Як посадити крокуси в газон

| | 0 Comments| 18:42
Categories:

Крокуси (50 фото квітів): посадка, догляд, розмноження

Коли весна ще тільки починає підбиратися до наших широт, першими її провісниками стають первоцвіти, в число яких входять і чарівні мініатюрні квіти – крокуси. Садівники трепетно ​​спостерігають, як перші з цих рослин «прокльовуються» з грунту, а любителі домашніх квітів насолоджуються цвітінням крокусів прямо у себе вдома, так як цілком реальна посадка крокусів в горщики і вазони. Отже, що ж це за квіти, як вони ростуть, що потрібно для догляду за цими рослинами і для їх розмноження? Про це ви дізнаєтесь, ознайомившись з нашим оглядом.

  • Види крокусів
  • Правила посадки
  • Садові
  • Кімнатні
  • Розмноження
  • Як доглядати за крокусами?
  • Хвороби і лікування
  • Профілактика
  • Що в підсумку?

Крокуси – перші квіти весни Казково красива галявина з яскраво фіолетових крокусів

Рід крокусів, або шафранів, належить до сімейства ірисових і представлений невисокими багаторічними цибулинними рослинами. Ареал зростання цих яскравих синіх, фіолетових, бузкових або жовтих кольорів представлений територією Європи та Азії. Перші крокуси з’являються з-під снігу на початку весни, а це значить, що посадивши їх в саду, ви станете свідком чарівного пробудження природи. Відбувається цвітіння крокусів і пізньої осені.

Крокуси, як нагадування про тепло

Яскраві жовті крокуси – чарівне прикраса вашого саду

Ідея! Правильно підібрані сорти крокусу своїм цвітінням ознаменують початок і кінець сезону в саду. Їх барвисті пелюстки підбадьорять вас після зимових холодів навесні і стануть нагадуванням про тепле літо восени.

На даний момент виведено близько трьох сотень сортів крокусів, так що садівникам є, з чого вибрати. Цікаво, що деякі з них навіть можна їсти – наприклад, крокус посівний. Так що, якщо ви хочете обзавестися прянощами власного виробництва, вибирайте саме його.

Традиційно крокуси ділять на різновиди за періодом цвітіння, а також в залежності від забарвлення (жовті, сині, білі і так далі). Назви, прийняті в різних країнах, можуть відрізнятися, тому краще вибирати рослини за кольором і переносимості холоду. Назвемо декілька найбільш популярних і потрібних для нашого клімату сортів: Крокуси ніжно-фіолетового кольору Чудова червоно-біла галявина

Жовті крокуси навіть в середині осені будуть нагадувати про літо

· Крокус Томаса – рання, лілова або світло-фіолетова квітка. Крокус Томаса дуже любить світло Чарівна клумба з світло-фіолетових квітів шафрану

Вайолет Квін – неймовірно красиві фіолетові квіти

Фіолетові квіти крокусу відмінно виглядають на міських галявинах

Крокус Губерт Едельітерн має дуже багате забарвлення

Ніжно-кремові квіти Крим Б’юті

Чудовий букет з квітів крокусу Крим Б’юті

Милі квіти крокусу Блю Перль

Квіти крокусу Альбус Білий крокус, квітучий в вересні, виглядає дуже красиво

Темно-сині бутони Оксоніана

Крокус Валікола – дуже ефектна квітка

Цей список далеко не повний. Зрозуміло, він може бути продовжений і доповнений.

Порада! Якщо Ви хочете засіяти галявину крокусами, зверніть увагу на двокольорові види. Так, з однієї цибулини сорту Олександра пробивається до 15 кольорів.

Красива поляна на березі ставка Чудова галявина перед будинком, засіяна шафраном

Можливо вирощування крокусів на вулиці і вдома. Для досягнення естетичного ефекту в горщики поміщають гібридні голландські сорти. Вони великі і добре виглядають в кімнаті:

Великі квіти Блакитного Вангарта з бузковими пелюстками

Крокус Блакитний Вангарт має легкий і ніжний колір

Крокус Ремембренс має досить строгий вид

Букет з Ремембренса послужить чудовою прикрасою житла

Квіти крокусу Жанна Д’Арк Білосніжні квіти Жанна Д’Арк Жовтенька тичинка дуже ефектно виглядає серед білосніжних пелюсток Жанни Д’Арк

Для повноцінного розвитку квітки, посадка крокусу повинна бути проведена правильно. Стосується це і садових сортів, і домашніх, кімнатних квітів крокусу в горщиках.

У настільки раннього періоду цвітіння є плюси і мінуси. Так, крокуси довго не доводиться прополювати (оскільки бур’яни ще не сильно докучають) і поливати (вологи від талого снігу, як правило, буває достатньо). Зате потрібно підібрати максимально сонячне і захищене від протягів місце для посадки крокусів, щоб бутони змогли дозріти вчасно. Грунт повинен добре вбирати вологу. Для цього землю можна присипати річковим піском. Підвищена кислотність грунту доведеться шафрану до душі.

На основі крокусів виходять неймовірно красиві, ніжні букети

Цибулини осінніх сортів висаджують в кінці липня. Весняні ж сорти садять восени. Вирішити, коли висаджувати крокуси, допоможе температура грунту: в нічний час вона не повинна бути нижче 15 ° С.

Порада! Щоб убезпечити цибулини від гризунів, занурте їх перед посадкою в пластикові стакани. Враховуйте високу ступінь розростання крокусів. Не саджайте занадто багато цибулин поруч, інакше в наступні роки їм не вистачатиме місця. Між великими цибулинами зберігається відстань близько 10 см. Між дрібними – 4-6 см. Посадка крокусу

Алгоритм дій при посадці такий:

  1. Розпушити грунт на 20 см в глибину.
  2. Всипати п’ятисантиметровим шаром компосту. Перемішати землю.
  3. Вибрати цілі, здорові бульби, продезінфікувати їх за допомогою розчину марганцівки.
  4. Посадити бульби гострим кінчиком вгору в ямки, глибиною 10 см. Частину їх повинно бути видно.
  5. Злегка посолити місце висадки.

Головний принцип вирощування крокусів в будинку – створення обстановки, схожою з вуличною. Тому після того, як відібрані цибулини висаджують в неглибокий просторий горщик, ємність переносять в кімнату з температурою повітря не вище 6 ° С. Земля для посадки повинна бути вологою і повітронепроникною.

Після появи паростків (приблизно на 3 тиждень), горщик ставлять на сонячне місце. Температура повітря в приміщенні при цьому повинна бути близько 15°С. Паростки крокусу на сонячному місці

Відцвілі цибулини викопують і зберігають у прохолодному темному місці до часу наступної висадки.

Семена шафрану обсипаються з квіток, і на їх місці виростають нові цибулини. Крокуси можуть виростати на одный і т ій ж ділянці близько п’яти років, але краще розсаджувати їх з інтервалом в 3-4 роки.

Цибулини викопують після закінчення цвітіння крокусів. Перебирають, висушують і зберігають до наступної осені.

Як доглядати за крокусами?

У домашніх умовах оптимальної для активного і тривалого цвітіння температурою буде 10-15 ° С (вночі навіть трохи нижче). Поливають квітку, коли верхня частина грунту в горщику помітно підсихає (раз в 2-3 дня). Воду, що стекла в піддон усувають. Вазони з крокусом гармонійно впишуться в інтер’єр Шафран і інтер’єр в стилі прованс Молоді пагони крокусу люблять купатися в сонячних променях

Садові крокуси вимагають трохи більше уваги. Їх прополюють з появою бур’янів, а землю періодично розпушують.

Поливати крокуси потрібно тільки при встановленній посухі і високих температурах. Полив здійснюється раз на тиждень. На один квадратний метр грунту витрачається близько відра води. Перший раз крокуси підгодовують селітрою (50 г на 1 м²) через місяць після висадки. Навесні цю процедуру повторюють, замінюючи кальцієву селітру на калієву або аміачну. Фосфорне добриво (40 г на 1 м²) дають в травні. Ще один період підживлення організовують по закінченню періоду цвітіння. Штучне запилення квіток крокусу

Правильно проведена посадка і підбір здорового матеріалу в більшості випадків оберігають крокуси від хвороб, але деякі шкідники все ж становлять небезпеку і для цьої стійкої рослини.

  • · Личинки жуків (дротяники). Визначити їх присутність можна по дірочках в бульбах. Щоб від цього паразита позбутися, потрібно в травні викопати на газоні ряд ямок, помістити туди перепрілу траву і накрити. Личинки сповзуть в пастки, після чого трава підлягає спаленню. Повторивши цю процедуру кілька разів, ви позбавите свій сад від дротяників.
  • · Слимаки. Спосіб боротьби тут один – видалення істоти з поверхні рослини.
  • · Віруси. Бутони і сірі плями на листочках – ось симптоми даної хвороби. Уражену рослину негайно викопують і викидають. Якщо ви не впевнені в діагнозі, відсадіть кущик і поспостерігайте за його розвитком.
  • · Грибок. Ураженню найчастіше піддаються пізно посаджені цибулини. Ускладнюється ситуацію при сирій і теплій погоді. Слабкі кущі видаляються. Перед наступною посадкою землю краще присипати золою і як слід просушити.

При правильному догляді крокуси будуть довго радувати своїм цвітінням

Ось кілька цінних порад, дотримання яких убезпечить крокуси від шкідників:

  • У холодну пору року висаджені крокуси слід покривати ялиновим гіллям.
  • Ефективно відлякують паразитів вертушки з ультразвуком.
  • Розсаджуйте бульби в різні частини саду. У разі хвороби деякі рослини вдасться вберегти.

Милує око, вазон крокусу Крокус гармонійно виглядає з іншими квітами Крокус будь якій клумбі додасть яскравості і краси

Отже, вирощування крокусів і догляд за ними не представляють особливоої праці. Дотримуючись простих правил посадки, поливу і підгодівлі, ви отримаєте яскраві, що радують око клумби і вазони.

Крокуси посадка і догляд на газоні у відкритому ґрунті

Ще не зійшов сніг, а на галявинах з-під торішньої трави визирають вже паростки. Це первістки весни – крокуси. Посадка і догляд у відкритому ґрунті не віднімуть у садівника багато часу. Походження крокуса – Середземномор’я, Південна Європа, Кавказ, але в середній смузі і на Північному Заході Росії крокуси ростуть, цвітуть, їм цілком комфортно, якщо приділяти кольорам увагу і турботу. Крокуси – клубнелуковичні багаторічні ефемероїди, вони лише недовгий час радують цвітінням, а більшу частину життя проводять у стані спокою, сплять у землі. Незважаючи на довгий сон крокус – одні з найулюбленіших і найпоширеніших ранніх кольорів, диво весни!

Існують осінньосвітні крокуси. Вони розквітають восени, після опадання листя. Брак осінніх крокусів – квіти розкриваються в сонячну погоду. Якщо похмуро і дощитиме, цвітіння можна не побачити. Деякі осінні сорти пізно зацвітають, дачні ділянки вже порожні і прощальний подарунок осені залишається непоміченим.

Правила посадки крокусів у відкритий ґрунт

Біологічні особливості крокусів

У підземній частині рослини, клубнелуковиці, схожій зовні на цибулину, рослина робить стратегічний запас харчування, що допомагає пережити довгий період спокою. Весняні крокуси випускають спочатку квітоноси, потім відростає листя, що розвивається повністю після цвітіння. До закінчення вегетації вона підсихає. У цей час над старою торішньою клубнелуковицею виростають одна або кілька молоденьких заміщуючих цибулин. Повне відмирання листя означає, що крокуси пішли на спокій. Це найкращий час для їх пересадки, ділення гніздів. Не варто затягувати з пересадкою, пізніше, в серпні-вересні почнуть рости крихкі корені, які при пересадці пошкоджуються.

Вибір місця і ґрунту для посадки крокусів

Для крокусів вибирають сонячні теплі полянки, де вони розквітнуть раніше за всіх. Посаджені в напівтіні, на північному схилі рослини зацвітуть пізніше на 10-15 днів, що непогано, триватимуть терміни їх цвітіння. Сподобається крокусам сусідство з багаторічними чагарниками, їх листя, що розпускається, прикриють в’ядаюче листя крокусів. Але при сильному затіненні крокуси цвітуть погано, квіти мельчають, цибулини не можуть накопичити в достатку харчування для майбутніх кольорів.
Без пересадки крокуси ростуть до 4-5 років, потім їм стає тісно.

Квіти люблять рихлий поживний ґрунт, гарну вологість. Поливи крокусам не потрібні, зазвичай вологи після танення снігів їм достатньо. Родючі ґрунти добрі для них, але якщо земля недостатньо «жирна», це виправлять підживлення. Весняні крокуси погано ростуть на кислих грунтах, осінні навпаки – люблять кислуватий грунт, під них добре внести торф. Для тих та інших застій води згубний. Ділянка повинна мати хороший дренаж, в сирості цибулини загнивають.

На глинистих грунтах, важких суглинках вносять пісок, перегний, компост. На 1 кв. метр – відро піску, половину відра органіки плюс комплексне мінеральне добриво. Свіжий гній крокусам протипоказаний, він може спровокувати виникнення хвороб.

Підготовка цибулин до посадки

При купівлі цибулини оглядають – вони не повинні бути м’якими. Хороші цибулини – щільні на дотик, веселі, без гнили, пошкоджень і плям. Розмір цибулин – до 3 см у діаметрі, якщо найбільше – скоріше за все сталася помилка, це не крокуси, а безвременник. Замочувати здорові цибулини перед посадкою не потрібно, але варто обробити їх засобом від грибних хвороб для профілактики, або рожевим розчином марганцівокислого калію. Розводять «марганцівку» до потрібної концентрації в теплій воді і поміщають у розчин клубнелуковиці на 25-30 хвилин. Дістають їх, дають обсохнути і садять в грунт.

Захист від гризунів

Цибулини крокусів – ласа страва для мишей, польовок. Важливо захистити посадки від гризунів, інакше можуть пропасти клубнелуковиці, а з ними і праця садівника піде мишам на обід. Добре, коли в будинку живе кішка, нехай гуляє собі на ділянці. Вдаються до спеціальних відлякувачів, обробляють цибулини перед висадкою сильно пахнучими речовинами (мазтю Вишневського, керосином, дєзтем). Тут потрібно проявити обережність, щоб посадковий матеріал не обпалити.
Для знищення гризунів розкладають отруєні приманки, садять цибулини в спеціальні пластикові кошики. Для цього в кошик до половини насипають грунт, садять цибулі, а потім вже весь кошик висаджують в землю в приготовлену лунку, засипають грунтом.

Посадка крокусів

Посадка крокусів – нескладний процес. Весняні крокуси садять раніше за інших цибулинних – у вересні. Осінні види – наприкінці серпня.
Садять клубнелуковички крокусів на глибину, рівну висоті двох цибулин, з кроком 10-15 см. Якщо трохи помилитися з глибиною, не біда – цибулини самі «втягнуться» на потрібну їм глибину. Краще розсортувати клубнелуковиці за розмірами і садити поруч приблизно однакові, цвітіння буде виглядати дружніше. Після посадки проводять полив, мульчують ґрунт торфом, перегноємо.

Щоб не втратити цибулини крокусів при викопуванні сусідніх рослин, перекопуванні ґрунту, саджають їх у кільця від зрізаних зверху і знизу пластикових пляшок. При цьому способі посадки підживлення отримають саме крокуси, цибулини не загубляться, бур’яни будуть менше їх гнобити, кільце послужить захистом від гризунів.

Crocus speciosus – Крокус чудовий

Посадка на газон, догляд

Крокуси виглядають просто чудово в суцільній посадці на газоні. Але при активному використанні газону крокуси не витримають витоптування.
Щоб посадити крокуси на газон, садять цибулини за схемою 10х10 см. Цю дію проводять за допомогою вузького садового совочка або ножа. З його допомогою вирізають і виймають шматочок дернини, садять цибулю і дерн повертають на місце. Посадку добре поливають.

Садять крокуси на газон окремими куртинками. Дерн надрізають у вигляді букви «Н», акуратно відвертають його. На ґрунт насипають мінеральне комплексне добриво, перегний, акуратно рихлять. Садять цибулини на відстані 5-7 см, злегка втискаючи в землю. Пластини дерну укладають на місце, поливають.

Догляд за галявиною з крокусами ускладнюється тим, що її не можна косити відразу після цвітіння крокусів. Але можна скосити галявину не чекаючи, поки листя крокусів засохне повністю. Робиться це трохи пізніше і на більшій, ніж зазвичай, висоті. При цьому цибулини встигнуть накопичити потрібні їм поживні речовини. Якщо крокуси ростуть не суцільно, а куртинками, можна залишити їх нескошеними. Підживлення газону комплексним добривом з мікроелементами обов’язкове в процесі догляду, воно піде на користь і траві газону, і крокусам.

Першу підживлення крокусів повним комплексним добривом з мікроелементами проводять, коли розтане сніг, потім – у період відростання листя.

Коли крокуси ростуть у сусідстві з багаторічними чагарниками, деревами, при їх підживленні перепаде харчування і цибулинам.

На зиму вкривають місця посадки клубнелуковиць шаром листя, але це прийом необов’язковий, крокуси досить зимостійки. Набагато важливіше укриття зверху для успішної зимівлі крокусів хороший дренаж, відсутність застою води.

Crocus heuffelianus – Крокус Гейфеля

Розмноження крокусів

Звичайний спосіб розмноження крокусів – дочірніми клубнелуковицями. За сприятливих умов їх утворюється до 10 штук навколо материнської. Не дивно, що крокуси швидко розростаються і через 4-5 років їм стає тісно.

Під час підсихання листя під час періоду літнього сну – з липня по серпень – цибулини весняних крокусів викопують. Для осінніх терміни викопування – з червня до середини серпня. Вибирають клубнелуковки із землі, кілька днів сушать у тіні. Розбирають їх, видаляючи лусочки з дефектами, засохле коріння, відокремлюють дітки. Вибраковують підгнилі, сильно пошкоджені цибулини, пом’яті, хворі. Здоровий посадковий матеріал зберігають у сухому і теплому місці при температурі 22-24 градуси. При температурах нижче зазначених сповільниться закладка квіткових нирок у цибулинах, і крокуси можуть не зацвести.

Якщо хочеться розмножити крокуси скоріше, не варто чекати 4-5 років, можна викопувати і знову садити цибулини щороку. Головне робити це вчасно, не забуваючи про період спокою. Висаджені дітки крокуса розквітнуть на другий – третій рік після посадки.

Насіннєве розмноження крокусів

Розмножують крокуси і насінням, при бажанні швидко розмножити особливо цінний вигляд, отримати багато садивного матеріалу одночасно. Свіже насіння висіває восени. На підготовлений субстрат з торфу, перегну і піску в рівних частинах розкладають насіння, засипають грунтом шаром не більше 1 см. Сіють нечасто, з таким розрахунком, щоб не довелося сіянці пікірувати. Після природної зимової стратифікації з’являються дружні сходи. Оскільки рослинка дуже дрібна, краще посіяти насіння в контейнери або ящики, щоб не втратити.

При ретельному догляді, захисті від бур’янів і шкідників, регулярних поливах і підживленнях через рік-два утворюються клубнелуковички. У липні їх викопують, а в серпні садять на постійне місце. Ще через рік крокуси зацвітуть. Розмноження крокусів насінням – справа копітка і клопітка, вдаються до цього способу рідко.

Крокуси в ландшафтному дизайні

Крокуси прекрасні в цвітінні, їх садять скрізь: групами в бордюрах, рабатках, на альпійських гірках. Чудово виглядають крокуси серед каменів, які відтіняють їх ніжність.
Саджають їх між дерев і кущів, серед багаторічників з пізно відростаючим листям (хости, наприклад), вони вкриють в’ядаюче листя крокусів, зберігаючи декоративність посадки.

З голландських сортів крокусів можна скласти чудові різнокольорові візерунки на газоні, все залежить від фантазії садівника.
Цибулини крокусів застосовують для вигонки до свят: Новому році, 8 березня та іншим. Для цих цілей застосовують великоквіткові гібриди голландської селекції.

Crocus tommasinianus – Крокус Томазіні

Наскільки інформація виявилася для Вас корисною?

Крокуси – ранньовесняні цибулинні багаторічні рослини. Комбінації забарвлень цих весняних кольорів захоплюють і радують втомлені після довгої зими очі і серце. У природних умовах вирощування цих цибулинних багаторічних рослин здійснюють на піщаних, кам’янистих і пухких грунтах. Посадка і догляд проводиться на сонячних ділянках у відкритому грунті.

Крокуси: сорти і різновиди

Батьківщина цих багаторічних кольорів – європейські країни, північноафриканські держави і захід Азії. Крім чудової властивості радувати око, область застосування цієї рослини широка: крокус (або шафран) застосовують в кулінарії як приправу, в якості барвника і ліки. Селекцією виведені сорти з великими суцвіттями, що розрізняються забарвленням: смугасті, плямисті, двоколірні, з контрастним малюнком. Спосіб розмноження для збереження сорту цієї рослини нескладний і цілком доступний садівникам.

Одними з перших після зими зацвітають крокуси

Крокуси, вирощування яких в сучасних умовах дозволило отримати понад 250 видів, розрізняються не тільки за фарбуванням, а й розмірами тичинок і строкатиків.

Наприкінці 19 століття в Голландії розмноження видів сприяло появі сорту крокус посівної, але зацікавленість у ньому, як у декоративній рослині, з’явилася набагато пізніше. Разом з цим сортом в сади Європи впровадилися такі сорти, як крокус вузьколистий, крокус жовтий і крокус весняний. Саме завдяки цим сортам з’явилися голландські гібриди.

Крокуси у відкритому ґрунті починають цвітіння наприкінці квітня – на початку травня. Це холодостійкі рослини, вони переносять заморозки до мінус 5 – 7 градусів. Яскраві квіти кожного сорту радують око протягом 10-15 днів. Для продовження періоду кольору рекомендується використовувати різні сорти – ранні, середні, пізні. Наприклад, у ландшафтному дизайні зараз найбільш популярні весняні види:

  1. Крокус золотистий «Blue Pearl» – невеликі (в діаметрі 2 см) чашеобразні квітки, білі, ніжно-блакитного відтінку. У основі квітки має жовте забарвлення. Пестик великий, значно більше тичинок, пилки кремового забарвлення. Кольор у попередні терміни.
  1. Крокус золотистий «Saturnus» – Квітки плоскі, овальні, пофарбовані в кремово-жовтий колір. Пилки світло-жовті, а рильця червонувато-помаранчеві “. Кольор у середні терміни.
  1. Крокус весняний «King of striped» – забарвлення його квіток зовні біло-бузкова, сітчастий, пилок і рильця яскраво-жовті. Квітки заввишки до 4 см. Кольори пізно.
  1. Крокус весняний «Pickwick» – квітки великі (4- 6 см), фарбування світло-лілове з фіолетовими плямами біля основи, тичинки жовті, великі. Квітне пізньої весни.
  1. Крокус весняний «Grand Maitre» – цей сорт має великі келихатні квітки (4 см), забарвлення фіолетове, насичене, верхівки пелюсток загострене, пестик і тичинки рівні по висоті. Сорт пізнього весняного цвітіння.

Висаджують весняні крокуси на початку осені (наприкінці серпня – на початку вересня) на відстані від 7 до 10 см один від одного. Крокуси, висаджені у вересні, недостатньо зимостійки, тому на зиму їх вкривають, щоб уникнути промерзання цибулин, що досить небезпечно на глинистих грунтах і суглинках. Для утеплення знадобляться сухе листя, торф і перегной.

На ділянці для висаджування готують поглиблення таких розмірів, щоб вільно вміщалася цибулина. Ґрунт при висадці клубнів потрібно добре удобрити компостом. На місце висадки поміщають дренаж, щоб уникнути скупчення застою води і загнивання цибулин. Як дренаж використовують керамзит, відсів, великий пісок. Потім зверху засипається родючий шар, перемішаний з компостом.

Якщо ґрунт родючий і добре удобрений компостом, то в перший рік після посадки добриво не додається, на наступний рік в грунт вносять калійні і фосфорні добавки. Після висаджування кореневища вкривають, мульчуючи ґрунт.

Доглядати за рослиною при правильній посадці нескладно. Крокуси – сонцелюбні квіти, вирощування їх у відкритому ґрунті в затінених місцях призводить до подрібнення квітів або до їх відсутності. Досить стійкі до посухи: навесні, під час цвітіння, вологи кольорам достатньо, а влітку все-таки необхідний полив.

Головне ваше завдання – висадити крокуси на сонячній ділянці, і вони будуть активно цвісти

Деякі садівники-любителі викопують цибулини крокусів щороку, висушують і зберігають їх у прохолодному місці. Це дозволяє провести відбір найбільш великих багаторічних рослин, такий догляд рятує цибулини від гризунів і загнивання.

Крокуси розмножуються переважно дітками. Великі дочірні цибулини обережно розділяють і висаджують окремо. Це дозволяє зберегти сортність багаторічника. Для прискорення процесу розмноження цибулини варто щорічно викопувати, так як їх заміщення відбувається кожен сезон: старі засихають, а поруч виростає до п’яти нових клубнів.

Для посадки цибулини обирають покрупніше, старі засохлі і загнилі частки зрізають. Взагалі, крокуси невибагливі, можна їх не викопувати щороку, але довше п’яти років тримати квіти на одному місці не потрібно, посадки розростаються і погано цвітуть.

Розмноження крокусів дочірніми цибулинами

Викопують відцвілі рослини в липні, після засихання листя. Розмноження шафранів здійснюється і насінням, але тоді квіти доведеться чекати тільки на третій рік. При такому способі розмноження не завжди зберігаються сортові ознаки.

Виведені сорти і гібриди крокусів стійкі до хвороб, але у вологих грунтах піддаються впливу різних вірусів і грибкових захворювань. З хворобами можна боротися тільки, на жаль, знищенням уражених цибулин, землю при цьому проливають спеціальним розчином. Після виявлення хворих цибулин вирощування квітів необхідно виробляти на іншому місці.

Крокуси страждають від навал кротів і мишей, але якщо висаджування квітів виробляти на альпійських гірках і рокаріях, то там попередньо встановлюється захист від гризунів. Також крокуси схильні до нападів слимаків і метеликів-совок, для позбавлення від комах регулярно проводиться обприскування інсектицидами.

Увага! При неправильному відході квітки крокусів стають дрібнішими, втрачають інтенсивність забарвлення або взагалі не цвітуть.

Застосування шафранів у ландшафтному дизайні

Крокуси, посадка і догляд за якими не становлять великих труднощів, в даний час знайшли широке застосування в масових композиціях при створенні красивих ландшафтів садів – в міксбордері, рабатці або на клумбі.

Крокуси в групах з тюльпанами, гіацинтами і нарцисами просто незамінні для прикрашання весняного пейзажу. У ландшафтному дизайні прибудинкових ділянок дуже виразно сорти крокусів відтіняються кам’яними композиціями в рокаріях і альпінаріях, де їх яскраві квітки виділяються на бежевому тлі каменів.

У ракаріях і рабатках крокуси відмінно вписуються в композиції з низькорослими чагарниками. Яскравим весняним акцентом стануть посадки цих багаторічників з хвойними і зимово зеленими рослинами, наприклад, в ракаріях англійського стилю.

Крокуси в ландшафтному дизайні

Можна висаджувати крокуси і на газонах, поєднання їх ніжних келихів з смарагдом трави добре виглядають на галявині, правда, косити такий газон можна буде тільки після того, як помре листя шафрана, інакше з кожним роком кольорів на крокусі буде все менше. Дані рослини призначені для вирощування у відкритому грунті, але вони чудово зацвітають і на підвіконнях квартир.

Порада! Якщо на підвіконні навесні з’явилися квіти крокуса, то цілком можна продовжити їх життя висадкою на ділянці і прекрасно використовувати в ландшафтному дизайні саду, але починати висаджування у відкритий грунт не раніше, ніж наприкінці травня – початку червня.

Численні фото крокусів у групових композиціях з чагарниковими рослинами або іншими багаторічними цибулинними представниками можна побачити в різноманітній літературі з дизайну садових ландшафтів.

Вирощування крокусів: відео

Гарноцвітучі цибулеві первоцвіти – мрія кожного квітникаря. Крокуси не вимагають в догляді особливих навичок. Тому під силу навіть новачкові.

Крокуси підрозділюються на осінньо-квітучі та весняно-квітучі сорти. Отже, час висадки буде кожного ґатунку різний.

  • Весняні сорти починають свій цикл розвитку ранньої весни, висаджуються у вересні. Рослини нарощують зелену масу, цвітуть і йдуть на спокій. У цей період цибулина ще пухка. Тому проходить період відновлення перед посадкою, а також утворюються нові дітки. На прилавках магазинів продають саме весняні сорти.
  • Осінні крокуси зустріти складніше. Їх період розвитку починається у вересні. Нарощуються листя, цвітуть до тих пір, поки не йдуть під сніг з розкритими суцвіттями. Висаджуються такі види в другій декаді липня. Головне, не запізнитися з посадкою квітів. Інакше, не відбудеться формування і освіта діток.
  • Крокуси можуть сидіти на одному місці багато років. І якщо їх не чіпати, наступні екземпляри з кожним роком будуть дрібнішими. Тому що діткам тісно.
  • Зберегти гарну квітку допоможе щорічне відділення діток від маточного куща.
  • Осінні екземпляри починають ділити ще влітку.
  • Ділянка, що відповідає всім вимогам, подарує осіннє цвітіння.
  • Сорти з весняним цвітінням висаджуються у вересні.
  • Клубні в цей час відпочивають і накопичують силу.
  • Перші бутони слід очікувати вже в квітні.
  • Восени, за 14 днів до посадки готується грунт.
  • Розподіляється перегній по всій ділянці і перекопується земля.
  • Комплексні добрива вносити не варто.
  • Після цвітіння треба почекати повного висихання листя.
  • Потім клуби викопуються і зберігаються до вересневої посадки в прохолодному місці.
  • Ділянка для крокусів має бути сонячною, оскільки квіти воліють саме «сонячні клумби». Тут, сніг буде танути в першу чергу.
  • Не терплять квіти холодних вітрів.
  • Затінені місця можуть позначитися на зовнішньому вигляді екземпляра. Вони будуть не настільки барвисті і яскраві.
  • Друга умова при виборі майданчика – це височина. Оскільки в низьких місцях може скупчуватися зайва волога,