Як відмити силіконову форму від епоксидної смоли

| | 0 Comments| 00:20
Categories:

Робіть силіконові форми – виготовляйте форми самостійно з силіконової гуми

Виготовлення предметів або предметів мистецтва з епоксидної смоли вимагає не лише почуття міри, креативності та вмілої руки. Правильні негативні форми також мають важливе значення. Але що, якщо вам не вистачає форм для вашого проекту, і їх немає на ринку? У нашій статті ви дізнаєтесь, як можна виготовити власну силіконову форму за відносно невеликі зусилля.

Робота з епоксидною смолою

Для мистецтва з епоксидною смолою вам потрібна сама смола і, звичайно, затверджувач. Залежно від того, що ви хочете виготовити для твору мистецтва, є також різні інші матеріали, наприклад фарби – акрилові або спиртові фарби – та форми з силікону. Наприклад, якщо ви хочете зробити чашки Петрі, ви можете розфарбувати круглі силіконові форми. Однак, звичайно, для вашої фантазії немає обмежень: круглі чи квадратні, діаманти, квіти, зірки, маленькі відра, коробки, арки для виготовлення моделей – В принципі, ви можете заповнити будь-яку мислиму тривимірну форму за допомогою епоксидної смоли або інших ливарних матеріалів.

Змішану епоксидну смолу заливають у форму. Потім можна експериментувати з кольорами або, як при литті із смоли, додавати різні предмети, такі як квіти або черепашки. Після того, як смола застигла, її обережно виймають з форми. Це створює унікальні витвори мистецтва та дуже особливі подарунки.

Які там силіконові форми?

Силікон ідеально підходить як матеріал для лиття форм, оскільки він діє як природний розчинник. Завдяки цьому і тому, що силікон дуже гнучкий, смолу можна легко вийняти з форми після затвердіння.

Більше того, такий же хороший, як сьогодні відсутність алергії відомий щодо матеріалу. Це також вважається a ніжний і особливо нетоксичний. Не дарма його навіть використовують у виробництві соски та випічки.

Асортимент форм, які вже доступні на ринку, великий, оскільки теоретично форми для випікання також можуть бути використані для виготовлення смоли. Ці форми особливо підходять для випробувань новачкам. Однак знос досить великий: З часом поверхня форми стає тьмяною, і після декількох застосувань смолу навряд чи можна витягнути з форми. Особливо це трапляється при використанні м’якого силікону. Крім того, форми, доступні на ринку, звичайно, надаються і часто не дають власній творчості необхідної свободи дій. Якщо ви хочете творчо випускати пар і мати дуже індивідуальну форму, то виготовлення силіконової форми самостійно – єдиний спосіб.

Силіконова гума – ступінь твердості

Щоб зробити силіконову форму самостійно, вам потрібно Силіконова гума. Ця м’яка маса, яка відносно швидко твердне, доступна у спеціалізованих роздрібних торговців. Після затвердіння силікон є розтяжним. Його крихкість залежить від обраного ступеня твердості. Якщо він занадто розтягнутий, матеріал потріскається або зламається.

Входить силіконова гума кілька ступенів твердості. Вони вказані в Shore, з низьким значенням для високої еластичності та високим значенням для низького:

    Шор 0 – 20 означає високий ступінь гнучкості і, отже, м’який, хоча і дуже нестійкий матеріал.Значення 20 – 40 означає середню еластичність. Матеріал не тільки гнучкий, але і відносно стабільний у розмірах.Значення по Шору 40 – 80 означає матеріал, який важко еластичний і, отже, досить твердий. Він швидше витримує навантаження, але також є досить крихким.

Який ступінь твердості найкращий для вас, залежить від вашого проекту і, певною мірою, є питанням його випробування. Чим м’якший матеріал, тим легше витягти заготовку з форми. Однак через високу еластичність і низьку крихкість форма дуже нестійка. З твердою формою для лиття все навпаки: заготовки не так просто розпушити, і ви повинні бути обережними, щоб крихкий силікон не зламався. Однак, ливарні форми з високою цінністю Шора, звичайно, простіші в обігу, оскільки вони менш рухливі і не деформуються настільки легко.

Окрім ступеня твердості, важливі й інші властивості. Отже, силіконова маса доступна з різною в’язкістю, тобто тонким або товстим силіконом. Який варіант ви оберете, залежить від вашого проекту.

Важлива теплостійкість, а також безпечність харчових продуктів, якщо ви хочете спекти або зробити шоколад за допомогою саморобної форми. Переконайтеся, що він термостійкий до 200 ° C.

Залежно від типу вашого проекту слід перевірити ще один критерій: Стійкість матеріалу до дії хімічних речовин. Він повинен бути довговічним, навіть якщо ви працюєте з епоксидною смолою, бетоном або іншими ливарними матеріалами.

Ви можете запитати у спеціалізованого дилера, чи відповідає силікон вашим вимогам, або переглянути технічний паспорт.

Окрім силіконової гуми, вам потрібні саморобний каркас і заготовка, яку ви хочете зобразити, щоб отримати негативну форму з оригінальною формою. Якщо, навпаки, ви хочете працювати без оригінальної форми, рамка не потрібна, і вам потрібна лише заготовка. У наступних розділах ми пояснимо відмінності між способами виробництва ливарних форм.

Негативні форми з оригінальною формою

Ви хотіли б Створіть копію елемента, найбільш підходящим для ваших цілей є виготовлення Негативна форма з оригінальною формою. Для цього вам зазвичай потрібен каркас, щоб силікон, який згодом заливається для формування, не міг безконтрольно розповзатися. Ви можете, але не обов’язково, будувати каркас самостійно. Для цього також підходить порожня пластикова упаковка. Але ви хотіли б подати руку самому, будуючи каркас, дотримуйтесь розмірів об’єкта, що дублюється, щоб не витрачати силікон без потреби. Цей коштує досить дорого, і це дратує, коли надто багато його втрачається. Рама повинна бути абсолютно щільною, так що силікон не може ні витікати, ні стікати в тріщини або під краї. Тепер помістіть заготовку в рамку.

Приготувавши силікон, дотримуючись інструкцій виробника, налийте його в раму. Переконайтеся, що маса рівномірно розподілена скрізь. Тепер силікон твердне, і його можна легко зняти з рами.

Негативні форми без вихідної форми

За допомогою цієї техніки силікон поміщається в тазик або миску, в якій знаходиться суміш миючого засобу та води. Там вона стає пластичною масою, якою укладена заготовка. Силіконову масу не слід використовувати занадто економно, інакше форма стає нестійкою і крихкою.

Подумайте про отвір для видалення предмета або про місце, яке можна розрізати після того, як він затвердіє.

перед тим, як почати

Перш ніж розпочати, є кілька попередніх міркувань щодо вашого проекту. Тому слід уважно поглянути на заготовку, перш ніж вибрати силіконову суміш. Оскільки залежно від заготовки форма повинна мати різні характеристики:

    Гладка заготовка чи вона має орнаменти, жолобки чи безліч країв? В останньому випадку силікон повинен бути м’яким, щоб згодом можна було видалити затверділу смолу з форми. Ви можете використовувати більш високий ступінь твердості для однотонних заготовок без великих тріщин або прикрас. Заготовка важка чи велика? А точніше маленький, легкий і зручний? І який матеріал ви хотіли б використовувати для заливки форми згодом? Залежно від відповіді, ви повинні пам’ятати, що м’який силікон далеко не такий стійкий, як твердий силікон. Якщо ви використовуєте м’який матеріал, це може призвести до проблем зі стабільністю, коли форму заливають пізніше.

Порада: Силікон для виготовлення зліпків дорогий. Якщо вам подобається це просто, ви також можете використовувати більш дешевий силікон для ванної кімнати. Цей матеріал підходить для випробувань новачкам. Однак детальна ілюстрація тут неможлива. Він підходить лише для лиття простих форм.

Найкращий дублюючий силікон для ваших проектів

Існують великі відмінності в якості силіконових виробів, доступних для виробництва силіконових форм. Зокрема, стабільність з одночасною еластичністю є найважливішими факторами. Це найбільш перевірені дублюючі силікони у порівнянні:

Наша рекомендація: Дублюючий силікон TFC

Дублюючий силікон TFC є нашим улюбленим, оскільки матеріал надзвичайно еластичний і з твердістю по Шору А 20 ідеально підходить для зображення вимогливих форм. Коефіцієнт змішування дуже простий на рівні 1: 1, компоненти двоколірні для кращого огляду. Силіконовий набір Troll Factory на 1 кг виготовлений у Німеччині та має дуже привабливу ціну.

Зробіть матеріал, необхідний для силіконової форми

Точні матеріали, які вам потрібні, звичайно, залежатимуть від вашого проекту та типу виготовлення форми. Припустимо, ви хочете зробити силіконову форму за допомогою каркаса з дерева, тобто працювати за допомогою оригінальної форми.

Для виготовлення такої форми із силікону, як правило, потрібні такі матеріали:

Чим відмити епоксидну смолу?

Відвердження будь-якого матеріалу на базі епоксидки можливе тільки після того, як вона вступить в реакцію з отвердителем, тому набагато простіше зробити обробку забрудненого місця до її остаточної полімеризації. Хімічна формула епоксидної смоли має складну структуру, що складається з коротких полімерних ланцюжків, що забезпечує високу міцність складу. Таку відверділу пляму відмити досить складно. У статті будемо розбиратися, як це можна зробити.

Механічні способи очищення

Видалення плями від епоксидки в домашніх умовах можна виробляти механічним способом. Іноді це краще, ніж використовувати хімічні розчинники. Однак абсолютно без них не обійтися.

Як швидко настане результат, залежить від розміру і давності появи плями, а також від делікатності матеріалу, на яке вона нанесена.

Термообробка

Ділянка з плямою обробляється струменем гарячого повітря з будівельного фена. Процес видалення відверділої епоксидки проводиться наступним чином:

  • обробити ділянку з плямою ацетоном або будь-якою змивкою з розчинними властивостями;
  • включити фен, прогріти смоляну пляму до температури, що перевищує 180-190 градусів (гранична температура термостійкості речовини);
  • у міру нагріву і розрідження потрібно очищати наплив;
  • можна капнути ацетон в центр плями, щоб очистити більш ефективно;
  • краще відтирати смолу губкою або м’якою тканиною, але при необхідності в хід може піти і гострий ніж;
  • залишки смоли знову нагрівають з повторенням процесу, поки не вдасться зняти смолу повністю.

Зазвичай на видалення плям витрачається не більше 5 хвилин. Якщо немає можливості використовувати будівельний фен, можна скористатися паяльником. Їм смола нагрівається тільки через паперовий шар.

Заморожування

Щоб прибрати пляму епоксидки з виробу, її не знадобиться поміщати в камеру морозилки, тим більше що не у всіх випадках є така можливість. Слід придбати в будівельному відділі спеціальний холодоагент.

Але при роботі з ним потрібно подбати про безпеку: купити щільні рукавички, захисні окуляри, респіратор. Без них працювати з холодоагентом небезпечно для здоров’я.

  • працювати необхідно тільки при відкритих вікнах або з увімкненою приточною вентиляцією;
  • у приміщенні не повинні перебувати діти, тварини;
  • енергійно потрясти балон перед використанням засобу;
  • нагризати холодоагент на затверділу ділянку зі смолою на відстані 30 см, при цьому балон повинен бути направлений вгору горлечком;
  • коли смола почне кришитися, важливо негайно відтерти епоксидку, відскоблити ножем або шпателем (пляму можна спробувати розбити молотком і скористатися пилососом, щоб зібрати крихти).

При необхідності холодоагент на смолу розбризкують двічі. Осколки епоксидки потрібно відразу викинути, щільно упакувавши в целофановий пакет. Цей спосіб підходить, якщо не можна видаляти смолу хімічно, а термічно впливати неможливо через ризик руйнування поверхні. Зрізати пляму треба післяйно, щоб уникнути випадкового пошкодження бази.

Якщо масштаб забруднення великий, знадобиться більше часу і чимало терпіння. Процес є трудомістким.

Застосування хімічних засобів

Епоксидна смола хоч і вважається розчинним матеріалом, зовсім не кожним розчином можна її відмити. Епоксидці властива висока хімічна стійкість, тому необхідно підібрати досить агресивну речовину, щоб її розчинити. До покупки складу потрібно прочитати на етикетці, чи підходить він у конкретній ситуації. Багатьма розчинниками можна нашкодити шкірі, залишити сліди на кам’яних поверхнях, пропалити пластик. Особлива обережність знадобиться при роботі з дорогими меблями і текстилем. Після обробки виробу з тканини будь-яким з методів потрібно обов’язково випрати річ у гарячій воді зі звичним за складом порошком.

Щоб змити пляму, не торкнувшись бази, можна спробувати використовувати розчинник для емалі і лаків або ацетон. Спочатку пара крапель засобу наноситься в центр епоксидного напливу, після чого оцінюється реакція. Якщо смола розчиняється, значить, очищувач може впоратися з проблемою. Ділянки смоли протирають таким засобом, паралельно очищаючи поверхню механічно.

Роботу проводять виключно в респіраторі, при відкритих дверях і вікнах. Бажано проводити очищення на свіжому повітрі, оскільки пари розчинників є дуже токсичними.

Не можна лити на пластик і дерево велику кількість розчинника за один раз – це нашкодить матеріалу.

Чим ще можна розвести епоксидну смолу після затвердження? Епоксидку здатний швидко розчинити метиленхлорид, але це настільки їдкий і токсичний канцероген, що не варто вдаватися до його використання. Майстри вдома нерідко застосовують з метою очищення залишків епоксидки:

  • рідина для видалення лаку;
  • денатурований спиртовий розчин;
  • SP-6;
  • ДМФА або ДМСО.

Є й більш екзотичні способи видалення напливів смоли після затвердження. Її можна спробувати розчинити за допомогою газування – пепсі-коли або кока-коли. А також зустрічаються поради, як позбутися від потеків, скориставшись аптечним розчином «Дімексид» у пропорції з водою 1: 3. Місце розташування плями змочують, а потім пробують його видалити.

Допомогти впоратися із застиглою плямою може і універсальна змивка, призначена для видалення старих лакофарбових покриттів. Нею теж розм’якшують застигле покриття з подальшою обробкою смоли на поверхні будівельним шпателем або ножем. Якісну та ефективну змивку зустріти зараз непросто. Вона призначена для миття робочих поверхонь, інструментів, але у вигляді розчинника непридатна.

Важливо пам’ятати, що сірчаною кислотою не можна очищати поверхні і розм’якшувати епоксидну масу.

У хімічній реакції з металами цей високотоксичний окислювач пропалює деревину. Він становить небезпеку для здоров’я людини. При потраплянні на шкіру сірчана кислота залишає хімічний опік.

Запобіжні заходи

Застосування хімічних засобів і холодоагентів для видалення епоксидних напливів вимагає обов’язкового використання засобів індивідуального захисту: маски-респіратора, захисних очок і рукавичок. Якщо обробка передбачає розпилення, необхідний захисний фартук. У приміщенні, де проводяться роботи, повинна бути можливість для провітрювання.

Після процедури очищення всі предмети захисту потрібно промити проточною водою і висушити.

Корисні поради

Трапляється, що в процесі очищення трохи епоксидного клею потрапляє на шкіру (руки, інші ділянки). В основному це буває з тими, хто нехтує рекомендаціями про використання захисних рукавичок. Якщо не зреагувати оперативно, високий ризик отримання хімічного опіку або розвитку контактного дерматиту. Необхідні такі маніпуляції:

  • негайно вимити місце потрапляння епоксидки з милом;
  • нанести на цю область будь-який дезінфікуючий засіб;
  • ретельно висушити оброблену ділянку м’якою тканиною або паперовою серветкою.

Очистити з рук

Для зняття плями епоксидного клею з рук дозволено використовувати ацетон, але при чутливій шкірі це робити не можна. Ацетоном (засобом для видалення лаку) обробляється тільки осередок попадання смоли, а не вся рука. В іншому випадку можлива поява тріщин на поверхні шкіри. Після очищення ацетоном руки миють, використовуючи мило, наносять на шкіру будь-який поживний крем.

Якщо ж забруднення вже встигло відтвердіти, залишене без уваги відразу, його потрібно просякувати пісною олією, поки не відшарується ґрунтовно.

Відмити з одягу

У тканину епкосидка вбирається моментально і дуже швидко ствердіває. Агресивні методи очищення можуть спричинити руйнування волокон, і річ буде незворотно зіпсована. Невеликі смоляні потіки можна спробувати очистити.

  1. Пляма змочити аміаком 10%, етиловим спиртом. Почекати пару хвилин, потім очистити смолу куточком шпателя.
  2. Помістити забруднену річчю в щільний пакет і відправити на 2 години на заморозку. Потім спробувати відхрести з матерії епоксидку.
  3. Покрити смолянисту пляму чистим аркушем паперу, провести зверху по ньому нагрітою праскою кілька разів до повного розплавлення складу. Після прибрати смолу якимось підходящим для цього пристосуванням.

Вилучити смолу з плитки

Непривабливі напливи епоксидки видалити нескладно, якщо мова йде про свіжі плями. Знадобиться волога ганчірка і мильний розчин. Для боротьби із застиглими плямами підійде будь-який описаний вище метод: нагрівання, заморожування, хімічні розчинники. Кахель стійкий практично до будь-якого способу впливу. А ось з плати прибрати клей вийде тільки за допомогою паяльника. Інші варіанти зіпсують деталь без шансу на відновлення.

Будьте гранично акуратні та обережні при роботі з хімічними речовинами! Не забувайте про заходи безпеки!

Про те, чим розчинити епоксидну смолу, дивіться у наступному відео.

Силіконова форма для гіпсу. Як зробити силіконову форму

Гіпс широко застосовується в багатьох галузях промисловості. Особливо часто цей матеріал використовують у будівництві, медицині та архітектурі. Але робота з гіпсом вимагає певних умінь і знань. Як роблять гіпсові вироби, описані в цій статті.

Особливості гіпсу

Гіпс вважається унікальним матеріалом, який легко обробляється і здатний прийняти будь-яку форму. З рідкого пластичного гіпсу можна зробити практично будь-яку фігуру. Після застигання виріб виглядає особливо красиво.

При з’єднанні сухого гіпсу з водою виходить маса, за консистенцією схожа на тісто. Вона швидко твердіє і відмінно зберігає задану форму. Під час затвердіння розчин трохи збільшується в розмірах і виділяє невелику кількість тепла. Ця особливість дуже важлива. Справа в тому, що розширюється гіпс починає заповнювати всі виїмки, повторюючи з максимальною точністю форму.

Ще однією важливою властивістю гіпсу є його екологічність. Так, для приготування основи для ліплення потрібно всього лише сухий гіпс і звичайна вода. Простота використання і безпеку для навколишнього середовища зробили гіпс особливо популярним.

З гіпсу роблять різні архітектурні прикраси, елементи декору, фігури. Для створення виробів використовують спеціальні форми. Їх роблять з дерева, цементу, пластику, епоксидної смоли, пластиліну, металу. Але найбільш зручними і практичними в застосуванні вважаються силіконові форми для заливки гіпсу. Вони користуються великим попитом і дозволяють створити унікальні гіпсові вироби.

Що таке силіконова форма для гіпсу

Форми з силікону мають багато переваг. По-перше, на її поверхні не прилипає гіпсовий розчин. Це дуже важливо, оскільки не порушується цілісність виробу. Таким чином, гіпсові вироби, вилиті в силіконовій формі, мають ідеальний зовнішній вигляд. Жодний інший матеріал не володіє такими властивостями. По-друге, силіконова форма для гіпсу дуже еластична і зносостійка. Її можна використовувати багато разів, не порушуючи цілісності. По-третє, форма з силікону легко відокремлюється від застиглого вироби. Це означає, що силіконова форма для гіпсу не вимагає мастила перед заливкою. Для майстрів це дуже зручно і значно спрощує роботу.

Як зробити силіконову форму для гіпсу

Готові силіконові форми можна придбати в будівельних магазинах. Але можна виготовити самостійно. У цьому разі майстер має можливість створити форму з власної креативної задумом.

Виготовлення силіконової форми для гіпсу здійснюється за певною технологією.

Спочатку потрібно зробити контейнер для заливки. Для цього можна використовувати дерево, ДСП, склопластик і будь-який інший матеріал. Або можна взяти вже готову ємність. Потім слід ретельно склеїти деталі форми, щоб вони добре трималися і не було щілин.

На наступному етапі потрібно взяти скульптурний пластилін і рівномірно викласти до половини контейнера. Робити це треба акуратно, щоб поверхня була гладкою і без дефектів.

Потім в пластилін треба помістити модель, під яку робиться форма. Дуже важливо в пластиліні зробити олівцем невеликі дірочки, щоб під час відливання не зміщувалися частині форми.

Тепер потрібно виміряти об’єм необхідного силікону. Підрахувати кількість необхідного матеріалу можна за розмірами контейнера.

Потім потрібно змастити поверхню моделі мильним розчином або воскової мастилом. Для створення силікону потрібно змішати рідкий розчин діоксиду кремнію і кислотний затверджувач згідно інструкції на упаковці і вилити масу тонким струменем на пластилін з моделлю. Коли верхня частина форми затвердіє, можна видаляти пластилін. Але робити це треба акуратно, щоб не пошкодити поверхню форми.

Тепер потрібно знову змастити поверхню моделі і форми, приготувати силіконову масу і зробити форму для верхньої частини моделі.

Силіконова форма для гіпсу готова.

Вартість готових силіконових форм

Сьогодні багато фірм випускають готові силіконові форми для гіпсу. Ціна на них в залежності від складності та розміру становить від 200 рублів і вище. Так, за просту форму для декорування приміщення у вигляді мушлі або листочка потрібно заплатити 290-320 рублів. Більш складні форми великого розміру коштують значно дорожче. Наприклад, ціна на форму для виготовлення декоративного каменю становить від 900 до 1500 рублів за кв. м. Є посередники, які пропонують форми з силікону китайського виробництва за оптовими цінами.