Як перевірити наявність бореліозу

| | 0 Comments| 00:05
Categories:

Аналіз крові на бореліоз – обов'язкова процедура після укусу кліща. Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, тому якісне дослідження може запобігти ускладнень. Найчастіше вони стосуються нервової системи, серця, шкіри та опорно-рухового апарату.

Еритема на місці укусу кліща – основна клінічна ознака хвороби Лайма. На місці присмоктування кліща з'являється червона пляма або папула. Почервоніння поступово збільшується по периферії, досягаючи розмірів 1-10 см, іноді до 60 см і більше, з'являється синюшний відтінок.

Специфічна діагностика полягає у виконанні аналізу крові на бореліоз для визначення ДНК мікроорганізму за допомогою полімеразної ланцюгової реакції. Також проводять серологічну діагностику, яка спрямована на виявлення антитіл до борелій.

Для гострої форми за протоколом призначається антибіотикотерапія на 21 день. Для хронічної форми призначається лікування до 28 днів з можливим повторенням курсу.

На місці укусу кліща виникає червона папула з чіткими краями. Згодом зона гіперемії розширюється, а центр — блідне. У деяких випадках еритема, що зазвичай безболісна і не свербить, може бути суцільним червоним тлом. Без лікування мігруюча еритема зберігається 2–3 тижні.

Клінічно характеризується розвитком мігруючої еритеми на місці присмоктування кліща, яка є патогномонічною ознакою хвороби Лайма і зустрічається у 70–80 % хворих. Спочатку еритема може виглядати як рівномірно насичена пляма яскраво-червоного забарвлення, часто з ціанотичним відтінком.





Серологічна діагностика Лайм-бореліозу: етапи та інтерпретація. Діагноз Лайм-бореліозу встановлюється на основі характерної клінічної картини та двоетапного серологічного підтвердження.