Скільки коштує 10 кг Водоемульсійки

| | 0 Comments| 17:33
Categories:

Завдання, приклади і вправи до теми Задачі на вартість 5 клас

1. Аліна купила 2 зошити за ціною 24 грн і 3 олівці за ціною 8 грн. Яку решту вона отримає від касира з купюри номіналом 200 грн?

2. П’ять блокнотів дорожчі за п’ять ручок на 15 грн. Скільки коштує одна ручка, якщо ціна блокнота 19 грн 50 к.?

3. На рахунку мобільного телефону Дениса було 40 грн, а після розмови з Каріною залишилося 36 грн 75 к. Скільки хвилин тривала розмова, якщо одна хвилина розмови коштує 25 к.?

4. Для будівництва гаража використовують один з двох типів фундаменту: або бетонний, або з піноблоків. Для фундаменту з піноблоків потрібно 3 кубометри піноблоків і 6 мішків цементу. Для бетонного фундаменту потрібно 3 т щебеню і 30 мішків цементу. Кубометр піноблоків коштує 800 грн, щебінь — 180 грн за тонну, мішок цементу — 60 грн. Скільки коштуватиме матеріал, якщо вибрати найдешевший варіант фундаменту?

5. Родина із чотирьох осіб планує поїхати з Києва до Івано-Франківська. Можна їхати поїздом, а можна — на власному авто. Квиток на поїзд для однієї особи коштує 320 грн. Автомобіль витрачає 8 л пального на 100 км шляху, відстань по шосе між містами дорівнює 600 км, а ціна пального — 25 грн за літр. Скільки коштуватиме родині найощадливіший варіант такої подорожі?

6. Знайдіть ціну цукерок, якщо:
1) за 2 кг заплатили 40 грн;
2) за 3 кг заплатили 36 грн;
3) за 4 кг заплатили c грн.

7. На покупку книжки Дмитрик витратив 45 грн, а на покупку зошитів — 20 грн. Після цього в нього залишилося 88 грн. Скільки грошей було в Дмитрика спочатку?

8. Тетянка заплатила за квиток до кінотеатру 40 грн і за попкорн — 10 грн. Після цього в неї залишилося 48 грн. Скільки грошей було в Тетянки спочатку?

9. За 5 зошитів і 3 ручки заплатили 25 грн. Скільки гривень коштує зошит, якщо ціна ручки — 5 грн?

10. Купили 3 кг печива й 2 кг цукерок і заплатили 301 грн. Скільки гривень коштує 1 кг цукерок, якщо 1 кг печива коштує 41 грн?

11. За 4 кг яблук і 2 кг груш мама заплатила 100 грн. Знайдіть ціну яблук і груш, якщо яблука дешевші від груш на 5 грн.

12. Софійка купила 3 морозива й 4 тістечка за 72 грн. Знайдіть ціну морозива й тістечок, якщо тістечка дорожчі за морозиво на 4 грн.

13. Мама купила 6 кг цукерок двох видів за ціною 80 грн і 65 грн. Скільки кілограмів цукерок кожного виду купила мама, якщо покупка коштує 420 грн?

14. Купили всього 20 зошитів. Ціна зошитів у лінійку — 2 грн, а зошитів у клітинку — 3 грн. Скільки купили зошитів у лінійку й скільки у клітинку, якщо за всю покупку заплатили 45 грн?

15. У таблиці наведено ціну канцелярських товарів.
1) Скільки гривень потрібно Богданові, щоб купити альбом, олівці та фарби?
2) Чи вистачить Наталці 130 грн на покупку всіх товарів, що вказані в таблиці?
3) Які покупки може зробити Василь, якщо в нього є 80 грн, щоб у нього не залишилося решти?

Витрати водоемульсійної фарби

Водоемульсійна фарба – лакофарбовий склад, де розчинником є ​​вода. В якості сполучника в ній частіше всього зустрічаються акрил, латекс, силікон та полівінілацетат (ПВА). Це швидковисихаюча економна фарба з гарною криючою здатністю та простотою в експлуатації.

Норми витрати

В середньому, витрати водоемульсійних фарб коливаються в межах 9-11 м²/л на 1 шар. Це вкрай високі показники, якими не можуть похвалитися навіть просунуті масляні склади. Алкідні фарби з 1 літра можуть покрити лише до 6-8 м².

Ці показники застосовуються для готових складів. Додаткового розведення водоемульсійна фарба не потребує.

Фарбування різних поверхонь

Як правило, виробник пише показники витрати водоемульсійної фарби на квадратний метр у технічних характеристиках складу. Він уже заздалегідь прорахував те, як вона поводитиметься на різних поверхнях: бетоні, цеглі, шпалерах тощо.

При правильно проведеній підготовці реальні показники будуть наближені до референсних значень. Якщо ж підготовчі роботи були відсутні або проведені в недостатньому обсязі (без штукатурки, шпаклівки чи ґрунтовки), то й показники витрат будуть помітно більшими. У деяких випадках реальні витрати при фарбуванні можуть перевищувати задану кількість практично вдвічі!

Як проводити розрахунок

Враховуйте основні параметри приміщення: ширину та довжину, висоту стель. Також потрібно знати кількість дверей з підвіконнями та їх сумарну площу. Перед тим, як розрахувати кількість водоемульсійної фарби, потрібно дізнатися площу під фарбування.

Якщо ж не хочеться витрачати на це час, скористайтеся калькулятор витрат фарби у виробника. Щоб отримати результати, потрібно вибрати бажаний продукт, вказати тип поверхні, основні параметри кімнати та кількість вікон з дверима. Через секунду приблизні показники витрат водоемульсійної фарби в два шари з’являться на вашому екрані — остаточні значення залежать ще й від особливостей стіни та проведення ремонту.

Що впливає на витрати

На витрату водоемульсійної фарби впливають 2 фактори: якість підготовки поверхні та інструмент. Враховуйте їх при складанні кошторису, оскільки вони можуть внести істотні корективи в обсяги закупівель.

Витрати фарби на правильно підготовленій поверхні (гладкій, зашпакльованій та прогрунтованій) будуть приблизно такими, якими їх вказав виробник продукту. Проте, якщо поверхня пориста, з мінливим рельєфом та погано прогрунтована, то втрати фарби можуть становити 20-40%. І це потрібно закладати у розрахунки на етапі закупівель.

Також варто враховувати особливості основних інструментів для нанесення фарби: валика, фарбопульта та пензля. Найбільше всього витрат у фарбопульта: в залежності від майстерності спеціаліста та способу нанесення доведеться закладати додатково 15-40%. З пензлем в розрахунках треба додати у 10-15%. Найекономнішим вважається валик: він збільшує витрати приблизно на 7-12%.

Загалом, показник витрат будь-яких вододисперсійних фарб схожий та коливається від 8 до 11 м²/л. Точне значення варто шукати в технічних характеристиках обраного складу розділ «Витрата на 1 шар».

Різні види матеріалу та їх витрати

При виборі фарби потрібно враховувати тип сполучника — саме він впливає на властивості складу. Ступінь блиску, стійкість до стирання залежить від додаткових компонентів, тому потрібно вивчати кожну фарбу за бажаними параметрами окремо.

Емульсія на основі акрилової смоли

Як правило, подібні фарби мають високу стійкість до стирання. Це означає, що їх можна спокійно мити вологою ганчіркою та не боятися про майбутній стан поверхні. Деякі подібні фарби можна використовувати навіть у приміщеннях із постійно підвищеною вологістю.

Наприклад, Kolorit History має високу вологостійкість, що дозволяє фарбувати нею стіни у ванній та на кухні. Також вона витримує щоденне миття з дезінфікуючими засобами. Максимальні витрати на підготовленій поверхні складають 12м2/л.

Емульсія на основі силікону

Силіконові фарби не бояться УФ-променів та створюють паропроникний шар зі сприятливими умовами для утеплювача та стін самої будівлі. При досягненні точки роси волога виходить назовні, а не залишається всередині стіни. А це помітно зменшує шанси конденсування вологи та появи цвілі всередині самої стіни.

Саме тому їх часто використовують для фасадних робіт – вони надають поверхні приємного зовнішнього вигляду та частково захищають приміщення від появи грибків та плісняви. Показники витрат коливаються від 9 до 11 м ²/л.

Емульсії з додаванням силікатів

У складі цих фарб знаходиться так зване рідке скло. Вони відрізняються вкрай високою довговічністю — до 20 років без втрати зовнішнього вигляду. Однак варто враховувати те, що доки ви не позбавитеся силікатного покриття — у вас не вдасться пофарбувати поверхню іншою фарбою.

Також силікатна фарба не зможе коректно лягти на стінку, якщо на ній вже є фарба іншого типу. Вам доведеться знімати покриття, штукатурити стіну, наносити на неї силікатну ґрунтовку і тільки після цього фарбувати.

Силікатні емульсії з цинком чи алюмінієм мають протикорозійні властивості. В якості наповнювача тут може бути крейда, слюда, тальк і т.д.

Частіше всього їх використовують для роботи з мінеральними поверхнями, оштукатуреними, керамічними, кам’яними та цегляними стінами. У цьому випадку вони проникають глибоко в поверхню, що фарбується. Також з їх допомогою виробляють вітражі на склі.

Норми витрати водоемульсійної фарби у разі — 9-11 м²/л. У цьому ключі вона нічим не відрізняється від своїх вододисперсійних «побратимів».

Розчин на основі мінералів

Незвичний склад, де крім звичних розчинників та сполучників присутні різні мінеральні наповнювачі. І саме від їх властивостей і залежать відмінні риси складу.

Kolorit Argentic – вододисперсійна акрилова фарба з додаванням мінеральних наповнювачів. Вона підійде для тих, хто висуває підвищені вимоги до безпеки приміщення. Завдяки особливому складу з наносріблом та особливою системою Argentum Protect ця фарба вбиває до 99% шкідливих мікроорганізмів на фарбуємій поверхні. Витрати цієї фарби – до 10 м²/л.

Приклад розрахунку площі стін кімнати

Щоб дізнатися площу під фарбування доведеться озброїтися листочком та калькулятором. Обчислень буде багато – у голові всі цифри не втримати:

4.Отримайте площу під фарбування — відніміть від загального показника результати розрахунків «порожніх місць».

Як уже говорилося вище, простіше всього використовувати калькулятори витрати від виробника. Більшість виробників лакофарбових сумішей мають цей розділ на своєму сайті.

Достатньо вписати основні параметри кімнати та вибрати продукт: далі спеціальний скрипт сам прорахує площу під фарбування та вкаже скільки літрів фарби потрібно в конкретному випадку. Такий підхід до розрахунків витрат водоемульсійної фарби на м2 виявляється найшвидшим і зручнішим як для фахівців, так і для кінцевих користувачів.

Тарифы на водоснабжение и водоотвод

Тарифы для всех водоканалов, а также для других предприятий, занимающихся водоснабжением и водоотводом, устанавливает Национальная комиссия по регулированию энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ). Отдельно устанавливаются тарифы на водоснабжение, и отдельно — на водоотвод, причем они различны для разных водоканалов. Кроме того, есть две группы тарифов: на собственно централизованное снабжение холодной водой и водоотвод (для жителей частного сектора и коллективных потребителей, которые не являются субъектами хозяйствования в сфере водоснабжения), и на централизованное снабжение холодной водой и водоотвод с использованием внутридомовых систем, для многоэтажных домов (субъектам хозяйствования, являющимся исполнителями этих услуг).

Национальная комиссия по государственному регулированию в сфере энергетики и коммунальных услуг (НКРЭКУ) с 1 июля 2023 изменила цены на услуги по водоснабжению и водоотводу для большинства водоканалов, увеличив их на 20÷30%. Однако, уже 03.07.2023 НКРЭКУ после убедительных просьб ОП и КМУ отменила свое решение и, таким образом, вернула цены на воду к прежним, которые действовали с 01.01.2022.

Тарифы на централизованное водоснабжение и водоотвод (для коллективных потребителей и жителей частного сектора)

ПоставщикТариф
(грн. за 1 м³, с НДС)
водо­снабжениеводо­отводИтого
Винницкая обл.
КП “Винницаобл­водоканал”15,7449,87625,620с 01.01.2022
Волынская обл.
КП “Луцк­водоканал”12,20416,21228,416с 01.01.2022
Днепропетровская обл.
КП “Аульский водовод”13,41612,69626,112с 01.01.2022
КП “Днепро­водоканал”18,15613,20031,356с 01.01.2022
КПП “Гор­водоканал” Каменское13,09210,29623,388с 01.01.2021
по 31.12.2021
КП “Кривбасс­водоканал”15,97215,39631,368с 01.01.2022
КП “Никопольское ПУВКХ”13,86019,76433,624с 01.01.2022
КП “Новомосковск водоканал”21,61223,23244,844с 01.01.2022
КП “Павлоградське ПУВКХ”39,42014,24453,664с 01.01.2022
ПРАТ “Энергоресурсы”27,1563,06030,216с 01.01.2022
ГМП ВКХ “Днепр-Западный Донбасс”36,24036,240с 01.01.2022
Донецкая обл.
КП “Бахмут-Вода”22,72818,63641,364с 01.01.2022
КПП “Краматорский водоканал”19,54813,90833,456с 01.01.2022
КП “Мариупольское ПУВКХ”19,2129,90029,112с 01.01.2022
КП “Славгор­водоканал”20,22025,20045,420с 01.01.2022
Житомирская обл.
КП “Житомир­водоканал”18,26419,27237,536с 01.01.2022
Закарпатская обл.
КП “ПУВКХ Ужгорода”26,52016,34442,864с 01.01.2022
Запорожская обл.
КП “Бердянск­водоканал”30,87626,19657,072с 01.01.2022
КП “Водоканал” Запорожье17,80810,56028,368с 01.01.2022
КП “Обл­водоканал” Запорожская25,04440,51265,556с 01.01.2022
КП “Водоканал” Мелитополь19,40422,53641,940с 01.01.2022
Ивано-Франковская обл.
КП “Ивано-Франковск­водоэкотехпром”12,94815,28828,236с 01.01.2022
Киевская обл.
ООО “Белоцерковвода”15,48021,72037,200с 01.01.2022
КП “Броварытепловодо­энергия”15,40814,85630,264с 01.01.2022
КП “Ирпень­водоканал”12,40819,70432,112с 01.01.2022
ПАТ АК “Киев­водоканал”16,16414,22030,384с 01.01.2022
Кировоградская обл.
ОКПП “Днепр-Кировоград”25,21220,76045,972с 01.01.2022
Луганская обл.
КСП “Лисичанск­водоканал”24,92415,26440,188с 01.01.2022
КП “Северодонецк­водоканал”9,6608,64018,300с 02.04.2020
ООО “Таун сервис”8,9407,58416,524с 01.06.2019
Львовская обл.
КП “Дрогобыч­водоканал”28,62014,73643,356с 01.01.2022
КП “Львов­водоканал”17,2928,59225,884с 01.01.2022
Николаевская обл.
КП “Николаев­водоканал”17,53216,51234,044с 01.01.2022
Одесская обл.
ООО “Инфокс” (“Инфокс­водоканал”)17,91617,24435,160с 01.01.2022
Полтавская обл.
КП “Кременчуг­водоканал”14,30417,49631,800с 01.01.2022
КП “Полтава­водоканал”16,48817,28033,768с 01.01.2022
Ровенская обл.
ПРАО “Ровноазот”4,9204,920с 01.01.2022
ПКП ВКХ “Ровнообл­водоканал”16,68015,91232,592с 01.01.2022
Сумская обл.
КП “Гор­водоканал” Сумы15,98416,66832,652с 01.01.2022
Тернопольская обл.
КП “Тернополь­водоканал”17,58019,11636,696с 01.01.2022
Харьковская обл.
КП “Харьков­водоканал”16,0328,48424,516с 01.01.2022
Херсонская обл.
КП “ПУВКХ Херсона”15,78014,91630,696с 01.01.2022
Хмельницкая обл.
КП “Гортепловод­энергия” (Каменец-Подольский)17,89214,90432,796с 01.01.2022
КП “Хмельницк­водоканал”14,17213,22427,396с 01.01.2022
Черкасская обл.
КП “Умань­водоканал”34,16423,34057,504с 01.01.2022
ПАО “АЗОТ” (Черкассы)5,3525,352с 01.01.2022
КП “Черкассы­водоканал”13,84813,80027,648с 01.01.2022
Черновицкая обл.
КП “Черновцы­водоканал”17,9169,99627,912с 01.01.2022
Черниговская обл.
КП “Чернигов­водоканал”15,56415,34830,912с 01.01.2022
АО “Укрзалізниця”27,72019,15246,872с 01.01.2021
по 31.12.2021
Тарифы на водоснабжение и водоотвод по городам Украины
Тарифы на централизованное водоснабжение и водоотвод