Як вибрати матрац за вагою та зростом

| | 0 Comments| 21:31
Categories:

Розмір, наповнювач і ціна. Як вибрати матрац та подушку

Щоб добре спати, слід забезпечити всі необхідні умови для цього: тишу, комфортну температуру та відсутність зайвого освітлення. Однак те, на чому ми спимо, також має значення. Матрац необхідної твердості/мʼякості та подушка комфортної висоти – великий плюс до комфорту сну.

Але у видах матраців та подушок можна легко загубитися. Як зробити правильний вибір, LIGA.Life пояснили експерти мереж JYSK та Епіцентр.

Як вибрати розмір матраца

Стандартна довжина матраца на двоспальне ліжко – 2 м, максимальна – 2 м 20 см. Якщо людині потрібен довший матрац, то у деяких компаніях доступна послуга індивідуального пошиття, запевняє Ігор Задніпровський, керуючий магазину JYSK.

На що дійсно слід звернути увагу, так це на ширину та висоту.

“Для дорослої людини оптимальна ширина спального місця – 80-90 см. Якщо плануєте спати на ліжку вдвох, то ширина матраца має бути – мінімум 1 м 60 см”, – запевняє Ольга Осійчук, категорійна менеджерка мережі торговельних центрів Епіцентр.

Щоб вибрати зручну висоту матраца, поміряйте відстань від ламельної основи ліжка до її верхньої точки. Підбір висоти – дуже важливий. Адже забезпечує комфорт під час сидіння на ліжку або вставання з нього.

“В ідеалі висота матраца має бути такою, щоб таз був трошки вищим, ніж колінні суглоби”, – радить Ігор.

Наприклад, якщо людина вибирає матрац з ортопедичними властивостями, то його висота має бути щонайменше 15-20 см. За словами Ольги, це достатній рівень для підтримки хребта.

“Мінімум 15 см – це вміст амортизаційного компонента (пружина або піна). Так людині буде зручно лежати, а у хребта буде достатній рівень підтримки”, – додає експертка.

Ортопедичність у матрацах – підтримка хребта у фізіологічному положенні. Тобто пружини підстроюються під тіло: де потрібно — провалюють більше, де не потрібно — менше.

Анатомічність – повторення контурів тіла людини. Зазвичай у матрацах це досягається через наявність піни.

Пружинний чи безпружинний матрац

Наступний критерій вибору матраців – його тип.

Безпружинні матраци

Умовно поділяються на мʼякші та жорсткіші, стверджує Ігор. До перших належать матраци з HR-піною (просаджується не більше ніж на 15%) та memory foam, яка забезпечує мʼякість.

“Чим більше memory foam, тим мʼякший матрац. Наприклад, якщо цей шар висотою у 10 см, то можна “потонути” в матраці. Однак це не дуже зручно для людей з великою вагою”, – пояснює експерт.

Жорсткі матраци містять кокосову койру замість memory foam. Вони підійдуть тим, хто любить або кому рекомендовано спати на твердих поверхнях. Також це хороший вибір для людей з великою вагою. Адже вони не відчуватимуть наповнювач.

“Однак найкращий вибір – матраци з комбінацією різних наповнювачів. Наприклад, латекс, memory foam та HR-піна – зверху матрацу, а кокосова койра або повсть – посередині”, – радить Ігор.

Переваги безпружинних матраців:

  • більш гіпоалергенні, ніж пружинні. Всередині них не збирається пил, оскільки повністю заповнені компонентом, наприклад піною;
  • безшумні, тому що не містять пружин. А відтак з часом ризик їхнього скрипу нівелюється;
  • легші у транспортуванні. Зазвичай їх перевозять у вакуумній скрутці, що допомагає без проблем перевезти з магазину додому та підняти на необхідний поверх.

Головний недолік таких матраців – схильність до деформації.

Наприклад, якщо в родині є діти, то стрибати на матраці не варто. Адже після стрибків залишатимуться впадини.

“Також людині вагою понад 120 кг такий матрац не підійде. Адже завелике навантаження на одне спальне місце призведе до деформації піни матраца. Відтак, термін його експлуатації зменшиться”, – пояснює Ольга.

Пружинні матраци

  • з залежним пружинним блоком (боннель) – пружини, скручені між собою. Їхня перевага – дешева ціна та стійкість. Недолік – не має ортопедичного ефекту. Відтак якщо на такому матраці спатимуть дві людини кардинально різної ваги, то легша буде скочуватись в сторону важчої, пояснює Ольга;
  • з незалежним пружинним блоком, або Pocket Spring. У такому матраці кожна пружина загорнута у тканинний чохол, тому діє окремо. Відтак вони мають найкращий анатомічний ефект. Такі матраци можуть бути зонованими – мають різні зони, залежно від рівня підтримки певного відділу хребта. Наприклад, моделі Multi Pocket мають багато пружин – не менше ніж 435. Це забезпечує матрацу довговічність та більшу анатомічність. Коштом пружин різної жорсткості формується 3-9 зон, які анатомічно повторюють контури тіла, залежно від навантаження.

Недоліки пружинних матраців:

  • накопичення пилу та сміття між пружинами. Відтак час від часу його слід чистити зсередини;
  • з часом пружини можуть видавати звук;
  • також є ризик того, що пружина прорветься крізь чохол і колотиме тіло.

Надувний матрац

Вибираючи матрац, можете наштовхнутися і на надувні варіації. За словами Ігоря, є ті, що всередині містять спеціальні перетинки, що забезпечують розподілення на зони. Цим вони відрізняються від матраців для плавання. Проте цього недостатньо для повноцінної підтримки хребта.

“Це непоганий варіант для людей, які постійно переїжджають. Однак для регулярної ночівлі та здоровʼя спини краще придбати повноцінний матрац”, – додає спеціаліст.

Топпер

Це мініматрац, який зазвичай кладуть на диван або занадто жорсткий/деформований матрац. Його головна мета – вирівняти поверхню та зробити її максимально зручною.

Хочете мʼякий топпер – вибирайте з латексом або memory foam, більш жорсткий – з кокосовою койрою.

Але як зрозуміти, який з цих матраців підійде саме вам?

“Спробуйте полежати на матраці в магазині. Але не лягайте на спину, підклавши руки під голову, а ляжте у позу, в якій зазвичай звикли спати: на бік, на животі, на спині тощо. Далі консультанти мають підказати зі сторони, чи правильне положення займає хребет”, – радить Ігор.

Ольга додає: “Згідно з дослідженнями, до 60% людей зазвичай сплять на боці. У такій позі найбільше навантаження йде на шийний відділ хребта. Тому рекомендуємо підібрати мʼякий матрац, який підтримував би цю зону. Якщо людина спить на животі, то найбільше навантаження припадає на таз. Таким людям радять жорсткіші моделі. Тим, хто спить на спині, слід вибирати матраци середньої жорсткості, адже навантажується шийний та поперековий відділи”.

Скільки коштує якісний матрац?

Ціна залежить від розміру та наповнювача. Якісний пружинний матрац розміром 160 на 200 см коштуватиме в районі 10 000 грн, безпружинний – 8000 грн, стверджує Ігор.

Яку подушку вибрати

Вибираючи матрац, придивіться до подушки. Тому що стара подушка може бути зависокою, лежачи на новому матраці. Відтак шийний відділ буде в постійному напруженні та дискомфорті.

Але на що слід звернути увагу, вибираючи подушку?

Перший крок – подумайте, у якій позі зазвичай засинаєте. Це допоможе визначити висоту подушки та рівень її мʼякості-твердості, пояснює Олександра Шевченко, категорійна менеджерка мережі торговельних центрів Епіцентр.

“Голова має лежати на подушці так, щоб шийний відділ не перегинався і не навантажувався. Наприклад, якщо ви спите на спині, то підборіддя має бути прямо вгору. Якщо спите на боці – голова має бути на одному рівні з хребтом. Якщо голова занадто піднята чи опущена – подушка вибрана неправильно”, – описує Ігор.

Наступний крок – виберіть наповнювач. Загалом подушки поділяються на декілька підгруп. Розберімо кожну з них.

  • Ортопедичні подушки. Зазвичай мають наповнення memory foam, поліуретанове або латексне. Хочете мʼякшу подушку – вибирайте memory foam. Вона вдало повторює контури тіла, але коли встаєте з ліжка, не деформується. Латексні – більш пружні та містять гель з ефектом охолодження. Особливо підходять людям з інтенсивним потовиділенням.

“Нині тренд — на ортопедичні подушки, які складаються з декількох зон. Вони легко приймають форму шиї та голови за умови зміни пози під час сну”, – додає Олександра.

  • Силіконізовані подушки. Особливо підходять для людей з алергією, які не можуть спати на подушках з натуральним наповненням. Додаткова перевага – придатні до прання в пральній машинці. Наприклад, наповнювач тенцель має гарну повітропроникність; штучний лебединий пух дуже мʼякий, а силіконізовані кульки забезпечують пружність. Олександра радить звертати уваги, чи є на подушці блискавка. Адже спочатку вона може бути зависокою, відтак наповнювач можна прибрати. А коли той осяде – додати.
  • Подушки з натуральним наповнювачем – пух-перо. Чим більше в подушці пера, тим вона важча та твердіша. Така подушка навряд чи підійде тим, хто звик спати на животі або спині. Натомість пухові подушки – мʼякші, легші та добре вбирають вологу.

“Недолік натурального наповнювача – зазвичай такі подушки складно прати в машинці. Тож кожні пів року доведеться відвозити у хімчистку. Виняток – пухові подушки преміумкласу, розроблені за новими технологіями. У них пух не збивається під час прання, відтак можна прати в машинці”, – пояснює Олександра.

  • Вовняні зазвичай вибирають для холодного сезону – осені та зими. Однак для людей з алергією така подушка також не підходить. Переваги: гарно пропускає повітря та вбирає вологу, а також не збивається під час прання.
  • Шовкові – мʼякі, приємні на дотик та гіпоалергенні. Найбільше підійдуть людям, які люблять спати на спині та животі.
  • Віскозні (тенцель або бамбук). По-перше, це повністю екологічно чистий продукт. Оскільки здатний розкладатися. По-друге, такі подушки гарно перуться та мають хороші ергономічні властивості – підтримують форму і не збиваються.
  • З натуральних рослин. Наприклад, з конопляними/лляними наповнювачем і чохлом. Також є подушки з гречаним лушпинням, які мають масажні властивості та легке шарудіння.

Скільки коштує якісна подушка?

Ціни варіюються залежно від наповнювача. Силіконізовані подушки коштують дешевше, натомість пух-перо та шовкові – дорожчі. За словами Ігоря, подушка з якісних матеріалів коштуватиме майже 900-1000 грн.

Як вибрати матрац?

До купівлі матраца слід ставитися з усією серйозністю. Якщо ложе було підібрано невірно, це в подальшому позначається на самопочутті і здоров’ї його власника. Помилитися нескладно, адже виробники пропонують безліч різноманітних виробів, які відрізняються не тільки розмірами, але й жорсткістю, щільністю, наповнювачами, чохлами. Вони можуть мати ряд додаткових характеристик (стійкість до деформації і пилових кліщів, гипоаллергенность, анатомічний ортопедичний ефект). Щоб не зашкодити організму, а також забезпечити себе комфортним відпочинком, здоровим сном, слід проконсультуватися з фахівцями інтернет-магазину MatrasLux, які знають все, і навіть трішки більше, про нюанси і правила індивідуального підбору матраців, що задовольняють запити клієнтів.

Що таке ортопедичний матрац?

Розібратися, що є ортопедичним матрацом, зможе людина, що має в розпорядженні мінімальні знання грецької мови. Слово “ортопедія” складається з таких номінативних одиниць мови як orthos (правильний або прямий) і paideia (виховання). Виходить, ортопедія “вчить” нашу спину під час сну триматися у природному для неї – прямому положенні. Хребет при цьому не викривляється. Зайнявши правильну позицію для сну, багато людей позбавилися від тих, що регулярно долають їх тіло, дискомфортних відчуттів. Таким чином, замінивши звичайний матрац ортопедичним, ви максимально розслаблятиметеся, повноцінно відпочиватимете, насолоджуючись вранці відчуттям бадьорості і не відчуватимете напруги або безпричинної втоми.

Ортопедичний ефект – це деяка демонстрація матрацом здатності витримувати вагу людини, що лежить на ньому, при цьому хребет відпочивальника не згинається в неприродному положенні, а розташовується прямо. Підтримка здійснюється пружинним або латексним блоками, які, власне, є основою.

Анатомічний ефект – це також важлива характеристика, яка полягає в здатності виробу повторювати вигини людського тіла. Він зменшить навантаження на точки, які постійно піддаються великому тиску. Анатомічним ефектом матрац наділяють спеціальні якісні наповнювачі.

Ортопедичні матраци бувають на блоці незалежних пружин Pocket spring, на блоці Боннель і безпружинні. При цьому і ті, і інші повинні відрізнятися багатошаровістю. Дуже важливо, щоб м’які і тверді шари чергувалися. Звичайно, не кривитимемо душею і відмітимо, що безпружинні матраци нічим не поступаються тим, які мають незалежні пружини. Перш ніж купити матрац, будь-який покупець ставить питання – який кращий, безпружинний або з пружинним блоком? Відповідь дуже проста! Сучасні матраци однаково якісні і принципових відмінностей тільки дві: вага (пружинні значно важче безпружинних) та ціна (у безпружинних застосовуються дорожчі настильні шари, тому вони дорожчі). Ці відмінності не впливають на ортопедичні властивості, такі важливі для збереження красивої осанки.

Правильне поєднання спеціальних матеріалів, шарів, що відрізняються своїми незвичайними, корисними властивостями в підтримці хребта виключно в правильному положенні і складають таке диво, як ортопедичний матрац.

Обов’язково враховуйте властивості кожного шару (настилу), бо окремо і в сукупності вони повинні робити сприятливий вплив на стан людини, його здоров’я. Тільки у такому разі можна стверджувати, що куплений виріб забезпечить оздоровчий ефект і позбавить тіло свого власника від згубної для нього напруги.

Вибір матраца

Матрац, який підійде одній людині, може сильно розчарувати другу. Не слід купувати той товар, що попався першим або розхвалений родичем або знайомим. Вибір слід здійснювати, враховуючи свої індивідуальні параметри. Лікарі-ортопеди, спираючись на дослідження, вивели формулу, з урахуванням складових якої, нескладно вичислити який матрац підійде саме вам. Отже, визначте свою вагу, врахуйте вік, згадайте про дискомфортні та больові відчуття, які іноді долають вас під час сну, і не забудьте узяти в розрахунок індивідуальні побажання. Пам’ятаючи про ці параметри і враховуючи їх під час вибору, ви з легкістю знайдете той, який зможе задовольнити ваше тіло.

До важливих, заслуговуючих на увагу моментів відносяться:

  • вік людини
  • Вага (при виборі двоспального матраца вага розраховується на одне спальне місце)
  • Наявність больових відчуттів (у шиї, хребті)
  • індивідуальні побажання

Щоб розібратися з правилами вибору до кінця, слід детальніше розглянути кожен параметр.

Вік людини

Один з головних параметрів, який слід враховувати при купівлі – це свій вік. Залежно від цього вибирається жорсткість виробу і його анатомічні властивості. Якщо жорсткі моделі – ідеальна купівля для молодих людей, то зрілим шукачам комфорту слід замислитися про купівлю м’якшого виробу.

Від 0 до 16 років – треба купувати спеціально розроблені дитячі матраци.

Рекомендуємо прочитати: Як вибрати матрац для дитини.

16-25 років – у цьому віці організм людини ще продовжує рости, тому, щоб хребет надалі мав правильну анатомічну форму м’язам не завадить жорстка фіксація. З цього виходить, що строге горизонтальне положення під час сну – це важлива складова формування правильної будови хребта. Молоді люди зобов’язані розглядати тільки жорсткі матраци. В крайньому випадку вибір дозволяється зробити на користь виробу з середньою жорсткістю.

Якщо молоді люди стануть вибирати для себе м’які матраци це приведе до неправильної підтримки хребта, а також інших частин тіла, що негативно позначиться на формуванні будови скелета, або викличе почуття постійної втоми і больовий синдром.

У віці від 25 до 47 років належний рівень розвитку тіла досягнутий, і істотні фізіологічні зміни вже не передбачаються. У цей період багато хто намагається враховувати свій спосіб життя, стан здоров’я, але, чесно кажучи, середньостатистичній людині без особливих відхилень у функціонуванні організму в цьому віці можна купувати матрац будь-якої жорсткості. Головний орієнтир під час вибору – особисті переваги. Багато хто вибирає золоту середину – середню жорсткість.

Від 47-50 років і старше вік, коли людина потребує підвищеного рівня комфорту під час сну. Для людей цієї вікової категорії важливо хороший кровообіг. Що б тіло не затікало можна розглядати для купівлі м’які або безпружинні матраци середньої жорсткості з високою мірою анатомічності. Нерідко у людей в приклонному віці є особливі рекомендації по жорсткості спального місця від лікаря ортопеда, у такому разі не варто нехтувати його порадами.

Вага людини

40-60 кг – людині в такій ваговій категорії краще купити м’якший матрац або середньої жорсткості. Звичайно, вибирати слід серед тих виробів, які найбільш підходять за віком. Тобто людям невеликої ваги, які не переступили рубіж в 25 років, рекомендується вибирати з жорстких або середніх.

60-90 кг – вага, при якій підійде будь-якої жорсткість, тому вибір необхідно робити, спираючись на віковий критерій, особисті переваги і фізіологічні протипоказання (якщо вони є).

Людині вагою 90 кг і більше слід придивитися до жорстких матраців з хорошим пружинним блоком.

Увага: звертайте увагу на те, що кожна модель має обмеження по вазі, які розрізняються залежно від її конструкції.

Наявність больових відчуттів в області хребта та шиї

За наявності яких-небудь больових відчуттів або захворювань в області шиї і хребта ключову роль грає рекомендація лікаря , а також жорсткість. Якщо ви страждаєте від болей в шиї, хребті, то насамперед слід звернутися до лікаря. Для поліпшення стану при болях регулярного характеру краще всього вибрати жорсткий матрац. Якщо болі періодичні, при цьому фізичне здоров’я, вага і вік дозволяють відпочивати на відносно м’якому ложі, варто замислитися про купівлю матраца, який здатний похвалитися двосторонньою жорсткістю. Тоді в період ремісії можна відпочивати на тій стороні, яка підходить для ваших вікових і вагових параметрів, а в період загострення, коли починає турбувати больовий синдром – перевертати на жорсткішу сторону.

Дійсно гідний вибір людей, що страждають від періодичних болів в хребті, носить назву двосторонній ортопедичний матрац Sleep&Fly Daily 2in1. Він є ортопедичним, з різними сторонами жорсткості і відноситься до виробів в яких ідеально поєднуються ціна і якість. Дорожчий представник “Преміум класу” – матрац Evolution Fantasy Duo.

Якщо у вас є хронічні хвороби, післяопераційні болі або виникають дискомфортні відчуття, які є наслідком нанесених травм, підбирайте виключно з урахуванням рекомендацій лікаря.

Індивідуальні побажання до рівня комфорту

Оскільки люди можуть розглянути комфорт абсолютно в діаметрально протилежних речах, підбір матраца з особистими, комфортними характеристиками робиться в індивідуальному порядку. Рівень комфорту – важливий, але не головний критерій вибору. Зазвичай цей параметр безпосередньо впливає на вартість, істотно її завищуючи. Але, як говориться – “комфорт дорогого коштує”.

Надана вище інформація не є закликом до дії. Менеджери, персонал і власники інтернет магазину MatrasLux.com.ua ніколи не змушували, не змушують і не змушуватимуть купувати товари у нас або у наших представників!

Бажаємо усім здорового сну!

Як вибрати матрац

Ремонт, переїзд або планове поліпшення спального місця складно уявити без покупки нового матраца. Щоб процес зайняв мінімум часу і сил, до вибору матраца для ліжка потрібно підійти відповідально. По-перше, це придбання нема на один сезон. По-друге, від якості і тривалості сну залежить настрій, працездатність і самопочуття.

Найголовніший критерій при виборі матраца – власні відчуття. Якщо вам звичніше спати на м’яких підставах, то жорсткий ортопедичний матрац не дасть вам бажаного комфорту під час відпочинку. І навпаки.

Друге важливе правило: щоб виспатися, потрібно максимально розвантажити хребет. Тому потрібно облаштувати спальне місце таким чином, щоб виключити застій крові, блокування м’язів.

Щоб зрозуміти, які найкращі матраци, пропонуємо короткий екскурс в асортимент виробів, які зустрічаються в продажу.

Пружинні або безпружинні матраци: в чому різниця?

Ортопедичні матраци ділять на два типи (пружинні та безпружинні), у кожного з яких свої особливості.

Безпружинні матраци складаються з одного або декількох шарів наповнювача, який відрізняється ступенем жорсткості, складом і щільністю. Основна перевага таких моделей в тому, що в їх конструкції немає металу (пружин), який може накопичувати і передавати тілу статичну електрику. Відсутність пружин також виключає появу з часом скрипучих звуків, а також будь-якого дискомфорту.

У серії безпружинних матраців представлені як м’які, так і жорсткі моделі. Як правило, в якості жорсткого наповнювача в них виступає кокосова койра.

Ще один плюс – у безпружинних матраців довше термін служби.

Пружинні матраци бувають з залежним і незалежним блоком. Пружинний блок Bonnel виконаний у вигляді двоконусних пружин, з’єднаних між собою спеціальними скобами з вузлами і загальної металевою рамкою.

Як настильних шарів може виступати термовойлок, пінополіуретан. Особливість таких матраців в тому, що при навантаженні на один блок, з’єднані з ним пружини автоматично теж стискаються. Така продукція надає базовий комфорт.

Матраци з пружинним блоком «Bonnel» відрізняються доступною ціною і при цьому характеризуються непоганими експлуатаційними якостями. Якщо у вас обмежений бюджет покупки, придивіться до моделей такого типу.

Матраци з незалежним блоком Pocket Spring влаштовані так, що кожна пружина в них упакована в окремий чохол. Це дозволяє розподіляти вагу локально. Такі моделі матраців характеризуються відмінним ортопедичним ефектом.

Якщо вам потрібен двоспальний матрац, шукайте варіант з незалежним блоком. Навантаження на кожне спальне місце буде розподілятися без «ефекту гамака».

Жорсткі або м’які матраци: які віддати перевагу?

Спати на дуже м’якому, як і на дуже жорсткій основі, однаково незручно. При виборі ступеня жорсткості матраца не можна орієнтуватися на рекомендації знайомих. Це індивідуальне питання, який залежить від ряду параметрів:

  • росту людини;
  • стану здоров’я;
  • ваги;
  • віку;
  • рекомендацій ортопеда;
  • звичок, що стосуються відпочинку.

Розрізняють такі ступеня жорсткості матраців:

  • м’які;
  • середнежорсткі;
  • жорсткі;
  • екстражорсткі.

Жорсткі і екстражорсткі моделі деякі педіатри рекомендують купувати в ліжку немовлятам і дітям у віці до 3-х років. Але варто зауважити, що тут важлива не жорсткість, а ортопедичний і анатомічний ефект.

Більшості дітей шкільного та дошкільного віку подобається спати на ліжках з середнежорсткими матрацами. До того ж це сприяє формуванню правильної постави. А ще такі поверхні підходять людям, які ведуть малорухливий спосіб життя (офісна робота, відсутність фізичних навантажень і ін.).

На м’яких матрацах комфортно спати тим, чия вага не перевищує 90 кг.

А якщо маса тіла вище і при цьому вік більше 45 років, бажано підбирати жорсткі матраци, які виключають «ефект гамака» і забезпечують хорошу підтримку для хребта. У той же час для літніх людей краще підібрати більш м’яку спальну поверхню.

Вибирайте жорсткі матраци, якщо у вас діагностовано:

  • порушення постави;
  • міжхребцева грижа;
  • болю в шийному і грудопоперековому відділах хребта.

Але тільки після консультації лікаря!

Наскільки важлива підтримка хребта?

У 90% випадків болю в спині обумовлені неправильно організованим місцем для сну. Спати на нерівній поверхні категорично протипоказано. Це призводить до того, що м’язи затікають, погіршується кровообіг, з’являється ниючий біль в попереку. В результаті людина прокидається вже втомленим, з ломота в тілі і поганим настроєм. Ідеальну підтримаю хребта створює поділ на 5 або 7 зон жорсткості.

Якщо ви і ваша друга половина щоночі ворочаєтеся в пошуках комфортного положення, значить, прийшла пора придбати правильний двоспальний матрац з незалежними пружинами і різними зонами жорсткості.

Ортопедичний ефект – що це?

Багато помиляються, вважаючи, що матрац з ортопедичним ефектом потрібен людям з певними патологіями. Насправді такі аксесуари для сну використовуються з метою профілактики захворювань опорно-рухового апарату.

Ортопедичним ефектом називають здатність матраца витримувати і розподіляти вагу таким чином, щоб лінія хребта під час сну була рівною. Завдяки цьому після відпочинку відчувається бадьорість, прилив сил – організму вистачає 8-ми годинного сну для повного відновлення.

Що таке анатомічний ефект?

Анатомічним ефектом називається властивість матраца максимально точно повторювати форму тіла. Поверхня для сну адаптується під природні вигини тіла, даруючи комфорт і розслаблення.

Найкращу підтримку тіла забезпечує матраци з ефектом пам’яті. У них в якості наповнювача обрані матеріали неповторними показниками комфорту. Це такі матеріали як Visco Memory, Cloud Memory, Memory Gel. Вони «обволікають» тіло сплячого, даруючи високий рівень комфорту під час відпочинку.

Вибираємо правильний матрац

Отже, як вибрати матрац? Спробуємо розібратися детальніше з цим питанням з урахуванням віку, ваги та індивідуальних особливостей певних груп людей.

Як вага сплячого впливає на вибір поверхні для сну?

Люди з невеликою вагою (40-60 кг) будуть комфортно себе почувати на м’яких і среднежесткой матрацах. Якщо немає якихось спеціальних лікарських приписів, сон на таких поверхнях подарує дивовижний комфорт і розслаблення.

Якщо вага людини знаходиться в межах 60-90 кг, то вибір матраца буде залежати від найбільш звичної пози. Любіть спати на животі – купуйте матрац жорсткіше. Зручно засипати на боці – подбайте середньожорсткий або м’який варіант.

Якщо вага сплячого перевищує 90 кг, потрібен пружинний блок з підвищеним рівнем жорсткості. Така поверхня не дасть хребту прогинатися під час сну і подарує максимальний рівень комфорту. Однак тут важливий вік людини. Якщо відпочиваючому більше 50 років, то жорсткий матрац йому не підійде – краще купити середньожорсткий. У такому віці потрібно забезпечити хороший кровообіг під час сну і відпочинку.

Як враховується вік сплячого?

Для немовлят і дітей до 3-х років передбачені спеціальні дитячі матраци. При їх створенні враховуються особливості даної вікової групи – сон на такому матраці дарує дитині комфорт і відпочинок, а також сприяє правильному розвитку хребта.

З 4-х років у дітей починає формуватися S-подібний вигин хребетного стовпа, що вимагає більш делікатного підтримки тіла.

У підлітковому віці може розвинутися сколіоз. В якості профілактики дитині можна купити середньожорсткий матрац з ортопедичним ефектом.

У період від 16 до 25 років організм продовжує активно розвиватися – жорсткий ортопедичний матрац допоможе уникнути проблем з поставою і здоров’ям в цілому.

індивідуальні побажання

Якщо ви збираєтеся придбати двоспальний матрац на ліжко, відштовхуйтесь від наступних рекомендацій:

  1. Віддайте перевагу варіантам з незалежним блоком пружин.
  2. Визначтеся з жорсткістю – вона повинна встояти обох.
  3. Правильно розрахуйте розмір матраца, щоб у кожного сплячого був запас простору по 10 см з кожного боку.

Які бувають матраци з вигляду наповнювача?

Сучасний асортимент продукції для сну вражає – серед нього складно розібратися непідготовленій споживачеві. Як же вибирати матраци за типом наповнювача?

Що таке кокосова койра?

Латексована кокосова койра – це натуральний матеріал, який добре пропускає повітря і володіє стійкістю до деформацій. Матраци з таким наповнювачем гіпоалергенні, в них не заводяться комахи. Вироби з койрой тривалий час зберігають приємну жорсткість.

У чому особливість ортопедичної піни?

Ортопедичної піною (Mono Foam, Orto Foam, Spring Foam, Flex Foam, Extra Foam) називають пружний матеріал з еластичною і пористою структурою, який володіє анатомічним ефектом.

Як працює меморі?

У матрацах з ефектом пам’яті в якості наповнювача використовується особливий матеріал – Visco Memory, Cloud Memory, Memory Gel. Це еластична піна, чутлива до найменших перепадів тиску і температури, моментально приймає форми сплячого.

Переваги натурального латексу

Спати на матраці з латексним наповнювачем – одне задоволення. Це натуральний матеріал з прекрасними експлуатаційними характеристиками. Він не втрачає пружності з плином часу, підлаштовується до положення тіла під час сну і дарує відчуття повного релаксу.

Жорстка повсть – для чого використовується у виробництві матраців?

Жорсткиа повсть – це особливий матеріал, який служить в якості роздільника пружинного блоку від настильних шарів, а також контролює навантаження на поверхню матраца.

Залишилися питання? Телефонуйте менеджерам інтернет-магазину матраців Come-For. Фахівці підкажуть, який матрац краще впорається з поставленими завданнями, допоможуть вибрати оптимальний варіант з урахуванням ваги, характеристик, розміру, вартості.