Скільки часу потрібно на підготовку до ЄДІ з англійської

| | 0 Comments| 21:42
Categories:

Англійський до єді з нуля. Як підготуватися до іспиту за півроку

У статті, присвяченій ЄДІ з англійської мови я вже називала час, за який можна комфортно оволодіти англійською на достатньому для здачі іспиту рівні. За оцінками знаючих людей, починати підготовку бажано за два роки. У разі, якщо ви вже володієте непоганий мовною базою на рівні Intermediate, можна вкластися в рік.

Чи є у вас в такому разі шанс здати ЄДІ з англійської, якщо ви з якихось причин почали підготовку всього лише за півроку до іспиту? Особливо якщо врахувати, що роки вивчення англійської мови в школі не завжди дають вміння ним користуватися навіть на самому примітивному рівні?

Однозначну відповідь на це питання дати важко. Ймовірність того, чи вдасться вам підготуватися до англійської ЄДІ за півроку, залежить від декількох факторів.

Від чого залежать ваші шанси на здачу ЄДІ?

Існує декілька умов, від яких залежить, здасте ви ЄДІ з англійської та на який бал. На жаль, не всі з них ви здатні контролювати навіть при всьому бажанні, тому краще заздалегідь об’єктивно оцінити ситуацію і вирішити, потягнете ви настільки інтенсивну підготовку.

Подивіться це відео про підготовку до ЄДІ з англійської за півроку. Людина розповідає про свій реальний досвід:

Поради з підготовки до ЄДІ з англійської за півроку з нуля

Якщо ви тверезо оцінили свої можливості і все-таки вирішили взятися за справу, перед вами лежать шість місяців інтенсивної роботи і занурення в мовне середовище. Ось кілька порад, які можуть вам у цьому допомогти:

І, нарешті, пам’ятайте – навіть настільки інтенсивне вивчення мови не гарантує успішний результат, якщо ви хочете підготуватися до ЄДІ з англійської з нуля за півроку. І професійні викладачі, і учні сходяться на тому, що по-справжньому досягти рівня Upper-Intermediate за 6-8 місяців неможливо. І навіть якщо у вас вийде здати ЗНО на високий бал, то, швидше за все, за рахунок вивчення особливостей іспиту, а не за рахунок віртуозного володіння мовою. Якщо у вас є можливість розпочати підготовку раніше – обов’язково скористайтеся нею.

Підготовка до ЄДІ з англійської мови. Структура приклади завдань

З 2022 року (2020 р. для деяких регіонів) ЄДІ з англійської мови буде введений в число обов’язкових іспитів поряд з іспитами з математики та російської мови. Але і зараз питання підготовки до ЄДІ з англійської мови є актуальним для багатьох учнів. Хороші бали за нього (не нижче четвірки, тобто 59-83 бали) потрібні при вступі у вузи на факультети філологічної спрямованості. Має сенс здавати цей іспит і тим, хто не збирається пов’язувати своє життя з мовою: по-перше, саме у ЄДІ з англійської мови найвищий відсоток успішної здачі (вище 22 балів), а по-друге, англійська напевно знадобиться вам протягом життя, і підготовка до ЄДІ забезпечить вас необхідними знаннями.

Із статті ви дізнаєтесь:

  • Умови здачі ЄДІ з англійської мови
  • Структура ЄДІ з англійської мови
  • Аудіювання (Listening)
  • Читання (Reading)
  • Граматика і лексика (Use of English)
  • Письмо (Writing)
  • Говоріння (Speaking)

На жаль, підготуватися до ЄДІ з англійської не так вже просто. Фахівці радять починати за два роки або за один, якщо на даний момент рівень вашого володіння мовою не нижче Intermediate.

Для впевненої здачі іспиту потрібна англійська Upper-Intermediate рівня, а він не забезпечується шкільною програмою. Умови виконання завдань ЄДІ мають свою специфіку, і якщо ви не потренуєтеся на цих завданнях, які можна знайти на сайті Федерального інституту педагогічних вимірювань, наприклад у вигляді pdf-документа або у Відкритому банку завдань ЄДІ, ви можете виявити, що не в змозі виконати всі вимоги.

Нижче я розповім, як здається ЄДІ з англійської мови, з яких частин і завдань складається, чого можна очікувати на іспиті. Також я дам корисні поради щодо виконання завдань англійської ЄДІ в кожному з його розділів.

Умови здачі ЄДІ з англійської мови

Здати ЄДІ з англійської мови на мінімальний прийнятний бал не так вже й складно: для цього потрібно набрати всього 22 бали. За кожну з частин іспиту, якщо виконати її ідеально, дається по 20 балів. Зовсім погано ви ЄДІ з англійської не здасте: відповіді на деякі із завдань потрібно вибирати з обмеженого числа варіантів, так що за теорією ймовірності деякі правильні відповіді у вас будуть, навіть якщо ви проставите їх навмання.

Слід пам’ятати, що «стоять різні завдання по-різному. Так, за правильне прочитання невеликого тексту вголос ви отримаєте всього лише один бал, а добре написане есе може принести вам 14. З урахуванням цього можна розподіляти свої сили при підготовці; але не слід забувати і про те, що багато з навичок і вмінь, необхідних в одних частинах іспиту, стануть в нагоді і в інших. Так, без знання граматики і без великого лексичного запасу ви навряд чи зможете написати якісне есе або зрозуміти, про що йдеться в діалозі, який ви прослухаєте на аудіюванні.

Іспит складається у два прийоми, причому тільки одна з його частин, письмова, є обов’язковою. На жаль, вона принесе вам лише 80 балів, а ще 20 ви можете отримати за усну, основний етап якої займає всього 15 хвилин. Записавшись на усну частину, ви нічого не втратите, зате отримуєте можливість добрати необхідний бал.

На іспиті вам обов’язково знадобиться документ, що посвідчує особу (паспорт), і чорна ручка. Ручку бажано використовувати яскраво друкарську – капілярну, гелеву або пір’яну. Пов’язано це з тим, що ваші відповіді будуть відскановані та відправлені на машинне розпізнавання. Якщо ви напишете їх кульковою ручкою або іншим кольором, програма може визначити їх неправильно, і ви втратите дорогоцінні бали. Допомогти вам в такому випадку зможе лише апеляція – запит на перевірку результатів іспиту.

Ви не маєте права проносити з собою в аудиторію що-небудь крім зазначених предметів. Під забороною будь-які електронні девайси, зошити, книги, коректори. Якщо вам знадобиться вийти, за вами пройде і хтось з екзаменаторів. Спроби шахрайства будуть суворо каратися: процес складання вами ЄДІ буде перерваний, і рішення про те, чи допустять вас до перездачі, буде приймати спеціальна комісія.

У разі, якщо з поважної причини (у вас повинні бути документальні свідчення, наприклад, довідка з медичного закладу) ви не зможете здати ЄДІ разом з усіма, вам може бути дозволено зробити це пізніше, в резервний період.

Кількість зароблених балів ЄДІОцінка за п’ятибальною системою
0-211, 2 (ЄДІ не зданий)
22-583
59-834
84-1005

Структура ЄДІ з англійської мови

Як вже було сказано, ЄДІ з англійської мови складається з обов’язкової (письмовій) та необов’язкової (усній) частин, які здаються в різні дні. Письмова частина здається в загальній аудиторії і триває 3 години. Для здачі усного вас в порядку випадково складеної черзі запросять в кабінет, де є все необхідне обладнання. Тривалість самого іспиту – всього 15 хвилин.

Письмова частина ЄДІ підрозділяється на чотири секції: аудіювання, читання, граматика й лексика, лист. На кожен з розділів вам виділяється певний час, протягом цього часу ви вільні самі розподіляти, в якому порядку будете виконувати завдання. Почасти це не стосується аудіювання, де виконання завдання багато в чому прив’язане до прослуховування тексту.

Ви можете ознайомитися з таблицею, де коротко викладається, скільки часу вам відведено на кожен з розділів ЄДІ, які завдання вам доведеться виконувати в кожному з них, і скільки ви можете набрати за ці завдання балів. Більш детальну інформацію ви знайдете у відповідних пунктах статті.

Назва розділу ЄДІЧас, що відводиться на розділ (хвилини)З скількох завдань полягає розділНомери входять у розділ завданьЩо представляють собою завданняСкільки балів можна заробити на секції
Аудіювання3031-9№1. Зіставлення 6 висловлювань з 7 твердженнями (одне зайве).

№2. Визначення, помилкові або правдиві висловлювання (загальним числом 7) на тему прослуханого тексту.

№2. Заповнення 6 пропусків у тексті (один із запропонованих варіантів зайвий).

№2. Заповнення 6 пропусків у тексті частинами мови, утвореними від наведених слів.

2 за композицію,

2 за граматику та слововживання)

3 за композицію,

№2. Складання запитань до иллюстрированному оголошення.

№3. Опис одного з трьох зображень одному.

2 за композицію,

2 за правильність мовлення)

2 за композицію,

Аудіювання (Listening)

На аудіюванні вам дадуть прослухати три аудиофрагмента, відповідні трьом завданням цього розділу. Це можуть бути як монологи, так і діалоги на найрізноманітніші теми (в основному, побутові). Під час програвання аудіозапис не зупиняється, але при цьому тексти на кожне завдання звучать по два рази, і між ними зроблені паузи, в які абітурієнти повинні ознайомитися з письмовою частиною завдання і записати свої відповіді.

Варіант вимови, який ви почуєте на аудіюванні, – британський. Це створює додаткові складності при виконанні і без того непростих завдань. У шкільній програмі дуже мало уваги приділяється перегляду відео або прослуховування аудіо англійською мовою, а самі учні, якщо і долучаються до медіа-контенту в оригіналі, зазвичай вибирають більш численні американські фільми і серіали, що недостатньою мірою сприяє нарощуванню банку британських голосів.

Завдання, що входять у розділ «Аудіювання»

Завдання №1. У першому завданні вашій увазі будуть представлені 6 висловлювань, які потрібно буде співвіднести з глузду з 7 твердженнями (одне твердження – зайве). Говорять позначені англійськими літерами від A до F, твердження – пронумеровані. Вам потрібно буде в спеціальній табличці навпроти кожної літери вказати номер відповідного затвердження.

Завдання №2. У другому завданні вам доведеться прослухати невеликий текст (швидше за все – діалог) і ознайомитися з сімома твердженнями, позначеними літерами від A до G. Після цього ви в таблиці поставите під кожною буквою одну з трьох цифр, 1, 2 або 3, де одиниця означає, що твердження правдиве (True), двійка – що воно помилково (False), а трійка – що в тексті прозвучало недостатньо інформації, щоб визначити правдивість або хибність твердження (Not stated).

Завдання №3. Вам включають аудіозапис (наприклад, інтерв’ю), ви уважно її слухаєте, читаєте 7 незавершених тверджень і для кожного з цих тверджень вибрати з трьох варіантів підходить за змістом кінцівку. Номер варіанта ви записуєте в запропоноване поле.

Поради з підготовки і здачі

Читання (Reading)

В цьому розділі ЄДІ вам доведеться довести свою здатність зрозуміти зміст незнайомого тексту. Текстів, з якими вам доведеться мати справу, досить багато, і два з них – відносно довгі (в районі сторінки). На кожне завдання у вас є всього близько 10 хвилин, тому покладатися на словник у вас не вийшло б, навіть якби користування їм було дозволено.

Завдання, що входять у розділ «Читання»

Завдання №1. Вам пропонується прочитати 7 коротких, по 5-7 речень, текстів, зазвичай пов’язаних однією темою чи представляють собою абзаци одного тексту. Ваше завдання – підібрати до кожного з фрагментів тексту один з 8 заголовків, зазначених вище та відображають їхній зміст. Один із заголовків є зайвим.

Завдання №2. У другому завданні ви виявите текст, з якого було видалено 6 фрагментів (зазвичай завершують почате в тексті речення). Вилучені фрагменти, до яких доданий один зайвий, у випадковому порядку наведені нижче, і вам потрібно визначити, який з них куди належить.

Завдання №3. У третьому завданні вам доведеться прочитати досить об’ємний текст. Під ним наведено 7 питань та незавершених тверджень, до кожного з яких є чотири варіанти відповідей. Вам потрібно вибрати з них підходить, спираючись не тільки на подробиці прочитаного, а й на загальне розуміння авторської думки і посилу, вкладений в текст.

Поради з підготовки і здачі

Граматика і лексика (Use of English)

Третій розділ, Use of English, перевіряє ваше знання граматики англійської мови, смислових відтінків і сполучуваності слів, словотворчих засобів. Це одночасно і найпростіший розділ, оскільки вимагає мінімального програми творчих сил, та найскладніший, оскільки для правильного його виконання потрібні точні знання.

Завдання, що входять у розділ «Граматика та лексика»

Завдання №1. У першому завданні вам дається текст (або два коротких), в 7 місцях якого пропущені слова. Потрібні слова вказані праворуч від пропуску, і вам необхідно використовувати їх у правильній граматичній формі. У дієслів це зазвичай означає необхідність поставити їх в правильну часову форму, утворити від них пасивний заставу або причастя, узгодити з підметом. У займенниках може знадобитися змінити кількість або зробити їх притяжательными. Для прикметників зміна зазвичай полягає в утворенні правильних ступенів порівняння, для іменників – множини.

Завдання №2. Друге завдання теж являє собою текст з пропусками (в кількості 6), тільки на цей раз вам доведеться утворювати з наведених слів поруч інші частини мови за допомогою суфіксів і приставок. Вам потрібно буде правильно визначити, яка частина мови потрібно в тексті, і використовувати засоби словотворення, які підходять за змістом.

Завдання №3. Дане завдання – єдине в розділі, де можна робити вибір із запропонованих варіантів (чотирьох), але це не заважає йому бути самим складним. Вам дається текст з 7 пропущеними словами, а нижче ви побачите чотири слова, якими можна заповнити кожен з пропусків. Ці слова підібрані так, щоб бути подібними за змістом (зрозуміло, в їх вживанні є нюанси, на які потрібно спиратися при прийнятті рішення, яку з них використовувати в даному випадку), або за написанням, або за роллю, яку вони зазвичай виконують у тексті. Також у третьому завданні може знадобитися вставити потрібний прийменник або частину фразової дієслова.

Поради з підготовки і здачі

Письмо (Writing)

Розділ «Лист» включає в себе два об’ємних завдання, на які відведено 80 хвилин. Обидва завдання вимагають від претендента написання тексту специфічної спрямованості, яка накладає певні рамки як на форму, так і зміст. Від вас вимагається не тільки знання англійської мови, але й знання характерних особливостей текстів саме такого типу.

Завдання, що входять у розділ «Лист»

Завдання №1. Вашій увазі буде представлено лист від іноземного друга або подруги по листуванню, де з вами поділяться інформацією з їх життя і задасть кілька запитань. Від вас потрібно в формі зустрічного листи, завдовжки 100-140 слів відповісти на ці питання і задати певну кількість своїх на тему, зазначену в завданні. При цьому вкрай важливо правильно оформити лист. Робиться це за наступною схемою:

Приклад листа другові ?

Завдання №2. Друге завдання полягає в написанні есе обсягом 200-250 слів на зазначену тему. Есе повинно мати чітку композицію і включати в себе п’ять абзаців. Перший і останній абзаци – вступ і висновок, у другому абзаці ви вказуєте свою думку з питання і наводите аргументи на його користь, в третьому абзаці – висвітлюєте протилежну точку (або точки) зору, в четвертому – пояснюєте, чому зупинилися на точці зору, яку захищаєте.

Поради з підготовки і здачі письмовій частині ЕГЕЙСЬКОГО з англійської

Говоріння (Speaking)

Усна частина ЄДІ з англійської добровільною і здається окремо від письмовій – в інший день і зазвичай в іншому місці. На відміну від письмового іспиту, здавати говоріння ви будете по одному або кілька осіб в спеціально обладнаному для цього приміщенні. Вам виділять гарнітуру (навушники + мікрофон) для запису та прослуховування ваших відповідей, і під наглядом екзаменатора ви почнете виконання демонструються на екрані завдань, спираючись на інструкції програми.

На відміну від письмової частини іспиту, ви не можете вільно розпоряджатися відведених на цей розділ іспиту часом. Виконувати завдання ви будете в тому порядку, в якому вони з’являються на екрані, і часові рамки, в які ви можете зробити запис своєї відповіді, вкрай суворі. Всього усна частина іспиту триває 15 хвилин, і в кінці її у вас буде можливість послухати, наскільки якісними вийшли аудіозаписи. На жаль, обдурити систему і виправити запізніло помічену помилку у вас не вийде: перезапис можлива тільки після звернення до екзаменатора, який повинен упевнитися, що справа саме в її якості.

Нижче ви можете подивитися відео, докладно роз’яснює хід іспиту.

Завдання, що входять у розділ «Говоріння»

Завдання №1. На це завдання вам дається всього 3 хвилини. Півтори з них відводиться на те, щоб ви ознайомилися з невеликим (10-15 речень) текстом, який вам потім доведеться прочитати вголос. Важливо не тільки правильно вимовляти слова, але і дотримуватися пауз, що задаються пунктуацією, а також стежити за інтонацією. За прочитання тексту вам дадуть 1 бал.

Завдання №2. У другому завданні вам покажуть проілюстрований рекламне оголошення. Згідно з умовами завдання, що вас цікавить товар і/або послуга, про яких йдеться в оголошенні (це може бути абонемент у басейн або спортзал, екскурсія, ночівля в готелі тощо), і вам потрібно з’ясувати про це деякі подробиці. Інформація, яку вам потрібно отримати, записана в п’ять пунктів під оголошенням. Вам дається півтори хвилини на те, щоб зорієнтуватися, а потім ви повинні будете задати питання на кожен з пунктів. На запис одного питання вам відведено рівно 20 секунд.

Завдання №3. У третьому завданні вам покажуть три фотографії, з яких потрібно вибрати одну і, через півтори хвилини, стисло описати її. Важливо не забувати дотримуватися легендою в умовах завдання. Від року до року вона може змінюватися; в останньому ЄДІ вона полягала в тому, що всі фотографії були взяті з вашого особистого фотоальбому, і вам потрібно описати одну з них одного.

При описі важливо дотримуватися форми відповіді. Почніть з “i’ve chosen photo number…”, щоб вказати, яке саме фото описуєте, після чого розкажіть про нього, спираючись на наданий вам в завданні план. Важливо від нього не відхилятися і відповідати максимально стисло, оскільки на відповідь вам дається всього дві хвилини, і якщо не прозвучить вся інформація, про яку просять, це буде коштувати вам балів. Всього за це завдання можна отримати 7 балів.

Завдання №4. Четверте завдання усної частини іспиту схоже на попереднє, тільки в ньому вам покажуть дві картинки, і говорити вам доведеться обох з них. Вам дадуть півтори хвилини на підготовку, а потім за 2 хвилини вам потрібно буде порівняти їх, дотримуючись наведеного в завданні плану. Описати, що відбувається на кожній із них, буде недостатньо; ви повинні знайти їх подібності і відмінності (або, швидше, схожості або відмінності того, що зображено на них), а також поговорити про своє ставлення до них. За це завдання ви теж можете отримати 7 балів.

Поради з підготовки і здачі усної частини ЕГЕ з англійської