Скільки коштує вирівняти стіни та підлогу

| | 0 Comments| 18:25
Categories:

Підйом і вирівнювання конструкцій фундаменту і підлог – Підйом та вирівнювання фундаменту і підлог

Одним із важливих етапів будівництва та експлуатації є вирівнювання фундаменту та опорних стін будівель або його частин (кути, прибудови). Це забезпечує рівномірну опору будинку без перекосів, тріщин і інших проблем, які можуть виникнути через нерівності фундаменту або основи (ґрунтів основи). Однак часто трапляються ситуації, коли споруда вже була зведена, але із часом виявився крен будинку (стіни) або фундаменту.

Підйом фундаменту і підлог має виконуватися у разі виникнення перших ознак просідання фундаменту або плити підлоги. Це дасть змогу уникнути подальших проблем, а саме:

  • · появи тріщин;
  • · кренів;
  • · прогинів;
  • · перекосу дверних прорізів;
  • · викривлення підлоги.

Затягувати з ремонтом фундаменту не варто, адже в такому випадку може виникнути аварійна ситуація, яка вимагатиме значного часу і великих коштів для її вирішення, не кажучи про загрозу життю і здоров’ю жителів.

ЯК ВИГЛЯДАЄ ПРОБЛЕМА З ОСНОВОЮ?

Метод Deep Stabilization технології GeoResin дає змогу вирівняти та підняти фундамент без проведення тривалих земляних та бетонних робіт. Технологія відома в понад 80 країнах світу та сьогодні активно набирає популярність в Україні. Метод ґрунтується на введенні в ґрунт геополімерних смол, які швидко розширюються із силою до 10 МПа, утворюючи вертикально спрямований тиск, тверднуть та підсилюють основу і фундамент. У цей момент фундамент підіймається на необхідну висоту. Варто зазначити, що використовувані двокомпонентні геополімерні смоли мають термін служби понад 60-ти років, не впливають на довкілля і не схильні до впливу грибків і бактерій.

Як правильно вирівняти підлогу своїми руками?

Перед тим, як приступати до чистового оздоблення підлоги, важливо підготувати основу. І вирівнювання дерев’яної або бетонної підлоги – один з найважливіших чинників. Саме від нього буде залежати, наскільки красиво і що найголовніше – якісно ляже на поверхню покриття для підлоги.

Для вирівнювання підлоги не обов’язково замовляти бригаду майстрів. За правильної підготовки ви можете провести всі роботи своїми руками. Сьогодні ми поділимося секретами вирівнювання підлоги і розповімо, як виконати процес під різний тип підлогових покриттів.

Основні матеріали для вологого і сухого стягування

Перед тим, як вирівняти підлогу, важливо з’ясувати, які існують способи виправлення дефектів на поверхні основи. Сьогодні ми розповімо вам про найпопулярніші методи вирівнювання бетонних або дерев’яних основ.

Цементно-піщана стяжка

Один з найпопулярніших способів вирівнювання основи підлоги – цементно-піщана стяжка. Як і випливає з назви, в ній міститься цемент і пісок в співвідношенні 1:3 (іноді 1:4).

Цементно-піщана стяжка міцна, довговічна і здатна вирівняти навіть сильні перепади. Сам процес складається з таких етапів:

  1. Визначте нульовий рівень і прокресліть лінію по всьому периметру кімнати (в нижній частині стіни).
  2. Очистіть основу підлоги від бруду та пилу.
  3. Проставте маяки для відстеження рівної основи.
  4. Приготуйте суміш і замішайте розчин.
  5. Викладайте отриману суміш між маяками від найдальшого кута до дверного отвору.

Ще один популярний варіант – напівсуха стяжка підлоги. Самостійно вирівняти поверхню з її допомогою досить просто – весь процес схожий на вирівнювання підлоги цементно-піщаною стяжкою.

Головною перевагою напівсухої суміші є мінімальна кількість води, за рахунок чого вдається отримати більшу щільність покриваючого матеріалу. Серед інших переваг:

  • мінімальний рівень усадки (через відсутність випаровування);
  • менше бруду під час укладання;
  • швидке застигання матеріалу;
  • відсутність пір.

Серед недоліків – неможливість самостійної кладки на великих площах (через необхідність спеціального обладнання) та ускладнене заповнення кутів.

Укладайте напівсуху стяжку в кілька шарів. Перший шар кладеться нижче позначки рівня підлоги і добре утрамбовується. Другий укладається з протягуванням правилом і подальшим вирівнюванням (шліфуванням).

Керамзит

Існує ще більш простий спосіб – сухе вирівнювання підлоги керамзитом. Воно особливо актуальне, якщо перепади висоти складають понад 8 см. На відміну від бетону, керамзит легкий і не створює додаткове навантаження на підлогу.

Сам по собі матеріал являє глину, спінену під дією підвищеної температури. В результаті виходять легкі, пористі, міцні та довговічні гранули різного розміру.

Послідовність процесів, як і у випадку з бетонною стяжкою: підготовка поверхні, відмітка рівня покриття, установка маяків, висипання і вирівнювання керамзиту.

Гіпсокартонні листи

Використання гіпсокартонних листів – швидкий спосіб сухої стяжки підлоги. Під такі плити зазвичай кладуть уже описаний вище керамзит. Після цього перший шар листів монтується до кута саморізами, а наступний – за допомогою клею.

У самому кінці здійснюється ґрунтовка всіх стиків і точок кріплення саморізів.

Фанера

Також відноситься до сухого способу вирівнювання основи. Використання фанери підходить для кімнат з високим рівнем вологості. Зазвичай таке вирівнювання проводиться під ламінат, паркет або лінолеум.

Фанера може встановлюватися:

Перед установкою фанеру потрібно потримати в кімнаті 2-3 доби. Це дозволить матеріалу «акліматизуватися».

Кріпляться листи фанери один до одного за допомогою саморізів.

Допустимий показник перепадів на основі

Що ж, тепер давайте розберемося, яким може бути допустимий перепад рівня підлоги. Тут все буде залежати від типу підлогового покриття:

Тип підлогового покриттяДопустимий перепад (на 2 м)
Ламінат3 мм
Лінолеум2 мм
Плитка3 мм
Паркет2-2,5 мм
Пробкова підлога2 мм

Визначити кривизну підлоги можна за допомогою спеціальних інструментів:

  • будівельний рівень;
  • правило;
  • гідрорівень;
  • лазерний рівень;
  • нівелір.

Як і чим вирівняти підлогу з бетону?

Бетонна основа підлоги зустрічається найчастіше. Для її вирівнювання підходять всі перераховані вище способи. Вибір найбільш оптимального буде залежати тільки від того, яке підлогове покриття буде встановлюватися на основі.

Під ламінат

Якщо ви плануєте укладати ламінат, основа підлоги повинна бути рівною без тріщин, сколів і перепадів. В іншому випадку підлогове покриття буде видавати скрип при натисканні на нього, а на самому ламінат з’являться тріщини.

Для бетонної основи підходить кілька способів вирівнювання основи:

Ламінат, хоч і нагадує дерево, може бути досить холодним. Щоб забезпечити більший комфорт після вирівнювання основи, ви можете її утеплити за допомогою теплої підлоги.

Під лінолеум

Для вирівнювання бетонної поверхні під лінолеум підходять все ті ж методи, що використовуються і для ламінатних плит.

Єдиний нюанс: використання натурального матеріалу в якості підлогового покриття вимагає додаткової обробки основи клеєм з високим рівнем адгезії. У той час, як для покриття з полівінілхлориду в клеї немає особливої ​​необхідності.

Під плитку

Перед тим, як вирівняти підлогу під плитку, необхідно заміряти перепад – він повинен становити не більше 2 мм на кожен метр кімнати. Якщо на основі присутні тільки дрібні недоліки, прибрати їх можна, використовуючи розчин на основі піску та цементу.

Якщо ж на бетонному покритті великі дефекти, вирівнювання поверхні здійснюється такими методами: керамзит, самовирівнюючі суміші, стяжка.

Вирівнюємо дерев’яну підлогу – основні прийоми

Дерев’яна підлога має деякі обмеження за методами вирівнювання основи. Тут також все залежить від того, для якого підлогового покриття ви готуєте основу.

Як вирівняти підлогу з дерева під паркет або ламінат?

Під ламінат потрібна ідеально рівна основа. Якщо на дерев’яній підлозі є помітні дефекти, краще просто зняти покриття або замінити лаги, відрегулювавши їх на потрібну висоту.

Якщо ж дефекти на дереві незначні, вирівняти поверхню можна:

  • фанерою;
  • самовирівнюючою сумішшю (головне – попередньо відшліфувати і проґрунтувати основу, а після поставити армуючу сітку);
  • гіпсокартоном.

Вирівнювання дерев’яної підлоги під лінолеум

Спочатку необхідно очистити поверхню від зіпсованих дошок, а також прибрати вологу. В іншому випадку в місцях з прогином підлогове покриття може пошкодитися або навіть порватися. В цілому, процес вирівнювання підлоги під лінолеум такий самий, як і під ламінат.

Чим вирівняти дерев’яну підлогу під плитку?

Дерево – досить крихкий і м’який матеріал, на який не рекомендують встановлювати керамічну плитку. Крім того, важливо пам’ятати, що дерев’яна основа псується від попадання на неї вологи. Тому в даному випадку для вирівнювання краще не використовувати фанеру і стяжку.

Якщо ж ви твердо вирішили встановлювати плитку на дерев’яну основу, вирівняти покриття можна:

  • самовирівнюючою сумішшю (заливається на попередньо підготовлену основу);
  • гіпсокартоном (вибирайте вологостійкий тип листів), прикрутивши їх саморізами.

Фінішне вирівнювання підлоги плитковим клеєм

Вже через кілька годин після монтажу чорнової стяжки на поверхні можуть утворитися невеликі нерівності і відколи. Заливати ще одну стяжку – не найкраща ідея. Щоб вирівняти підлогу перед встановленням підлогового покриття, багато хто використовує плитковий клей. Така фінішна обробка актуальна, як для подальшої установки плитки, так і для монтажу ламінату або лінолеуму.

Сам процес можна поділити на кілька етапів:

  • зачистка всіх нерівностей шпателем і при необхідності шліфування болгаркою;
  • прибирання підлоги від пилу з використанням будівельного пилососа;
  • ґрунтовка підстави;
  • приготування розчину (згідно з інструкцією на упаковці);
  • при незначних дефектах можна наносити клей кельмою на окремі ділянки, а при сильних нерівностях – вилийте суміш на підлогу і рівномірно розподіліть її по всій поверхні;
  • правилом розрівняйте розчин.

Плитковий клей висихає за 24-48 годин. Після цього ви зможете приступати до монтажу підлогового покриття.

Готові суміші для вирівнювання підлоги

Самовирівнюючі або самонівелюючі суміші також можна називати наливною підлогою. Це максимально простий спосіб виправити дефекти на основі своїми руками. Правда врахуйте, що перед тим, як правильно вирівняти підлогу такою сумішшю, важливо ретельно заміряти перепад висоти – він повинен становити не більше 30 мм.

Також самовирівнюючі суміш активно використовується в якості фінішної обробки на етапі вирівнювання підлоги перед монтажем підлогового покриття.

Зазвичай самовирівнюючі суміші використовуються для бетонної або піщаної основи. Їх розбавляють водою, розмішуючи будівельним міксером протягом 15 хвилин.

Процес заливки суміші виглядає наступним чином:

  • підготовка основи і очищення її від пилу;
  • обробка тріщин;
  • ґрунтовка;
  • нанесення суміші на поверхню (просто вилийте її з відра і розрівняйте шпателем);
  • застигання суміші (3-4 дні).

Як вирівняти дерев’яну підлогу самовирівнюючою сумішшю? Для основи з дерева спеціального типу суміші не виробляють. Головне, щоб на упаковці було зазначено, що продукція підходить для мінеральних і дерев’яних поверхонь.

Тут потрібно враховувати кілька нюансів:

  1. Між основою і самовирівнюючою сумішшю встановіть розділовий шар гідроізоляції.
  2. По всьому периметру кімнати розташуйте компенсаційну стрічку, що запобігає появі тріщин на наливній підлозі.

Процес ділиться на кілька етапів:

  • підготовка і очищення поверхні від забруднень, гнилі, зазорів;
  • установка розділового шару і компенсаційної стрічки;
  • приготування самовирівнюючої суміші;
  • заливка підлоги та рівномірний розподіл розчину;
  • укладка підлогового покриття.

Часті питання

Крім основної технології вирівнювання підлоги існує кілька нюансів, які також можуть вплинути на результат. Ми зібрали найпопулярніші питання, щоб ви змогли уникнути неприємних сюрпризів під час ремонту і ретельніше підготувалися до процесу.

Все буде залежати від того, який спосіб вирівнювання підходить саме вашій основі підлоги. Так, самі матеріали обійдуться від 230 грн за кв.м. Часто магазини пропонують безкоштовну доставку, тому тут у вас є можливість заощадити.

Якщо ви плануєте вирівнювати підлогу своїми руками, вартість матеріалів – основна стаття витрат. Якщо ж хочете викликати майстрів, додайте до бюджету ремонту вартість їхніх робіт – від 150 грн за кв.м.

Найбільш надійною є цементно-піщана стяжка. Вона максимально універсальна, підходить для будь-яких кімнат і під будь-яке підлогове покриття. У той час, як інші можуть мати обмеження.

Якщо говорити про простоту використання (що особливо актуально для тих, хто планує самостійно вирівнювати підлогу), на перше місце виходять самовирівнюючі суміші.

Що ж стосується доступності, тут знову перемагає цементно-піщана стяжка. Обидва ці матеріали (і пісок, і цемент) є максимально доступними.

Так можна. Процес вирівнювання може проводитися 2 методами:

  • перед початком монтажних робіт (якщо перепади на основі не перевищують 4-5 мм);
  • вже в процесі укладання кахлю на підлогу.

Для сильно помітних перепадів (до 8-9 см) вирівнювання підлоги починається з установки лагів. Під лаги встановлюються опорні елементи різної висоти – в залежності від рівня перепаду в конкретній точці. Тут важливо ретельно прорахувати висоту дерев’яних підкладок, щоб підлога вийшла ідеально рівною.

Вже на лаги монтуються листи фанери.

Існує золоте правило обробки – вона повинна проводиться виключно зверху вниз. За такою логікою спочатку слід підготувати стелю, після чого стіни і тільки потім – підлогу.