Як зробити незамерзаючу рідину

| | 0 Comments| 21:37
Categories:

Як зробити незамерзайку своїми руками

Зима, холоди – звичайну воду в бачок омивача авто не заллєш – замерзне. Саме для таких екстремальних зимових температур і була розроблена рідина, що незамерзає. У 10, 15 і навіть 30 градусний мороз, така рідина робить лобове скло чистим і без розлучень. Вся справа у складі незамерзайки.

Основні компоненти складу незамерзання:

Вода. Основний компонент незамерзайки становить більшу частину обсягу.
Спирт. Цей компонент якраз і робить незамерзаючу рідину незамерзаючою. Чим більше спирту, тим нижча температура замерзання. Як правило, використовують такі спирти:
Метиловий – має низьку температуру замерзання, низьку вартість, але є отруйним, при попаданні в організм людини здатний викликати сліпоту або призвести до смерті. Тому на території Росії виготовлення незамерзайки з метилового спирту заборонено.

Етиловий – не має неприємного запаху, не отруйний для людини. Щоправда, незамерзайку до складу якої входить етиловий спирт практично неможливо знайти на прилавках через дорожнечу спирту (не вигідно).

Ізопропіловий – не отруйний для людини, має неприємний запах. В основному такий спирт використовують для виробництва незамерзайки і треба пам’ятати, чим нижче температура замерзання рідини, тим сильнішим буде неприємний запах.

Барвник та ароматизатори. Використовують для передання стороннього запаху, наприклад, яблуко, диня тощо. Відповідно і барвник використовують як ароматизатор для яблука – зелений, для дині – жовтий. В основному використовується для маркетингу, для привернення уваги покупця.
Миючі засоби. Допоміжний компонент, який покращує чистячі характеристики рідини.
Тепер знаючи склад незамерзайки, ви може її легко приготувати вдома або навіть у гаражі. Насправді вам будуть потрібні всього три компоненти.

Як зробити незамерзайку в домашніх умовах.
Існує два способи виготовлення незамерзайки в домашніх умовах – це народний рецепт та магазинний. Отже, почнемо.

Для виготовлення незамерзайки знадобляться такі пропорції:

Пляшка найдешевшої горілки 0.5 літра;
Вода 2 літри;
Миючий засіб для посуду (фері) дві-три краплі.
Якщо ви хочете, щоб ваша незамерзайка була більш стійкою до холоду, зменшіть пропорцію води. Запам’ятайте, що більше горілки, то нижче температура замерзання води.

На прилавках автомагазинів є концентрати незамерзаючої рідини, як то кажуть просто додай води, згідно з інструкцією.

Більше способів виготовлення незамерзайки будинку мені не відомо, тому що придбати у вільному доступі спирт не так вже й легко. Можна звичайно використовувати соляні чи оцтові розчини, солона вода теж погано замерзає. Однак, сіль та оцет згубні для деяких елементів автомобіля, наприклад, кузова, гумок і так далі, та й білі розлучення на склі нам нема до чого.

Купуючи незамерзайку, остерігайтеся підробок. Намагайтеся купувати незамерзайку в прозорій тарі, у якої не повинно бути осаду на дні, при збовтуванні каністри повинна утворюватися піна, пробка повинна бути рівно і щільно закрита, а на етикетці повинна бути повна інформація про продукт.

І на закінчення хотілося б додати про те, що робити, якщо стала незамерзайка. Тут відповідь одна, для початку, потрібно прогріти автомобіль у стоячому положенні, до спрацьовування системи примусового охолодження (вентилятора). Потім, заглушити двигун і дати авто трохи постояти хвилин 15 – 20 і бачок і трубки за цей час повинні відійти від морозу, додати горілки або незамерзайки з нижчою температурою замерзання і обов’язково пролити систему (кілька разів рясно помити скло). Якщо замерзли форсунки, то тут врятує лише ганчірка, обмочена в окропі.

Замерзла вода в бачку | Як зробити незамерзайку

Всім хто не залив незамерзайку (незамерзаючу рідину) присвячується. В один день коли температурний кордон падає в мінусову сторону я залив у свій бачок омивача скла незамерзаючу рідину. Все було добре, я нею користувався, але потім прийшло тепло (плюсова температура) і вирішив додати воду. Даремно я це зробив. Вона разбавилась водою, в ніч ударив мороз і вона замерзла. Причому так, що навіть насос не крутив, тобто конкретно. Отже — замерзла вода (або така «бадяга»), що робити? Читаємо далі…

Якщо ви власник нашого ВАЗа то у вас ця проблема вирішується дуже просто. Знімаємо бачок омивача і заносимо його додому, кладемо в тепле місце і ваша вода або такий коктейль як у мене відтає. Далі треба просто виливаємо — встановити його в автомобіль і залити не розведену «незамерзайку».

А от якщо ви власник іномарки, то так просто зняти бачок омивача у вас не вийде. Все тому що наш бачок кріпиться під крилом знизу і зняти його дуже не просто. Звичайно найпростіший спосіб розморозити цей лід в бачку, це загнати автомобіль в теплий бокс. Попросити кого-небудь. Ночі буде достатньо. Потім просто заливаєте нормальну не розведену рідина в бачок і все. Але що робити, якщо у вас немає ні одного, ні знайомого з таким боксом? І автомобіль коштує завжди під відкритим небом на стоянки!

Тоді діємо наступним способом, купуємо спирт, можна медичний або технічний без різниці. І додаємо його в бак. Спирт вступаючи в реакцію з льодом виділяє багато тепла. І ваш лід швидко розтане. Звичайно якщо на вулиці — 40 той швидкого ефекту чекати не варто. Але як потепліє спирт обов’язково зробить свою справу.

Ще одна порада — це гаряча вода. Тільки тут потрібно бути обережним. Якщо у вашому бачку багато води яка замерзла, більше 75 %, то ваш окріп тут не допоможе а ще гірше посилить ваше положення, ні він звичайно розтопить частина льоду, але потім гаряча вода охолоне і просто почне замерзати. А ось якщо води трохи менше 30 % то сміливо наливаємо, окріп розтопить лід і вода розтане. Далі потрібно додати в цю воду спирт, щоб вода не замерзла. На один літр води додайте приблизно 300 мл спирту. Ті хто думають що ваш бачок потріскається від перепаду температури не бійтеся. На іномарках пластик якісний, він витримає перепад, так і окріп охолоне швидко, при контакті з льодом.

Остання порада який мені підказав товариш. Вся справа в тому, що в нього замерзло трохи води, після чого він додав концентровану незамерзайку, в надії що вона роз’їсть лід, але нічого не допомогло. Тоді він взяв у дружини старий фен, включив на гаряче повітря, треба відзначити, що на вулиці було всього — 3 градуси. Приїхав на стоянку запитав у них перенесення, включив фен, направив його в шийку омивача і залишив приблизно на 30 — 40 хвилин, і про чудо рідина стала теплою і розплавила лід.

Тепер поясню як зробити незамерзайку.

Як зробити самому?

Ціни, в столичному регіоні наприклад, м’яко кажучи, кусаються. 400 — 500 рубликів за 4 літри, розведеної до мінус 20 градусів, тобто якщо вже мінус 30 то ця рідина замерзне, недешево. Тому можна зробити цю рідину самому. Причому вийде в два рази дешевше.

Сама інструкція

1) Йдемо в продуктовий магазин, купуємо найдешевшу горілку. Зараз на мою за законом 96 рублів за 0,5 літра. Купуємо дві.

2) Йдемо в господарський відділ купуємо самий дешевий одеколон. Ну знаєте є такі маленькі пляшечки, типу — «Огірковий» або «Потрійний» по суті назв багато, суть одна. Купуємо їх чотири штуки, коштують вони максимум 15 — 20 рублів, а об’єм 250 мл

3) Горілка має у нас 40 % спирту, одеколон 80 % спирту. Отже беремо каністру на чотири — п’ять літрів. Виливаємо туди обидві пляшки горілки, і чотири одеколону. Виходить 2,0 літра складу, яка має приблизно 60 % спирту, така рідина не замерзне навіть в мінус 60 — 70 градусів.

4) Тепер у неї ллємо полторашку води, виходить 3,5 літра, яка не мерзне навіть при — 35, — 40 градусах. І пахне що не мало важливо одеколоном!

Підсумок було витрачено всього (96 * 2) + (15 * 4) = 252 рубля. Але ця рідина дуже ефективна. Не замерзає при дуже низьких температурах. Звичайно, можна розбавити двома літрами води, тоді температурний режим знизиться до — 30 градусів. Сам так роблю «незамерзайку». Причому якщо дістати палену горілку, можна знизити ціну на 100 рублів. І тоді загальна сума вийде 150 рублів, ну як не погано?

А так то хлопці зима, це дійсно складний період, іноді навіть акумулятори замерзають.

А на цьому все, читайте наш АВТОБЛОГ.

Чому заливає свічки запалювання
Що таке колісна база автомобіля? Розбираємося у легкових та м…
День бляхаря. Що це означає, фото і відео прикладів