Що таке міміка та жести

| | 0 Comments| 18:50
Categories:

Зміст:

Мова рухів тіла: діагностика станів і намірів людей по позі і жестах

Щоб зрозуміти людину і об’єктивно оцінити істинність його слів, правильно інтерпретувати наміри, варто звертати пильну увагу на жести і міміку. Ми часто втрачаємо цей момент. А даремно. Те, що люди говорять, як правило, піддається жорсткій цензурі свідомості. Тому словам не завжди варто вірити. А ось жести і міміка — це прояви справжніх емоцій і почуттів. Контролювати їх досить складно. Щоб пригнічувати несвідомі імпульси, які «прориваються» у жестах і міміці, потрібно мати неймовірне самовладання. Для більшості людей це нехарактерно, тому тіло швидко нас видає.

У кожного, напевно, бували ситуації, коли партнер по спілкуванню і слова говорить правильні, і веде себе доброзичливо, але при цьому виникає відчуття, що щось не так. Що він бреше, лицемірить, недоговорює. Це підказки нашої інтуїції, до яких варто прислухатися. Ми несвідомо зчитуємо сигнали, які подає партнер по спілкуванню, тільки зрозуміти їх часто не можемо. Щоб виправити цю ситуацію, варто вивчити мову тіла. Це надасть колосальну допомогу в побудові ефективного спілкування.

Що ж таке невербальне спілкування?

Мова тіла, в порівнянні з іншими мовними засобами спілкування, є унікальним способом передачі інформації. Саме невербальні засоби спілкування (НЕ мовні) несуть в собі від 60 до 80% прихованої інформації. Щоб бути впевненим у тому, що ви правильно зрозуміли людини, необхідно «поєднати» вербальні та невербальні засоби спілкування. Якщо слова йдуть в розріз з мовою його жестів, є сенс насторожитися і знову перевірити інформацію.

На жаль, майже у кожного була ситуація, в якій співрозмовник твердо стверджував одне, але підсвідомість ваше відчувало фальш. Хтось називає це «інтуїцією», але насправді ваш мозок міг зреагувати на знаки співрозмовника. Щоб розвинути цю здатність потрібно знати деяке значення міміки і жестів. З цими знаннями ви зможете робити правильні висновки про будь-яку людину, розмові і ситуації.

Комунікаційні зв’язку без слів

Під невербальних засобом спілкування прийнято приймати комунікаційне взаємодія без використання слів, передачу інформації, а також вплив один на одного. Як невербальних засобів спілкування можуть виступати жести, міміка, пантоміма, тобто всі форми спілкування без мовних засобів. Як інструмент спілкування виступає людське тіло, яке володіє різними формами самовираження.

Психологами була розроблена класифікація невербальних засобів спілкування. До першої групи належать експресивно-виразні рухи: міміка, жести, хода, поза тіла. Друга група — це різні тактильні руху: рукостискання, дотик, поплескування по плечу, обійми, поцілунки. Третя група — візуально-контактний погляд: частота контакту, тривалість і напрямок погляду. До четвертої групи належать всі просторові руху: дистанція, орієнтація, розміщення за столом і т.д.

Найчастіше людини «читають» саме по перших двох групах. Але для розуміння повної картини того, що відбувається не можна інтерпретувати окремо взятий жест, так як це може призвести до омани. Перш ніж робити конкретні висновки, необхідно врахувати фізичне, психологічне стан людини, а також всі інші нюанси поведінки людини. Розглянемо основні жести людини, які виражають його настрій і ставлення до чого-небудь.

Як розпізнати найпростіші жести?

Визначальними показниками у вивченні мови тіла вважаються руки і їх руху, положення тіла або поза, а також міміка обличчя. Доведено, що під впливом певних почуттів і емоцій відбувається розслаблення різних лицьових структур і їх скоординовані скорочення. Також багато що можна прочитати по погляду і очам, залишилося тільки розібратися в найпростіших і неприкритих проявах емоцій і почуттів.

пози

Положення тіла — це явний показник того, що людина може приховувати від опонента або недоговорювати. наприклад:

  • агресія — стоячи або сидячи, взявшись у боки або корпусом вперед, сховавши великі пальці рук в кишені або за пояс;
  • впевненість в собі і своїй правоті — високо піднята голова, виставлений вперед підборіддя, сидячи за столом, пальці рук з’єднані тільки в кінчиках, але розведені в долонях;
  • бажання змінити тему і негативне ставлення — стоячи з опорою на будь-який предмет;
  • страх і занепокоєння — ерзанье на стільці, часта зміна положення тіла.

Решта жести положення тіла були описані раніше в класифікації за настроєм людини. Психологи відзначають, що часто повторювана поза свідчить про те, що людина володіє стійкими особливостями особистості.

міміка

Відомі психологи випускають регулярно книги, в яких розглядають останні спостереження вчених з приводу невербальних жестів людини

Особлива увага приділяється міміці, по якій можна розпізнати всі існуючі емоції і почуття, незважаючи на контекст розмови, наприклад:

  • інтерес — повіки розширені або вузькі, а брови підняті або опущені вниз;
  • радість — викривлення губ, відтягування їх куточків назад;
  • щастя — спокійні очі, відведені назад і підняті куточки губ;
  • відраза — зморшкуватість носа, опущення брів, випинання нижньої губи, косі очі;
  • страх — зсунуті підняті брови прямої форми, розширені очі, відкритий рот з натягнутими куточками і прямими губами над зубами;
  • презирство — підняті брови і витягнута форма обличчя, погляд зверху вниз;
  • сором — опущена голова, відвернути особа, відведення погляду, прикриті повіки і бігає погляд, прискорене дихання;
  • гнів — похмурість особи, розширення ніздрів, стислі або відтягнуті губи, почервоніння обличчя;
  • скорбота — тьмяні очі і зведені брови, опущені куточки губ.

Міміка є явним показником емоцій людини, якщо той не навчився майстерності контролю над особою. У сучасному суспільстві навіть проводяться тренінги і курси, як управляти своєю мімікою, щоб не розкривати всі карти в важливих бесідах і контактах з людьми.

рухи

Рухи — це жести, які є наслідком переживань і душевних тривог. За ним можна прочитати те, що людина відчуває в собі в даний момент часу або характерних йому чорт. Найтиповіші моделі поведінки людей в плані жестикуляції наступні:

  • активна жестикуляція — це показник позитивного настрою, зацікавленість і дружелюбності людини;
  • надлишкова жестикуляція — показник невпевненості в собі, нервозності і занепокоєння.

Більш докладні жести і їх позначення були описані раніше, наприклад, дотики до волосся під час флірту, стиснення куркулів на тлі злості, прикривання рота рукою під час недовіри або брехні, демонстрація відкритих долонь при відкритому відношенні до опонента, покусування нігтів через занепокоєння, збір ворсинок і пилу на одязі, як знак несхвалення, нахил голови набік на тлі зацікавленості і багато іншого.

Як навчитися розуміти мову жестів?

Жести симпатії і відкритості

Коли людина відкрита для спілкування у нього природне вираз обличчя, немає напруги, скутості. Погляд прямий, плечі розправлені. Також про відкритість говорить потиск руки з обхватом руки співрозмовника двома своїми. Чоловіки при розмові можуть розстебнути піджак або верхній гудзик сорочка, послабити краватку.

При невербальному спілкуванні нерідко спостерігається мимовільне копіювання жестів один одного. Мозок читають інформацію: «я тебе розумію», і тіло починає копіювати поведінку співрозмовника. Проведіть для себе невеличкий експеримент: поспостерігайте за парами, мирно розмовляють за столиками, і ви переконаєтеся, що відсоток «дзеркальних» пар досить великий. Про симпатії, відкритості та душевної гармонії говорять схожі пози, положення рук, ніг і т.д.

Якщо ви хочете переконати в чомусь співрозмовника — скопіюйте положення його тіла. Але цей жест можна робити відкрито, тому що людина може помітити різку зміну пози. Робіть це поступово, підлаштовуючись під нього.

Велике значення в мові жестів віддається ході. У закоханого і щасливої ​​людини відзначається летить хода, яка відразу привертає погляд. Дуже часто вона характерна для енергійних і упевнених в собі людей.

Ознаки скритності і підозрілості

Чи траплялося вам бачити, як співрозмовник ховає руки під час розмови? Цілком можливо, що він в той момент говорив неправду. Коли людина бреше, перше, що він хоче зробити — це прибрати руки. Тому людина намагається засунути руки в кишені, прибрати їх під стіл або ж потерти очі, почухати ніс. Все це типові ознаки обману, але не слід сприймати їх дуже серйозно, адже як уже говорилося, потрібно судити лише сукупність жестів. Погодьтеся, що людина може заховати руки в кишеню піджака або куртки тільки лише тому, що вони замерзли, а ніс може почухати людина, у якого алергія або нежить, так що не поспішайте на співрозмовника ставити клеймо брехуна.

Основний жест недоступності і закритості — це перехрещені ноги і руки, схрещені на грудях. Часте моргання — ознака розгубленості і захисту. Якщо ви бачите, що людина не розташований до спілкування, поводиться занадто скуто, то вам буде дуже складно про щось домовитися. Цілком ймовірно, що будь-яке прохання отримає відмову. Як привернути до себе людину? Відкрийтеся для нього самі. Покладіть руки на стіл, прийміть відкриту позу і продовжуйте розмову. Якщо це допомогло, співрозмовник трохи розслабився і зменшив позицію «оборони» — час приймати його позу: положення рук, ніг, голови і т.д.

Жести міркування й оцінки

Зосереджений людина може закрити очі, потираючи при цьому перенісся, потирати лоб або підборіддя. Ці жести говорять про те, що людина думає над вирішенням певного питання.

Якщо співрозмовник негативно оцінює ситуацію, то він може тримати руку у підборіддя, витягнувши уздовж щоки вказівний палець, при цьому підтримуючи лікоть іншою рукою. Ліва брова зазвичай трохи опущена вниз. При позитивному рішенні корпус тіла трохи нахилений вперед, голова при цьому теж нахилена, а рука стосується щоки.

Мовчазна вираз сумніви і невпевненості

Ви помічали, як деякі студенти слухають лектора, закривши долонею рот? Таку ж картину можна побачити на нарадах. Це жест незгоди з думкою мовця. Людини слухають, але при цьому стримують свої висловлювання, пригнічуючи свої справжні переживання. Якщо в момент розмови ваш співрозмовник несподівано прикрив рот рукою, подумайте, які слова могли викликати таку реакцію? Розібратися в цьому дійсно необхідно, так як недовіра може швидко перейти в неприйняття, а потім у відмову.

Невпевненість можна прочитати по таких жестів як почісування вуха або шиї ззаду, потилиці. Людина не зовсім розуміє, чого від нього хочуть, до чого йде розмова. Ще один невербальний жест, який говорить про те, що співрозмовник не впевнений в собі: одна рука обхоплює іншу за лікоть. Цей сигнал може означати невпевненість або знаходження в малознайомій компанії.

Пози і жести при небажанні слухати

Якщо людина підпер свою голову рукою — він байдужий до того, що відбувається. Цей знак, як і жест сумніви, дуже часто можна зустріти на нарадах і на лекціях. Як бути в цій ситуації? Краще рішення — «струснути» занудьгував слухача несподіваним запитанням.

Спроба розправити складки одягу, одергивание піджака, спідниці, струшування з себе дрібних або зовсім неіснуючих пилинок і ворсинок слід інтерпретувати як незгоду з викладається інформацією. В цьому випадку необхідно перейти на нейтральні теми. Однак не оцінюйте ці жести настільки кардинально, адже до рукаву дійсно могла прилипнути ниточка. Не поспішайте розцінювати подібні дії як жести несхвалення.

Мабуть, це найпоширеніші жести, які можна прочитати на людину. Детальне вивчення мови тіла дозволить вам налагоджувати контакти з співрозмовником, розпізнавати флірт, агресію і симпатію тільки по погляду, жестів і позі людини.

Що таке поза. Значення поз в спілкуванні

Багато що про людину можна сказати по позі, в якій він перебуває. Поза — це положення тіла людини в просторі. Людина може контролювати пози свідомістю. За позі можна розпізнати стан людини — життєву силу або втома, впевненість або невпевненість і ін. Поза разом з жестами та мімікою видає справжні емоції і наміри людини.

Наприклад, якщо людина спокійно стоїть, його руки і ноги знаходяться в природному положенні, підборіддя підведене, то він створює враження впевненості. Така поза свідчить про самоповагу.

Якщо сидить людина трохи повернувся до вас або нахилив голову в вашу сторону, то він хоче з вами заговорити. Якщо в процесі розмови він схрещує руки на грудях або закидає ногу на ногу, значить, він у чомусь з вами не згоден, схильний вступити в суперечку. Якщо в процесі спілкування вам вдасться прийняти відкриту позу, т. Е. Відкрити долоні, то можливо, ваша розмова потече більш сприятливо.

Які бувають пози

Всі пози поділяються на три групи.

✓ Включення в розмову або відхід з нього. Якщо людина готова до спілкування, то він злегка посміхається, його обличчя і тіло звернені до співрозмовника, а корпус трохи нахилений вперед. При відході від розмови, незгоду, руки часто зчіплюють в замок, схрещують на грудях, закидають ногу на ногу в положенні сидячи. Часто при цьому відхиляються спиною назад, тобто всіма прийнятними способами «йдуть» від співрозмовника.

✓ Владність або підпорядкованість. Владність в спілкуванні проявляється відповідною поведінкою. Партнер по спілкуванню може нависати над вами, поблажливо поплескувати по плечу або руці. Підпорядкованість проявляється невпевненою позою — сутулість, погляд боязкий і спрямований знизу вгору.

✓ Гармонія або протистояння. В гармонії пози партнерів по спілкуванню завжди схожі. Обидва партнери вільні і відкриті, періодично як би повторюють жести один одного. Протистояння виражається в виставленні ноги вперед, стисканні куркулів, висуванні вперед одного плеча або приставлення рук до боків.

Пози ще діляться на відкриті і закриті:

1) відкрита поза. Людина у відкритій позі поводиться невимушено, з ним легко спілкуватися. Він в міру розслаблений і в ньому немає надмірної напруги. Відкриту позу можна розпізнати по повороту тулуба і голови до співрозмовника, розкритим долонях, вільному положенню ніг (не схрещені, стопи з повною опорою), м’язи розслаблені, погляд спрямований в обличчя співрозмовника;

2) закриті пози. Вони формуються як захисна реакція, як небажання продовжити спілкування, незгоду з висловлюваннями співрозмовника. Закриті пози можуть бути різними. Наприклад, людина може схрестити руки за головою і таким чином висловити свою перевагу.

Схрещування рук на грудях або ніг (нога на ногу, в щиколотках) показує захисну реакцію, бажання припинити спілкування.

Вирушаючи на переговори з приятелем, на іспит, прийміть впевнений вигляд. Це допоможе вам налаштуватися і зібратися з думками. Відкритість і спокій будуть сприйняті викладачем краще, ніж напруженість і скутість. Якщо ви до того ж все-таки хоч трохи знаєте предмет, то при правильному поводженні у вас більше шансів отримати хорошу оцінку. Та й переговори з приятелем можуть пройти дуже добре. Ось показна самовпевненість зовсім ні до чого.

Пам’ятаючи про закритих позах, ви зможете швидше закінчити неприємні розпитування приятелів про що-небудь, знайти в собі сили дати негативну відповідь — сказати «ні». Хоча в спілкуванні з дорослими це не завжди можна застосувати, вони все-таки старше і можуть по-іншому сприйняти перехресні руки — як виклик чи образу, а ваша мета — закінчити спілкування благополучно.

Під час сну люди займають ті положення, в яких їм найбільш комфортно. Поза сну говорить багато про світогляд і відчуттях, які ми відчуваємо. Психологи вважають, що можна визначити характер людини по позі, точно так же, як і по його поведінці, особливості інтонації під час розмови, вибору предметів гардероба та інших звичках. Певна позиція може позначати сильні і слабкі сторони індивідуума, його ставлення до життя. Однак не все так просто в значенні положення тіла, адже воно може змінюватися, коли ми спимо до 50 разів за ніч, а якщо в житті складний період, то і до 100 разів.

жести нетерпіння

Якщо клієнт постукує пальцями по столу, совається на стільці, притоптує ногами або поглядає на годинник, то тим самим він сигналить оточуючим про те, що його терпіння заканчівается.Обично клієнт виявляє нетерпіння в трьох основних випадках:

  • якщо з ним «неправильно» домовилися про часові рамки ділової бесіди. Наприклад, продавець сказав, що його візит не займе більше 10 хвилин, а насправді бесіда вже триває півгодини. Не варто обманювати клієнта. Невелика тривалість візиту може допомогти домовитися про зустріч, але увагу клієнта буде розраховане саме на 10 хвилин. Останні 20 хвилин вам доведеться мати справу з нетерплячим, а часом і роздратованим клієнтом, думаючим нема про товар, а про те, як би швидше від вас позбавитися;
  • якщо клієнтові не вдається зосередитися на темі обговорення через власні турбот і переживань. В цьому випадку менеджеру слід перейти на ту тему, яка хвилює клієнта в даний момент, детально розпитати його і висловити співчуття і підтримку. Це допоможе клієнту повернутися до обговорюваного предмету розмови;
  • якщо пропозиції менеджера не зачіпають його інтересів. Зазвичай це відбувається, якщо торговий агент неправильно оцінив клієнта — в даний момент він не потребує його товар. Або якщо продавець не зміг протягом ділової бесіди висвітити ті переваги, які отримає покупець в результаті укладення угоди.

Менеджер може неусвідомлено демонструвати нетерпіння в наступних випадках:

  • якщо клієнт прийняв принципове рішення про покупку і зайнятий оформленням документації;
  • якщо клієнт оцінюється як «безперспективний» і затримує продавця «розмовами про погоду».

Від чого залежить поза?

Значення — це індикатор нашого настрою і загальних життєвих принципів. Однак в певний період тіло може мимоволі приймати невластиві і незручні для нього положення. Якщо сплячий чимось стурбований, пози сну розкажуть про його тривогах і основних страхах.

Психологія людини залежить від багатьох факторів, які можуть вплинути і на розташування на ліжку.

Поза уві сні може кардинально змінюватися під впливом наступних факторів:

  • Температура навколишнього середовища;
  • захворювання;
  • внутрішні переживання;
  • світлове та шумове забруднення навколишнього середовища;
  • зміна місця сну;
  • незручне ліжко;
  • початок спільного сну з партнером і т.д.

Як застосовувати жести?

Жести допомагають підкреслити в розмові потрібну фразу і непомітно впровадити її в свідомість співрозмовника.

Наприклад, ви говорите начальнику в неформальній бесіді: «Я чув про нову модель пилососа, кажуть, він дуже надійний і ефективний». Промовляючи слова, виділені курсивом, ви робите жест в свою сторону. Начальник думає про пилосос, а ваш жест відправляє в його підсвідомість маркування «надійний і ефективний», але стосовно до вас.

Наступного разу розкажіть йому історію про «активний і позитивний» відпочинок або про «чесних» чиновників, виділяючи потрібні фрази жестами. Так можна сформувати потрібне ставлення до себе.

Пози і характеристики

Під час засипання ми приймаємо ту позу, в якій найбільш комфортно себе почуваємо. Ще вона називається альфа-поза або поза сутінків. Однак справжні психологічні особливості особистості розкриваються тільки тоді, коли ми переходимо в глибоку стадію сну. Свідоме відключається, і починає працювати тільки підсвідоме, ми приймаємо омега-позу, саме вона враховується при розшифровці особливостей поведінки людини.

Поза сну індивідуума і його характер тісно взаємопов’язані між собою. Навіть якщо ви будете кілька разів перевертатися під час нічного відпочинку, то все одно повернетесь до своєї омега-позиції. Розглянемо, що означає поза, в якій ви спите.

«Зародок»

Якщо людина звикла, підтягувати якомога вище до підборіддя свої коліна і обіймати подушку або ковдру, така поза називається «зародок». Також фахівці часто її називають позою нерозкритого бутона.

Вибираючи такий стан, люди інтуїтивно намагаються повернутися в утробу матері, де були захищені від усіх бід і негараздів. Вибір на користь «зародка» говорить, що той, хто лежить відчуває свою вразливість, потребує підтримки і заступництво з боку сильної особистості.

Такі люди, як правило, замкнуті в собі, не вміють повністю використовувати життєвий потенціал.

«Простертая» или «Сфинкс»

Людина лежить обличчям вниз, його ноги злегка розсунуті, але не розкинуті по всій ліжка, ступні дивляться в різні боки, руки можуть перебувати трохи вище голови. Це положення говорить про готовність у будь-який момент прокинутися і повернутися до справи, яке залишилося незавершеним. Також при цій позі уві сні проявляється бажання відвоювати і захистити свою територію.

Психологи стверджують, що такі люди дуже пунктуальні, цілеспрямовані і люблять контролювати свій життєвий простір. Сюрпризи і несподіванки вибивають їх з колії, тому вони дуже точно планують всі свої дії.

«Королівська»

Люди, які віддають перевагу це положення, сплять на спині. Їх руки вільно розташовані вздовж тулуба, ноги трохи розставлені, але не розкинуті, в позі відчувається повна розслабленість і умиротворення. З людьми-«королями» завжди надійно, вони дійсно господарі свого життя і впевнено себе почувають.

Ця поза говорить про людину багато: він порядний, цілеспрямований, прямолінійний, трохи грубуватий, але це пояснюється відкритістю його характеру. «Королі» завжди є лідерами і з задоволенням беруть під свою опіку тих, хто її потребує.

«Напівзародок»

Людина спить на боці, його ноги (або одна нога) трохи зігнуті, але не підтягнуті високо до підборіддя. Це одна з найбільш комфортних для сну позицій, так як в ній тіло максимально зберігає тепло, в той же час повітря вільно циркулює навколо нього, всі життєво важливі органи надійно захищені, а переворот в іншу сторону мінімально порушує загальну конфігурацію тіла.

Ця поза говорить, що людина дуже любить комфорт, завжди керується здоровим глуздом і добре пристосовується до навколишнього оточення.

Такі особистості відрізняються психічної врівноваженістю, надійністю і впевненістю в своїх силах, вони не влаштовують «бої за ліжко», не згортаються в «зародок», інтуїтивно шукаючи захисту в оточуючих.

Чапля

Спить людина на животі, його руки розташовуються під головою або поруч на подушці. Одна нога рівна, а друга зігнута в коліні таким чином, що кінчики пальців примикають до сусідньої, створюючи трикутник.

Психологи стверджують, що означають такі положення частин тіла неврівноваженість, примхливість, схильність до швидкої зміні думки і настрої. «Чаплі» непередбачувані — сьогодні у них може бути сплеск позитиву, а вже завтра — депресія.

Виграшні пози для всіх

Які ж пози точно будуть добре виглядати? Пройдемося по прикладах. Фото лежачи на спині з ногами на стіні. А якщо є квіти, подушки або інші предмети, якими можна прикрити недоліки і підкреслити форми, то поза універсальна для будь-якої комплекції і зовнішніх особливостей.

Стоячи зі схрещеними ногами і щось тримати в руках

Можна тримати волосся, а можна взяти будь-який інвентар, який підходив би по стилю. Пам’ятайте, що обидві ноги повинні бути в кадрі.

Пам’ятайте, що пальці повинні бути видні.

У повний зріст з руками на талії

Ні в якому разі не притуляйтеся повністю до стіни. Притулитися можна тазом, решта в красивому прогині.

Всі кінцівки повинні бути видні, до стіни не притулялись.

Стоячи в повний зріст. Але жодної паралельної лінії. Тіло злегка нахилити, руки до голови, а ноги схрещені.

Впівоберта завжди краще, ніж збоку. Особливо, якщо хочеться підкреслити форми. Особливо, якщо форм недостатньо для ідеального фото.

Обов’язково пряма спина, розведені плечі і непаралельних ноги.

Якщо доводиться фотографуватися анфас, то ноги краще зігнути, а руки розмістити в природну позу.

Ступні — продовження ніг і ні як інакше. Витягайте носок і постарайтеся, щоб задня нога була вище передньої.

Варіант для тих, хто любить своє тіло і не соромиться його.

Ще одна поза сидячи на підлозі або ліжка

Відмінно приховає живіт і інші проблеми із зовнішністю. Але виглядати буде чудово.

Потрібна ідея для портрета? Сховайтеся за дерево, спинку стільця або будь-який інший об’єкт.

Довге волосся залучать на себе увагу, якщо будуть майоріти за вітром. І поза обов’язково впівоберта. Не забувайте про руки, вони повинні бути видні і не паралельні.

Безпрограшний варіант і для природи, і для будинку. Пам’ятайте про руки, ноги і голову.

Універсальний варіант, візьміть щось яскраве в руки і підкресліть ваші вигини.

Ляжте у лінії води підлозі боком, візьміть що-небудь в руки і ви отримаєте живу фотографію. Що ж робити, якщо ви знімаєте чоловіка?

Пози для двох

Пози сну і їх значення для пар також дуже важливі. Якщо люди сплять удвох, вони вибирають положення, які відображають ставлення один до одного і ступінь задоволеності товариством один одного. Дізнайтеся, про що говорять ваші пози сну.

Тісно спиною до спини

Якщо люди сплять удвох, притискаючись спиною до спини, це означає, що між ними існує міцна інтимний зв’язок, але вони дбають про те, щоб партнер міг добре відпочити.

На віддалі спиною до спини

Значення пози сну може бути різним. Якщо такий стан постійне, то в парі вже створені довірчі відносини, партнери мають внутрішній зв’язок, але вони досить незалежні, щоб спати окремо.

Однак якщо позиція не властива людям, вона говорить про серйозні розбіжності між ними, і, можливо, про майбутній розрив.

Лицом друг напротив друга

Пари уві сні приймають таку позу, коли не можуть наяву висловити свої переживання, потребують більш тісному контакті один з одним, але кожен сподівається, що перший крок замість нього зробить партнер.

Також подібна позиція може свідчити про незавершене напередодні сну розмові, який люди хочуть продовжити при пробудженні.

Особи один навпроти одного з переплетеними руками і ногами

Подібні пари не хочуть розлучатися один з одним навіть у снах. Вони дуже романтичні і відчувають один до одного піднесені палкі почуття. Найчастіше така позиція буває на самому початку відносин, але якщо її приймають подружжя зі стажем, це вірний знак, що вони змогли пронести найніжніші почуття через роки.

Відкриті та закриті пози

При спілкуванні людина може використовувати відкриті і закриті пози, які по-різному впливають на ставлення співрозмовника.

Відкрита поза — це поза, яка передбачає схрещених рук. Долоні ж повинні бути звернені до партнера або відкриті. Тіло не зігнуте і розгорнуто в бік співрозмовника.

Важливо! Всі процеси в організмі людини взаємопов’язані, тому якщо співрозмовник не довіряє кому-небудь, він затискається, його кінцівки притискаються до тіла, руки схрещуються в кистях або в ліктях, жести рук і ніг скуті. Довіряє людина, яка відчуває себе комфортно, не затискається і поводиться відкрито

Це не залежить від статі: чоловік і жінка проявляють агресію і смуток однаково.

Відкрита і закрита пози при зустрічі

Закрита поза — поза, при якій людина як би відгороджується від людей або захищається. Проявляється це найчастіше в схрещуванні рук і ніг, а також одвороті тіла і опущенні очей, дотику до пальця, різних предметів, упорі в підлогу.

Підведемо підсумки

Деякі люди звикли дивитися сонник, щоб розшифрувати значення своїх снів і дізнатися більше про себе, як про особу. Психологи ж стверджують, що певної поведінки людини в житті відповідають його пози уві сні. Це досить точний показник, так як наше тіло під час нічного відпочинку контролює не свідомість, а підсвідомість.

Помітивши, яке розташування в ліжку притаманне вам, ви можете зробити певні висновки про свій характер і навіть проблеми, які на даний момент відчуваєте в житті.

Як стати «містером мову тіла»

Алана Піза, який написав «Мова рухів тіла», називають «містер мову тіла». Він знає все про те, як розгадати думки і почуття людей по їхніх жестах. Він же розповідає, «Як навчитися говорити на мові рухів тіла» і навіть як його підробити і «сказати неправду, не розкривши себе».

Досвідчені оратори користуються цими прийомами і за допомогою жестів у своєму розпорядженні до себе слухачів, викликаючи у них ті чи інші емоції.

Отже, жести повинні бути м’якими, «округлими». Рухи рук — симетричними, широта жестів обох рук — приблизно однаковою. Помилка — жестикулювати однією рукою, коли друга засунута в кишеню або висить уздовж тулуба. Широкий жест покаже, що оратор — людина, впевнена в собі. Затиснутий — що він сором’язливий і закомплексований.

Однак і тут потрібна міра. Зайве широкі і активні жести у ораторів, які порушені і погано володіють собою. До широких жестів доречно вдаватися перед великою аудиторією. У маленькій компанії активна жестикуляція буде виглядати як безглузде розмахування руками. Втім, в країнах, де живуть люди з гарячим темпераментом, цим нікого не здивуєш.

Потренуватися симетричним жестам, коли обидві руки однаково активні, можна за допомогою вправи «лівша» .З назви зрозуміло, що ми повинні представити себе лівшею, і всю роботу, яку раніше виконувала права рука, тепер робитиме ліва. Ця вправа корисно і для утворення нових нейронних зв’язків. Головне, не лінуватися, і тоді незабаром ми зможемо лівою рукою керувати навіть комп’ютерною мишкою.

Жести повинні бути відкритими — долоні розгорнуті в бік слухачів. Помилка — тримати їх тильною стороною до них або ховати руки за спину, в кишені. Закриті жести з давніх часів на рівні підсвідомості сприймаються як небезпека: хто знає, що там в руках — може, камінь. Відкритий жест показує — мені приховувати нема чого, ось я тут, перед вами, весь як на долоні.

Психологія міміки і жестів: приклади і факти +відео

Як навчитися розуміти людей, спираючись на їх жестикуляцію і міміку? Психологія міміки і жестів дає відповідь на це питання.

Вивчивши і зрозумівши цю тему, можна забезпечити відсутність таємниць і прихованих смислів у розмовах з оточуючими і навчитися читати людей, як відкриту книгу.

Погодьтеся, здатність дуже корисна?

Загальна інформація та визначення

Фізіогноміка – це мистецтво читання людини за її зовнішніми ознаками, зокрема по обличчю, його висловом, рисам і міміці. Можна визначити як внутрішні якості і деякі психологічні дані, так і стан здоров’я. Цей метод не можна назвати повністю науковим, але багато хто ним цікавляться дуже серйозно зважаючи на його деякій обґрунтованості. Міміка – це вираз обличчя, при якому людина видає свої внутрішні відчуття, переживання, почуття, настрій, емоції та інші душевні якості. Жести – це рухи тіла, найчастіше рукою/руками, супроводжують або замінюють слова індивіда, їх здійснює. Поза – положення тіла. Людина сидить, стоїть або лежить так, як подобається/зручності/комфортно саме йому.

Жести, пози, міміка – все це грає важливу роль в людських життях. Без них не обходиться жодна людина, а тому, якщо навчитися їх правильно розпізнавати, то жити стане простіше і цікавіше. Міміка та жести у спілкуванні використовуються повсюдно автоматично, не кожен в змозі їх контролювати. Завдяки цьому у більш наглядових і уважних особистостей з’являється можливість вивчати людей.

Наукові дослідження

Вивченням мови тіла і прагненням дати характеристику жестам володіли ще представники Стародавнього Риму. Наука, утворена на підставі спостережень дослідників, назвали кенесикой. Найбільший внесок у її розвиток внесли:

  1. Дж. Балвер. Створив фундаментальну працю, присвячений жестикуляції, зокрема, рухам рук.
  2. В. Ф. Лафатер. Вивчав фізіогноміку, проводив порівняльний аналіз емоцій і жестів.
  3. Р. К. Ліхтенберг. Видав кілька праць, в яких докладно розбирав ідеї Лафатера, називаючи їх поверхневими і далекими від реальності.
  4. Ч. Белл. Досліджував нервову систему, вивчав відповідність рис обличчя випробовуваним емоціям. Вивів закономірність між емоційною реакцією та м’язовою активністю.
  5. Ч. Дарвін. Вивчав відповідність виразу обличчя емоційної реакції.
  6. Ф. Бекон. Прийшов до висновку, що існує особливий мову тіла, яка розуміється всіма народами світу.
  7. Ф. Лоуен. У своїй книзі про психології тіла виклав засади психосоматичних проблем

Психологи і соціологи вірять, що мова тіла може стати універсальним засобом спілкування між людьми різних соціальних груп.

Обличчя і міміка

Що найкраще розповість про людину? Зрозуміло, особа. Саме воно здатне видати людини з потрухами, коли той відчуває якісь емоції, реагує на щось, бреше чи говорить правду і т. д. Мова міміки багатий і різноманітний. Буває складно запам’ятати абсолютно все, але елементарні риси щирої радості, наприклад, або розчарування зберегти в пам’яті можна. А також навчитися приховувати власні почуття. Незважаючи на те, що міміка і жести людини впритул взаємопов’язані, вони будуть розглянуті окремо. Отже, поїхали.

Інтонація голосу в психології.

Не менш важлива сприйнятлива психологія голосу в розмові. Ідея полягає в тому, щоб розпізнати в подаваної інтонації приховуване емоційний стан, аналізуючи тільки вокальні характеристики. Не кожна людина знає психологію, більшість роблять висновки інстинктивно по міміці і жестам, але голос видає натуральність душі в 60% випадків. Ефективність паралингвистических ознак розпізнавання вокального вираження емоцій пояснюється варіаціями тони, інтенсивністю і модифікаціями, тому куди простіше спиратися на голосовий аналіз.

Вокальні репліки, що визначаються спільним дією різних біологічних, мовних і соціокультурних факторів, що є основою надмірності акторської гри. Вони пояснюють більшу мінливість в емоційному спектрі психології людини. Ці знання допомагають відбирати акторів для професійної сцени. У побуті допомагає виявити брехню в розмові з людиною, різко перестраивающим свій емоційний фон.

Реакції

Міміка обличчя людини проявляється по-різному, і найчастіше її можна побачити в людських емоціях. Останні, в свою чергу, показуються в реакціях. В залежності від їх прояви можна дізнатися, що відчуває людина від отриманої інформації. Складність полягає в тому, що одні бояться, інші не хочуть, а треті соромляться демонструвати власні емоції. З-за цього доведеться встигнути помітити швидку, мимовільну реакцію, яка з’являється першою. Часто повністю проконтролювати її майже неможливо, особливо непідготовленій людині. Тому визначити справжні почуття співрозмовника, які той вже через секунди, скоріше всього, прибере зі свого обличчя, можна, якщо діяти швидко і вкрай уважно.

Емоції

Отже, продовжимо. Як вже говорилося вище, міміка у спілкуванні проявляється за допомогою вираження емоцій виходять із реакції. Нижче наведено найбільш яскраві і значущі з них, а також способи їх вираження:

  • Радість, щастя. Брови і губи розслаблені, куточки останніх підняті з обох сторін, щоки теж підняті, а в куточках очей невеликі зморшки.
  • Злість, роздратування. Брови напружені, зведені разом і опущені, рот щільно закритий. Найчастіше зуби зведені разом, як і губи, куточки яких при гніві або сильному невдоволення дивляться вниз.
  • Презирство. Усмішка. Куточок рота з одного боку піднятий і видно легкий пращури в очах.
  • Здивування. Губи і обличчя в цілому розслаблені, очі округлее звичайного стану, брови зметнулися вгору, а рот відкритий.
  • Страх. Брови і верхні повіки підняті, а нижні напружені, як і все обличчя в цілому, очі розкриті.
  • Печаль, смуток. Трохи опущені верхні повіки і підняті брови, розслаблені губи з куточками, які дивляться вниз, а також порожній, згаслий погляд.
  • Відраза. Напружена і піднята верхня губа, брови зведені разом, утворюючи невелику складку, і трохи опущені, щоки теж злегка піднімаються вгору, а ніс трохи зморщений.

Крім іншого, розібратися з емоціями допоможуть картинки. Міміка на них зображена непогано, що наочно демонструє внутрішні почуття і переживання зображених людей. Смайли, до речі, теж не дарма придумали. Найчастіше міміка обличчя у них непогана, завдяки чому вони і користуються попитом при спробі передачі емоцій через інтернет. Адже спілкування тут в основному відбувається літерами, якими не завжди вдається передати відчуття, які в той чи інший момент.

Типи невербальної комунікації

Виділяється кілька типів невербальної комунікації: кинесика, гаптика, міміка, проксемика, окупесика, хронемика, одорика, аускультація, гастика, системология, паралингвистика, актоника.

Докладніше про них ми дізнаємося, звернувшись до малюнку 1.

Малюнок 1. «Типи невербальної комунікації»

Також виділяється і більш спрощені типи невербальної комунікації.

  • виразні рухи тіла (жести, міміка і пантоміміка, поза, хода);
  • візуальний контакт (напрям, довжина паузи, частота контакту).

Просодические і екстралінгвістичні. Голос і мова: інтонація, гучність, тембр, темп мовлення, ритм, дикція, модуляція, висота, тональність, паузи, подих, сміх, плач, кашель, позіхання і ін. Такесические. Динамічні дотики: рукостискання, поцілунок, поплескування і ін. Проксемические:

  • просторова структура спілкування (орієнтація і кут спілкування партнерів, дистанція);
  • час (запізнення, ранній прихід, співвідношення часу і статусу, культура часу).

Невербальне прояв емоцій ми можемо простежити за виразом обличчя, різних жестів. Подамо інформацію наочно на рисунках 2 і 3.

Малюнок 2. «Універсальні прояви емоцій: радість, гнів, подив, страх»

Невербальне прояв емоцій починається з самого народження дитини, однак досконалості воно досягає лише в підлітковому віці, коли спілкування з однолітками стає провідною діяльністю.

Далі розглянемо підхід П. Екмана і У. Фризена. Вони представили невербальне спілкування (і вираз емоцій, зокрема) у вигляді певних кодів. Перерахуємо їх нижче:

  1. «емблеми» — це певний стійкі коди, які тісно пов’язані з культурою і усвідомлено вживаються;
  2. «ілюстратори» — нестійкі коди, які тісно пов’язані з промовою і можуть вживатися як усвідомлено, так і несвідомо;
  3. «регулятори» являють собою коди, які спрямовані на підтримання спілкування;
  4. «експресивні» є лицьовими знаками;
  5. «адаптори» — це залишкові форми колись доцільних дій, що супроводжують потреби людини, їх функції в спілкуванні полягають недостатньо усвідомлено підтримки, захисту себе.

Спробуй звернутися за допомогою до викладачів

Таким чином, невербальні прояви емоцій тісно пов’язані з невербальною комунікацією в цілому.

Стан людини

Іноді буває достатньо трохи поспостерігати за людьми, щоб побачити, які вони є. Міміка особи позначається на людині, причому не тільки «одноразово», але і на все життя. Чим яскравіше ваш співрозмовник виявляв себе, тим більше ви зможете про нього з’ясувати. Великий лоб найчастіше мають розумні люди. Це не означає, що їх великі пізнання в усьому. Іноді буває, що людина знає багато інформації в одній області, але абсолютно нетямущий в інший. Якщо у вашого знайомого великий лоб, але ніяких ознак особливого інтелекту не проявляється, можливо, він ще просто не знайшов свою справу.

Блискучі очі і жвавий погляд означають захопленість людини кимось/чимось. Зазвичай таке буває у цікавих діточок, яким цікаво все на світі. Навпаки, якщо згаслий погляд людини і байдужий, значить, стан у нього пригнічений, можливо, близький до депресії.

Якщо при сміху в куточках очей з’являється багато зморшок, це означає, що людина добрий, веселий і життєрадісний.

Покусані губи означають, що людина любить подумати і найчастіше нервує при прийнятті рішення. Іноді люди починають автоматично так діяти прямо при співрозмовника, оскільки не можуть щось вирішити.

Твердий, розвинений підборіддя (найчастіше він квадратний) показує сильну волю людини. Оскільки люди, коли домагаються своїх цілей (навіть у спорі), напружують нижню частину обличчя, вона починає розвиватися. При частих перемоги підборіддя стає сильним і твердим, що доводить вміння людини досягати намічених цілей. Виходячи з цього, у випадку якщо нижня частина обличчя у співрозмовника м’яка, слабка і нерозвинена, можна припустити, що його легко зламати. Він не стане йти до кінця, якщо попереду з’явиться серйозна перешкода.

Чим більше на обличчі різних опуклостей, нерівностей, «западин», «виступів» і т. д. (запалі щоки, опуклі вилиці, наприклад), тим емоційніше і вспильчивее людина. Він запросто здатний впасти в стан афекту і яскраво і жваво виплеснути на оточуючих свої переживання.

Найбільш уживані мімічні вирази

Тривалість і напрямок погляду.

Погляд виконує важливу комунікативну функцію, а його тривалість вказує на характер ставлення до співрозмовника і предмету розмови. Спрямований на іншу людину погляд спрямований на різні області обличчя і тіла, в залежності від цього він несе різну інформацію про характер спілкування:

  • діловий погляд концентрується на ділянці лоба та очей;
  • соціальний погляд – на рівні очей та рота;
  • інтимний погляд від очей до інших частин тіла.

Пильний прямий погляд характеризує попередження, виклик чи загрозу. Також він може інтерпретуватися як прояв почуттів, любові та прихильності.

Згідно зі спостереженнями дослідників, якщо людина дивиться на співрозмовника менше 1/3 часу, це може ознакою приховування чого-небудь, недомовленості.

Універсальним індикатором є частота поглядів. В ділових взаєминах погляди, спрямовані на співрозмовника від вищестоящої особи, трохи вище.

Очі, розмір зіниць відіграють важливу роль у комунікації людей. Розширені зіниці сприймають як ознаку, що свідчить про чуйності і доброзичливості співрозмовника. Навпаки, людина із звуженими зіницями вважається егоїстичною і холодним.

Важливим є невербальним сигналом оповіщення одним або двома очима. Співрозмовники підморгують один одному для того, щоб досягти певної домовленості і показати, що зрозуміли одне одного. Заграючи з чоловіком, жінка підморгує чоловікові. Наприклад, в Америці підморгування означає схвалення або згода, навпаки, в Азії воно сприймається як неповага або образа співрозмовника.

Особливу важливість має контактоустанавливающий погляд. Соціальний успіх людини, вміння встановлювати міжособистісні контакти залежить від його вміння використовувати погляд

Українани не вступають в розмову без встановлення контакту, а японці, навпаки, намагаються уникати погляду співрозмовника.

Часто в міміці людей зустрічаються вискалені зуби, що є сигналом відвертої агресії.

Стислі губи свідчать про агресивних діях, загрозу або злості людини, разом це створює загрозливе обличчя.

Універсальним мімічним вираженням вважаються насуплені брови, вони можуть позначати не тільки злість, але і сумнів, невдоволення і т. д.

При відчутті неприємних запахів лицьові м’язи людини скорочуються, тим самим утворюючи зморщений ніс. У соціальному контексті це вираз обличчя констатує відраза до співрозмовника або до предмету розмови.

Безсумнівно, усмішка і сміх носить універсальний комунікативний характер. Дослідники виділяють близько 18 різновидів посмішки, яка використовується в різних ситуаціях невербальної комунікації людини. Сміх знаходиться під слабким контролем свідомості людини і виникає після закінчення фрази.

Таким чином, використовувані людиною невербальні засоби спілкування, а саме міміка, становлять самостійну систему знаків, що виступає в якості незамінного засобу встановлення міжособистісних контактів. Міміка є знаковою системою невербального спілкування, різною в різних націях. Проблема невербального спілкування актуальна в умовах глобалізації світу і вимагає глибокого дослідження.

Жестикуляція

І міміка, і жести у спілкуванні дають зрозуміти, що і як людина говорить:

  • Відкриті долоні означають довіру і відкритість. Якщо людина періодично оголює перед вами внутрішню сторону кисті, значить, йому нема чого від вас приховувати, і відчуває у вашому товаристві він себе непогано. Якщо ж співрозмовник постійно ховає руки в кишені, заводить їх за спину або вчиняє інші подібні «потайні» руху, ймовірно, йому не дуже-то комфортно. Це може бути як неприязнь до вас, так і вина/сором за минулі вчинки.
  • Руки, розташовані біля щоки, означають задума. Зазвичай в такі моменти людина посилено розмірковує про те, намагається збагнути, як вчинити в даній ситуації тощо
  • При нервозності або, що ймовірніше, невпевненості в собі людина починає торкатися або до шиї, або до розташованих на ній об’єктів начебто кулони, ланцюжки і т. д. Крім цього, він може почати гризти ручку.
  • Кивок голови знаменує згоду. Деколи люди безконтрольно кивають, повідомляючи тим самим на підсвідомому рівні, що чужу думку їм до вподоби. Мотание головою, навпаки, означає, що людина з вами не згоден. Так само як і кивок, іноді це відбувається автоматично.

Особистий простір, зони спілкування

Яке буває настрій у людини — види в психології

Щоб відчувати себе комфортно і вільно використовувати жести, необхідно особистий простір. На вторгнення в особистий простір всі люди реагують по-різному. Тривожні люди прагнуть зберігати велику дистанцію у спілкуванні. Упевнені в собі індивіди менше піклуються про захист особистого простору. Агресивні люди постійно прагнуть розширювати особисту зону: їхні жести розгонисті, а пози такі, щоб зайняти максимум місця.

Психологами були вирахувані оптимальні зони для різних видів міжособистісного спілкування:

  • Інтимна зона, яка передбачає тілесний контакт. Її відстань від 15 до 45 см. На такій дистанції знаходяться тільки найближчі люди.
  • Персональна зона дорівнює 75-120 див. Вона використовується у повсякденному спілкуванні з товаришами.
  • Соціальна зона – від 120 до 360 див. На такому рівні здійснюється офіційно-ділове спілкування.
  • Публічна зона потрібна для лекцій. Її рівень дорівнює 3,5-7,5 м.

Пози

Відкрита міміка та жести у спілкуванні – це, звичайно, добре, але не можна забувати і про пози людини, що той бере під час розмови:

  • Якщо людина сидить розслаблено, витягнувши ноги вперед у вашу сторону, це означає, що він налаштований доброзичливо. То ж значення має наближення до співрозмовника разом зі стільцем: схильність до вас особисто і розмови в цілому.
  • Іноді чоловік розстібає гудзики, а то і зовсім знімає одяг, наприклад піджак. Це доводить його довіру і відкритий настрій по відношенню до вас.
  • Якщо ваш співрозмовник малює щось нехитре на аркуші паперу, часто дивиться в одну точку, смикає ручку, похитує ногою, постукує пальцями, не виражає особливих емоцій і т. д., значить, йому з вами не дуже-то цікаво, оскільки це ознаки нудьги. Змініть тему розмови або постарайтеся внести жвавість в діалог.
  • Схрещені ноги або руки на грудях, наприклад) означають закритість, замкнутість, небажання спілкуватися і відкриватися. Можливо, людина просто некомфортно себе почуває, і скоро це стан пройде, а можливо, йому неприємно знаходитися у вашому суспільстві.

Як розпізнати правду і брехню в людині

Ось чому багатьох цікавлять подробиці нашої статті — всі хочуть знати, як читати міміку обличчя людини, як бачити, коли вам нахабно брешуть, а коли говорять чисту правду. Деякі способи викрити брехуна наведені нижче, але пам’ятайте, що, можливо, брехунець про подібні фокуси вже давно і чудово знає, а тому користується ними вміло і вправно, обманюючи оточуючих так, що комар носа не підточить.

  1. Коли людина говорить неправду, його зіниці мимоволі звужуються. Якщо ви вже встигли помітити початковий стан очей співрозмовника, то ви зрозумієте, що він лукавить, після зменшення зіниць.
  2. Коли людина бреше, він відводить погляд. Відбувається це через те, що підсвідомо йому соромно за неправдиву інформацію, яку він говорить.
  3. Коли людина бреше і знає про попередньому способі, він пильно дивиться в очі. Найчастіше він настільки «заграється», що навіть майже не моргає. Це теж здатне видати брехуна.
  4. Погляд врущего людини переміщається з одного предмета на інший, не затримуючись на чомусь одному. Іноді це просто ознака нервів, але найчастіше – брехні.
  5. Завдяки стисненню виличних м’язів у врущего людини на обличчі з’являється якась подоба напівпосмішки-полуухмилки.
  6. Напрям погляду скаже, правду чи неправду вам доводиться чути від співрозмовника. Якщо людина дивиться вправо, найімовірніше, вам підносять брехня, якщо вліво – правду. Проте це правило діє за умови, що говорить правша, в іншому випадку читати навпаки.

Поради психологів

Досвідчений психолог здатний зчитувати жести і міміку навіть дуже похмурого людини і оцінити його емоційний стан незалежно від вербальної інформації. Для людей, незнайомих з тонкощами невербальних сигналів, спочатку складно одночасно стежити за двома каналами інформації. Почати можна з наступних прийомів:

  • відзначати руху, які людина відтворює найчастіше і зіставляти з вимовними словами;
  • ставити співрозмовникові навідні і уточнюючі питання, перепитувати одну і ту ж інформацію по декілька разів;
  • не розглядати співрозмовника прямо, відводити погляд, щоб не викликати підозр;
  • піймавши людини на брехні, не висловлювати претензії відразу, не переривати розповідь — можливо, перші висновки виявляться неправильними;
  • розвивати спостережливість, вчитися зіставляти інформацію.

Навчитися розуміти мову тіла допоможуть спеціальні книги, з яких можна почерпнути теоретичну інформацію, і постійна практика. Щоб навчитися читати різних людей, слід постійно тренувати здатність вивчати емоційні реакції, рухи, інші невербальні сигнали. Важливо порівнювати сигнали, виділяти загальний ряд символічних жестів. Це допоможе в подальшому не замислюючись розпізнавати сигнали тіла.

Особливості закордонного мови міміки і жестів

Не скрізь спілкуються тими ж способами, що і у нас. Зрозуміло, мається на увазі не людську мову, а мова жестів, поз і міміки. Наведений нижче список з зазначенням конкретних країн і некоректних дій допоможе не потрапити в халепу при іноземців. Азія. Слідкуйте за руками і ногами. Першими не можна торкатися до чужої голови і волоссю, оскільки для азіатів це найсвятіше, що є в людині. Ноги, в свою чергу, теж не треба розпускати, правда, взагалі. Навіть випадковий дотик (до будь-якої частини тіла) може викликати панічний жах, а то і злість з боку азіатів. Все тому, що, на відміну від голови, ноги вважаються самим «низьким», що є в людському тілі. Близький Схід. Підняти вгору великий палець – це все одно, що послати людину в зад. Діти, щоправда, показують цей жест часто, намагаючись тим самим роздратувати оточуючих. Бразилія. Жест «все окей» (великий палець з’єднаний з вказівним, утворюючи нуль, а інші пальці стирчать «назовні») тут має приблизно той же сенс, що у нас середній палець. Венесуела. Жест «все о’кей» тут позначає гомосексуальну приналежність. Італія. Жест «Коза» з рок-музики позначає тут зраду і неудачливость. Тобто якщо ви покажете кому-небудь цей знак, ви натякнете, що вважаєте його повним лохом, якого змінює друга половина. На півночі Італії не можна також торкатися до підборіддя, оскільки це означає, що ви як ніби показуєте людині середній палець. Фіджі. Рукостискання вважається фірмовим знаком республіки, з-за чого не треба лякатися, якщо співрозмовник буде міцно і довго тримати вашу руку в своїй. Це лише ознака ввічливості, і тривати він може справді чималу кількість часу, аж до кінця розмови. Франція. Жест «все о’кей» тут позначає гомосексуальну приналежність, а почухування підборіддя – той самий середній палець.

Основні сегменти тіла

Оцінюючи значення пози і рухів, потрібно звертати увагу на сегмент тіла, що подає сигнали. Кожен відділ відповідає за певну проблематику:

  • очі — вираз страху, пов’язаного з особистими відносинами;
  • рот — складності при комунікації, страх відкидання;
  • шия — негативні емоції, злість, агресія;
  • грудна клітина — пригнічення емоційних реакцій, стриманість, самоконтроль;
  • діафрагма — соціальна тривожність, вольові зусилля, почуття задоволеності;
  • зона шлунка — відчуття небезпеки, зовнішньої загрози;
  • таз і пахова область — справжні почуття, інтимна зацікавленість.

Оцінюючи реакцію окремих сегментів тіла, необхідно завжди зіставляти руху в цілому. Настороженість повинні викликати рассинхронность рухів різних відділів: людина не може впоратися зі своїм тілом і воно видає його обман.

Related posts

Какие капли использовать от сухости глаз — лечение синдрома глазными каплями

Современный человек ежедневно подвергает свои глаза значительным нагрузкам. Из-за этого развивается дискомфорт, снижается зрение. Поэтому самым.

Совместимо ли употребление риса с наличием сахарного диабета 2 типа?

При разившемся сахарном диабете второго типа, основным методом лечения, на начальных стадиях, является диетотерапия. Именно на.

Новогодний праздничный чизкейк — в качестве десерта для диабетиков

Когда человек заболевает сахарным диабетом любого из типов (первый, второй и гестационный), то необходимо полностью изменить.