У якого дерева восени листя оранжеве

| | 0 Comments| 17:51
Categories:

Зміст:

Таблиця на тему “Листопад у рослин”

Ще одним пристосуванням рослин до зниження випаровування води восени і взимку вважається листопад. Які ж рослини можна віднести до листопадних?

У величезної більшості рослин листя живуть одне літо, тому вони отримали назву листопадні. Опадає листя в осінній період і набувають при цьому дуже красиве забарвлення. Що ж відбувається в листі в цей період часу?

Весняне забарвлення листю забезпечує хлорофіл, в цей період вони зелені. Восени хлорофіл в листі руйнується, і вони поступово змінюють своє зелене забарвлення на жовту, коричневу, помаранчеву, червону – самих різних відтінків. Забарвлення осіннього листя забезпечують різні пігменти:

  • ксантофіл – пігмент жовтого кольору;
  • каротин – помаранчевий пігмент;
  • антоціани – пігменти червоного кольору.

Руйнування хлорофілу йде більш швидкими темпами на яскравому світлі, тому в похмуру дощову погоду листя довше зберігають зелене забарвлення. З приходом теплої ясної погоди листя дуже швидко набувають осіннє забарвлення.

Листопадні рослини ми з вами можемо зустріти в лісі, парку, на алеях. Вони оточують нас скрізь, варто нам вийти на вулицю. Прикладом листопадних рослин будуть береза, верба, тополя, клен і багато інших.

Листопад є пристосуванням до переживання несприятливої пори року. Уявіть собі, що наші листопадні рослини залишилися б на зиму з необпадающим листям. Листя продовжували б випаровувати воду, а добування її корінням припинилося б через промерзання ґрунту. У цих умовах рослинам загрожувало б висихання і загибель.

Крім цього, разом з обпадаючим листям з рослинного організму видаляються знаходяться в листі непотрібні, а іноді і шкідливі речовини.

Як відомо, серед дерев і чагарників є рослини, зимуючі із зеленим листям, – сосна, ялина, ялівець та інші. Ці рослини отримали назву вічнозелені.

Вічнозелені рослини

Ви вже знаєте, що листя цих вічнозелених рослин мають вигляд хвоїнок і випаровують дуже мало вологи. Однак хвоя цих дерев не вічна. Відростаючи щовесни, вона тримається у сосни 3-4 роки, у ялини 6 – 9 років і більше, а потім жовтіє і опадає.

Однак, серед хвойних рослин зустрічаються і листопадні види. Наприклад, модрина в осінній період скидає все листя. З приходом тепла у неї з’являються перші весняні листя – хвоїнки.

Вічнозелені рослини зустрічаються не тільки у хвойних, але і у квіткових рослин є такі види. Наприклад, брусниця, Верес, журавлина вважаються вічнозеленими чагарниками. Їх листя Дрібні і щільні, мало випаровують вологу, і тому під снігом зберігаються зеленими.

Восени в змішаному лісі можна зустріти листопадні і вічнозелені рослини. Тоді в осінньому лісі можна милуватися не тільки червоними, жовтими, помаранчевими фарбами, а й зеленими. Дуже гарний ліс восени! Багато поетів і художників у своїх творах захоплюються осіннім пейзажем.

Nаблиця з поясненнями на тему “Листопад у рослин”

Процес або явищеПояснення
Зміни в світловому дніЛистопад у рослин пов’язаний зі змінами у світловому дні. Зі зменшенням тривалості світлового дня та інтенсивності світла, рослини відповідають виключенням хлорофілу та початком процесів, які призводять до опадання листків.
Зменшення температуриЗменшення температури впливає на хімічні процеси в рослинах. У листках зменшується активність фотосинтезу та синтезу хлорофілу. При зниженні температури також змінюється кольорова гама листя перед його опаданням.
Вироблення фітохромівРослини виробляють фітохроми, фоточутливі білки, які реагують на зміни в світловому спектрі та температурі. Зменшення світлового дня та збільшення часу темряви стимулює вироблення фітохромів та інших регуляторів опадання листків.
Зниження активності хлорофілуВ осінньому періоді рослини починають знижувати активність хлорофілу, що веде до зміни кольору листя. Листя втрачає зелений колір, оскільки хлорофіл розкладається, а інші пігменти, такі як каротини та антоціани, стають видимими.
Механізми опадання листківОпадання листків – це активний процес, під час якого рослини утворюють “закручену зону” біля основи кільця листа. Це призводить до розділення листка від рослини та утворення спеціального шару, що затикає воду та харчові речовини.
Відновлення поживних речовинПеред опаданням рослини максимально відновлюють поживні речовини з листя. Цей процес дозволяє рослинам зекономити цінні ресурси та забезпечити запаси для прийдешньоuj вегетаційного періоду.
Захист від морозівОпадання листя також служить захистом від морозів. Листя може бути вразливим до морозу, тому його опадання перед зимовим періодом дозволяє рослинам захистити свої вегетативні органи та уникнути ушкоджень.
Адаптація до умов зимиЛистопад є частиною стратегії рослин адаптуватися до умов зими. Рослини зберігають енергію та ресурси, знижуючи активність фотосинтезу, та готуються до періоду покою, де вони можуть витратити менше енергії.

Ця таблиця надає загальний огляд процесу листопаду у рослин та його основних аспектів.

Коли і чому опадає листя з дерев восени і які дерева не скидають листя на зиму

В кожній події і явища, що відбувається в природі, є сенс і користь. Так і опадання листя не втрачає свого значення для екології і процесів у природі. Вони, потрапляючи в ґрунт, стають харчуванням для нової рослинної і тваринної життя. Також опале листя є хорошим захистом коріння дерев від морозів.

Коли і чому падає листя з дерев

Прийнято вважати, що листя облітає з гілок дерев тільки масово восени. Іноді листя падають протягом року, коли спостерігається зміна клімату:

Протягом року опадає листя з-за хвороб та пошкодження шкідниками. Розташування поруч хімічного виробництва також стає причиною втрати деревами їх крони.

Листопад буває у всіх культур без винятку, навіть кімнатних. Навіть вічнозелені хвойні культури періодично скидають свої голки.

Які дерева садять восени всі нюанси осінньої посадки дерев

які дерева і кущі не можна садити восени

Досвідчені дачники знають, що садити будь-який дерево в землю можна протягом усього вегетаційного періоду рослини. Найчастіше це роблять восени, навесні або влітку. Редакція «Так Просто!»розповість, які дерева садять восени і повідає про всіх нюансах посадки У цю пору року.

які дерева садять восени

коли садити дерева? Навряд чи хтось зможе відповісти однозначно на це питання. Справа в тому, що з року в рік змінюється погода, грунт на кожній дільниці свій, та й все саджанці мають свої індивідуальні особливості. При цьому у кожного сезону посадки є цілий список плюсів і мінусів. Але якщо вже за вікном осінь, давай поговоримо про те, які дерева варто посадити саме зараз і чому.

переваги посадки дерев восени

  1. Зазвичай восени на ринку саджанців дуже є з чого вибирати. У рослин було достатньо часу, щоб добре розвинутися, тому восени простіше визначити стан деревця і його якість.

недоліки посадки дерев восени

  1. При занадто пізній посадці рослини можуть постраждати від заморозків.
  2. У зимовий час дерева нерідко ламаються від сильного вітру, ожеледі, хуртовини та великої кількості снігу.

які дерева не рекомендують садити восени

Восени категорично не можна садити незимостійкі сорти плодових дерев і кущів. До таких відносять: грушу, яблуню, сливу, абрикос, персик, черешню, мигдаль і вишню.

Зимостійкі дерева і кущі, які можуть добре прижитися

У список зимостійких рослин входять горіх, верба, береза, каштан, хвойні дерева, чорноплідна горобина, смородина, малина, агрус і жимолость.

терміни посадки дерев і кущів восени

експерти радять садити рослини в жовтні, але в теплу погоду можна здійснювати посадку і до середині листопада. Зрозуміло, в залежності від погодних умов строки можуть коливатися.

Якщо терміни осінньої посадки пропущені

В такому випадку не варто засмучуватися. Потрібно лише помістити пізно придбане рослина в холодний і вологий підвал або льох до весни. Або ж можна прикопати деревце в грунт на присадибній ділянці.

Бери на замітку дані поради, щоб всі твої осінні саджанці прекрасно прижилися і радували око довгі-довгі роки. А який сезон для посадки дерев віддаєш перевагу ти? Сміливо поділися досвідом в коментарях. хай щастить!

коментарів 9

Тебе баран ніхто не вчить.

Мене розчулюють подібні статті по Росії.У нас в Росії 7 кліматичних поясів.Мабуть автор про це не знає.У нас на півдні можна садити влітку дерева, а деякі навіть навесні.З таким заголовком завжди поруч повинна стояти позначка місцевості.

А якщо саджанці зі своєї ділянки пересаджені на інше місце, у мене дві сливи, жовта і синя, у вересні, г.Оренбург, листя все обрізала, від гризунів ділянку підготовлений. Чи потрібно боятися що не приживуться або як вже вийде чекати весни

Стосується саджанців тільки з відкритою Конєва системою (матеріал придбаний в горщиках і в контейнерах це окрема пісня). садити навесні або осінь… саджайте тоді коли Вам зручніше. Але майте на увазі, що саджанці краще придбати заздалегідь — восени. У кожній зоні свої терміни, але в будь-якому випадку слід дочекатися холодів (середньодобова температура +5…+10С). Саджанці повинні вже підготуватися до зими, а не продовжувати зростання — такий матеріал купувати не варто. Не можна купувати посадковий матеріал з листям (вони активно висушують саджанець).

Якщо Ви не впевнені, що саджанець перезимує, наприклад низька зимостійкість сорту або всієї культури в цілому або ділянку піддається навалі зайців, інші причини, то зберігайте посадковий матеріал в підвалі або льосі. На підлогу біля стіни або в кутку приміщення стелимо поліетиленову плівку з загином на стіну, розсипаємо тонким шаром вологий пісок і встановлюємо саджанці. Після засипаємо коріння вологим піском і трохи поливаємо. Взимку стежимо, щоб пісок не пересихав. Якщо в приміщенні сухо, то можна на саджанці накинути нетканий покривний матеріал типу спанбонд.

посадка навесні небезпечна тим, що можна упустити терміни і спізнитися. пізня посадка особливо небезпечна в регіонах з дуже теплих сухим кліматом. І ще один момент, стежте за саджанцями, які зимують в погребі чи в підвалі. Не допускайте розпускання бруньок. Якщо листочки розпустилися, то після висадки вони швидше за все загинуть під променями сонця, а це витрати пластичних речовин, які саджанець міг витратити більш продуктивно.

Ризик замерзнути, а ще небезпечніше — потрапити під відлига, у цих саджанців, звичайно, є. Тому після настання холодів їх бажано вкривати. Для абрикосів і персиків так взагалі курені будують з ялинових лапок.

Інна ви нічого не сказали про те в яких регіонах не рекомендується садити ці саджанці взимку. різниці немає? У Північно кавказьких регіоні найбільш прийнятним вважається якраз раз посадка яблуні восени.

Як правильно посадити сливу восени

На сакраментальне питання садівника «коли садити сливу навесні або восени », відповімо в жанрі парадоксу:« Зливу краще взагалі не садити»… Щоб оновити свій сад, наші діди чекали, коли з опалого плодів проростуть нові молоді деревця; залишали з них одне краще, сильне, рівне, зростаюче на тому місці, де потрібно; інші знищували. Сіянець, пророслу з забутої кісточки, плекали і формували за всіма правилами і через п’ять-шість років, коли він вступав в період плодоношення, вирубували старе дерево.

Нині не так. Молоду сливу садять тоді, коли є можливість вибрати відповідну, відповідну уявленням садівника про прекрасне, з бажаними сортовими ознаками і в потрібній кондиції.

Практикуючі садівники рекомендують висаджувати саджанець сливи ранньою весною, в квітні. Тоді деревце до осені встигне закріпитися в грунті, зміцніти, дати невеликий приріст. Але що робити, якщо те, що ви так довго чекали і шукали, з’явилося тільки восени? Розглянемо, чи можна садити сливу восени.

Зливи, як вони є

Слива (лат. Prúnus) — плодова рослина сімейства Рожеві (Rosaceae), підродини мигдалеві. Є природним гібридом аличі і терну, має ознаки як фрукта, так і ягоди. Фахівці налічують близько 250 видів слив. Виростають вони в помірних широтах північної півкулі. Листя ланцетні з зубчастим або пільчатим краєм. Плід сливи — кістянка фіолетового, червоного, синьо-чорного кольору з димчастим нальотом. Досить поширені сорти жовтого і блідо-зеленого кольору. Кісточка у сливи сплюснута, по кінцях загострена. Квітки з п’ятьма пелюстками і п’ятьма чашолистки, найчастіше білі і поодинокі, але у деяких видів зустрічаються і рожеві, зрощені невеликими китицями.

На замітку. Цвітіння сливи прекрасно! За феєричності нітрохи не поступається багаторазово оспіваного цвітінню яблуні і японської вишні сакури. Слива в цвету — розкішну прикрасу саду!

Коренева система домашньої сливи стрижнева, довжина вертикальних коренів дорослого дерева може досягати трьох-чотирьох метрів, але основний масив всмоктуючих горизонтальних коренів залягає на глибині до півметра. Термін життя домашньої сливи до 25 — 30 років, період активного плодоношення обмежується десятьма — п’ятнадцятьма роками. Деякі різновиди сливи виростають висотою до 15 м. Крона без форміровкі розлога. Для різко-континентального клімату виведені зимостійкі сорти. Проте зливу, як уродженка південних широт, не любить різких перепадів погоди, крижаних дощів і може загинути від надто низьких температур.

З сливи можна робити варення, повидло, компоти. Вміст цукру в плодах до 17%, тому з неї виходить хороше вино і напої міцніше. Незважаючи на високий вміст вуглеводів, слива в свіжому вигляді вважається низькокалорійним продуктом, води в ній понад 80%. Плоди сливи активно використовують в лікувальному і дієтичному харчуванні. Їх рекомендують при хронічних запорах, а також для очищення кишечника.

Завдяки красі квітучого дерева, смаку і користь його плодів, слива улюблена і шанована садівниками і зустріти її можна практично в усіх садівничих господарствах. Отже, як садити сливу восени.

Де посадити сливу

Незалежно від того, коли ви будете садити сливу навесні або восени, принципи підготовки посадкового місця будуть загальними.

Для посадки сливи вибирається по можливості найбільш високе на ділянці місце. Слива не любить застою води. На низинних ділянках повинно бути організовано водовідведення. Слива досить посухостійка, для неї краще сухий грунт, ніж перезволожений. Якщо грунтові води на ділянці підходять до поверхні ближче, ніж на 1,5 — 2 м, то доведеться пошукати для посадки інше місце.

Чому не можна садити дерева восени ✔️ Кращі дерева для посадки восени

Кислі грунти зливі не підходять. дерево воліє суглинний грунт із слаболужною або нейтральною реакцією рН 6,4-7. Культура добре розвивається при підвищеному вмісті кальцію. Кислі грунти перед посадкою краще розкислювати вапном, золою або доломітового борошном, не менше 0,5 кг на 1 кв. м.

Слива, як всякий південний гість, не любить холодних крижаних вітрів, тому садити її бажано так, щоб стіна будинку, паркан або інше укриття захищало деревце від зимової негоди. Однак і впритул до стіни садити не слід — зливі повинно вистачати сонця. При розмітці посадкової ями відміряйте не менше чотирьох метрів від інших дерев. Розвинуте, раніше посаджене дерево може відтягувати у молодої сливи воду і поживні речовини. Найкраще садити саджанці сливи групою від трьох дерев.

Сумісність сливи з іншими посадками

сливу можна садити недалеко від невисоких трав’янистих рослин, наприклад, біля клумб з багаторічними квітниками. Дуже добре поєднуються зі сливою полуничні грядки. Добрива і полив, які будуть призначатися для ягоди, дістануться обом культурам. Однак слід пам’ятати, що вільний пристовбурні кола повинен бути в діаметрі не менше одного метра.

поєднуютьсяЧи не поєднують
яблунягруша
бузинасмородина
вишнячерешня
ліщинаВолоський горіх
персикивсі хвойні
абрикосбереза

ЧОМУ ДЕРЕВА КРАЩЕ САДИТИ ВОСЕНИ. Крім абрикоса і персика

В якому з осінніх місяців садити сливу

Якщо все ж вам доведеться посадити сливу восени, то захід має відбутися не пізніше, ніж за місяць до настання холодів. Молодому деревцю потрібно встигнути вкоренитися і увійти в зиму прижився на новому місці.

Рекомендуємо до прочитання: Печиво у формі на газу рецепт – як приготувати печиво у формочках на газу – УНІАН

В останні роки осінь у нас затяжна і тепла, навіть в листопаді деякі садівники не поспішають згортати роботи на своїх ділянках. Але все ж краще не затягувати з осінньої посадкою саджанців і закінчити цю роботу в третій декаді вересня або першій декаді жовтня. Нічні температури перед посадкою саджанця сливи не повинні опускатися нижче 5 ° C.

Якщо ви припізнилися і прогноз погоди не віщує нічого доброго, то доведеться сливу садити навесні. Не ризикуйте і прикопайте деревце на зиму в траншею, глибиною не менше 30 см. Найкраще вирити таку яму в порожній осінньої теплиці. Завертайте саджанець в спанбонд (серед садівників цей матеріал називається «агроволокно» або «агротекстиль»), укладайте згорток в траншею. Зверху розмістіть гілки, сіно, інші мульчуючі матеріали і присипте землею. Однак посадкову яму слід підготувати з осені, щоб в квітні, коли ви розбудіть свою сплячу красуню, все було готово.

Підготовка посадкової ями

для висадки саджанця сливи восени, посадкову яму слід починати готувати приблизно за місяць або трохи менше. Робота займе чимало часу, тому плануйте її на ранок.

  1. Розмітьте кордону посадкової ями 60 * 60 см і зніміть дерен.
  2. Вирийте яму глибиною 60-70 см. Верхній родючий шар землі зсипайте окремо, в ящик або на підстилку з спанбод.
  3. Додайте в землю піввідра чистого річкового піску, 10-15 кг перегною і калійно-фосфорну суміш будь-якого виробника за інструкцією на упаковці. ретельно перемішайте. Цього харчування повинно вистачити деревцю на пару років життя. Однак позакореневе підживлення при цьому не скасовуються.
  4. Ближче до центру ями вбийте кілочок. Згодом до нього буде прив’язаний стовбур саджанця, для зміцнення.
  5. Насипте на дно дренажний шар не менше 10 см, потім пісок.
  6. Зсипте підготовлену землю назад в яму.
  7. Накрийте яму агрополотном, закріпіть полотно кілочками.

У вас є приблизно місяць, щоб остаточно визначитися з посадковим матеріалом і встигнути посадити восени, а не на початку зими.

Як вибирати саджанець восени

Сортові переваги у всіх садівників різні, на них ми зупинятися не будемо. Тут є тільки одна порада. Щоб не розчаруватися в покупці, уважно вивчайте опис купується культури. Дуже важливі:

  • вид (самоплодовий або самобезплідний);
  • максимальний розмір в дорослому стані;
  • терміни плодоношення;
  • особливості догляду;
  • зимостійкість (вибирайте районовані сорти).

Купувати саджанці сливи найкраще в спеціалізованих розплідниках. Як правило, там продають вже щеплені сортові деревця. Зовсім молоді, які виросли навесні хвостики, для осінньої посадки не підходять, вони не переживуть зиму. Вам потрібен півтора — дворічний саджанець з наступними параметрами:

  • висота не менше 1 м 20 см;
  • штамб рівний, без роздвоєнь, довжиною близько 50 см;
  • кора без пошкоджень і ознак хвороб;
  • обхват стовбура вище місця щеплення — не менше 2 см;
  • коренева система довжиною від 25 см, розгалужена, без пошкоджень і зламів.

Якщо деревце має всі ці якості, то можете впевнено такий саджанець садити.

Порада! Уважно огляньте головний вертикальний корінь. Вибирайте, по можливості той, який не був пошкоджений або зламаний занадто близько до кореневої шийки.

Рада не підійде, якщо ви купуєте саджанець із закритою кореневою системою, наприклад, в контейнері. Тут вже доводиться сподіватися на порядність продавця. Куплений в контейнері саджанець краще пересаджувати не відразу, а кілька днів потримати в такому вигляді в саду.

як садити саджанець сливи восени

Настає важливий момент. Намітьте день, коли вас не будуть турбувати і відривати від справи домочадці. Добре, якщо маленький асистент допоможе вам сливу посадити. Таке благородне заняття, поліпшить обом карму. Крім того, спільна праця зміцнює відносини, мобілізує і дисциплінує дітей. починаємо.

  1. Знову викопайте землю з посадкової ями майже до шару піску.
  2. З родючої землі сформуйте на дні ями невеликий горбок.
  3. Ретельно розправте по пагорбу коріння саджанця, присипте їх землею.
  4. Перевірте: щеплення повинна виявитися на висоті 5-10 см над рівнем землі, коренева шийка не повинна йти під землю.
  5. Підрівняйте саджанець, злегка потягнувши вгору.
  6. Закріпіть стовбур до вбитого раніше кілочка на відстані близько 5 см. Для закріплення зручно використовувати пластиковий хомут-стяжку з кліпсою на кінці.
  7. Засинайте яму землею, періодично утрамбовуючи і поливаючи її водою. Має піти не менше 5 відер.

Лучший Способ Посадки Фруктовых Деревьев. 100% Приживаемость

Саджанець, куплений в контейнері, посадити краще разом із земляною грудкою. Порядок посадки такий же, як описано вище. навіть простіше. Вам просто доведеться заповнити землею порожнечі, що залишилися в ямі після розміщення в ній земляного кома з саджанцем. Невелика складність може полягати у вилученні саджанця з магазинної ємності. Щоб деревце легше було дістати, його слід гарненько полити ввечері, напередодні пересадки. Постарайтеся, щоб при переміщенні саджанця з контейнера земляний кому не розвалився.

Головне правило при посадці саджанця з контейнера — поверхню земляного кома повинна бути врівень з краєм посадкової ями.

Порада. Якщо все ж вам довелося займатися посадкою саджанця на самоті і нікому притримати деревце під час прикопки, то запасіться трьома-чотирма брусками або жердину, довжиною не менше метра, щоб можна було перекинути їх над посадкової ямою. Додайте деревце між ними так, щоб воно як би «висіло», підтримуване брусками на необхідному рівні. Тепер ваші руки вільні для лопати.

Після закінчення посадки навколо стовбура саджанця сформуйте горбок. Згодом він осяде. Зверху присипте мульчею: торфом, перепрілими тирсою або сіном. По колу зробіть із землі невеликий бруствер, щоб вода не розтікалася. На наступний день знову полийте деревце і побілити штамб, включаючи першу розвилку.

Осенняя высадка плодовых деревьев.

якщо осінь стоїть суха, то саджанець доведеться поливати досить часто. Як зрозуміти, що пора полити сливу? Поглибити палець в землю пристовбурного кола на три-чотири сантиметри, якщо земля висохла — пора поливати.

підготовка саджанця сливи до зимівлі

Комплекс заходів з підготовки молодого саджанця сливи до зими включає в себе:

  • осінній влагозарядковий полив;
  • побілку штамба;
  • мульчування пристовбурного кола;
  • укриття на зиму.

важливо! Всі плодові дерева потребують осінньому вологозарядковий поливі. Восени краще проводити його слід не рідше разу на тиждень аж до закінчення листопада.

Побілка штамба дуже важлива для незміцнілого саджанця сливи, втім, як і для інших плодових дерев. Весняна побілка стовбурів носить, швидше, традиційно-декоративний характер. Приємно і весело великою компанією ранньою весною в сонячний день відкрити дачний сезон шашликами і фарбуванням дерев. За радянських часів такі надихаючі роботи приурочували до Всесоюзному Ленінському комуністичному суботнику — 22 квітень. Але справжня санітарна обробка штамба необхідна дереву саме восени. Щоб дотримати спадкоємність, логічно поєднати її з закриттям дачного сезону і дружніми шашликами.

Спеціальна фарба захистить ваш сад від:

Осіння посадка плодових дерев.

  • гризунів, які в голодні зимові місяці під’їдають смачну кору плодових дерев;
  • шкідливих комах, що ховаються на зиму в нерівностях кори;
  • бактеріальних і грибкових захворювань;
  • морозобоін і сонячних опіків.

Фарбу для побілки набувають в садових магазинах. Вона продається в готовому рідкому вигляді або у вигляді порошку. Суху садову побілку розводять відповідно до рекомендації на упаковці. Крім спеціальних білил, підійдуть і водоемульсійна або вододисперсійних фарба. Вони теж пропускають повітря і захистять від сонячних опіків. Однак лікувально-профілактичного ефекту у таких фарб немає. Садову побілку можна приготувати і самостійно.

Рецепт садової побілки, яка протримається на деревах довго

Сухий порошок мідного купоросу розчиняємо в 0,5 л гарячої води, даємо настоятися протягом години. Вапно розводимо в 2 л теплої води, ретельно перемішуємо і залишаємо на годину. Казеїновий клей змішуємо з 5 л теплої води. Тонкою цівкою вливаємо мідний купорос в вапно (не навпаки!). Отриману суміш мідного купоросу і гашеного вапна називають бордосской сумішшю, її теж можна придбати в готовому вигляді в садових магазинах. Бордосскую суміш влийте в розведений казеїновий клей. Вийшло 10 л захисно-лікувальної садової побілки.

Після того як середньоденна температура опуститься до позначки -4 ° C, саджанець сливи необхідно утеплити. Доросла районована зливу легко переживе зиму. Але немовляти треба укутати в пелюшки. В як пелюшки підійде білий спанбонд щільністю 40 г / м2. Загорніть деревце зверху вниз, попередньо видаливши ножицями необлетевшіе листя. Кілька разів обмотайте згорток шпагатом або скотчем. Кінці агроволокна закріпіть на землі кілочками. Замість агротекстилю, деякі садівники використовують джутові або поліпропіленові мішки (в таких мішках вивозять сміття, тільки вибирайте мішок без поліетиленовою вставки).

Машина для пересадки взрослых деревьев

Часом для утеплення штамба сливи використовують спеціальний бинт, стрічку, руберойд або навіть намотують на стовбур старі капронові колготки. На нашу думку, це зайве. Якщо у вас є час для фантазії і творчості, використовуйте його інакше — побудуйте над деревцем курінь з каркасом з дощок. Зверху накрийте спанбондом. Виходить відмінне сухоповітряні укриття.

Але ідеальний варіант — укриття ялиновим гіллям. Обкласти стовбур сухими, заздалегідь припасеними гілками дерев хвойних порід (напрям голок — вниз). Зв’яжіть лапник зверху мотузкою. У вас вийшов вігвам, житло американських індіанців J. З цього дня і всю зиму тут буде жити саджанець сливи.

За великим рахунком, садити саджанець навесні або восени — не має значення, якщо ви любите свій сад, не лінуйтеся, вчасно і правильно піклуєтеся про його мешканців. посадка восени більш відповідальна, але, якщо дотримуватися дані рекомендації, слива буде довго радувати вас яскравим цвітінням і смачними плодами.

Вдалих вам осінніх посадок і стрімких весняних зльотів!