста, рослини-сидерати, кабачок і морква.

Погані попередники для перцю: картопля, перець, помідори, фізаліс і баклажан.

Як садити розсаду перцю в грунт

Садити розсаду перцю в грунт потрібно на туж глибину, що вона росла до того в контейнері чи стаканчику. Краще висаджувати перець вкінці травня – середині червня, за схемою 40х40 см.

Перець не любить холодного грунту, і якщо ви хочете отримати багатий врожай, висаджуйте його на високі грядки (підняті до 30см).

Важливо!Перець схильний до перезапилення, тому якщо ви садите на своїй ділянці кілька сортів перцю, а особливо паприку, намагайтеся розташовувати їх на максимальній відстані один від одного, і по можливості розділяйте їх між собою за допомогою високорослих помідорів, кукурудзи та соняшника.

Догляд за перцем

Догляд за перцем складається з своєчасних поливів, підв’язування при потребі, прополок і підживлення.

Як поливати перець

Перець любить рясні, але не дуже часті поливи під корінь. Такі поливи допомагають рослині перцю формувати глибоку і розгалужену кореневу систему. При поливі намагайтесь уникати попадання води на стовбур, листя і плоди – це сприяє розвитку грибків. Для утримання вологи у грунті на довший час, грунт потрібно замульчувати (шар соломи…- 10 см).

Як і чим підживляти перець

Першу підгодівлю розсади перцю необхідно провести у фазі 1-2 справжніх листочків, якщо ви садити у непідготовлений грунт, для чого в 1 л води додають 0,5 г аміачної селітри, 1 г калійних добрив і 3 г суперфосфату. Друга підгодівля через 2 тижні після першої, дозу мінеральних добрив для неї необхідно подвоїти.

Ознаки браку добрив:

Обрізання перцю

Досвідчені садівники радять видаляти центральну квітку на рослині, що росте з першого розгалуження, це посприяє підвищенню врожайності куща.

Шкідники і хвороби перцю

Найбільш поширені хвороби перцю: біла гниль, фітофтороз, вершинна гниль, септоріоз, чорна ніжка.

Шкідники, які завдають шкоду: слимаки, білокрилка, совка, попелиця, колорадський жук і капустянка.

Після чого садити болгарський перець: величезний урожай забезпечено

Займаючись землеробством, не забувайте про правильну сівозміну.

Наближається сезон висадки розсади, а тому дачники і городники починають планувати, де вони будуть розміщувати грядки з тими чи іншими овочами. Багато хто думає, що можна не чергувати грядки, просто висаджуючи рослини на одному місці. Однак це не так, особливо важливо чергувати місце вирощування болгарського перцю.

Раніше УНІАН розповідав, чим підгодувати розсаду перцю, а тепер же пропонуємо вам дізнатися, після чого садити перець болгарський. Не всі замислюються про те, чи можна садити перці після томатів або ж чи можна садити перці після цибулі. Насправді це дуже важливо.

Займаючись городом, багато хто чув про правила сівозміни – систему вирощування овочів і фруктів на одній земельній ділянці. Грядки потрібно міняти. Не всі культури можна висаджувати в одному місці щороку. Чергування грядок допомагає уникнути багатьох хвороб, які знищують урожай. Крім цього, так ви збиваєте з пантелику шкідників, які просто не встигають “влаштуватися” на грядках.

Найкращі попередники для перцю – після чого можна садити розсаду

Існують деякі культури, після яких земля стає максимально сприятливою для перців. Наприклад, вам точно варто посадити на ділянці перці, якщо раніше там вирощувалися злаки або трави, бобові культури.

Ви можете посадити перець після кабачків, огірків і навіть патисонів. Крім цього, перець можна і потрібно саджати після білокачанної і цвітної капусти. Вони не “висмоктують” із землі всі важливі елементи, а тому грядки після них залишаються родючими.

Також ви можете висаджувати перець після часнику і цибулі. Вони позитивно впливають на урожай. Крім цього, досвідчені агрономи вважають, що перці можна садити після зелених овочів або коренеплодів.