Як правильно зводити гітару

| | 0 Comments| 23:03
Categories:

Зміст:

Налаштування гітари за допомогою тюнера

Перед тим, як братись до уроків гри на гітарі потрібно обов’язково правильно налаштувати гітару. Для того щоб налаштувати гітару за допомогою тюнера Вам потрібно: трохи часу, терпіння, уваги, тиші та бажано, щоб ніхто Вас не відволікав від цієї відповідальної справи. У цьому розділі буде описано як налаштувати гітару за допомогою тюнера в стандартному ладі E – Мі.

Уроки гітари починаються з уміння якісно налаштувати інструмент. Є безліч способів налаштування гітари: за допомогою флажолетів, по відкритих струнах, синхронізація струн, за допомогою гітарного камертона та інше.

Найпоширеніший спосіб налаштування гітари

Зараз піде мова про найпоширеніший спосіб в сучасному світі — це налаштування гітари за допомогою тюнера. Для цього певних навичок не потрібно, крім того щоб вміти видобудувати з гітари звук.

  1. Візьміть гітару так, нібито ви зібралися на ній грати, розмістіть тюнер біля гітари або гітарного резонатора (на колінах).
  2. Зіграйте звук першої відкритої струни, тюнер повинен відреагувати на звук який прозвучав від гітари, це позначиться зміною індикатора на тюнері.
  3. Часто індикатори тюнера відображають назву найближчої ноти та відхиляються від номінального значення частоти. Якщо індикатор тюнера відхиляється вправо, значить, струна звучить вище номінального значення і потрібно її послабити. Якщо індикатор тюнера відхиляється вліво, то струну слід трохи підтягнути.

Відхилення індикатора тюнера іноді позначають знаками # (дієз) і b (бемоль). Дієз означає, що струну потрібно послабити, бемольструну потрібно підтягнути. Це стосується випадку, коли струна незначно ослаблена. Тобто на індикаторі тюнера відображається назва ноти, на висоту якої потрібно налаштувати струну за допомогою тюнера. Наприклад, в нашому випадку, перша струна повинна звучати, як нота мі. Позначається ця нота буквою Е.

Якщо гітара сильно неналаштована, значить треба підлаштовувати струну до тих пір, поки індикатор не покаже позначення ноти ми (Е) та стрілка індикатора не зупинитися чітко посередині. Знак (Е) що позначає ноту (Мі), в ряду умовних позначень знаходиться між знаками (D) і (F).

Буквене позначення звукоряду:

* Іноді можна зустріти: H – Сі

При налаштуванні гітари за допомогою тюнера використовуються такі позначення літер:

  • E – мі – 1 – струна
  • B – сі – 2 – струна
  • G – соль – 3 – струна
  • D – ре – 4 – струна
  • A – ля – 5 – струна
  • E – мі – 6 – струна

От і все. Налаштування гітари за допомогою тюнера закінчена. Налаштовувати гітару — це як мити руки перед тим як сідати їсти, кожен гітарист повинен самостійно вміти налаштовувати гітару за допомогою тюнера.

Налаштування шестиструнної гітари. 6 способів налаштування та поради для початківців гітаристів.

Ще до того, як ви почнете грати на гітарі свої перші пасажі, акорди та пісні, варто навчитися налаштовувати її. Тоді гітара звучатиме рівно, всі співзвуччя гармоніюватимуть один з одним, акорди та гами будуть саме такими, якими повинні бути. Існує кілька способів настроювання струн шестиструнної гітари, і саме про це розповідає ця стаття. Майже всі методи, зазначені нижче, підійдуть, як для бажаючих встановити інструмент у стандартний лад, так і для любителів зробити її в Drop або нижче, але базуючись на квартовому звучанні.

Вітаю тебе, любий друже! Можу тебе привітати, якщо ти став щасливим володарем акустичної гітари. Ось відбулася твоя мрія, у тебе з’явилася вдома ця класна штука і ти мрієш здивувати всіх своїх друзів та знайомих, а може бути і свою дівчину, якоюсь класною піснею.

Але все це поки що плани на майбутнє, які обов’язково здійсняться, коли ти навчишся грати на гітарі, а це буде вже дуже скоро, повір мені. Якщо ти серйозно налаштований стати великим маестро і підкорювати жіночі серця, а може навіть сцену своїм талантом, то тоді потрібно поступово, крок за кроком розвивати техніку гри та поповнювати свої знання новим та новим матеріалом.

Якщо ти потрапив на цю сторінку, то однозначно тобі буде потрібна моя допомога. А оскільки ця стаття називається «Як правильно налаштувати акустичну гітару?», то саме про це йтиметься далі мова. Повір, не тільки в тебе, а й у багатьох початківців виникає проблема з настроюванням гітари. Вивчивши цей матеріал, ти дізнаєшся:

  • Як навчиться швидко та легко налаштовувати гітару на слух?
  • Як ідеально налаштувати гітару через комп’ютер та за допомогою тюнера у себе вдома?

На ці запитання я дам відповідь у цій статті. Так що приготуй свою гітару, сідай зручніше і вникай.

Як я навчився?

На жаль, не багато людей мають музичний слух. Мені в цьому плані було легше, коли в мене з’явилася перша гітара, і я тільки починав вчитися на ній грати. Може, це у спадок якось передалося, бо в роду у мене майже одні музиканти. Налаштовувати гітару я навчився швидко, тому що мені це не здавалося таким складним із самого початку.

Зараз я легко налаштовую гітару на слух і можу обходитися без жодних тюнерів. Але якщо треба щось записати на комп, то я можу все ж таки скористатися допомогою гітарного тюнера, щоб точніше (тютелька в тютельку так би мовити) зробити налаштування. Тому сьогодні я хочу розглянути два способи налаштування гітари, так би мовити « на слух » та « за допомогою тюнера ».

Так як я не прихильник того, щоб шукати легкі шляхи, тому я зараз розповім про перший спосіб налаштування, який закріпиться у тебе на все життя. Налаштовувати на слух потрібно вміти в першу чергу, а потім уже знайомитися з тюнерами. Це старовинний спосіб, який завжди тобі стане в нагоді навіть у похідних умовах, ніколи тебе не підведе, бо навіть натягнувши струни на «голу» гітару ти з легкістю її налаштуєш за 5-10 хвилин.

Відразу скажу, що налаштовувати гітару ми будемо в стандартному класичному (іспанському) ладі E (Мі). Ось таблиця класичного стандартного устрою гітари для орієнтування.

Класичний спосіб налаштування (за п’ятим ладом)

Цей спосіб вважається найбільш популярним і поширеним серед новачків через свою наочність і відносну простоту. Отже, насамперед нам потрібно дізнатися, як налаштувати 1 струну?

  • Струна №1 (найтонша без обмотки, яка внизу). Найголовніша, з неї починається налаштування всієї гітари. Налаштовується вона за нотою E (Мі) першої октави. За еталон можна взяти звук іншого вже налаштованого інструменту (ідеально підійде піаніно чи якась програма на ПК чи смартфоні).

Ноту E можна дізнатися по гудку телефону. Можна ще скористатися камертоном для більшої точності.

Камертон – це портативний маленький прилад у вигляді трубки-свистульки (можливо навіть у вигляді брелока), який чітко відтворює ноту A (Ля). Затиснувши струну №1 на 5 ладу, отримаємо Ля, а у відкритому стані це – Мі.

  • Струна №2. Ця струна налаштовуватиметься «спираючись» на першу. Тобто другу струну необхідно затиснути на 5 лад і налаштувати так, щоб вона звучала в унісон (однаково) з першою відкритою (не затиснутою) струною E.
  • Струна №3. Це єдина струна, яка налаштовується, будучи притиснутою, не на 5-му, як усі інші, а на 4-му ладі. Тобто третю струну затискаємо на 4-му ладу і налаштовуємо в унісон з другою відкритою.
  • Струна №4. Ось тут нам знову потрібно притиснути струну на 5 лад так, щоб вона звучала як третя відкрита. Далі ще простіше.
  • Струна №5. П’яту струну налаштовуємо аналогічно – притискаємо на 5 ладу і крутимо колок доти, доки не досягнемо унісона з четвертою струною.
  • Струна №6 (найтовстіша в обмотці, яка вгорі). Виробляємо її налаштування за тією ж схемою – притискаємо на 5 лад і робимо унісон з п’ятою струною. Шоста струна звучатиме також як і перша, тільки з різницею у 2 октави.

Після того, як ви налаштували по черзі всі струни, рекомендую ще раз пройтися по них і зробити невелике підстроювання, оскільки одні струни через натяг інших можуть послаблюватися і трохи засмучуватися. Це необхідно робити доти, доки всі струни не звучатимуть в унісон. Після цього ваша гітара практично буде ідеально налаштована.

Налаштування гітари за флажолетами

Точніше і правильно налаштувати шестиструнну акустичну гітару можна за допомогою флажолетів, так як іноді не завжди достатньо налаштувати її по ладах. Флажолет – це такий прийом, коли тобі потрібно злегка торкнутися (не затиснути) пальцем струни посередині ладу і витягти звук правою рукою і в цей момент прибрати палець зі струни. Послідовність налаштування тут буде трохи іншою.

  • Струна №1. Перша струна у разі налаштовується, як і класичним способом, тобто. за звуком іншого правильно налаштованого інструменту.
  • Струна №6. Шоста – найтовстіша струна, яка налаштовується флажолетом на 5 ладу в унісон з першою відкритою струною.
  • Струна №5. П’ята струна має бути налаштована так, щоб флажолет на 7 ладу за звучанням збігався з першою відкритою струною.
  • Струна №4. Натягни четверту струну доти, поки флажолет на 7 ладу не звучатиме в унісон із флажолетом п’ятої струни на 5 ладу.
  • Струна №3. Третю струну налаштовуємо таким чином, щоб флажолет на 7 ладу звучав в унісон із флажолетом четвертої струни, взятим на 5-му ладі.
  • Струна №2. Налаштуйте другу струну так, щоб флажолет на 5-му ладі звучав в унісон з флажолетом першої струни, взятим на 7 ладу.

Як настроїти гітару через тюнер?

Практично ідеально налаштувати гітару можна досить просто через комп’ютер (наприклад, гітарний тюнер з Музленда або в програмі Guitar FX BOX), так і за допомогою звичайного електронного портативного тюнера, так як це найлегший спосіб налаштування інструменту. Якщо ж у тебе не встановлений звукознімач на акустичній гітарі, то можна скористатися звичайним мікрофоном, який, я думаю, обов’язково знайдеться під рукою.

Для цього мікрофон (або звукознімач, якщо є) необхідно підключити до звичайного тюнера або до віртуального на комп’ютері. Якщо ж це такий тюнер, як показано на зображенні вище, тоді зафіксуй його на голові грифа — коливання від струн будуть передаватися на тюнер.

Тут усе досить просто! Все, що від тебе потрібно – це смикати за струну (наприклад, це буде 1-а) і налаштовувати її до тих пір, поки на дисплеї не з’явиться буква E, тобто . нота Мі. Якщо це тюнер зі стрілкою, тоді вона (стрілка) має бути по центру. Це буде вказувати на те, що налаштування зроблено правильно. Аналогічні дії необхідно також зробити з іншими струнами. Це буде найбільш точний та швидкий спосіб налаштування.

Як перевірити налаштування (буд) гітари?

Особливістю всіх струнних інструментів, у тому числі і акустичної гітари, є те, що ідеально налаштувати її досить складно. Пов’язано це з особливостями конструкції самого інструменту, і навіть з технікою звуковидобування. Після правильно виконаного налаштування струн класичним способом все одно немає жодної гарантії, що загалом гітара на всі 100% добре будуватиме. Деякі акорди можуть звучати не зовсім чисто. Не те щоб там гітара не якісна чи погана, а навіть нові та хороші інструменти завжди будують не ідеально. Ось тому всі гітаристи намагаються періодично ретельно перевіряти та підлаштовувати свою гітару, використовуючи різні прийоми.

Найлегший спосіб – це підстроювання гітари по акордам. Через якийсь час, коли ти наберешся більше досвіду, і твій слух стане більш розвиненим і буде чутливим до будь-якої фальші, тоді тобі достатньо буде взяти будь-який акорд на гітарі і визначити, яка все ж таки струна засмутилася. Визначивши, яка саме струна потребує настроювання, ти легко це усунеш за допомогою колка. Після цього знадобиться ще кілька перевірок з акордів та підбудов. У результаті ти досягнеш необхідного результату та оптимального ладу гітари.

На закінчення хотілося б сказати ось про що. Обов’язково перевір звучання першої та шостої відкритої струни. Звук із них потрібно отримувати одночасно – він повинен зливатися і бути рівним, при цьому буде чути, що звук складається як би з 2-х голосів – високого та низького.

Мабуть, це все на сьогодні, любий друже! Я сподіваюся, що ця стаття допомогла вирішити твою проблему, і тепер ти вже вмієш і знаєш, як правильно налаштувати шестиструнну акустичну гітару швидко та легко. Напиши у коментарях, як швидко у тебе вийшло налаштувати гітару? Якщо в тебе є друг, який теж вчиться грати, відправь йому цю статтю, буду дуже вдячний. Сподіваюся, таким чином я допоможу іншим людям. Так, і насамкінець, подивися обов’язково відразу під статтею відеоуроки як налаштувати гітару, рекомендую.

Схожі статті на цю тему:

Способи налаштування струн гітари

Метод п’ятого ладу

Це, напевно, найскладніший спосіб відбудувати гітару і найменш надійний, особливо якщо у вас не дуже добре розвинений музичний слух. Головне завдання тут – це правильно побудувати першу струну , Мі. У цьому може допомогти камертон, або ж звуковий файл із правильним звуком. На слух змусіть гітару звучати в унісон із файлом, і починайте відбудову далі.

1. Отже, затисніть другу струну на п’ятому ладу і одночасно смикніть її та ще відкриту першу. Вони мають звучати в унісон – тобто давати одну ноту. Підкручуйте колки, поки не почуєте потрібний звук – але будьте обережнішими, оскільки можна перестаратися, і доведеться займатися заміною струн на гітарі.

2. Після цього на четвертому затисніть третю струну, і вона повинна звучати так само, як відкрита друга. Те саме відбувається і з налаштуванням третього через другий – тобто затискайте четвертий лад.

3. Всі інші струни повинні на п’ятому ладі звучати так само, як і відкрита струна до настроюваної.

А найцікавіше те , що цей принцип зберігається навіть якщо ви опустите весь лад на півтону нижче, а то й на всі півтора. Однак покладатися до кінця на слух не варто – але приблизно без тюнера ви зможете налаштувати інструмент.

Налаштування гітари через тюнер

Найпростіший і один із найбільш надійних методів налаштування. Для його проведення просто увімкніть пристрій і смикніть струну так, щоб мікрофон захопив звук. Він покаже, яка нота зараз грає. Якщо вона нижча за ту, яка вам потрібна – то крутіть, колок у бік натягу, якщо вище – то послаблюйте її.

Налаштування через телефон

Як на пристроях Android, так і iOS є спеціальні програми для налаштування гітари, які працюють так само, як звичайний тюнер. Рекомендується скачати їх кожному гітаристу, оскільки окрім безпосередньо роботи через мікрофон, у них є підказки щодо того, як відбудовувати інструмент в інші костюми.

За допомогою програм для налаштування гітари

Крім портативних пристроїв, на ПК також є безліч різноманітних софтів для гітаристів. Діють вони по-різному – якісь, як звичайні тюнери через мікрофон, якісь просто дають потрібний звук, і налаштовувати доводиться на слух. Так чи інакше, працюють вони так само, як і механічні тюнери – просто для налаштування акустичної гітари знадобиться хоч якийсь мікрофон.

Налаштування флажолетами

Ще один спосіб відбудови інструменту на слух. Він теж не дуже надійний, зате дозволяє набагато швидше налаштувати гітару, ніж методом п’ятого ладу. Відбувається це так:

Як вже було сказано вище , флажолет можна витягти, доторкнувшись до струни подушечкою пальця прямо над ладом, і не притискати її. У вас повинен вийти високий, не брязкітний звук, який не пропаде після того, як ви опустите палець. Уся фішка у тому, що певні обертони мають звучати в унісон на двох сусідніх струнах. Так чи інакше, якщо гітара зовсім засмучена, то одну зі струн все одно доведеться налаштовувати камертоном або на слух.

Принцип такий:

  1. Основа – флажолет на п’ятому ладі. Він має використовуватися завжди.
  2. Флажолет на п’ятому ладу шостої струни повинен звучати в унісон із флажолетом на сьомому ладу п’ятою.
  3. Те саме застосовується до п’ятої та четвертої.
  4. Те ж саме застосовується до четвертої та третьої
  5. А ось з третьої та другої питання трохи інше. У цьому випадку на третій струні флажолет треба витягти на четвертому ладу – він буде трохи глуше, але все одно звук йтиме. Для другий процес не змінюється – п’ятий лад.
  6. Друга та перша струна налаштовуються стандартно за співвідношенням п’ята – сьома.

Налаштування через онлайн-тюнер

Крім програм, у мережі з’являється маса онлайн-сервісів для налаштування гітари 6 струн, що звільняють від необхідності завантажувати сторонній софт. Нижче представлений один із таких онлайн тюнерів за допомогою якого ви без проблем зможете налаштувати свій інструмент.

Налаштування гітари на слух

Налаштовувати гітару на слух може бути досить складною справою для гітаристів-початківців . Тим не менш, це єдиний спосіб, який ви можете застосовувати будь-де без використання додаткових девайсів або спеціального софту.

Гітарні тюнер онлайн для акустичної гітари. Тюнер для гітари онлайн через мікрофон по струнах, налаштування гітари

Налаштовувати гітару на слух можна у різний спосіб. Наприклад, за допомогою свистка-камертону чи за допомогою вже налаштованої гітари. Також подивіться що потрібно щоб підбирати на гітарі на слух.

Що робити, якщо гітара не тримає ладу?

Насправді, у цьому питанні може ховатися безліч проблем. Насамперед – зніміть свої струни і підтягніть колки викруткою та спеціальним ключем – цілком можливо, що вони розбовталися і натяг швидко проходить саме тому.

Крім того, проблема може ховатися в налаштуванні грифа гітари – він, можливо, перетягнутий, недотягнутий, або взагалі пішов гвинтом. У цьому випадку найкраще звернутися до гітарного майстра, а не лагодити інструмент самостійно.

Гра на гітарі в горизонтальному положенні. Правильна посадка і постановка рук при грі на гітарі. Утримання гітари сидячи

У цьому уроці обговоримо таку фундаментальну тему, як правильна посадка з електрогітарою. Розберемося, як її правильно тримати і як покласти: на яку ногу, під яким кутом по відношенню до тіла, до горизонту, куди нагнути повернути і т.д.

Це засадничі речі, і багато грають люди не знають про них. Через це відчувають ряд проблем. Наприклад, не вистачає витривалості, починаються болі. Людина думає, що посидить довше, натренується, і напруга пройде. Але, на жаль, так буває не завжди. Часто напруга усувається коректної посадкою. Про те, що таке коректна посадка, ми зараз розберемося.

Як правильно тримати електрогітару розповідаю студентам на першому занятті. Тобто людина прийшла, ми познайомилися. Я змальовую концепцію, як у мене будуються заняття. Після обговорення теоретичних моментів, безпосередньо практика починається з посадки.

Для правильної посадки з гітарою розбираємося з двома кутами:

1. Кут нахилу грифа гітари по відношенню до горизонту.

2. Поворот гітари до плечового поясу.

Кут нахилу до горизонту

За горизонт ми приймаємо паралельну поверхню. Наприклад, підлогу. Якщо гітара розташована паралельно площині, градус нахилу дорівнює нулю. Кут нахилу між грифом і декою визначається балансом. Береться гітара, спину тримаємо рівно, щоб не було сутулості. Гітару на себе не завалюємо, а трохи притуляє, щоб вона рогом трохи стосувалася футболки. Положення балансу досягається за рахунок коректного розташування інструменту і сили тертя роги. При правильному балансі вона лежить стійко, не падає, навіть якщо покачати ногою. У нормальному положенні вона не клює носом. Саме на моїй гітарі кут складає 20 градусів до горизонту. На інших гітарах развесовка може бути інша. Кут нахилу може змінюватися.

Кут по відношенню до плечового поясу

Після того, як знайдений градус нахилу до горизонту, беремо руку з медіатором, і ребром долоні торкаємося бриджу. Точніше того місця, де струни залишають бридж, зона демпфера перетинає все 6 струн. Злегка торкаємося передпліччям деки гітари, і у нас тут в плечі починає накопичуватися напруга. М’яз напружена, стає жорсткою. Щоб це напруга прибрати, необхідно притиснути лікоть до себе. Гітара повертається природним чином. Плечовий суглоб йде вперед. Повертаючи гітару по осі до зникнення напруги, знаходимо кут по відношенню до плечового поясу. Він може бути більше або менше, виходячи з власних відчуттів комфорту.

Розташування кисті правої руки

Ребро долоні правої руки необхідно розташувати на 6 струнах. Це робиться не за рахунок підйому плечового суглоба, а його повороту. Підйом плечового суглоба формує напругу і може негативно позначитися на витривалості і грі. Так грати можуть не всі люди. Кому-то зручно злегка підняти плече. Якщо подивитися на Гілберта і Петруччі на відео, то помітите перекіс. Це не означає, що вони 3 години так сидять з гітарою, але в момент зйомок їм так було зручно. Кому-то необхідно рівне становище плечових суглобів, але головне розуміти механізм і знати, як це правильно робиться.

Наше завдання перенести ребро долоні в зону демпфера. Для цього розслабте руку. Лівою рукою візьміться за правий плечовий суглоб, щоб не дати йому піднятися. При підйомі руки суглоб злегка йде вперед. Таким чином рука перенесена в потрібну точку не за рахунок підняття, а за рахунок повороту суглоба. Рука притискається до тулуба приймаючи комфортне положення з електрогітарою.

Плечовий суглоб лівої руки не відтягується назад, якщо правий виходить в перед. Утворився перекіс призведе до того, що рука буде тягнути гриф на себе. Нижележащие струни будуть затиснуті, а не заглушені. Щоб уникнути напруги, плечовий пояс знаходитися в природному положенні. Плечі можуть вийти вперед і вниз для збільшення комфорту.

Коли ви навчитеся правильно тримати електрогітару і витягувати звук, то можете грати, як завгодно. Це не позначиться на ергономіці гітариста, але тільки в тому випадку, якщо перша посадка виконана правильно. Головна вимога – прибрати напругу, якого і так вистачає у гітариста. Гітаристи, які звикли до неправильної посадці з гітарою, можуть роками грати і сподіватися, що напрацюється витривалість, і грати стане комфортно. Насправді для вирішення проблеми потрібно просто повернути гітару і поміняти кут нахилу в плечовому суглобі. У кожному разі кути підбираються індивідуально.

Два найбільш поширених виду посадки – це класична (яку частіше називали академічної) і сучасна естрадна. Далі ми докладно розглянемо кожну з них акцентуючись як на плюсах так і на мінуси.

Класична посадка при грі на гітарі

Дана посадка найбільш поширена в середовищі академічних музикантів і саме такий посадці вчать в музичних школах. Основною метою класичної посадки є врівноважити і зафіксувати гітару тільки завдяки її положенню на стегні і вазі лежить на її корпусі руки. При такій посадці навіть відпустивши гриф лівою рукою гітара повинна стійко залишатися на місці.

Як ми бачимо досягти такої посадки без підручних засобів неможливо. Для того що б гітара впиралася в праве стегно, ліва нога повинна бути трохи піднята, буквально на 10-15см. Для цього використовуються спеціальні підставки. Однак якщо з якихось причин знайти таку підставку не вийшло, її можна спокійно замінити який – небудь коробкою.

переваги

  • Гітара фіксується тільки ногами;
  • Гриф піднімається до такого рівня, що ліва рука не викривляється в зап’ясті, але при цьому пальці легко дістають то найбільш товстих струн, що дуже зручно не тільки для академічних творів, а й сучасної швидкісної гри.

недоліки

  • Як говорилося вище без додаткових засобів така посадка неможлива, і як наслідок не завжди доречна, особливо якщо ви просто хочете грати улюблені пісні біля багаття;
  • У такому положенні інструменту грати «боєм» не зовсім зручно, так як права рука притримує деку і як наслідок експресивність виконання страждає.

Естрадна посадка при грі на гітарі

Не дивлячись на очевидні плюси класичної посадки в сучасній музиці вона не прижилася, в основному через те, що в наш час гітарна музика, як правило заснована на пульсуючому ритмі і Груві, а академічна посадка не розташовує до експресивній манері гри.

Як ми бачимо на фото тільки один музикант (Джин Сімонс) дотримується чогось близького до класичної посадці.

Суть естрадної посадки полягає в тому що гітара лежить на правому стегні, при цьому гриф врівноважується лівою рукою. У такому положенні інструменту права рука не напружена, що дозволяє без зайвих зусиль грати «боєм». Найбільше вона підходить співаючим гітаристам.

переваги

  • Найбільш зручна посадка для гри ритмічних партій зі збереженням потрібної динаміки та експресії;
  • Оптимальне положення гітари при акомпанементі власним вокалу;
  • Крім стільця немає необхідності в додаткових пристроях.

недоліки

  • У слідстві того, що точка опори тільки одна і гітару неможливо зафіксувати лише ногами, доводиться постійно притримувати гриф, що може бути незручно в початковий період навчання

Гра на гітарі стоячи

Окремої згадки заслуговує гра стоячи. Багато починаючі музиканти, під впливом кумирів поспішають з грою стоячи і починають практикувати такий стан інструменту, мало не на наступний день занять.

Робити так не варто, на початку потрібно зосередиться на посадці сидячи після чого з часом, не поспішаючи переходити до положення стоячи.

висновок

І поступово нарощуючи технічні та теоретичні навички переходити до положення стоячи, без якого як правило концертна діяльність мало можлива, якщо ви звичайно не Роберт Фріпп, постійно грає все концерти сидячи.

Посадка виконавця, положення гітари і розстановка рук.

Найзручніше положення для гри на гітарі – сидяче. Допомагає закріпити правильну постановку рук, від якої залежить майбутній рівень майстерності учня.

Гітара виїмкою в корпусі кладеться на ліву ногу. (Як на фото знизу).
Пуговка вправлена в обечайку гітари, при правильній посадці, повинна виявитися близько Каллена правої ноги.
– знаходиться на рівні плеча. Сам корпус гітари повинен розташовуватися вертикально до підлоги і злегка торкається до грудей виконавця.

При класичному навчанні грі на гітарі як правило, під ліву ногу ставлять спеціальну маленьку лавочку. (висотою 10-15 см.). Це допомагає впевнено тримати гітару.

При грі потрібно періодично перевіряти, чи не нахиляєтесь ви вперед. А також руки не повинні відчувати напруги. Права рука не повинна завалюватися на гітару . Приблизне розташування корпусу гітари – під серединою ліктьового суглоба.

Спочатку навчання необхідно вчитися видобувати звуки пальцями, а не медіатором. Тому що є ризик появи неправильної постановки пальців правої руки. Надалі переучуватися буде складніше.

Щоб навчитися грати на будь-якому інструменті слід спочатку дізнатися, як правильно його тримати. Гітара не є винятком, тут дуже важлива правильна посадка і постановка рук.

Існує безліч шкіл гри на гітарі, при цьому правила посадки і постановки рук в них не сильно, але розрізняються. Однак, є правила, якими нехтувати не можна.

правильна посадка

Для гри на гітарі слід сідати на краєчок стільця, щоб гриф гітари не впирався в його спинку. Під ліву ногу потрібно підкласти невисоку підставку, яка не дозволить гітарі весь час сповзати вниз. Виїмкою ставимо гітару на ліву ногу і притискаємося до неї, права нога при цьому повинна трохи бути відставлена ​​в сторону. Гриф тримаємо під кутом 45-50 градусів по відношенню до підлоги, головка грифа повинна бути трохи вище або на рівні плеча. Спину слід тримати прямо, не нахиляючись і не повертаючись в сторону, інакше є ризик швидко втомитися.

Така посадка дає чотири точки опори: ліва і права нога, груди і передпліччя правої руки. Гітарний гриф повинен бути стійко зафіксований, лівою рукою його підтримувати не потрібно, це дасть велику свободу руці в рухах.

Якщо при грі виникає незручність, то це може вказати на кілька причин:

неправильна постановка гітари;

притиснутий до тулуба лікоть лівої руки.

Суть правильної посадки полягає в тому, щоб тримати гітару строго в одному положенні, а гриф під правильним кутом, що забезпечить для лівої і правої руки зручну гру.

постановка рук

Гриф гітари беремо лівою рукою між великим і вказівним пальцем, при цьому між долонею і грифом залишається невеликий простір. Великий палець повинен подушечкою перебувати на задній частині грифа, що не виглядаючи з-за нього. Для лівої руки є дуже гарна вправа: беремо олівець кінчиками пальців, намагаємося поперемінно прибирати пальці і ставити на місце, намагаючись утримати олівець рівно. Пальці при цьому обов’язково закруглені, рука не напружена. Ця вправа допоможе правильно навчитися ставити пальці на гриф. Права рука повинна лежати на верхньому кузові гітари, вільно звішуючи кисть. Рухати рукою потрібно так, щоб великий палець був навпроти басових струн, а решта на рівні першої та другої струни.

На цьому сайті “Гітарна школа Олени Кравченко” можна знайти корисну інформацію для початківців гітаристів. Правильна посадка і постановка рук – це дуже важливий момент, якому слід приділити особливу увагу, щоб в подальшому через це не виникли проблеми.

Отже, візьміть гітару в руки. А тепер не поспішайте і спробуйте прийняти положення, яке Ви вважаєте зручним для Вас і найбільш правильним.
Не виходить? – Ще б. Готовий посперечатися, що спочатку ви поклали гітару на праве коліно, спина прогнулася до межі незручності, і Ви вирішили покласти ногу на ногу, а зверху гітару, і на цьому зупинилися. Я не правий? Ну значить або Ви вже десь бачили правильну посадку, або у Вас дар гітариста!

Ну а тепер спробуйте такий варіант.

По-перше, сядьте на зручний стілець, який відповідає Вашого зросту.

Покладіть гітару на ліву ногу, а ступню ноги підставте на підставку. Це може бути або спеціальна підставка, або що-небудь з підручних засобів, наприклад візьміть і підкладіть стопку книг. Не лякайтеся, Вам не обов’язково буде так сидіти все життя, просто потрібно щоб руки і все інше пристосувалися і звикли до правильного положення. Тримайте корпус прямо. Ноги трохи розведені. Передпліччя правої руки спирається на гітару, а кисть вільно зважена в повітрі.

Основні точки опори гітари – верхня частина лівої ноги, внутрішня частина стегна правої ноги, грудна клітка і передпліччя правої руки. Причому, якщо ви приберете праву руку, гітара все одно буде стійка. Спробуйте зробити так в інший посадке- навряд чи вийде.

Головка грифа повинна перебувати приблизно на рівні очей виконавця. Але якщо гітара для Вас велика, то її слід підняти вище, тільки не перестарайтеся, інакше не дотягнетеся до 1 лада. Ще один нюанс-гітара повинна бути паралельна корпусу гітариста. Не можна відводити голівку грифа за спину-це неправильно.