Яка із втрат у ощадливому виробництві є найнешкідливішою

| | 0 Comments| 00:33
Categories:

Зміст:

Вісім рішень бережливого виробництва для друку та кодування

Бережливе виробництво – особлива технологія управління на підприємствах, спрямована на усунення будь-яких втрат. Останні трапляються, коли внаслідок витрат ресурсів якість продукції залишається невисокою. Види втрат у ощадливому виробництві потрібно знати, щоб ефективно усувати їх.

Безцільно витрачають ресурси будь-які компанії – від невеликих до великих промислових підприємств. Щоб позбутися збитків, потрібно розібратися, чому вони виникають і на якому етапі це відбувається. Ощадливе виробництво може бути застосовано також до процесів кодування і друку на підприємствах для їхньої економічності та відмінних результатів.

Дефекти друку

Законодавство висуває жорсткі вимоги до точності та якості маркування товарів. Якщо знаки і символи після нанесення виходять неякісними, це призводить до додаткових збитків. Дефекти відбуваються через неправильне розміщення макетів, помилки кодування, неточні, нечитабельні зображення.

Якщо невірно промаркований продукт потрапить у ланцюжок поставок, це призведе до неприємних наслідків. У підсумку продавець стикається з непередбаченими витратами, адже, щоб відкликати партію товару, потрібно платити чималі суми або навіть відкликати багатотисячні контракти. Іноді це вагомий привід для штрафу. Тому дуже важливо перевіряти коректність нанесення маркування.

Компанія “Домінанта” пропонує два ефективних рішення, які допоможуть уникнути дефектів. Перше – застосування інтегрованого ПЗ QuickDesign, що дає змогу легко керувати процесом за допомогою спеціальних шаблонів. Так, маркування майже повністю автоматизовано. Розібратися з інтерфейсом не складе труднощів, а центральна база даних виключає ймовірність помилки через людський фактор.

Ще одне оптимальне рішення – автоматичні системи для перевірки якості нанесеного маркування. З їхньою допомогою легко вчасно виявити помилки кодування шляхом сканування продукту всього за пару мілісекунд. Завдяки застосуванню цих систем всі необхідні символи наносяться точно, швидко і послідовно з мінімальною ймовірністю помилки. Це особливо важливо, якщо робочий процес проходить у складних, напружених умовах.

Перевитрата людського ресурсу

Маються на увазі випадки, коли потрібно перевіряти коректність маркування вручну. Серед 8 втрат у ощадливому виробництві це одна з найпоширеніших. Якщо співробітникам доводиться особисто переглядати кожен промаркований товар, підвищується ймовірність помилки через:

  • втому. Цей момент особливо актуальний для великих підприємств з великими обсягами продукції;
  • неуважності уваги. Одна людина суто фізично не може бути довго зосередженою і сконцентрованою, тим паче в тому випадку, якщо це потрібно протягом усього дня;
  • необхідності перемикання між різними видами діяльності.

Важливо враховувати людський фактор, він відіграє велику роль при перевірці маркування вручну. Це неефективна трата не тільки трудових ресурсів, а й часу. Доведено, що на кожні 600 записів людина помиляється близько 10 разів, а при застосуванні високошвидкісних ліній ця цифра ще вища. Наприклад, виробництво консервних банок видає 2000 готових товарів за секунду, в таких умовах оператор не встигає переглянути все.

Рішення – застосування автоматичних систем перевірки якості нанесеного маркування. З їхньою допомогою виходить не тільки усунути помилки, а й грамотно розподілити людський ресурс. Співробітники зможуть приділити більше уваги іншим виробничим процесам, щоб підвищити якість готового продукту.

Інноваційна система Industry 4.0 дасть змогу визначити ефективність принтера шляхом збору та надсилання в хмару даних про його продуктивність. Це ще одна стаття перевитрати людського ресурсу на підприємствах. Таке завдання краще довірити сучасній програмі, що створює інформаційну панель застосовуваних маркувальних установок. Вона забезпечить ефективність лінії.

Перевиробництво або отримання занадто великої кількості зайвих виробів

Очевидні втрати в ощадливому виробництві фіксують, коли витрачається багато ресурсів і часу на невикористовувані потім вироби. Наприклад, якщо кількість етикеток перевищує обсяги етикетованої продукції, частина залишається незатребуваною. Оскільки їх роблять під конкретний товар, цей тираж доводиться утилізувати, що призводить до зайвих втрат:

  • паперу;
  • продуктивності обладнання;
  • електроенергії;
  • часу;
  • чорнила або інших витратних матеріалів.

Оптимізувати виробництво і тираж вийде за допомогою рішення QuickDesign.

Технології друку та нанесення від компанії “Домінанта” дадуть змогу швидше приклеювати етикетки на різні види упаковки. Це гнучкі, прості в управлінні та інтеграції системи, що відповідають усім вимогам до чіткості, розбірливості символів і якості. Універсальні, кріплять етикетки до лицьового боку продукту, кута упаковки, лотка.

Простої та очікування

Твердження “час – гроші” правильне і в тому випадку, коли йдеться про маркування товарів і продукції. Важливо заздалегідь передбачити й усунути простої виробничого процесу. Затримки виникають з таких причин:

  • збої принтера. Трапляються за відсутності регулярного технічного обслуговування, через несправності тощо;
  • механічні простої – наприклад, коли закінчився витратний матеріал, а запаси відсутні;
  • занадто довге планове обслуговування;
  • відсутність інтеграції у виробничий процес маркування.

Компанія “Домінанта” спеціалізується на впровадженні технологій, що дають змогу оптимізувати роботу підприємства і скоротити простої. Рішення SafeGuard від британської компанії Domino Ltd виключають ймовірність затримок, розширюють гарантії на виробництво. Їх застосування забезпечить ефективну роботу маркувального обладнання компанії.

Віддалений моніторинг принтера здійснюється за допомогою автоматичного пересилання повідомлень і аналізу продуктивності. Власник виявить і усуне дрібні неполадки до того, як вони переростуть у серйозні проблеми або навіть призведуть до зупинки обладнання. Співпраця з досвідченими інженерами компанії “Домінанта” – це можливість оперативного ремонту в разі поломки.

Затримки під час проведення інвентаризації

Це перевірка товарів на складі для уточнення інформації щодо наявності запасів і матеріально-технічного забезпечення. Регулярно для проведення інвентаризації доводиться повністю зупиняти виробництво. Якщо кілька тиражів (наприклад, етикеток), потрібно перевіряти одночасно, це неминуче призводить до помилок і неприємностей.

Рішенням стане QuickDesign від британської компанії Domino Ltd. Завдяки високій швидкості і точності маркування облік продукції під час інвентаризації проходить оперативно, без затримок. Гнучкість розробки дає змогу користувачеві ефективно реагувати на події, що вимагають швидкої відповіді. З впровадженням, налаштуванням і використанням рішення допоможуть фахівці компанії “Домінанта”.

Очікування при доставці та перевезенні витратних матеріалів

Для постійної роботи принтера і якісного маркування необхідні витратні матеріали (наприклад, чорнило). Але на підприємствах роблять обмежені запаси, щоб уникнути перевитрат або завершення терміну придатності до застосування. Це правильний підхід, але в тому разі, якщо чорнило закінчиться, доведеться чекати, поки привезуть нове. Витрачається час на замовлення, оплату покупки, очікування, заправку – у підсумку виробництво простоює.

Якщо запаси недоступні через несвоєчасні поставки, затримки в дорозі, нову партію товару неможливо маркувати. Збільшити ефективність процесу допоможе рішення SafeSupply від компанії Domino Ltd. З його допомогою легко планувати дати доставки оригінальних витратних матеріалів, розроблених для нанесення чітких і розбірливих символів. Це матеріали, які підходять для конкретного обладнання та повністю сумісні з ним.

Порушення виробничих ланцюжків

Важлива особливість при виборі обладнання для маркування – можливість його інтеграції у виробничий процес. У компанії “Домінанта” представлені ефективні рішення, які дозволять уникнути зайвих витрат і затримок у ланцюжку. Непродумана робоча схема призводить до складнощів під час переміщення продукту конвеєром або на інших етапах. Коли інфраструктура не налагоджена, виникають додаткові проблеми.

Інноваційна платформа QuickDesign Unite дасть змогу оптимізувати виробничий процес. У підсумку користувач отримує ефективну, під’єднану робочу структуру з можливістю дистанційного керування та проєктування етикеток на відстані. Оператор виконує менше дій вручну, а обладнання відправляє коректні команди з маркування будь-якому принтеру системи за запитом користувача.

Незадіяні таланти та здібності персоналу

Основні причини неефективності виробництва зрозумілі, грамотні керівники постійно виявляють, аналізують і усувають їх. Але не можна забувати про людський ресурс, присутній на будь-якому підприємстві. Люди активно задіяні в робочому ланцюжку. Від ефективності та працездатності кожного співробітника залежить якість готового продукту, швидкість виготовлення та інші моменти.

На навчанні персоналу роботі з новим обладнанням не можна економити, це призведе до непотрібних затримок або зупинок у виробничій лінійці. Якщо потенціал співробітника не задіяний і не розвинений, є ймовірність помилок, які потім складно усунути. Акцент на ключових компетенціях, використання здібностей по максимуму – запорука успішної діяльності працівника.

Компанія “Домінанта” проводить початкове і періодичне навчання персоналу з акцентом на теорії та практиці. Надається вся необхідна технічна інформація щодо принтерів і процесу маркування. Періодичне навчання дасть змогу оновити знання оператора, його варто замовити і в разі найму на роботу нової людини. Кваліфіковані інженери навчать, як правильно поводитися з обладнанням, щоб кожен співробітник був максимально обізнаним у процесі.

Рішення компанії для маркування дадуть змогу автоматизувати виробництво. У результаті виключається ймовірність помилки через людський фактор або через незнання, відсутність досвіду у персоналу. Автоматична перевірка друку, або Domino Cloud, забезпечує віддалену діагностику. Не важко буде відстежувати роботу обладнання на відстані, щоб прогнозувати майбутні технічні збої.

Ощадливе виробництво з компанією “Домінанта”

Тут можна замовити принтери для маркування на коробках, палетах, будь-яких видах упаковки, для виготовлення та наклеювання етикеток. Надається низка допоміжних послуг для ефективного застосування принтерів. Це, наприклад, підміна на час ремонту – поки основна установка недоступна, додаткова дасть змогу уникнути простоїв і затримок.

Інноваційні системи легко інтегруються в автоматизовані високошвидкісні лінії для безперервного процесу. Досвідчені менеджери допоможуть підібрати обладнання залежно від завдань і обсягів виробництва.

Концепція LEAN для управлінців

Поняття «бережливе (або ощадливе) виробництво» насправді не має безпосереднього відношення до економії. В цьому аспекті мова йде скоріше про побудову стабільної компанії, що постійно розвивається, виявляє актуальні проблеми та усуває їх.

Основна мета такої моделі управління — створення цінності для клієнта шляхом оптимізації ресурсів компанії.

Завдання Лін-менеджменту — підвищити продуктивність, спростити взаємодію між співробітниками та створити механізми вдосконалення робочого процесу.

Сучасне ощадливе виробництво

В основі Лін-менеджменту закладено потреби й цінності споживача. Для компанії, бережливе виробництво — це говорити мовою клієнта, давати йому саме те, на що він очікує.

Непорозуміння зі споживачем часто призводять до втрат грошей, часу та емоцій. «Швидко» для покупця може означати через годину, а для продавця — завтра або через тиждень.

Основи концепції LEAN були закладені Тайічі Оно. Саме він створив філософію, яка вкорінила бережливе виробництво на підприємстві заводу Toyota. Ось деякі з положень концепції:

В компанії «Тойота» керівники більшу частину часу проводили в цехах, щоб бути в курсі всіх виробничих процесів та «виявити» малоцінні операції (втрати). Цей принцип отримав назву Генті генбуцу, або Гемба (в перекладі «Іди та дивися»).

Принцип «Кай Зен» складається з двох ієрогліфів, які означають «зміна» та «добре». Суть «Кай Зен» — постійне вдосконалення невеликими кроками кожен день. Мета — розкрити та реалізувати потенціал, закладений в кожному співробітнику, незалежно від його місця в ієрархії компанії.

Надалі цю філософію підхопили й доповнили європейці, створивши таким чином класичну модель концепції, яка сьогодні добре відома у світі.

1. Втрати — будь-яке використання ресурсів понад ті, які потрібні, щоб задовольнити потреби клієнта.
2. Варіативність — відхилення від встановленого стандарту.
3. Відсутність гнучкості — нездатність швидко реагувати на зміну потреби клієнта.

Головна мета керівника та команди під час впровадження основних принципів бережливого виробництва — виявити втрати.

Навіть якщо ви ніколи не чули, що таке бережливе виробництво, приклади неефективної безглуздої роботи вам, напевно, добре знайомі. Це може бути втрата часу через недосконалість організації робочого процесу, помилки в документах або виробничий брак. Працівник витратив час іта сили на роботу, але їх цінність в результаті — нульова. Саме такі втрати слід вишукувати, щоб оптимізувати процеси або взагалі виключити їх з робочого потоку задач.

Компанії, які застосовують методи бережливого виробництва, без інвестицій, без покупки устаткування та без додаткового найму здатні:

● підвищити продуктивність праці;
● скоротити тривалість циклу виготовлення;
● зменшити кількість браку;
● прискорити виведення на ринок нових товарів та послуг;
● мінімізувати складські запаси;
● знизити простої.

Виділяють типові види втрат, які необхідно ретельно виокремлювати й знешкоджувати на виробництві та в офісі:

1. Перевиробництво.
2. Очікування, простої.
3. Невиправдані, зайві переміщення або маніпуляції.
4. Транспортування.
5. Брак, помилки та час на їх виправлення.
6. Запаси.
7. Зайва обробка.
8. Втрата творчого потенціалу.

На чому базується lean-виробництво

Лін-принципи найбільш ефективні в процесах, що мають багато стандартних операцій. Філософія Lean враховує специфіку бізнес-функцій або галузі, завдяки чому дозволяє адаптувати методи до будь-якої компанії.

Lean технології — це комплекс заходів, метою яких є скорочення часу процесів.

Концепція Lean класифікує все, що не є цінним для споживача, як втрати, що повинні бути усунені.

● Чи є конкретна дія необхідною для досягнення результату?
● Чи потрібна ця дія клієнтові/чи готовий він платити за неї?
● Наскільки дія обумовлена вимогами конкретного бізнесу або законодавства?

Наприклад, оформлення закордонного паспорта займає 20 робочих днів. З них — більша частина часу йде на перевірку документів. Але клієнту важливий результат: йому потрібно, щоб в документ внесли його дані та фотографію. Тому людина готова платити за термінове оформлення, щоб заощадити час. Аналіз документів та їх перевірку виключити з процесу неможливо. Тому в цьому випадку скорочення втрат можливе лише шляхом оптимізації процесів передачі документів між відділами та скорочення затримки заявок в черзі.

Прискорення процесів в системі бережливого виробництва називається потоком створення споживчої цінності. Воно відбувається не шляхом впровадження нових технологій або автоматизації, а завдяки виявленню та скороченню кількості часу, відведеного на операції, що не створюють цінності для продукту, клієнта або компанії.

Інструменти бережливого виробництва

Коли компанія виявляє втрати, вона може усунути їх та заощадити час, в результаті чого процес скорочується.

Швидкість процесу — це головний результат в ощадливому виробництві.

Щоб усунути втрати, використовують інструменти Lean. Вони універсальні, тому будуть ефективні на підприємствах з абсолютно різних економічних галузей: банках, будівельних компаніях, державних установах, школах, організаціях охорони здоров’я, стартапах, розробці програмного забезпечення, підприємствах громадського харчування.

Також багато комерційних компаній впроваджують бережливе виробництво, інструменти якого дозволяють організувати роботу в цехах та офісах.

1. Бачення й роль керівництва.
2. Інформаційні центри.
3. Візуальний менеджмент та його найбільш популярний інструмент — 5С.
4. Планування та контроль.
5. Розв’язання проблем.
6. Стандарти створюваного продукту.
7. Підтвердження процесу.
8. Методи та норми.
9. Коучинг та потенційні можливості робітників.
10. Інструменти нематеріальної мотивації.

Вертикальне впровадження змін, тобто реорганізація робочих процесів від верхніх структур до нижчих підрозділів, часто наштовхується на опір, а позитивний ефект при цьому проявляється не відразу та рідко в масштабі, що очікувався початково. Тому Lean-менеджмент привабливий тим, що базується на організаційних змінах та залежить перш за все від людини, а не інвестицій.