Скільки років живе гортензія на одному місці

| | 0 Comments| 18:09
Categories:

Гортензії: догляд у відкритому грунті і в домашніх умовах

Практично всі садівники не можуть байдуже дивитися на такий прекрасний квітка, як гортензія. Це красиво квітучий чагарник, який може зимувати у відкритому грунті. Як правило, цвіте гортензія з середини літа і до глибокої осені. У цій статті ми розглянемо квітку гортензію, догляд за нею і, звичайно ж, особливості посадки.

  1. Історичні факти
  2. Посадка
  3. Полив
  4. Гортензія волотиста
  5. Як підгодовувати
  6. Підготовка до зими
  7. Крупнолистная гортензія
  8. Вплив кислотності грунту на забарвлення квітки
  9. Розмноження
  10. Гортензія почвопокровная
  11. Обрізка
  12. Ландшафтний дизайн
  13. Дуболистная гортензія: фото, догляд
  14. Кімнатна гортензія
  15. Чим хороша гортензія?
  16. Висновок

Історичні факти

Якщо вірити давнім переказам, то в той день, коли на світ з’явився Будда, з неба немов зірки посипалися блакитні квіти гортензії. У цей чарівний момент землю оповив солодкий божественний нектар амача, з якого досі так популярний традиційний, ароматний, солодкий чай.

В літературі можна зустріти безліч захоплюючих історій про те, як ця рослина потрапила до нас з Країн Сходу, але головною героїнею кожної з них є дівчина по імені Гортензія, яка свого часу надихала чоловіків на подвиги, а тепер радує серця садівників всього світу.

В перекладі з латині Hydrángea означає посудину і воду. Існує думка, що гортензія, як справжня жінка, не тільки мінлива і непостійна, але і здатна перевтілюватися. Це можна побачити за кольорами, що досить таки часто міняють забарвлення і інтенсивність кольору в залежності від стадії своєї зрілості. Наприклад, гортензія рожевого кольору легко може стати блакитний.

Посадка

Посадка гортензії і догляд у відкритому грунті мають ряд своїх особливостей. Основною відмінною рисою гортензії від більшості рослин можна назвати той факт, що квітка шанувальник тіні і не любить прямі сонячні промені. У разі їх потрапляння на рослину воно уповільнює своє зростання і розвиток, а квіти при цьому стають дрібними і непоказними. Навесні, коли минуть нічні заморозки і грунт прогріється, виконується висадка гортензії. Догляд в домашніх умовах передбачає своєчасну підживлення рослин мінеральними і органічними добривами. Слід пам’ятати, що грунт близько квітки повинна бути рихлою.

Рада. Гортензія – це вологолюбна рослина, тому садівники рекомендують після кожного поливу мульчувати грунт. Таким нехитрим дією вдасться утримати вологу. В якості мульчі використовується торф, соснова хвоя або примітивні тирсу.

Коли перед очима з’являються дивовижної краси квіти гортензії, у людини виникає непередаване відчуття легкості і легкості. Відразу ж з’являється величезне бажання не тільки нарвати пухнастий букет, але і посадити по обидва боки садової доріжки цілі ряди кущів гортензії. Посадка і догляд за рослиною не такі вже й складні, як може здатися на перший погляд, але отриманий результат довгі роки буде радувати око.

Полив

Говорячи про такому квітці як гортензія садова, посадці і догляду за нею, слід також сказати, що для поливу квітки настійно рекомендується віддавати перевагу м’якій воді, краще всього дощовою. Квітка не виносить вапна. Водопровідна вода обов’язково повинна відстоюватися, але і це не вберігає листя від хлорозу.

Читайте також: Чохол для велосипеда — докладний опис моделей від провідних виробників з фото і відгуками

Поливати рослину потрібно або рано вранці, або пізно ввечері, коли немає палючого жаркого сонця. В тиждень кожен кущ гортензії повинен отримувати не менше 20 літрів води.

Гортензія волотиста

На фото нижче зображена гортензія волотиста. Посадка і догляд за нею при правильному підході подарує господареві чагарник або деревце від 2 до 5 метрів у висоту. Саме Hydrangea paniculata (так на латині звучить назва виду) по праву вважається самим затребуваним видом на садовій культурі, так як на одному місці вона може зростати до 40 років. Цей вид стійкий до холоду, завдяки здатності молодих пагонів швидко деревенеть.

Волотисте суцвіття гортензії з’являються на верхівках молодих пагонів, тому цвітіння чагарнику рясне, навіть не дивлячись на те, що з’явилися наприкінці червня бутони розкриються тільки до початку вересня.

Для цього виду квітки характерні суцвіття пірамідальної форми. На початку цвітіння квітки зеленуватого відтінку, потім вони стають білими, до середини вересня набувають рожевого забарвлення, потім стають цегляного кольору і в самому кінці цвітіння знову забарвлюються у зеленуватий.

Найпопулярнішими садовими формами виду можна назвати Киушу, Грандифлора, гортензія Ванілла Фрейз і Тардива.

Як підгодовувати

Гортензія, догляд щодо якої розглядається в цій статті, повинна отримувати підживлення двічі в місяць. Слід пам’ятати, що зола для цього не підходить. Рекомендується використовувати добрива для таких рослин, як азалія, вересові і рододендрони.

До азотних підкормкам слід ставитися дуже обережно. При надлишку азоту знижується зимостійкість гортензії садовий. Догляд за рослиною повинен бути систематичним – це убезпечить від таких захворювань, як ослаблення тургору стебла.

Підготовка до зими

Щоб на клумбі довго радувала своєю красою гортензія, догляд в зимовий період часу передбачає укриття її сухим листям та гіллям. Зверху можна поставити скриньку або коробку. Більшість сортів виду в холодну пору року не вимагають укриттів, тільки потрібно стежити за сходженням снігу з дахів, щоб не пошкодити паростки квітки.

Крупнолистная гортензія

Hydrangea macrophylla – це гортензія садова. Посадка і догляд у відкритому грунті за нею не викличе труднощів навіть у новачка-любителя. Також слід згадати, що крупнолистная гортензія і компактні сорти, які стануть ідеальним прикрасою на терасі або на вікні у квартирі.

У крупнолістной гортензії листя яскравого зеленого кольору. Рослина має низьку стійкість до холодів за тендітних паростків. Форма суцвіть садової гортензії калиновидная, зонтична, її ще в своїх колах садівники називають напівкуляста або японської. Забарвлення квітів рослини безпосередньо залежить від рівня рН у ґрунті.

Читайте також: Город на балконі: ідеї, як організувати, що вирощувати. Балконне городництво

Вплив кислотності грунту на забарвлення квітки

Коли обговорюється гортензія, посадка і догляд за нею, гріх буде не поговорити про те, що рослина здатна змінювати своє забарвлення залежно від кислотності ґрунту. Приміром, що б квіти рослини були синіми або блакитними, то потрібно в грунт двічі на місяць вносити галун і солі заліза. А щоб отримати кущ з рожевими і синіми квіточками одночасно, то домішка необхідно додавати з одного боку.

Розмноження

Серед садівників-любителів популярними методами розмноження гортензії стали живцювання і ділення куща. Якщо кущ рослини величезний, то потрібно зробити навколо нього підкоп в 15 см від стебла квітки. Настійно рекомендується робити підкоп у досить вологому грунті таким садовим інструментом, як вила.

Потім, не виймаючи з ями, кущ акуратно нахиляється і розрізається лопатою або гострим ножем. З посадкової ями рослина ні в якому разі не виймається.

Рада. Живці для пересадки слід готувати в першій половині сезону. Ідеальним варіантом стануть ті пагони, які планується прибрати в процесі проріджування.

У живця потрібно обов’язково обірвати два нижніх листків, потім він втикається в грунт з додаванням крупного піску під невеликим кутом. Для уникнення процесу активного випаровування вологи з рослини рекомендується верхні листи черешка зрізати на 2/3.

Щоб держак укорінився його потрібно прикрити верхньою частиною пластикової пляшки або скляною банкою. Вкорінення такої рослини як гортензія має відбуватися в тіні, при цьому постійно потрібно контролювати вологість грунту. Молода гортензія на постійне місце повинна пересідати лише на третій рік, не раніше.

Гортензія почвопокровная

Hydrangea heteromalla в перекладі з латині гортензія почвопокровная або, як її ще прийнято називати, гортензія разноопушенная. Це вид морозостійкого чагарнику, що в природі виростає до триметрової висоти. Найчастіше використовується в культурі для отримання штамбової форми. Двадцятисантиметрові темно-зелене листя мають опущену шерстистую нижню сторону і гладку поверхню. Суцвіття чагарнику і пухкі щитковидні, відразу білого кольору, а до кінця цвітіння стають блідо рожевими. Цвіте ця рослина з початку липня. Найпопулярнішим підвидом вважається гортензія Бретшнейдера, яка радує око величезними молочно-білими суцвіттями.

Обрізка

Гортензія, догляд за якої передбачає обрізання куща, чудово переносить цю процедуру. Протягом літньої пори, ближче до осені необхідно в міру підсихання прибирати з чагарнику відцвілі суцвіття. Навесні, після пробудження нирок рослини, настійно рекомендується робити що проріджує обрізку. За допомогою обрізки видаляються старі гілки, які підмерзли і слабкі пагони.

Ландшафтний дизайн

Гортензія – це той квітучий чагарник, який ідеально гарний як для групових посадок, так і для одиночних. Але тут слід пам’ятати, що рослині потрібно місце, як мінімум півтора метра в діаметрі.

Читайте також: Топ-6 найбільш популярних бігових доріжок для дому — як вибрати за типом і брендом

Для міксбордера рекомендується віддавати перевагу видами з практично ідентичними екологічними вимогами по кислотності, освітлення та вологи. Для комбінування добре підійдуть манжетки, астильби, хости і клопогоны. Ідеально і виразно виглядає гортензія з такими гігантськими хостами, як Імпрес Ву, Кенді Діш, Андориан, які будуть ярусно знижуватися і гармоніювати з іншими середньої величини рослинами.

На величезних ділянках вдалою для міксбордера стане композиція з трьох і більше кущів гортензії. Завдяки розкидистою природній формі чагарники створюють в ландшафті саду хвилеподібний неповторний акцент, який красиво підкреслює багатство ділянки. За допомогою кущів гортензії можна створити на ділянці живопліт між зоною і зоною відпочинку саду.

Дуболистная гортензія: фото, догляд

Hydrangea quercifolia (гортензію дуболистную) по праву можна назвати одним з найбільш привабливих видів рослин, але на превеликий жаль садівників вона зовсім не зимостійка, тому її потрібно ретельно утеплювати на зиму, але і це у більшості випадків не допомагає. Дуболистная гортензія приваблює не тільки своїми чудовими пишними кольорами, але і незвичайною красивої форми листям.

Кімнатна гортензія

Догляд в домашніх умовах за рослиною також не характеризується особливою складністю. В якості кімнатної рослини рекомендується брати крупнолисту гортензію, так як тільки вона порівняно невисока. Кімнатна гортензія буде радувати своїх господарів красивими квітами з ранньої весни і до пізньої осені, тільки у зимовий час року квітка буде перебувати в сплячці.

Кімнатна гортензія має поливатися тільки (запам’ятайте!) відстояною водою. Слід також зазначити, що при недостатній кислотності листя квітки будуть жовтіти і рослина буде мати хворобливий вигляд. Щоб цього не трапилось, у воду для поливу рекомендується додавати лимонний сік з розрахунку 4-6 крапель на літр води. Квітки в кімнаті необхідно сонце, але від попадання прямих сонячних променів його треба ховати. Ідеальним варіантом стане розміщення квітки на відстані 3 метрів від вікна.

Чим хороша гортензія?

В будь-якому саду гортензія знайде своє місце. Вона стане ідеальною сусідкою клематиси, лаванди, маку, флоксам, хвойним рослинам. Гортензія співзвучна з барбарисом, буддлеей, вейгелой та іншими декоративними чагарниками.

З гортензії вийде чудова жива огорожа з довгим періодом декоративності. Квітка в більшості випадків привертає увагу не тільки своїми розмірами, але і прекрасними суцвіттями, які за період свого цвітіння змінюють свій відтінок від зеленого до яскраво-бузкового.

Гортензія стане ідеальним прикрасою не тільки тераси або відкритої веранди, але і підвіконня.

Висновок

Кущі гортензії стануть ідеальним прикрасою і у величезних садах, і в маленьких палісадниках, і навіть на підвіконні. Гортензія прекрасно вписується у дизайнерські рішення найрізноманітніших стилів, від ретро до сучасних, від барокових до аскетичних. Плюс до всього вона ідеально поєднується з різними сортами бузок, спірея і жасминами.

Скільки років можна садити помідори на одному місці – після чого можна садити огірки – сад і город

Поняття сівозміни було введено в експлуатацію відносно недавно, воно полягає в почергової посадці різних городніх культур для того, щоб зберегти продуктивність ґрунту і знизити кількість захворювань, які можуть передаватися через грунт. При цьому важливо знати, до якого сімейства відносяться овочі, адже в цьому випадку шкідники, захворювання і переваги у них будуть схожі. Помідори належать до сімейства пасльонових, як болгарський перець, баклажан і картопля. Це означає, що їх не можна чергувати на грядках з переліченими культурами. Найкращий варіант: висаджувати томати після гарбузових, бобових рослин, буряка, моркви, ріпи і ріпчастої цибулі.

Помідори і перець уражаються вірусами тютюнової мозаїки, фузаріозом, вірусом плямистого в’янення, який передається трипсами. При посадці томатів у відкритому грунті слід скласти загальний письмовий план городніх посадок на кілька років вперед, враховуючи характеристики рослин, їх переваги та особливості вирощування. Для складання докладного плану можна використовувати довгі зимові вечори, прочитати спеціальну літературу, проконсультуватися з досвідченими городниками на садівничих форумах і сайтах, порадитися з фахівцями.

Як часто потрібно міняти місце посадки

В ідеальному варіанті потрібно міняти місце посадки овочів щорічно, це правило відноситься і до помідорів. Однак ця умова може створювати деякі проблеми для городників, якщо для вирощування томатів використовується стаціонарна теплиця. В цьому випадку овочівники нерідко йдуть на маленькі хитрощі, які в більшості випадків виявляються цілком виправданими.

Можна розташувати на ділянці дві теплиці і садити в них по черзі томати та огірки – ці рослини не мають спільних хвороб і шкідників. У той же час одночасно в одній теплиці ці овочі вирощувати не можна – це викличе загибель огірків, які більш вимогливі до умов зростання, вологості і температурного режиму, до того ж вони будуть пригнічені сусідством з томатами. Якщо доводиться користуватися однією теплицею для вирощування помідорів, потрібно підібрати рослини, які добре переносять сусідство з помідорним кущами: зеленню рослини, салат, редис і щорічно чергувати посадки всередині парника.

Інший спосіб – щорічно змінювати верхній шар грунту в теплиці. щоб знизити захворюваність помідорів. Для цього навесні потрібно зняти шар грунту 25-30 см, висипати його на городні грядки, а в теплицю насипати свіжу удобрений грунт з городу. До недоліку цього методу відноситься його велика трудомісткість. Перед висадкою в грунт розсади помідорів потрібно проливати лунки гарячим міцним розчином марганцевокислого калію, а грунт збагачувати вапном-пушонкой перед глибокою перекопкой, щоб знизити її кислотність. Хороший ефект при боротьбі з грибковими захворюваннями дає обробка кущів розчином мідного купоросу.

Щоб не допустити поразки плодів фітофторою, слід вчасно знімати урожай: при зниженні нічної температури до + 4 ° С треба зібрати всі томати і покласти їх в ящики для дозрівання. Деякі городники рекомендують обробляти зелені плоди в гарячій воді, щоб уникнути їх пошкодження.

Редис – це один з перших овочів, який ми можемо зібрати у себе на ділянці після зими. Даний неймовірно корисний овоч люблять не тільки дорослі, а й діти, а салати з нього – улюблене весняне вітамінне блюдо для більшості сімей.

Якщо ви вирішили посадити редис в теплиці навесні, то про стан грунту необхідно подумати заздалегідь і вже восени, якщо це потрібно, підгодувати її компостом, перекопати грунт і вирівняти її. До вибору посадкового матеріалу також потрібно підійти з усією серйозністю. Перевагу варто віддати великим насінням, які досягають розмірів 2,5 мм і більше.

Для посадки в теплиці кращі такі сорти: “Ранній червоний”, “Зоря”, “Рова” і т. Д. Вирахувати витрата насіння нескладно. В середньому, на один квадратний метр потрібно близько п’яти грамів насіння. Щоб відібрати насіння, досить просіяти їх через сито з діаметром отворів в два міліметри, а щоб знезаразити – обробити розчином марганцівки.

Висівати насіння необхідно вручну, намагаючись не загущать їх, насіння класти на відстані пари сантиметрів один від одного, щоб в подальшому не довелося редис проріджувати. Відстань між рядами 6-10 сантиметрів, глибина посадки – один сантиметр.

Як доглядати за редискою в теплиці

Проростання редису відбувається навіть при досить низькій температурі всього +2 градуси, однак набагато швидше побачити сходи можна при підтримці оптимальної для даної культури температури +16. +18 градусів.

Після того як ви помітите масові сходи, постарайтеся створити температуру в теплиці не вище 10 градусів, щоб уникнути надмірного витягування розсади. Через п’ять днів температуру можна підняти до +20 градусів в денні години і + 10 – в нічні.

Поливати рослини потрібно не рідше разу на два-три дні, ні в якому разі не допускаючи пересихання грунту. Щоб уникнути появи всіляких шкідників рекомендується обробити посадки сумішшю тютюнового пилу і деревної золи.

Весна в розпалі, а значить зовсім скоро городники приступлять до посіву садових культур, висадки розсади. Для досвідчених городників цей процес нескладний, так як вони знають всі нюанси посадки і пересадки рослин. Дещо складніше доведеться тим, хто вперше вирішив виростити свій урожай.

На якій відстані садити огірки в теплиці

Починати пересадку огірків у середній полосеУкаіни можна вже в середині травня, так як в цей час, найчастіше, вночі вже не буває заморозків. Що ж стосується відстані, на якому рослини повинні знаходитися один від одного, то це залежить від сорту огірків, а також способу посадки саджанців.

Виходячи з вищесказаного, робимо висновок, що відстань між огірками може варіюватися в межах 40-60 сантиметрів. Причому при вертикальному способі посадки оптимальний проміжок 40-50 см, а при горизонтальному – не менше 60 см. Навіть якщо у вас досить великий садову ділянку і ви маєте можливість виділити для огірків широку грядку, то вибирайте вертикальний спосіб посадки, так як в цьому випадку ви отримаєте більший урожай огірків.

Схема посадки томатів залежить від вибраного сорту, формування стебел і листя рослин. Щоб отримати максимальний урожай томатів, їх не можна занадто загущать, так як в противному випадку їм не буде вистачати сонячного проміння, вологість же перевищить всі норми.

Єдиних рекомендацій способу посадки помідорів немає, проте вважається, що найкращий спосіб висадки середньостиглих низькорослих культур (до них відносяться сорти “Рожевий лідер”, “Дачник”, “Фонтанка” і т. Д.) – шаховий. Рослини прекрасно розвиваються і дають непоганий урожай при посадці їх у два ряди, відстань між рядами, як і самими томатами – 50 сантиметрів.

Середньостиглі томати штамбовідних сортів (низькорослі слабоветвящіеся “Снігур”, “Домінтор” та інші) дають непоганий урожай і на зовсім невеликій ділянці. Наприклад, такі сорти можна садити в 25 сантиметрах один від одного, при відстані рядків в 50 сантиметрів. Єдине, що слід врахувати, при такому способі посадки саджанці вимагають більш ретельного догляду. Високорослі індетермінатние сорти томатів необхідно висаджувати на відстані 60 сантиметрів один від одного при ширині рядів 70-80 сантиметрів. До даних сортів відносяться “Вежа”, “Старт 1” та інші.

Перці – досить теплолюбна культура, тому в середній полосеУкаіни вирощувати їх краще в теплицях і парниках. Ширина грядок в теплиці повинна бути в межах одного метра (щоб було зручніше рихлити землю і поливати рослини). Що стосується схеми посадки, то при вирощуванні перців, дають невеликі плоди, рослини можна посадити на відстані 20-25 сантиметрів один від одного, в інших випадках – не менше 40 сантиметрів. А взагалі, перці дуже люблять “свободу”, тому якщо у вас є можливість, не загущающих посадки. Надалі вам і самим буде зручніше доглядати за рослинами: поливати їх, удобрювати, рихлити землю.

Схожі статті

Скільки років живе гортензія на одному місці

Схожі статті 19.2.2024 Як відучити кота красти їжу зі столу? Чому кіт випрошує чи краде їжу? Як відучити кішку красти їжу? ✅ Блог зоомагазину Zootovary.com Читати 4.2.2024 Хибна щенність у собак Хибна вагітність у собак – часте явище, яке потребує розуміння, чому це відбувається, як проявляється, лікується та попереджається. Вся інформація в ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.com. Читати 29.1.2024 Кішка боїться гучних звуків Що робити, якщо кіт боїться гучних звуків? Як убезпечити тварину під час обстрілу? Як знизити стрес у кота? Подробиці в ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.com. Читати 14.1.2024 Кіт відмовляється від їжі. Що робити? Чому кіт відмовляється від їжі? Що робити, якщо кішка не їсть? Відповіді у ✅ Блозі зоомагазину Zootovary.com Читати

  • 0 800 30 99 39 безкоштовно з міських і мобільних номерів
  • (044) 332 20 23 безкоштовно по Києву з міських номерів
  • (067) 326 41 52
  • (050) 422 41 52

Рейтинг магазину: 4.97

zootovary.com в соціальних мережах

© 2005 – 2024 Зоомагазин ® Всі права захищені

Забороняється використовувати, цитувати та копіювати будь-які матеріали сайту Зоотовари.сом® в мережі Інтернет без повідомлення та дозволу адміністрації сайту