Як рахувати звуки в словах

| | 0 Comments| 01:07
Categories:

Як зробити звукову схему (модель) слова покроково?

  1. Визначити у слові голосні звуки і позначити їх на схемі.
  2. Поділити слово на склади.
  3. Поставити наголос.
  4. Визначити приголосні й позначити їх на схемі.

Звук – це те, що ми чуємо і вимовляємо. Буква – це те, що ми бачимо, пишемо (графічне зображення звука) і читаємо. 3. Звуки поділяються на голосні та приголосні. Голосні можуть бути ненаголошені, приголосні – тверді та м'які, дзвінкі та глухі.

Українська абетка (алфавіт) нараховує 33 букви, які утворюють 38 звуків. Сучасна абетка містить в собі 10 букв, що позначають голосні звуки, та 22 літери, що утворюють приголосні. Буква «ь» не позначає жодного звука. Звуковий склад мови: 6 голосних та 32 приголосних звуки.

Звук (мовний) — найменша неподільна одиниця мовлення, яка утворюється апаратом мовлення, має фізичну природу і виконує в мові певну функцію.

Ю – [ЙУ](=0), [У](0)Літера ю позначає два звука [йу] – [= 0] на початку слова, після голосного та після апострофа. юнак [=0 -0-]Буква ю після приголосного позначає один голосний звук [у] – [0] та м'якість [=] попереднього приголосного.





В українській мові 32 приголосних звуки: [б], [в], [г], [ґ], [д], [д’], [ж], [дж], [з], [з’], [дз], [дз’], [й], [к], [л], [л’], [м], [н], [н’], [п], [р], [р’], [с], [с’], [т], [т’], [ф], [х], [ц], [ц’], [ч], [ш] Приголосні м’які: [й …