Які канони слід читати перед сповіддю

| | 0 Comments| 21:12
Categories:

Напередодні причащання треба бути на вечірнім богослужінні і прочитати дома, крім звичайних вечірніх молитов, канон покаянний, канон Богородиці і Ангелу Охоронителю.

Перед сповіддю необхідно примиритися як з тими, хто нас образив, так і з тими, кого ми образили – смиренно попросити у всіх прощення. Просити прощення потрібно в такій формі: «Прости мене, грішника (-цю), що згрішив (-ла) перед тобою», на це прийнято відповідати «Бог тобі простить, прости і ти мене грішного (-у)».

Говорити тільки про гріхи, до того ж власні. Говорити на сповіді треба про свої гріхи, не намагаючись їх зменшити або показати пробачливими. Здавалося б, це очевидно, але як часто священики, приймаючи сповідь, чують замість сповідання гріхів життєві історії про всю рідню, сусідів і знайомих.

Приготування до сповіді:

  1. зробити іспит совісти;
  2. збудити в собі жаль за гріхи;
  3. постановити поправитися;
  4. визнати гріхи перед священиком у сповіді;
  5. відбути покуту, яку завдав сповідник.

Що казати на сповіді Розпочати її варто з визнання того, що ви є грішними перед Богом та просите його про відпущення гріхів. Спершу називайте важкі смертні гріхи і переходьте до повсякденних. Не описуйте свої гріхи детально до дрібниць, але називайте їх простими словами.

В Таїнстві Покаяння Бог чекає нас такими, якими ми є, тому потрібно все визнати перед Ним щиро. — Наприкінці сповіді потрібно сказати: «Більше гріхів не пам'ятаю. За всі гріхи мого життя жалкую, а вас, отче, прошу про науку, покуту і розрішення».





Які молитви читати перед сповіддю Одна з молитов, які читають перед сповіддю і причастям: Молитва Симеона Нового Богослова