Заміокулькас догляд пересадка в який горщик

| | 0 Comments| 18:56
Categories:

Як правильно пересадити заміокулькас в домашніх умовах?

Заміокулькасу, як і будь-якому кімнатному квітці, періодично потрібна пересадка. Коли і як це робити, з якою періодичністю, про особливості процедури — читайте нижче.

Як зрозуміти, що заміокулькас потребує пересадки?

Пересадка-травмуюча операція для рослини, підходити до неї потрібно відповідально. Бульби кореневої системи “доларового дерева” уразливі і вимагають обережності при пересадці.

важливо! заміокулькас, як всі Ароїдні, в міру токсичний, тому при роботі з рослиною необхідно надягати рукавички, а по закінченню — мити руки з милом.

Заміокулькасу потрібна пересадка в наступних випадках:

  1. Після покупки . Рослині необхідно адаптуватися до нових умов утримання. Але, з іншого боку, йому може бути тісно в горщику, де грунт використовується для тимчасового утримання і не придатний для подальшого вирощування. Оптимальний варіант пересадки-через 2-3 тижні після покупки.
  2. Якщо рослина ще молоде (пересаджують щорічно в горщик трохи більше попереднього).
  3. Сигналом для пересадки дорослої рослини послужать випирають на поверхню грунту і пророслі через дренажні отвори коріння .

Коли і як часто потрібно пересаджувати рослину?

–>Пересадку «доларового дерева» краще проводити навесні при початку активного росту. Щоб визначити, як часто необхідно пересаджувати заміокулькас, потрібно знати вік рослини. Молоді екземпляри (до 3 років) необхідно пересаджувати щороку. Дорослі рослини-у міру розростання коренів і повного заповнення земляної грудки кореневою системою (приблизно 1 раз в 4 роки). Якщо заміокулькас придбаний восени, зайнятися його пересадкою варто в цьому ж сезоні.

Підготовка до пересадки

Дорослі рослини, як правило, сильно розрослися, що представляє певні труднощі при пересадці. Земляний кому рясно зволожують, а горщик злегка стискають з усіх боків для кращого вилучення коренів. Пересадку проводять методом перевалки, що забезпечує найбільшу збереження коренів і листя. Під час пересадки квіти великого розміру бажано покласти на бік і обернути листя тканиною, щоб не зламати.

Будь-яке пошкодження відкриває ворота для проникнення інфекції і паразитів, тому місця пошкоджень необхідно обробити точеним активованим вугіллям або корицею. Під час процедури можна відокремити від куща листя з бульбами для подальшого розмноження. Розмножують» доларове дерево ” також живцюванням і відрізком пера.

Вибір горщика

До вибору горщика слід підійти з розумінням розвитку заміокулькаса:

  1. Надземна частина рослини починає рости швидше при заповненні корінням всієї ємності горщика. Тому нова ємність не повинна бути набагато більше попередньої (приблизно на 15%).
  2. Листя утворюють велику зелену масу, а коренева система недостатньо велика, щоб забезпечити рослині стійкість. Тому горщик потрібно вибирати невисокий і широкий, а листя підв’язувати. Можна помістити горщик з рослиною в кашпо з широкою основою.
  3. Часті пересадки і вразливість коренів схиляють до вибору горщика з пластика, який в разі необхідності можна буде розрізати, зберігши в цілості кореневу систему.

чи знаєте ви? Замиокулькас вважається символом китайського Нового року, і в Китаї його називають «золоте дерево».

Підготовка грунту і дренажу

Заміокулькасу потрібно легка пухка волого – і повітропроникна грунт, яку можна купити в магазині (з позначкою «для сукулентів і кактусів») або приготувати самостійно, змішавши рівні частини торфу, хвойної і листової землі, грубозернистого піску. Пісок можна замінити перлітом або цеолітом.

Кислотність грунтової суміші повинна бути нейтральною, субстрат не повинен містити багато органіки. Не можна використовувати глинистий грунт, яка не забезпечує аерацію кореневої системи.

Покрокове керівництво пересадки ” доларового дерева»

Після підготовки горщика і грунту для пересадки, можна приступати до процесу.

Послідовність дій така:

  1. На дно ємності насипати 2 см дренажного матеріалу — керамзит, бита цегла без пилу, галька, поламаний пінопласт.
  2. Потім підготовленим грунтом на третину наповнити посадкову ємність і помістити земляний кому заміокулькаса в центрі. Очищати коріння від попереднього грунту не потрібно. Єдине, що потрібно зробити — оглянути коріння на предмет загнивання.
  3. Досипати грунт, залишаючи на поверхні верхні бульби і злегка ущільнити грунт.
  4. Якщо поверх грунту укласти мох сфагнум, це позбавить землю від пересихання.
  5. Після пересадки рясно полити рослину до витікання води через дренаж, звільнити піддон від води, щоб уникнути застою.
  6. Помістити пересаджену рослину в напівтемне місце на кілька днів для адаптації.
  7. Помірний полив провести через 3 дні і перемістити заміокулькас на постійне місце.

важливо! при пересадці заміокулькаса верхні бульби повинні приблизно на 1 см залишатися над поверхнею грунту. Повністю присипати їх грунтом не можна.

Подальший догляд після пересадки

Слід пам’ятати, що після пересадки рослині потрібно адаптуватися до нової грунті і горщика, тому можлива затримка росту або пожовтіння листя.

Місцерозташування

При догляді після пересадки потрібно знати потреби рослини у волозі, в температурі змісту, освітленості місця розташування: Температура:

  • Влітку – в межах + 18 . + 24 ° C. При підвищенні температури вище + 28 ° C в закритих приміщеннях необхідно регулярне провітрювання;
  • Взимку – бажано забезпечити утримання в прохолодному приміщенні з температурою + 16 . +18 ° C, але не нижче +12°C.

Освітленість:

  • Для заміокулькаса необхідно світле місце з розсіяним світлом, але пам’ятайте, що не завжди рослина може поміститися на підвіконні. При високому зростанні його поміщають на підлогу, а це змінює освітленість;
  • При довгому світловому дні в літній сезон підходять вікна східного і північного напрямку, можна виносити на відкрите повітря злегка притіняючи;
  • Взимку потрібно помістити ближче до вікна південного напрямку, при нестачі світла рослина досвічують фітолампи.

важливо! при попаданні прямих сонячних променів в жарку пору на листках виникають опіки. Притінення-вихід з такої ситуації.

Заміокулькас не вимагає обприскування, але для естетичного вигляду і для профілактики шкідників листя необхідно регулярно протирати м’якою вологою тканиною або обмивати теплим душем, прикриваючи грунт від зайвого намокання.

Полив

Маючи коріння суккулента, заміокулькас не страждає від сухого повітря і нестачі вологи. Полив проводять рідко, тільки переконавшись в просиханні грунту (приблизно раз на тиждень). Поливають рясно до протікання води через дренажні отвори, потім звільняють піддон від надлишку води. Взимку полив скорочують до мінімуму, в залежності від положення квітки щодо опалювальних приладів і сухості повітря в приміщенні.

Добриво

Як і будь-яка рослина, заміокулькас в період зростання потребує поживних речовинах, і внесення добрив проводять з початком росту листя з квітня кожні три тижні. Для підгодівлі краще використовувати спеціальні добрива для сукулентів і кактусів, де правильно збалансований склад поживних речовин і мікроелементів і врахована кислотність грунту.

чи знаєте ви? вважається, що заміокулькас не можна приймати в якості подарунка — необхідно заплатити невелику, чисто символічну плату. Тільки в цьому випадку квітка знайде магічні здібності і принесе власнику добробут.

При використанні добрив для кімнатних рослин концентрацію зменшують в 2-3 рази.

Можливі проблеми

При несприятливих умовах, порушення умов утримання і зараженні від сусідніх квітів можуть виникнути такі проблеми:

  • Жовтіють листя – надлишок або недолік вологи, перепад температур і протяги, старіння, передозування добрив;
  • Темні плями на листі – надлишок і застій вологи, низька температура;
  • Сухі жовті плями на листі – сонячний опік;
  • Листя засихають і опадають – природні процес старіння, якщо з’являються нові;
  • Листя витягуються, зменшується число пір’я, вони слабкі і близько посаджені – недолік освітлення в період зростання;
  • Гниє корінь – недолік світла і надлишок вологи;
  • Повільне зростання і відсутність нових пагонів – недолік світла, тісний ємність, заглиблення при посадці;
  • Обломилася гілка – видалити гострим ножем і зріз продезінфікувати активованим вугіллям або корицею;
  • Може піддаватися нападу шкідників (попелиця, павутинний кліщ, щитівка) — при перших ознаках зараження квітка обробити інсектицидами спрямованої дії.

Відео: Як пересадити заміокулькас

Виросте дуже швидко: як і коли правильно пересаджувати заміокулькас

Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!

Заміокулькас – популярне кімнатна рослина, що виростає до одного метра у висоту та має темно-зелене потовщене листя. Загалом це невибаглива рослина, але неправильні умови або недостатній догляд можуть призвести до несприятливих наслідків.

Заміокулькас слід регулярно пересаджувати в трохи більший горщик, щоб дати йому можливість вільно розростатися. Як і коли правильно це робити, розповіло видання Porady Interia.

Коли пересаджувати заміокулькас

Пересадку заміокулькаса краще проводити ранньою весною або наприкінці літа. Молоді рослини потребують щорічної пересадки, а старі – кожні 2-3 роки, залежно від стану кореневої системи.

Заміокулькас стійкий до нестачі вологи, але її надлишок призведе до загнивання і відмирання коренів. Також потрібно пересаджувати заміокулькас, коли його листя почало жовтіти.

Як пересадити заміокулькас

Пересадку слід проводити у захисних рукавичках, адже від контакту з соком може виникнути подразнення шкіри.

Обережно переверніть горщик догори дном, щоб коренева маса потрапила вам в руку. У новому горщику зробіть отвори і насипте шар керамзиту. Помістіть туди заміокулькас, засипте свіжою землею і трохи полийте.

Заміокулькас не любить протягів, найкраще почувається в тіні або півтіні, але рослину не можна повністю позбавляти сонячного світла. У період вегетації підгодівлю радять проводити робити кожні 2-3 тижні, використовуючи багатокомпонентні добрива або підживлення домашнього приготування. Поза вегетаційним періодом заміокулькас не вимагає інтенсивних підгодівлі (достатньо одного разу в два місяці).

Який субстрат обрати

Ідеальний ґрунт для заміокулькаса повинен мати pH 5,5-6,5. У субстрат можна додати пісок або дрібний гравій. Також не варто забувати про дренажний шар, який допоможе уникнути перезволоження. На дно горщика варто покласти керамзит або інший легкий заповнювач, який використовується в якості дренажу. Його суцільний шар, поміщений в горщик, забезпечить вільний стік води.

В який горщик пересаджувати рослину

Правило просте: ємність, в яку ми пересаджуємо заміокулькас, повинна бути приблизно на 2-3 см ширше попередньої.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Горщик, ґрунт та маленькі хитрощі: як пересадити заміокулькас

Заміокулькас, який ще у народі називають доларове дерево, доволі невибаглива рослина. Йому потрібна помірна вологість та часткове затемнення. Але й цей вазон час від часу потребує пересадки. Як правильно пересаджувати заміокулькас, як підібрати ґрунт для цього, горщик та, найголовніше, як часто варто вдаватися до такої маніпуляції – розповідає експерт у матеріалі Фактів ICTV.

Як часто варто пересаджувати заміокулькас

Молодий заміокулькас росте швидше, ніж дорослий його сородич, тому горщик доводиться міняти частіше. Зазвичай у такому разі пересаджувати заміокулькас потрібно у міру збільшення розмірів вазону – тобто щороку.

Пізніше пересадка потрібна раз на два роки. А заміокулькас віком старше 6-7 років, взагалі пересаджують раз на п’ять років.

Також рослині може знадобитися пересадка, якщо наявні ознаки загнивання коріння – листя жовтіє та опадає. До речі, раніше Факти ICTV писали, я к врятувати заміокулькас і про догляд за рослиною.

Як пересаджувати заміокулькас

Наш постійний експерт з рослин Ліліана Лавринець зізнається, що заміокулькас входить до її п’яти улюблених рослин. І одна з причин таких вподобань – простота у догляді та легка пересадка.

– Пересаджувати цю рослину доволі легко, за це я її люблю, – каже Лавринець.

Крок 1. Обираємо ґрунт та горщик

Для пересадки заміокулькаса підійде універсальний ґрунт. Він цілком збалансований. Якщо ви готуєте суміш самі, її склад може бути таким: листова земля, дернова земля, торф, пісок у рівних частинах. Можна додати мох-сфагнум.

– Обираємо ґрунт. Я раджу саме універсальний, але пухкий, що має відчуватися на дотик, – говорить знавець рослин.

Для заміокулькаса краще обрати глиняний або керамічний горщик. Річ у тім, що коріння рослини, розростаючись, легко можуть зламати пластикову ємність.

Крок 2. Оглядаємо рослину

Щоби пересадка заміокулькаса не призвела до загибелі рослини, варто впевнитися, що рослина здорова. Для цього ретельно огляньте вазон на наявність шкідників.

– Спочатку оглядаємо рослину, чи здорова. Це найголовніший пункт під час пересадки. Якщо здорова, переходимо до пересадки, – каже Лавринець.

Крок 3. Виймаємо заміокулькас

Після оглядин рослини потрібно вийняти її з горщика і перевірити корінці на наявність гнилі. Якщо є чорна частина, то необхідно обрізати її до здорової. Після зріз варто обробити дезінфектором, наприклад перекисом водню.

– У моїй практиці перекис водню є універсальним дезінфектором, – запевняє Лавринець.

Крок 4. Засипаємо дренаж та ґрунт

Після того як перші етапи пройдено, можна починати, власне, саму пересадку заміокулькаса.

– За потреби розділяємо заміокулькас. До речі, його можна просто розділити та мати дуже багато вазонів із одного. Адже це дуже гарна квітка та прекрасний очисник повітря, – говорить експерт.

Щоб пересадити заміокулькас, знизу засипаємо дренаж, зверху – ґрунт. У землі робимо ємність та садимо рослинку. Після цього стебло прикопується, щоб кореня не було видно зовсім.

Земля насипається в горщик так, щоб від країв ємності зверху залишалося 1,5 см.

Крок 5. Полив

Після пересадки заміокулькас потрібно добре полити водою. Але, застерігає експерт, не поливайте рослину добривом одразу після пересадки.

– Не поливайте вазон добривом одразу! У рослини і так шок від пересадки, а тут ще добриво. Застосовуйте підживлення щонайменше через 1,5-2 тижні, – говорить фахівець з рослин.

Також вона радить за першої ж можливості винести заміокулькас на вулицю, а саме під дощ.

– Він обожнює дощ, тоді заміокулькас піде вгору, – говорить Лавринець.

Заміокулькас: догляд після пересадки

Після пересадки заміокулькас не потребує якогось особливого догляду. Його потрібно поливати раз на тиждень та тричі на 7 днів обприскувати.

– Чесно кажучи, догляд у мене стандартний для усіх рослин – тричі на тиждень обприскую та раз на тиждень поливаю. Але будьмо чесними, причина неуспіху в розведенні рослин – ігнорування регулярності. Проте навіть при ретельному догляді бувають невдачі.

Перебуваючи у відпустці, я зрозуміла одну річ, що хоч би як я доглядала за рослиною, все не угледіти – і хвороби, і комахи бували. Це мене спіткало на моєму шляху. А коли я свої 50 рослин залишила на чоловіка, він поливав їх тільки раз на тиждень, і то не факт, і рослини мають шикарний вигляд. Тому й таке буває. Але це радше виняток, ніж правило. Тому не варто забувати про догляд за рослиною, – ділиться досвідом Лавринець.