Який штраф за відсутність жилета у човні

| | 0 Comments| 19:23
Categories:

Штрафи: їх види та що з ними робити?

Права та обов’язки – два полюси життя сучасної людини. Права дають можливість бути вільним. Обов’язки, викладені у закони та правила – роблять життя безпечним, чітко визначеним та зрозумілим.

На жаль, не завжди вдається користуватися свободами, не порушуючи встановлених правил. За що передбачені певні санкції – від штрафів та попереджень до обмеження волі. Останній варіант залишимо у компетенції органів та розберемося що ж таке штрафи, за що вони передбачені та як їх оплачувати.

Види штрафів

В цілому штраф – це грошове стягнення за правопорушення. Його розмір залежить від тяжкості та повторюваності порушення. При цьому варто розрізняти цивільно-правові зобов’язання, покликані компенсувати збитки, та адміністративне стягнення, за які передбачені чітко визначені розміри штрафів.

Можливе застосування штрафів як по відношенню до компаній, організацій чи інших юридичних осіб, так і до пересічних громадян, за їх протиправну діяльність. Вони можуть бути основним видом стягнення або додатковим (до конфіскації майна або позбавлення волі).

Покарання у вигляді штрафів передбачені за незначні порушення практично усіх Законів України – самовільні земельні роботи, несанкціоноване будівництво, не вивезення побутового або будівельного сміття, спалювання листя, несвоєчасне розчищення територій, незаконну торгівлю, рекламу тощо. Перелік штрафів та видів стягнень передбачені в Кодексі України про адміністративні порушення.

Штрафи 2020

Згідно зі статистичними даними, за 2020рік найбільше штрафів було виписано громадянам України за порушення ПДР та недотримання правил карантину.

Якщо говорити про Правила дорожнього руху, то в них існує до сотні позицій, за які передбачено штрафи – від 51грн. за відсутність ременів безпеки чи перехід дороги у неналежному місці до 40800грн. за повторне водіння авто в стані алкогольного чи іншого сп’яніння. Постанова про стягнення віддається (надсилається) відповідальній особі та належить до оплати протягом 15-денного терміну, як і для інших адміністративних штрафів.

На фоні погіршення епідеміологічної ситуації в Україні та світі – більш строгими роблять і штрафи за порушення правил карантину. Так, з 21 листопада 2020 року за відсутність маски, одягненої належим чином в громадських місцях та у транспорті, доведеться сплатити від 170 до 255гривень. При цьому, якщо раніше оштрафувати міг лише суд, за новими правилами штраф на місці може виписати поліцейський, представник санепідконтролю та органів самоврядування.

У випадку несплати дані направляються за загальною процедурою у виконавчу службу для примусового стягнення. Як цьому запобігти? Оплатити одразу, аби не протермінувати та не забути.

Як оплачувати?

Сплатити штраф можливо декількома способами:

  • в касі будь-якого банку за реквізитами,
  • за допомогою безготівкових платіжних пристроїв (зокрема у патрульного на місці)
  • онлайн.

Оплата штрафів онлайн звичайно має ряд переваг. Окрім очевидних – економії часу, швидкості зарахування протягом одного банківського дня та автоматичного погашення в базі Патрульної Служби, якщо мова йде про порушення ПДР, але також і можливість перевірки онлайн на наявність такого стягнення за номером авто або водійського посвідчення.

Ще більш актуальною швидкість оплати онлайн стає у випадку автофіксаії порушень камерою, оскільки у разі сплати штрафу протягом 10 днів – платнику надається можливість 50% знижки.

Будьте пильними! Не порушуйте! Та оперативно розв’язувайте нагальні проблеми!

Штрафи для автомобілістів у 2024 році: таблиця штрафів

У 2024 році водіїв, можливо, чекають нові штрафи та зростання тарифів за порушення правил дорожнього руху. У цій статті ми нагадаємо які штрафи може отримати водій та перелік найпопулярніших штрафів для автомобілістів.

Штраф за перевищення швидкості

Нещодавно ми ділилися новиною про нові 50 камер автофіксації порушень ПДР та актуальними адресами їх розташування. Загалом працює 265 камер відеофіксації порушень ПДР.

  • За перевищення швидкості від 20 до 50 км/год — штраф у розмірі 340 грн (згідно з частиною 1 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
  • За перевищення швидкості від 50 км/год — штраф у розмірі 1700 грн (згідно з частиною 4 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
  • Якщо відбудеться ДТП через перевищення швидкості, додаткова санкція становитиме 1445 гривень.

Який штраф, якщо немає автоцивілки?

Відсутність ОСЦПВ призведе до нарахування штрафу у розмірі 425 гривень. Сума штрафу залишилась незмінною. Якщо не сплатити штраф протягом 15 днів, то сума подвоюється (850 грн). Таку ж саму суму необхідно буде сплатити за відсутність реєстраційного номера.

Для уникнення штрафів рекомендується перевірити термін дії вашого поліса ОСЦПВ.

Керування автомобілем без водійського посвідчення

  • За керування авто без потрібних документів (водійських прав, реєстрації транспортного засобу, страховки) чи електронних аналогів при собі передбачений штраф — 425 грн.
  • Якщо водій взагалі не має водійських документів, тоді штраф збільшується — 3400 грн.
  • Якщо водій позбавлений права керування автомобілем, тоді штраф буде складати 20 400 грн.
ПорушенняШтраф
Керування авто у нетверезому стані17000 грн та позбавлення прав на 1 рік, якщо повторно протягом року – 34 000 грн та позбавлення прав на 3 роки
Керування авто без водійського посвідчення3400 грн
Розмови телефоном в авто без гарнітури510 грн
Водіння авто без прав при собі425 грн
Створення аварійної ситуації1445 грн
Ігнорування надання переваги швидким і поліції680 грн
Паркування на місцях для людей з інвалідністю без наявного посвідченнявід 1020 до 1700 грн
Керування автомобілем, яке не пройшло технічний огляд вчасно340 грн
Невиконання водієм вимог поліцейського або посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України153 грн або позбавлення права керування ТЗ на строк від 3 до 6 місяців

Завжди швидко та зручно оплатити штраф ПДР можливо на Polis.ua. Рекомендуємо підписатися на моніторинг штрафів, щоб першим дізнаватися, що з’явився штраф в базі.