Як збільшити будинок з бруса

| | 0 Comments| 21:08
Categories:

Каркасні будинки (59 фото): плюси і мінуси відгуки власників

Однією з найбільш популярних і масово обговорюваних тем на будівельних форумах є каркасні будинки: плюси і мінуси, особливості проектів, досвід власників, як позитивний, так і негативний. Відгуки з форумів складаються в досить строкату картину, в якій часто зацікавити потенційних забудовників наштовхується на негативний досвід, заснований на будівлях радянських часів. Коли з-за недосконалості технології і низької якості матеріалів спроба скопіювати фінський досвід, м’яко кажучи, не зовсім вийшла. Сучасний каркасний будинок якщо і має щось спільне зі своїм «радянським» предком, то це тільки назва і принцип будівництва, у всьому іншому він на кілька голів крутіше. Розглянемо основні плюси каркасного будівництва.

  • Доступна ціна
  • Енергоефективність
  • Швидкомонтованих
  • Різноманітність стилів
  • Надійність
  • Екологічність
  • Мінуси каркасних будинків

Каркасний будинок у сучасному стилі

Каркасний будинок в стилі рустика

Шикарна садиба каркасного типу на березі озера

Невеликий дачний будиночок, побудований каркасним методом

Table of Contents

Доступна ціна

Житловий квадратний метр в будинку, побудованому за каркасною технологією – один з найдешевших, якщо порівнювати з іншими методами побудови. Якщо порівняти витрати на зведення стін і покрівлі (власне каркас без обробки), то порівняно з каркасним будинком:

  • дерев’яний будинок (зруб) – в 1,4-1,5 рази дорожче
  • будинок з пінобетону – в 1,7-1,8 рази дорожче
  • цегляний будинок – 3,5-4 рази дорожче.

Каркасний будинок може бути і стильним, і в теж час недорогим

Каркасне будівництво допоможе вам заощадити чималу суму

«Збирали гроші на будинок, жили у батьків, знімали, одним словом – маялися. І тут чергова криза, гроші знецінилися, але ж не дарма кажуть, що криза – час нових можливостей. Вирішили – годі, поїхали, подивилися. Спочатку дивилися каркасно-щитовий будинок, але зупинилися просто на каркасному, трохи виправили проект (прибрали гараж, але додали веранду і навіс для машини з полікарбонату) – вийшло на ті гроші, які у нас були. Батьки відмовляли, мовляв, заробите ще, але добре, що не послухалися. Через півроку вселилися в будинок, живемо вже два роки, всім задоволені, тепло, затишно, але головне – це наш дім, нехай і не дуже великий, але за дуже хорошою ціною. І головне – ніяких кредитів!»

Невеликий двоповерховий каркасний будинок з верандою

Енергоефективність

Сучасні мінерально-ватні утеплювачі забезпечують відмінну термоізоляцію, не дозволяючи тепла просочуватися назовні. Крім того, якщо порівнювати з цегляним будинком, для опалення аналогічного за площею каркасного будинку потрібно як мінімум в 1,5 рази менше палива. Важливо, що труби з теплоносієм часто укладають всередині стін, що забезпечує менші втрати тепла гарячої води, поки вона потрапить в радіатори. Низька теплопровідність влітку дозволяє блокувати зовнішню високу температуру, завдяки чому в будинку прохолодно, менше доводиться задіяти кондиціонер – а це додаткова економія.

Стильний заміський будинок з металевим каркасом

Гарний каркасний будинок з невеликим ставком

Ще один момент – стіни каркасного будинку не поглинають тепло. При відключенні опалення цегляний будинок за добу остигає дуже грунтовно, в той час як в каркасному будинку температура впаде на 2-3 градуси. Причина – тепло не йде всередину будівельних конструкцій, а залишається всередині будівлі.

Схема будови стіни каркасного будинку

«Переїхали в Канаду 12 років тому, потрапили в програму освоєння північних територій – тобто тих, де навіть влітку в пальто не сильно жарко)). Приїхали, нас поселили в каркасний будинок, до того ж без центрального опалення, тільки електричні конвектори по кімнатах. Засмутилася – думаю, як ми їх зиму протягнемо, до того ж у нас діти маленькі. Зиму пережили абсолютно без проблем, в будинку тепло, за вікном до -30, а ми в будинку в футболочка ходимо.»

Завдяки своїм теплоізоляційним властивостям в каркасному будинку буде тепло навіть у люті морози

Швидкомонтованих

Невелика, близько 5 чоловік, будівельна бригада витратить на зведення каркасного будинку площею близько 100 м2 близько 3-4 тижнів. Це не рахуючи фундаменту, але з урахуванням закладки пальово-гвинтового фундаменту цей термін можна збільшити ще на місяць. Після чого можна відразу приступати до опоряджувальних робіт, адже каркасний будинок не дає усадки, на відміну від будинки з бруса (необхідно витримати паузу від декількох місяців до півроку) або оциліндрованої колоди (тут усадка може тривати кілька років, але особливо активно – в перший рік). На швидкість спорудження впливає і простота укладання інженерних систем – наприклад, просвердлити дерев’яну стіну куди простіше, ніж кам’яну. Можливість укласти проводку, труби і канали вентиляції всередині стін, безсумнівно, додає естетичності приміщення, позбавляючи від необхідності їх «маскування».

Несучий каркас будинку

Укладання електропроводки до стіни каркасного будинку

Ще один плюс – відсутність так званих «мокрих циклів», що дає можливість проводити будівельні роботи в будь-який час року (хоча, природно, краще їх проводити при невисокій вологості) і не залежати від наявності води.

«З сусідами ми почали будівництво практично одночасно – навесні. Над нами потім друзі ще жартували, говорили, що ми просто як три поросяти – ми будували каркасний будинок, сусіди зліва – з бруса, а ще трохи далі – з цегли. Скажімо так, початковий етап з заливкою фундаменту ми закінчили майже одночасно, але у нас на застигання фундаменту пішло два тижні, а стрічкового, під цегляний будинок – майже місяць, якщо не більше. Зводити стіни з бруса (сусіди) і ставити каркас (ми) почали практично одночасно, так само вважай і закінчили, тільки ми майже відразу почали обробку, а сусіди практично, на цей рік роботи майже закінчили. І коли у нас вже був, фактично, готовий будинок, стіни і дах, далекі сусіди почали тільки-тільки класти цеглу на стінах. Звичайно, якщо б дозволили кошти, вже до осені будинок був повністю готовий, але ми вирішили внутрішню обробку зробити самі. Благо, особливих проблем не було – стіни з OSB-плит вирівнювати не треба, штукатурити легко, без проблем, головне – добре закрити стики.»

Чудовий вид каркасного будинку на фоні лісу й озера

Каркасний будинок в стилі модерн

Затишний каркасний будинок зі скляним фасадом

Різноманітність стилів

За допомогою каркасної технології можливо реалізувати практично будь-яке, навіть дуже складне архітектурне рішення – балкони та еркери, башточки і ризолиты, мансарди і дахи з дуже складною (криволінійної) геометрією. Крім того, за рахунок підбору зовнішньої обробки (сайдинг, блокхаус, пластикові панелі, декоративні штукатурки, вагонка тощо) можна отримати будинок з вишуканим фасадом в будь-якому стилі.

Каркасний будинок трикутної форми підкреслить відчуття вашого стилю

Ефектний каркасний будинок в стилі хай-тек

Каркасний будинок може мати абсолютно різну форму

Надійність

При дотриманні технології термін служби каркасного будинку складе близько 50-75 років. При цьому правильно побудований каркасний будинок може витримати землетрус до 8 балів. А використання спеціальних просочень істотно підвищує опірність бруса

Каркасні будинки міцні і довговічні

Будинок каркасного типу з обробкою сайдингом під камінь

«Чесно кажучи, коли я сказав знайомим, що вибрав проект каркасного будинку, чого тільки не довелося почути. І що для нашого клімату це не підійде, і пожежонебезпечно, і дуже нетривко і т. д., то справа цегла або бетон. На століття. Надійно. У нас так завжди будували. І тут мені в голову прийшла проста думка – як могли люди, які придумали самі надійні машини (ті ж японці і шведи), мобільні телефони (фіни), айпади (американці) ну так зовсім не розбиратися в будівництві. І це при тому, що частка каркасних будинків в Японії – майже 80%, і нехай там немає наших морозів, але це острови з усіма витікаючими «радощами» — сильними вітрами і землетрусами. А північ Канади такий же «теплий», як наша Сибір, так і фіни зі шведами кліматом не розпещені. Досить жити уявленнями минулого століття, на заході народ вміє рахувати гроші і не буде будувати, щоб жити погано. Не треба скупитися, купуйте якісні матеріали, дотримуйтеся технології, слухайтеся фахівців – і все буде добре. Ну а не простоїть він 100 років – і не страшно. Ось ви зараз хотіли б жити в будинку столітньої давності? Краще, напевно, побудувати новий, ніж його відремонтувати і, скажімо так, довести до нинішніх стандартів комфорту. Не вірите мені – почитайте відгуки власників, якщо не наших, так західних.»

«Насправді, говорити про термін служби можна досить приблизно, тому що у нас ця технологія тільки з’явилася; як поведуть себе нові матеріали – теж можна тільки прогнозувати. Але справа в іншому – довговічність будівлі багато в чому залежить від іншого – надійності системи опалення і водопостачання, труб, з’єднувачів, ущільнювачів і т. д. Тому термін до капремонту будинку якраз і визначається терміном служби інженерних систем, так незалежно від будинку – цегляний, бетонна або каркасний, років через 30-35 доведеться міняти інженерну систему. І ось тут в каркасному будинку не повинно виникнути жодних проблем – просто відкрутити шурупи, зняти деревоплиту, щоб дістатися до проводу (утеплювача, труби, вентиляційного короба і т. д.), замінити його, знову прикрутити деревоплиту – і готово! В цегляному будинку все буде значно складніше.»

«Наш канадський будинок не так щоб зовсім молодий, але років 10 йому точно є. Не знаю, на кого він був розрахований, але розміщення розеток нас категорично не влаштовувало, плутатися в продовжувачах теж не хотілося. Облаштувалися, через рік почали потроху ремонтувати будинок. Всередині зняли плиту, проводку розкинули в гофре, як нам подобається, заштукатурили, шпалери зверху – краса.»

Невеликий, але затишний, каркасний будинок

Скляний каркасний будинок виглядає чудово

Екологічність

При будівництві каркасного будинку використовується екологічно чиста деревина, плюс – екологічно нейтральні утеплювачі, які не чинять негативного впливу на природу і здоров’я людини. Використання для зведення каркаса продуктів деревопереробки і дерева дозволяє зберегти властивості, характерні для дерев’яного будинку – «дихаючі» стіни, які здатні диффузировать гази, накопичувати і віддавати вологу, підтримуючи всередині будинку комфортний мікроклімат.

Одноповерховий каркасний будинок з мансардою, побудований на пагорбі

Каркасний будинок із плоским дахом

Мінуси каркасних будинків

Обговорюючи каркасні будинки, можна виділити три основних негативних моменти:

  • пожежонебезпека – слід зазначити, що в переважній більшості випадків причина пожежі – людська дурість і безтурботність, так що ймовірність загоряння в будь-якому будинку приблизно рівна. А спеціальні просочення значно підвищують опірність вогню дерев’яних частин каркаса
  • недовговічність дерева – особливість конструкції в тому, що основа будинку – дерев’яний каркас – знаходиться всередині стін, фактично не контактуючи з зовнішнім середовищем, як це відбувається, наприклад, у брусових будинках, де дерево не гниє. Якщо вибрати добре просушений ліс і додати додаткову просочення, то довговічність дерев’яного каркаса не викликатиме нарікань і сумнівів
  • неміцність стін – аргумент досить спірне, особливо якщо врахувати, що тропічні тайфуни у нас не трапляються, а грабіжникам простіше зламати двері, ніж проламувати стіну. У самому справі, ви ж не збираєтеся відстрілюватися з дому?

Фасад сучасного каркасного будинку

Каркасний будинок з обробкою натуральним деревом

Використання для несучого каркаса металу замість дерева підвищить пожежну безпеку, але зробить будівництво дорожче

В цілому ж, відгуки мешканців говорять про те, що головним можливим недоліком можна вважати непрофесійних, слабо підготовлених будівельників і невиправдану економію на матеріалах – ці два негативних фактори здатні нівелювати весь позитив.

Будинки з бруса: готові проекти і 70+ надійних і комфортних реалізацій

Будівництво будинків з бруса останнім часом набирає все більшу популярність: в інтернеті можна знайти величезний вибір проектів і фото, а також оцінити ціни і зіставити матеріали. І це невипадково: у наявності основні переваги приватних будинків, виконаних з цього природного матеріалу:

  • зручність використання – брус легко піддається навіть рук малодосвідчених забудовників;
  • можливість реалізації складних архітектурних рішень;
  • підвищена міцність;
  • довговічність;
  • теплоізоляція;
  • високий рівень пожежної безпеки.

Перше, з чого потрібно почати при будівництві будь-якого будинку, в тому числі з бруса – це скласти проект. При цьому можна скористатися типовим або індивідуальним проектом – все залежить від ваших особистих проектувальних можливостей і умінь, а також наявності вільних грошових коштів.

  • Основні нюанси проектування будинку з бруса
  • Особливості розташування приміщень
  • Відмітні особливості брущатого будинку
  • Індивідуальний проект або типове рішення
  • Або профільований клеєний брус – вибираємо матеріал
  • Будинок з мансардою
  • Еркер – не тільки красиве, але і функціональне рішення
  • Особливості дизайну
  • Вибір стилістичного рішення

Невеликий будинок з бруса в скандинавському стилі

Тераса приватного будинку з бруса

Двоповерховий будинок з бруса за індивідуальним проектом

Двоповерховий фінський будинок з бруса яскравого кольору

Світлий сімейний будинок з бруса класичної планування

Table of Contents

Основні нюанси проектування будинку з бруса

Який би варіант ви не вибрали, потрібно ретельно продумати, наскільки зручно вам буде жити в такому будинку. Для цього потрібно передбачити такі нюанси:

  • кількість поверхів і кімнат;
  • наявність прохідних приміщень;
  • зручність пересування по будинку;
  • комфортність розташування кімнат;
  • кількість проживаючих людей;
  • стиль будинку;
  • наявність прибудованих приміщень: мансарди, балкони, веранди, гаражу.

Що стосується кількості поверхів і кімнат – це справа індивідуальна і залежить від особистих переваг. Разом з тим, плануючи звести цей особняк, краще десять разів подумати – адже в цьому випадку велика частина будинку ризикує залишитися недобудованої і необжитої. Якщо ж навпаки, ви хочете зробити будинок більш компактним, то слід прорахувати кількість необхідних кімнат. В цілях економії простору можна об’єднати кухню, їдальню і вітальню в однієї великий простір. Це не тільки економічно, але і сучасно: в цьому випадку у вас вийде справжня стильна студія.

Веранда приватного будинку з бруса

Скандинавський стиль в оформленні будинку з бруса

Будинок з темного бруса виглядає досить стильно і красиво

Рада! Зведення одноповерхових будинків можна рекомендувати сім’ям з маленькими дітьми або людьми похилого віку. В цьому випадку їм не доведеться підніматися по сходах.

Особливості розташування приміщень

Без чого вам точно не обійтися, так це без санвузлів (одного або декількох) та спальних приміщень. При цьому одним з найбільш вдалих варіантів планування простору є варіант, коли спальні кімнати розміщуються на другому поверсі, а громадські кімнати (кухня, вітальня, їдальня) – на першому. А якщо в проекті будинку фігурує цокольний поверх, то на ньому зручно помістити тренажерний зал і комори приміщення.

Головне, чого треба уникати при проектуванні будинку – це незатишних прохідних кімнат. Вони незручні для житла і лише заберуть у вас цінне вільний простір.

Рада! Щоб ясно уявляти собі майбутній будинок, намалюйте схематично приблизне розташування кімнат, як ви плануєте переміщатися між ними. Продумайте, де і як буде розташована сходи, якщо ви зважилися на двох – або триповерховий будинок.

Тільки після проведення цих попередніх проектувальних робіт потрібно звертатися до професійного архітектора або типовим проектом. Це полегшить життя і вам, і професіоналам. Адже завжди простіше працювати з людьми, які точно знають, чого вони хочуть.

Кухня приватного будинку з бруса, розташована на першому поверсі

Просторий хол приватного будинку з бруса

Сучасний інтер’єр двоповерхового будинку з бруса

Простора і затишна спальня приватного будинку з бруса в мансардному приміщенні

Велика кількість дерева та каменю у вітальні приватного будинку з бруса

Відмітні особливості брущатого будинку

При проектуванні будинку з бруса врахуйте, що воно докорінно відрізняється від планування цегляного котеджу. Відмінність полягає, насамперед, у виборі таких величин, як ширина і довжина.

Довжина бруса обмежує ширину і довжину зводяться стін. Так, якщо ви використовуєте клеєний брус, то його довжина, як правило, коливається в діапазоні між 6 і 12 метрами. Відповідно, займаючись проектуванням, необхідно врахувати, щоб довжина стіни до місця примикання перемички міжкімнатної перегородки перебувала строго в діапазоні довжини самого бруса. Так ви уникнете труднощів зі стиковими з’єднаннями, що підвищить теплоізоляцію і загальну стійкість конструкції, а також зменшить можливі витрати завдяки зниженню відходів при обрізанні бруса.

Гарний приватний будинок з бруса в хвойному лісі

Сучасна вітальня приватного будинку з бруса

Будинки з бруса: проекти, ціни і фото — індивідуальний проект або типове рішення?

Якщо ви хочете доручити всі турботи про проектуванні будинку професіоналу, замовивши варіант «під ключ», то підготуйтеся до того, що це може зайняти багато часу і коштуватиме недешево. Але в цьому випадку будуть враховані всі ваші побажання, і кінцевий ефект з більшою ймовірністю вас задовольнить. Разом з тим, ви ніколи не знаєте, як в реальності буде виглядати будинок. Скориставшись же типовим проектом, ви можете заздалегідь побачити всі особливості конструкції, оцінити її зручність і зовнішній вигляд.

Інша перевага такого будинку – приваблива ціна. Крім того, побудувати будинок його можна за один сезон, завдяки тому, що усадка будинку з бруса мінімальна. Інший плюс – типові проекти будинків з бруса вже пройшли всі перевірки і відповідають стандартам якості.

Будинок з бруса за типовим проектом

Індивідуальний проект двоповерхового будинку брущатого

Або профільований клеєний брус – вибираємо матеріал

Профільований брус – один з найбільш популярних варіантів для малоповерхових будівель. Його роблять з цільного масиву, переважно хвойних порід. Чистота класу виходить не нижче, ніж у євровагонки. Будинок з профільованого бруса володіє цілим рядом переваг.

  • стійкість до гниття;
  • невелика ступінь усадки;
  • низька вартість;
  • високий рівень екологічності.

Проте всі ці плюси можуть бути нівельовані недобросовісним виробником. Тому довіряйте тільки великим перевіреним компаніям.

Будинок з профільованого бруса з великими вікнами

Будинок з профільованого бруса з скляний фасадом

Що стосується клеєного бруса, то серед їх основних переваг виділимо:

  • високу міцність: такий брус майже не схильний до деформації;
  • низький ступінь усадки;
  • відсутність необхідності в облицюванні фасадів;
  • недорога вартість.

Головна перевага клеєних брусів – довжина, яка може досягати 18 м, що полегшує будівельні роботи.

Будівництво будинку з клеєного бруса

Великий двоповерховий будинок з клеєного бруса

Будинок з клеєного бруса з терасою

Будинок з мансардою

Якщо ви сумніваєтеся у кількості поверхів вашого майбутнього будинку, то компромісним варіантом може стати мансарда. Вона дозволить заощадити на витратах, при цьому збільшуючи загальну площу будинку. Мансарда може підійти для облаштування практично будь-якої кімнати, але одним з кращих варіантів є розміщення на ній спальні (наприклад, для гостей). Спальна на мансарді – мрія багатьох, оскільки вона виглядає затишно і красиво, а в даний час дизайнери розробили безліч цікавих рішень для цього приміщення. Ідеальна мансарда і для дитячої. Хлопцям буде цікаво жити під самим дахом – у цьому випадку кімната може стати втіленням дитячої мрії. Крім того, діти не будуть відчувати труднощі з постійними спусками і підйомами по сходах – для них це стане цілою грою.

Великий будинок у класичному стилі з мансардою

Незважаючи на переваги мансарди, її будівництво необхідно ретельно продумати. Заздалегідь вирішите, яким чином провести утеплення цього приміщення, питання з паро – і гідроізоляцією його даху. Особливої опрацювання заслуговує і питання з вибором покрівельного матеріалу. Слід врахувати всі плюси і мінуси металевої покрівлі, натуральної черепиці та м’якої покрівлі. Окремого розгляду вимагає встановлення вікон та організація освітлення. Одним з найбільш оптимальних варіантів є установка мансардних вікон між кроквяними ногами. З їх допомогою ви досягнете значного подовження світлового дня. Це заощадить витрати на електрику.

Спальня в мансардному приміщенні

Облаштування мансарди вимагає спеціальної меблів, вписується в нестандартне простір. Особливу увагу слід приділити вибору типу сходи і місця її дислокації. Вона повинна бути комфортною, не займати багато простору. Найбільш оптимальним рішенням може стати вибір гвинтових сходів.

Мансардне приміщення, як правило, невелике і досить затишне

Еркер – не тільки красиве, але і функціональне рішення

Якщо хочеться трохи розширити простір будинку і зробити його екстер’єр більш незвичайним, то задумайтеся про еркері.

Ця незвичайна деталь виділить ваш будинок серед оточуючих, надаючи йому презентабельний і аристократичний вигляд. А з функціональної точки зору — еркер збільшить житлову площу, поліпшить ступінь освітленості приміщення. Як бонус ви отримаєте гарний панорамний вид.

Еркери розрізняються за формою:

  • прямокутні;
  • квадратні;
  • напівкруглі;
  • трапецієвидні;
  • багатогранні.

Тим не менш, врахуйте, що ви обмежені у виборі форми еркера. Так, напівкруглий еркер є достатньо складною конструкцією, при зведенні якого можуть порушитися показники міцності бруса. Найбільше підходять такі форми, як прямокутна, трикутна або вагонка.

Краще всього використовувати цей елемент як облаштування зони відпочинку, простору для їдальні або ж оранжереї.

Рада! Для зведення будинку більше всього підійде клеєний брус, який зробить конструкцію більш міцною, стійкою і вітронепроникної.

Сучасний двоповерховий будинок з еркером

Великий сімейний будинок з світлого бруса з терасою

Вітальня в приватному будинку з терасою

При цьому зведення будинку вимагає особливої уваги з боку будівельників і архітекторів. Еркер підійде не кожному будинку. Краще всього він впишеться, якщо будинок має нестандартну дах, оригінальну форму вікон або незвичайну вхідні групи.

Врахуйте, що цей архітектурний елемент знижує загальну жорсткість коробки з-за збільшення кількості кутів в будинку. Щоб посилити стабільність коробки, передбачте укладання пари нерозривних вінців внизу і вгорі. Місця сполучення потребують додаткового утеплення.

Додаткового ефекту можна досягти при спорудженні будинку з суцільним склінням стін. Однак цей варіант більше підійде для проекту дачних будинків. Якщо ви плануєте проживати в цьому будинку постійно, то краще засклити лише половину еркера, інакше знизиться рівень теплоізоляції.

Особливості дизайну

Починати продумування дизайну будинку слід з вибору його стилістичної спрямованості. Бажано, щоб всі кімнати були витримані в одному стилі. Це об’єднає простір. Однак не варто думати, що це зробить інтер’єр нудним і одноманітним. Адже у кожного стилю безліч різновидів, з яких можна вибрати найбільш вподобані варіанти. Так, цікавим рішенням стане вибір кількох основних кольорів інтер’єру та використання в кожній з кімнат різних їх відтінків. Це зробить кожне приміщення унікальним, несхожим на інші.

Разом з тим, сучасні дизайнери не так строгі до дотримання єдиного стилістичного рішення всього будинку. Дозволено поєднувати різні варіанти, в результаті чого утворюється свій неповторний еклектичний стиль. В крайньому випадку, кожну кімнату дозволяється оформити в різних стилях.

Світла вітальня приватного брущатого будинку в скандинавському стилі

Сучасний інтер’єр приватного будинку з великою кількістю дерев’яної обробки

Вибір стилістичного рішення

В цілому для будинку підійдуть ті ж стилістичні рішення, що і для квартири (етно, мінімалізм, хай-тек, бароко, арт-деко і т. д.), але найбільш гармонійно будуть виглядати наступні варіанти:

Вони як не можна краще будуть гармоніювати з будинком, виконаним з натурального дерева, підкреслюючи його екологічність.

Пам’ятаючи про екологічність будинку, найкраще при обробці використовувати тільки натуральні матеріали, наприклад: дерево, шкіра, камінь, кераміку. Текстиль також краще вибирати з натуральних тканин: шовку, бавовни або льону.

Оформляючи інтер’єр дерев’яного будинку, акцент слід зробити на використанні підкреслено грубуватою фактури. Її доречно облагородити ніжними аксесуарами і пастельними тонами. Наприклад, на диванах розмістіть подушки непомітною колірною палітрою, виконані з шовку, на стінах повісьте картини з витонченими сюжетами, а на вікна – напівпрозорі фіранки.

Сучасний приватний будинок з бруса в стилі модерн

Скандинавський стиль добре виглядає зі світлим деревом і яскравими елементами меблів

У такій обстановці сільський затишок буде урівноважений аксесуарами. Крім того, доречно поєднувати з грубими фактурами і поверхнями елементи сучасного інтер’єру в стилі хай-тек і мінімалізм. У цих стилістичних рішеннях найкраще витримати побутову техніку.

Обов’язковий атрибут вітальні будь-якого дерев’яного будинку – це камін. Він зробить більш повним відчуття комфортності заміського життя. Оптимальне всього вибрати природний камін в класичному стилі. Інший варіант – безпечна електрична імітація, яка не потребує постійного догляду і наділена цілим рядом корисних додаткових опцій.

Будинок з бруса ви можете побудувати самостійно, швидко і недорого. При цьому ви зможете повною мірою насолоджуватися принадами заміського життя.