Як правильно посадити чорнобривці у відкритий ґрунт

| | 0 Comments| 00:54
Categories:

Коли потрібно сіяти чорнобривці у 2024 році та як робити це правильно

Чорнобривці – це ті квіти, які точно мають з’явитися у вашому квітнику, адже вони мають досить цікавий вигляд і запах, а також зовсім невибагливі у догляді. За бажання ви можете виростити їх навіть у себе на балконі.

Чорнобривці – це красиві рослини, та для того, щоб вони порадували вас своїм цвітом, потрібно висадити їх вчасно. Тож читайте, коли їх потрібно садити у відкритий ґрунт за звичайним та місячним календарем. Цікаво 4 причини, чому у вас вдома пахне затхлістю та як це виправити

Коли сіяти чорнобривці у ґрунт у 2024 році

В Україні чорнобривці садять або наприкінці березня, або ж на початку квітня. А у холодних регіонах сіяти їх можна і взагалі аж наприкінці квітня. Сіяти насіння можна або прямо у відкритий ґрунт, або ж спершу висадити розсаду, якщо погода у вашій області дещо сувора. За допомогою розсади ви також можете збільшити термін цвітіння квітки.

Як правильно садити чорнобривці у відкритий ґрунт

Для того, щоб посадити чорнобривці прямо у квітнику, вам спершу потрібно зробити борозенки чи лунки глибиною, що не буде перевищувати 5 сантиметрів. Після цього перевірте, щоб відстань між рядками не була меншою, ніж 30 – 40 сантиметрів. Розкидайте насіння у відведені місця та засипте його землею приблизно на 1 сантиметр. Не забудьте зрештою полити землю. Після поливу рослини, які зійдуть, вам доведеться проріджувати. переконайтеся, що між ними залишається приблизно 10 сантиметрів простору. Маленькі бутони чорнобривців розпустяться вже через кілька місяців після посадки. Грядки та клумби у цей час потрібно удобрювати, щоб створити для рослин найбільш комфортні умови. Втім, квіти можуть рости навіть на досить бідному ґрунті, тож може бути достатньо і звичайного поливу, адже квіти погано переносять пересушування ґрунту. Тоді нижнє листя може засохнути, а рослина перестане рости та цвісти.
Чорнобривці потрібно садити у квітні / Фото Pexels

Як садити чорнобривці на розсаду

На розсаду сіяти насіння чорнобривців потрібно вже на початку квітня. Під час цього досвідчені садівники рекомендують зробити суміш для землі: вона має складатися із торфу, землі, компосту та невеликої кількості піску. На дно ємності для сівби насіння потрібно укласти матеріал для дренажу. Зокрема це може бути керамзит, бита цегла, дрібний гравій чи великий пісок. Не забудьте полити землю, а через три дні після цього звичним способом посадіть насіння. Полийте його, накрийте плівкою чи склом та заберіть у тепло. Накриття можна прибрати після того, як з’являться перші паростки.

Коли і як садити чорнобривці на розсаду за місячним календарем у 2022 році

Якщо ви хочете, щоб чорнобривці на дачній ділянці зацвіли раніше — вирощуйте розсаду. Але перш з’ясуйте всі особливості цього процесу. Обов’язково уточніть, коли садити чорнобривці на розсаду і як це найкраще зробити. Незалежно від того, були насіння посаджені відразу у відкритий ґрунт або в горщики Вам не доведеться відчувати особливих труднощів у догляді за сіянцями.

Сіємо чорнобривці на розсаду вчасно

У контейнери з підготовленим субстратом квіти зазвичай садять в кінці лютого або на початку березня . В такому випадку до кінця квітня сіянці зміцнюються настільки, що їх можна буде висаджувати на клумбу. Десь в середині червня вже з’явиться можливість насолоджуватися улюбленими квіточками. Визначати час, коли можна без побоювання садити чорнобривці у відкритий ґрунт, необхідно уважно. Ці квіти теплолюбні і навіть незначні заморозки їх можуть погубити.

Як виростити розсаду чорнобривців

Що стосується ємності для посадки насіння то це можуть бути як спеціальні торф’яні таблетки, так і пластикові контейнери, які обов’язково слід забезпечити декількома дренажними отворами на дні для відходу зайвої води. Чорнобривці не дуже вимогливі до ґрунту, тому не обов’язково купувати спеціальний субстрат для квітів — можна обійтися городньою землею. Правда, щоб уникнути зараження, краще полити самостійно приготовану землю міцним настоєм марганцівки або крутим окропом.

Саджаючи чорнобривці важливо врахувати такі моменти:

  • Перед заповненням ємностей ґрунтом на дно краще насипати трохи керамзиту або камінчик.
  • Насіння занурюємо на глибину близько 1 см.
  • Поливаємо, зверху накриваємо пакетом або склом, а днів через п’ять оцінюємо перші результати.

Посадка чорнобривців на розсаду в домашніх умовах

Можна відзначити такі моменти в догляді за розсадою чорнобривців:

  • Сіянці дуже потребують сонячного світла
  • Коли на розсаді з’являться два перших справжніх листочка, її слід пікірувати, не забуваючи прищипнути при цьому корінець кожної рослини.
  • За 10 днів до висадки у відкритий ґрунт розсаду бажано почати загартовувати, виносячи на деякий час на вулицю.
  • Полив чорнобривців здійснюють тільки в першій половині дня.

Питання про те, коли садити чорнобривці на розсаду і як це краще зробити зовсім не складне. Відповідь на нього — лютий-березень. Чорнобривці дуже люблять сонячне світло, але не переносять перезволоження ґрунту. Цвітуть вони досить довго, на радість багатьох дачників. Наша рубрика квітникарство допоможе зробити Вашу домівку неймовірно прекрасною.

Відео: Як посадити розсаду чорнобривців

Читайте також:

Як правильно посадити чорнобривці у відкритий ґрунт

При оплаті замовлення банківською картою, обробка платежу (включаючи введення номера карти) відбувається на захищеній сторінці процессинговой системи. Це означає, що ваші конфіденційні дані (реквізити карти, реєстраційні дані та ін.) Не надходять до нас, їх обробка повністю захищена і ніхто не може отримати персональні і банківські дані клієнта.

При роботі з картковими даними застосовується стандарт захисту інформації, розроблений міжнародними платіжними системами Visa та MasterCard – Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS), що забезпечує безпечну обробку реквізитів Банківської карти Власника. Застосовувана технологія передачі даних гарантує безпеку по операціях з банківськими картами шляхом використання протоколів Secure Sockets Layer (SSL).

Жєпавий дядько та жінки на дибах: що ти знаєш про діалекти української мови? Розбираємося з експертами, чи засмічують діалектизми наше мовлення

Ми використовуємо cookies, щоб проаналізувати та покращити роботу нашого сайту, персоналізувати рекламу. Продовжуючи відвідування сайту, ви надаєте згоду на використання cookies та погоджуєтесь з Політикою конфіденційності.