Що впливає на FPS

| | 0 Comments| 18:09
Categories:

Як підвищити ФПС (FPS). 4 кейси +1

Ми продовжуємо геймерську тему, підняту в статті про зниження пінгу. Цього разу торкнемося іншого показника, який створює проблеми багатьом любителям ігор. Поговоримо про низький FPS.

Що таке FPS

ФПС (FPS, Frames per Second) — частота, яка відображає, скільки кадрів змінюється на Вашому екрані за 1 секунду.

Залежно від індивідуальних особливостей зору, людське око здатне вловлювати до 120 FPS. Подальше підвищення цього параметра буде вже не помітне.

При зниженні ФПС нижче 60 кадрів за секунду, людина починає помічати незначні завмирання зображення. Відео починає «смикатися», а якщо ФПС просідає сильніше — картинка чітко завмирає.

Комфортний показник для гри — 40-60.
На рівні 20 починаються сильні «лаги». Вам складно реагувати на події.
На рівні 10 Ви згадаєте, що таке слайдшоу. Нормальної партії з таким показником можна не чекати.

Що впливає на ФПС

Якщо пінг, більшою мірою, визначався інтернет-з’єднанням і можливістю комп’ютера відправляти і приймати інформацію з сервера, то FPS пов’язаний із завантаженістю системи та її ресурсами.

Дуже важлива відеокарта. Бажана наявність дискретного чіпа, створеного як раз для ігор, роботи з графікою та обчислень. Тоді як інтегровані чіпи, призначені для виведення зображення і декодування (перегляду) відео, можуть потягнути лише не дуже вимогливі ігри.

Інший значущий фактор — завантаженість системи процесами. Коли Ваш комп’ютер виконує безліч непотрібних дій, ресурси, які можна використовувати для гри, значно зменшуються.

На ігровий процес також впливає наявність оперативної пам’яті і місця на диску, а ще, звичайно, віруси.

Що робити, щоб підвищити ФПС

Найбільш дієвий і очевидний спосіб збільшити FPS в іграх — це покупка нової відеокарти. Але ми ж не шукаємо легких шляхів? Давайте подумаємо, як досягти мети без фінансових витрат.

Майте на увазі: ФПС зворотно пов’язаний з якістю зображення. Підвищуючи один параметр, ми жертвуємо іншим.
До речі, якщо досягнете числа більше, ніж 80, зросте навантаження на очі.

Також варто звернути увагу на розгортку монітору — частоту, з якою він здатен оновлювати зображення. Показник вимірюється в герцах, що по суті і є кадрами в секунду. Більшість сучасних моніторів мають розгортку 60 або 75 Hz. Тож гнатися за FPS більше, ніж може показати монітор, немає сенсу.

У більшості ігор або софту, що йде в комплекті з драйвером відеокарти (наприклад, Geforce Experience або Amd Adrenalin), можна включити так званий FPS Lock або вертикальну синхронізацію, яка обмежує кількість кадр/с, що відмальовує відеокарта.

Якщо у Вас, наприклад, монітор 60 Hz, є сенс включити обмеження 60 кадр/с. Це суттєво зменшить навантаження на систему в цілому, завдяки чому вдасться зробити картинку більш плавною та запобігти можливому перегріву відеокарти.

Проводимо діагностику

Для початку рекомендуємо перевірити завантаженість компонентів системи. В останніх версіях софту виробників відеокарт (AMD Adrenalin і GeForce Experience) є вбудована панель моніторингу.

Якщо перевантажена відеокарта, будемо оновлювати драйвери і змінювати налаштування. Якщо процесор — оптимізувати роботу системи, чистити від всього непотрібного.

Налаштування і драйвери для відеокарти

Незалежно від того, яка відеокарта встановлена на Вашому комп’ютері — IntelHD, NVIDIA або AMD — порядок такий: спочатку драйвери, потім налаштування. Щоб перевірити актуальність драйверів, можете відкрити Диспетчер завдань і переглянути все вручну або скористатися сторонніми програмами.

Повертаючись до ФПС, перший крок — оновити всі неактуальні драйвери.

Далі можна приступати до налаштувань. Потрібно знайти Панель управління відеокартою. Нас цікавить інтегрований чіп, якщо їх два, або дискретний, якщо відеокарта одна.

Налаштування будуть схожими для різних моделей відеокарт:

  • Power / Живлення — «Максимальна продуктивність»;
  • Згладжування (будь-яке) — вимкнути;
  • Потрійна буферизація — вимкнути;
  • Деталізація — мінімум;
  • Потокова оптимізація — вимкнути;
  • Фільтрація (їх багато) — вимкнути;
  • Вертикальна синхронізація — вимкнути;
  • Кількість заздалегідь підготовлених кадрів — 1.

Після того, як налаштування виставлені, потрібно перевірити результат. Якщо картинка стала занадто погана, потрібно відрегулювати параметри.

Важливо досягти співвідношення, коли ФПС підвищився, але Вам не гидко дивитися в монітор:)

Завжди можна відновити вихідні налаштування.

Примітка «про всяк випадок». Переконайтеся, що під час запуску гри комп’ютер перемикається на інтегровану відеокарту, а не продовжує працювати на дискретній.

Запускаючи ігри, заходьте в налаштування графіки і посуньте повзунки в бік продуктивності. Зверніть увагу на пункт «Роздільна здатність екрану». Якщо є можливість вибрати пропорційну, але трохи меншу, спробуйте і перевірте результат.

Зазвичай низький ФПС викликаний ефектами, тінями, водою та іншими деталями. Саме їхню якість в іграх прибирайте в першу чергу.

ДОДАТКОВІ НАЛАШТУВАННЯ ВІДЕО
Загальна якість тінейДуже низька
Деталізація моделей і текстурНизька
Деталізація ефектівНизька
Деталізація шейдерівНизька
Багатоядерна обробкаВкл.
Режим згладжування множинною вибіркоюНі
Режим фільтрації текстурБілінійна
Згладжування за допомогою FXAAВимк.
Вертикальна синхронізаціяВимк.
Розмиття рухуВимк.

Параметри системи

Під час гри зверніть увагу на запущені процеси. Непотрібні завершіть примусово.

У «Властивостях» «Мого комп’ютера» перейдіть у вкладку «Додатково» і знайдіть параметри швидкодії. Поставте галочку навпроти пункту «Забезпечити найкращу швидкодію».

Також перегляньте, які програми знаходяться в «Автозавантаженні».

Досить радикальний, але цілком робочий інструмент — просто перевстановити Windows. «Свіжа» система менш завантажена непотрібними процесами. Якщо давно збиралися зробити це — саме час. До речі, ми можемо допомогти.

Якщо Ви граєте на ноутбуці, проконтролюйте, що в «Плані електроживлення» вибраний режим «Висока продуктивність» під час гри.

Чистимо від всього

Ми вже неодноразово писали про важливість підтримання корпусу в чистоті та його якісне охолодження. Перегрів елементів системи знижує швидкість їх роботи, показники падають.

Мало почистити корпус від пилу, обов’язково варто звільнити пам’ять від темпових / шкідливих / непотрібних файлів, що накопичилися.

Також спробуйте дефрагментацію диска С. Для цього зайдіть у його властивості і у вкладці «Сервіс» виберіть «Виконати дефрагментацію».

Спеціальний софт

Існує безліч спеціальних програм, щоб підвищити ФПС. Ми не будемо їх рекомендувати, так як не змогли переконатися в їхній дієвості. Деякі ще більше навантажують систему, інші — виключно джерела реклами, а треті — взагалі замасковані віруси.

Насправді існують ефективні інструменти для розгону чіпів, однак їх не рекомендується використовувати без досконалого знання особливостей конкретної моделі. Чіп можна просто занапастити за пару застосувань програми.

Що в підсумку?

Всі перераховані вище дії слід виконувати акуратно. Щоб досягти гарного результату і ефективно задіювати ресурси комп’ютера, мм рекомендуємо довірити роботи комп’ютерному спеціалісту. Наші співробітники швидко почистять комп’ютер, перевстановлять операційну систему, встановлять актуальні драйвери, проконтролюють температуру і завантаження компонентів.

На виході — низький пінг і високий ФПС.

Не вірите? Замовте зворотний дзвінок і переконайтеся!

5 навичок професійних геймерів, які впливають на FPS (2023)

Цей пост про відмінності між професійними геймерами та геймерами. Професійні геймери виділяються п’ятьма навичками. Щоб досягти вершини, вам потрібно буде освоїти їх усі. Які принципові відмінності між випадковим та професійним геймером?

На відміну від звичайних геймерів, професійні геймери повинні використовувати всі свої навички та почуття для прийняття рішень, які впливають на них самих та на їхню команду. Завдяки унікальним конкурентним ігровим ситуаціям, професійні гравці розвивають та навчають додаткових почуттів, які рідко використовуються у казуальних іграх.

Цього разу ми не говоримо про найважливішу механіку, як у дописі:

Механіка FPS – це міцний фундамент вашого успіху. Але ви можете досягти вершини, лише якщо ви тренуєте наступні навички (або почуття) і постійно їх вдосконалюєте.

Примітка: Ця стаття написана англійською мовою. Переклади іншими мовами можуть не забезпечувати такої ж мовної якості. Просимо вибачення за граматичні та семантичні помилки.

1. Терміни відродження, зцілення або боротьби

Професійні геймери знають, коли наносити удар або захищатися. Вони можуть визначати свої дії за шкалою гри, що зазвичай на частку секунди швидше, ніж ті, хто не є професіоналами в грі. Якщо ваш товариш по команді впав на коліна, у вас є три варіанти: втекти, боротися або оживити.

Видатні гравці можуть оцінити, наскільки ризикованим є пожвавлення. Якщо товариша по команді вибивають, тоді Pro Gamer відчуває, чи є можливість для пожвавлення, чи потрібно боротися першим. Багато факторів впливають на це інтуїтивне почуття.

  • Де зона? Чи можна взагалі відродити партнера по команді?
  • Чи був інший гравець раніше нокаутованим і тому виходив швидше?
  • Наскільки близькі суперники? Діапазон гранат?
  • Ви віддаєте перевагу спочатку вилікувати себе, а потім свого товариша по команді чи навпаки?

Можливо, їм також доведеться вжити заходів (димові шашки), щоб зробити можливим пожвавлення. Вони відразу розуміють, чи не розумніше спочатку усунути загрозу. Якщо вони першими піклуються про ворога, то вони завжди одночасно стежать за показником життя членів команди. Випадкові геймери швидко втрачають огляд у такій вогненній ситуації.

2. Почуття для лінії зору (LoS)

Про геймери розуміють, скільки часу комусь знадобиться, щоб дістатися до них, виходячи з того, що перед ними, і чи спробують вони обійти перешкоду. Професійні гравці можуть відчути, звідки приходять вороги, перш ніж це станеться, тоді як інші можуть побачити небезпеку занадто пізно. Там, де випадкові геймери бачать відкрите поле, гравець -професіонал знає зі своєї карти, що скрізь є пасма, падіння та невеликі перешкоди (паркани, уламки, стіни тощо), які забезпечують ідеальне прикриття. Прості геймери не очікують, що хтось прокладе шлях від корки до корки у відкритому полі. Професійний геймер точно знає, де знаходяться вороги, і як рухатися, щоб бути мінімально помітним, перш ніж навіть перетнути відкрите поле.

3. Передбачення руху ворога

Професійні гравці знають, що суперники іноді змінюють напрямок руху, коли не можуть знайти маршрут, що обходить перешкоду, або якщо вони відчувають на вас певний тиск. Професіонал зрозуміє, куди може піти ворог, і що вони можуть зробити, щоб дати відсіч.

Це поєднання того, що бачить професіонал, наприклад, суперник, що біжить ліворуч, і того, що диктує ігрова ситуація. У грі Battle Royale рух зони є фактором, який впливає на бігові шляхи суперника.

У стрільці на кшталт CS:GO або Valorant, час ходу або час до вибуху бомби або спайку вирішує, в якому кадрі суперник ще може рухатися. Звичайно, це стає довільно складним, коли декілька опонентів становлять загрозу.

4. Агресивні рішення під тиском

Професійні геймери можуть приймати швидкі рішення, коли на них нападає кілька ворогів або коли ситуація швидко змінюється. Люди тренують процеси, щоб мати можливість викликати їх в екстремальних ситуаціях, як рефлекс, не замислюючись.

Професійні геймери x разів тренували майже кожну ігрову ситуацію. І навіть якщо конкретної ігрової ситуації ніколи не було, гравець створив відповідний план у своїй голові за мілісекунди і діяв відповідно. У межах можливих параметрів гри завжди існує концепція, що робить процес мислення набагато ефективнішим.

Це суттєва відмінність між випадковими та професійними геймерами.

Незважаючи на те, що звичайний геймер думає про це, намагається включити всі фактори до плану, професіонал вже грає. Професійні геймери використовують свою перевагу у прийнятті рішень і подальшому точному виконанні, щоб робити агресивні ходи, які застають суперників зненацька. Це може бути справа кількох сотень мілісекунд на найвищому рівні кіберспорту, які визначають, чи агресивне рішення заставить суперника зненацька.

5. Спокій через навчання та досвід

Професійні геймери добре розуміють механіку гри, яка дає їм знати, скільки часу знадобиться, щоб перезарядити пістолет, скільки куль у них залишилося, чи загинуть вони, якщо обійдуть перешкоду чи ні тощо. Часто ви бачите виділити на Youtube відео улюбленої гри, де показані так звані ходи IQ. Значна частина цього можлива лише завдяки великій підготовці та досвіду.

Професійні гравці завжди потрапляють у найекстремальніші ситуації під час навчання, щоб бути готовими до всього під час змагальних ігор. Тренування стресових ситуацій позитивно впливає на пульс середньострокової перспективи і тим самим приносить значний спокій.

У звичайних геймерів пульс збільшується в екстремальних ситуаціях. В результаті відчуття стресу негативно впливає на раціональне мислення. Приймаються помилкові та поспішні рішення, або вони виконуються неточно.

Оцінити ці якості в різних іграх непросто, оскільки вони розвиваються по -різному, вимагаючи різних навичок. Наприклад, щось таке базове, як атака на гравця, буде відрізнятися від гри до іншої через те, як гра налаштована. Йдеться не тільки про вибір гравцем зброї або про те, як швидко він може натиснути на кнопку, а й про те, що відбувається після того, як вони напали на когось.

Процес починається набагато раніше для професійного гравця.

Спочатку бачать суперника. Потім оцінюється вся ситуація. Як одягнений противник, наскільки він озброєний і в якому обладунку він одягнений? Супротивник один, чи це команда? Чи всі разом, чи хтось із боків?

Після того, як це буде з’ясовано, тоді противник націлюється. Чи спущений курок? Професійний геймер завжди враховує поточний стан гри, приймаючи рішення? Бувають ситуації, коли є сенс переслідувати суперника або почекати, поки він втягнеться в черговий бій.

У потрібний момент вогонь відкривають. Тепер це питання. Агресивно кидатися, а краще чекати і битися на відстані? Що зараз робить суперник? Професійні геймери мають гостре відчуття, де опоненти можуть опинитися через певний час. У них у голові завжди є уявна карта, так би мовити, де розташовані товариші по команді та суперники.

Раптом ситуація змінюється, і професійний геймер стає на захист. Кілька опонентів атакують його позицію. Прості геймери тепер нервували і робили помилки. Професійний геймер завжди відчуває лінію зору (LoS), тобто те, чи може його бачити суперник на даний момент чи ні.

Володіючи необхідним зібранням та знаючи, де можуть з’явитися супротивники, він може стежити за усіма відповідними кутами і ховатися якомога краще. Маючи цю інформацію, він може вчасно кинути комунальні послуги, такі як гранати, у потрібному напрямку або змінити положення.

Чесна порада: у вас є навички, але ваша миша не підтримує ідеальне прицілювання? Ніколи більше не боріться з хватом миші. Masakari і більшість професіоналів покладаються на Logitech G Pro X Superlight. Переконайтеся самі с цей чесний огляд написано Masakari or ознайомтеся з технічними деталями на Amazon прямо зараз. Ігрова миша, яка вам підходить, має суттєве значення!

Як і в класичному спорті, деякі гравці мають унікальний генетичний талант, а інші можуть досягти певного рівня за допомогою великої підготовки. Тим не менш, інші ніколи не зможуть засвоїти вищезгадані навички. Ви зможете передбачити рух суперників, якщо у вас є хист до ігор FPS. Або коли ви потрапляєте в екстремальні ігрові ситуації (наприклад, підказки) і розумієте, що ви спокійно приймаєте бійки.

Що потрібно, щоб стати професіоналом? Це багато факторів, які сприяють успіху професіонала. У дописі ми згадували деякі аспекти:

Будь -який з них можна вважати найважливішим, але додамо ще три:

1. Професіоналізм у геймплеї

Завдяки професійній підготовці та самовідданості гравці можуть навчитися контролювати свої емоції та приймати швидкі рішення під тиском. Готовність вчитися у інших також надзвичайно важлива. У деталях завжди є хтось кращий за тебе.

2. Дисципліна для навчання та тривалого успіху

Як і будь-який вид спорту або спортивна діяльність, існує певна кількість самодисципліни, необхідної для того, щоб стати професійним гравцем. Починаючи як амбіційний професіонал, потрібно враховувати багато факторів.

Однією з основних причин, чому людина вирішує стати професіоналом, є те, що вона захоплена грати у відеоігри.

Якщо вас цікавить, скільки часу знадобиться, щоб досягти професійного рівня в кіберспорті, ми надсилаємо вас сюди на пост:

Ми показали вам п’ять найважливіших навичок ігор FPS, якими ви повинні оволодіти, щоб перетворитися з випадкового геймера на професіонала. Залежно від гри, може бути ще одна або дві навички, які роблять різницю між середнім гравцем та професіоналом.

Подорож до кіберспорту непроста, але ніхто не сказав, що це так, правда?

З правильним ставленням, великою кількістю тренувань та сумкою інших факторів, про які ми розповімо вам в інших публікаціях, ви можете піти цим шляхом. Час грає для вас, тому що пейзаж кіберспорту постійно зростає.

Якщо у вас є запитання щодо допису чи взагалі про ігри, напишіть нам: [email protected].