У півня ноги у крові

| | 0 Comments| 20:35
Categories:

Зміст:

Судоми в ногах уночі: що робити?

Якщо у вас хронічна хвороба вен, ви, ймовірно, відчували болючі судоми нижніх кінцівок, особливо вночі. Адже спазми відносяться до частих симптомів варикозного розширення. З усіх проявів варикоза вони найбільш неприємні. Раптові та болючі м’язові спазми суттєво знижують якість життя.

Важливо: Нічна судома ноги, особливо в литке, є поширеним побічним ефектом варикозного розширення вен, поряд з болем, набряком та важкістю. Несподівано м’язи ніг скорочуються та болять. Цей симптом виникає у стані фізичного спокою, коли людина намагається відпочити чи заснути.

На щастя, спазми ніг, які виникають ночами та спричинені варикозним розширенням вен, можна безповоротно усунути за допомогою належного лікування. Розберемося в проблемі та шляхах її вирішення докладніше.

Чому зводить судомою ноги вночі

Здорові вени збирають кров із тканин. Венозна кров з низьким вмістом кисню та високим вмістом “відходів” повертається до серця та легень. Тут вона поповнюється киснем та поживними речовинами. У венах наших ніг є крихітні клапани, які відкриваються і закриваються, тому кров повертається до серця після проходження через судини нижніх кінцівок. На жаль, клапани з часом можуть ослабнути. Це призводить до того, що кров накопичується у вені. Клапани пропускають частину крові, яка повертається під силою гравітації у нижні вени. Це зрештою призводить до патологічного розтягнення судин та розвитку у людини судинного захворювання, яке отримало назву “варикозне розширення вен”. Судини стають болючими, опухають. Патологія не тільки завдає незручностей, а й призводить до втрати працездатності та інвалідності.

Важливо: Дослідження підтверджують, що судоми ніг набагато частіше зустрічаються у пацієнтів з варикозним розширенням вен порівняно з населенням загалом. Більше 90% людей з варикозом повідомляли лікарям про нічні судоми ніг. Це на третину більше, ніж кількість пацієнтів із судомами, у яких вени у хорошому стані.

Що стосується саме спазмів, кров у вені дезоксигенована, що означає, що вона містить велику кількість токсинів і дуже мало кисню. У міру того, як у венах накопичується дезоксигенована кров, токсини просочуються в тканини та м’язи, викликаючи неприємні відчуття — болючі м’язові скорочення.

Важливо: Варикоз вен нижніх кінцівок і застій крові в ногах – не єдині причини нічних судом ніг. Той самий симптом супроводжує захворювання артерій, травми та запалення м’язів, дисбаланс електролітів, захворювання щитовидної залози, вагітність, зневоднення. Також спазми трапляються при підвищених фізичних навантаженнях, використанні незручного взуття. Тому, якщо ноги зводить судомою вночі, навіть якщо це буває не часто, не кожну ніч, необхідно пройти належне обстеження, щоб визначити причину.

Як з’ясувати причини нічних судом ніг

Нерідко при венозному рефлюксі та судомах ніг зовнішні прояви — венозні зірочки та вузли — відсутні. Пацієнт може не відчувати болю та втоми в ногах. Може не спостерігатися набряк ніг, зміна кольору та текстури шкіри. При цьому судоми можуть бути першим “дзвіночком”, сигналом, що вказує на початкову стадію захворювання. Діагноз ставиться на прийомі в лікаря. Дуплексне УЗД допомагає виявити рефлюкс. А консультація флеболога допоможе зрозуміти, що робити далі.

На початковій стадії зупинити захворювання можна за допомогою вправ, контролю ваги, корекції режиму дня та способу життя загалом. Ці заходи допоможуть із симптомами та попереджають перехід варикозу на наступний рівень. Якщо ж хвороба продовжить розвиватися, існує кілька малоінвазивних методів, що використовуються у спеціалізованому медичному центрі “Інститут вен”.

Судоми в ногах при варикозі: як позбутися в домашніх умовах

Кращий спосіб позбутися від судом у ногах раз і назавжди — це пройти одну з кількох інвазивних хірургічних процедур, у яких використовується тепло лазера, радіочастотні хвилі, безпечний розчин, що вводять у вену для її склеювання. Завдання будь-якого методу — блокувати потік крові по хворій вені і перенаправити кровотік по інших судинах. Біль та набряк припиняються.

Якщо ви проводите лікування консервативними методами, це може бути недостатньо ефективним. І нічні судоми ніг при варикозі повертатимуться знову і знову. Щоб хоч якось полегшити симптоми, можна спробувати домашню терапію. Прості маніпуляції допоможуть, якщо ви не можете негайно звернутися за медичною допомогою:

  • Розтягніть литкові м’язи. Щоб розслабити литкові м’язи, витягніть ногу і зігніть кісточки так, щоб пальці стопи були спрямовані до гомілки. Ви також можете масажувати литкові м’язи, щоб зняти напругу.
  • Легкий масаж допоможе м’язам розслабитися, покращить кровопостачання, полегшує стан, зменшує набряки.
  • Вправа. Сильні литкові м’язи підтримують вени, оскільки вони штовхають кров назад до серця, а найкраща циркуляція гарантує, що кров, наповнена токсинами, не залишається у венах надто довго. Вправи, які задіюють литкові м’язи, такі як ходьба, їзда на велосипеді та плавання, найбільш ефективні, але навіть простий рух стопами, якщо ви весь день сидите за столом, змушує кров рухатися.

І хоч ці поради допоможуть вам полегшити деякі симптоми, вони не вирішать основну проблему.

Важливо: Варто пам’ятати, варикозне розширення — не єдине захворювання, при якому можуть траплятися судоми в ногах. З цієї причини важливо пройти повне медичне обстеження, якщо ви страждаєте від постійних судом у ногах.

Якщо ж діагноз “варикоз” підтвердиться, повністю позбавитися болю та інших проявів допоможе курс лікування у спеціалізованому медичному центрі “Інститут вен”. Ми використовуємо різні мінімально інвазивні техніки, у тому числі радіочастотну абляцію, лазерну терапію, склеротерапію та інші. Дізнатись більше про методи лікування можна на прийомі у флеболога.

Чому зводить ноги у літніх та вагітних жінок?

Серед пацієнтів, які звертаються по медичну допомогу з приводу судом у ногах, великий відсоток припадає на особливі категорії — вагітних жінок та людей похилого віку. Причини цього у низькій фізичній активності та метаболічних змінах в організмі.

В організмі майбутніх мам часто не вистачає електролітів та вітамінів. А навантаження на вени ніг та венозну систему загалом зростає. У людей старшого віку всі метаболічні процеси уповільнені, вени рідко перебувають у задовільному стані через застій крові, недостатній тонус литкових м’язів та малу фізичну активність.

Всі ці фактори стають причинами розвитку варикозу, який може виявлятися судомами ніг. На щастя, методи лікування хвороби, що використовуються в “Інституті вен”, не мають вікових протипоказань. І мами після народження дитини також можуть звернутися по лікування варикозного розширення.

Який лікар лікує судоми в ногах

Лікуванням варикозного розширення займаються лікар-флеболог та судинний хірург. У спеціалізованому центрі “Інститут вен” працюють найкращі фахівці, які мають великий досвід у діагностиці, профілактики та лікування хвороби. Ми допомагаємо нашим пацієнтам позбутися захворювання в короткі терміни, з мінімальним впливом та малим реабілітаційним періодом, часто — за один сеанс. Не дозволяйте варикозу руйнувати ваше життя. Натомість зверніться до нашої клініки. Ми знаємо, як лікувати нічні судоми ніг.

Лікування нічних судом ніг у МЦ “Інститут Вен”

У нашій клініці використовуються новітні прогресивні техніки лікування — операції з використанням малотравматичних методів:

  • Мікросклеротерапія.
  • Лазерна коагуляція.
  • Пінне склерозування.
  • Мініфлебектомія.

Кожна з процедур має показання, особливості проведення, протипоказання. Дізнатися про них можна зі статей на нашому сайті, а також на прийомі у флеболога. Лікар після діагностики та аналізу діагностичних даних визначає, який метод підійде конкретному пацієнту з урахуванням клінічної картини. Записатися на прийом можна за контактним телефоном або через зручну форму на сайті.

Стаття написана в співавторстві з лікарем-флебологом клініки «Інституту Вен»

Інформація про лікаря:

Порушення кровообігу в ногах, як симптом варикозної хвороби

Погана циркуляція крові в ногах – поширена проблема у дорослого населення планети. І чим старша людина, тим вища ймовірність того, що ситуація стане критичною. Викликають порушення кровообігу кілька факторів:

  • низька фізична активність;
  • зайва вага;
  • спадковість;
  • захворювання судин.

Хвороби вен найчастіше викликають застій крові. Слабкість вен і артерій, якими кров надходить у тканини ніг, і навіть дисфункція клапанної системи призводить до того, що рух кров’яного обсягу судинної сітці стає скрутним. На деяких ділянках утворюються венозні вузли. Судини деформуються. Ситуація з кожним днем посилюється. Чим загрожує порушення кровообігу? Як розпізнати перші симптоми?

Що таке порушення кровообігу

Кровоносна система складається з артерій, вен та капілярів. По судинній сітці кров, збагачена киснем, надходить у всі органи та тканини. Від них вона венами йде назад до серця. Вени та артерії з’єднані між собою сіткою тонких капілярів.

Рух кров’яного потоку судинами забезпечується серцевим м’язом. Але із системою кровообігу нижніх кінцівок не все так просто. Від стоп крові потрібно переміститися по венах нагору. Але через силу тяжкості це непросто. Допомагають переміщенню кров’яних мас клапани, розташовані всередині вен, та м’язи, що оточують судини. М’язи здавлюють вени, штовхаючи кров догори. А мембрани не дають їй стікати назад. Так, “сходинка за сходинкою” кров піднімається до серця.

Якщо клапанна система зношена, якщо людина веде не активний спосіб життя, у якому немає скорочення м’язів, спостерігається погане кровопостачання кінцівок. Це призводить до застою венозної крові на окремих ділянках судинної системи та порушення обмінних процесів.

Причини поганого кровообігу в нижніх кінцівках

Основними причинами поганого кровообігу ніг, як було зазначено, є захворювання судин. Запалення стінок вен, їх варикозне розширення, хронічна судинна недостатність венозних судин, атеросклероз перешкоджають току крові. Через це стає неможливою нормальна трофіка у тканинах ніг. У дітей порушення кровообігу в ногах може бути спричинене вродженими патологіями судинної системи або хворобами аутоімунного характеру.

Порушення кровообігу в ногах: симптоми

На порушення циркуляції крові можуть вказувати такі симптоми:

  • хронічна втома в ногах;
  • оніміння ніг;
  • поколювання у м’язах;
  • синдром “холодних ніг”, при якому кінцівки постійно мерзнуть;
  • нічні судоми;
  • набряки;
  • зниження чутливості.

Ознаки поганого кровообігу в ногах можуть з’являтися періодично або бути постійно з різною інтенсивністю. Але вони прямо вказують на порушення кровообігу. У деяких пацієнтів на стадії захворювання судинної системи прояви зовсім відсутні. Люди дізнаються про проблему під час планового відвідування флеболога.

Також про проблему кровообігу в нижніх кінцівках говорить локальна зміна кольору шкіри, її надмірна сухість, лущення, постійна сверблячка. При тривалій ходьбі багато пацієнтів відчувають короткочасний раптовий біль, який виникає у м’язах. Цей стан лікарі називають симптомом проміжної кульгавості, тому що людина починає накульгувати через хворобливі відчуття.

Часта ознака порушення кровотоку в ногах – поганий стан нігтів. Звичайно, таке захворювання, як грибок нігтів зустрічається частіше. Пацієнт упевнений, що тьмяність і ламкість пластин викликана грибком. А насправді проблема може ховатися у недостатньому припливі крові. Поставити діагноз на підставі перерахованих симптомів, а також з’ясувати, чим спричинене порушення кровообігу в ногах може лише лікар шляхом візуального огляду, апаратної діагностики.

Чим небезпечний поганий кровообіг

Кров переносить не тільки кисень, а й поживні речовини, гормони. А клітини тканин віддають у кров продукти життєдіяльності, токсини. Так організм підтримує нормальне функціонування. Якщо кровообіг порушено, тканини не одержують ресурсів для життєдіяльності. Настає кисневий дефіцит, порушуються обмінні процеси. При цукровому діабеті може розвинутись синдром діабетичної стопи.

Порушення кровопостачання нижніх кінцівок і натомість варикозного розширення вен – подвійна проблема. Стан та захворювання підсилюють один одного. Через порушення кровотоку відбувається застій крові, вени втрачають еластичність, деформуються, запалюються. Через варикоз неможливий нормальний кровообіг.

Порушення кровообігу в ногах: лікування

Перш ніж лікувати поганий кровообіг ніг, лікаря необхідно виявити причину цього стану. Для цього проводиться комплексна діагностика. Якщо патологія викликана варикозним розширенням вен, вирішенням проблеми стає їхнє видалення. Лікування варикозу дозволяє кров’яній системі перерозподілити кровотік по глибоких судинах. Якщо до проблеми призвели інші фактори, буде потрібно їх усунення. Без ліквідації причини порушення будь-яке лікування матиме лише тимчасовий характер. Недостатньо вилікувати наслідки, оскільки траплятимуться рецидиви.

Медичне обстеження допоможе зрозуміти клінічну картину та призначити адекватне лікування. У постановці діагнозу допомагають такі діагностичні заходи:

  • дослідження зразків крові (загальний, біохімічний та аналіз на цукор, аналіз на згортання);
  • ангіографія кінцівок;
  • УЗД вен;
  • рентгенографія з контрастом;
  • МРТ.

Рекомендовано пройти нейропсихологічні дослідження, які дозволяють оцінити рівень вищих психічних функцій.

На підставі отриманих даних призначається лікування. Воно, як правило, комплексне, спрямоване на усунення першопричини, нормалізацію кровообігу, усунення наслідків різного виду та недопущення рецидиву. Загальним є призначення препаратів, які підвищують тонус судин та знижують їхню ламкість. Можуть бути призначені антикоагулянти, протизапальні нестероїдні засоби.

Лікування порушення кровообігу нижніх кінцівок має бути призначене флебологом. Терапія та стан пацієнта постійно контролюється лікарем.

Часті питання

Чи є профілактика порушення кровообігу в ногах?

Своєчасне лікування судинних захворювань, помірна щоденна активність, ходьба пішки та катання на велосипеді.

Хто лікує поганий кровообіг у ногах?

Залежно від причин, які спричинили патологію, це можуть бути флеболог, судинний хірург, ендокринолог. Насамперед потрібно звернутися до флеболога, який проведе комплексне обстеження.

Які препарати пити у разі порушення кровотоку в ногах?

Медикаментозне лікування для покращення кровообігу в нижніх кінцівках може призначити лише лікар після діагностики. Самолікування є небезпечним для здоров’я.

Лікування варикозу допоможе покращити кровотік у ногах?

Якщо утруднення кровотоку в нижніх кінцівках спричинене варикозною хворобою, лікування її є єдиним способом відновити потік крові.

Стаття написана в співавторстві з лікарем-флебологом клініки «Інституту Вен»

Інформація про лікаря:

  • Досвід роботи: 17 років
  • Провела більше 10 тис. УЗД досліджень
  • Виконала більше 700 операцій