Що таке напрацювання м год

| | 0 Comments| 01:02
Categories:

Поки в 26 школах. В Україні розпочинають впровадження проєкту з розвитку м’яких навичок у школярів

Міністерство освіти і науки України затвердило наказ про впровадження системи розвитку м’яких навичок в 26 школах країни протягом п’яти років.

Документом прийнята програма експерименту, спрогнозовані його результати, а також способи підтримки пілотних шкіл, повідомила прес-служба МОН.

«М’які навички” є широким поняттям, яке передбачає вміння розв’язувати складні завдання, креативно і критично мислити, комунікувати і співпрацювати. Ми прагнемо, щоб такі навички пов’язували усі навчальні предмети, які нині викладаються в українських школах”, – розповіла очільниця відомства Ганна Новосад.

Згідно із задумом авторів програми, вона підвищить успішність учнів, знизить рівень булінгу, поліпшить атмосферу в шкільних класах і ставлення до вчителів і навчання.

Навчальні програми з урахуванням системи розвитку м’яких навичок, соціально-емоційного та етичного навчання наразі вже розроблені для початкової та середньої школи.

В майбутньому автори проєкту EdCamp і Університет Еморі (США), який консультував фахівців, мають намір відкрити вільний доступ до всіх методичних матеріалів, підготувати програми для старшої школи, вишів і батьків, які хочуть використовувати ці методики в домашньому навчанні.

Програма експерименту доступна за посиланням, а список шкіл-учасниць пілотного проєкту тут.

М’які навички – це вміння людини, що не належать до професійних та вузькопрофільних. До них, наприклад, можна віднести: вміння організовувати роботу в команді, комунікабельність, тайм-менеджмент, креативність, управління емоціями, ефективне планування тощо.

Що таке напрацювання м год

ВІДМІНОКОДНИНАМНОЖИНА
Називнийнапрацюваннянапрацювання
Родовийнапрацюваннянапрацювань
Давальнийнапрацюваннюнапрацюванням
Знахіднийнапрацюваннянапрацювання
Оруднийнапрацюваннямнапрацюваннями
Місцевийна/у напрацюванніна/у напрацюваннях
Кличнийнапрацюваннянапрацювання

СЛОВНИК.ua містить тлумачний словник української мови – понад 130 000 тлумачень із СУМ* та понад 21 000 тлумачень, доданих командою та користувачами СЛОВНИК.ua. Словоформи (орфографічний словник української мови) для більше ніж 260 000 слів. Сервіс звертання містить понад 2600 імен та по батькові. Сервіс транслітерації містить офіційну “паспортну” (КМУ 2010) транслітерацію онлайн. СЛОВНИК.ua містить Помічника, який допоможе вам уникнути суржику та підкаже правильне слово. База “антисуржика” містить понад 700 слів та виразів. Також на нашому сайті розміщено зручний новий правопис Української мови 2019 онлайн з пошуком. А ще у нас є сервіс “Наголоси”, що розставляє наголоси в українських текстах.

* СУМ – Словник української мови в 11 томах. Дозвіл на використання люб’язно надано Інститутом Мовознавства ім. О.О.Потебні.