Скільки коштує АЦЦ 10 таблеток

| | 0 Comments| 20:28
Categories:

Зміст:

Скільки коштує АЦЦ 10 таблеток

«ACC» – оригінальний німецький препарат фармацевтичної компанії «Сандоз». Муколітичний ефект препарату має хімічну природу. Склад включає активну речовину ацетилцистеїн, яка після застосування внутрішньо всмоктується повністю, а в печінці метаболізується з виділенням цистеїну і діацетилцистеїну. Найбільша концентрація в плазмі досягається через 1-3 години після прийому. Зв’язування з білками плазми – 50%. Ацетилцистеїн за рахунок вільної сульфгідрильної групи розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів, що має відхаркувальний ефект, розріджує мокроту при захворюваннях дихальної системи з утворенням густого слизу. Також чинить пневмопротекторну, антиоксидантну, антитоксичну дії, що дозволяє застосовувати «АЦЦ» при отруєнні парацетамолом, фенолами, альдегідами, солями важких металів. Препарат часто призначають курцям для зменшення згубної дії тютюнового диму на дихальні органи.

Лікарська форма

  • “АЦЦ” (таблетки шипучі 100 мг, 200 мг № 20);
  • “АЦЦ Лонг” (табл. шип. 600 мг № 20);
  • “АЦЦ Лонг Лимон” (табл. шип. 600 мг № 6);
  • АЦЦ (порошок для приготування розчину 100 мг, 200 мг № 20);
  • «АЦЦ» (пор. д/гар. розчину 200 мг № 20);
  • «АЦЦ Лонг» (пор. д/гар. розчину 600 мг № 6);
  • “АЦЦ” (розчин оральний 100 мл).

Фармакотерапевтична група

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Ацетилцистеїн – синтетична речовина, отримана з амінокислоти цистеїну, має відхаркувальну дію, сприяє розрідженню трудновідокремлюваного мокротиння, утворення якої спостерігається при деяких захворюваннях дихальної системи. Лікувальна дія досягається за рахунок здатності ацетилцистеїну зменшувати в’язкість слизу та стимулювати відходження бронхіального секрету. Препарат зберігає ефективність і за наявності гнійного мокротиння.

Фармакокінетика

Після проникнення в організм ацетилцистеїн швидко всмоктується. Метаболізм компонентів препарату відбувається у печінці за допомогою утворення фармакологічно активних метаболітів: цистеїну, діацетилцистеїну та змішаних дисульфідів.

Здатність ацетилцистеїну зв’язуватися із білками крові становить 50%. Вже через 103 години після прийому діюча речовина досягає своєї максимальної концентрації в крові.

Препарат характеризується низькою біодоступністю приблизно 10%. З організму ацетилцистеїн виводиться через нирки як неактивних метаболітів. Період напіввиведення – 1 год. У пацієнтів з порушеннями функції печінки цей процес може відбуватися до 8 годин.

Клінічні характеристики

Показання:

  • хвороби органів дихальної системи, що супроводжуються кашлем та слизово-гнійним і в’язким мокротинням: бронхіт у гострій та хронічній формах, пневмонія, трахеїт, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, синусит, бронхіальна астма;
  • підготовка до бронхографії, бронхоскопії;
  • посттравматичні та післяопераційні стани. У такі періоди АЦЦ застосовується для видалення слизу з дихальних шляхів.

АЦЦ призначають для лікування

Протипоказання:

  • підвищена сприйнятливість до активних компонентів препарату;
  • виразка шлунка та дванадцятипалої кишки в загостреній формі;
  • кровотечі.

Не слід приймати препарат тривалий час людям з непереносимістю гістаміну, оскільки ліки впливають на його метаболізм.

Дітям віком до 2 років «АЦЦ» слід застосовувати лише під контролем лікаря.

Протягом вагітності застосування медикаменту слід обмежити, але якщо прийом ліків все ж таки потрібний, то здійснювати його необхідно під строгим контролем лікаря. Застосування медикаменту під час грудного вигодовування не рекомендовано.

Особливості застосування

Якщо під час лікування препаратом «АЦЦ» виникли зміни на шкірі або слизових оболонках оболонках, слід повністю припинити прийом муколітичного засобу і звернутися до лікаря для визначення подальшої тактики лікування.

Ацетилцистеїн призначають з обережністю пацієнтам, в анамнезі яких є виразкові ураження шлунка та 12-палої кишки. Особливу обережність необхідно виявляти, коли призначений супутній прийом ліків, здатних дратувати слизову оболонку шлунка.

Ацетилцистеїн змінює метаболізм гістаміну, з огляду на це не слід призначати тривалий курс лікування тим пацієнтам, у яких спостерігається непереносимість гістаміну. У цьому випадку можуть розвинутися симптоми непереносимості, такі як вазомоторний риніт, біль голови, свербіж.

Пацієнтам з бронхіальною астмою в анамнезі АЦЦ призначають з обережністю. Також при порушеннях функції печінки або нирок прийом ацетилцистеїну може призводити до накопичення в організмі азотистих речовин.

На початку прийому ацетилцистеїну можуть спостерігатися збільшення обсягу бронхіального секрету та його розрідження. Якщо при цьому пацієнт має труднощі з відхаркуванням мокротиння, слід розглянути можливість проведення бронхоаспірації та постурального дренажу.

Ацетилцистеїн може видавати легкий запах сірки. З огляду на лікування препаратом «АЦЦ» можливий розвиток відстрочених алергічних реакцій. Причина цього – присутність у складі допоміжного компонента Е218 (метилпарабен).

Пацієнтам, які дотримуються низькосольової дієти, слід враховувати, що у складі «АЦЦ» міститься натрій у розрахунку 1,78 ммоль на 1 мл розчину.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дослідження особливостей взаємодії ацетилцистеїну з іншими лікарськими засобами проводилися тільки за участю дорослих пацієнтів. Були виявлені такі клінічно значущі особливості застосування ацетилцистеїну одночасно з іншими речовинами та препаратами:

  • з іншими засобами від кашлю може призвести до зменшення кашльового рефлексу та спровокувати застій мокротиння;
  • з антибіотиками – тетрацикліном, цефалоспоринами, аміноглікозидами, амфотерицином В, ампіциліном – може спостерігатися зниження ефективності обох препаратів, тому між прийомами відхаркувального засобу та антибіотиків повинен бути інтервал – не менше 2 годин (за винятком цефіксиму, доксицикліну);
  • з нітрогліцерином спостерігаються значна гіпотензія та розширення скроневої артерії. Пацієнтам за необхідності отримання обох препаратів слід контролювати артеріальний тиск, оскільки в цьому випадку гіпотензія може мати тяжкий характер. Хворий має бути поінформований про можливість виникнення головного болю;
  • з активованим вугіллям – може знижуватися відхаркувальна дія ацетилцистеїну;
  • з парацетамолом – ацетилцистеїн знижує його токсичну дію на тканині печінки;
  • з іншими бронхолітиками відзначається посилення дії ацетилцистеїну.

Не можна розчиняти препарат АЦЦ в одній ємності з іншими лікарськими засобами.

Ацетилцистеїн може бути донором цистеїну та підвищувати рівень глютатіону, що сприяє детоксикації вільних радикалів кисню та деяких токсичних речовин в організмі.

Засіб здатний змінювати результати деяких лабораторних досліджень, зокрема колориметричне дослідження саліцилатів та аналіз на кетонові тіла у сечі.

Застосування у період вагітності та годування груддю

При призначенні препарату «АЦЦ» у період вагітності та лактації слід ретельно оцінювати передбачувану користь для матері та потенційний ризик для плода чи дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортом та іншими механізмами

Ацетилцистеїн не впливає на керування транспортними засобами та роботу зі складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

АЦЦ від кашлю слід пити після вживання їжі. Вміст пакетика або таблетку необхідно розчинити в половині склянки води, соку або холодного чаю.

Дитині-грудничку з 10-го дня життя та дітям до 2 років рекомендовано прийом препарату по 50 мг 2-3 р/добу.

Дітям 2-6 років ліки АЦЦ призначають до застосування по 200-300 мг/день. Дозу слід розділити на 2-3 прийоми. Дітям 6–14 років – 300–400 мг/день, розділені на 2 прийоми. З 14 років та дорослим – 400–600 мг/добу.

У терапії муковісцидозу пацієнтам із вагою понад 30 кг рекомендовано дозування 800 мг/день. Дітям молодше 2 років призначають по 50 мг 2-3 р/день. У 2–6 років – 100 мг 4 р./день. Дітям старше 6 років – 200 мг 3 р/день.

Оральний розчин АЦЦ рекомендується приймати після їжі. Дозу слід виміряти за допомогою мірного стаканчика, який додається до флакона, або використовуючи шприц:

  • діти 2-6 років – 5 мл 2-3 р./день;
  • 6–12 років – 10 мл 2–3 р./день;
  • діти старше 12 років і дорослі – 10 мл 2-3 р/день.

Курс прийому – 5-7 днів. При лікуванні хронічних хвороб тривалість терапії становить до 6 міс., можна повторювати курс або приймати медикамент тривалий час.

Передозування

Випадки передозування ацетилцистеїном дуже рідкісні.

Симптоми

Блювота, діарея, нудота. У немовлят можливий прояв гіперсекреції.

Лікування

Симптоматичне.

Побічні реакції

Реакції зустрічаються рідко. Є окремі повідомлення про анемію, анафілактичний шок, головний біль, задишка та бронхоспазм, тахікардія, артеріальна гіпотензія, біль у животі, діарея, нудота, кропив’янка, набряк Квінке, свербіж та висип.

Дуже рідко повідомлялося про важку реакцію – синдром Стівенса-Джонсона і Лайєлла.

У разі виникнення реакцій, не зазначених в інструкції, необхідно звернутися до лікаря.

Термін придатності

Умови зберігання

Особливі умови не потрібні. Берегти від дітей.

Ліки “АЦЦ” у флаконі – після розтину при температурі до 25°С не більше 18 днів.

Категорія відпустки

Виробник

«Сандоз Фармасьютікалз д.д.» (Німеччина).

Список використаної литературы

Поширені запитання про АЦЦ

Чим «АЦЦ» краще в порівнянні з аналогами?

Лікарський засіб «АЦЦ» зарекомендував себе серед пацієнтів та лікарів як високоефективний та безпечний препарат. Він має попит навіть у літній час, не в сезон простудних захворювань. Ліки завжди є в аптечній мережі та на складах дистриб’юторів, що забезпечує його доступність.

Від якого кашлю допомагає АЦЦ?

Дія засобу ґрунтується на розрідженні мокротиння та допомоги у його виведенні, тому «АЦЦ» призначається як при сухому, так і при мокрому продуктивному кашлі.

Як приймати АЦЦ?

Шипучі таблетки або порошок слід розчинити перед застосуванням у половині склянки води, холодного чаю або соку. Препарат слід пити після їжі. Дозування та кратність прийомів вказані в інструкції та залежать від віку пацієнта та захворювання.

Як швидко діє АЦЦ?

Помітне поліпшення стану після прийому АЦЦ спостерігається вже на третю добу після початку терапії. Більшу ефективність препарат демонструє в усуненні мокрого кашлю.

Де купити АЦЦ?

Купити лікарський засіб «АЦЦ» можна в мережі аптек-партнерів МІС Аптека 9-1-1 або замовити за допомогою сайту МІС Аптека 9-1-1. Там же можна дізнатися про наявність препарату та його аналогів у найближчих аптеках мережі, забронювати чи оформити доставку до найближчого відділення пошти, тим самим убезпечивши своє здоров’я від інфекцій.

Зверніть увагу!

Опис препарату АЦЦ на цій сторінці — спрощена авторська версія сайту apteka911, створена на підставі інструкції/ій по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з оригінальною інструкцією виробника (додається до кожної упаковки препарату).

Інформація про препарат надана виключно з ознайомлювальною метою і не має бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози та способи його застосування.

АЦЦ: інструкції

Форма випуску: розчин оральний, по 20 мг/мл по 100 мл або по 200 мл у флаконі; по 1 флакону у комплекті з мірним ковпачком та/або мірним апплікатором (шприцем) у картонній коробці

Склад: 1 мл розчину містить 20 мг ацетилцистеїну

Форма випуску: порошок для орального розчину по 100 мг, по 3 г порошку у пакетику; по 20 пакетиків у картонній коробці

Склад: 1 пакетик містить ацетилцистеїну 100 мг

Форма випуску: таблетки шипучі по 100 мг, по 20 таблеток у тубі, по 1 тубі в картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить ацетилцистеїну 100 мг

Форма випуску: порошок для орального розчину по 200 мг, по 3 г порошку у пакетику; по 20 пакетиків у картонній коробці

Склад: 1 пакетик містить ацетилцистеїну 200 мг

Форма випуску: таблетки шипучі по 200 мг, по 20 таблеток у тубі; по 1 тубі у картонній коробці; по 1 таблетці у саше; по 20 саше у картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить ацетилцистеїну 200 мг

Форма випуску: порошок оральний по 600 мг у саше, по 10 або 20 саше у картонній коробці

Склад: 1 саше містить 600 мг ацетилцистеїну

Форма випуску: порошок для орального розчину по 600 мг по 3 г порошку в пакетику; по 6 пакетиків у картонній коробці

Склад: 1 пакетик містить ацетилцистеїну 600 мг

Форма випуску: порошок для орального розчину по 200 мг по 3 г порошку в пакетику; по 20 пакетиків у картонній коробці

Склад: 1 пакетик містить ацетилцистеїну 200 мг

Форма випуску: таблетки шипучі по 600 мг; по 10 таблеток або по 20 таблеток у тубі; по 1 тубі в картонній коробці

Склад: 1 таблетка містить ацетилцистеїну 600 мг

Форма випуску: таблетки шипучі по 600 мг, по 1 таблетці у саше, по 6, 10 або 20 саше у картонній коробці

Склад: 1 таблетка шипуча містить 600 мг ацетилцистеїну

АЦЦ Лонг таблетки шипучі по 600 мг туба 10 шт

Рейтинг популярності базується на фактичній кількості замовлень клієнтами сайту за останні 30 днів. Чим більше замовлень, тим вище рейтинг.

Цілодобова підтримка клієнтів

R R05 R05C R05CB Муколітичні засоби

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. АЦЦ лонг. n-ацетил-l-цистеїн (ацетилцистеїн, АЦЦ) – муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїн. муколітичний ефект препарату має хімічну природу. за рахунок вільної сульфгідрильної групи ацетилцистеїн розриває дисульфідні зв’язки кислих мукополісахаридів, що призводить до деполімеризації мукопротеїдів мокротиння і зменшення в’язкості слизу і сприяє відкашлюванню і відходженню бронхіального секрету. препарат зберігає активність при наявності гнійного мокротиння.

Ацетилцистеїн має також антиоксидантні пневмопротекторні властивостями, що обумовлено зв’язуванням його сульфгідрильними групами хімічних радикалів і, таким чином, знешкодженням їх. Крім того, препарат сприяє підвищенню синтезу глутатіону – важливого фактора внутрішньоклітинної захисту не тільки від окисних токсинів екзогенного і ендогенного походження, але і від ряду цитотоксичних речовин. Ця особливість ацетилцистеїну дає змогу ефективно застосовувати останній при передозуванні парацетамолу.

АЦЦ ® Лонг Лимон. N-ацетил-L-цистеїн (ацетилцистеїн) – муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовується для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу. Ацетилцистеїн є похідним амінокислоти цистеїну. Ацетилцистеїн має виражену муколітичну дію на слизовий і слизисто-гнійний секрет за рахунок деполімеризації мукопротеїнових комплексів і нуклеїнових кислот, які надають в’язкість гіаліновими та гнійного компонентів мокротиння і іншим секретам. Додаткові властивості: зниження індукованої гіперплазії мукоцитов, підвищення вироблення сурфактанта за рахунок стимуляції пневмоцитов типу II, стимуляція активності мукоциліарного апарату, що сприяє поліпшенню мукоциліарногокліренсу. В результаті мокрота стає менш в’язкою.

N-ацетил-L-цистеїн також надає пряму антиоксидантну пневмопротекторні дію за рахунок наявності нуклеофільної вільної тіольної групи (SH), яка здатна безпосередньо взаємодіяти з електрофільними групами окисних радикалів. Особливо цікавим є той факт, що ацетилцистеїн запобігає інактивацію α-1-антитрипсину – ферменту, який пригнічує еластазу, хлорнуватисту кислотою (HOCl) – сильним окислювачем, який продукується мієлопероксидазою активних фагоцитів.

Крім того, молекулярна структура ацетилцистеїну дає йому можливість легко проникати через клітинні мембрани. Усередині клітини ацетилцистеїн деацетилюється з утворенням L-цистеїну, незамінної амінокислоти для синтезу глутатіону. На додаток до цього ацетилцистеин, який є прекурсором глутатіону, надає непрямий антиоксидантний ефект. Глутатіон є високоактивним трипептидом, поширеним в різних тканинах тварин і незамінний для збереження функціональної здатності клітини та її морфологічної цілісності. Фактично він є частиною найбільш важливого внутрішньоклітинного механізму захисту від окисних радикалів як екзо-, так і ендогенних і деяких цитотоксичних речовин, включаючи парацетамол.

Парацетамол надає цитотоксичну дію шляхом прогресуючого зниження вмісту глутатіону. Ацетилцистеїн грає першорядну роль в збереженні адекватних рівнів глутатіону, таким чином, посилюючи клітинну захист. В результаті ацетилцистеин є специфічний антидот при отруєнні парацетамолом та іншими токсичними речовинами (альдегідами, фенолами).

У пацієнтів з ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень) прийом 1200 мг ацетилцистеїну на добу протягом 6 тижнів приводив до значного збільшення обсягу вдиху і ФЖЕЛ (форсована життєва ємкість легень), можливо, внаслідок зменшення повітряного захоплення.

У хворих з ІФЛ (ідіопатичним фіброзом легень) застосування ацетилцистеїну всередину по 600 мг 3 рази на добу протягом 1 року в поєднанні зі стандартною терапією ІФЛ (преднізолон і азатіоприн) сприяло збереженню життєвої ємності легень (ЖЕЛ) і дифузійної здатності легень, виміряної методом одиночного вдиху окису вуглецю.

У формі інгаляційної терапії протягом 1 року ацетилцистеїн сприяв зниженню інтенсивності прогресування захворювання у хворих з ІФЛ.

При застосуванні в дуже високих дозах (до 3000 мг/добу протягом 4 тижнів) у хворих на муковісцидоз ацетилцистеин не чинив значного токсичної дії.

Антиоксидантна ефективність ацетилцистеїну пов’язана з вираженим зниженням активності еластази в мокроті, що є найзначнішим показником функції легенів у хворих на муковісцидоз. Крім цього, на тлі лікування відзначалося зменшення числа нейтрофілів в дихальних шляхах, а також числа нейтрофілів, які активно виділяють багаті еластазою гранули.

Фармакокінетика. АЦЦ ® Лонг. Після прийому всередину ацетилцистеїн швидко і повністю всмоктується і метаболізується в печінці з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також діацетилцистеїну, цистину і далі – змішаних дисульфідів. Біодоступність дуже низька – близько 10%. C max в плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому. Зв’язування з білками плазми крові – 50%. Ацетилцистеїн виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

Т ½ визначається головним чином швидкої біотрансформацією в печінці та становить приблизно 1 годину. У разі зниження функції печінки Т ½ подовжується до 8 годин.

АЦЦ ® Лонг Лимон. Абсорбція. У людини після прийому всередину ацетилцистеїн повністю абсорбується. Через метаболізму в стінках кишечника і ефекту першого проходження біодоступність ацетилцистеїну при пероральному прийомі дуже низька (близько 10%). Для різних лікарських форм відмінностей не виявлено. У пацієнтів з різними дихальними та серцевими захворюваннями C max ацетилцистеїну в плазмі крові досягається через 1-3 години після прийому і вони залишаються вищими протягом 24 год.

Розподіл. Ацетилцистеїн розподіляється в організмі як в незміненому вигляді (20%), так і у вигляді метаболітів (активних) (80%), при цьому переважно він виявляється в печінці, нирках, легенях і бронхіальному секреті. Обсяг розподілу ацетилцистеїну – від 0,33 до 0,47 л/кг маси тіла. Зв’язування з білками плазми крові становить близько 50% через 4 години після прийому і зменшується до 20% через 12 год.

Метаболізм і виведення. Після прийому ацетилцистеїн швидко і екстенсивно метаболізується в стінках кишечника і печінки. Утворений метаболіт цистеїн розглядають як активний. Далі ацетилцистеин і цистеїн метаболізуються одним і тим же шляхом з утворенням цистеїну, фармакологічно активного метаболіту, а також ацетилцистеїну, цистину і далі – змішаних дисульфідів. Близько 30% дози виводиться нирками у вигляді неактивних метаболітів (неорганічні сульфати, діацетилцистеїн).

Т ½ визначається головним чином швидкої біотрансформацією в печінці та становить приблизно 1 год.

Показання

АЦЦ лонг. лікування гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи, при яких потрібне зменшення в’язкості мокротиння, поліпшення її відходження і відхаркування.

АЦЦ ® Лонг Лимон. Лікування гострих і хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що супроводжуються підвищеним утворенням мокротиння. Передозування парацетамолу.

Застосування

АЦЦ лонг дорослим і дітям у віці старше 14 років призначають по 600 мг (1 таблетка) 1 раз на добу.

Дитячий вік до 14 років і у випадках, коли дозу слід розподілити на декілька прийомів, застосовують АЦЦ в іншій лікарській формі або у відповідному дозуванні.

Препарат приймають після їди. Таблетку розчинити у склянці води та випити розчин як можна швидше. В окремих випадках у зв’язку з наявністю у складі препарату стабілізатора – аскорбінової кислоти приготований розчин можна залишити приблизно на 2 год до моменту його застосування. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний дію препарату.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне). Препарат не слід приймати більше 4-5 днів без консультації з лікарем.

АЦЦ ® Лонг Лимон для дорослих і дітей у віці старше 12 років призначають по одній шипучою таблетці 1 раз на добу (що еквівалентно добовій дозі 600 мг АЦЦ).

Дітям віком до 12 років і у випадках, коли добову дозу слід розділити на кілька прийомів, застосовують АЦЦ в іншій лікарській формі або у відповідному дозуванні.

Шипучі таблетки розчиняють у склянці води та випивають після їжі. Не можна вводити в цей розчин інші препарати. Після приготування розчину його треба випити якнайшвидше. В окремих випадках у зв’язку з наявністю у складі препарату стабілізатора – аскорбінової кислоти, приготовлений розчин можна залишити приблизно на 2 год до моменту його застосування.

Додатковий прийом рідини посилює муколітичний ефект препарату.

Тривалість застосування препарату визначає лікар залежно від характеру захворювання (гостре або хронічне). Курс лікування не повинен перевищувати 4-5 днів.

Передозування парацетамолу. У перші 10 години після прийому токсичної речовини якомога швидше приймають АЦЦ ® Лонг Лимон з розрахунку 140 мг/кг маси тіла, далі – з розрахунку 70 мг/кг кожні 4 год протягом 1-3 днів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до АЦЦ або інших компонентів препарату. гепатит, ниркова недостатність (щоб уникнути підвищення вмісту азотовмісних речовин в організмі). виразка шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Побічні ефекти

Оцінка побічних ефектів заснована на такій класифікації по частоті виникнення: дуже часто (≥1 / 10); часто (≥1 / 100, 1/10); нечасто (≥1 / 1000, 1/100); поодинокі (≥1 / 10 000, 1/1000); рідко (1/10 000); частота невідома (отримані дані не дозволяють оцінити частоту).

Загальні порушення і реакції в місці введення: нечасто – головний біль, лихоманка, гіпертермія, лихоманка, алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, екзантема, висипи, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, набряк Квінке, тахікардія і артеріальна гіпотензія); рідко – анафілактичні реакції і шок; невідомо – набряк обличчя, екзема.

З боку крові та лімфатичної системи: частота невідома – анемія.

З боку серцево-судинної системи, органів грудної клітки та середостіння: нечасто – тахікардія, артеріальна гіпотензія; рідко – задишка, бронхоспазм – в основному у пацієнтів з гіперреактивністю бронхів при БА, задишка, геморагії, крововилив.

Шлунково-кишковий тракт: нечасто – стоматит, біль в животі, нудота, блювота і діарея; рідко – диспепсія; невідомо – неприємний запах з рота.

З боку органів слуху та лабіринту: нечасто – дзвін у вухах.

З боку дихальної системи: рідко – ринорея.

З боку нервової системи: нечасто – головний біль.

З боку імунної системи: нечасто – реакції гіперчутливості; рідко – анафілактичний шок, анафілактичні / анафілактоїдні реакції.

Дослідження: нечасто – зниження артеріального тиску.

У дуже рідкісних випадках у зв’язку із застосуванням АЦЦ повідомлялося про шкірні реакції, таких як синдром Стівенса – Джонсона і синдром Лайєлла. У більшості випадків, як мінімум, ще один препарат може з більшою ймовірністю бути причиною появи шкірно-слизового синдрому. Тому при появі будь-яких нових змін на шкірі або слизових оболонках слід звернутися до лікаря і негайно скасувати застосування АЦЦ.

У кількох дослідженнях виявлено ослаблення агрегації тромбоцитів при прийомі АЦЦ. Клінічна значимість цього спостереження невідома.

Особливі вказівки

Застосування АЦЦ на ранній стадії лікування може сприяти розрідженню мокротиння і збільшення обсягу бронхіального секрету. якщо пацієнт не здатний ефективно відкашлювати мокротиння, необхідні постуральний дренаж і бронхоаспірації.

Під час лікування АЦЦ рекомендується вживати достатню кількість рідини.

Особлива обережність потрібна при лікуванні пацієнтів з непереносимістю гістаміну. Таким пацієнтам не рекомендується тривалий прийом АЦЦ ® Лонг / АЦЦ ® Лонг Лимон зважаючи на вплив на гістаміновий обмін, який може викликати симптоми непереносимості (наприклад головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Легкий сірчаний запах не є ознакою зміни препарату, а специфічний – для діючої речовини.

Муколітичні засоби можуть викликати бронхіальну обструкцію у дітей у віці до 2 років. Внаслідок фізіологічних особливостей дихальної системи у дітей цієї вікової групи здатність очищення секреції дихальних шляхів обмежена. Тому муколітики не слід застосовувати дітям віком до 2 років.

Одна шипуча таблетка містить 6,03 ммоль (138,8 мг) натрію. Це слід враховувати пацієнтам, які дотримуються дієти з обмеженим споживанням кухонної солі (низьконатрієвою, або Низькосольова дієта). Також АЦЦ ® Лонг / АЦЦ ® Лонг Лимон протипоказаний пацієнтам з деякими рідкісними спадковими порушеннями, зокрема з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або порушенням всмоктування лактози-галактози.

Пацієнти з БА повинні перебувати під суворим контролем під час лікування через можливе розвитку бронхоспазму. У разі виникнення бронхоспазму лікування АЦЦ слід негайно припинити.

Рекомендується з обережністю застосовувати пацієнтам з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі, особливо в разі супутнього прийому інших лікарських засобів, які подразнюють слизову оболонку шлунка.

Пацієнтам із захворюваннями печінки або нирок АЦЦ слід призначати з обережністю, щоб уникнути накопичення азотовмісних речовин в організмі.

Застосування в період вагітності та годування груддю. Клінічні дані про застосування АЦЦ у вагітних обмежені. Дослідження на тваринах не виявили прямих або непрямих негативних впливів на вагітність, ембріофетальної розвиток, пологи та постнатальний розвиток.

На сьогодні немає достатніх даних щодо застосування препарату в період вагітності та годування груддю, тому препарат можна призначати тільки в разі, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду або дитини.

АЦЦ проникає через плаценту і був виявлений в пуповинної крові. Даних про проникнення в грудне молоко немає.

Також відсутня інформація про здатність АЦЦ проникати через гематоенцефалічний бар’єр.

Діти. АЦЦ ® Лонг застосовують у дітей у віці страше 14 років, АЦЦ ® Лонг Лимон застосовують у дітей у віці старше 12 років.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Немає даних про негативний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати зі складними механізмами.

Взаємодії

Дослідження взаємодії проводилися тільки за участю дорослих.

При одночасному застосуванні з протикашльовими засобами у зв’язку зі зниженням кашльового рефлексу можливий небезпечний застій слизу, тому для призначення комбінованої терапії такими засобами необхідно ретельно встановити діагноз.

Активоване вугілля знижує ефективність АЦЦ.

При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (виключаючи доксициклін), ампіцилін, амфотерицин В, цефалоспорини, аміноглікозиди, можливо їх взаємодія з тіоловою групою АЦЦ, що веде до зниження активності обох препаратів. Тому інтервал між прийомом цих препаратів повинен становити не менше 2 год. Це не стосується цефіксиму і лоракарбефа.

Одночасне застосування нітрогліцерину з АЦЦ ® Лонг Лимон може привести до посилення вазодилататорного ефекту нітрогліцерину. При одночасному прийомі нітрогліцерину і АЦЦ виявлені значні артеріальна гіпотензія і розширення скроневої артерії. При необхідності одночасного застосування нітрогліцерину та АЦЦ у пацієнтів слід контролювати артеріальна гіпотензія, яка може мати важкий характер, і слід попередити їх про можливості виникнення головного болю.

При контакті з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом, тому для розчинення препарату слід використовувати скляний посуд.

АЦЦ може бути донором цистеїну і підвищувати рівень глутатіону, який сприяє детоксикації вільних радикалів кисню і певних токсичних речовин в організмі.

Вплив на лабораторні дослідження. АЦЦ може впливати на колориметрической метод дослідження саліцилатів та на визначення кетонових тіл в сечі.

Несумісність з іншими лікарськими засобами. In vitro несумісність спостерігалася з деякими напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами, цефалоспоринами, а також аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим.

При розчиненні АЦЦ необхідно користуватися скляним посудом, уникати контакту з металевими та гумовими поверхнями.

Не рекомендується розчинення в одній склянці АЦЦ з іншими препаратами.

Передозування

До теперішнього часу не спостерігалося випадків тяжких і небезпечних для життя побічних ефектів навіть при значному передозуванні. добровольці брали 11,6 г АЦЦ на добу протягом 3 міс без виникнення будь-яких серйозних побічних ефектів. пероральні дози АЦЦ до 500 мг/кг/добу переносилися без симптомів інтоксикації.

Передозування може викликати такі шлунково-кишкові симптоми, як нудота, блювота і діарея. Для дітей є ризик гіперсекреції.

Специфічного антидоту при отруєнні АЦЦ немає, терапія симптоматична.

Умови зберігання

Спеціальних умов зберігання не потрібно. зберігати в недоступному для дітей місці.

Опис товару завірено виробником Салютас фарма.