Як сушити капу

| | 0 Comments| 20:37
Categories:

4 способи приготування сушеної капусти: як сушити в електросушарці, духовці, мікрохвильовці і аерогрилі в домашніх умовах

Сучасні господині невпинно шукають способи, як зберегти корисні речовини в овочах. Капуста буквально незамінна в нашому раціоні. Вона насичує організм вітаміном С, а також найважливішими мінеральними речовинами. В умовах квартири зберігання овоча досить проблематичне. Не встигнеш озирнутися, як листя або суцвіття вражає підступна гниль. Зіпсовані вилки доводиться ретельно обрізати, а то і зовсім викидати. З сушеної капустою таких казусів не буде. Але до процесу потрібно підходити з усією серйозністю. Давайте розглянемо декілька способів сушки цього овоча на зиму в домашніх умовах.

Як підготувати до сушіння різні види капусти

  • Білокачанна. Рекордсменка за вмістом вітаміну С, а також фосфору, кальцію і калію. З вилка видалити листочки, на яких є хоч найменша гниль, а також ніжку.
  • Кейл. Це капустка з кучерявим листочками. У ній багато клітковини. Перед сушінням зрізають верхні листочки, а також зіпсовані.
  • Кольорова. Вилок поділяють на окремі суцвіття, вирізаючи дефектні місця. Кочерижка також не знадобиться.
  • Брокколі. Сушити можна цілком або в подрібненому вигляді. Останній варіант більш зручний. Сировина має бути високої якості. Зіпсовані місця, а також качан видаляються. Суцвіття акуратно зрізаються із стебла.

Кращі способи сушіння в домашніх умовах

  • Сушарка. Наприклад Волтер 1000 Люкс – це спеціалізований прилад з конвекцією. Шматочки овочів прогріваються рівномірно з усіх боків. Процес займає кілька годин. Прилад компактний, тому поміститься навіть на маленькій кухні. Оптимальною вважається температура в межах + 40 – 60 градусів. Перевищувати її не варто.
  • Духовка. Такий метод вважається штучним. Свою популярність придбав в зв’язку з широким розповсюдженням побутових духовок. Рідкісна кухня не обладнана такої. Капусту доведеться сушити в декілька прийомів, інакше овоч буде безнадійно пересушене або підгорить. Дверцята доведеться тримати відкритою. Бажаного результату можна буде досягти за 2 – 3 дні.
  • Мікрохвильовка. Овочі нарізають тонкими скибочками. Підсихають вони досить швидко. Тільки багато капусти в печі не поміститься.

Як сушити в духовці

Капуста нарізається тоненькою соломкою і бланшируется. Зайва волога повинна повністю стекти. Температуру виставляють від 50 до 100 градусів, але не вище. Якщо в духовці немає функції конвекції, дверцята доведеться відкрити і утримувати в такому стані за допомогою звичайного олівця. Коли вона придбає жовтуватий колір і перестане витікати сік, можна виймати. Краще скористатися електричною духовкою.

Сушка в сушарці

Сировина готується так само, як і для духовки. Але процес займе набагато більше часу, так як температура в електросушарці буде вполовину нижче. Подрібнена капуста розкладається на кожному ярусі. Вона просушити приблизно за 6 годин.

У мікрохвильовці

Товщина шматочків не повинна перевищувати 2 3 см. Саме на таку глибину проникає випромінювання надвисокої частоти. Молекули води наводяться в рух, і волога поступово випаровується. Моделі, в яких передбачено обертання продуктів на блюді, більш ефективні.

В аерогрилі

Овоч промити, порізати і обробити окропом. Викласти на паперові рушники, щоб вбралася зайва волога. Потім викласти на Стімер і помістити на верхню решітку. Температура в межах 60 – 65 градусів. Невелика порція буде готова вже через 15 хвилин, більш об’ємна – через півгодини.

Зберігання та використання сушеної капусти

Найкращою тарою стануть полотняні мішечки з бавовняної тканини. Також підійдуть скляні банки і пластикові контейнери з герметичними кришками. Кожні пару місяців потрібно на час відкривати, щоб ємності вентилювалися. Інакше з’явиться цвіль. Така проблема часто виникає з недосушений капустою.

Зберігати сушену капусту найкраще в скляній тарі або хб мішечках

Такий варіант зберігання незамінний для туристів. Легкі набори сушених овочів помістяться навіть в невеликий рюкзак. Використовуються вони, як і свіжі овочі для приготування супів, рагу, щей. Перед використанням потрібно на час замочити у воді.

Працюючі жінки можуть взяти сушену капусту собі на озброєння. За лічені хвилини вона перетвориться в наповнювач для перших страв або смачну начинку.

Тушкована капуста — найкращі рецепти. Як правильно і смачно приготувати тушковану капусту

Тушкована капуста — загальні принципи і способи приготування.

З такого начебто простого і недорогого овоча можна готувати справжні королівські страви. Тушкована капуста — одна з них. Варіюючи спеціями й додатковими інгредієнтами, часом виходять справжні кулінарні шедеври — смачні, ситні, ароматні. Протушкувати капусту можна скромно на воді, з невеликим додаванням олії, а можна покласти м’ясо, гриби, родзинки, чорнослив, томатну пасту, квасоля та інші овочі. У будь-якому випадку вийде смачно. Пробуйте і вибирайте найбільш вподобаний рецепт, інформує Ukr.Media.

Тушкована капуста — підготовка продуктів

Тушкувати можна як свіжу капусту, так і квашену. Свіжу необхідно промити під водою, очистити від верхніх жорстких листя, зазвичай вони мають зеленуватий колір. Потім, якщо це цілий качан, його потрібно розрізати на четвертинки та потім дрібно нашаткувати соломкою. Качан необхідно видалити.

Якщо капуста квашена, її перебирають, великі шматки дрібно шаткують. Якщо вона сильно кисла, можна її промити в воді. Але разом з водою з капусти піде велика кількість вітаміну С. Тому все-таки краще брати капусту оптимальної кислості, щоб її не довелося вимочувати та промивати. Збалансувати рівень кислоти допоможе чайна ложка цукрового піску, додана в каструлю, де готується страва.

Тушкована капуста — найкращі рецепти

Рецепт 1: Тушкована капуста

Дуже простий рецепт, його можуть приготувати навіть початківці господині. Кількість капусти слід брати, виходячи з обсягу казана, де вона буде тушкуватися і кількості їдців. У середньому можна взяти один невеликий качан або половинку великого, по вазі це виходить 1-1,5 кг. Навіть якщо здається, що нарізаної капусти дуже багато, під час тушкування вона пустить сік і осяде, тобто зменшиться в обсязі. Капусту краще брати пізніх сортів, тобто осіннього врожаю. Крім солі та перцю можна покласти на смак сушений кріп, петрушку і лавровий лист. Деякі люблять більше прісну капусту, тоді тушкувати її слід без додавання томатної пасти.

Інгредієнти: качан капусти, 2-3 середні цибулини, 50-70г пасти томатної, масло для смаження, перець і сіль.

Спосіб приготування

Капусту нашаткувати дрібною соломкою, цибулю — півкільцями. У казані з розігрітою олією обсмажити цибулю, потім томатну пасту і додати капусту. Трохи обсмажити її, перемішуючи з томатом і цибулею, додати півтори склянки гарячої води. Коли маса закипить, знизити вогонь і тушкувати капусту до м’якості. Це займе 30-40 хвилин. За хвилин десять до кінця тушіння капусту поперчити та посолити.

Рецепт 2: Тушкована капуста з куркою

Блюдо готується досить швидко, тому його цілком можна встигнути приготувати до приходу чоловіка з роботи. Капусточка виходить дуже соковита і ніжна, а вже в поєднанні з курячим м’ясом виходить взагалі ідеально. Цей рецепт без додавання цибулі, але тим, хто не уявляє приготування м’яса і капусти без цибульки, можуть звичайно ж додати. У цьому випадку попередньо його обсмажують перед тим, як додати м’ясо. Якщо захочеться покласти цільні шматки курки, перед тим, як додати капусту, їх необхідно довести до напівготовності — добре обсмажити або протушити.

Інгредієнти: капуста 1-1,5 кг, 0,5 кг курки (грудка, філе або пару стегенець), пару ложок пасти томатної, сіль, перець, рослинна олія.

Спосіб приготування

М’ясо порізати великими шматочками. Якщо це стегенце, то з нього м’ясо необхідно зрізати, відокремлюючи від кісток. Для готування можна взяти сковороду, казан або товстостінний посуд. Покласти в місткість м’ясо та обсмажити близько чотирьох хвилин, щоб воно з усіх боків побіліло.

Додати нарізану тоненькою соломкою капусту, перемішати та смажити під кришкою 20 хвилин. Якщо капуста пригоратиме, можна підливати потроху води з чайника. Поперчити, посолити, додати томат-пасту і перемішати. Залишити тушити ще на 20 хвилин, щоб капуста стала дуже м’якою. З такою капусточкою добре поєднується картопляне пюре або просто відварна картопля.

Рецепт 3: Тушкована капуста з чорносливом

Смачна тушкована капуста з ароматом димку. Пікантний смак страві надає чорнослив. Якщо він сухуватий, його слід на 10 хвилин запарити, тобто залити окропом. Щоб смак був більш пікантний, а аромат більш насиченим, потрібно купити копчений чорнослив. Якщо хочете, щоб страва вийшла пісною, м’ясо з рецепта можна виключити.

Інгредієнти: капуста — 1-1,5 кг, 200-300г курячої грудки або філе, по одній морквині, цибулині, 150г копченого чорносливу без кісточок (неповна склянка), пасти томатної 2-3 столові ложки, сіль-перець на смак, кілька лаврових листочків і рослинна олія.

Спосіб приготування

Нарізати м’ясо шматочками-кубиками та обсмажити його. Потім додавати по черзі, потроху обсмажуючи, цибулю півкільцями, натерту моркву, нарізану дрібною соломкою капусту. Влити близько склянки окропу і при середньому вогні тушкувати 15 хвилин. Відкрити кришку і додати томатну пасту і чорнослив. Влити ще близько склянки окропу, перемішати, покласти лаврові листочки, сіль і перець. Кришку закрити та тушкувати 15 хвилин до готовності.

Рецепт 4: Тушкована квашена капуста

Кислуватий смак квашеної тушкованої капусти чудово гармоніює з будь-яким м’ясом, тому вона вважається традиційним гарніром до багатьох м’ясних страв. Цей рецепт запозичений з латиської кухні. Капуста виходить ну дуже смачною. А секрет простий — потрібно багато-багато морквин. І треться вона обов’язково на дрібній тертці. Можна, звичайно, і крупно натерти, але в оригіналі саме дрібно.

Інгредієнти: 1 кілограм капусти квашеної, 0,6 кг моркви, 3 цибулини, рослинна олія або жир (будь — свинячий, курячий), одну-дві чайні ложки кмину.

Спосіб приготування

Цибулю порізати дрібно і злегка обсмажити, додати терту моркву і потомити їх трохи разом. Потім покласти квашену капусту і залити водою — приблизно за рівнем шару капусти. Залишити тушкуватися до готовності.

Приблизно через пів години додати кмин і продовжувати далі тушкувати до м’якості. Особливо смачна капуста виходить, приготована на свинячому жирі.

Як тушити капусту, щоб було смачно. Покроковий рецепт без м’яса: універсальний гарнір

Тушена капуста відноситься до універсальних страв, вона відмінно підходить як гарнір, салат, начинка для вареників і пирогів. Головне, правильно її зробити.

Для приготування вам потрібні такі інгредієнти:

  • капуста, 1.5 кг;
  • цибуля, 200 г;
  • морква, 300 г;
  • цукор, 5 г;
  • сіль, 15 г;
  • паста томатна, 50 г;
  • перець;
  • окріп, 70 мл;
  • спеції (лавровий лист, перець горошком тощо).

Процес приготування

Заливаємо лавровий лист окропом.

Капусту шаткуємо, цибулю ріжемо довільно, моркву тремо на великій тертці.

Спочатку обсмажуємо цибулю до напівготовності, додаємо моркву і тушимо до готовності.

Додаємо томатну пасту, цукор, суміш перців та частину солі. Перемішуємо. Тушимо хвилини 3 – 5, щоб томатна паста не надавала кислинку, цукор допомагає зробити пасту більш нейтральною.

Додаємо капусту, перемішуємо.

Щоб було зручно мішати, додавайте капусту частинами.

Накриваємо кришкою і тушимо 5 хвилин на невеликому вогні, перемішуємо кожні 5 хвилин.

Солимо ще до смаку, вливаємо лаврову воду і тушимо.

Загальний час тушіння займає близько 30 хвилин і ви отримуєте ідеальну капусту, яку можна їсти просто так або використовувати як начинку для інших страв і навіть для борщу.