Як поливати азалію в домашніх умовах

| | 0 Comments| 18:18
Categories:

Як доглядати за азалією в домашніх умовах: температура, полив, пересадка, розмноження, чому не цвіте

Азалія (рододендрон) вважається однією з найкрасивіших кімнатних рослин. І не даремно. Ніжні квіти приковують погляд навіть тих, хто байдужий до зелені. У магазинах зазвичай продають квітучу культуру. Але купивши «рожеве дерево» або отримавши подарунок, іноді і досвідчені квітникарі стикаються з проблемою: рододендрон обсипається і в’яне. Як доглядати за зеленим вихованцем, щоб цього не сталося?

Азалія — не просто красива рослина. Вона володіє особливою енергетикою — сильної, магнетичною. В Японії «рожеве дерево» називають «квіткою пристрасті». Вважається, що азалія здатна повернути парі втрачену гостроту почуттів. Японці вірять, що в будинку, де зростає рододендрон, буде панувати розуміння і гармонія. Азалії приписують здатність позбавляти людину від втоми. Згідно з повір’ям, потрібно посидіти біля квітки 15 хвилин, милуючись його красою — і стрес як рукою зніме.

Існує безліч прикмет, пов’язаних з квіткою. Якщо азалія пишно цвіте, то господарів помешкання чекає достаток, успіх у робочих справах. Рослина в’яне — до неприємностей і хвороби. Не поспішайте вірити і чекати проблем, якщо кущ на підвіконні почав сохнути: вирощувати рододендрон дійсно непросто. Завдання не завжди під силу навіть досвідченим квітникарям, не кажучи вже про початківців.

  1. Види
  2. 5 рекомендацій по догляду
  3. Пересадка
  4. Розмноження
  5. Хвороби і лікування
  6. Сохнуть листя
  7. Жовтіють і опадають квіти
  8. Павутинний кліщ
  9. Суничний кліщ

Види

У «рожевого дерева» дві батьківщини — Японія і Китай. У природних умовах рослина можна побачити в Індії, Південній Європі, Північній Америці. У природі існує безліч різновидів. Та й у квіткових магазинах від різноманітності сортів рябить в очах. Проте всі різновиди азалій, що призначені для підвіконь, походять від двох видів.

  1. Індійська. З цього сорту бере початок історія кімнатного рододендрона. У природі росте в умовах прохолоди, любить вологість. Кімнатні гібриди залучають великими квітами.
  2. Японська. В природних умовах росте там, де клімат м’який, вологий. Як кімнатна культура зустрічається рідше індійської «родички». Головна відмінність — розмір квіток: у японського рододендрона вони дрібніше.

Рожеві, білі, лілові, червоні, жовті, кремові, двокольорові, з білою облямівкою, з малиновою серединкою, гофровані, махрові — це все про квітках «рожевого дерева». Азалія квітне раз на рік, але тривалий час. Коли чекати появи квітів? Все залежить від сорту, але зазвичай рослина зацвітає взимку, рідше — навесні:

  • ранні сорти — на початку грудня;
  • середньопізні — з січня по березень;
  • пізні — з кінця лютого і до квітня.

Азалія не цвіте, якщо їй щось не подобається. Тому запам’ятайте правило: хочете побачити на кущі, квіти і добитися тривалого цвітіння — догляд повинен бути належним. Це не той квітка, який можна забути полити і все зійде з рук.

Читайте також: Як видалити наклейку з футболки швидко і без слідів

У холодну пору року більшість кімнатних рослин переходить в режим «сну». А людям в зимову пору так хочеться фарб, нехай навіть на підвіконні. Тому «рожеве дерево» і користується такою популярністю.

5 рекомендацій по догляду

Азалія — не просто примхлива кімнатна рослина, а дуже примхлива. У одних вона починає засихати відразу після цвітіння, в інших — скидає листя, треті скаржаться на повільний ріст і відсутність квітів. Насправді створити відповідні умови для «рожевого дерева» не так складно, як здається. Просто потрібно знати п’ять нюансів догляду.

  1. Світло. Рослина любить яскраве освітлення, але не виносить прямих променів сонця. Промені можуть спалити листя: їх кінчики стануть сухими. Вікна, що виходять на схід, північ, захід, стануть комфортним «будинком» для квітки. А от південні підвіконня зовсім не підходять. Але що робити, якщо всі вікна «дивляться» на південь? Створіть розсіяне світло з допомогою матового пластика. В осінньо-зимовий період рослині може не вистачати світла. Вирішити проблему можна за допомогою люмінесцентних світильників.
  2. Температура. Рослина віддає перевагу прохолодні приміщення. Ідеальний температурний режим для азалії +10 — +15°C. Якщо температура перевищує +16°C, кімнатний рододендрон не зацвіте. Домогтися відповідного температурного режиму складно, але у квіткарів є свої хитрощі: використання прохолодної води для поливу, кубики льоду по периметру горщика. Особливо важко доводиться азалії влітку. Якщо в квартирі є кондиціонер, намагайтеся підтримувати режим не вище +20°C.
  3. Вологість. Рододендрони — вологолюбні рослини. На батьківщині азалії клімат вологий, тому стежте, щоб земляний ком не пересихав. Квітка потрібно щодня обприскувати. Особливо якщо в будинку висока температура. При обприскуванні квітучої рослини стежте, щоб краплі не потрапили на бутони: від цього квіти можуть порыжеть. Скористайтеся порадою досвідчених квітникарів: розставте навколо кущика миски з водою — азалія «візьме» стільки вологи, скільки їй потрібно. Якщо в будинку є зволожувач повітря, створити «райські» умови буде простіше.
  4. Полив. Рослина вимагає частого поливу, однак, важливо не перестаратися: корені можуть загнити. Орієнтуйтеся на температурний режим в кімнаті. Вище температура — частіше полив, і навпаки. У жаркий час року азалія може «зажадати» полив через день, при прохолодній погоді — два рази в тиждень. Орієнтуйтеся так: опустіть палець на одну фалангу в субстрат, якщо він сухий — пора поливати. Вода — тала або дистильована. Якщо під рукою лише водопровідна — обов’язково кип’ятіть.
  5. Підгодівля. У квіткових магазинах продаються спеціалізовані добрива, призначені для рододендронів. Не знайшли пакетика з позначкою «Азалія»? Вибирайте ті, що не містять хлор, інакше можна погубити рослина. Азалії в стані спокою потрібен азот, квітучої — фосфор, калій. Підгодовуйте домашні квіти по інструкції: велика кількість мінералів теж може нашкодити.

Читайте також: Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах?

З жовтня по грудень — час закладки квіткових нирок. Хочете досягти пишного цвітіння? Винесіть азалію на лоджію. Балкон повинен бути засклений, і температура не повинна опускатися нижче +5°C. Коли рослина зацвіте, занесіть його в будинок. Два рази в місяць додайте у воду для поливу три краплі соку лимона: кущ віддячить пишним цвітінням.

Пересадка

Зазвичай азалія з’являється в будинку квітучої або з бутонами, які ось-ось розпустяться. Щоб рослина ще довго радувало, потрібно пересадити кімнатну азалію, як тільки вона відцвіте. Якщо рододендрон з’явився в будинку нецветущим, дайте йому час на адаптацію (приблизно місяць—два), тільки потім пересаджуйте. Неправильна пересадка може погубити рослина, тому дотримуйтесь інструкції.

  • Купіть в магазині спеціальний грунт. Рослині потрібна слабокисла грунт. Самостійно зробити таку складно. Якщо ви квітникар з досвідом, то можете спробувати зробити торфово-хвойну суміш і додати трохи річкового піску. Але краще не ризикувати.
  • Підготуйте посудину. Вона повинна бути неглибокою: так коренева система буде ближче до поверхні, що запобіжить загнивання. На дно обов’язково дренаж.
  • Обріжте квітка. Видаліть висохлі суцвіття, пагони.
  • Пересадіть методом перевалки. Корінці краще не звільняти від грудки землі до кінця, щоб не пошкодити.
  • Доглядайте. Догляд не відрізняється від звичайного. Але відразу після перевалки потрібно дати рослині відпочити. Зволожте грунт водою з додаванням «Корневін» (біостимулятор росту). Не поливайте рослину чотири дні, після відновіть полив, підгодуйте квітка. Підгодовувати потрібно слабкими розчинами, інакше можна «спалити» незміцнілі коріння.

Молода азалія потребує пересадки раз в рік. Доросла рослина не зачіпають три роки. Не забувайте щеп азалію після цвітіння, навіть якщо не збираєтеся її пересаджувати. Якщо не формувати крону, то рослина стане ослабленим, квітів буде не так багато.

Розмноження

Зазвичай квітникарі вибирають метод розмноження стебловими живцями — живцювання. Оптимальний час — з початку весни до серпня. Відрізати пагони потрібно після цвітіння. Дотримуйтесь інструкції з п’яти кроків.

  1. Підготуйте живці. Виберіть молоді, але вже напіводеревіли гілочки. За допомогою косого розрізу відокремте держак від рослини.
  2. Висадіть в кислий грунт на глибину 2 див. Можна попередньо занурити в стимулятор росту на шість годин. Такі розчини продаються в квіткових відділах.
  3. Накрийте плівкою. Якщо намагаєтеся укоренити одну гілочку, можна накрити її банкою.
  4. Не забувайте поливати. При появі квіткових бруньок — видаляйте: росток ще занадто слабкий, щоб цвісти.
  5. Пересадіть. Якщо живцями буде достатньо світла, вологи та їх влаштує температура «парника», то на формування кореневої системи піде приблизно два місяці. Після можна буде пересадити.

Читайте також: Брелоки з бісеру своїми руками: схеми плетіння для початківців

Розмножувати «рожеве дерево» можна насінням. Але в домашніх умовах спосіб використовують рідко із-за високого відсотка невдач. З живцями більша ймовірність отримати нову рослину.

Хвороби і лікування

Азалія раптом стала втрачати листя або бутони, чахнути на очах… Їй необхідно термінове лікування. Але щоб зрозуміти, яке, потрібно знати причину погіршення зовнішнього вигляду. Всі хвороби обумовлені неправильним доглядом. Навіть шкідники на кімнатному квітці з’являються з-за того, що не були дотримані правила поливу, невірно підібрана ґрунтова суміш, рослина недоотримало мінералів або сонячного світла. Існує чотири поширених проблеми при вирощуванні азалії.

Сохнуть листя

  • Ознаки. Сохнуть і обпадають листя, пагони і бутони жовтіють.
  • Причини. Недостатній полив або на рослину потрапляють сонячні промені.
  • Як виправити. Відрегулювати полив, частіше зволожувати повітря, поставити поряд з квіткою чашку з водою. Прибрати рослина подалі від сонця або створити захист від променів.

Жовтіють і опадають квіти

  • Ознаки. Тільки розкрившись, квітка швидко стає млявим, жовтіє, опадає.
  • Причини. Рослина не влаштовує якість води.
  • Як виправити. Використовувати дистильовану або талу воду, якщо до цього поливали квітка водопровідної. Щоб допомогти рослині відновитися, підгодуйте його.

Павутинний кліщ

  • Ознаки. На стеблах видно павутина, квіти і листя жовтіє, опадають.
  • Причини. Сприятливі для квіткових паразитів умови — недостатній полив, тепле сухе повітря.
  • Як виправити. Обприскайте листя кімнатної квітки слабким мильним розчином. Після такої маніпуляції влаштуйте азалії теплий душ. Але дійте акуратно. Відрегулюйте полив і вологість повітря.

Суничний кліщ

  • Ознаки. Зростання квітки сповільнюється, листя скручуються в човник, бутони перестають розкриватися.
  • Причини. Появі кліща сприяє жаркий сухий повітря.
  • Як виправити. Боротися з проблемою вкрай складно. Використовуйте спеціалізовані препарати проти кліщів. Обробки вимагає не тільки рослина, але і посудина, в якій воно росте. Щоб уникнути зараження, потрібно періодично промивати азалію під душем, підвищувати вологість повітря.

Розчини, призначені для боротьби з паразитами кімнатних рослин, потрібно застосовувати строго по інструкції. Переборщіть з обробкою — квітка загине.

В будинок квітка може потрапити вже хворіють: зараження кліщами може відбутися в оранжереї, де росла азалія до того, як «перекочувала» в квітковий магазин. Щоб виключити таку можливість, правильно вибирайте рослина: наявність сухого листя вказує на поганий догляд, брак мінералів, колонії паразитів. Досвідчені квітникарі рекомендують купувати рослина з великою кількістю нерозпустилися бутонів: адаптація до нових умов пройде швидше.

Як правильно поливати азалію в домашніх умовах? Особливості догляду, методи зрошення квітки

Азалія – ​​декоративна рослина з красивими, пишними бутонами і своєрідним ароматом. Але ця квітка дуже примхливий і вибагливий. Його обслуговування вимагає копіткої і повсякденного догляду, де важливе місце займає правильний полив. З даної статті ви дізнаєтеся, як часто і як правильно слід поливати квітку азалію в домашніх умовах. Також для вас буде запропоновано повний опис комплексного догляду і методів зрошення цього прекрасного квітучого рослини.

специфіка зволоження

Полив – це примусове зволоження шару грунту з кореневою системою рослини для харчування мінеральними речовинами, киснем. Це необхідно для вироблення енергії, необхідної для зростання.

Полив куща азалії має свою специфіку і є одним з умов зростання і цвітіння в домашніх умовах після покупки рослини. При поливі потрібно просто застосовувати правило:

  • чим нижче температура навколишнього повітря, тим рідше полив;
  • при високій температурі і низькій вологості частота поливів збільшується.

важливість поливу

Родина азалії – Індія і Китай, місця зростання – тінисті і прохолодні гірські ліси. Дуже вологолюбна, тому вимагає постійний рясний полив (не можна заливати, це не болотяна рослина). При недостатньому поливі може засохнути, при надмірному – з`явиться коренева гниль, що призведе до загибелі рослини.

Особливості


Під час цвітіння

  1. З березня по жовтень, до часу цвітіння азалії, (листопад – інтенсивна закладка нирок і бутонів), полив куща зменшується. Тільки в літній жаркий час квітучу азалію необхідно поливати частіше (до двох разів, як вранці, так і ввечері).
  2. Щоб досягти збільшення квіткових бруньок, в осінньо-зимовий період обмежують полив, температуру доводять до 6-8 градусів (підійде засклена лоджія, балкон).
  3. При появі нирок і бутонів квітів, збільшують температуру до 16-18 градусів. Полив квітки азалії під час цвітіння регулярний, без перезволоження і без зайвої сухості.

ВАЖЛИВО. Квітучої азалія буде до двох місяців, якщо підтримувати вологість і температуру 12 градусів. При температурі 20 градусів, цвітіння триватиме всього два тижні.

У різні пори року

Як поливати квітучу азалію взимку і влітку? Протягом року (при догляді за азалій) Обсяг і частота поливу різні:

  1. З березня по вересень полив необхідно проводити через день. Влітку, коли стоїть спекотна погода, зволожувати (і додатково обприскувати) необхідно частіше – через день, кожен день.
  2. У жовтні і далі в листопаді, коли закладаються бутони, поливати необхідно рідше.
  3. Взимку, під час цвітіння, поливати треба 1 – 2 рази на тиждень (при включених батареях опалення, підвищенні температури і сухості в приміщенні, частота поливу збільшується, бажано ранкове обприскування листя).

У всіх випадках необхідно знати міру при поливі (не заливати і не засушувати).
Більш детально про умови утримання і догляду за рослиною в осінній період можна дізнатися тут.

Кімнатна і вулична

Як же часто поливати азалію? Полив куща азалії, що росте в приміщенні, і вуличної азалії трохи інакша. У приміщенні, де росте азалія, важко вибрати постійний режим поливу (з оптимальними умовами утримання квітки в домашніх умовах можна ознайомитися тут). Холодно – необхідно зменшувати полив, жарко – збільшувати. Уміння приходить з часом. Головне не заливати.

Полив куща рододендронів (азалії) в саду, на дачі, на присадибних ділянках має свою специфіку. Частота і інтенсивність поливів визначаються місцем посадки і погодою. Полив незначний в місцях, де високий рівень грунтових вод. В посушливе літо полив збільшують. На високих ділянках, піщаних – потрібен рясний і частий полив. Норма поливу зазвичай становить 1-2 відра два-три рази на тиждень, молоді саджанці поливаються частіше – по половині відра під кущик.

До пересадки і після

Велике значення має полив куща азалії до і після пересадки. Будь-яка пересадка азалій не повинна проводитися взимку, під час цвітіння. Це потрібно робити, коли відростають нові пагони. Молоденькі пагони необхідно пересаджувати щороку, а дорослі кущі – в три роки один раз. Яка для цього причина? Якщо пересадку після покупки своєчасно не зробити, то коріння, оперізують кому землі, можуть утворити застій вологи і гниття грунту. Плюс різні хвороби і паразити.

  1. Необхідно витягнути рослини з горщиків і помістити в ємність з приготовленою (бажано кип`яченою) водою.
  2. Там же розчиняємо препарати: циркон – для кращого освіти коренів, протигрибковий – Фітоспорін-м.
  3. Витримуємо 0,5 – 1 година.
  4. Після пересадки, поливаємо тим же розчином, в якому замочували кущики.

Після пересадки полив виробляємо через два-три дні з обов`язковим додаванням стимуляторів росту (Бурштинова кислота, на 1 літр води – 1 грам кислоти).

УВАГА. Для приживлюваності пересадженою азалії потрібна температура 20-22 градуса (зазвичай накривають целофановим мішком), а коли коріння приживуться, непогано зверху горщика накласти кубики льоду. Це буде поливом (при таненні льоду) і створить прохолоду рослині.

вибір води

Рослина не любить жорстку воду (полив такою водою веде до защелачиванию грунту і пожовтіння листя). Вода для поливу повинна бути м`якою, (Іноді фільтрованої).

Найчастіше використовують воду:

  • дощову.
  • З розталого снігу.
  • кип`ячену.
  • Відстояну (вода з водопровідного крана повинна відстоятися не менше двох діб. Щоб хлор виходив швидше потрібно відстоювати в ємності з широким верхом).

Є відмінний спосіб для пом`якшення води. Взяти 1,5 жмені торфу, покласти в старий капронову панчоху і опустити в трилітрову банку з водою. Увечері опустити, вранці можна поливати.

Для нормалізації кислотного грунту азалії потрібно періодично (не менше двох разів на місяць) здійснювати полив куща рододендронів лимонною кислотою з розрахунку – одна чайна ложка кристалічної кислоти на два літри води. Можна додавати щавлеву кислоту (4мл на відро води).

  • від сезонності (літо, зима);
  • від температури навколишнього повітря;
  • від вологості.

Покрокова інструкція


необхідна температура

Оптимальна температура води для поливу повинна бути однаковою з температурою навколишнього повітря або на 2-3 градуси вище. Полив азалії крижаною водою веде до стресу квітки.

ВАЖЛИВО. Бувалі квітникарі радять при великій спеці і малої вологості накладати на піддон сніг або лід.

Як часто?

Терміни поливу куща азалії залежать:

  • від сезонності – зима, літо;
  • від температури навколишнього повітря;
  • від вологості в приміщенні.

Для правильного визначення часу поливу можна керуватися наступними прийомами:

  1. Взяти щіпку верхнього шару землі з горщика і потерти між пальцями. Якщо шар грунту сухий і розсипається – потрібно поливати.
  2. Занурити палець в землю на два сантиметри і визначитися. Якщо палець сухий, пора поливати, якщо кінчик пальця вологий – поливати ще рано.

дозування

Немає суворої дозування поливається рідини. Кожен регулює сам. але дотримуватися загальноприйнятих правил поливу кущів азалії потрібно.

  1. не заливати рослина;
  2. не спізнюватися з поливом;
  3. в холодну пору поливати рідше і менше;
  4. в жарку – частіше і рясніше.

Методи: знизу в піддон або зверху?

Як же правильно поливати азалію: наливаючи воду прямо в горщик або в піддон зверху, і яка потрібна температура поливу?
Полив куща азалії проводять декількома способами:

  1. Зверху (бажано з лійки з тонким, довгим носиком і маленькими отворами розбризкування). Цей спосіб застосовується, коли верхній шар грунту сухий на 2-3 сантиметри.
  2. Через піддон (квітка з горщиком ставиться в піддон з налитої водою, дренажні отвори горщика на один сантиметр у воді. Грунт втягує в себе воду природним шляхом. Наступний полив після такої процедури не раніше, ніж через три дні).
  3. Занурення горщика цілком в ємність з водою до повного насичення грудки землі вологою (в основному стосується куплених квіток з сухим грудкою). Це робиться рідко – раз на тиждень. Для кращої акліматизації такого рослини, в воду можна додати Циркон.

ДОВІДКА. Циркон – препарат, який одночасно є регулятором корнеобразования, зростання і цвітіння. Циркон дозволяє рослині легше переносити стрес при впливі тієї чи іншої хімічної, біологічної та фізичної природи-ще він є індуктором хворобостійкості.

підживлення

Підживлення для рослин бажано поєднати з поливом кущів азалії. Для зручності квітникарів в квіткових магазинах продаються вже готові розчини в зручній упаковці. На них є описи та інструкції по застосуванню.

Хороші результати показують такі препарати:

  • «Суперфосфат».
  • «Азалія».
  • «Уніфлор бутон».
  • «Кеміра Люкс».

Полив з добривами проводиться з весни до утворення бутонів через кожні 15 днів. Навесні вноситься – азот, влітку – калій. У листопаді, під час закладки бутонів, рекомендується вносити фосфорні добрива. Наприклад, суперфосфат з розрахунку – 15г на 10 літрів води.

Детальніше про підгодівлі для азалії в домашніх умовах, про процес добрива рослини та інших нюансах можна дізнатися з нашій статті.

Помилки і наслідки неправильних дій

Дуже важливо початківцям квітникарям правильно проводити полив. Азалія любить вологу, так як чагарник прийшов до нас родом з вологого клімату, і наше завдання утримувати грунт, в якому знаходиться рослина, постійно вологим. Але не можна заливати рослина.

Перезволожений грунт дає передумови до нестачі кисню і загнивання кореневої системи. Рослина в`яне, листя і квіти опадають і загибель. В цьому випадку зберегти рослину вкрай складно.

Інша ситуація. З якихось причин ваше рослина засохло. Квітка з засушеним грудкою землі можна врятувати. Для цього його необхідно занурити в ємність з водою на 3-4 години для насичення кома водою, поставити на піддон для зливу зайвої води з горщика. Регулярний полив проводити не раніше, ніж через 2-3 дня.

Якщо необхідно ознайомитися, як доглядати за азалій в домашніх умовах відразу після покупки, то дізнатися про це можна тут. Також ми підготували для вас матеріал про обрізку: Навіщо вона потрібна рослині, як піклуватися про азалії після процедури і інші нюанси.

Корисне відео

Подивитися відео про те, як правильно необхідно доглядати за азалій в домашніх умовах:

висновок

Щоб азалія завжди радувала красивим і довгим цвітінням, необхідно дотримуватися трьох важливих умови:

  1. забезпечити своєчасний рівномірний полив;
  2. підтримувати невисоку температуру в приміщенні;
  3. мати яскравий, розсіяне світло.

Тоді квітка подарує вам буйство фарб всіх кольорів веселки і весну серед морозної зими.

Азалія – догляд у домашніх умовах, фото, як виглядає, як пересадити, як і коли поливати

Цікаві факти та особливості кімнатної рослини азалію. Багато фото цвітіння, інструкція з догляду, як поливати, правила пересадки та підживлення, вибір горщика для квітки Азалія.

Квітки у азалії настільки об’ємні, що зелений кущ виглядає, як розкішна клумба. Єдине, щоб отримати такий ефект потрібно дотриматися всіх умов вимогливої Азалії.

Кімнатна азалія це мініатюрний чагарник, що нагадує троянди. В оранжереях та ботанічних садах можна зустріти близько 350 видів, але в домашніх умовах вирощують два сорти: індійська та японська.

У азалії вічно зелене листя, яке в будь-який час тішить кольором своїх господарів. Кущ азалії виростає до половини метра, а квіти, що розкрилися, нагадують троянди. Японська азалія витримує відкритий ґрунт, оскільки квітки і менше листя.

З коротким описом квітки закінчили, тепер переходимо до особливостей догляду в кімнатних умовах.

Коли “рожеве дерево” порадує квітами

Саме так перекладається назва рододендронів, до якого належить азалія. У три чи чотири роки від народження азалія здивує взимку багатим цвітінням. Забарвлення зустрічається від фіолетового до білого, особливо цінується поєднання відразу двох кольорів.

На темно-зеленому фоні глянсовому листя дуже ефектно виглядають на фото яскраві пишні квіти азалії.

Від успішного вибору залежить подальша доля рослини

При покупці ретельно розгляньте кущик, вибирайте той, де є бутони, що ще не розкрилися, і відсутні жовте або сухе листя.

Така рослина легше перенесе транспортування та адаптацію до нових кімнатних умов. А ваші подальші зусилля та клопіт не будуть марними. Що ж доведеться зробити в домашніх умовах для вирощування примхливої азалії.

Налаштування освітлення

Рослина азалія дуже педантична до освітлення. Вибирайте вікна, що виходять на схід, захід або північ. Сильне пекуче сонце для неї згубне. З жовтня-листопада починають з’являтися бутони майбутніх квітів.

В осінньо-зимовий період природного сонечка не вистачає, тому підковані квітники додають лампи денного світла.

Налаштування температури та вологості

Зберегти тривалий час пишне цвітіння азалії допоможе правильний температурний режим. Кімнатна рослина погано переносить спеку, її улюблена температура до 20С.

Влітку від перегріву рятує кондиціонер. Восени та взимку не бійтеся виносити на засклений балкон або лоджію, тому що в період цвітіння комфортною температурою вважається від 10 до 12С.

Охолодити азалію допомагає висока вологість повітря. Розпорошуйте щодня прохолодну воду на листя квітки. Якщо немає можливості часто крутитися біля квітки, то розставляйте навколо ванни з водою – це елементарний зволожувач повітря.

Водні процедури

Як поливати квітку, щоб вона радувала цілий рік. Поливання займає важливе місце під час догляду в домашніх умовах. Привчіть кущ до хорошої води і регулярного поливу в той же час. Особливу увагу приділяйте квітучій рослині та використовуйте відстояну воду. Показник достатності поливу – вологість ґрунту, вона завжди має бути вологою.

Порада. Використовуйте горщики з піддоном, а на дно горщика укладається дренаж. Тоді при надмірному заливанні чагарника зайву воду можна вилити з піддону.

Найвищим рівнем обслуговування квітки азалію, вважається полив холодною талою водою.

Секрет тривалого цвітіння

Додайте у воду для поливу квітучої рослини 2-3 крапельки лимона.

Підготовка правильного ґрунту

Експерти квітникари використовують для кімнатних квітів азалії кислий ґрунт, ph (4–4,5) можна виміряти спеціальними лакмусовими папірцями. Найпростіше рішення це придбання разом з квіткою необхідного грунту суміші в квітковому магазині. Але можна і своїми руками приготувати відповідний ґрунт. Записуйте рецепт:

Знайти і поєднати унікальні природні інгредієнти, такі як мох, що перепрів хвою і пісок. Моху та піску в рівних пропорціях, а хвої вдвічі більше.

Годування та догляд

Вирощування в домашніх умовах передбачає постійний догляд, а саме обрізання сухого листя, прищипування та обрізання відцвілих бутонів. За допомогою обрізки регулюють висоту куща.

Для підживлення в магазинах можна знайти величезний асортимент спеціалізованих добрив. Найголовніше всі вони є мінеральними та без хлору.

Азалію підгодовують, як та інші кімнатні рослини, у періоди відсутності цвітіння – весна та літо. Не частіше ніж один раз на тиждень. Восени та взимку добрива скорочують до одного разу на місяць.

Пересаджувати можна відразу ж після першого цвітіння, чим старша рослина тим рідше міняємо горщик. Азалія має дуже ніжну і тендітну кореневу систему, тому пересаджують акуратно разом з грудкою землі. Вибирайте неглибокі горщики для комфорту дрібних коренів.

Насіння азалія не розмножується. Доводиться виходжувати живці для нових кущів. У літню пору вибирають здерев’янілі стебла з нирками. Для появи кореневої системи їх садять у торф та влаштовують компактну парник. Для цього можна використовувати прозорий поліетиленовий пакет чи банку.

Укорінитися допомагає хороший полив та обривання життєвисмоктувальних бруньок. Підростаючі пагони прищипують на укорінених живцях для формування крони.

На що хворіє і як лікувати кімнатну азалію

Якщо помітили жовте та опале листя, поміняйте місце розташування квітки. Можливо винні агресивні сонячні промені. Або просто давно не поливали та зрошували рослину.

Причиною іржі та сірої гнилі, як правило, є невідповідний температурний режим. Сміливо обрізайте хворе листя і перенесіть горщик у прохолодне місце.

Водопровідна вода може занапастити прекрасні квітки, і вони почнуть опадати. Змініть воду на кип’ячену та додайте спеціальних добрив

Не втопіть рослину, від цього в ґрунті може розвинутися фітофтор.

Від паразитів та кліщів рятують як спеціалізовані засоби, так і мильний розчин, нанесений на листя. Не забудьте потім його змити.

Щоб азалія радувала розкішним кольором, доведеться докласти зусиль для догляду за рослиною. Але повірте, вона того варта, і дарує своїм шанувальникам розкішні квіти на тлі холодної зими за віконцем.