Затопило ділянку в снт що робити далі

| | 0 Comments| 21:25
Categories:

Затопило ділянку навесні – що робити?

Весна у дачника часто асоціюється не тільки з підготовкою ділянки до нового сезону, але і з проблемою затоплення саду і городу талою водою. Той самий випадок, коли в свої заміські угіддя можна без проблем зайти виключно у високих гумових чоботях.

Чим шкідливий застій води на ділянці? Як мінімум тим, що в переповнених вологою місцях жодна культурна рослина не приживеться, а ті, що вже ростуть, ризикують загнити. Як максимум – постійна затримка вологи шкідлива також і для фундаменту будівель, оскільки в запущеному випадку може призвести до їх руйнування.

Чому ділянку затопило?

У цієї проблеми є кілька причин – як погодних, так і пов’язаних з конкретною місцевістю і розташуванням на ній вашої ділянки.

  • Ґрунтові води залягають надто близько до поверхні землі. Ще одна природна особливість, яка ніяк не залежить від вас. Посилюють проблему рясні опади та швидке танення снігу.
  • Ділянка знаходиться в низині. У цьому випадку вода буде неминуче застоюватися в саду і городі в силу його розташування.
  • На дачі глиниста земля. Цей вид ґрунту здатний утримувати вологу до такої міри, яка в підсумку досаджує дачнику. А все тому, що глина погано пропускає воду, і після опадів на поверхні ґрунту завжди з’являються її скупчення.
  • Весна обіцяє бути холодною і затяжною. Сніг тане, але ґрунт прогрівся ще недостатньо, щоб увібрати воду, а сонячні промені поки неяскраві. Погіршує ситуацію обсяг опадів, що рясно випадали під час зими.

Як врятувати ділянку від весняного затоплення

Обсяг і характер “” рятувальних “заходів залежить від причин, через які виникла така ситуація.

Виконайте канавки для відведення води

Цієї опції буде достатньо в тому випадку, якщо ділянка «» заплив «» виключно в силу погодних умов конкретного року. Так ви не тільки вбережете коріння багаторічних і озимих культур, але й звільніть від непотрібної вологості місце для прийдешніх посадок.

Застеліть затоплені місця картоном і газетами

Це окремо взята дія, звичайно, навряд чи усуне проблему, але на додаток до виритих канавок зі своєю скромною роллю вбирання деякого обсягу вологи впорається відмінно. Плюс картон виконає додаткову функцію тимчасових доріжок для дачі.

Обладнайте ділянку дренажною системою

Якщо вода на ділянці продовжує залишатися, потрібно вжити більш значних заходів щодо усунення затоплення. Незважаючи на додаткову працю, створення водойми або дренажної системи допоможе вам прибрати надлишки вологи з тих місць, де її бути не повинно. Головне при цьому – не пошкодити водоносну жилу.

Скоригуйте склад ґрунту на ділянці

Це стосується ситуації з глинистою землею. Щоб це виправити, регулярно вносьте в ґрунт пісок і торф, а також проводьте розпушування і мульчування. Гарний вплив також надає вапнування і внесення перепрілої органіки – всі перераховані заходи допоможуть поліпшити склад ґрунту.

Створіть високі грядки

Для дачників, чия ділянка знаходиться в низині, це справжній порятунок. Теплі грядки врятують посадки не тільки від затоплення, а й від перепадів температур, у весняний час відомих як поворотні заморозки.

Якщо ваша дача знаходиться в низині, можливо, перелічених дій буде недостатньо і доведеться піднімати грунт або взагалі терасувати ділянку.

Якщо розміри вашої ділянки дозволяють, то як додатковий захід боротьби із застоюванням води можна застосувати так звані «» осушуючі посадки «» і посадити на дачі кілька вологолюбних дерев. Це береза, верба, сосна і ялина. Аби згодом вони не зайняли своїм корінням всю ділянку, щоб їх не довелося спилювати і викорчовувати.

Що робити, якщо затопило приватний будинок (підвал, погріб)

В останні роки все частіше власники приватних будинків, готелів або баз відпочинку стикаються з проблемою, як висушити будови, які серйозно постраждали від наслідків затоплень або тривалих дощів. Особливо гостро проблема стоїть в окремих регіонах України.

У таких випадках ситуація стає критичною, і необхідно не падати духом, а робити швидкі дії для порятунку нерухомості і майна від руйнівної дії води.

Ми підкажемо, як поряд з традиційними заходами можна використовувати сучасні, пропоновані нами побутові осушувачі повітря Mycond, які допоможуть не тільки максимально знизити збитки від затоплень, а й провести відновлювальні роботи в найкоротші терміни.

Що робити, якщо будинок затопило

Так трапляється, і тисячі людей вже опинялися в подібних форс-мажорних ситуаціях. Так що не втрачаємо дорогоцінного часу і рішуче налаштовуємося на боротьбу з наслідками природних катаклізмів, або іншими результатами руйнівного впливу води на приватні оселі.

Попередні дії при загрозі повеней

Якщо ви дізналися про загрозу повені, слід зробити попередні заходи для порятунку будинку і майна:

  • спорудити і зміцнити загороджувальну «дамбу», або спорудити насип, щоб не дати воді потрапити у двір будинку;
  • перевірити чи оновити гідроізоляцію фундаменту і зовнішніх стін на більш високий рівень;
  • закрити герметично вхід, щоб льох або підвал не затопило водою;
  • закласти вхідні двері водонепроникними мішками з піском або землею;
  • закрити вікна першого поверху щитами або віконницями.

Затопило приватний будинок – що робити

  • Підтоплення часто трапляються раптово – як вдень, так і вночі. Необхідно стежити за повідомленнями місцевих медіа та завжди бути готовим до зміни ситуації.
  • Слід заздалегідь підготувати особисті речі першої необхідності: медикаменти, документи, запаси їжі та води на кілька днів, одягу і взуття, засобів зв’язку, джерела світла, походні газові плити, – щоб взяти з собою при евакуації або на час очікування спаду води, якщо ви будете перебувати на другому поверсі або на горищі.
  • Якщо вода вже прибуває, необхідно обов’язково відключити електропостачання та газ, і перенести найбільш цінні речі в будинку на більш високий рівень – на верхній поверх або на горище.
  • Якщо є можливість, мешканцям необхідно перебратися на підвищення, подалі від води, що прибуває.
  • У критичних випадках закривайте будинок, терміново зв’язуйтеся з рятувальними службами і підготуйте дорослих і дітей для евакуації із зони повені.

Дії після повені, паводку

  • Уважно перевірте і оцініть ступінь пошкодження будівель: наскільки вони постраждали від води, чи є загроза обвалу або перекосу несучих конструкцій, наскільки виявилися затоплені цокольні поверхи, підвал або погріб.
  • Всі речі і предмети інтер’єру, які зазнали впливу води, необхідно продезінфікувати, вичистити і висушити. Можливо деякі з них вже не підлягають відновленню.
  • Не вмикайте електрику і газ, поки служби, що обслуговують ці мережі, не переконаються в їх робочому стані.
  • Для безпеки не користуйтесь електромережею, поки будинок повністю не висохне.
  • У теплу погоду повністю відкрийте вікна для максимального провітрювання.
  • Для якнайшвидшого висушування вимитих і оброблених речей, а також приміщення в цілому, скористайтеся осушувачем повітря.
  • Увімкніть його на інтенсивне осушення і підключіть шланг для відведення конденсату в більшу ємність або в каналізацію.
  • Так само осушувач повітря допоможе швидше прибрати вологою, що просочила стіни і підлоги. Про це докладніше йтиметься нижче.

Перерахуємо, що входить у відновлювальні роботи, які терміново належить провести в будинку після того, як вода пішла.

  • Все, що заважає висиханню поверхонь, слід винести назовні (килими, речі, меблі).
  • Дерев’яні меблі, а особливо елементи з ДСП і ДВП, навряд чи піддадуться реставрації (особливо, якщо потоп тривав кілька днів). З цим просто потрібно змиритися.
  • Наступний крок – очищення поверхонь від бруду, якого буває дуже багато. Можна використовувати як ручну очистку, так і мийку під високим тиском.
  • У житлових приміщеннях будинку слід забезпечити максимальне провітрювання, після чого задіяти осушувачі повітря. Це необхідно зробити якнайшвидше, щоб запобігти вірогідності утворення грибка і плісняви.
  • Найважливіший етап – сушка будинку з використанням сучасних осушувачів повітря. Це найшвидший і самий економний варіант для повного позбавлення будинку від вологи після затоплень нижніх приміщень.

Зауваження! Осушення повітря проводиться в закритому приміщенні, немає потреби в постійному відкриванні вікон. Осушувач витягує вологу з стін і підлоги поступово, на повну глибину матеріалів. Він створює знижений рівень вологості повітря в кімнаті, при якому стимулюється швидке вилучення вологи з глибинних шарів штукатурки стін і з конструкції підлоги. Процес не залежить від погоди зовні і не вимагає нагрівання повітря приміщення.

  • Підлогові покриття (ламінат, паркет, лінолеум) при тривалій дії води повністю демонтуються з подальшим просушуванням та дезінфекцією основи і монтажем заново підлоги.
  • Покриття з керамічною плиткою частенько залишаються неушкодженими, якщо використовувалися якісні матеріали для монтажу.
  • Також осушувач успішно витягує вологу із стін, перекриттів і конструкції підлоги.
  • Якщо затопило приватний будинок через зливи, і необхідно висушити промоклі стелю і стіни, врятувати шпалери та захистити поверхні від цвілі і грибка, єдиний ефективний метод — осушувач повітря. Беріться за осушення будинку відразу після відступу паводку або припинення зливи.

Що робити, якщо затопило підвал у будинку

  • Безумовно, у разі паводку найбільше постраждають цоколь, підвал і льох.
  • Виносьте все, що там зберігається, для дезинфекції і миття. Незначні наслідки затоплень можна усунути самостійно, виносячи брудну воду за допомогою відер. З серйознішими підтопленнями (на декілька кубів або навіть десятків кубів води) можуть впоратися мотопоки що немає, зверніться по допомогу до пожежників або рятувальних служб надзвичайних ситуацій.
  • Бруд і занесений з паводком сміття необхідно також прибрати і винести.
  • Після того як вода видалена з підвалу, вмикайте осушувач повітря. Він швидко, без провітрювань, прибере вогкість, не допустить появу грибка, висушить підвал спочатку в інтенсивному, а потім в автоматичному режимі до стабільно безпечного рівня вологості повітря в 50-60% RH. Використайте один осушувач по черзі в окремих кімнатах, або декілька осушувачів одночасно в різних приміщеннях.
  • Після цього проводять дезинфекцію усіх поверхонь і оздоблювальні роботи в підвалі.
  • Висушити приміщення після нанесення покриттів також допоможе осушувач.

Що робити, якщо затопило погріб

  • Необхідно виконати той же перелік робіт по видаленню води і осушенню, що викладався вище. Як позбавитися від води в погребі – ви вже знаєте.
  • Спочатку виносимо все, що там зберігалося, промиваємо і висушуємо. Банки і ємності миємо і дезинфікуємо.
  • Стіни і підлогу після видалення води вичищаємо і висушуємо за допомогою осушувача повітря, поверхні дезинфікуємо і готуємо під покриття.
  • Що робити, якщо затопило погріб з продуктами? Все залежить від часу дії води. Запаси овочів, якщо заздалегідь не вдалося їх винести з льоху, зазвичай стають непридатними до вживання.
  • Не забудьте перевірити, чи не засмітилася вентиляція льоху.
  • На майбутнє необхідно зробити кроки щодо надійної гідроізоляції стін льоху від попадання паводкових або стічних вод.

На допомогу рекомендуємо надійні осушувачі побутової серії від британського бренду:

​для приміщень до 50 м 2 – Mycond Roomer Smart 25 з продуктивністю вологовидалення 25 л за 24 години роботи;

для кімнат до 35 м 2 – інтелектуальний дизайнерський осушувач Mycond Yugo Smart 16, здатний видаляти до 16 л води на добу.

Переваги пропонованих нами осушувачів MYCOND:

  • висока якість за європейськими стандартами,
  • доступна ціна,
  • економні енергозатрати,
  • прямі поставки від виробника,
  • надійний сервіс,
  • гарантійне обслуговування по всій Україні.

Мати свій особистий приватний будинок, дачу або котедж, безумовно, престижно і зручно. Ви отримуєте безліч переваг в порівнянні з жителями завантажених міських мегаполісів, однак необхідно передбачити всі можливості щодо захисту свого житла від впливу погодних факторів і природних катастроф.

Приватний будинок буде схильний до постійної загрози затоплення, якщо є такі передумови:

  • близькість будови до будь-якого водоймища, високий рівень грунтових вод;
  • часті весняні паводки, пов’язані з таненням снігу;
  • повені через затяжні зливи і розливу річок;
  • недотримання будівельних норм на час спорудження будинку і погана гідроізоляція фундаменту;
  • непродумана або повністю відсутній захист місця, де знаходиться будинок, від підтоплень.

Бувають також банальні аварії техногенного характеру (прорив дамби, аварія на водопроводі або в системі каналізації, незакриті крани), які також загрожують затопленнями будинку.

Що робити, якщо будинок, льох або підвал затопило? Передбачте наперед все, щоб не допустити або звести до мінімуму наслідки повені або затоплення. Але, якщо вже так сталося, основну допомогу в приведенні приміщення в порядок нададуть вам високоефективні осушувачі повітря Mycond, які допоможуть осушити і підвал, і погріб, і кожну кімнату в будинку, без вентиляції і зайвих витрат.

Осушувачі повітря надійно захистять будинок від цвілі і грибка, зведуть до мінімуму псування водою покриттів і майна, скоротять ваші витрати, а також забезпечать безпечне повітряне середовище вам і вашій родині.

Скачки напряжения, мусор и воры: как можно решить 5 основных проблем в СНТ

Садоводы обычно не хотят платить большие взносы, но хорошие условия в СНТ требуют денег.

Раньше садовые некоммерческие товарищества называли коллективными садами — пожалуй, в этом коллективизме и есть корень многих проблем. Чтобы в СНТ было комфортно, все должны соблюдать определенные правила проживания, вовремя платить взносы, а если решили участвовать в управлении — думать о других и не воровать.

На практике так происходит не всегда. Люди мусорят, загрязняют воду, копят долги и скандалят, когда им на это указывают.

Я работала четыре года в составе правления СНТ, а затем два года в ревизионной комиссии. Составляла и проверяла документы товарищества, общалась с садоводами и помогала решать финансовые вопросы. В статье перечислю пять основных проблем любого товарищества, а также дам советы, как их решать.

Выбирайте, что надоело:

Часто отключают свет и скачет напряжение

В чем суть проблемы. Из-за скачков напряжения и постоянного отключения электричества сгорает бытовая техника. Еще в некоторых СНТ пониженное напряжение: вместо 220 В в розетках может быть 180 В. Это плохо сказывается на оборудовании: например, часто ломаются садовые насосы, поэтому люди вынуждены покупать стабилизаторы. А когда прибор мощный, например нужен электросварщик, чтобы починить забор, приходится использовать мощный бензиновый генератор.

Почему так происходит. Многим СНТ по 30—50 лет: когда они создавались, люди не жили в садоводствах круглый год — бытовой техники в домах практически не было. Поэтому туда протягивали слабые линии и ставили маломощные трансформаторы. А если рядом несколько СНТ, то их опоясывали километровыми воздушными проводами, которые сейчас уже износились.

Часто в СНТ бывает тупиковая линия электропередачи — если отключили свет, это проблема только СНТ, дальше линия не уходит. Как следствие, устранять такие аварии никто не торопится.

Знаю случаи, когда в СНТ линии электропередачи вообще не стоят на чьем-либо балансе и считаются бесхозными. Их пытаются обслуживать сами дачники, в результате провода там соединены опасными скрутками, а отключения случаются еще чаще.

В старых СНТ в основном вот такие линии электропередачи — провода иногда рвутся даже от сильного порыва ветра

Опоры низковольтных ЛЭП раньше делали деревянными, и уже много лет их никто не осматривал и не проверял, насколько они сгнили

Как решать. Самое главное — разобраться, кто и за что отвечает в электрическом хозяйстве. Вот из чего оно состоит:

  1. ЛЭП до трансформатора.
  2. Трансформатор, который понижает высокое напряжение до 0,4 кВ.
  3. Линия с напряжением 0,4 кВ, которая от трансформатора разветвляется по саду до каждого домика.

Эти части могут быть в руках одного собственника или нескольких. Расскажу про наиболее частые варианты.

Если всем владеют энергетики, то по закону рано или поздно они будут вынуждены модернизировать подстанцию, обновить кабели и опоры. Можно написать жалобу на перебои со светом, и энергетическая компания обязана ответить. А если зафиксировать приборами скачки напряжения и оформить от СНТ претензию за нарушение условий договора поставки электроэнергии, проблемы решатся быстрее.

Может быть так, что ЛЭП принадлежит одному из СНТ, а потом стоят трансформаторы разных садоводств, от которых ветвятся их же кабели 0,4 кВ. Это самый распространенный вариант. Владелец ЛЭП обязан поддерживать ее в исправном состоянии, поэтому СНТ придется содержать своего электрика или регулярно нанимать их на стороне. В этом случае собственник ЛЭП приравнивается к территориальной сетевой организации и вправе рассчитывать на получение компенсации затрат от государства.

Обслуживание трансформатора и потребительской линии в конкретных садоводствах лежит на них самих. Например, в нашем СНТ два года назад заменили все опоры для электрокабеля и поменяли старые кабели на новые: мы скинулись по 5000 ₽ с участка, правление наняло подрядную организацию.

Если ЛЭП бесхозная, за нее никто не отвечает. Самый лучший выход здесь — перейти на прямые договоры каждого садовода с электросетевой организацией. Получится, что энергетики обязаны обеспечить подачу электричества до точки подключения, а значит, им придется решать вопрос с ЛЭП. При такой схеме у каждого дачника свой счетчик и свой договор на электроснабжение — как у жильцов квартир или частных домов.